8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (niedługo VeloBanku)

Zakończona

Getin Bank (niedługo VeloBank) przyśpieszył i uruchomił kolejną promocję podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym nieco wcześniej, niż pierwotnie zapowiadano. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 8% w skali roku do 400 000 złotych.

8% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 26.10.2022 – 20.11.2022 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 13.10.2022. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 8% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeśli w okresie od 26.10.2022 r. do 20.11.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 9 zł miesięcznie, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Analogicznie jest z kartą debetową – 0 zł po spełnieniu powyższych warunków lub 5 zł.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 3,5% min. 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ale co to daje? Ci którzy mają 7,5 i tak nie dostaną 8. A ci którzy zabrali pieniádze bo mieli jakieś stare promocje na 7 abo 6,5 i tak nie wrócą bo nie dostaną nowej promocji jak jeszcze majo starą. A ci co mają lokaty to jak im się skonczą to też nie dostaną 8 bo zniszczy ich badanie salda na 13.10.2022.

  burak Odpowiedz
  • Ano daje 8% na EKO tym, których zapomniałeś wymienić: którzy ostatnio nic tam nie mieli, żadnych lokat czy aktywnej promocji na EKO. Oni mogą skorzystać :)

   Przemysław
  • Dokładnie. Tu ciągle najlepiej się sprawdza mechanizm posiadania dwóch takich kont i przerzucania między nimi. Raz jeden bank, raz drugi.

   Michał
  • Dokładnie tak!
   Inbank, Facto, 2x Millenium, 2x Getin i 1x Alior i zawsze ma się najwyższe dostępne oprocentowanie :)

   MikiMiki
 • Mamy z żoną osobne dwa EKO z niższym oprocentowaniem choć wspólny ROR. Czy mógłbym z przelać kwotę z mojego EKO na EKO żony by mieć od tych pieniędzy 8 % ?

  on Odpowiedz
 • A sorry, zrobię offtopic który mnie ciekawi: na Ukrainie działa Idea Bank Ukraina. Czy tak jakby właściciel banku jest VeloBank czy nadal jest Czarnecki przez którąś spółkę

  pytalski Odpowiedz
 • Przelew z KO Getin na ING (dowolne poszukajcie jakies randomowe by wywolac promocje, przed potwierdzeniem juz to sie pojawia) powoduje propozycje lokaty zawrotnej na 2mc lub 4mc. Przlew na lichy bank np mbank proponuje 7.5%.

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy