Garmin Venu Sq za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (krótka karencja!) + 500 zł za konto osobiste

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku, w ramach której za zawarcie umowy o kartę kredytową możemy zgarnąć zegarek Garmin Venu SQ o oficjalnej wartości 700 zł – i to z bardzo krótkim okresem karencji. Oprócz tego czeka na nas ewentualne 500 zł za konto osobiste. A jeśli zamiast smartfona wolimy gotówkę i bony, to alternatywnie możemy zyskać aż 1200 zł za kartę kredytową Citibanku, ale na nieco bardziej wymagających warunkach.

Garmin Venu SQ za kartę kredytową Citibank

Karta kredytowa z zegarkiem Garmin Venu SQ

Aby skorzystać z promocji ze smartfonem należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: warto się śpieszyć, bo w promocji obowiązuje pula zaledwie 250 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli ją aktywować, a następnie w pierwszym i drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy wykonamy nią płatności na min. 1000 zł (razem 2000 zł). Przykładowo podpisując umowę we wrześniu warunek musimy spełnić w październiku i listopadzie.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy przesyłkę z zegarkiem Garmin Venu Sq, w kolorze Shadow
Gray/Slate. Z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

RRSO 24,09% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 24,09% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • hej Michal.
  rozumiem ze z promocji nie są wykluczeni emeryci?

  Michal1607 Odpowiedz
  • A czemu? Przecież to grupa osób, która ma gwarantowany dochód i nikt ich nie wyrzuci z pracy :)

   Michał
  • w opisie nie byli uwzglednieni:).
   pytam bo mam dziadków – i jest okazja na smartwach’a:)

   Michal1607
 • Prawdziwa promocja czy znów wydmuszka jak ta z 1000zł gdzie odrzucają możliwość założenia karty pomimo spełnienia wymagań ?

  KaBe Odpowiedz
 • ” nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji” – czy na pewno tak jest ? a nie można wybrać tej karty a dokumenty dodać odrębnie przez stronę internetową Citibank poprzez przesłanie dokumentów ?

  MAR Odpowiedz
  • I tak i nie. Regulamin wymaga dostarczenia dokumentów dochodowych. Jeśli wybierzemy opcję z niższym limitem, to tam (jeśli nic się nie zmieniło) dokumentów nie trzeba. Dlatego w teorii możemy wybrać mniejszy limit, ale pamiętajmy o dokumentach.

   Michał
 • „Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis” – gdzie będą widoczne ewentualnie takie informacje? – jestem nowy na forum

  Andre Odpowiedz
 • Ktoś wie czy splata kk Santander Consumer Bank z kk Citi jest uznawana jako transakcja szczególna i pobierają prowizje?

  marsid Odpowiedz
 • czy ktoś otrzymał wiadomość o przyznaniu nagrody?

  Ann Odpowiedz
 • @marsid
  Wiem, trzeba bardzo uważać,

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy