350 zł za założenie Konta dla Ciebie od Credit Agricole + nawet 500 zł dzięki LiveSmarter powraca!

Trwa do 30.11.2019

Wraca rewelacyjna promocja Credit Agricole, która była jednym z hitów wiosny! W zamian za przeniesienie konta, opłacanie rachunków lub płatności kartą możemy zgarnąć 300 zł premii. A do tego 50 zł za założenie konta z polecenia oraz kolejne 50 zł za polecenie konta dalej – w czym, ponownie, pomoże LiveSmarter! :)

300 zł w korzyściach dla ciebie za założenie konta Credit Agricole

Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

 • nie korzystała nigdy z promocji Credit Agricole polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta ani
 • nie posiadała żadnego konta w Credit Agricole od 1.04.2018.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że w okresie od 1.09 do 30.11.2019 złożymy wniosek o promocyjne Konto dla Ciebie oraz zawrzemy umowę, wybierając jedną z trzech typów premii, o które będziemy walczyć. Do wyboru mamy premię za przeniesienie konta, zwrot za rachunki oraz bonusowe zaokrąglenia od transakcji kartą. Sprawdźmy, jak zdobyć każdą z nich.

300 zł za przeniesienie konta

Pierwsza z korzyści do wyboru to oferta znana z poprzednich promocji Credit Agricole, czyli 100 zł lub aż 300 zł premii za przeniesienie swojego konta w innym banku do Credit Agricole. W tej (i tylko tej) korzyści do spełnienia warunków teoretycznie potrzebne jest przeniesienie swojego wynagrodzenia. Dlaczego? Podczas finalizowania umowy o Konto dla Ciebie konieczne będzie złożenie wniosku o przeniesienie (zamknięcie) konta w poprzednim banku. Zgodnie z regulaminem we wniosku tym mamy podać nazwę i adres instytucji przekazującej nam wynagrodzenie. A, zgodnie z definicją, wynagrodzenie to:

środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów

Na szczęście na tym koniec – same wpływy na konto już nie muszą być przelewem od pracodawcy. Zgodnie z regulaminem muszą to być wpływy na konto, które definiowane są następująco:

Wpływ na Konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank [Credit Agricole] lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika.

Jak więc spełnić ten warunek? Opcje mamy w zasadzie dwie: możemy najzwyczajniej w świecie wpłacać sobie gotówkę na konto lub przelać środki z konta innej osoby – np. współmałżonka. Dobre mogą też być serwisy pośredniczące w przelewaniu pieniędzy.

Tu dodam, że nie przejmowałbym się zapisem o bycie współposiadaczem lub pełnomocnikiem rachunku w innym banku – takie dane nie są przekazywane i Credit Agricole widzi tylko kto jest nadawcą przelewu (np. nasza żona).

Na jakie kwoty muszą być przelewy? Jeśli przelejemy min. 1000 zł, to premia wyniesie 100 zł. Jeśli min. 3000 zł – to 300 zł. A ponieważ bank bierze pod uwagę sumę wpływów, to niespecjalnie opłaca się przelewanie tylko 1000 zł :)

Na koniec dodam, że pierwszy wpływ na konto powinien nastąpić do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia konta. Kolejne – przez następne 2 miesiące kalendarzowe. Przykładowo zakładając konto we wrześniu powinniśmy zapewniać wpływy przez wrzesień, październik, listopad lub październik, listopad, grudzień.

Oczywiście jeśli nie chcemy się bawić w podawanie danych naszego pracodawcy, to możemy wybrać jedną z dwóch kolejnych korzyści. Tu nie jest to już wymagane.

300 zł zwrotu za rachunki

Pierwsza z nich to 5% zwrotu od płatności rachunków za media. Do zyskania mamy maksymalnie 300 zł w ciągu 12 miesięcy od przystąpienia do promocji, przy czym nie ma żadnych ograniczeń miesięcznych (więc maksymalną premię można zdobyć dużo szybciej). A jakie warunki należy spełnić?

Przed pierwszą realizacją danej płatności powinniśmy zarejestrować potwierdzenie płatności na dedykowanej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Credit Agricole chce bowiem sprawdzić, czy dana płatność faktycznie będzie zapłatą za media, czyli za jedną z następujących usług związaną z dostarczaniem:

 • gazu,
 • energii elektrycznej,
 • wody bieżącej (w tym podgrzanie wody i odprowadzanie ścieków),
 • telewizji kablowej lub satelitarnej,
 • dostępu do Internetu,
 • telefonu komórkowego,
 • telefonu stacjonarnego

Na koniec dodam, że premia za dany miesiąc zostanie naliczona pod warunkiem, że na konto wpłynie co najmniej 1000 zł – zgodnie z definicją, którą podawałem już przy poprzedniej korzyści (czyli najlepiej wpłacać sobie gotówkę lub otrzymać przelew od innego nadawcy). Nie ma więc potrzeby przelewania wynagrodzenia.

Czy warto skorzystać z tej korzyści? Teoretycznie może się wydawać, że ciężko będzie osiągnąć maksymalny zwrot. Z drugiej strony pamiętajmy, że pewne zaliczki za media możemy spokojnie nadpłacić/zapłacić na kilka miesięcy do przodu. Wszystko więc zależy od tego ile faktycznie jesteśmy w stanie wydać przez rok.

300 zł w formie zaokrągleń CAsaver

Trzecia korzyść dla wielu osób może być najłatwiejszą ze wszystkich. Credit Agricole chce nam zwrócić maksymalnie 25 zł miesięcznie (czyli 300 zł w ciągu 12 miesięcy) dokładając 50% wartości transakcji zrealizowanych w ramach usługi CAsaver.

O co chodzi? Usługa CAsaver polega na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 10 zł. Płacąc więc np. 11 zł za kawę z naszego konta zostanie pobrane 20 zł: 11 zł w formie płatności kartą, a 9 zł przekazane na konto oszczędnościowe CAsaver. W ten sposób Credit Agricole zachęca do oszczędzania, którego „nie widać”. A w ramach promocji dorzuca od siebie dodatkowe 50%. W naszym przypadku będzie to 4,5 zł.

Łatwo zauważyć, że przy dobrych wiatrach maksymalną premie zyskamy już za 5-6 płatności kartą miesięcznie. Wystarczy nieco pogłówkować i dokonywać transakcji nieco przekraczających wielokrotność 10 zł. Tankujesz paliwo? To nie za 100 zł, tylko za 100,01 zł. Kupujesz coś w sklepie z kasą samoobsługową? Jedną transakcję zrób na nieco ponad 10/20 zł, a w drugiej zapłać za resztę. O kupowaniu bułki za (mniej niż?) 1 zł w piekarni czy markecie, jak robili uczestnicy starych promocji, nawet nie wspominam ;)

Ale aby nie było tak łatwo bank wprowadza pewien warunek. Oprócz standardowego wpływu 1000 zł (na identycznych zasadach jak w przypadku innych korzyści) musimy również wydać karta minimum 300 zł w danym miesiącu. Inaczej premia nie zostanie naliczona. Z tego też względu nadmierne kombinowanie może nie mieć sensu – po prostu pamiętajmy, aby starać się celować w odpowiednie kwoty. Miejsce transakcji (i kod MCC) nie mają tu również znaczenia.

Premia za każdą z korzyści będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Szczegóły promocji w regulaminie.

50 zł w programie poleceń

300 zł na start to jednak nie wszystko. Trwa bowiem 3 edycja programu poleceń, w której obecni klienci banku mogą polecać konto osobiste nowym klientom, przez co obie strony mogą zgarnąć po 50 zł. Jak skorzystać z aktualnej edycji programu?

W przypadku obecnych klientów banku wymagane jest posiadanie konta w Credit Agricole oraz wygenerowanie swojego kodu polecającego na specjalnej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowej.

A jakie warunki musi spełnić nowy klient, aby zgarnąć swoją premię? Po pierwsze powinien on podać kod polecający obecnego klienta banku w trakcie składania wniosku o konto. Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgód (marketingowej i na informacje handlowe) oraz zawarcie umowy o konto w ciągu maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku. Co ważne – w przypadku programu poleceń nowy klient to osoba, która nie posiadała konta w Credit Agricole w ciągu 265 dni przed zawarciem umowy (i to nie jest literówka – przynajmniej nie moja :)).

Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

I to tyle! Premia za polecenie zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków. Pamiętajmy, że maksymalna wysokość premii za polecenie to 500 zł netto. Oznacza to, że osoba polecająca może zgarnąć maksymalnie 10 premii za polecenie.

Oczywiście po założeniu konta również możemy przystąpić do programu poleceń i podać swój kod dalej. W ten sposób z 300+50 zł może się zrobić jeszcze więcej :)

Zarabiaj z LiveSmarter!

W związku z tym, że wszyscy mogą zyskać na korzystaniu ze swoich poleceń, wznawiam popularną „zabawę”, którą zapoczątkowałem na blogu kilka miesięcy temu. Każdy obecny klient Credit Agricole może zostawić swój kod polecający na specjalnej stronie. Nowi klienci mogą natomiast wysyłać prośby o kod za pomocą osobnego formularza. W ten sposób będę się starał łączyć ze sobą polecających i polecanych w pary – tak, aby wszyscy zyskali jak najwięcej :)

Na koniec dodam, że nie siedzę non-stop przed komputerem, więc kody wysyłane są partiami – nie później, niż w ciągu 48 godzin.

3% na koncie oszczędnościowym do 50 000 zł

Premia na start i premia za polecenie to jednak nie wszystko. Do zgarnięcia jest jeszcze 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. Jak je zdobyć?

Zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli oprocentowania oferta „Na start” dotyczy osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole przed 1.05.2019.

Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jedynie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Na kolejnych zarobimy już standardowo.

Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Środki z Rachunku Oszczędzam możemy wycofać bezpłatnie raz w miesiącu. Za kolejną wypłatę zapłacimy 10 zł.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Po ubiegłorocznej zmianie ofertowej prowadzenie konta osobistego w Credit Agricole może być całkowicie darmowe, na bardzo sensownych warunkach. Wystarczy, że na nasz rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową, aby bank nie pobierał opłaty 7 zł miesięcznie. Nie ma problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • 3% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł – w tytule
  Premia na start i premia za polecenie to jednak nie wszystko. Do zgarnięcia jest jeszcze 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. Jak je zdobyć? – w treści

  To ostatecznie do 100 tys. czy do 50-u ?

  JanL Odpowiedz
 • Czyli jak z tymi kodami ? Podawać z tej poprzedniej edycji czy jak ?

  Zdzisiek80 Odpowiedz
  • Kody działają ciągle te same, więc nie trzeba ponownie dodawać.

   Michał
  • Generować nie trzeba, ale czy na livesmarter trzeba ci Michale ponownie podać (zaznaczałem, że nie zamknę w ciągu 6 mieś)?

   Her bata
  • Nie trzeba, korzystam z kodów dodanych do aktualnej edycji programu poleceń.

   Michał
  • na jakim dniu dodania kodu jestes aktualnie? ;)

   abc
  • Konto mam od ponad roku jak nie lepiej. Na samym początku podałem kod polecenia i dostałem bonus. Potem zakładała moja znajoma konto i jako, że na szybko nie miałem tego numeru to babka w banku wygenerowała nowy kod i również dostałem bonus. Ten kod co ona wygenerowała podawałem przy każdej następnej opcji polecania tutaj i nie dostałem ani razu. Teraz z ciekawości wszedłem na aplikacji w program poleceń i znowu wygenerowało inny kod. Jak to rozumieć? mam pare kodów pod swoje dane a bonusów nie otrzymałem bo ktoś nie spełnił warunków?

   KUKI
 • pytanie o zwrot 5% za tel. komórkowy, czy to musi być abonament czy można przedstawić np. potwierdzenie doładowania karty ze swojego konta ?

  Kate Odpowiedz
 • Czy mi się wydaje, czy poprzednia promocja miała krótszą karencję?

  borkowicz Odpowiedz
 • Czy mi się wydaje, czy poprzednia promocja miała krótszą karencję?

  borkowicz Odpowiedz
 • Jako nowy klient otwierający konto z polecenia, i z przenosinami z innego banku, kiedy dostanę bonus 50zł? po miesiącu kiedy spełnię warunek wplywu 1000 zł? Czy razem z bonusem za przeniesienie?

  Iwonab Odpowiedz
  • By dostać 50zł za otwarcie z polecenia musisz przez 3 miesiące zapewnić wpływ 1000zł (lub płatności kartą na min. 300zł). Czyli dostaniesz go w tym miesiącu co premię za przeniesienie.

   Przemysław
  • dzieki :)

   Iwonab
 • Brałem udział w poprzedniej edycji tej promocji, zakładałem konto pod koniec maja i teraz patrze że też mam otwarte te konto oszczędnościowe na 3 % a nawet o tym nie wiedziałem :D

  marsid Odpowiedz
 • Nie mogę odszukać ale ile czasu potrzeba od zamknięcia konta by stać się w CA nowym klientem?

  romek Odpowiedz
 • Może mi to ktoś technicznie wytłumaczyć jak to wygląda. Bo mi w banku gadają, że ten wniosek o przeniesienie to trzeba w placówce.
  Czy można przy pomocy tej promocji zamknąć konto np. w Pekao i uniknąć wizyty zarówno w oddziale Pekao jak i Agricole??

  Dominika Odpowiedz
  • Do CA musisz pójść wypełnić wniosek przeniesienia, musisz mieć przy sobie nr konta, nazwę banku i podpisać się na wniosku o przeniesienie TAK SAMO jak w Pekao. Jeśli nie pamiętasz jak się podpisałaś albo nie masz w pekao wzoru podpisu, trzeba iść do pekao i złożyć lub zaktualizować taki wzór, bo inaczej nie przeniosą konta. Samo „przeniesienie” polega na tym, że CA zamknie za Ciebie konto w Pekao (za 30-dniowym okresem wypowiedzenia) i tyle.

   Kate
  • Możesz uniknąć wizyty w placówce pod warunkiem że wzór podpisu na umowie z CA będzie taki sam jak ten w banku z którego chcesz przenieść no i na koncie w przenoszonym banku nie będzie debetu ;) Umowę z wnioskiem o przeniesienie wyślą Ci kurierem przynajmniej tak było w poprzedniej edycji tej promocji w której brałem udział.

   marsid
  • No tak, zapomniałam o kurierze…

   Kate
  • No ja zakładałam konto pekao biometrią:( To co odpada? Tak bym chciała zamknąć to konto prze(nie)korzystne:p unikając wizyty w oddziale. Wiem, wiem listem, ale to odpada. Czemu ten wzór podpisu taki ważny?

   Dominika
  • Jak się nie będzie zgadzał, nie przeniosą konta i możesz wylecieć z promocji. Nie masz innego konta do odstrzału?

   Kate
  • Ale to mówię, że zakładałam biometrią więc nie mam wzoru podpisu w pekao;)

   Dominika
  • Zawsze możesz spróbować ale jak nie pójdzie to już trzeba będzie się przejść do oddziału. Mi za pierwszym razem nie przenieśli bo w Santanderze naliczyli mi błednie opłate za kartę, miałem ujemne saldo i musiałem jeszcze raz składać wniosek już w oddziale CA.

   marsid
  • Mówisz, że mam próbować??? Ale co podpisze papiery kurierowi, a potem lipa, nawet się nie dowiem, że w promocji nie jestem. To znaczy nie przenieśli Ci z Santandera i co zadzwonili czy coś? I wtedy do CA składaleś całkiem nowy wniosek czy jak? A zamknąłeś w końcu ten Santander przez CA czy w tym nowym wniosku dałeś do odstrzelenia inne konto już?

   Dominika
  • Dostałem sms od CA że wniosek o przeniesienie konta nie został przyjęty do realizacji przez Santander. Zadzwoniłem na infolinie CA i dowiedziałem się że powodem tego było ujemne saldo na koncie w Santanderze (błędnie naliczona opłata za kartę). No i że muszę jeszcze raz złożyć wniosek o przeniesienie tym razem w oddziale i jak przejdzie to wezmę udział w promocji. Miałem na to jakoś 1 dzień ale zdążyłem :)

   marsid
  • Zamknąłem konto przez CA w tym Santanderze już po tym jak cofnęli tę płatność za kartę i saldo było na 0 ;)

   marsid
  • Tak? Ale to mówisz, że 1 dzień na to miałeś. To musiałeś się chyba jeszcze do Santandera pofatygować wyjaśniać, bo jakby to tak szybko cofnęli?

   Dominika
  • W Santanderze nic nie musiałem wyjaśniać bo już od konsultanta CA dowiedziałem się dlaczego nie przyjęli wniosku i do kiedy mogę jeszcze złożyć kolejny wniosek żeby załapać się na promocję.

   marsid
  • No ale tak czy siak skoro nie mam tego wzoru podpisu w pekao to chyba odpada. Chyba, że ktoś coś jeszcze wie że swoich doświadczeń??
   Mam inne konto do odstrzału ale inne mogę zamknąć przez neta albo telefon temu chciałam nie stać w Pekao, bo jak słyszę ile tam to trwa…

   Dominika
  • To jak się uprzesz na Pekao to wycieczka do oddziału w celu złożenia wzoru podpisu… sorry Gregory

   Kate
  • @marsid acha, no dzięki za info.
   Jeszcze chyba Paribas trzeba zamykać w oddziale. A każdy bank współpracuje z CA? z każdego przeniosą?

   Dominika
  • @Kate no to przecież nie uprę się bo to się będzie mijało z celem. Dlatego pytam wcześniej;)

   Dominika
  • Albo możesz otworzyć konto w banku, gdzie będziesz miała podpis po to tylko alby go przenieść do CA. W końcu promocja trwa do 30.11. Ja w poprzednich promocjach przenosiłam z Santander i mBank bez problemów (były wzory podpisów).

   Kate
  • U mnie wzór podpisu się zgadzał a nie przenieśli z innego powodu o którym pisałem wyżej. Nie przeniosą konta też jak inne dane typu adres zamieszkania, czy seria i numer dowodu nie będą się zgadzały. Więc jak nie masz w Pekao wzoru podpisu to wezmą pod uwagę inne dane czy one są spójne i na tej podstawie przeniosą konto ?

   marsid
  • Niestety nie – odrzucali przeniesienia czasami tylko wskutek niezgodności podpisów

   Kate
  • Ale tutaj koleżanka nie ma tego podpisu w Pekao :F Dlatego może w tym przypadku wezmą inne dane do weryfikacji ?

   marsid
  • No i kto ma rację;);)? Dzięki, no szkoda, że w banku takie sieroty. Babka mi wciskała, że koniecznie muszę do nich przyjść złożyć wniosek. A ja zapytałam ogólnie jak przenieść konto, nie wchodziłam w szczegóły, że nie mam wzoru czy coś. O kurierze chyba nie słyszała:D Chyba będę próbować z innym konsultantem:D

   Dominika
  • Zadzwoń na infolinie CA i tam zapytaj czy przeniosą konto z Pekao jak nie masz tam wzoru podpisu.

   marsid
  • dzięki @marsid to mam jeszcze odrobinę nadziei, choć pewnie nic z tego nie będzie znając życie…

   Dominika
  • @marsid no wiem właśnie pisałam, że muszę jeszcze raz zadzwonić do nich. Byle to co mi powiedzą było wiarygodne, bo różnie z to z tymi „ekspertami” bywa…

   Dominika
  • Kont z Inteligo nie chcieli przenosić bo jedyną opcją ich zakładania był przelew weryfikacyjny i nie było wzoru podpisu…uczestniczyłam w 3 poprzednich promocjach tego typu i takie były wnioski z komentarzy pod opisami promocji…także oczywiście możesz się pytać w CA

   Kate
  • Ja w maju przeniosłem z Inteligo bez problemu. Tylko, że konto pochodziło sprzed 13 lat i zakładane było (chyba) przez kuriera, co by tłumaczyło, że mieli mój podpis więc bez problemu zamknęli.

   Przemysław
  • Ludzie jeszcze robili tak – zgodnie z regulaminem trzeba było tylko ZŁOZYĆ to polecenie przeniesienia, a sam fakt nieprzenisienia konta nie był podstawą do niewypłacenia premii, jak nie dostawali premii składali reklamacje i chyba je dostawali ale szczerze to raczej ryzykowne zagranie…

   Kate
  • hmm:( no pewnie się nie będzie dało, trudno. A Paribas z wzorem podpisu mi przeniosą?? Bo kojarzę z poprzedniej edycji, którą się interesowałam ale nie brałam udziału wtedy, że chyba była jakaś lista banków, że tylko z tych można przenieść. Jest coś takiego?

   Dominika
  • Kiedyś były takie listy, ale ostatnio nie było, więc pewnie wszystkie banki

   Kate
 • hej! w tym miesiacu bede przelewal pro forma 4ta „pensje” na CA (poprzednia edycja). kiedy mozna spodziewac sie tego bonusu 300zl? W sumie do dzisiaj nie dostalem bonusu 50zl za rejestracje przez kod polecajacego :/

  mac Odpowiedz
 • No ja zakładałam konto pekao biometrią:( To co odpada? Tak bym chciała zamknąć to konto prze(nie)korzystne:p unikając wizyty w oddziale. Wiem, wiem listem, ale to odpada. Czemu ten wzór podpisu taki ważny?

  Dominika Odpowiedz
 • hej! czy w CA jest tak ze kurier zabiera obydwie podpisane wersje umowy a potem dosylaja nam nasza wersje?

  mike@miki Odpowiedz
 • Dobrze wygląda ta promocja… czy umowę można kurierem podpisać? nie da się zdalnie?

  Joanna Odpowiedz
 • Gdzie sprawdzić czy mam podpisane wszystkie zgody marketingowe?

  Work Odpowiedz
 • Jezeli mam 2 konta bankowe na jednym mam wynagrodzenie,rente itd a drugie jest puste i chetnie bym je zamknal to moge zrobic tak ze credit agricole zamknie to moje puste konto a w ramach przeniesienia wynagrodzenia podam im np rente z pierwszego konta ktorego nie chce zamykac?

  Sebastiano Odpowiedz
  • jak najbardziej. Niektórzy nawet specjalnie zakładali na szybko jakieś konto, aby… je zamknąć :)

   Michał
 • Co w przypadku, gdy moje jedyne dochody to dochody z wynajmu kilku mieszkań?
  Formalnie jestem osobą bezrobotną, bez prawa do zasiłku, więc nie mam dochodów wg. podanej definicji.

  Mogę ew. podać dane dot. urzędu, który kilka miesięcy temu wypłacał mi zasiłek w ramach jakiegoś programu aktywizacyjnego (ale już tego nie robi i raczej nie zrobi)

  Czy mogę dalej „załapać” się na promocję?

  bruno Odpowiedz
  • Zgodnie z wpisem tam możesz podać tak naprawdę cokolwiek… nie ma to później żadnego znaczenia. Tylko nie ma sensu mówić o tym wprost konsultantowi bo będzie namawiał na podanie ZUSu/Urzędu itd.

   Michał
 • Czy aby wyrobić 3000 zł przelew na konto to mogę zrobić przelew z mojego konta w innym banku do CA czy raczej z konta kolegi?
  Czy można całość wpłacić do bankomatu? zaliczy się wtedy wymagany wpływ?

  Bubu Odpowiedz
  • Przelew nie może pochodzić z twojego konta w jakimkolwiek banku. Musi co go zrobić ktoś inny, np z rodziny czy znajomych.
   Możesz sobie też wpłacić sam we wpłatomacie. Będzie to zaliczone jako wpływ.

   Przemysław
  • Dziękuję bardzo za wyjaśnienie :-)

   Bubu
  • Nie dziękuj za nieprawdziwe informacje.

   abc
  • Definicja wpływu jest wyraźnie podana w opisie u góry – w ramce, żeby każdy dostrzegł, a więc Przemysław ma rację

   Kate
  • @Kate, ramka ramką, ale jak w praktyce wygląda to „Bank nie bierze pod uwagę […] przelewów z […] rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem”? Przecież bank nie ma możliwości sprawdzenia, czy nadawca „Jan Kowalski” to ten sam Jan Kowalski, co odbiorca Jan Kowalski. W Nest chyba bank w regulaminie zastrzegał promocji sobie możliwość dodatkowego sprawdzenia, czy to na pewno wpływ od pracodawcy, czy tu też jest coś takiego?
   A jeśli rzeczywiście się czepiają, gdy nazwa nadawcy i odbiorcy są jednakowe, to jak to sprawdzają? BNP Paribas do mojego imienia i nazwiska dodaje „pan”, jak takie coś CA potraktuje (czy automat sprawdzający, o ile taki istnieje, da się nabrać)?

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie wiem, ale wolę tego nie sprawdzać…wpłaty własne są dla mnie ok

   Kate
 • Bank zaproponował mi na utrzymanie 5% za rachunki i widzę, że zwrot za wodę jest od całości czynszu zapłaconego w tej promocji (czyli woda + reszta kosztów z czynszu), co oczywiście cieszy

  Kate Odpowiedz
 • Czy konto oszczędnościowe CA działa od chwili jego otwarcia czy wpływu?

  Bubu Odpowiedz
 • Ror otwiera się razem z KO.

  QQryku Odpowiedz
 • nie rozumiem do końca. Podaje dane swojego pracodawcy w jakim celu ? Bank kontaktuję się z pracodawcą żeby wynagrodzenie wpływało na Credit Agricole ?

  babelus94 Odpowiedz
  • tak, bank wysyła pismo w naszym imieniu. Ale tak jak pisałem wielokrotnie – wynagrodzenie wcale nie musi wpływać na konto w CA, aby bank wypłacił premię. Możemy więc podać w zasadzie obojętnie jakie dane „pracodawcy”.

   Michał
 • Czy mogę podać konto do zamknięcia na które nie przychodzi obecnie moja wypłata od podanego pracodawcy?

  Simon052 Odpowiedz
  • Konto może być dowolne. Niektórzy zakładali specjalnie np. konto oszczędnościowe po to, aby je „przenieść”.

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy