350 zł za założenie Konta dla Ciebie od Credit Agricole + nawet 500 zł dzięki LiveSmarter powraca!

Trwa do 30.11.2019

Wraca rewelacyjna promocja Credit Agricole, która była jednym z hitów wiosny! W zamian za przeniesienie konta, opłacanie rachunków lub płatności kartą możemy zgarnąć 300 zł premii. A do tego 50 zł za założenie konta z polecenia oraz kolejne 50 zł za polecenie konta dalej – w czym, ponownie, pomoże LiveSmarter! :)

300 zł w korzyściach dla ciebie za założenie konta Credit Agricole

Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

 • nie korzystała nigdy z promocji Credit Agricole polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta ani
 • nie posiadała żadnego konta w Credit Agricole od 1.04.2018.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że w okresie od 1.09 do 30.11.2019 złożymy wniosek o promocyjne Konto dla Ciebie oraz zawrzemy umowę, wybierając jedną z trzech typów premii, o które będziemy walczyć. Do wyboru mamy premię za przeniesienie konta, zwrot za rachunki oraz bonusowe zaokrąglenia od transakcji kartą. Sprawdźmy, jak zdobyć każdą z nich.

300 zł za przeniesienie konta

Pierwsza z korzyści do wyboru to oferta znana z poprzednich promocji Credit Agricole, czyli 100 zł lub aż 300 zł premii za przeniesienie swojego konta w innym banku do Credit Agricole. W tej (i tylko tej) korzyści do spełnienia warunków teoretycznie potrzebne jest przeniesienie swojego wynagrodzenia. Dlaczego? Podczas finalizowania umowy o Konto dla Ciebie konieczne będzie złożenie wniosku o przeniesienie (zamknięcie) konta w poprzednim banku. Zgodnie z regulaminem we wniosku tym mamy podać nazwę i adres instytucji przekazującej nam wynagrodzenie. A, zgodnie z definicją, wynagrodzenie to:

środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów

Na szczęście na tym koniec – same wpływy na konto już nie muszą być przelewem od pracodawcy. Zgodnie z regulaminem muszą to być wpływy na konto, które definiowane są następująco:

Wpływ na Konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank [Credit Agricole] lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika.

Jak więc spełnić ten warunek? Opcje mamy w zasadzie dwie: możemy najzwyczajniej w świecie wpłacać sobie gotówkę na konto lub przelać środki z konta innej osoby – np. współmałżonka. Dobre mogą też być serwisy pośredniczące w przelewaniu pieniędzy.

Tu dodam, że nie przejmowałbym się zapisem o bycie współposiadaczem lub pełnomocnikiem rachunku w innym banku – takie dane nie są przekazywane i Credit Agricole widzi tylko kto jest nadawcą przelewu (np. nasza żona).

Na jakie kwoty muszą być przelewy? Jeśli przelejemy min. 1000 zł, to premia wyniesie 100 zł. Jeśli min. 3000 zł – to 300 zł. A ponieważ bank bierze pod uwagę sumę wpływów, to niespecjalnie opłaca się przelewanie tylko 1000 zł :)

Na koniec dodam, że pierwszy wpływ na konto powinien nastąpić nie później, niż do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia konta. Kolejne wpływy – przez następne 2 miesiące kalendarzowe. Przykładowo zakładając konto we wrześniu powinniśmy zapewniać wpływy przez wrzesień, październik, listopad lub październik, listopad, grudzień. Od nas zależy kiedy startujemy.

Oczywiście jeśli nie chcemy się bawić w podawanie danych naszego pracodawcy, to możemy wybrać jedną z dwóch kolejnych korzyści. Tu nie jest to już wymagane.

300 zł zwrotu za rachunki

Pierwsza z nich to 5% zwrotu od płatności rachunków za media. Do zyskania mamy maksymalnie 300 zł w ciągu 12 miesięcy od przystąpienia do promocji, przy czym nie ma żadnych ograniczeń miesięcznych (więc maksymalną premię można zdobyć dużo szybciej). A jakie warunki należy spełnić?

Przed pierwszą realizacją danej płatności powinniśmy zarejestrować potwierdzenie płatności na dedykowanej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Credit Agricole chce bowiem sprawdzić, czy dana płatność faktycznie będzie zapłatą za media, czyli za jedną z następujących usług związaną z dostarczaniem:

 • gazu,
 • energii elektrycznej,
 • wody bieżącej (w tym podgrzanie wody i odprowadzanie ścieków),
 • telewizji kablowej lub satelitarnej,
 • dostępu do Internetu,
 • telefonu komórkowego,
 • telefonu stacjonarnego

Na koniec dodam, że premia za dany miesiąc zostanie naliczona pod warunkiem, że na konto wpłynie co najmniej 1000 zł – zgodnie z definicją, którą podawałem już przy poprzedniej korzyści (czyli najlepiej wpłacać sobie gotówkę lub otrzymać przelew od innego nadawcy). Nie ma więc potrzeby przelewania wynagrodzenia.

Czy warto skorzystać z tej korzyści? Teoretycznie może się wydawać, że ciężko będzie osiągnąć maksymalny zwrot. Z drugiej strony pamiętajmy, że pewne zaliczki za media możemy spokojnie nadpłacić/zapłacić na kilka miesięcy do przodu. Wszystko więc zależy od tego ile faktycznie jesteśmy w stanie wydać przez rok.

300 zł w formie zaokrągleń CAsaver

Trzecia korzyść dla wielu osób może być najłatwiejszą ze wszystkich. Credit Agricole chce nam zwrócić maksymalnie 25 zł miesięcznie (czyli 300 zł w ciągu 12 miesięcy) dokładając 50% wartości transakcji zrealizowanych w ramach usługi CAsaver.

O co chodzi? Usługa CAsaver polega na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 10 zł. Płacąc więc np. 11 zł za kawę z naszego konta zostanie pobrane 20 zł: 11 zł w formie płatności kartą, a 9 zł przekazane na konto oszczędnościowe CAsaver. W ten sposób Credit Agricole zachęca do oszczędzania, którego „nie widać”. A w ramach promocji dorzuca od siebie dodatkowe 50%. W naszym przypadku będzie to 4,5 zł.

Łatwo zauważyć, że przy dobrych wiatrach maksymalną premie zyskamy już za 5-6 płatności kartą miesięcznie. Wystarczy nieco pogłówkować i dokonywać transakcji nieco przekraczających wielokrotność 10 zł. Tankujesz paliwo? To nie za 100 zł, tylko za 100,01 zł. Kupujesz coś w sklepie z kasą samoobsługową? Jedną transakcję zrób na nieco ponad 10/20 zł, a w drugiej zapłać za resztę. O kupowaniu bułki za (mniej niż?) 1 zł w piekarni czy markecie, jak robili uczestnicy starych promocji, nawet nie wspominam ;)

Ale aby nie było tak łatwo bank wprowadza pewien warunek. Oprócz standardowego wpływu 1000 zł (na identycznych zasadach jak w przypadku innych korzyści) musimy również wydać karta minimum 300 zł w danym miesiącu. Inaczej premia nie zostanie naliczona. Z tego też względu nadmierne kombinowanie może nie mieć sensu – po prostu pamiętajmy, aby starać się celować w odpowiednie kwoty. Miejsce transakcji (i kod MCC) nie mają tu również znaczenia.

Premia za każdą z korzyści będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Szczegóły promocji w regulaminie.

50 zł w programie poleceń

300 zł na start to jednak nie wszystko. Trwa bowiem 3 edycja programu poleceń, w której obecni klienci banku mogą polecać konto osobiste nowym klientom, przez co obie strony mogą zgarnąć po 50 zł. Jak skorzystać z aktualnej edycji programu?

W przypadku obecnych klientów banku wymagane jest posiadanie konta w Credit Agricole oraz wygenerowanie swojego kodu polecającego na specjalnej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowej.

A jakie warunki musi spełnić nowy klient, aby zgarnąć swoją premię? Po pierwsze powinien on podać kod polecający obecnego klienta banku w trakcie składania wniosku o konto. Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgód (marketingowej i na informacje handlowe) oraz zawarcie umowy o konto w ciągu maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku. Co ważne – w przypadku programu poleceń nowy klient to osoba, która nie posiadała konta w Credit Agricole w ciągu 265 dni przed zawarciem umowy (i to nie jest literówka – przynajmniej nie moja :)).

Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

I to tyle! Premia za polecenie zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków. Pamiętajmy, że maksymalna wysokość premii za polecenie to 500 zł netto. Oznacza to, że osoba polecająca może zgarnąć maksymalnie 10 premii za polecenie.

Oczywiście po założeniu konta również możemy przystąpić do programu poleceń i podać swój kod dalej. W ten sposób z 300+50 zł może się zrobić jeszcze więcej :)

Zarabiaj z LiveSmarter!

W związku z tym, że wszyscy mogą zyskać na korzystaniu ze swoich poleceń, wznawiam popularną „zabawę”, którą zapoczątkowałem na blogu kilka miesięcy temu. Każdy obecny klient Credit Agricole może zostawić swój kod polecający na specjalnej stronie. Nowi klienci mogą natomiast wysyłać prośby o kod za pomocą osobnego formularza. W ten sposób będę się starał łączyć ze sobą polecających i polecanych w pary – tak, aby wszyscy zyskali jak najwięcej :)

Na koniec dodam, że nie siedzę non-stop przed komputerem, więc kody wysyłane są partiami – nie później, niż w ciągu 48 godzin.

3% na koncie oszczędnościowym do 50 000 zł

Premia na start i premia za polecenie to jednak nie wszystko. Do zgarnięcia jest jeszcze 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. Jak je zdobyć?

Zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli oprocentowania oferta „Na start” dotyczy osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole przed 1.05.2019.

Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jedynie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Na kolejnych zarobimy już standardowo.

Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Środki z Rachunku Oszczędzam możemy wycofać bezpłatnie raz w miesiącu. Za kolejną wypłatę zapłacimy 10 zł.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Po ubiegłorocznej zmianie ofertowej prowadzenie konta osobistego w Credit Agricole może być całkowicie darmowe, na bardzo sensownych warunkach. Wystarczy, że na nasz rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową, aby bank nie pobierał opłaty 7 zł miesięcznie. Nie ma problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • 3% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł – w tytule
  Premia na start i premia za polecenie to jednak nie wszystko. Do zgarnięcia jest jeszcze 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. Jak je zdobyć? – w treści

  To ostatecznie do 100 tys. czy do 50-u ?

  JanL Odpowiedz
 • Czyli jak z tymi kodami ? Podawać z tej poprzedniej edycji czy jak ?

  Zdzisiek80 Odpowiedz
  • Kody działają ciągle te same, więc nie trzeba ponownie dodawać.

   Michał
  • Generować nie trzeba, ale czy na livesmarter trzeba ci Michale ponownie podać (zaznaczałem, że nie zamknę w ciągu 6 mieś)?

   Her bata
  • Nie trzeba, korzystam z kodów dodanych do aktualnej edycji programu poleceń.

   Michał
  • na jakim dniu dodania kodu jestes aktualnie? ;)

   abc
  • Konto mam od ponad roku jak nie lepiej. Na samym początku podałem kod polecenia i dostałem bonus. Potem zakładała moja znajoma konto i jako, że na szybko nie miałem tego numeru to babka w banku wygenerowała nowy kod i również dostałem bonus. Ten kod co ona wygenerowała podawałem przy każdej następnej opcji polecania tutaj i nie dostałem ani razu. Teraz z ciekawości wszedłem na aplikacji w program poleceń i znowu wygenerowało inny kod. Jak to rozumieć? mam pare kodów pod swoje dane a bonusów nie otrzymałem bo ktoś nie spełnił warunków?

   KUKI
 • pytanie o zwrot 5% za tel. komórkowy, czy to musi być abonament czy można przedstawić np. potwierdzenie doładowania karty ze swojego konta ?

  Kate Odpowiedz
 • Czy mi się wydaje, czy poprzednia promocja miała krótszą karencję?

  borkowicz Odpowiedz
 • Czy mi się wydaje, czy poprzednia promocja miała krótszą karencję?

  borkowicz Odpowiedz
 • Jako nowy klient otwierający konto z polecenia, i z przenosinami z innego banku, kiedy dostanę bonus 50zł? po miesiącu kiedy spełnię warunek wplywu 1000 zł? Czy razem z bonusem za przeniesienie?

  Iwonab Odpowiedz
  • By dostać 50zł za otwarcie z polecenia musisz przez 3 miesiące zapewnić wpływ 1000zł (lub płatności kartą na min. 300zł). Czyli dostaniesz go w tym miesiącu co premię za przeniesienie.

   Przemysław
  • dzieki :)

   Iwonab
 • Brałem udział w poprzedniej edycji tej promocji, zakładałem konto pod koniec maja i teraz patrze że też mam otwarte te konto oszczędnościowe na 3 % a nawet o tym nie wiedziałem :D

  marsid Odpowiedz
 • Nie mogę odszukać ale ile czasu potrzeba od zamknięcia konta by stać się w CA nowym klientem?

  romek Odpowiedz
 • Może mi to ktoś technicznie wytłumaczyć jak to wygląda. Bo mi w banku gadają, że ten wniosek o przeniesienie to trzeba w placówce.
  Czy można przy pomocy tej promocji zamknąć konto np. w Pekao i uniknąć wizyty zarówno w oddziale Pekao jak i Agricole??

  Dominika Odpowiedz
  • Do CA musisz pójść wypełnić wniosek przeniesienia, musisz mieć przy sobie nr konta, nazwę banku i podpisać się na wniosku o przeniesienie TAK SAMO jak w Pekao. Jeśli nie pamiętasz jak się podpisałaś albo nie masz w pekao wzoru podpisu, trzeba iść do pekao i złożyć lub zaktualizować taki wzór, bo inaczej nie przeniosą konta. Samo „przeniesienie” polega na tym, że CA zamknie za Ciebie konto w Pekao (za 30-dniowym okresem wypowiedzenia) i tyle.

   Kate
  • Możesz uniknąć wizyty w placówce pod warunkiem że wzór podpisu na umowie z CA będzie taki sam jak ten w banku z którego chcesz przenieść no i na koncie w przenoszonym banku nie będzie debetu ;) Umowę z wnioskiem o przeniesienie wyślą Ci kurierem przynajmniej tak było w poprzedniej edycji tej promocji w której brałem udział.

   marsid
  • No tak, zapomniałam o kurierze…

   Kate
  • No ja zakładałam konto pekao biometrią:( To co odpada? Tak bym chciała zamknąć to konto prze(nie)korzystne:p unikając wizyty w oddziale. Wiem, wiem listem, ale to odpada. Czemu ten wzór podpisu taki ważny?

   Dominika
  • Jak się nie będzie zgadzał, nie przeniosą konta i możesz wylecieć z promocji. Nie masz innego konta do odstrzału?

   Kate
  • Ale to mówię, że zakładałam biometrią więc nie mam wzoru podpisu w pekao;)

   Dominika
  • Zawsze możesz spróbować ale jak nie pójdzie to już trzeba będzie się przejść do oddziału. Mi za pierwszym razem nie przenieśli bo w Santanderze naliczyli mi błednie opłate za kartę, miałem ujemne saldo i musiałem jeszcze raz składać wniosek już w oddziale CA.

   marsid
  • Mówisz, że mam próbować??? Ale co podpisze papiery kurierowi, a potem lipa, nawet się nie dowiem, że w promocji nie jestem. To znaczy nie przenieśli Ci z Santandera i co zadzwonili czy coś? I wtedy do CA składaleś całkiem nowy wniosek czy jak? A zamknąłeś w końcu ten Santander przez CA czy w tym nowym wniosku dałeś do odstrzelenia inne konto już?

   Dominika
  • Dostałem sms od CA że wniosek o przeniesienie konta nie został przyjęty do realizacji przez Santander. Zadzwoniłem na infolinie CA i dowiedziałem się że powodem tego było ujemne saldo na koncie w Santanderze (błędnie naliczona opłata za kartę). No i że muszę jeszcze raz złożyć wniosek o przeniesienie tym razem w oddziale i jak przejdzie to wezmę udział w promocji. Miałem na to jakoś 1 dzień ale zdążyłem :)

   marsid
  • Zamknąłem konto przez CA w tym Santanderze już po tym jak cofnęli tę płatność za kartę i saldo było na 0 ;)

   marsid
  • Tak? Ale to mówisz, że 1 dzień na to miałeś. To musiałeś się chyba jeszcze do Santandera pofatygować wyjaśniać, bo jakby to tak szybko cofnęli?

   Dominika
  • W Santanderze nic nie musiałem wyjaśniać bo już od konsultanta CA dowiedziałem się dlaczego nie przyjęli wniosku i do kiedy mogę jeszcze złożyć kolejny wniosek żeby załapać się na promocję.

   marsid
  • No ale tak czy siak skoro nie mam tego wzoru podpisu w pekao to chyba odpada. Chyba, że ktoś coś jeszcze wie że swoich doświadczeń??
   Mam inne konto do odstrzału ale inne mogę zamknąć przez neta albo telefon temu chciałam nie stać w Pekao, bo jak słyszę ile tam to trwa…

   Dominika
  • To jak się uprzesz na Pekao to wycieczka do oddziału w celu złożenia wzoru podpisu… sorry Gregory

   Kate
  • @marsid acha, no dzięki za info.
   Jeszcze chyba Paribas trzeba zamykać w oddziale. A każdy bank współpracuje z CA? z każdego przeniosą?

   Dominika
  • @Kate no to przecież nie uprę się bo to się będzie mijało z celem. Dlatego pytam wcześniej;)

   Dominika
  • Albo możesz otworzyć konto w banku, gdzie będziesz miała podpis po to tylko alby go przenieść do CA. W końcu promocja trwa do 30.11. Ja w poprzednich promocjach przenosiłam z Santander i mBank bez problemów (były wzory podpisów).

   Kate
  • U mnie wzór podpisu się zgadzał a nie przenieśli z innego powodu o którym pisałem wyżej. Nie przeniosą konta też jak inne dane typu adres zamieszkania, czy seria i numer dowodu nie będą się zgadzały. Więc jak nie masz w Pekao wzoru podpisu to wezmą pod uwagę inne dane czy one są spójne i na tej podstawie przeniosą konto ?

   marsid
  • Niestety nie – odrzucali przeniesienia czasami tylko wskutek niezgodności podpisów

   Kate
  • Ale tutaj koleżanka nie ma tego podpisu w Pekao :F Dlatego może w tym przypadku wezmą inne dane do weryfikacji ?

   marsid
  • No i kto ma rację;);)? Dzięki, no szkoda, że w banku takie sieroty. Babka mi wciskała, że koniecznie muszę do nich przyjść złożyć wniosek. A ja zapytałam ogólnie jak przenieść konto, nie wchodziłam w szczegóły, że nie mam wzoru czy coś. O kurierze chyba nie słyszała:D Chyba będę próbować z innym konsultantem:D

   Dominika
  • Zadzwoń na infolinie CA i tam zapytaj czy przeniosą konto z Pekao jak nie masz tam wzoru podpisu.

   marsid
  • dzięki @marsid to mam jeszcze odrobinę nadziei, choć pewnie nic z tego nie będzie znając życie…

   Dominika
  • @marsid no wiem właśnie pisałam, że muszę jeszcze raz zadzwonić do nich. Byle to co mi powiedzą było wiarygodne, bo różnie z to z tymi „ekspertami” bywa…

   Dominika
  • Kont z Inteligo nie chcieli przenosić bo jedyną opcją ich zakładania był przelew weryfikacyjny i nie było wzoru podpisu…uczestniczyłam w 3 poprzednich promocjach tego typu i takie były wnioski z komentarzy pod opisami promocji…także oczywiście możesz się pytać w CA

   Kate
  • Ja w maju przeniosłem z Inteligo bez problemu. Tylko, że konto pochodziło sprzed 13 lat i zakładane było (chyba) przez kuriera, co by tłumaczyło, że mieli mój podpis więc bez problemu zamknęli.

   Przemysław
  • Ludzie jeszcze robili tak – zgodnie z regulaminem trzeba było tylko ZŁOZYĆ to polecenie przeniesienia, a sam fakt nieprzenisienia konta nie był podstawą do niewypłacenia premii, jak nie dostawali premii składali reklamacje i chyba je dostawali ale szczerze to raczej ryzykowne zagranie…

   Kate
  • hmm:( no pewnie się nie będzie dało, trudno. A Paribas z wzorem podpisu mi przeniosą?? Bo kojarzę z poprzedniej edycji, którą się interesowałam ale nie brałam udziału wtedy, że chyba była jakaś lista banków, że tylko z tych można przenieść. Jest coś takiego?

   Dominika
  • Kiedyś były takie listy, ale ostatnio nie było, więc pewnie wszystkie banki

   Kate
 • hej! w tym miesiacu bede przelewal pro forma 4ta „pensje” na CA (poprzednia edycja). kiedy mozna spodziewac sie tego bonusu 300zl? W sumie do dzisiaj nie dostalem bonusu 50zl za rejestracje przez kod polecajacego :/

  mac Odpowiedz
 • No ja zakładałam konto pekao biometrią:( To co odpada? Tak bym chciała zamknąć to konto prze(nie)korzystne:p unikając wizyty w oddziale. Wiem, wiem listem, ale to odpada. Czemu ten wzór podpisu taki ważny?

  Dominika Odpowiedz
 • hej! czy w CA jest tak ze kurier zabiera obydwie podpisane wersje umowy a potem dosylaja nam nasza wersje?

  mike@miki Odpowiedz
 • Dobrze wygląda ta promocja… czy umowę można kurierem podpisać? nie da się zdalnie?

  Joanna Odpowiedz
 • Gdzie sprawdzić czy mam podpisane wszystkie zgody marketingowe?

  Work Odpowiedz
 • Jezeli mam 2 konta bankowe na jednym mam wynagrodzenie,rente itd a drugie jest puste i chetnie bym je zamknal to moge zrobic tak ze credit agricole zamknie to moje puste konto a w ramach przeniesienia wynagrodzenia podam im np rente z pierwszego konta ktorego nie chce zamykac?

  Sebastiano Odpowiedz
  • jak najbardziej. Niektórzy nawet specjalnie zakładali na szybko jakieś konto, aby… je zamknąć :)

   Michał
 • Co w przypadku, gdy moje jedyne dochody to dochody z wynajmu kilku mieszkań?
  Formalnie jestem osobą bezrobotną, bez prawa do zasiłku, więc nie mam dochodów wg. podanej definicji.

  Mogę ew. podać dane dot. urzędu, który kilka miesięcy temu wypłacał mi zasiłek w ramach jakiegoś programu aktywizacyjnego (ale już tego nie robi i raczej nie zrobi)

  Czy mogę dalej „załapać” się na promocję?

  bruno Odpowiedz
  • Zgodnie z wpisem tam możesz podać tak naprawdę cokolwiek… nie ma to później żadnego znaczenia. Tylko nie ma sensu mówić o tym wprost konsultantowi bo będzie namawiał na podanie ZUSu/Urzędu itd.

   Michał
 • Czy aby wyrobić 3000 zł przelew na konto to mogę zrobić przelew z mojego konta w innym banku do CA czy raczej z konta kolegi?
  Czy można całość wpłacić do bankomatu? zaliczy się wtedy wymagany wpływ?

  Bubu Odpowiedz
  • Przelew nie może pochodzić z twojego konta w jakimkolwiek banku. Musi co go zrobić ktoś inny, np z rodziny czy znajomych.
   Możesz sobie też wpłacić sam we wpłatomacie. Będzie to zaliczone jako wpływ.

   Przemysław
  • Dziękuję bardzo za wyjaśnienie :-)

   Bubu
  • Nie dziękuj za nieprawdziwe informacje.

   abc
  • Definicja wpływu jest wyraźnie podana w opisie u góry – w ramce, żeby każdy dostrzegł, a więc Przemysław ma rację

   Kate
  • @Kate, ramka ramką, ale jak w praktyce wygląda to „Bank nie bierze pod uwagę […] przelewów z […] rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem”? Przecież bank nie ma możliwości sprawdzenia, czy nadawca „Jan Kowalski” to ten sam Jan Kowalski, co odbiorca Jan Kowalski. W Nest chyba bank w regulaminie zastrzegał promocji sobie możliwość dodatkowego sprawdzenia, czy to na pewno wpływ od pracodawcy, czy tu też jest coś takiego?
   A jeśli rzeczywiście się czepiają, gdy nazwa nadawcy i odbiorcy są jednakowe, to jak to sprawdzają? BNP Paribas do mojego imienia i nazwiska dodaje „pan”, jak takie coś CA potraktuje (czy automat sprawdzający, o ile taki istnieje, da się nabrać)?

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie wiem, ale wolę tego nie sprawdzać…wpłaty własne są dla mnie ok

   Kate
  • Niestety, przy zakładaniu konta na wszelki wypadek zapytałam konsultanta o to, czy wpłata NIE MUSI być od pracodawcy- jednak MUSI. Przyznał, że regulamin tego nie precyzuje. Nie wiem czy warto ryzykować dla eewntualnego uznania reklamacji :(

   magda.s.
 • Bank zaproponował mi na utrzymanie 5% za rachunki i widzę, że zwrot za wodę jest od całości czynszu zapłaconego w tej promocji (czyli woda + reszta kosztów z czynszu), co oczywiście cieszy

  Kate Odpowiedz
 • Czy konto oszczędnościowe CA działa od chwili jego otwarcia czy wpływu?

  Bubu Odpowiedz
 • Ror otwiera się razem z KO.

  QQryku Odpowiedz
 • nie rozumiem do końca. Podaje dane swojego pracodawcy w jakim celu ? Bank kontaktuję się z pracodawcą żeby wynagrodzenie wpływało na Credit Agricole ?

  babelus94 Odpowiedz
  • tak, bank wysyła pismo w naszym imieniu. Ale tak jak pisałem wielokrotnie – wynagrodzenie wcale nie musi wpływać na konto w CA, aby bank wypłacił premię. Możemy więc podać w zasadzie obojętnie jakie dane „pracodawcy”.

   Michał
 • Czy mogę podać konto do zamknięcia na które nie przychodzi obecnie moja wypłata od podanego pracodawcy?

  Simon052 Odpowiedz
  • Konto może być dowolne. Niektórzy zakładali specjalnie np. konto oszczędnościowe po to, aby je „przenieść”.

   Michał
 • Czy wykonanie transakcji kartą kredytową zwalnia z opłaty za kartę?

  martynka1428 Odpowiedz
 • Witam,
  1. Ostatnio mimo ustawionego statusu serwisu tekstowego jako nieaktywny pobrało mi opłatę w wysokości 3 PLN. Oczywiście wysłałem już stosowną wiadomość poprzez serwis internetowy. Czy ktoś jeszcze miał taką sytuację?

  2. Aktualna tabela opłat i prowizji jest ważna od lipca. Jestem klientem od maja ,a nie dostałem informacji o zmianie… ma ktoś może gdzieś poprzednią tabelę?

  woralus Odpowiedz
  • Dzisiaj założyłem konto i faktycznie serwis tekstowy jest zakładany automatycznie.
   Nie da się wyłączyć w bankowości internetowej ani mobilnej.
   Zadzwoniłem na infolinię i Pani wyłączyła mi tę przyjemność. Za wyłączenie należy się opłata 1 zł ale od razu napisała reklamację i anulowała rzeczoną opłatę.
   Byłem nieświadomy o tym serwisie i opłatami z nim związanymi.

   Bubu
 • Od 17.09 jest nowa tabela, teraz 3% dotyczy tylko 30 000.

  Magda.s. Odpowiedz
 • A czy widzieliście, że posiadając konto osbiste można dodatkowo zgarnąć 250zł dzięki pożyczce 3000zł (RRSO 0%)?

  https://www.credit-agricole.pl/o-banku/aktualnosci/2019/w-sumie-korzystne-pozyczki-w-credit-agricole

  John Odpowiedz
  • Podbijam pytanko, czy ktoś już korzystał? Jak wygląda procedura z udzieleniem tej pożyczki i czy każdy kto ma konto może się załapać na tę promocję?

   jaro
  • Korzystam i potwierdzam – każdy kto ma konto może wziąć udział w promocji (promocja ta jednak nie łączy się z promocją „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019”. Idealna jest więc dla obecnych klientów. Wystarczy zadzwonić na infolinię i poprosić o tą pożyczkę. Wypytują standardowo jak przy karcie kredytowej tj. dochód, ilość osób w gospodarstwie, inne zobowiązania, miesięczne wydatki. Wyliczają zdolność na poczekaniu. Jest możliwość zawarcia umowy na odległość. Podsumowując: telefon na infolinię o 8, pieniądze na koncie o 11.

   John
  • I jak potem wygląda spłata ? Co miesiąc pobierają 250 zł ale w jakimś konkretnym dniu każdego miesiąca ? Dziś babka z banku do mnie dzwoniła z ofertą tej pożyczki i zlałem to ale teraz widzę że w sumie całkiem niezła opcja 😅

   marsid
  • Spłacasz 11 rat po 250zł, a ostatnia spłaca bank. Możesz ustawić sobie autospłatę i zapomnieć lub zlecenie stałe z wybranym przez siebie dniem miesiąca w którym ma zostać wykonany przelew (pamiętając o tym, że rata musi być spłacona najpóźniej dniu miesiąca, który ustali bank).

   John
  • Dzisiaj skorzystałem w placówce. Czas jakieś 20 minut. Na dowód, żadnych zaświadczeń. Podstawowe pytania jak to przy kredycie czy KK.

   Katana78
 • Ten rachunek Oszczędzam do CA Saver to zwykłe konto oszczędnościowe?
  Czy muszę tam trzymać pieniądze? Tzn. przelewając z niego tracę prawo do następnych premii 25 zł, czy nie ma to znaczenia?

  janm Odpowiedz
  • Nie ma to znaczenia. Można przelewać i nie traci się prawa do premii 25 zł za CA saver. Sprawdzone. Należy pamiętać, że tylko 1 przelew w miesiącu z tego rachunku jest bezpłatny. Drugiego i kolejnego nie opłaca się robić.

   Lidia
 • Jeśli nie mam konta a chce skorzystać z pożyczki to muszę zalozyc konto bez udziału w powyższych promocjach?

  BARTOSZ Odpowiedz
  • Nie chcesz skorzystać z pożyczki, tylko zgarnąć +600, a na to bank się nie zgadza…

   abc
  • Promocja „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019” wyklucza z promocji pożyczki ale z premii 50 zł za założenie konta z polecenia możesz skorzystać. Weź kod od Admina. Potem sam będziesz też mógł polecać.
   Jak moja szwagierka zakładała to konto i brała pożyczkę w placówce to niestety wcisnęli jej wszystko: płatną kartę kredytową Visa Silver, limit w koncie, servis tekstowy i co tylko się dało twierdząc, że jest w pakiecie. Ale całego pakietu brać nie trzeba.

   Lidia
 • Witam, czy podanie danych pracodawcy jest do otrzymania premii?
  Na infolinii otrzymałem 2 rozbieżne odpowiedzi, i sam już nie wiem.

  MATEUSZ Odpowiedz
 • Jakie musze spelnic warunki aby Konto dla Ciebie i karta bankomatowa byly bezplatne? Czy wystarczy wplyw na konto kwoty 1000 i 1 transakcja karta lub blikiem? Czyli jak wplynie 3000 to juz 1000 nie musi?

  Mir Odpowiedz
 • Witam mam 4 różne konta w Santander że czy wystarczy przenieść jedno

  Darek Odpowiedz
  • Tak, niektórzy specjalnie nawet zakładali jakieś osobne konto oszczędnościowe, aby je „przenieść” (reszta pozostaje bez zmian)

   Michał
  • Ja zamknalem w ten sposob jakies stare oszczednosciowe, ktore kiedys dawno zakladalem w innej promocji i zgarnalem za nie premie :)

   keton
 • Słuchajcie, moja mama przenosi konto w tej promocji, przy wypełnianiu wniosku nie było sekcji dotyczącej danych pracodawcy. Konsultant, który dzwonił potwierdzić dane, również ich nie wymagał. Więc co, sama powinna się upomnieć?

  Weronika Odpowiedz
  • We wniosku online ich nie podajemy. Dopiero przy finalizowaniu/podpisywaniu umowy. Ja wybierałem opcjię z finalizacją w oddziale i dopiero w placówce podawałem te dane i podpisywałem stosowny papier. Podejrzewam, że przy opcji z kurierem również dopiero jak on przywiezie umowę do podpisu, to tam będzie papier do podania tych danych.

   Przemysław
  • Dzięki za wskazówkę 🙂

   Weronika
  • Ja umowę odbierałem na poczcie i tam też ją podpisywałem ale pamietam że już były te dane pracodawcy. Jeszcze błędnie wpisane i musiałem poprawiać bo chyba przez telefon gość źle mnie zrozumiał.

   marsid
  • Mama zadzwoniła upewnić się na infolinię – powiedziano jej, że podanie danych pracodawcy nie jest obligatoryjne do spełnienia warunków promocji. Liczą się wpływy.

   Weronika
 • Czy jeżeli założyłem konto we wrześniu z wnioskiem o przeniesienie konto , konto zostało założone ale wniosek odrzucony że względu na odrzucenie wniosku o przeniesienie konta. czy jeżeli ponownie złoże wniosek o przeniesienie konta a pierwsze wynagrodzenie wpłynie w listopadzie to czy będę łapał się w promocji ?

  Zenon123 Odpowiedz
  • Spytaj na infolinii czy jeszcze możesz złożyć wniosek i załapać się na promocję jak tym razem przejdzie. Mi pierwszy odrzucili i złożyłem drugi ale zdążyłem na styk bo czasu było niewiele.

   marsid
 • Konto (a właściwie portfel depozytowy) w neobanku też się da zamknąć?

  marqqq Odpowiedz
 • Czy ktoś się orientuję czy mogę sfinalizować złożenie wniosku w placówce bankowej? Sytuacja jest taka, że złożyłam wniosek przez stronę i faktycznie przez 2-3 dni próbowali się do mnie dodzwonić, ale mieli pecha, następne 2-3 dni to kompletna cisza z ich strony. Oddzwonić na ich numer się nie da, a infolinia nie ma dostępu do mojego wniosku. Poradzili mi złożyć nowy wniosek albo sfinalizować go w placówce. Wybrałam drugą opcję, mam nadzieję, że wciąż będę miała szanse na premię?

  wydra Odpowiedz
 • Zarówno w placówce, jak i na infolinii, wprost się mnie zapytali czy wpływy zapewnię sobie sama czy będzie wpływać wynagrodzenie. Nie chcąc robić zamieszania w pracy, wybrałam pierwszą opcję i teraz ciekawe czy otrzymam premię, bo nie wypełniałam dokumentu o przeniesieniu wynagrodzenia, a widzę, że jest on wymieniony w regulaminie, jako wymagany. I w placówce i na infolinii powiedzieli, że wystarczy wpływ na konto. Hmm, jak myślicie?

  wydra Odpowiedz
 • Jeśli nie naliczyły Wam się zwroty za rachunki za media to informuję, że bank ma problemy techniczne z tym i postarają się szybko usunąć problem.

  Kate Odpowiedz
  • Orientujesz się może czy przechodzą rachunki wystawione na kogoś z bliskiej rodziny ? Oczywiście zapłacone z konta CA.

   marsid
  • Spróbuj dodać taki rachunek, najwyżej Ci go odrzucą

   Kate
  • Problemy ze zwrotami za rachunki nadal trwają… od miesiąca! Poszło już 7 reklamacji.

   Czytelnik
  • Zwrotów nie ma fakt. Mi dodatkowo odrzucają przelewy za rachunki (najpierw zleciłem 3 przelewy – dwa odrzucili; no to na drugi dzień ponowiłem dwa pozostałe to jeden tylko poszedł – drugi odrzucony). Najlepsze, że są to odbiorcy dodani do zaufanych. Na razie na moje zapytanie co jest powodem nie potrafią odpowiedzieć i przekazali sprawę gdzieś tam.

   Katana78
  • Wart odnotowania gest ze strony CA (bonus w liczbie mnogiej):
   „… bonus promocyjny nie naliczył się automatycznie z uwagi na odnotowany błąd systemu, za co serdecznie przepraszamy. Bank podjął już odpowiednie działania mające na celu wykluczenie błędu, jednakże z uwagi na przewidywany długi proces wdrożeniowy Bank postanowił wypłacić Panu maksymalną kwotę przysługującą w ramach ww. promocji pomniejszoną o dotychczas otrzymane bonusy…”
   – czyli 238zł
   PS. przy płatności rachunku system wczoraj już zadziałał.

   Czytelnik
 • Uwaga ważne. Od jakiegoś czasu korzystamy z systemu poleceń kont w CA, za co dziękujemy serdecznie Adminowi. Od jakiegoś czasu jednak nic nie wpadło ani u mnie, ani u Żony. Okazało się że bank sam wycofał 1 zgodę, ( prawdopodobnie żeby zakończyć proceder poleceń nieznajomym osobom) jeśli macie okazję sprawdzcie proszę czy Was i osoby zakładające konta nie chcą nabić w bambuko. Pozdrawiam

  Brzydok Odpowiedz
  • A niby skąd ono mają wiedzieć, czy podałeś swój kod koledze czy zupełnie nieznajomej osobie? Wycofać zgodę to możesz chyba tylko Ty. Ja bym wyjaśniła jednak mocniej tę sprawę z bankiem. Bardziej prawdopodobne, że polecony nie spełnił warunków.

   Kate
  • Może coś w tym jest, bo jak ja zakładałam konto, to byli dość podejrzliwy skąd mam kod.

   wydra
  • Żadnej zgody ani ja ani Żona nie wycofywalismy, w maju wpadła premia za polecenie u mnie, wczoraj przy okazji zapytania o kredyt z sumem zapytałem o zgody marketingowe w promocji poleceń i wtedy się okazało że w banku zgód nie ma, a ostatnią rzeczą jaką byśmy zrobili to wycofać zgody żeby nie dostać premii:) U Żony też brak 1 zgody był, choć wcześniej premia za polecenie też dostała. Korzystam z forum od kilku lat, więc trochę ogarniam;)

   Brzydok
 • Jaki kurier dostarcza umowę?

  r Odpowiedz
 • a jest inna forma podpisania umowy?

  r Odpowiedz
 • to trzeba
  Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

  Nie trzeba obydwóch

  rrr Odpowiedz
 • Wpływ na Konto – suma wpłat gotówkowych, wpłaciłem 950 zł i później 50 zł, czy to ok? Czy musi być min 1 tys?

  Neo 1999 Odpowiedz
 • Jakby co to dziś wpadła premia za polecenie (komuś).

  Lidia Odpowiedz
 • Dziękuję Michale za pośrednictwo w programie poleceń. Wpadło 50 złych. Dziękuję również osobie która spełniła warunki.😀

  Michał1986 Odpowiedz
 • Witam, jakiś czas temu złożyłam wniosek w placówce o przeniesienie konta. Nie miałam żadnego kontaktu z banku że coś jest nie tak więc byłam pewna, że wszystko ok i konto zostało zamknięte pzrez CA w moim imieniu. Teraz okazało się, że moje konto nie zostało zamknięte (i naliczają mi się w nim opłaty za kartę). Oczywiście żadnej premii od CA również już nie dostanę. Jak myślicie, co w takiej sytuacji? Czy pracownik CA u którego dokonywałam formalności nie powinien mnie o tym poinformować? Ne chcę robić problemu w banku jeśli nie ma racji ale czuję się oszukana

  Katarzynaa Odpowiedz
  • Powinnaś dostać sms, że wniosek o przeniesienie został odrzucony przez bank, z którego chcesz przenieść konto. Przynajmniej ja taki dostałem od CA.

   marsid
  • To zależy kiedy złożyłaś ten wniosek, procedury trochę trwają, przede wszystkim ze 2 tygodnie na wysłanie pisma z CA do Twojego banku i zarejestrowanie go tam, a potem miesiąc wypowiedzenia, kiedy konto nadal działa.

   Kate
  • Poza tym jeśli saldo było ujemne na dzień zamknięcia, to konto ci się zamknęło. Jednak powinnaś dostać kasę, bo miałaś jedynie złożyć wniosek o przeniesienie (co zrobiłaś), a że do przeniesienia nie doszło, to inna sprawa.

   Kate
  • …Poza tym jeśli saldo było ujemne na dzień zamknięcia, to konto ci się NIE zamknęło…sorry

   Kate
 • Czy do promocji oraz do zwolnień z opłat zalicza się jeśli na konto CA wykonamy przelew 1000zł express elixir?

  TomekW Odpowiedz
 • W listopadzie bede mial zwrot transakcji za zakup jednego przedmiotu (zakupionego w pazdzierniku), jak zostanie to potraktowane do bonusa casaver? Czy w związku z tym teraz powinienem zrobic transakcji wiecej o ten zwrot?

  TomekW Odpowiedz
  • Albo czy moga odebrac naliczony juz bonus casaver za poprzedni miesiac w przypadku zwrotu transakcji w kolejnym miesiacu?

   TomekW
 • Czy do obrotu kartą na min. 300 zł. wlicza się R ?
  I czy taki obrót zwalnia również z opłaty za kartę?

  KONRAD Odpowiedz
 • Właśnie pojawiły się zaległe 5% od rachunków za media, sprawdźcie konta

  Kate Odpowiedz
  • Żeby było śmieszniej widnieją one jako obciążenia konta (z minusem), ale saldo się powiększyło…

   Kate
 • witam, moze glupie pytanie, ale warunkiem braku oplaty za konto, jest wplyw 1tys zl i jedna platnosc, to samo dla karty debetowej – wplyw 1tys i jedna platnosc.
  Czy aby nic nie placi za konto i karte musze przelac 2 tys zl i zrobic dwie transakcje, czy 1 tys i 1 transakcja zalatwiaja sprawe?

  rafalllll Odpowiedz
  • Wystarczy raz spełnić warunek i to załatwi sprawę – po prostu warunki promocji są niejako dopasowane do warunków bezpłatności. Spełniamy raz warunki = nie ma opłat + zyskujemy premię :)

   Michał
  • Super. I przy okazji warunek premii za polecenie, czyli wpływ 1000zl

   Rafallll
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy