Korzystasz z oprocentowania 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki!

W najbliższą sobotę kończy się okres przystępowania do promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Przypominam więc, że najprawdopodobniej w niedzielę bank przedstawi nową ofertę oszczędnościową – a wraz z nią prawdopodobnie nowy dzień wyznaczania „nowych środków”, które oprocentowane są promocyjnie. Z tego też względu warto wycofać swoje środki z banku przed weekendem – tak, aby mogły wrócić do niego jako „nowe” :)

2,7% na koncie oszczędnościowym Profit

W dotychczasowych promocjach bank premiował zawsze nowe środki, które wyznaczane były jako nadwyżka ponad saldo z dnia poprzedzającego start nowej promocji. Jeśli więc w niedzielę (8.07) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę. Najlepiej więc wyczyścić swoje konta w Banku Millennium na ten weekend – tak, aby w poniedziałek wszystko mogło wrócić jako „nowe”.

Zaznaczam, że do wyznaczania salda liczone są wszystkie rachunki – a nie tylko konto oszczędnościowe. Przelanie pieniędzy z konta oszczędnościowego na konto osobiste nic nie da – muszą one opuścić bank. Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

W teorii całość działań jest bardzo prosta, jednak w praktyce warto pamiętać o tym, że w Banku Millennium istnieje pewne ograniczenie co do wysokości maksymalnej przelewu zewnętrznego – jego maksymalna wysokość to „zaledwie” 50 000 zł. Dodatkowo jedynie pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny – za kolejne płacimy 7,5 zł.

Co więc z osobami, które mają ulokowane nawet 200 000 zł (na tyle pozwalała przedostatnia promocja, w której wielu z nas ciągle może uczestniczyć)? Sensowne opcje są dwie. Pierwsza to zlecenie przelewu w oddziale banku. Tam limitów nie ma, więc możemy wszystko przelać za jednym zamachem – ale kosztować nas to będzie 7,99 zł, więc opłaca się tylko dla dużych kwot.

Druga opcja jest stosowana przeze mnie od dawna i sprawdza się całkiem dobrze – choć jest nieco upierdliwa. Za to darmowa. Limit 50 000 zł dziennie dotyczy jedynie przelewów zewnętrznych zleconych w danym dniu. Wystarczy więc codziennie zlecać jeden przelew zewnętrzny na kwotę maksymalną limitu z datą wykonania w piątek i wszystko będzie dobrze. Idealnie, jakby przelewy różniły się od siebie np. 1 groszem – inaczej bank może stwierdzić, że to duplikat i zablokować przelew.

Przykładowy harmonogram wypłat wygląda następująco:

 • poniedziałek: zlecenie przelewu 200 000 zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste – wykonanie w piątek
 • poniedziałek: zlecenie przelewu 50 000 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • wtorek: zlecenie przelewu 49 999,99 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • środa: zlecenie przelewu 49 999,98 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • czwartek: zlecenie przelewu 49 999,97 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek

Oczywiście całość można przesunąć o jeden dzień (zacząć od wtorku), a jeśli dysponujemy mniejszą kwotą – to zacząć odpowiednio później. Ważne tylko, aby przelewy wykonały się w piątek (ewentualnie w sobotę, ale wtedy dojdą do innego banku dopiero w poniedziałek i stracimy na braku odsetek przez te 3 dni, które moglibyśmy zyskać na jakiejś lokacie 3-dniowej czy koncie oszczędnosciowym).

PS. Pamiętajmy, że powyższy schemat to jedynie bazowanie na tym, co działało w przeszłości. Nie mogę dać gwarancji, że i tym razem bank zaprezentuje nową promocję konta oszczędnościowego. Ale jeśli tak zrobi, to warto być na to przygotowanym :)

Nie przegap!

Komentarze

 • bank millenium uporczywie co kilka dni w swojej aplikacji mobilnej namawia na wpłatę środków na konto profit. tak sobie myślę ze skoro są tak namolni to pewnie kolejna edycja będzie na coś więcej niż 2.7%.
  Po drugie mam pytanie , mam teraz ulokowane tam 20k, po 10 lipca będę miał kolejne środki z innych lokat w innych bankach. przeleje je na konto profit to one załapią sie na oprocentowanie z nowej edycji? a te stare 20k jak wypłacę po dniu zakończenia starej edycji to będę mógł ponownie wpłacić by załapały się na nową edycję i jej nowe oprocentowanie? zakłądając że w dniu wypłaty i wpłaty będe miał dodatkowe 20k n akoncie by te stare 20 było jako nowe środki?

  j4c0b Odpowiedz
  • Odpowiem nieco leniwie:
   1. Wypłać wszystko co masz przed obecnym weekendem
   2. Wpłacaj co tylko chcesz i kiedy chcesz do 100 000 zł po weekendzie
   3. Profit :)

   Michał
 • Promocja jest do 100.000 w tej edycji

  Manveru21 Odpowiedz
  • Ale ad. czego ten komentarz? Bo jeśli ad. mojego wpisu (i kwoty 200 000 zł), to napisałem tam skąd tak kwota – wiele osób może być ciągle uczestnikami PRZEDostatniej edycji promocji, gdzie można było ulokować 200 000 zł. Mam tak na przykład ja sam – przystąpiłem do niej bodajże 23.04.2018 i mogę zgarniać 2,7% do 200 000 zł aż do 23.07.2018.

   Oczywiście uczestnicy kolejnej edycji mają limit 100 000 zł (ja ją akurat ominę).

   Michał
  • #ADMIN, Teraz jestem w edycji 8 od dnia 29-06-2018 – 28-09-2018.
   Na koncie jest takie info: Salda z dnia badania dla Promocji, w której bierzesz udział – 12-05-2018.
   Czy to oznacza, że saldo było badane na dzień 12.05?
   Czy jeśli teraz wycofam środki i wpłacę w poniedziałek (przy założeniu, że będzie nowa, 9 edycja) to wszystkie będą NOWYMI ŚRODKAMI?

   paba86
  • będą, ale z nowej edycji będziesz mógł korzystać dopiero po 28-09-2018

   kruczi
  • Nie do końca rozumiem. Jeśli wpłacę w poniedziałek to nadal będę w edycji 8?

   paba86
  • Może warto przeczytać regulamin, nie jest długi, zamiast po raz 100 zadawać to same pytania?

   M3
  • Ad. tego że mają regres i ani nie ma dużej puli (było 200.000 a teraz jest 100.000) ani to 2.7% to teraz nie jest żadna rewelacja. Dodatkowo (co mnie akurat dotyczy) na kontach oszczędnościowych walutowych „testują” różne sztuczki w rodzaju brak kolejnej promocji przez jakiś czas. Tak że trochę zachwyt mi minął.

   Manveru21
 • Mam pytanie. Regulamin obecnej promocji mówi (i pewnie tak będzie też w przyszłej promocji): „Łączne saldo – suma sald rachunków technicznych, rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków oszczędnościowych lokat terminowych i lokat strukturyzowanych w PLN”. Nurtuje mnie to w PLN, ponieważ mam w Millennium trochę EUR i nie wiem, czy mam je wycofywać. Czy to „w PLN” oznacza dokładnie to, czyli w PLN z wykluczeniem innych walut, czy „w PLN” oznacza „w przeliczeniu na PLN”

  Kate Odpowiedz
  • Szczerze – nie wiem, to by najlepiej sprawdzić w praktyce. Może ktoś testował? Teraz wszystko jest zresztą wyliczane w bankowości Millennium – zakładka „Promocja”.

   PS. Jeśli nie ruszysz tych środków w EUR przez całą promocję, to i tak nie będą miały na nią wpływu.

   Michał
  • Konta walutowe mają swoja własna promocję na nowe środki. Aktualna kończy się 21/07. Przez długi okres zachowywała sie tak jak wersja PLN, ale przed aktualnie obowiązujacą edycją była przerwa w promocji.
   Regulamin promocji PLN mówi o sumie środków w PLN.
   Regulamin promocji walutowej (aktualnie EUR/USD) mówi o sumie środków w tej samej walucie co dane konto walutowe.
   Łączne saldo jest więc wyliczane oddzielnie dla PLN, EUR lub USD – w zależności z jakiej promocji korzystamy.

   Gryc
  • „w PLN” oznacza „w PLN” i nic innego nie oznacza :)

   Manveru21
 • no i dobra, obecna konczy mi sie z 1 sierpnia, wszystko teraz poleci do getinu i bedzie czekac

  sunwoj1 Odpowiedz
  • Słusznie ja rowniez tak zrobie. Jezeli nie podwyzszą oprocentowania a tym bardziej limitu do 200k, jak było wcześniej, to juz pieniędzy nie zobaczą.

   Wojak
 • Jak ktoś chce przeczekać te kilka dni, to w Idea Bank jest lokata beztroska na 3m/2,8%, którą można zerwać bez utraty odsetek.

  M3 Odpowiedz
  • Przeczekac albo lepiej normalnie ulokowac, bo 2.8 > 2.7 ktore jest w Millenium, albo jeszcze lepiej na KO w Getin, itp. ktore maja juz 3%. Przy wiekszej kwocie na pewno bedzie to zauwazalna roznica w odsetkach.

   keton
  • Lokata 13D 3% w Idea Banku.

   Marcin H
 • Chwilka, bo czegoś nie rozumiem :P W weekend założyłem sobie konto oszczędnościowe Profit i przelałem pieniądze. To oznacza, że mam je przed weekendem wyczyścić? Bo chyba w moim przypadku te 2.7 jest przez 3 miesiące, czyli do września, zgadza się?

  union Odpowiedz
 • A jak jest z rezygnacją z promocji? Z tego co kojarzę to taka opcja jest w bankowości internetowej. Czy jeżeli uruchomię aktualną promocję w tym tygodniu ale na weekend wyczyszcze konto i okaże się że nowa promocja jest na wyższe oprocentowanie to mogę zrezygnować z promocji aktywowanej w tym tygodniu? Czy wtedy z automatu wskoczę na tą nową?

  ab13a4k Odpowiedz
 • Witam.
  Proszę o informację, co z środkami wpłacanymi po pierwszej „nowej” wpłacie na konto Profit. Jakiś czas temu kiedy zaczynałem swoją przygodę z Bankiem Millenium i kontem Profit kolejne wpłaty nie były promocyjnie oprocentowane. Jeżeli wrócę z środkami po weekendzie do banku i np za 2 tygodnie znów wpłacę nowe środki na konto to będą one oprocentowane promocyjnie?

  Darek Odpowiedz
  • Jak najbardziej „kolejne wpłaty” są promocyjnie oprocentowane. Wszystko, co jest nowymi środkami, jest oprocentowane na 2,7%.

   Michał
 • Zawrót głowy z tymi kombinacjami.

  Hz Odpowiedz
  • Z jednej strony tak. Bank liczy na to, że wiele osób się pogubi i nie będzie im musiał płacić tych 2,7%.
   Z drugiej strony wystarczy czyścić konto przed końcem okresu przystępowania do danej edycji promocji i tyle.

   Michał
 • czy nadwyżka na kk jest brana pod uwagę w ustalaniu Salda?

  kuba Odpowiedz
 • Witam. Ja dostałem z banku odpowiedź, która świadczyłaby o tym, że taka operacja (wycofanie środków przed weekendem i premiowanie tych, które przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę). Oto jej treść:

  W ramach nowej promocji może Pan również otrzymać oprocentowanie 2,70% dla nowych środków na 92 dni.
  WARUNKI PROMOCJI
  Promocją są objęte nowe środki, które stanowią nadwyżkę ponad dwoma saldami:
  – łączną sumą pieniędzy, jaką posiadał Pan na wszystkich rachunkach w Banku w dniu 12.05.2018,
  – saldem Konta Oszczędnościowego Profit z dnia 12.05.2018.

  ZAANGAŻOWANIE
  W Pana przypadku łączne zaangażowanie wynosiło xxxxx zł, a saldo Konta Oszczędnościowego Profit było na poziomie xxxxx zł (ta sama kwota).
  Oznacza to, że każda kwota wpłacona na Konto Oszczędnościowe Profit ponad łączne saldo zaangażowania i jednocześnie ponad saldo na Koncie Oszczędnościowym Profit będzie brała udział w Promocji.

  Rafał Odpowiedz
  • Nie dopisałem całego zdania. Miałem na myśli:

   Ja dostałem z banku odpowiedź, która świadczyłaby o tym, że taka operacja (wycofanie środków przed weekendem i premiowanie tych, które przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę) nie jest możliwa.

   Rafał
 • Jakiej odpowiedzi oczekiwałeś od banku? Nie ma przecież ogłoszonej nowej promocji KO od 8 lipca. To, żwe będzie nowa promocja od 8 lipca to tylko spekulacja, która jednak zawsze się sprawdzała…

  M3 Odpowiedz
  • Odpowiedź banku nie wskazuje, że nie ma promocji. Kobieta wyraźnie napisała, że będzie. Ja chciałem zwrócić uwagę na termin – wezmą pod uwagę to, co miałem 12.05.2018, bez względu na wyciąganie czy nie całości środków z konta przed weekendem.

   Rafał
  • No tak, jeśli uczestniczysz w edycji z dniem badania na 12 maja, to promocyjne oprocentowanie będziesz miał dla nowych środków w stosunku do 12 maja przez 92 dni od uruchomienia tej edycji (np. pierwszej wpłaty środków). po powrocie z weekendu badania salda kolejnej edycji wrócisz do tej swojej poprzedniej, dopiero po upływie swoich 92 dni będziesz mógł wskoczyć w nową (a gdybyś sald nie wyczyścił, to nowa praktycznie by ci przepadła). Właśnie o to w tym chodzi: jeśli ktoś środki trzyma do końca swojego okresu promocyjnego, to nie może z promocji ciągle korzystać (a raczej z co drugiej edycji). https://livesmarter.pl/konto-oszczednosciowe-profit-promocyjne-oprocentowanie-poradnik/

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za odpowiedzi. Przeczytałem poradnik i tak zrobię (w piątek wyciągnę środki i wpłacę w niedzielę albo poniedziałek), niemniej jednak kolejna odpowiedź banku wprowadza wątpliwości:

   7 edycja promocji nowych środków na Pana Koncie Oszczędnościowym Profit będzie trwała do 4-7-2018. A więc nie od 2-7-2018 oprocentowanie będzie standardowe, a od 5-7-2018. Jeśli jednak na rachunku Profit pomiędzy 5 a 7 lipca pojawi się kwota wyższa od xxxxx zł (cały czas ta sama kwota, o której wspominałem we wcześniejszych wpisach) to rozpocznie się nowa, 92-dniowa, edycja promocji (8 edycja) i środki powyżej xxxxx zł będą oprocentowane promocyjnie. A środki do kwoty xxxxx zł, jako że nie będą traktowane jako nowe, będą oprocentowane standardowo.

   Rafał
  • Z tego co widzę odpowiedź banku jest całkowicie zbieżna z tym, co opisałem w poradniku. Problem jest w tym, że twój okres promocji zakończył się wczoraj, więc dziś może się uaktywnić nowa promocja. Pytanie czy miałeś wyczyszczone ostatnio saldo – jeśli tak, to wszystko będzie OK. Jeśli nie, to hipotetycznie może się uaktywnić dla dosłownie paru złotych. Daj znać co teraz masz w zakładce „promocje” w bankowości internetowej.

   Michał
  • No właśnie nie wycofałem środków, bo nie wiedziałem, że jest opisana wyżej opcja odnawiania dla całości środków. Przejrzałem wszystkie zakładki, ale nie widzę ani takiej o nazwie „promocja” ani nic podobnego.

   Rafał
  • szukaj w aplikacji

   kruczi
 • Tradycyjnie dzięki za przypomnienie!

  Someone Odpowiedz
 • nic by tak nie ucieszyło klientów jak dźwignięcie oprocentowania. Kto wie… Wiele banków podniosło do 3% więc i tu może będzie jakaś niespodzianka. Ja czekam do końca lipca na nową edycję ‚nowych środków’ w Getin na 3% bo wtedy konczy się obecna do ktorej przystąpić nie mogę. Do tego mamy możliwosć wycofania wszystkich środków z IDea 19 lipca i powrót 1 sierpnia na lokatę 3.1%/6mc + 0.1% przez ybanking. No ale 6mc to długo bo odsetki przecież wtedy nie pracują. Millenium założylem dla Moneymanii ale i Profit się okazyjnie przyda. jedyne co mnie drażni w tym banku to limity (50tys na przelew dziennie). Niech mi ktoś powie czy oni podobnie jak w Inteligo potwierdzają telefonicznie przelewy większych sum czy przelew jest od ręki?

  erdwa Odpowiedz
  • potwierdzaja „wyrywkowo” ja mialem juz dwa telefony w ciagu ostatniego roku

   mmm
  • jak zrobisz kilka na 50k to mogą przyblokować
   oczywiście nie dzwonią żeby potwierdzić
   jeśli sam nie ogarniesz i nie zadzwonisz potwierdzić to przelew nie wyjdzie

   kruczi
  • Zawsze a jezeli zrobisz przelew w bankowości na rowno 50k, to na bank od razu blokada srodków (wczoraj tak miałeł no i dziś znowu) ale od razu telefon z banku, czy to ja zlecałem taki przelew na kwote….

   Jedyny plus, to ze dodatkowo na infolini mozna zlecić przelew u konsultanta na 30k.

   Wojak
  • Teraz prawie zawsze dzwonią tak jak na reklamacje odpowiadaja nie 30 dni tylko 15 dni.

   Wojak
  • @erdwa, jeśli nie jest dla Ciebie problemem zlecanie przelewu telefonicznie, to w koncie Prestige możesz do zrobić na kwotę do 200 kzł.

   Don Quijote de la Mancha
 • W tej chwili nawet 2.6 w optima jest lepsze.

  Imię Odpowiedz
 • to trzeba przelew natychmiastowy dzisiaj czy może być zwykłym ?

  naomily Odpowiedz
  • Zwykłym.

   Chyba już jest sprawdzone, że liczy się data księgowania, czyli nawet, jeśli się nie zdąży na piątkową trzecią sesję, to saldo będzie uwzględnione już obniżone (choć do poniedziałku środki będą wisiały w nieoprocentowanej próżni).

   A jak chodzi o przelewy natychmiastowe, to w Millennium oprócz opłaty problemem jest ich niski limit — 10 kzł dziennie.

   Don Quijote de la Mancha
  • Można zwykłym, nawet i jutro. Tu bardziej chodzi o to, że jeśli przelew zrobi się odpowiednio późno (piątek po południu, sobota), to środki będą dotrą dopiero w poniedziałek – a tak mogłyby coś na siebie zarobić na jakiejś krótkiej lokacie czy koncie oszczędnościowym :)

   Michał
 • Zrobiłem harmonogram wypłacania tak jak opisane jest w artykule i dzisiaj o 7 rano pieniędzy już nie było na koncie :) działa :)

  Tomek1234 Odpowiedz
  • Działa, działa, u mnie tak samo wszystko pięknie poszło (z notyfikacji na telefonie wynika, ze przelew wewnętrzny poszedł o 1:18, a zewnętrzne minutę pozniej

   Michał
  • Jeszcze dodam, że dla testu specjalnie przelew z przyszłą datą z ror na zewnątrz zleciłem przed zleceniem przelewu z ko na ror (oba z tą samą datą), ale i tak (na szczęście) wcześniej wykonał się ten drugi.

   Don Quijote de la Mancha
 • myślicie , że od poniedziałku podniosą procenty ? Już nawet PeKaO dało 3% na KO do 20K/rok dla nowych… Jestem optymistą chyba :)

  jacck Odpowiedz
 • Czy posiadacze szklanej kuli lub jasnowidzacy coś juz wiedzą , bo juz ostatnia chwila na podjęcie decyzji ? Z góry serdecznie dzięki , bo gdzies zawieruszyl sie tel. do Kaszpirowskiego . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • 😆 chyba powinieneś odpocząć, pomyliłeś Kaszpirowskiego z Maciejem . To nie ostatnia chwila, decyzje podejmiemy w poniedziałek. DB poleciał w kulki, idea ma kasy dość, więc na nią nie liczę, zresztą 2,8 na beztroskiej jest lepsze niż 2,7 w mille, a przecież kasa tak samo dostępna…

  jacck Odpowiedz
  • Chyba tak , chodziło mi o ostatnia chwile na wycofanie drobnych lub załapanie się na starą edycję . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Czy tą szklaną kulę pokryła warstwa nieprzenikalnego kurzu , bo nikt nic nie pisze ? Żadnego info ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A miałem w piątek juz zaprzegac konie aby udać się do Centrali ale nie było jak , bo w stodole stoi schowany przed deszczem wóz pełen siana . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jak nie ma przecieków, to może już nie będzie kolejnych promocji ?
  Mimo, że ostatnimi czasy te 2,7% to niższa promocyjna półka – ale po komentarzach widać, że nadal wiele osób trzyma tam oszczędności.

  Be@ Odpowiedz
  • Przeciek sami nie wiedzą co zrobić i jeżeli nic nie wymyślą a czasu mało to zostanie tak jak było😀

   Manveru21
  • Jeśli nie będzie kolejnych promocji to moje konto pójdzie do piachu – nie mam żadnej innej korzyści z niego :/

   Michał
  • A ja trzymam ze względu na kolejny moneyback na karcie kredytowej.

   dario
  • Jaki moneyback? Ten z Impresji i Alfy?😀

   Manveru21
  • A, właśnie, a czy ten z Impresji/Alfy łączy się z utrzymaniowym?
   Za jedne zakupy dostaje się oba zwroty?

   Don Quijote de la Mancha
  • Daja nadal utrzymaniowy?

   Marcel
  • U mnie się łączy😁

   Manveru21
  • Miałem na myśli moneyback za utrzymanie karty (gold). Za tydzień kończę trzecią turę.

   dario
  • Co jaki czas mozna powtorzyc oferte utrzymaniowa?

   keton
  • Ja zawsze czekam na wypłatę ostatniego bonusu i koniec miesiąca.

   dario
  • Czyli nie ma problemu, żeby załapać się na moneyback 2x w tym samym roku (na tą samą kartę)?

   asi
  • Tak nie do końca, bo pierwszy był w 2017, drugi na przełomie 2017 i 2018 a trzeci właśnie się kończy.

   dario
  • przy wypowiedzeniu konta 360 zaproponowali mi 2 miesiace temu 2 proc na karcie debetowej i 5 proc blikiem na pol roku, wczesniej proponuja zwolnienie z oplat na pol roku :)

   Dzikus
 • Mi za wycofanie wypowiedzenia karty Gold zaproponowali tylko zwolnienie z opłat za rok. Moi przyjaciele R i DP to zaakceptowali.

  Waldemar Odpowiedz
 • A na www ciągle „Promocja trwa od 13 maja do 7 lipca 2018 roku”. ☹

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Nie podoba mi się to :/

   Michał
  • uf, właśnie wskoczyło: Promocja trwa od 8 lipca do 25 sierpnia 2018 roku.

   Czyli wykryli (co nie było trudne :)) skąd mamy przecieki ;)

   Michał
  • Czym tu sie zachwycać, niech sobie wsadzą w dupe tą 9 edycje ten sam procent i kwota o okresie juz nie wspomne.

   Moich pieniędzy do konca roku nie zobaczą nich inni dają się łupić.

   Wojak
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy