7,5% do 300 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 7,5% w skali roku do 300 000 złotych oraz 6% dla kolejnych 100 000 zł. A przypomnijmy, że jeśli dodatkowo zdecydujemy się na konto osobiste, to za jego założenie zyskamy do 650 zł – i to na świetnych warunkach! :)

7,5% na koncie oszczędnościowym VeloBank

7,5% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest m.in. 600 zł moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 21.08.2023 – 8.09.2023 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 16.08.2023. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 7,5% w skali roku do kwoty 300 000 zł oraz 6% dla nadwyżki kolejnych 100 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeśli w okresie od 21.08.2023 r. do 8.09.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego VeloBanku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam,
  Czy zakładając to konto możemy co jakiś czas przelewać na nie dodatkowe środki i będą nam pracowały na 7.5% czy tylko jednorazowa wpłata? A drugi aspekt- jeden darmowy przelew mamy w danym m-cu aby wycofać część lub całość?

  Łukasz Odpowiedz
  • Można wpłacać później więcej środków – i one też będą od czasu wpłaty pracować na 7,5%. W Elastycznym można robić ile się chce przelewów wewnętrznych za darmo:

   „0 zł za przelewy na
   Lokaty w Banku
   oraz za przelewy
   wewnętrzne przez
   Bankowość
   Internetową i
   Mobilną z Konta
   VeloSkarbonka
   oraz z
   Elastycznego
   Konta
   Oszczędnościoweg
   o (otwartego od 6
   lutego 2023 r.)

   Michał
 • Dziękuję za informacje. Działa więc to podobnie jak Santander Consumer Bank- Rachunek oszczędnościowy mam rozumieć? Przelewamy pieniądze na konto kiedy tylko mamy jakieś wolne środki oraz gdy chcemy/potrzebujemy gotowki- po prostu wypłacamy z tego konta nie płacąc za przelew z niego- dobrze rozumiem?
  Zapytam jeszcze od kiedy naliczane jest to 92 dni- od momentu/dnia założenia takiego konta i posiadania go czy od momentu wplaty/zrobienia na nie pierwszego przelewu i zasilenia?
  Pozdrawiam,

  Łukasz Odpowiedz
  • Promocyjny okres 92 dni liczony jest od momentu zasilenia konta nowymi środkami. Jest to zresztą podane w artykule u góry.

   Przemysław
  • Nie placisz za przelewy wewnętrzne, za zewnętrzne już tak.

   Ja123
  • Dziękuję za podpowiedź. Nie widzę aby było to napisane/opisane w artykule…

   Łukasz
  • Podaję cytat z góry:
   „Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.”

   Przemysław
  • Tak, dokładnie- mój błąd, nie wychwyciłem tego.
   Jednak nadal nie jest strikte opisane dokładnie samo to Konto Elastyczne, cały czas jest nacisk na otworzenie konta w tym banku, jakaś VeloSkarbonka i inne drugorzędne duperele.
   Chcę otworzyć ojcu jedynie samo Konto Oszczędnościowe na 7.5% – jak jest to mała czcionką napisane przy tym koncie.

   Łukasz
 • krótka edycja nie wróży nic dobrego :-(

  zenek64 Odpowiedz
 • Witam,
  Wypracowane odsetki (od 22.08) dopisywane są do EKO ostatniego dnia danego m-ca czy pierwszego dnia nowego m-ca?
  Dziękuję pięknie z góry za informacje.
  Pozdrawiam,

  Łukasz Odpowiedz
 • Dzisiaj w Velo lokaty zawrotne 6,3% na 2 miesiące lub 6,6% na 4 miesiące. Testowane na przelewach do różnych banków – za każdym razem taka sama propozycja. Słabiutko, mam nadzieję, że im dużo kasy teraz odpłynie i nie obniżą nic więcej przy kolejnej edycji EKO.

  Andrzej Odpowiedz
 • czy transfer z velo do velo między mężem i żona to nowe środki … czy trzeba robić transfer na zewnątrz + powrotny?

  mohel Odpowiedz
  • Jeśli konta są całkowicie osobne i niepowiązane to wystarczy. Ale jeśli macie wspólne to i tak nic to nie da, bo saldo nowych środków dla wspólnego EKO jest sumaryczne z obojga osób (według regulaminu: „produkty depozytowe – wszystkie Twoje indywidualne lub wspólne rachunki w złotych”).

   Andrzej
 • Obecne promocyjne oprocentowanie na koncie kończy mi się 30.10.23. Kiedy powinnam wycofać środki aby przedłużyć o kolejne 3 miesiące te warunki

  Agnese2a Odpowiedz
  • @Agnesa2a – promocja, jak wiesz, jest ograniczona czasowo. Potem prawdopodobnie będzie można skorzystać z następnej, ale na warunkach podanych w regulaminie tejże. I to zarówno jeśli chodzi o oprocentowanie (nie wiemy jakie będą oferowali w paź), jak i czas przystąpienia do niego. Dopiero wtedy też podadzą kiedy będzie badanie salda.
   Trzeba sprawdzać kolejne regulaminy.
   I notować.
   Bo jakieś wnioski można wysnuć.
   Zazwyczaj promocje są jedna po drugiej (następna zaczyna się następnego dnia). Dzień badania.. wypada różnie. Ale nie będę o tym pisać. Komu zależy niech sam prowadzi notatki. Można też przejrzeć poprzednie wpisy promocji z tego portalu.
   Piniążki lubio ciszę ;-)

   Be@
 • @Agnesa2a
  W Velo to tak nie działa. Musisz odczekać jedną edycję i dopiero wpłacić nowe środki. Datę badania salda Bank poda w Regulaminie kolejnej edycji.

  Waldemar Odpowiedz
 • Po obniżeniu stóp przez RPP chyba trzeba w piątek rozpocząć tę promocję. Wystarczy wpłacić choćby 1 zł na EKO, żeby później każda dodatkowa kwota była również oprocentowana na 7,5?

  slayer Odpowiedz
  • Tak, wystarczy że uruchomisz promocję, a później możesz sobie dorzucać kolejne przelewy i wszystko do 300k będzie na 7,5%.

   Przemysław
 • Gdzie w apce można złożyć wniosek o zamknięcie konta? Przeszukuję opcje i nie widzę gdzie to można odszukać hmm.

  Franek333 Odpowiedz
 • Dalej 7,5%. Nie jest źle :-)

  savi Odpowiedz
 • Witam,
  Pytanie- ojciec posiada to elastyczne konto oszczędnościowe 7.5% od dnia 22.08 i chyba te 92 dni właśnie minęły (oprocentowanie trwało do 22.11 z tego co wyliczyłem)…
  Więc wypadało by choćby dziś wycofać całość i znaleść ojcu coś innego. Mam rozumieć iż dopiszą mu odsetki za ten miesiąc listopad (od 01.11 do 22.11), gdy dziś wyplacimy całość jaką posiada?
  I jeszcze jedno pytanie- czy są jakieś limity w Velobanku gdy będziemy robić przelew- kwota prawie 130 tyś. ? Pytam dlatego, bo jeden przelew w m-cu kalendarzowym jest darmowy i chciałabym aby ojciec nie płacił za kolejny/ne przelew/y.
  Dziękuję z góry za odpowiedź.
  Pozdrawiam,

  Łukasz Odpowiedz
  • Odsetki za listopad dopiszą mu 1 grudnia. Szkoda, że RORa nie ma. Bez karty jest za free. Nadto szkoda, że sam liczyłeś te dni. Chyba już kilka dni temu się Wam skończyła promocja nie EKO. W mojej ocenie przypilnowanie dokładnej daty i przerzut na ROR sprawiłoby, że od dzisiaj znowu ojciec mógłby dać na 7 proc. 130k powinno przejść spokojnie. Sprawdź sobie dodatkowo jakie limity ma ojciec ustawione, aby tu się nie zblokował.

   Duris
 • Duris- dzięki za odpowiedź 👍
  No niestety- ojciec ma już swoje lata i nie chce żadnych kont, kart, itd. To i tak cód, że założył konto osobiste (parę m-cy temu) w PKO wraz z kartą, pobrał aplikacją w telefonie ;) Dzięki temu mogę przerzucać/lokować mu pieniądze gdzie % w miare najwyzszy. Limity sa jakieś (rozmawiałem z konsultantką niedawno) i zasugerowała aby najlepiej przerzucać pieniądze z EKO przed stronę www.
  Pozdrawiam,

  Łukasz Odpowiedz
  • to taki sam leb pewnie ma jak moi rodzice choc mgr inzynierowie :-( a nie czesie po podstawowce. Nie pojmuje ale matke przymusilem i ma Velo, PKO, Alior i jej mowie kiedy przerzucac kase i gdzie. Strona WWW chyba do 200k? 50k apka, ale i 200k przez infolinie robisz. Wiec 130 nie problem. Matka tez gada „pozamykac to musze” jaka mentalnosc, kiedys matka miala wiecej kasy to trzymala to na PKO na 0, stracila ok 5000 jak jej wyliczylem. W Velo byla/jest jeszcze promka bezcennych chwil – 100 dostanie na tankowanie, banal do zdobycia.

   Krzychoooo
 • Banał… ale jak człowiek widział od dzieciństwa budynek/i banku spółdzielczego w danym mieście + PKO w dużych miastach- jak Łódź i Panią po drugiej stronie biurka i słuchał Pani- jak księdza na kazaniu i ufał bezgranicznie, a „stempel z ziemniaka” (jak to mówię) traktował jak rozgrzeszenie ze spowiedzi- to samo życie i dopuki nieprzekona się dana osoba sama, że można łatwiej, szybciej i lepiej- to ciemnogrodu się niestety nie przekona i nie przemówienie jak moi staruszków- we wszystkich udogodnieniach/galeziach technologi życia codziennego…
  Pozdrawiam,

  Łukasz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy