8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawnym Getin Banku)

Zakończona

VeloBank (dawny Getin Bank) uruchomił kolejną promocję podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 8% w skali roku do 400 000 złotych.

8% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 19.11.2022 – 12.12.2022 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 13.10.2022. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 8% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeśli w okresie od 19.11.2022 r. do 12.12.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (VeloKonto)?

Prowadzenie VeloKonta jest darmowe. Zapłacić możemy za kartę oraz wypłaty z bankomatów, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty (7 zł) za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • https://polecam.velobank.pl/lp/main/ror_velokonto/ tu widzimy ze nowe konta juz pod nowa nazwa maja 8% dla … 3000 czyli co mozemy sie spodziewac ze sie wycofaja z duzych kwot czy tylko ze wzgledu na promocje dodatkowa tak radykalnie obnizyli procent dla nowych? Jak myslicie?

  Krzychoooo Odpowiedz
  • Ale czemu niby wycofają z dużych kwot? Przecież te 8% do 3 tys. zł o których piszesz to jest na KO Veloskarbonka, które jest kompletnie innym produktem niż Elastyczne KO, które dalej ma do 400 tys.

   Przemysław
  • Veloskarbonka zwroty jest tylko dla nowych kont czy dla starych Getin też ?

   TYCH
  • Veloskarbonka zwroty 10% jest tylko dla nowych kont czy dla starych Getin też ?

   TYCH
  • Dla nowych veloKont otwartych od soboty, w których właściciel zdążył zamknąć poprzednie konto getin przed 30.10 :) u mnie zamknięcie 19.10 wiec się wstrzeliłem, nowe już otwarte

   Dzikus
  • No ale w aplikacje jest opcja zamiany konta proste zasady na velokonto. Czyli teoretycznie konto otwarte 15 listopada i teraz zmienione przez wniosek yez powinno się lapac na 10% zwrotu? 🤔

   paolo
  • Wg regulaminu nie powinno: Jesteś nowym klientem / nową klientką, jeśli nie miałeś/aś konta osobistego od 31.10.2022 r. do dnia, w którym przystąpisz do promocji

   Dzikus
  • A jeśli majac konto proste zasady otworze teraz velokonto (wniosek w apce pozwala)?
   Teoretycznie mam.konto starego getinu a nie velo wiec dla nich to chyba jestem nowym klientem?
   W sumie po co też jest opcja migracji z konta proste zasady na velokonto?

   paolo
  • Migrować można, ale będziesz starym klientem.

   Bogusia
  • ale zamiast zmigrować stare konto gdybym otworzył nowe konto, już jako velokonto?
   regulamin jest dość nieprecyzyjny gdyż nie ma tam jasno zaznaczone, iż dotyczy również klientów byłego GetinBanku. Teoretycznie dla VeloBanku wszyscy chyba jesteśmy nowymi klientami?

   paolo
  • @paolo
   Jak Idea Bank przejął PKO SA to klienci przejętego banku byli traktowani jako nowi, czy starzy?
   Bo o ile wiem, PKO SA traktował ich jako starych klientów :).

   Zresztą @Dzikus to wyjaśnił.

   Ego
  • Klientem Velo Banku jesteście od dnia przymusowej restrukturyzacji, czyli jeśli się nie mylę od początku października, mając konto ex Getinu. Marka Getinu do 18.11. istniała, ale produkty prowadzone były już przez Velo Bank i to jego klientami byliście

   Dzikus
  • Kto ma konto w Getin Banku dla Velo Banku będzie tylko i wyłącznie starym klientem.

   Bogusia
  • Mi na żadnej z 3 przeglądarek nie chce wczytać do końca strony velobanku :(. W Getinie miałem podobnie :/

   Ego
  • @Ego. U mnie dokładnie to samo. Ciekawe dlaczego od dłuższego czasu nie można wczytać strony?

   Jarosław
  • @Jarosław
   Jest coś nie tak ze skryptem na stronie Velobanku, w miejscu „Sprawdź ofertę” ale można to ominąć wchodząc na stronie w zakładkę: konta osobiste i otwórz konto ;)

   Ego
 • Konto Proste Zasady… aha, na pewno.

  Mar_Wer Odpowiedz
 • @Admin. Czy z tego opisu promocji mamy rozumieć, że jeśli ktoś jest nowy i chce założyć konto w velobanku to już z tej promocji na 8% nie może skorzystać? Bo konta proste zasady już nie można założyć, a nowe velokonto ma trochę inne zasady. Jeśli dobrze czytam tabelę opłat i prowizji to nie ma już wymogu posiadania karty i robienia nią pięciu transakcji do bezpłatności konta.

  Jarosław Odpowiedz
  • zobacz otwarcie konta z jego polecenia i nadal jednak reklamuja do 400k 8% dla nowych kont. Ale czy jest sens jak tyle innych daje juz 8% np alior

   Krzychoooo
 • Ale to Velokonto osobiste daje 10 % zwrotu za płatności kartą, telefonem lub blikiem przez 6 miesięcy do wysokości zwrotu 100 zł/miesiąc.
  „Płać kartą, telefonem lub BLIKIEM i przez 180 dni odbieraj na Twoje konto VeloSkarbonka zwrot kwoty równej 10% wartości Twoich transakcji bezgotówkowych.
  Maksymalnie możesz odebrać 100 zł w ciągu każdych kolejnych 30 dni.”

  Ralfin Odpowiedz
  • I to zdaje się, że bez żadnych wykluczeń ten 10 % zwrot? ;o)

   jmg
  • Tak, pytałem się konsultanta, bez wykluczeń, w ogóle jest tak, że oni oddają Ci na bieżąco 10% od każdej transakcji wydanej kartą, blikiem lub telefonem aż się uzbiera 100 zł, zwroty są przelewane na konto veloskarbonka

   Maku
 • Dopiero teraz mogłam zajrzeć na stronę livesmarter.
  Czy ktoś mógłby w skrócie napisać co trzeba zrobić żeby dostać od Velobanku ten 10% zwrot płatności kartą przez 6mcy – dla stałego klienta Getin Banku (teraz Velobanku), który posiada od dawna KPZ, EKO, kartę debetową?

  Z góry dziękuję :)

  villemo09 Odpowiedz
  • Spróbuj wypowiedzieć umowę, wtedy możliwe że maja podobną ofertę retencyjną i daj znać :)

   Dzikus
  • @villemo09
   VeloBank chce pozyskać 400 tys. nowych klientów. Wypowiedzenie umowy jest jedynym i najlepszym rozwiązaniem, które da odpowiedź jak Velo potraktuje w takiej sytuacji klienta Getin Banku.
   Warto spróbować.
   Daj znać.

   Bogusia
  • @villemo09
   Zadałam pytanie w tej sprawie do Velo banku dwa dni temu i właśnie przed chwilą otrzymałam odpowiedź, cytuję:
   Zachęcam, aby zmieniła Pani pakiet rachunku na VeloKonto i nadal korzystała z naszych usług. Dzięki temu obsługa rachunku będzie darmowa, a karta również może być bezpłatna. Wystarczy, że wykona Pani min. 5 płatności kartą lub BLIK-iem na dowolną kwotą. Standardowa prowizja to 7 zł.

   Dyspozycję zleci Pani:

   na infolinii pod numerem 664 919 797 (pracujemy codziennie, całodobowo);
   w placówce naszego banku, najbliższy oddział znajdzie Pan na stronie.

   Pozostaje tylko złożyć wypowiedzenie i czekać na propozycje?

   Bogusia
  • Bogusia,
   a czy po takiej zmianie konta będzie obowiązywało 10% zwrotu płatności kartą przez 6mcy?

   villemo09
  • Aby o tym dowiedzieć się musisz złożyć wypowiedzenie. Jeżeli zależy im na utrzymaniu klientów mogą Tobie indywidualnie zaproponować.

   Bogusia
  • Standardowo zmiana typu konta nic nie da wg regulaminu :) ale możesz tez przetestować i to wszak pierwszy zwrot wpadnie kilka dni po transakcji

   Dzikus
  • @Dzikus
   Na pewno nie otrzyma 10 % zwrotu płatności kartą przez 6-mcy.
   Może otrzymać, ale w przypadku gdy po złożeniu wypowiedzenia padnie taka propozycja z Velo banku, ponieważ jest starym klientem, a zgodnie z regulaminem jest to propozycja wyłącznie dla nowych klientów.

   Bogusia
  • Zgodnie z regulaminem tak jest jak piszesz, ale produkt szybko wdrażany może działać inaczej niż opisany regulamin :)

   Dzikus
  • Faktycznie może działać inaczej, ale zwykle nie jest to na korzyść klienta …

   mbo
 • Tylko dla nowych klientów

  TYCH Odpowiedz
 • Nie mogę zerwać lokaty w velo. Dostaję komunikat: „Kwota środków, które chcesz przelać z lokaty, przewyższa dzienny limit dzienny transakcji, jakie możesz wykonać w bankowości internetowej. Przelej środki na konto w naszym banku lub zleć przelew tej kwoty w oddziale.
  Jeśli chcesz przelać środki na konto w innym banku, możesz zrobić to w następnym dniu.” A ja właśnie chcę zerwać z przelewem na ror Getinu. Przed chwilą założyłem tą lokatę na 100k+, i teraz nie mogę jej zerwać. Limit dzienny ustawiony mam na 200k i więcej się nie da. Wczoraj tak robiłem z większą kwotą i nie było problemu, założyłem, zerwałem i wylałem do obcego. Dziś dla mniejszej kwoty się nie da. WTF?

  Zet Odpowiedz
  • A do Banku dzwoniłeś?

   jmg
  • Może oprócz dziennego, przekraczasz jakiś inny limit – tygodniowy / miesięczny? W niektórych bankach przelew wewnętrzny nie wlicza się do obrotu dziennego, ale w niektórych może akurat się wliczać… Sprawdź inne ustawienia limitów i dopytaj w banku co do niego się wlicza.

   jmg
  • Udało się z telefonu.

   Zet
 • Cześć Zet!
  co to znaczy udało się z telefonu? Mam ten sam problem, bo codziennie zakładam i zrywam lokaty w Getin/Velo, aby nie płacić za wypłaty z KO/KE.

  Beata2 Odpowiedz
  • To znaczy że przez www się nie udawało zerwać lokaty, ale udało się zerwać przez apkę w telefonie.

   Zet
 • @Zet
  Ok, dzięki. A nie wiesz przypadkiem, czy w Velo/Getin są limity przelewów miesięcznych ?

  Beata2 Odpowiedz
  • Nic mi o tym nie wiadomo. W ustawieniach konta widzę dzienny i pojedynczej transakcji.

   Zet
 • czy moneyback 10% działa po transakcji Rev przez gpay?

  paolo Odpowiedz
 • Macie przecieki co do kolejnej edycji? Będzie tyle samo? Mniej / więcej?

  jmg Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy