[Aktualizacja 2019] Konto oszczędnościowe Profit – jak mądrze korzystać z promocyjnego oprocentowania?

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium to, w mojej opinii, prawdopodobnie najlepszy obecnie rachunek oszczędnościowy na rynku. Choć ostatnio pojawia się coraz więcej ofert z podobnym (lub minimalnie lepszym) oprocentowaniem, to mają one jedną wadę – są mocno ograniczone czasowo. W przypadku konta Profit promocyjne oprocentowanie (zazwyczaj 2,7% w skali roku do 100 000 zł) jest ofertą cykliczną. Oznacza to, że spełniając za każdym razem warunki promocji praktycznie zawsze możemy liczyć na niezłe oprocentowanie. Sporo osób ma jednak problemy z zawiłymi warunkami promocji, które, wbrew pozorom, można wytłumaczyć nawet w jednym zdaniu. Sprawdźmy więc jak korzystać z konta Profit optymalnie – tak, aby zarobić na nim jak najwięcej :)

Na początek muszę jednak przypomnieć o jednej, podstawowej kwestii. Wszystkie informacje zawarte w tym wpisie opierają się na doświadczeniach nabytych podczas poprzednich promocji konta oszczędnościowego w Banku Millennium. Oznacza to, że nie mamy żadnej pewności co do przyszłych ofert banku. Teoretycznie może się okazać, że kolejnej promocji… nie będzie. Osobiście trzymam jednak kciuki za to, że Bank Millennium jeszcze długo będzie oferował dobre oprocentowanie i będziecie długo mogli korzystać z poradnika. Póki co, odpukać, zasady działają niezmiennie od przynajmniej 2 lat aktualizacja: 4 lat :)

Promocyjne oprocentowanie tylko dla nowych środków

Zacznijmy jednak od początku. Konto oszczędnościowe Profit to rachunek, który standardowo oferuje relatywnie słabe oprocentowanie – aktualnie od 0,6% (dla kwoty do 50 000 zł) aż po 1,1% (dla kwoty ponad 500 000 zł). Z drugiej strony bank cyklicznie uruchamia promocje, dzięki którym zarobić możemy znacznie więcej – zazwyczaj 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł. Warunek jest jeden: do banku musimy przynieść nowe środki.

Co to dokładniej oznacza? Bank, uruchamiając nową promocję, informuje nas o tzw. dniu badania salda (albo inaczej: dniu badania zaangażowania). Jest to konkretna data, kiedy sprawdzane jest ile mieliśmy oszczędności w Banku Millennium (dokładniej: na koniec dnia). Generalnie nie ma znaczenia, czy pieniądze mieliśmy na koncie osobistym, lokatach czy koncie oszczędnościowym – liczy się nasze całe saldo w banku w PLN – dlatego najlepiej, aby było jak najniższe.

Jak więc wyciągać z promocji jak najwięcej? Wystarczy… przewidzieć dzień badania zaangażowania i wycofać wszystkie środki z banku właśnie w tym dniu. Jest to o tyle łatwe, że (do tej pory) bank wyznaczał ten dzień w dokładnie ostatni dzień trwania obecnego okresu przystępowania do promocji. Jeśli więc, przykładowo, do aktualnej oferty dla nowych środków możemy przystąpić od 27.08 do 14.10, to najprawdopodobniej 14.10 będzie dniem wyznaczania nowych środków w kolejnej promocji, która wystartuje 15.10. Wystarczy więc „wyczyścić” wszystkie swoje rachunki w Banku Millennium przed najbliższym weekendem, a wtedy nasze saldo (w dniu badania salda) wyniesie 0 zł – czyli wszystko, co przelejemy później do banku będzie nowymi środkami. Proste? Proste :)

Indywidualny okres promocji

Nieco bardziej kłopotliwy jest drugi warunek promocji podwyższonego oprocentowania. Bank informuje bowiem, że promocja trwa w konkretnym przedziale czasowym, ale każdy z nas może ją aktywować w innym momencie i mieć liczone podwyższone oprocentowanie w różnym okresie czasu.

O co tu chodzi? Najprościej będzie to również wytłumaczyć na przykładzie. Obecna promocja dla nowych środków trwa od 27.08 do 14.10 – czyli dokładnie 48 dni. Bank jednak oferuje nam aż 92 dni podwyższonego oprocentowania, które aktywowane jest dopiero w momencie, kiedy system wykryje na naszym rachunku nowe środki.

Co to oznacza? Jeśli nowe środki przelejemy już w pierwszy dzień trwania promocji, to nasze promocyjne oprocentowanie będzie trwało 92 dni – czyli od 27.08 do 27.11.2017. Jeśli natomiast środki przelejemy np. ostatniego dnia promocji, to nasze indywidualne promocyjne oprocentowanie będzie trwało od 14.10 do 14.01.2018. Oczywiście zakładam, że okres trwania promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni (jak obecnie) choć nikt nie daje gwarancji, że tak będzie w przyszłości (bywały już promocje z dłuższym okresem – 122 dni).

Dwie promocje na raz?

Co w przypadku, kiedy aktywowaliśmy sobie nasze indywidualne 92 dni podwyższonego oprocentowania, a w międzyczasie wystartuje nowa promocja? Zgodnie z regulaminem nie możemy korzystać z dwóch promocji na raz, ale po zakończeniu pierwszej z nich możemy automatycznie wskoczyć w kolejną – o ile oczywiście system banku wykryje nowe środki.

Co to oznacza? Tak naprawdę cały wpis sprowadza się do mega prostej i krótkiej zasady: w momencie, kiedy zbliża się koniec obecnej promocji po prostu czyść swoje konto w Millennium, a kilka dni później wracaj ze środkami – bo prawdopodobnie dalej trwa twoje indywidualne 92 dni podwyższonego oprocentowania. Jeśli bank uruchomi nową promocję, to pieniądze które wróciły będą traktowane jako nowe środki – bo w dniu badania zaangażowania miałeś na koncie 0 zł (albo niewiele więcej). W ten sposób po zakończeniu twoich indywidualnych 92 dni danej promocji automatycznie wskoczysz w 92 dni kolejnej promocji. I tak w kółko.

Całość obrazuje poniższy obrazek – na niebiesko zaznaczyłem dni badania salda, na fioletowo – okresy promocji, a na zielono – nasze indywidualne 92 dni obowiązywania promocyjnego oprocentowania:
Konto Oszczędnościowe Profit: jak działa dzień wyznaczania salda - poradnik

Warto dodać, że jeśli nowe środki wrzucimy na konto odpowiednio późno, to istnieje możliwość, że całkowicie ominiemy jedną z edycji promocji. Teoretycznie można starać się śledzić z której oferty korzystamy i od kiedy (ponoć infolinia jest w stanie podać takie informacje), ale ja zazwyczaj po prostu zeruje konto za każdym razem – w końcu nie wiemy jak będą wyglądały warunki nowej promocji.

Haczyk: limit przelewów zewnętrznych

Na koniec prawdopodobnie największa wada oferty, którą na szczęście łatwo rozwiązać – czyli limit przelewów zewnętrznych. Problem ten dotyczy jedynie tych osób, które w Banku Millennium chcą lokować ponad 50 000 zł – bo właśnie tyle wynosi maksymalny limit przelewów zewnętrznych wykonywanych przez internet. Jak go obejść, aby nie ponosić dodatkowych kosztów i aby nasze środki mogły zarabiać jak najdłużej?

Pierwszy krok to przelanie całych oszczędności (załóżmy roboczo, że wynoszą 100 000 zł) z konta oszczędnościowego Profit na konto osobiste – czyli najprawdopodobniej Konto 360°. Ważne, aby wykonać jeden przelew, ponieważ kolejny jest płatny – jego koszt to 7,5 zł. Ponieważ wykonujemy przelew wewnętrzny, to tu nie obowiązują żadne limity – możemy przelać ile chcemy – dlatego przelewamy wszystko.

Kolejny krok to wytransferowanie pieniędzy poza bank. Tutaj sprawa jest prosta: zlecenie przelewu 50 000 zł składamy jednego dnia (np. przed północą), a kolejne 50 000 zł przelewamy kolejnego dnia (np. zaraz po północy). W ten sposób nie łapiemy się na dzienne limity przelewów zewnętrznych.

Zauważmy jednak, że na tego typu podziale minimalnie… stracimy :) 50 000 zł będzie bowiem leżeć na nieoprocentowanym ROR-rze przez jedną noc. Jeśli zależy nam na tym, aby pieniądze nie leżały bezczynne, to całą operację możemy dodatkowo zoptymalizować i… zlecić dwa przelewy jednego dnia. Jak?

Ponieważ zazwyczaj nowe promocje startują w weekend (sobota jest dniem wyznaczania zaangażowania, a niedziela startem promocji) to idealnie będzie wykonać dwa przelewy w piątek – ponieważ wtedy będą mogły zarabiać przez weekend w innym banku (lepszy marny procent, niż nic).

Cały proces można wykonać w ten sposób:

 • w czwartek wieczór zlecamy przelew pełnej kwoty z Konta Oszczędnościowego Profit na Konto 360° – ale ustawiamy datę przelewu na piątek – tak, aby środki jeszcze zarabiały prze noc z czwartku na piątek
 • również w czwartek składamy zlecenie przelania 50 000 zł z Konta 360° na konto w innym banku – i tu również ustawiamy datę przelewu na piątek
 • w piątek składamy zlecenie przelania pozostałych 50 000 zł z bieżącą datą – wtedy jednak bank będzie od nas wymagał posiadania pieniędzy na rachunku (ustawiając datę w przyszłości nie jest to wymagane) więc operację będziemy mogli wykonać dopiero w piątek rano – kiedy zrealizowany zostanie pierwszy przelew.

Oczywiście jeśli nie mamy salda ponad 50 000 zł to wszystko możemy wykonać w piątek w „normalny” sposób – powyższy pateny dotyczy jedynie osób, które mają tam wyższe saldo.

Aktualizacja 2019: Teraz limit przelewów to 100 000 zł!

Wraz z wejściem w życie ustawy PSD2 Bank Millennium postanowił zwiększyć limit dzienny przelewu zewnętrznego do 100 000 zł. Możemy to zrobić w bankowości internetowej, bez ruszania się z domu, ale… po spełnieniu jednego warunku. Dwukrotnie wyższy limit dostępny jest bowiem tylko dla tych osób, które korzystają z aplikacji mobilnej banku i wybiorą zatwierdzanie operacji właśnie w aplikacji. Generalnie to dobra rzecz – dużo prościej odczytać czyjś SMS, niż zalogować się zamiast niego do aplikacji mobilnej – kiedy większość z nich zachęca do logowania biometrycznego (na podstawie odcisku palca czy skanu twarzy).

Aby więc korzystać z dziennego limitu przelewów w kwocie 100 000 zł (i nie musieć „bawić się” w przelewanie środków na raty) wystarczy aktywować autoryzację mobilną (i zwiększyć wysokość limitu). I już :)

Korzystasz z Konta oszczędnościowego Profit? Nie zapomnij wycofać środków!

Powyższy poradnik nie bez powodu pojawił się dzisiaj. W najbliższą sobotę kończy się bowiem obecna edycja promocji z powyższonym oprocentowaniem. Z tego też względu warto wycofać wszystkie środki z Banku Millennium najpóźniej w piątek (lub ew. w sobotę, ale wtedy nasze pieniądze zawisną przez weekend między bankami i nic nie zarobią). Oby w niedzielę bank wystartował z kolejną, niemal identyczną promocją dla „nowych” środków. Albo jeszcze lepszą :)

Jeśli natomiast nie masz konta w Banku Millennium, to przypominam, że oprócz świetnych 2,7% na koncie oszczędnościowym sam rachunek również jest całkiem niezły. Bank nie pobiera bowiem żadnych opłat za jego prowadzenie, jeśli w danym miesiącu wykonamy 1 płatność kartą oraz zapewnimy wpływ min. 1000 zł (osoby poniżej 26. roku życia nie muszą).

Nie przegap!

Komentarze

 • Ja mam pytanie o mój przypadek – czy ja coś źle zrozumiałem czy może bank źle nalicza odsetki. Kwoty poniżej, dla uproszczenia, podaje inne ale wygladało to tak.
  – w dniu badania salda mam 100 PLN w banku z czego 10 PLN jest na RO Profit reszta normalnie na rachunku biezacym;
  – teraz mam 1000 pln w banku z czego 800 na RO Profit a 200 na bieżacym
  – bylem przekonany ze caly 800 bedzie oprocentowane promocyjnie ale nie jest; odjeli od tego kwote ktora w dniu badania byla na RO czyli promocyjnie mam 790

  tak jest ok? to ja cos nie dotyczatelem/zle zrozumialem?

  mac66 Odpowiedz
  • Dzień badania salda kwota: x
   Dni po dniu badania salda kwota: x + y
   Promocyjne oprocentowanie dla kwoty: y
   Saldo to zarówno pieniądze na ror jak i ko.
   Odsetki liczą się tylko na ko.

   Dan
 • Witam. Korzystałem z promocji 12 która trwała 92 dni, kończyła się u mnie 19 kwietnia. Konto wyczyściłem na dzień 30.03.2019. Ponownie kasa wróciła 2 kwietnia na konto oszczędnościowe i promocja 12 trwała dalej. Nowa promocja, czyli 13 nie załączyła mi się automatycznie 20 kwietnia. Coś nie tak zrobiłem?

  zzzlllyyy1 Odpowiedz
 • Kiedy możliwa jest kolejna promocja i związana z tym akcja przenoszenia środków?

  Rafał Odpowiedz
 • Ja mam pytanie – otworzyłem rachunek bieżący + RO Profit ( korzystam z promocji która trwa od 31 marca do 25 maja 2019 r )

  Wpłaciłem kasę 02-04-2019 r. na RO Profit – czy dzień badania salda to będzie 24 maja 2019 r. a co za tym idzie muszę wypłacić środki z kont ( rachunek bieżący + RO Profit ) najpóźniej przed 24 – tak abym mógł po uruchomieniu promocji przez bank – wrocić z kasą na nową promocję.
  Dobrze to łapię ?

  Rafał Odpowiedz
  • „Dobrze to łapię ?”
   — prawie.
   „tak abym mógł po uruchomieniu promocji przez bank – wrocić z kasą na nową promocję”
   — niezupełnie, wracasz na swoją promocję (trwającą 3 miesiące od jej odpalenia).

   Różowe paski na powyższym diagramie są wspólne dla wszystkich, zielone są indywidualne (zależne od pierwszej wpłaty środków danego klienta).

   Tylko w wyjątkowych sytuacjach może nie mieć sensu wylanie środków na dzień badania salda (czerwone kółko) — gdy indywidualna zielona promocja rozpoczęła się odrobinę wcześniej i można szacować, że będzie trwała aż poza kolejny dzień badania (skończy się dopiero na następnej różowej części).

   Don Quijote de la Mancha
  • Wielkie dzięki za pomoc.
   Teraz to już wszystko jasne – kluczowe było dla mnie wyjaśnienie do promocji po 3 miesiącach

   Rafał
  • Wielkie dzięki za pomoc.

   Rafał
 • Tak. Łapiesz :-) „13. Promocja” trwa od 31.03 do 25.05. Następna promocja najprawdopodobniej będzie trwała od 26.05 do… nie wiadomo (strzelam, że w najgorszym przypadku będzie do 13.07). Dla wszystkich uczestników promocji dzień badania wypada w tym samym dniu i zawsze była to sobota. Najbliższy dzień badania salda zapowiada się na 25.05 (choć to bardziej statystyka niż pewność).
  Natomiast „indywidualny czas trwania promocyjnego oprocentowania” jest ruchomy i każdy z nas ma inny. Ten liczy się do daty wpłaty i trwa 92 dni (w apce jest dokładna data dokąd środki biorą udział w promocyjnym oprocentowaniu). Jeśli wpłaciłeś 2.04 to powinno Ci się skończyć 3.07. Czyli przed moim przewidywaniem ‚najgorszego przypadku’. W takim wypadku od 4.07 środki przestaną uczestniczyć w promocji 13. Dlatego fajnie byłoby od razu wskoczyć do promocji 14. (o ile będzie, ale jaka by nie była, będzie lepsza niż oprocentowanie standardowe) i po to potrzebne jest czyszczenie konta na weekend wyborów do parlamentu europejskiego ;-)

  Be@ Odpowiedz
  • Wielkie za pomoc :-) i szczegółowe wyjaśnienie – teraz już wszystko jasne .

   Rafał
 • Uprzejmie donoszė, że system banku uznaje każdy przelew obojętnie czy go zrealizujesz czy za chwilę anulujesz jak zaistniały choc w przypadku anulowania to nieprawda. Korzystna dla banku. Zrobilam przelew na 50k z data realizacj w piatek. Potem sie rozmyslilam i kwote postanowilam troche zmienić. Anulowalam przelew, zatwierdzilam kodem z telefonu i probowałam zrobic ten „mniejszy” i dupa o czym zgodnie informowal mnie system i pani z infolinii. Nieważne, że przelew anulowany – jego kwota jest wliczana do limitu kwoty wyplaty zlecanej w danym dniu. POLECAM NIE ZMIENIAC ZDANIA 🤣

  Tina Odpowiedz
 • Przegapiłem jedno odnowienie promocji (nie przelałem na czas całości środków poza Millenium) z konta Profit. Z czym zatem wiąże się to przeoczenie? Jaka część i przez jaki czas nie będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem? Drugie pytanie: na kiedy spodziewana jest kolejna edycja promocji? Z góry dziękuję za pomoc.

  Rafał Odpowiedz
  • 1. W szczegółach konta Profit w apce lub Millenecie możesz sprawdzić, kiedy kończy się Twój „Okres naliczania promocyjnego oprocentowania”. Jest to termin, po którym powinieneś dla swoich środków poszukać lepszego miejsca.
   Chyba, że już się ten okres skończył i masz teraz „14” pod „Numer edycji Promocji”. Wtedy pewnie „Środki oprocentowane promocyjnie” masz na 0,00, więc trzeba się ewakuować natychmiast. W obu przypadkach powrócić możesz po następnym Dniu badania, czyli…

   2. …od 21 lipca.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za odpowiedź. Z tego, co widzę, promocyjnie oprocentowane mam 99,9%, a standardowo resztę. Edycja promocji, jaka wyświetla się, to 13. Okres naliczania promocyjnego kończy się 20.08. Co zatem stanie się po 21.07 (zakładając, że wykonam właściwe operacje tuż przed tym dniem)?

   Rafał
  • Skoro 13 edycję masz aż do 20 sierpnia, to 14 w ogóle przeskoczysz (bo do niej przystępować można do 20 lipca). Jeśli wszystko będzie działało bez zmian, to 20 lipca będzie dzień badania edycji 15, dlatego powinieneś wtedy konta w Millennium wyczyścić, ale zaraz potem możesz wrócić i ciągle korzystać z edycji 13; 21 sierpnia automatycznie rozpoczniesz edycję 15.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ok, dzięki!

   Rafał
 • Otworzyłem konto w 13 edycji, mój okres promocyjny trwał do 18 czerwca.
  Na dzień badania salda 14 edycji – 25 maja – stan konta wynosił zero, środki wróciły 27 maja.
  Myślałem, że po 18 czerwca automatycznie wezmę udział w edycji 14, a tak niestety nie jest .
  Podpowiedzcie co zrobiłem nie tak?

  Lukasz. Odpowiedz
 • To jest 2.5% w skali roku czy na 3 miesiące?

  Kogut Odpowiedz
 • Chciałbym się upewnić co do mechanizmu korzystania z promocji 2,7% – aktualnie mój indywidualny okres promocji trwa do 09/07 zaś aktualna okres promocji banku jest do 20/07. Niestety przegapiłem wcześniejszą edycję i nie wycofałem środków to czy ja dobrze rozumiem, ze jeśli wycofam środki przed weekendem czyli załóżmy 19/07 i środki wrócą do banku po to zacznie się kolejny okres promocyjny dla mnie? A z kolei przez okres od 09/07 spadnę na standardowe oprocentowanie?

  mateee Odpowiedz
  • Jeśli 09/07 nie wycofasz środków z konta to 10/07 to wskoczysz w nową/obecną promocję z saldem z dnia jego badania. Dlatego powinieneś 09/07 opróżnić konto i wrócić po 19/07, już do kolejnej promocji.

   BiancaM
  • a dlaczego ma aż 10 dni czekać?

   adaś
  • Jeśli ma zepsute (niezerowe) saldo na dzień badania edycji 14, to nie ma sensu jej uruchamiać (domyślnie aż na 3 miesiące, choć można się wypisać), a wracając po 20 lipca (nie po 19) uruchomi już edycję 15 (o ile taka będzie).

   Don Quijote de la Mancha
 • ok, dziękuję za odpowiedź. Czy muszę do „zera” opróżnić konto przed 09/07 czy mogę przysłowiowe kilka złotych zostawić i wrócić z większą kwotą po 20/07 i wtedy wskoczę w nową promocją z kwotą objętą promocją powyżej tych kilku złotych co leżało od 09/07?

  mateee Odpowiedz
  • Nawet złotówka pozostawiona na koncie odpala nową promocję.

   Don Quijote de la Mancha
 • dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że będzie kolejna promocja bo konto wyczyszczone. A co byś poradził osobie, która już przegapiła swój indywidualny okres promocyjny? Skończył się 05.07 i nie wycofała środków. W jaki sposób może wskoczyć na kolejną promocję?

  mateee Odpowiedz
  • Jeśli ktoś jest w starej edycji z zepsutym saldem badania, ale na dzień badania bieżącej ma poprawne saldo zerowe, to może się ze starej wypisać (telefonicznie lub wiadomością w bankowości) i później uruchomić nową. Jeśli ktoś już jest w bieżącej edycji i to na nią ma zepsute saldo w jej dniu badania, to już nic się nie da zrobić, trzeba w innym banku czekać na następną edycją.

   Don Quijote de la Mancha
  • Co to znaczy z „zepsutym” kontem?

   Kabaleszek
  • Co to znaczy z „zepsutym” kontem/ saldem?

   Kabaleszek
  • Zepsutym, czyli niezerowym na Dzień badania danej edycji (np. 25 maja 2019 r. dla 14 albo 20 lipca 2019 r. dla 15).

   Don Quijote de la Mancha
 • to czy ja dobrze rozumiem – minęła 05.07 promocja indywidualna i było „zepsute” saldo i nadal jest, zapewne wskoczyła na nową promocję z zepsutym saldem. Czyli teraz powinna się wypisać i przed końcem aktualnej promocji tj. 20.07 wyczyścić saldo i wrócić po weekendzie?

  mateee Odpowiedz
  • Tak. Przy czym wypisać z bieżącej można się przed i po 20 lipca, ale najlepiej będzie to chyba załatwić wcześniej, by do edycji 15 przystąpić już normalnie (kiedy będzie dostępna).

   Don Quijote de la Mancha
  • „wypisać z bieżącej” — tu miałem na myśli bieżącą dla danego klienta, nie bieżącą jako obecnie oferowaną (bo po 20 lipca wypisać trzeba się z 14, gdy bieżąco oferowana będzie już 15).

   Don Quijote de la Mancha
 • indywidualna promocja minęła 05.07 a edycja jeszcze wcześniej (chyba 13). Czyli ma się wypisać teraz z 14 bo na nią wskoczyła z zepsutym saldem, a następnie wyczyścić saldo i wrócić po 20 lipca? Przepraszam że tak męczę ale chciałbym mieć 100% pewności czy dobrze rozumiem.

  mateee Odpowiedz
  • Tak, skoro ktoś jest w edycji z zepsutym saldem (np. 14), to nie ma sensu w niej tkwić, lepiej się wypisać (zrezygnować).
   I tutaj ważna różnica: jeśli ktoś z zepsutym saldem jest w starej edycji (np. 13), to może się wypisać i od razu (chyba następnego dnia) przystąpić do obecnie oferowanej (teraz 14). Jeśli ktoś jest w zepsutej bieżąco oferowanej (teraz 14), to musi poczekać na wprowadzenie kolejnej.

   Don Quijote de la Mancha
  • Witam, mam małe pytanie do specjalistów dziedziny Millennium :)
   Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale sytuacja jest taka. Na dziś jestem jeszcze w 13 edycji (mój indywidualny okres promocyjny kończy się 6 sierpnia. Z powodu wyjazdu na wczasy (inne zmartwienia niż saldo na koncie, heh :)) zapaskudziłem saldo na dzień 20 lipca (czyli badania dla 15 edycji) – nie wyczyściłem konta.
   Widzę to tak. Na dzień 6 sierpnia zeruję konto (na szczęście nawet jest gdzie przenieść, a na niepromocyjnym % nie ma sensu trzymać), i z zerowym saldem KO czekam aż do końca obecnej, 15 edycji (czyli 7 września). Po czym, jeżeli zostanie uruchomiona 16 edycja, to wpłacam ponownie środki i wskakuję w 16 edycję. Czy tak?
   Pozdrawiam

   Petaluma
  • Tak, masz farta, że 16 tak szybko będzie (o ile będzie), tylko miesiąc tracisz.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jestem aktualnie w promocji do dnia 20.09. Chcę wyzerować konto w dniu 6.09 i wrócić z kasą dnia 9.09 (bo badanie jest 7.09). Po powrocie wskoczę na mój biegnący okres promocji. Potem teoretycznie odpali się kolejna promocja.
  Pytanie: Jak te kilka dni od wyczyszczenia konta do ponownej wpłaty (konto puste) wpływa na przebieg promocji, w której aktualnie jestem ?

  Klawy Odpowiedz
  • Wpłynie tylko tak, że za te 3 dni, gdy saldo było zerowe, odsetek nie dostaniesz.

   Don Quijote de la Mancha
 • Cześć. Na kiedy spodziewana jest ew. kolejna edycja promocji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Rafał Odpowiedz
  • Tu od lat promocja trwa bez przerwy. Do obecnej edycji można przystępować do 7 września, można się spodziewać, że 8 września rozpocznie się termin przystępowania do następnej.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ok, dzięki za odpowiedź. Napisałem „ew.”, bo przed każdą kolejną autor artykułu pisze, że można spodziewać się, ale na 100% nie jest się pewnym. Oczywiście w praktyce póki co promocja odnawia się za każdym razem.

   Rafał
 • Cześć. Na kiedy spodziewana jest ew. kolejna edycja promocji? Z góry dziękuję.

  Rafał Odpowiedz
 • Proszę o informację czy konieczne jest przerzucanie środków do innego banku? Czy wystarczy jedynie przerzucić na konto profit dziecka przed dniem liczenia salda? Wtedy uruchamia się okres promocyjny. I tak w kółko. Czy środki na koncie dziecka są traktowane jako wspólne, czy odrębne?

  Mar77 Odpowiedz
  • Pytanie już nie jest aktualnie. To nie są wspólne środki. Trzeba jednak pamiętać, że z konta dziecka można wypłacić miesięcznie tylko ok. 5 tys. zł.

   Mar77
 • Podobno limit został podniesiony z 50k na 100k po zatwierdzeniu przez apke. Czy mógłbyś potwierdzić i zaktualizować poradnik?

  sto Odpowiedz
  • Podobno zacznie to obowiązywać od 14 września.
   Podobno limit nie zostanie podwyższony automatycznie, aby go podnieść ponad 50 kzł trzeba będzie odwiedzić oddział banku.

   Don Quijote de la Mancha
  • Pytałem kilka dni temu na infolinii ale nic nie wiedzieli. Przetestuje po 14.09 ;)

   Michał
 • Cześć, nie zauważylem by ktoś o to pytał, ale czy trzeba zerować konto przy kończeniu każdej aktualnej promocji w banku? innymi słowy: mój indywidualny okres promoci to przykladowo 30.07-06.11 i teraz pytanie czy musialem (chociaz juz to zrobilem) wycofywac srodki 07.09? Zakladajac ze nastepna promocja wystartuje 13.10, to spokojnie moglem chyba zignorowac wycofywanie 07.09 i zrobic to dopiero na nowa promocje 13.10? Ciaglosc nowych srodkow i tak bym zatrzymal bo 7.11 wskoczylbym w promocje ktora wystartowala od 13.10? Gdzie popelniam blad w takim toku rozumowania?

  dou Odpowiedz
  • Mogłeś to zignorować i faktycznie nie miałoby to żadnego wpływu. Wręcz straciłeś na tym odsetki za 3 dni. Ale… wystarczyłoby, że bank teraz uruchomiłby promocję z okresem przystępowania nie do 13.10, ale np. do 23.11. Gdybyś salda nie wyczyścił, to (w twoim przypadku) miałbyś od 6.11 do 23.11 niepromocyjne oprocentowanie. A że nie wiemy co przygotuje bank (teraz okres przystępowania do promocji jest relatywnie krótki), to ja dla świętego spokoju środki wycofuję. No chyba, że ewidentnie widać, że nie ma sensu (czyli ktoś uruchomił daną promocję dosłownie kilka dni przed jej zakończeniem – to wtedy na 98% może być pewien, że jego 100 dni będzie dłuższe od okresu przystępowania do nowej promocji, bo zazwyczaj jest to mniejszy przedział).

   No i pamiętajmy, że bank czerpie korzyści z tego, że ludzie nie ogarniają tej promocji. W momencie, kiedy coraz więcej osób czyta bloga i to „ogarnia”, to bank może zacząć kombinować co zrobić, żeby jednak ludzie „wpadli”. Na przykład wprowadzając bardzo długą promocję (choć teraz mu na rękę krótkie promocje, gdzie ludzie wycofują środki na „aż” 3 dni średnio co miesiąc).

   Michał
 • Jasne, dzięki wielkie za wyjaśnienie :)

  dou Odpowiedz
 • Mam pytanie, dzisiaj założyłem ROR i RO Profit w ramach promocji „Rusz po 200zł” proszę o wyjaśnienie w kwestii jakie po kolei zrobić czynności (przelać pierwszy raz środki na konto ROR i potem na RO Profit) aby łapać się na potencjalną kolejną edycję promocji „Nowe środki na KO profit”? Wpłacać już na początku października czy poczekać i wpłacić pierwsze środki po 12.10? I kiedy ewentualnie wycofać środki z banku? Zaznaczam że nie będą to jakieś duże kwoty.

  Mario Odpowiedz
  • Wpłacaj co masz kiedy chcesz, może być bezpośrednio na konto Profit.

   Czyszczenie 12.10 możesz na 99% spokojnie ominąć, bo pewnie koło listopada-grudnia będzie kolejna promocja w której potencjalnie możesz wziąć udział – i wtedy warto wyczyścić.

   Michał
  • Dziękuję Michał. Dopytam jeszcze czy lepiej dla mnie będzie dokonać pierwszego zasilenia przed 12.10 czy po 12.10 byleby do końca października aby skorzystać z promocyjnych 200zł. Gdzieś wyżej ktoś pisał że może w jakimś przypadku być pomięty w kolejnej promocji, chodziło o jakiś indywidualny okres 100 dni.

   Mario
  • „czy lepiej dla mnie będzie dokonać pierwszego zasilenia przed 12.10 czy po 12.10”
   — środki będą promocyjnie oprocentowane przez 100 dni od pierwszej wpłaty (powyższy artykuł mówi o 92, ale to przedłużono); wpłacisz jutro — będziesz z wysokiego oprocentowania mógł korzystać do 4 stycznia, wpłacisz 12 października — to do 20 stycznia.
   Wpłacisz 13 października — to do 21 stycznia… o ile następna edycja promocji będzie miała takie same zasady. Dlatego może bezpieczniej będzie skorzystać z bieżącej edycji, bo ona jest pewna, a jeśli przypadkiem następna okaże się lepsza, to ze starej można zrezygnować (żeby przeskoczyć na nowszą).

   Don Quijote de la Mancha
  • EDIT: „ze starej można zrezygnować (żeby przeskoczyć na nowszą)” — ale na nową będzie można przeskoczyć tylko w przypadku, gdy saldo na dzień 12 października będzie zerowe… Ale raczej nie przewiduję takiej konieczności, nie sądzę, by warunki na następnej edycji były lepsze (niestety)…

   Don Quijote de la Mancha
 • Dziękuję, to na początku października dokonam pierwszego zasilenia konta, a 12.10 (tak na wszelki wypadek) wycofam z rachunku środki i ponownie zasilę RO Profit 13.10.

  Mario Odpowiedz
 • Cześć, czy dobrze widzę, w aktualnej tabeli opłat i prowizji millenium, że limit dzienny został zmieniony z 50 na 100 tys? Pytam, bo to by trochę ułatwiło żonglowanie środkami.

  dou Odpowiedz
 • Zaktualizowałem nieco poradnik dodając informację o autoryzacji mobilnej :)

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy