Korzystasz z oprocentowania 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki!

Już w najbliższą sobotę kończy się okres przystępowania do promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Przypominam więc, że najprawdopodobniej w niedzielę bank przedstawi kolejną edycję promocji – a wraz z nią nowy dzień wyznaczania „nowych środków”, które oprocentowane są promocyjnie. Z tego też względu warto wycofać swoje środki z banku tuż przed weekendem – tak, aby mogły do niego wrócić ponownie jako „nowe” :)

2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium

Dlaczego akurat teraz warto wycofać swoje środki? Do tej pory bank w swoich promocjach premiował nowe środki – czyli takie, które wyznaczane były jako nadwyżka ponad saldo z dnia poprzedzającego start danej edycji promocji. Jeśli więc w niedzielę (15.03) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę (14.03). Najlepiej więc wyczyścić swoje konta w Banku Millennium na ten weekend – tak, aby w poniedziałek te same pieniądze mogły wrócić jako „nowe”.

Zaznaczam, że do wyznaczania salda liczone są wszystkie rachunki – a nie tylko konto oszczędnościowe. Przelanie pieniędzy z konta oszczędnościowego na konto osobiste nic nie da – muszą one opuścić bank. Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

W teorii całość działań jest bardzo prosta, jednak w praktyce warto pamiętać o tym, że w Banku Millennium istnieje pewne ograniczenie co do wysokości maksymalnej przelewu zewnętrznego – jego maksymalna wysokość to „zaledwie” 50 000 zł. Wtedy najsensowniej jest zlecić przelew wewnętrzny (z konta oszczędnościowego na osobiste), a następnie dwa przelewy zewnętrzne (najlepiej, żeby różniły się kwotą, bo bank może zablokować jeden z nich do weryfikacji, bo wygląda na duplikat).

Od jakiegoś czasu możliwe jest jednak przelanie całej kwoty 100 000 zł na zewnątrz naraz. Jak? Wystarczy aktywować autoryzację przez aplikację mobilną (zamiast SMSowej) – wtedy każdy przelew zewnętrzny potwierdzamy w apce. I po problemie :)

Najbardziej optymalne jest przelanie środków w piątek (tak, aby mogły przez weekend „coś” zarobić na innym koncie oszczędnościowym czy lokacie 3-dniowej), jednak nie będzie problemu z wycofaniem ich wcześniej lub nieco później – w sobotę. Wtedy jednak musimy się liczyć z tym, że dotrą na nasze konto w innym banku dopiero w poniedziałek.

Oczywiście pieniądze możemy spokojnie odesłać do Millennium w poniedziałek (albo już nawet w niedzielę).

Na koniec przypomnę, że powyższy schemat to jedynie bazowanie na tym, co działało w przeszłości. Nie mogę dać gwarancji, że i tym razem bank zaprezentuje nową promocję konta oszczędnościowego. Ale jeśli tak zrobi, to warto być na to przygotowanym :)

PS. Nie masz konta w Banku Millennium? Pamiętaj, że obecnie można zgarnąć 200 zł za jego założenie!

Nie przegap!

Komentarze

 • Ciekawe czy utrzymają 2,7% czy obniżą. Poza Getinem już nikt tyle nie oferuje :(

  Dobcio Odpowiedz
  • No właśnie mam dylemat. Jeszcze nie uruchomiłem aktualnej promocji, ale skłaniam się ku temu, by w piątek dokonać przelewu w drugą stronę, niż tu zalecana…

   Marcinek
  • też mam ten dylemat…Czy @Michał Admin lub ktoś inny będzie miał przecieki dotyczące nowej edycji przed startem?

   abc
 • kolejny raz zapytam bo nie bylo odpowiedzi.
  dostal ktos ostatnio propozycje cashbacku utrzymaniowego przy zamykaniu konta? jesli tak, to jak szybko po zlozeniu wniosku o zamkniecie (na poczatku czy pod sam koniec wypowiedzenia)?

  krabar Odpowiedz
  • Dostałem ale na kartę kredytowa. Przez 3 miesiące za wszystkie zakupy 3%

   Maciej
  • i limit 750 pln za caly okres

   Marek_g
  • Ja dostałem 3% za płatności kartą + 5% za płatności blik przez pół roku, do tego konto bezwarunkowo bezpłatne – to wszystko jeżeli z nimi zostanę. Wypowiedzenie wypełniłem w weekend online, a z propozycją dzwonili do mnie w poniedziałek rano.

   And
 • kolejny raz zapytam bo nie bylo odpowiedzi.
  dostal ktos ostatnio propozycje cashbacku utrzymaniowego przy zamykaniu konta? jesli tak, to jak szybko po zlozeniu wniosku o zamkniecie (na poczatku czy pod sam koniec wypowiedzenia)?

  krabar Odpowiedz
  • Kontaktują się w ciągu kilku dni, niestety nie zawsze.

   Dobcio
  • no tym razem nie przeszlo – w sumie bym sie zdziwil gdyby 4 raz zadzialalo :D konto juz polecialo.

   krabar
  • W moim przypadku zamknie się jutro – również nie było telefonu aby kolejny raz zatrzymać klienta.

   mbo
 • już?
  nie za szybko? przeciez ostatnie badanie bylo w okolicach 10.01.2020, a promocja trwa 3 miesiace.

  u mnie pokazuje ze promocyjne oprocentowanie jest od 13.01.2020 do 21.04.2020 wiec ja bym powiedzial ze bardziej za miesiac (okolice 15.04.2020) bedzie nowe badanie nowych srodkow.

  Phyt0n Odpowiedz
  • Nie za szybko. Mylisz dwa terminy: termin przystępowania do promocji i indywidualny okres promocyjnego oprocentowania. Kluczem w promocjach Millennium jest zrozumienie czym się różnią i wykorzystywanie tej wiedzy :) Niezmiennie polecam swój poradnik: https://livesmarter.pl/konto-oszczednosciowe-profit-promocyjne-oprocentowanie-poradnik/

   Michał
  • przystepowalem do promocji zgodnie z Twoim ostatnim wpisem (patrz nizej), a od tego czasu minely dopiero 2 miesiace – czyli pomimo ze bank daje wysokie oprocentowanie na 92 dni to bada nowe srodki co 62 dni? tego nie zarejestrowalem ;)

   wiec mam wybor – albo dojezdzam do konca promocji i czekam na nastepna edycje ~miesiac bez promocyjnego oprocentowania, albo wycofuje juz…

   „Jeśli więc w niedzielę (12.01) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę (11.01)”

   Phyt0n
 • Jak to możliwe, że ja w szczegółach konta mam okres promocyjnego naliczania oprocentowania 13.01.2020 – 21.04.2020?

  Marcin Król Odpowiedz
  • Mylisz termin przystępowania do promocji z indywidualnym okresem promocyjnego oprocentowania.

   Michał
 • Odpowiadając na pytanie osób o utrzymanie oprocentowania – wg zapowiedzi „między słowami” pracownika banku będzie 2,5 %. Przy czym nigdy nie jest to pewna informacja. Pewne to będzie po publikacji.
  Natomiast co do pytania o okres promocyjnego oprocentowania, to już jakieś 1589 razy na livesmarter była tłumaczona zasada działania. Nie dziwię się, że nikt nie odpowiada. Wystarczy spojrzeć na poprzednie edycje, gdzie temat w kółko jest wałkowany.

  Borys29 Odpowiedz
  • Dzięki Borys, więcej nie trzeba :)

   Marcinek
  • Czyli lepiej zaklepać aktualną edycję niż liczyć na nową… szkoda, bo Getin zaraz też obniży do 2,5%, to więcej niż pewne przy obecnej polityce banku…

   abc
  • Tosssssz…. nie kracz! A może tendencja jest odwrotna ? Pacz….cały 2017 było 2,5%. Cały 2016 = 2,7%, a w 2015 było 3,0%. Ja teraz patrzę na zestawienie – to oprocentowanie było „rocznikowo” zmieniane. Cały 2018 i 2019 było 2,7%. Wprawdzie już był jedna edycja 2020 – tez na 2,7%, ale myślę że dla równowagi teraz powinno być 3,0%.

   Be@
 • Aktywowałem autoryzację przez aplikację mobilną (zamiast SMSowej) – czy teraz już będę mógł zlecić przelew na 100kpln w aplikacji mobilnej ? Czy jeszcze trzeba ustawić limity transakcji, gdyż dla transakcji mobilnych jest ustawione jedynie 10kpln

  ZICHI Odpowiedz
 • Czy ktoś wie, co stało się z „Rozszerzoną rzeczywistością”, za pomocą której możliwe bylo podwyższenie lokaty mobilnej z 2,25% do 2,5%? Wcześniej była dostępna taka opcja w aplikacji mobilnej w menu „Oferta dla Ciebie”, ale jej nie widzę. Nie posiadam aktualnie jakiejkolwiek aktywnej lokaty.

  ufaic1 Odpowiedz
  • Oferta dla Ciebie -> OSZCZĘDNOŚCI -> Rozszerzona rzeczywistość

   Gruby Rychu
  • Kiedyś taka była ścieżka i sam tak zakładałem lokatę z Rozszerzoną Rzeczywistością, ale aktualnie nie ma w moim widoku w aplikacji mobilnej takiej opcji. Rozwijam „Oferta dla Ciebie” i widzę tylko: Lubię to polecam, Ubezpieczenie, Dodatkowa gotówka, Zarejestruj kartę SIM. Nic więcej. Szukałem też po innych zakładkach, czy się coś nie zmieniło, ale nie znalazłem. U mojej żony jest to samo.

   ufaic1
  • A masz aktualną wersję apki ?
   Ja podałem Ci ścieżkę z mojej apki z teraz (data ostatniej aktualizacji apki wg google play to 26 luty 2020).

   Gruby Rychu
  • Tak, aktualna, tyle że z App Store, więc może problem pojawia się tylko wśród użytkowników iOS. Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie daje.

   ufaic1
 • ile lokat mobilnych można założyć?

  jaro Odpowiedz
  • Jedną jednocześnie (nie można mieć dwóch w jednym czasie).

   Don Quijote de la Mancha
 • i tak warto wyczyścić konto zawsze, prawda czy nieprawda?

  KMB Odpowiedz
  • Prawda.

   Fabian
  • Nieprawda.

   Czyszczenie na każdy dzień badania to działanie bardzo proste i zasadniczo skuteczne.
   Istnieją jednak sytuacje, w których nie trzeba tego robić, gdyż indywidualny okres uczestniczenia we wcześniejszej (niż ta wprowadzona w niedzielę po sobocie badania/czyszczenia) będzie trwał dłużej, niż prawdopodobny czas przystępowania do tej kolejnej edycji, którą więc będzie można przeskoczyć (ominąć, mimo niemal ciągłego korzystania z promocji).
   W niektórych sytuacjach warto taką sytuację wymusić, tzn. odpalić starą edycję (tę bieżącą, której okres przystępowania właśnie dochodzi do końca); co może wymagać rezygnacji z uczestnictwa w edycji jeszcze wcześniejszej. Jeśli ktoś już uczestniczy w edycji bieżącej (obecnie 19), to oczywiście nic nie może już zrobić, najwyżej sprawdzić, kiedy zaczął w niej uczestniczyć (jeśli nie dawno, to może nie trzeba czyścić).
   Pominięcie czyszczenia i uczestnictwa w rozpoczynającej się edycji może dać:
   • większe oprocentowanie, wynikające z braku weekendowej przerwy (zrezygnowanie np. z 18 i uruchomienie 19 powinno być szybsze);
   • wyższe oprocentowanie, w przypadku, gdy we wprowadzanej edycji będzie ono obniżone.

   Don Quijote de la Mancha
  • Cześć,
   Badania salda są z tego co zauważyłem co dwa miesiące. następne wypadnie penie w okolicach 15 maja. Czy jak mój okres indywidualny kończy się 10, to będę mógł wskoczyć na promocje obowiązującą po 15?

   Aleks
  • tak

   kruczi
 • Mały OT: czy działa Wam wniosek o zamykanie konta przez net w Mille? U mnie prosi o potwierdzenie, przychodzi sms, potwierdzam i znów prosi o potwierdzenie i znów prosi o potwierdzenie i tak w kółko (już bez kolejnych sms)…

  Paweł K. Odpowiedz
 • Od poniedziałku zjazd do 2,5%.

  Bubu Odpowiedz
  • Ktoś może to jeszcze potwierdzić , ten zjazd , czy jutro zaprzegac konie i gnać do Wąchocka , do Centrali ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Obecnie jestem w 19 edycji od 27.02 do 05.06, jest sens czyścić konto czy mam czekać na następną edycję ?

  ania_z Odpowiedz
 • Witam wyjadacz!
  Proszę o pilną konsultację.

  Obecnie okres promocyjnego % mam do 11.03.2020 r.
  Czyli od 12.03.2020 r. uruchomi mi się nowy okres 100 dni?

  Jeśli tak to pewnie nie muszę zerować konta? Bo mając 100 dni od 12.03.2020 r. do około 20.06.2020 r. a przed 20.06.2020 będzie pewnie trzeba zerować saldo i wtedy wskocze na promocję wg salda z zerowani w maju czy czerwcu.

  Proszę serdecznie o pomoc.

  raul_r2 Odpowiedz
  • Adminie, czy możesz w końcu raz na zawsze łopatologicznie wytłumaczyć zasady? Ludzie kompletnie nie mogą załapać jak to działa. Załamują mnie te niekończące się pytania.

   Bubu
  • No przeciez w podlinkowanym artykule wszystko jest wyjasnione. Nawet z obrazkami. Lepiej juz chyba sie nie da. Ale co poradzisz jak ludziom nie chce sie czytac, bo sa leniami. Sam zreszta przeczytalem ten artykul, bo od jakichs 2-3 lat nie korzystalem z Profitu, bo byly zawsze jakies lepsze opcje, ale teraz pewnie zasile to konto.

   keton
  • No i okazuje się że Twoja instrukcja jest za mądra, obrazki za trudne. Wywal 80% tekstu a 20% niech to będzie tylko i wyłącznie skondensowany konkret napisany bardzo dużymi literami. I cały dowcip polega nie na lenistwie klientów, bo skoro sami konsultanci plączą się w „zeznaniach” to problem tkwi bełkotliwe-pokrętnej instrukcji pisanej przez szalenie kreatywnego prawnika.

   Bubu
  • Trzeba wyzerować na 14.03. koniecznie. W innym wypadku od 12 będziesz miał oprocentowanie standardowe.

   Marcin P.
  • @raul_r2, jeśli na 11 stycznia salda wyczyściłeś, a teraz możesz odpalić 19, to czyścić nie musisz, na 100 dni zapewniasz sobie 2,7% z edycji 11. To jest ta sytuacja, o której pisałem powyżej: „Istnieją jednak sytuacje, w których nie trzeba tego [czyszczenia] robić, gdyż indywidualny okres uczestniczenia we wcześniejszej […] będzie trwał dłużej, niż prawdopodobny czas przystępowania do tej kolejnej [20] edycji, którą więc będzie można przeskoczyć”.

   Jednocześnie przypominam, że jest to sytuacja wyjątkowa, standardowe działanie (szczególnie, gdy ktoś nie kuma o co chodzi), to czyszczenie na każdy dzień badania/czyszczenia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Promocje mam do 11.03.2020 czyli dzisiaj.

   Jutro 12.03.2020 podobno dzień przerwy między promocjami.

   Czyli rozpocznę nową promocję od 13.03.2020.

   Będę to widzieć w szczegółach konta dopiero 14.03.2020.

   Na dzień badania salda 11.01.2020 konto czyszczone.

   Ciekawe czy się sprawdzi, jak nie to lipa :/

   raul_r2
 • Chce uruchomic to ostatnie 2.7% na 100 dni. Jak rozumiem wystarczy, ze w piatek przeleje na Profit 1000zl i zaraz je wycofam, zeby wyzerowac saldo dla kolejnej promocji? Czy w informacji o koncie od razu pojawi sie info o poprawnie aktywowanej promocji, czy dopiero z jakims opoznieniem?

  keton Odpowiedz
  • saldo liczą na koniec dnia
   wpłać 1 PLN w piątek i zabierz je stamtąd przelewem na telefon w sobotę ;)
   wypłata z bankomatu i zwykły przelew w sobotę nie wyzerują salda

   kruczi
  • Czyli 1zl wystarczy? Ten limit min 1000zl jest tylko do naliczania odsetek?
   Ostatecznie te 1zl to moglbym nawet zostawic, wiele na odsetkach nie strace :)

   keton
  • @kruczi
   Ja już parokrotnie zerowałem saldo robiąc zwykły przelew w sobotę i nie było problemu. Pieniądze co prawda do poniedziałku były w zawieszeniu między bankami, ale do salda na koniec soboty już nie były wliczone.

   Przemysław
 • Na starym koncie oszczędnościowym mam dyspozycję odsetek ustawioną na przelew na ror , czy na nowym proficie też ktoś ma tak zrobione ? Kiedyś chyba była możliwa edycja tej dyspozycji nawet przez www. a teraz tego nie widać . Ktoś wie czy można to jakoś zrobić lub ma tak ustawione odsetki na przelew na proficie na powiązany ror ?

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A widzieliście, że Mobilna w Mille już obniżona na 2/2,25%? Nieciekawa zapowiedź zmian również w KO…

  pws Odpowiedz
 • Mam 19 edycję do 05-06-2020 – czyścić czy nie czyscić? Oto jest zagwozdka ;)

  Chris Odpowiedz
  • Jest spora szansa, że obejdzie się bez czyszczenia. Ale ja osobiście po prostu zawsze czyszczę, bo mam 99% pewności, że zawsze będę miał aktywną promocję (czyli jakieś ~340 dni w roku z lekkimi przestojami na czyszczenie)

   Michał
  • Ja tym razem odpuszczę… 21 edycja pewnie będzie około majówki najpózniej. Bardziej ryzykuje, że 20 edycja będzie wciąż 2,7% a 21 już tylko np. 2,5%

   Chris
  • Zwykle bank celuje tak, żeby nie wypadało przed świętami i długimi weekendami. Ale były oczywiście wyjątki. Najdłuższa dotąd (tj. odkąd prowadzę statystyki) promocja była 11. na 91 dni -> czyli byłoby do 13 czerwca. Najkrótsza zaś trwała 21 dni –> do 4 kwietnia.
   Trudno oszacować co teraz będzie.

   Be@
  • Wow, dobra statystyka, dzięki :) Czyli jeśli wyrównają rekord to stracę jakieś 7 dni odstetek. Ale trzeba odliczyć czas na czyszczenie. Podsumowując jak ktoś ma do 5.06 to można zaryzykować i nie czyścić.

   Chris
  • Ja nie wycofuję, 19. edycja zakończy mi się 07.06. Zresztą jeśli potwierdzą się nieoficjalne informacje z komentarzy powyżej i Millennium obniży oprocentowanie do 2,5%, to po 19. edycji i tak zmykam na stałe z środkami na OKO Bonus do ING. Oprocentowanie to samo, edycje dłuższe i darmowe przelewy na ROR.

   mmcki
 • Dzisiaj jak wyleje to będzie dobrze? Kiedy można znów wrzucić?

  Romek Odpowiedz
 • 12.01 to która wersja promocji miał badanie salda? 19?

  JJ2010 Odpowiedz
 • a to żeby teraz wpaść w tę 19 edycję, to jak obecna mi się kończy dopiero 7.04 to czy dobrze wnioskuję, że musiałbym na infolinii wypisać się z promocji 18-tej i zapisać do 19-tej? Czy też aby ta 19 się odpaliła muszę jakiś grosz przelać na KO?

  JJ2010 Odpowiedz
  • musisz się wypisać i jak już będziesz wypisany coś dorzucić na ko
   ja wypisałem się 11.03
   od dzisiaj powinienem być w edycji 19 ( informacja na koncie pojawi się 13.03 )

   kruczi
 • A jest jakiś sposób na drugi darmowy przelew z tego konta (typu założenie lokaty jak w Getinie i zerwanie) czy tu nie ma szans?

  Tomasz Z Odpowiedz
 • O co chodzi że bank zrobił mi blokadę na przelew?

  jojo Odpowiedz
  • A nie miałeś dwóch przelewów na identyczną kwotę? Może zadziałało to ich zabezpieczenie i będą do ciebie dzwonić aby potwierdzić prawidłowość zlecenia przelewu?

   neme
  • Tak, może być blokada ze względów bezpieczeństwa. Najlepiej robić na różne kwoty, jeśli ktoś nie chce autoryzacji mobilnej.

   Michał
 • Jaja z limitami dziennymi w Millennium! Dzisiaj próbowałem puścić 100k zł przez komputer i nadwyżkę środków przez aplikację mobilną (limit 10k). Nie da się. System krzyczy, że przekroczono limit dzienny transakcji, który wynosi 100k zł. Na infolinii nic nie wiedzą albo udają głupiego, że od zawsze tak było. A jeszcze dwa miesiące wcześniej puszczałem 108k zł (100k + 8k). Konsultant nie potrafił wytłumaczyć, jak to zrobiłem. BLIK również wlicza się w limit. Podobno można jeszcze zlecić 30k zł przelew na infolinii do odbiorcy zaufanego za 0 zł, ponad te 100k zł. To jedyny sposób na wyprowadzenie odsetek z konta oszczędnościowego.

  Oskar_15 Odpowiedz
  • Nie wiem jak było, bo ja zawsze zlecam wszystko z wyprzedzeniem (limit dzienny dotyczy zleceń, a nie wykonanych przelewów). Polecam, bo można wszystko na spokojnie.

   Michał
  • Ja robilem ale nie cale 50k i poszło.
   Napisz reklamacje lub złoz przez infolinie niech sprawdzaja, bo nie moze tak byc.

   Wojak
  • Limit dzienny dotyczy wszystkich zleceń wszystkimi kanałami. Nie można go przekroczyć. Od zawsze tak było.

   Sentio
  • Bzdura, nawet ludzie na tym blogu pisali, że oddzielnie liczy się limit na komputerze i limit mobilny. Dwa miesiące temu bez problemu przelałem z konta 108k zł. Może powiesz mi, jakim cudem to zrobiłem.

   Oskar_15
  • Limit główny dotyczy wszystkich rodzajów przelewów międzybankowych oraz wewnętrznych pomiędzy rachunkami różnych Klientów zlecanych poprzez: Millenet, IVR, Aplikację Mobilną oraz realizowanych w ramach usługi inicjowania transakcji płatniczych przez Dostawców

   Ale nie rozumiem tego:

   Dzienne wykorzystanie limitu głównego dla transakcji SMS liczone jest niezależnie od transakcji w Millenet i TeleMillennium, Linii Prestige i Linii Bankowości Prywatnej/IVR.

   — czyżby inaczej działały limity przy autoryzacji sms i mobilnej? Ale chodzi pewnie o jakieś przelewy zlecane przez sms.

   Limit telefoniczny (konsultant) jest niezależny.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dzwonili i musiałem potwierdzać. Śmiechu warte. Przelew na 8 k a Oni blokują. Wczoraj posłałem 6 przelewów po 10k i ani razu nie zablokowali. Nie mam pojęcia co jest kryterium do blokowania. Na chybił trafił? Już się nauczyłem że np zamiast jeden na 50k wysyłam 5 x po 10 k. Widać jeszcze nie pomaga. Tym bardziej jestm na to wrażliwy bo ostatnio zleciłem przelew o 6 rano a dzwonili ok 15. Po prostu kpina !
  Przy okazji. Idea nieco podwyższyła. Beztroska na 1,4% a na nowe 2,4%

  jojo Odpowiedz
  • Jak mi blokowali przelew to sam do nich dzwonilem. Bo czekac w piatek do 15 to w zasadzie ma sie pewne, ze srodki nie dojda na czas do innego banku i bedzie 0%.

   keton
 • Zgłosiłem rezygnację z promocji w środę (dla bezpieczeństwa). Niestety nie otrzymałem żadnego powiadomienia w czwartek o wyłączeniu promocji i dopiero dzisiaj po kolejnej interwencji zniknęła 18 edycja. Mimo wszystko nie otrzymałem powiadomienia.
  Przelałem dzisiaj 1 PLN i ciekawi mnie czy jutro będzie widoczna 19 edycja, czy wszystko przepadło. Macie jakieś doświadczenia z uruchamianiem promocji w ostatniej chwili?

  Keciu Odpowiedz
  • powinno być ok
   ja skutecznie wyłączyłem 18 edycję w środę
   dzisiaj pojawiła się informacja o uczestnictwie w 19 edycji z przystąpieniem 12.03

   kruczi
  • W chwili obecnej promocja jest nadal nieaktywna.

   Keciu
  • Pan na czacie zaleca poczekać do jutra.

   Keciu
  • Żeby uruchomić promocję trzeba wpłacić nowe środki. I chyba łącznie musi być ponad 1000zl

   Be@
  • ja dopłaciłem łącznie 6 PLN i zadziałało

   kruczi
  • „Zgłosiłem rezygnację z promocji w środę (dla bezpieczeństwa)” – jaki sens ma rezygnacja i na czym polega to bezpieczeństwo? Ja tylko zeruję konto i przeskakuję automatycznie z promocji na promocję.

   PyramidHead
  • był w 18 edycji, ale miał wyzerowane saldo dla 19
   dla bezpieczeństwa zrezygnował z 18 trochę wcześniej, żeby 19 odpaliła się przed wejściem w życie 20

   plusy:
   – 20 może być gorsza od 19
   – nie trzeba zerować salda

   minusy:
   – 20 może być lepsza od 19
   – 20 może być dłuższa i trzeba będzie zaczekać ze środkami gdzie indziej do 21

   kruczi
  • Ja właśnie dla odpalenia 19 wpłaciłem 1,15 zł (tyle akurat mi zostało na ror po spłacie kk, wcześniejszy zwrot weryfikacji Curve także został potraktowany jak spłata); zobaczymy, czy tyle wystarcza.

   Don Quijote de la Mancha
  • Wystarcza, ja wczoraj wpłaciłam 1 zł i dziś widzę, że promocja odpalona. Przed wpłatą miałam konto puste.

   m.
  • @m., dzięki za info, czyli można mieć ciasto i zjeść ciastko (mieć starą edycję na maksa i możliwość zrezygnowania z niej i uczestnictwa w nowej przy niemal zerowym saldzie startowym).

   Don Quijote de la Mancha
  • Coś nie pykło.
   W apce wyświetla mi informację o 20 edycji z informacją, że mam wpłacić środki, żeby wziąć udział w promocji. Ale to pewnie dlatego, że w niedzielę system śpi, dopiero jutro pokaże się, że od soboty biorę udział w 19…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy dzisiaj jeszcze można wycofać środki?

  broker Odpowiedz
  • Można. Tyle, że będziesz je miał nieoprocentowane przez 2 dni, no chyba ze są niewielkie i skorzystasz z przelewu expresowego.

   Bolo
 • W piątek (13.03) przeniosłem wszystkie środki z Millenium, z zamiarem ich powrotu w poniedziałek (16.03).
  Czy jeśli chcę zostać zakwalifikowany do nowej edycji promocji (która powinna ruszyć jutro), powinienem wcześniej skontaktować się z BOK Millenium celem rezygnacji ze starej edycji promocji, czy zostanę zakwalifikowany do nowej automatycznie?

  Śmietana Odpowiedz
  • jeśli w starej miałeś wyzerowane saldo na dzień badania to może się nie opłacać z niej rezygnować
   do poniedziałku będzie wiadomo

   kruczi
  • @Śmietana, czy masz jakiś powód, by rezygnować z edycji, w której bierzesz udział? Wypłacenie środków tego udziału nie kasuje, jeśli je z powrotem w poniedziałek wpłacisz, to do swojej edycji wrócisz (o ile się ten czas uczestnictwa właśnie nie skończył, możesz go sprawdzić np. w apce). Ponieważ krążą plotki o obniżeniu oprocentowania w nadchodzącej edycji, to w poniedziałek na swojej starej będziesz w lepszej sytuacji, niż uczestnicząc w nowej. Dziś środki czyścisz już z myślą o czasie, gdy w końcu Ci się skończy okres uczestnictwa w starej edycji i będziesz musiał zacząć korzystać z 20.

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli jeśli dobrze rozumiem, w ten weekend „wyczyściłem” konto już z myślą o 20. edycji.
   19. edycja kończy się u mnie 21.04.
   Czyli w poniedziałek moje pieniądze wrócą do 19. edycji, a 22.04 automatycznie wskoczą w 20. edycję?

   Śmietana
 • Automatycznie, ja tak miałem w poprzedniej edycji.

  Patefon Odpowiedz
  • To dobrze, bo też wyzerowałam środki z myslą o 20 edycji a poprzednia obowiązuje mnie do 10 kwietnia.
   Myślałam, że jak wypłacam wszystko i wpada nowa edycja to już nie wracam na starą tylko od raz na aktualną edycję.
   Mam nadzieję, że faktycznie automatycznie przeniesie mnie do nowej edycji pp zakończeniu poprzedniej.

   Anka123
 • 2.6% do 25.04

  Pako Odpowiedz
  • i znowu 92 dni
   oraz oczywiście 100k zł

   Ja się nie łapię.

   Be@
  • kolejny bank obniża % na KO – piękny kraj dla oszczędzających kurła :-( inflacja 5 % a przez korone zaraz wszystko się załamie

   zenek64
  • Zenek, spokojnie, w takich sytuacjach „cash is the king”, poczekaj chwileczkę a zobaczysz jak skończą ci co pokupowali nieruchomości po >10k za metr kwadratowy pod wynajem via booking czy airbnb.

   Kajko
  • Następny bank który się ośmiesza swoją ofertą.

   Napisz mi proszę jak skończę, bo mnie zainteresowałeś swoim wpisem. Jakie straty poniosę na nieruchomości w Gdańsku np. w perspektywie 5 lat?
   Ile stracę na swojej „inwestycji” w porównaniu do oszczędzających na „wysokooprocentowanych” lokatach bankowych?

   Tomko
  • A w jaki sposób zarabiasz na tej inwestycji? Najem długoterminowy czy krótkoterminowy?

   Dobcio
  • W Gdansku jest tak duzo nieruchomosci na wynajem krotkoterminowy, ze ceny mocno spadaja. Sam z tego skorzystalem w wakacje :) Ci co na tym chca zarobic przy takiej konkurencji raczej kokosow miec nie beda. A mieszkania w 3-miescie strasznie drogie, interesowalem sie, bo chcialem kupic. W dobrym miejscu drozej niz w W-wie, a ceny najmu nizsze.

   keton
  • @Dobcio w Warszawie można kupić mieszkanie w strategicznej lokalizacji poczekać 5 lat aż rozbudują tam metro i sprzedać nawet jeśli przez te 5 lat będzie stało puste i nic nie będziesz przy nim robić – wersja dla leniwych . Jedno takie mieszkanie kupione 5 lat temu za 300 k teraz jest warte 450 k jeśli odejmiesz koszty „czynszowe” to masz 120-130 k zysku. – czyli jak na lokacie 10 %. Jeśli w tym czasie mieszkanie wynajmiesz oczywiście zysk będzie większy. Po 5 latach od zakupu nie musisz płacić podatków od sprzedaży mieszkania dlatego okres inwestycji >5 lat. Każdy liczy sam i kalkuluje co mu się bardziej opłaca.

   zenek64
  • @Tomko posłużę się wywodem profesora SGH a wszystkim, którzy w ciągu ostatnich 3 lat zainwestowali w mieszkania proponuje eksperyment. Spróbujcie je w obecnej sytuacji sprzedać i dajcie znać jak idzie.

   https://www.parkiet.com/Felietony/303139950-Wszystko-zalezy-teraz-od-rynku-nieruchomosci.html

   Kajko
  • @Dobcio – Na chwilę obecną czekam na odbiór, nie zarabiam nic. Nie wykluczam możliwości, że skorzystam ze sposobu „dla leniwych” opisanego przez kolegę zenek64. Wszystko zależy od tego czy władza sięgnie do kieszeni właścicieli nieruchomości pod wynajem.
   Liczę się ze stratą nawet 3% w skali roku – prawie tyle ile bym tracił trzymając pieniądze na lokacie na ogromne 2,6% (niech ktoś znajdzie taką ofertę dla np. 400 tys. zł). W najgorszym wypadku zwyczajnie się przeprowadzę – Gdańsk to piękne miasto, naprawdę zakochałem się w nim.
   Chciałbym wyjść na zero – tyle mi wystarczy. O ile epidemia nie wykończy naszego państwa, obywateli i gospodarki to myślę że w perspektywie 5 lat może się to udać. Alternatywą była lokata w tym włoskim banku, ale chyba pogorszyli ofertę z 5% na 4%. W takim długim terminie (5 lat) nawet w przypadku lokat dochodzi ryzyko kursowe, o którym nikt nie wspomina. Ile będzie warte 100 tys. euro za 5 lat?

   @Kajko – Wolałbym konkrety a nie wróżby teoretyka. Mieszkania w dobrych lokalizacjach schodzą natychmiast. Nie wiem jak przedstawia się sytuacja w ostatnich dniach, ale równie dobrze mógłbyś napisać „spróbujcie kupić papier toaletowy i dajcie znać jak idzie”.

   Tomko
  • @Kajko w Warszawie aż 9 dni od publikacji ogłoszenia do podpisania umowy wstępnej a około 3 tyg na finalizację u notariusza. Tak wiem Warszawa to nie cały kraj ale jeśli chcesz inwestować w mieszkania rób to tam gdzie ludzie przyjeżdżają a nie skąd uciekają – czyli na tę chwilę Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław i Poznań przyciągają ludzi najbardziej. Dla dużych kwot ciężko znaleźć cokolwiek sensownego od kiedy IDEA zdechła i nie ma perspektywy że się odrodzi – 100 k można trzymać na Millenium 100 K na Getin 120 k na Alior i 100 k na OKO w ING – i tyle nie ma super ofert CYKLICZNYCH na >= 2,5 % na krótki czas. Jak mam mrozić kasę na 3 4 % w jakimś włoskim czy estońskim banku to podziękuję …

   zenek64
  • @Tomko ekonomia to nie jest nauka ścisła, ale proszę, masz konkrety. https://strefainwestorow.pl/artykuly/nieruchomosci/20200315/mieszkania-na-wynajem

   Kajko
  • Słaby to konkret jeśli chodzi o moje wcześniejsze pytanie, bo na razie nie zdecydowałem czy w ogóle będę to mieszkanie wynajmować. Moim głównym celem było zakończenie zabawy w nieopłacalne lokaty.

   Jednak po przeczytaniu artykułu z niecierpliwością czekam na moment kiedy inwestorzy zaczną się pozbywać swoich nieruchomości pod wynajem – mam jeszcze trochę wolnych środków i chętnie kupiłbym za nie jakieś dwa tanie mieszkania.

   Tomko
 • Ciekawe czy zawrotna wróci.

  Nikt Odpowiedz
 • Czy express elixir Alior -> Millennium działa również w niedzielę?

  Daw Odpowiedz
  • Tak, kasa przychodzi od razu, można korzystać, ale data przelewu jest poniedziałkowa. Pewnie taka też będzie po przelaniu z ror na Profit, czyli odsetek za ten dzień nie będzie…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki,to poczekam do jutra:)

   Daw
  • daw działa ale tak do 21-22 potem Millenium śpi i nic nie da się zrobić do 4-5 rano następnego dnia .

   zenek64
 • W piatek przelalem nowe srodki na Profit, wczesniej bylo 0zl. W sobote konto wyzerowalem. Promocja #19 uruchomila sie poprawnie. Ale srodki na koncie bede trzymal dopiero od 27.03, do tego czasu planuje 0zl. Czy to oznacza, ze przelew srodkow 27.03 uruchomi nowa promocje (#20, 3m na 2.6%) czy tez nowa automatycznie wskoczy z terminem 3m od konca #19 (u mnie 19 jest od 13.03 do 20.06 wg apki). Wydaje mi sie, ze wg rysunkow admina powinna byc od 20.06, ale wole sie upewnic.

  keton Odpowiedz
  • Tak, automatycznie wskoczy. Może być problem z tym, że 21 to niedziela, pewnie wskoczy dopiero w poniedziałek 22, a chcąc za ten dzień dostać odsetki będziesz musiał pisać reklamację…

   Don Quijote de la Mancha
 • 19 edycja trwa u mnie do 14 maja. 14 marca wypłaciłem wszystkie środki i 16 marca z powrotem trafią na konto oszczędnościowe. Jak będą oprocentowane i do kiedy? Proszę o podpowiedź.

  Andrzej Odpowiedz
  • Skoro 19 edycja trwa u Ciebie do 14 maja, to do 14 maja korzystasz z tamtej edycji na jej zasadach (2,7% do 100 k).

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Quijote de la Mancha Rozkmiń to na drobne:
   1. Od 16 mają będę w 20 edycji ( do kiedy będzie trwała data )?
   2. Kiedy będę musiał wycofać środki, aby wejść w 21 edycję? 3. Czy ma znaczenie kwota, którą przeleję jutro na konto oszczędnościowe czy musi być wyższa czy może być niższa lub musi być równa kwocie, którą wypłaciłem do zera w dniu 14 marca?

   Andrzej
  • 1. jeśli poprzednią masz do 14 maja, to 20 przeskoczysz, 15 maja odpali się 21. O ile będą środki na koncie, jeśli nie, to zdecyduje moment wpłaty.
   Będziesz w niej uczestniczył 92 dni od odpalenia, czyli od połowy maja do połowy sierpnia.
   2. Dzień badania 21 edycji to 25 kwietnia.
   3. Kwota nie ma znaczenia; ta ma znaczenie tylko jednorazowo, przy odpalaniu swojego uczestnictwa w danej edycji, a dla 19 już to zrobiłeś. Z kolei jeśli teraz wyczyściłeś do zera, to 20 edycję 15 maja (lub później) możesz odpalić dowolną kwotą (wyższą niż na dzień badania, czyli wyższą od zera, czyli dowolną).

   Ad 1: wariant bardziej zaawansowany to wypisanie się z edycji 19 koło 22 kwietnia i przystąpienie do 20, aby przeskoczyć 21 (i nie musieć zerować 25 kwietnia). Wadą tego rozwiązania jest niższe oprocentowanie przez te końcowe dwadzieścia kilka dni (na 19. do 14 maja miałbyś 2,7%, po zapisaniu się do 20 — 2,6%), więc od 100 kzł jakieś 5 zł na tym tracisz, ale może zyskasz na nieczyszczeniu na weekend 25 kwietnia…

   Don Quijote de la Mancha
  • A da się jakoś przeskoczyć do 20. edycji? Miałem niestety wysokie saldo początkowe dla 19. edycji, a chciałbym mieć wszystkie środki oprocentowane promocyjnie.

   broker
  • Tak, zrezygnuj na infolinii z 19. edycji i wskoczysz w 20.

   Michał
 • W piątek (13.03) przelałem wszystko poza Millennium (konto oszcz.=0).
  Pokazuje, że korzystam z 18. edycji promocji.
  Wyświetla „saldo z dnia badania dla aktualnej promocji z 16/11/2019” i tutaj pełna kwota.
  Czy muszę w takim wypadku rezygnować z tamtej promocji żeby saldo badania się wyzerowało?

  Rgbw Odpowiedz
  • Jeśli saldo na dzień badania 18 edycji (16 listopada) miałeś saldo niewyzerowane, to tak, musisz z udziału w niej zrezygnować, wtedy będziesz mógł przystąpić do edycji 20 (z czystym już saldem startowym).

   Don Quijote de la Mancha
  • Dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź! ;)

   Rgbw
 • Tym razem wyjątkowo krótki okres przystąpienia do promocji, bo tylko 41 dni. Mogłem teraz nie wycofywać środków, bo i tak przed 25.04.2020 będę musiał to zrobić. Szacowałem że 20 edycję zrobią do 16.05.2020.

  ktos Odpowiedz
  • Ale z drugiej strony dzięki temu, że wycofałeś teraz, to mógłbyś tego nie robić 25 kwietnia (przystępując tuż przed tym terminem do 20). To by działało, gdyby nie to obniżenie oprocentowania, ale jeśli Twoja 2,7% kończy się niedługo po 25 kwietnia, to może warto to rozważyć, np. przy 5 dniach na 2,6% zamiast 2,7% straci się tylko koło złotówki (od 100 k), czyli więcej można zyskać na nie wylewaniu na weekend…

   Don Quijote de la Mancha
  • Faktycznie nie musiał (ja zrobiłem tak samo) dlatego nie prawda jest ze jezeli 25 kwietnia nie zerował, to wcale by nie wpadł do 20 edycji, bo cały czas obowiązuje go edycja 19 (jak rozumiem do 16 maja)
   …a edycja 21 wcale nie rozpocznie się w niedziele 17 maja tylko wcześniej.

   No chyba, ze zrezygnuje z obecnej edycji.

   Wojak
 • Mam problem. Nie mogę aktywować apki Millennium. Na moim smartfonie była już podpinana do dwóch różnych kont, wyczyściłem pamięć podręczną, zainstalowałem ponownie, ale dalej mam komunikat: „spróbuj później”. Wie ktoś o co chodzi?

  broker Odpowiedz
  • sprawdź w bankowości internetowej listę urządzeń na których była aktywowana aplikacja
   może to urządzenie jest już na liście
   lub
   na liście jest zbyt dużo urządzeń ( miałem tak kiedyś w wbk )

   kruczi
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy