Kindle 11 oraz 8000 punktów Mastercard za kartę kredytową Citi Simplicity

Trwa do 22.03.2024

Ruszyła kolejna promocja Citibanku z premią na start. Tym razem w zamian za wyrobienie karty kredytowej nowi klienci mogą zgarnąć czytnik Kindle 11 oraz 8000 punktów Mastercard wymiennych np. na roczny dostęp do biblioteki Empik Go. Warunek nowego klienta jest tradycyjnie bardzo krótki.

Kindle za karte kredytowa Citibanku

Zaczytaj się z Kindle i kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Warto również dodać, że przed zawarciem umowy konieczne jest wyrażanie zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej na rzecz firmy (podwykonawcy), która dostarczy nam nagrodę. Oczywiście chodzi jedynie o potrzebne dane, czyli nasz adres (oraz informację, że nagroda się należy).

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula zaledwie 250 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość mobilną (nie internetową!) oraz przystąpić do programu Bezcenne Chwile nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

Oprócz tego powinniśmy płacić kartą – i to całkiem sporo. W co najmniej dwóch z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych powinniśmy bowiem wydać min. 1000 zł (razem 2000 zł). Miejsce transakcji kartą nie ma znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych).

I to tyle, jeśli chodzi o zdobycie Kindle. Jeśli jednak chcemy również zgarnąć 8000 punktów Mastercard, to konieczne będzie wydanie min. 100 zł w co najmniej 5 transakcjach w każdym z kolejnych miesięcy – licząc od czwartego do dwunastego. Za spełnienie tego warunku w czwartym miesiącu zgarniemy 4000 punktów (równowartość około 50 zł), a za spełnienie w kolejnych miesiącach – kolejne 4000 punktów.

Poinformowanie o zdobyciu pierwszej nagrody nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Wysyłka Kindle 11 w czarnym kolorze nastąpi w ciągu kolejnych 45 dni (choć zazwyczaj jest to znacznie szybciej).

RRSO 23,15% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 23,15% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czyli jeśli chce czytnik i 50 zł, to muszę przez pierwsze trzy miesiące wydać 1000 zł na miesiąc, a w czwartym conajmniej 100 zł w 5 transakcjach?

  Mikołaj Odpowiedz
 • Roczny dostęp do biblioteki Empik Go za 8000 w Bezcennych Chwilach dla Citi? Czy to oferta tylko dla tej promocji bo ja takiej nagrody nie widzę…

  Jan Bebok Odpowiedz
 • Czy ktoś wie z jaki kodem mcc idą płatności za bramki na autostradzie z aplikacją autopay?
  A z jakim bez aplikacji?
  Nie chce aby citi potraktowal mi autopay jsk transakcję gotówkową.

  paolo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy