7% dla nowego klienta i 6,5% do 300 tys. zł dla wszystkich na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Trwa do 29.02.2024

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 6,5% w skali roku do 300 000 złotych – no chyba, że jesteśmy nowy klientem, bo wtedy czeka na nas dodatkowo 7% dla pierwszych 50 000 zł. A przypomnijmy, że jeśli dodatkowo zdecydujemy się na konto osobiste, to za jego założenie zyskamy do 650 zł – i to na świetnych warunkach! :)

7% na koncie oszczędnościowym

7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest m.in. 600 zł moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 2.02.2024 – 29.02.2024 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 30.01.2024. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 6,5% w skali roku do kwoty 300 000 zł. Z jednym wyjątkiem: nowi klienci (osoby, które nie miały od 31.12.2022 żadnych produktów oszczędnościowych VeloBanku i założyły EKO zdalnie) otrzymają oprocentowanie 7% dla pierwszych 50 000 zł, a 6,5% dla nadwyżki do 300 000 zł.

Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 2.02.2024 r. do 29.02.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego VeloBanku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy wy też macie oprocentowanie velo skarbonki na 8%? Na stronie banku widnieje 6,50%…..nic nie kumam

  Maku Odpowiedz
 • Pytanie do bardziej obytych z tematem, bo już mi się to miesza

  Jeżeli 30X ’23r.aktywowałem na EKO wsześniejszą promocje, czyli jej koniec wypadł 30stycznia

  Wcześniej 29stycznia wyzerowałem EKO, tzn. że mogę wpłacić kasę i będzie 6,5% do 300K?

  Czero Odpowiedz
  • Nie będziesz miał promocyjnego 6,5%. To tak nie działa. Saldo było badane 9 stycznia. Wszystko co wpłacisz ponad kwotę z dnia badania salda – łapie się na 6,5% – tylko, że to Ci się nie opłaca …
   Ogólnie w velo musisz jedną promocję pauzować, uciekając ze środkami na promo w innym banku.

   Anonymous
  • Na pewno?

   Badanie salda 9 stycznia było w poprzedniej, zakończonej już promocji

   W obecnej saldo jest badane 30 stycznia i to do tej promocji chce wskoczyć. Wyzerowałem konto dzień wcześniej, więc nie jest ok.?

   ” Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 2.02.2024 r. do 29.02.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. Mnie to nie dotyczy, moja poprzednia promocja zakończyła się 30go stycznia

   Czero
  • Oczywiście, że będziesz miał 6,5%. Możesz śmiało wpłacać.
   @Anonymous źle ci napisał, bo jemu się pomyliło i podał ci datę badania salda dla poprzedniej edycji.

   Przemysław
  • Faktycznie, sam aktywowałem w ostatnim dniu poprzednią edycję … to fajnie, że to wyjaśniliście. Miałem mu dopisać, żeby jak nie jest się pewnym wpłacić jakąś dychę i sprawdzić czy aktywowała się promocja. Sorry za zamieszanie ;)

   Anonymous
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy