7% dla nowego klienta i 6,5% do 400 tys. zł dla wszystkich na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 6,5% w skali roku do 400 000 złotych – no chyba, że jesteśmy nowy klientem, bo wtedy czeka na nas dodatkowo 7% dla pierwszych 100 000 zł. A przypomnijmy, że jeśli dodatkowo zdecydujemy się na konto osobiste, to za jego założenie zyskamy do 650 zł – i to na świetnych warunkach! :)

7% na koncie oszczędnościowym VeloBanku

7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest m.in. 600 zł moneybacku oraz 50 zł w programie poleceń.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 30.04.2024 – 28.05.2024 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 24.04.2024. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 6,5% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Z jednym wyjątkiem: nowi klienci (osoby, które nie miały od 31.12.2022 żadnych produktów oszczędnościowych VeloBanku i założyły EKO zdalnie) otrzymają oprocentowanie 7% dla pierwszych 100 000 zł, a 6,5% dla nadwyżki do 400 000 zł.

Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 30.04.2024 r. do 28.05.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego VeloBanku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Niestety od czerwca będzie tylko jeden bezpłatny przelew.

  Angulo Odpowiedz
  • Z nowego EKO ? Skąd to info ?

   KaBe
  • Bzdura. Z „nowego” EKO dalej będzie jak było.

   „8. W limit pierwszej operacji wlicza się transakcje wymienione w pkt.: E.1. – 2.3, F.1. – 2.1, H.4. Wszystkie przelewy na Lokaty w Banku z Kont Oszczędnościowych oraz przelewy wewnętrzne przez Bankowość Internetową i Mobilną z Konta VeloSkarbonka oraz z
   Elastycznego Konta Oszczędnościowego (otwartego od 6 lutego 2023 r.) nie wliczają się w limit darmowej pierwszej operacji w miesiącu kalendarzowym.
   9. Opłata za polecenie przelewu wewnętrznego nie jest pobierana za przelew na inny rachunek lub kredyt prowadzony na rzecz tego samego Posiadacza oraz na zakup produktów o charakterze inwestycyjnym, nabytych za pośrednictwem Banku.”

   Duris
  • Velo poinformował posiadaczy kont, że od 1 czerwca b.r. spadnie tylko oprocentowanie na Skarbonce (do 6,0%). Nie informowali o wprowadzeniu limitu bezpłatnych przelewów. Limit ten znieśli 6 lutego 2023r. i byłoby dziwne gdyby do niego wrócili.

   Fabian
 • Ze „starego” EKO (otwartego przed 6 lutego 2023) też można przelewać wielokrotnie na ROR (co ja czynię).
  Należy w systemie transakcyjnym złożyć wniosek o zmianę konta EKO na nowe konto EKO II. Wtedy konto oszczędnościowe zostanie objęte TOiP obowiązującą od 6.02.2023 (podwyższone zostanie również oprocentowanie standardowe EKO). Wniosek można złozyć w bankowości internetowej oraz aplikacji, w zakładkach: Oferty – Obsługa – Oszczędzanie lub na infolinii pod numerem 664 919 797 (codziennie, całodobowo) albo w oddziale banku.

  Fabian Odpowiedz
 • promocyjne oprocentowanie wtedy nie przepadnie? w oddziale mi kiedyś mówili że zmiana konta EKO anuluje aktywną promocję na „starym”.

  Dobcio Odpowiedz
  • Przekształciłem stare EKO na nowe 20 stycznia b.r. w trakcie aktywnej promocji i nic się nie zmieniło poza możliwością przelewów na ROR bez limitu (od dnia następnego po zaakceptowaniu wniosku w systemie transakcyjnym).

   Fabian
 • 6% do max 400 tys zł. A ile powyżej? Po miesiącu dopisze ponad tysiąc złotych odsetek. Warto zostawić czy lepiej wypłacic?

  rychu75 Odpowiedz
 • Podpowiedzcie proszę jak przenieść bez opłat (lub jak najmniejsza) środki z EKO do innego banku, kwota załóżmy 300k, jeśli nie posiadam u nich ROR, tylko samo EKO?

  Ktos Odpowiedz
  • EKO otwarte w lutym 2024, jeśli to istotne.

   Ktos
  • Przelewem! ;)

   Masz do tego rachunek przejściowy? (RP) – w.g. toip jednym przelewem za zero złotych.

   Anonymous
  • Nie wiem co to rachunek przejściowy, ale nic takiego nie otwierałem. Zostało otwarte tylko EKO i bezpośrednio na nie przelałem środki z innego banku

   Ktos
  • Masz taka „normalną” bankowość internetową tyle, że bez ROR-a? Jeśli tak to pewnie możesz tez aktywować bankowość telefoniczną. Ja bym aktywował i zadzwonił do nich czy nie da się całość przelewem za pomocą dyspozycji telefonicznej ( prawdopodobnie płatnej, ale być może taniej niż te 9 zł) przelać.

   Bolo
 • Szkopuł polega na tym, że jest limit pojedynczego przelewu – 200 kilo. Drugi przelew będzie płatny, ale to kwestia kalkulacji czy oprocentowanie pozostałych środków na innym koncie nie pokryje kosztów przelewu

  gajowy Odpowiedz
  • I tu mnie masz ;^)
   Jak już cebulimy, to może warto założyć ROR (proste zasady, czy tam jak to się teraz nazywa), może nawet w ramach promocji, wtedy już bez problemów, lub (przekalkulować) i zlecić przelew w placówce (na całości).
   BTW 300k na na koncie? Teraz? Obecnie to ludzie zrywają „Premierowskie” obligi i zakładają na obecnych warunkach, a nie trzymają takie sumy na K.O. :^/

   Anonymous
  • Kończy sie dla mnie chyba 4 edycja wiec i tak muszę to gdzieś „wylac”. Wychodzi na to, że trzeba to zrobić na 2 razy więc 9 zł nie ominę. ROR nie wchodzi w grę z innych powodów.

   Ktos
  • Anonymous, jakaś konkretna propozycja dla 300k inna niż KO, bardziej opłacalna dla mnie?

   Ktos
  • W oddziale nie ma limitów

   Michał
  • Czekam na odpowiedż dotyczącą konkretnej propozycji dla 300 k innej niż 6,5 % na KO ? Raz dwa tu pisać panowie szlachta i włościane zanim z ciekawości kompletnie osiwieję. Co do przelewu 300 k tylko z EKO to trza udać się do oddziału z dwoma dokumentami tożsamości i zlecić jeden przelew z EKO na zewnątrz. Pierwszy w miesiącu z EKO jest bezpłatny a kolejny chyba 9 zł ? Tylko najpierw trzeba się upewnić a póżniej nie dziękować, tylko chwalić mnie po wszystkich odpustach i jarmarkach i natychmiast po wykonaniu przelewu dać tu znać jakie są tego efekty. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Przelew zlecony w placówce też jest „zabezpieczony” i trzeba oczekiwać na telefon z VELO. Sprawdzone łopatologicznie.

   Duris
  • W moim przypadku obyło się bez telefonów. Podchodził drugi pracownik i z drżeniem rąk obydwoje akceptowali przelew. xyz

   prawdziwy-xyz
  • w VELO uciekalem max przelewami przez WWW, mobilna (chyba 50) i telefonicznie (za darmo) zlecasz kolejny przelew, dalo sie tak wylac wszystko za jednym razem.
   Polecam tez Toyota Bank, tam uciekam – 6,5% na 9mc lokata (10 ich mozna miec do 1banki) i nie bede zagladal na bloka pod katem inwestowania przez „ciaze”. Velo juz nigdy 7% nie da pewnie.

   Krzychoooo
  • Dzięki za odpowiedzi.

   Ktos
 • Panie Michale, jakieś przecieki co do następnej edycji? Mniej? Tak jak obecnie?

  Michał1986 Odpowiedz
 • @Admin-Michał
  Przyłączam się do przedmówcy. Obniżą oprocentowanie EKO ?

  Karola Odpowiedz
 • Od kilku godzin nie mogę wysłać z Velobanku żadnego przelewu, bo po wpisaniu danych przelewu następuje automatyczne wylogowanie. Czy ktoś też tak ma?

  Ewa1 Odpowiedz
 • Już wszystko działa

  Ewa1 Odpowiedz
 • Dzień dobry.
  Właśnie zaklepałem obecna na 6,5 % .
  Kończa mi się w nest 05/06 i mbank 31/05.
  Możliwe ,że nie obniżą oprocentowania po 28/05 .

  miron Odpowiedz
 • No właśnie, czy ktoś ma pewną wiedzę jakie będzie oprocentowanie EKO w nowej edycji, tj. od jutra? Kończą mi się na Velo 4 i 11 lipca i chciałbym ew. zarezerwować.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Niedawno, już po zakupie Velobanku przez amerykański fundusz hedge Cerberus, prezes VB stwierdził, że w najbliższych miesiącach będzie dążył do zwiększenia liczby klientów, ale Bank pod jego kierownictwem nie będzie prowadził agresywnej polityki w żadnej z bankowych dziedzin. Ja osobiście rozumiem to tak, że oprocentowanie ko też nie będzie najwyższe z regularnie dostępnych. Więc sądzę, że 5 kadencja będzie obniżona do 6% a może nawet do 5,5%. Tak więc, mimo że do 4 lipca mam zarezerwowane 6,5% to dzisiaj za przysłowiową złotówkę uruchamiam na koncie elastycznym żony promocję z 92-dniowym oprocentowaniem na 6,5%.

  Waldemar Odpowiedz
 • Jak będzie 5,5% w nowej edycji to już na 100% trzeba uciekać w obligi

  edek345 Odpowiedz
  • W nowej edycji jest 6.3, chociaz widac partacze nie potrafili zmienic tej wartosci wszedzie, bo czasami w opisie jest jeszcze stare 6.5 :)

   keton
 • Moja 5 edycja promocji zakończyła się w połowie maja, ewakuowałam kasę i na 23.05 mam saldo 0. Jak będą liczone odsetki, które naliczą się ostatniego dnia maja, jeśli dzisiaj lub w poniedziałek zasilę EKO nowymi środkami? Jako nowe czy stare środki?

  BiancaM Odpowiedz
 • Jeśli dzisiaj uruchomisz nową edycję to odsetki, które naliczą się na 6,5%, dalej powinny pracować jako nowe środki na 6,3%, jeśli natomiast do końca miesiąca nie uruchomisz nowej edycji, to odsetki naliczone w piątek nie uruchomią Ci nowej edycji. Jeśli nową edycję uruchomisz w poniedziałek, to naliczone odsetki powinny się wtedy doliczyć do nowych środków, a jeśli system ich nie doliczy to najprościej będzie wycofać je i jeszcze raz przelać na EKO.

  Ewa1 Odpowiedz
 • Dzisiaj przelew z Velo do PKO BP-50k propozycja 4,8% na 3/6 m-cy min. 5000. Przelew na 29,2k do Santander- propozycja 2,8%. Trudno to wyjaśnić, bo w Santanderze jest możliwe 6% na KO a w PKO BP- mniej.

  Waldemar Odpowiedz
  • Potwierdzam. 4,8% do Millenium, ING, Pekao, Nest, Alior, mBank

   I jeszcze omyłkowo zaznaczyłem płatny przelew sorbnet, 20zł poszło się …..ać

   Reklamacja nie została uwzględniona. Chamski bank się robi pod nowym właścicielem

   Czero
  • Ciekawostka

   4,8 dla kwoty do 200K, powyżej 4,6
   Dziwna logika…

   Czero
  • Czemu chamski? Bo Ci 20zl nie oddali? XD
   Mogłoby leżeć weekend bez %, a tak gdzieś tam procentuje.

   savi
  • A dobra, sorbnet xd

   savi
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy