Korzystasz z oprocentowania 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki!

Już w najbliższą sobotę kończy się okres przystępowania do promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Przypominam więc, że jeśli nic się nie zmieni, to najprawdopodobniej w niedzielę bank przedstawi kolejną edycję promocji – a wraz z nią nowy dzień wyznaczania „nowych środków”, które oprocentowane są promocyjnie. Z tego też względu warto wycofać swoje środki z banku tuż przed weekendem – tak, aby mogły do niego wrócić ponownie jako „nowe” :)

2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium

Przypominam, że w dotychczasowych promocjach bank premiował zawsze nowe środki – czyli takie, które wyznaczane były jako nadwyżka ponad saldo z dnia poprzedzającego start danej edycji promocji. Jeśli więc w niedzielę (26.05) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę (25.05). Najlepiej więc wyczyścić swoje konta w Banku Millennium na ten weekend – tak, aby w poniedziałek te same pieniądze mogły wrócić jako „nowe”.

Zaznaczam, że do wyznaczania salda liczone są wszystkie rachunki – a nie tylko konto oszczędnościowe. Przelanie pieniędzy z konta oszczędnościowego na konto osobiste nic nie da – muszą one opuścić bank. Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

W teorii całość działań jest bardzo prosta, jednak w praktyce warto pamiętać o tym, że w Banku Millennium istnieje pewne ograniczenie co do wysokości maksymalnej przelewu zewnętrznego – jego maksymalna wysokość to „zaledwie” 50 000 zł. Dodatkowo jedynie pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny – za kolejne płacimy 7,5 zł. A że ulokować na 2,7% mogliśmy 100 000 zł, to całość trzeba odpowiednio zaplanować.

Jak? Najsensowniejsza jest darmowa opcja, którą sam stosuję od dawna. Limit 50 000 zł dziennie dotyczy jedynie przelewów zewnętrznych zleconych w danym dniu. Wystarczy więc codziennie zlecać jeden przelew zewnętrzny na kwotę maksymalną limitu z datą wykonania w najbliższy piątek. Idealnie, jakby przelewy różniły się od siebie np. 1 groszem – inaczej bank może stwierdzić, że to duplikat i zablokować przelew. Miałem tak kilkukrotnie, więc teraz tego błędu nie popełniam.

Przykładowy harmonogram wypłat wygląda następująco:

 • środa: zlecenie przelewu 100 000 zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste – wykonanie w piątek
 • środa: zlecenie przelewu 50 000 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • czwartek: zlecenie przelewu 49 999,99 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek

Oczywiście całość można przesunąć o dzień czy nawet dwa – choć najlepiej aby przelew opuścił bank w piątek, bo pieniądze będziemy mogli wrzucić na jakieś inne konto oszczędnościowe na weekend – tak, aby nie stracić kilku-kilkunastu złotych odsetek za te 3 dni.

Na koniec przypomnę, że powyższy schemat to jedynie bazowanie na tym, co działało w przeszłości. Nie mogę dać gwarancji, że i tym razem bank zaprezentuje nową promocję konta oszczędnościowego. Ale jeśli tak zrobi, to warto być na to przygotowanym :)

PS. Nie masz konta w Banku Millennium? Tylko do poniedziałku można zgarnąć super łatwe 200 zł premii na start :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Obniżą na 2.5% na bank. Tak jak obniżyli na USD z 1.4% na 1.2%.

  Kajko Odpowiedz
  • Jeśli miałbym strzelać to też bym tak obstawił, niestety. Za dużo banków (Getin, Idea, Alior) ostatnio obniżyło. No ale obyśmy się mylili…

   Michał
  • To jest do przewidzenia. Zostaje Santander 2,7%, Getin 3,2% i Idea

   Daw
  • Trochę to masowe obniżanie oprocentowania wygląda jak zmowa. Temat dla UOKiK.

   Kajko
  • Nie zapeszajmy! Nawet jeśli mieli obniżyć, to do nieco wyższego poziomu, niż ww. banki.

   Marcinek
  • i utrzymali 2,7% :)

   Daw
 • Nie zapeszajmy! Nawet jeśli mieliby obniżyć, to do nieco wyższego poziomu, niż ww. banki.

  Marcinek Odpowiedz
 • Przeczytałam tamten wątek, ale nie do końca to łapie. Ja mam taka sytuację, że jeszcze nie przelałam tam kasy po otwarciu konta w tej edycji zamierzam to zrobić dopiero jutro 22.05 żeby w ogóle uruchomiło mi się to wyższe oprocentowanie i co dalej? Please pomóżcie:)

  Dominika Odpowiedz
  • Ja bym jednak na weekend wylał (ale koniecznie zasilając wcześniej to konto, żeby odpalić starą edycję, bo nowa może być gorzej oprocentowana).
   Odpalając starą edycję 22 maja będziesz z niej mogła korzystać do 22 sierpnia. Jeśli dzień badania salda dla następnej promocji będzie przed tym czasem (np. 17 sierpnia), to czyszczenie konta na 25 maja nie ma sensu. Jeśli następny dzień badania będzie po tej dacie, np. 31 sierpnia, to pomiędzy 22 a 31 sierpnia praktycznie nie będziesz mogła z promocyjnego oprocentowania korzystać.

   Don Quijote de la Mancha
  • Wielkie dzięki za info;)
   Nawet jeszcze nie zaczęłam tej promocji skoro nie było obowiązku do czerwca. A też lokaty mam w Idea, który biedny niestety chyba szlak zaraz trafi:( to nie potrzebowałam aktywować tego oszczędnościowego. Ale zrobię to.
   No i zakładając, że hipotetycznie nie zrezygnuje z tego niepotrzebnego konta.
   To jeśli dzień badania salda będzie przed 22 sierpnia to już w ogóle się nie załapie na nową edycję oprocentowana? A jeśli będzie po 22 to musze wyczyścić konto dzień przed nowa edycja i znowu będę mieć 2,7% czy ile tam dadzą?
   Tak? Czy bez sensu mówię?

   Dominika
  • Teraz trwa edycja 13, jeśli jutro ją odpalisz, to środki będą promocyjnie oprocentowane wg jej zasad do 22 sierpnia. W niedzielę 26 maja najprawdopodobniej rozpocznie się edycja 14 (z datą badania 25 maja). Jeśli 14 edycja będzie trwała np. do 17 sierpnia, to i tak praktycznie nie będziesz z niej mogła skorzystać, bo nie można korzystać z dwóch jednocześnie, a Ty do 22 sierpnia będziesz korzystać z edycji 13. Jeśli 18 sierpnia zacznie się edycja 15, to od razu 23 sierpnia przeskoczysz z 13 na 15 (i czyszczenie na dzień badania 14 edycji okaże się niepotrzebne).

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale jak przeskoczę w 15 edycję? Jeśli zakładamy sobie, że ona się zacznie 18 sierpnia? To dzień badania salda dla niej będzie 17 sierpnia. To ja tam będę mieć wtedy pieniądze no i? No i nie spełnię warunków tej 15 edycji. Tak?

   Dominika
  • Zakładając (zupełnie teoretycznie), że dzień badania 15 edycji będzie 17 sierpnia, to po prostu na ten weekend będziemy kasę wylewać poza Mill — dokładnie tak, jak na ten weekend. Wracając ze środkami np. 19 sierpnia wracamy do naszej indywidualnej starej edycji (w Twoim przypadku do 13). Gdy system 23 sierpnia wykryje, że na koncie są środki spełniające definicję nowych środków (w stosunku do 17 sierpnia), to bieżącą edycję (czyli 15) odpali automatycznie. Nie trzeba nawet nic wpłacać, choć warto 24 sierpnia sprawdzić w apce lub na www, czy kolejna edycja się uruchomiła (ważne: ta informacja pojawia się tam dopiero drugiego dnia uczestniczenia w danej edycji, nie ma co panikować, że pierwszego jej nie ma).

   Don Quijote de la Mancha
  • No czyli w sumie dobrze mówiłam, że muszę przerzucić z millenium pieniądze na dzień przed nową edycją. Nie ważne czy moja promocja jeszcze będzie trwała czy już będzie po 22.08. Dobra myślę, że już załapałam;p

   Dominika
 • Nie miałem uruchomionej bieżącej promocji. Dziś przelałem 100zł żeby uruchomić promocję 2.7%. Promocja trwa do 25.05. Czy jeżeli będę dopłacał na KO po 25.05 to dopłacane środki też będą promocyjnie oprocentowane do końca tych 3 miesięcy?

  Adam546 Odpowiedz
 • Kochani, podpowiedzcie proszę co robić – aktualnie korzystam z promocji 13 (srodki oprocentowane na 2,7% do 16.07). Wycofywać? Od niedawna użytkuję konto w mille i nie bardzo wiem co robić. :) Z góry dziękuję.

  MagJa Odpowiedz
  • Wycofać w piątek i przelać back w poniedziałek, bo jeśli nie wycofasz po 16.07 stracisz oprocentowanie promocyjne.

   Kajko
 • Mam pytanie :) Czy jeżeli jakiś tydzień temu wpłaciłam na to konto oszczędności otwierając tą 13 serię promocji to lepiej je teraz zabrać i znów wpłacić w poniedziałek czy zostawić bo to oprocentowanie mam przez 3 miesiące? Jestem trochę zielona w takich sprawach.

  Catlady Odpowiedz
  • Tak. Bo wypłata na ten weekend otwiera Ci możliwość na potencjalną kolejną promocję. Z obecną ma niewiele wspólnego. Po za utratą odsetek z weekendu.

   someone
  • Akurat w tym przypadku (aktywacja obecnej promocji kilka dni temu) wypłata może nic nie dać, bo się i tak przeskoczy kolejną edycję promocji. Także jeśli nie zrobisz, to najprawdopodobniej nic się nie stanie. Wszystko zależy od tego jakie daty zastosuje bank.

   Michał
  • „Wszystko zależy od tego jakie daty zastosuje bank”
   — a ponieważ tych dat z góry nie znamy, to moim zdaniem najprościej i najbezpieczniej nie kombinować, tylko wylewać środki na każdy weekend badania.

   Don Quijote de la Mancha
 • Uprzejmie donoszė, że system banku uznaje każdy przelew obojętnie czy go zrealizujesz czy za chwilę anulujesz jak zaistniały choc w przypadku anulowania to nieprawda. Korzystna dla banku. Zrobilam przelew na 50k z data realizacj w piatek. Potem sie rozmyslilam i kwote postanowilam troche zmienić. Anulowalam przelew, zatwierdzilam kodem z telefonu i probowałam zrobic ten „mniejszy” i dupa o czym zgodnie informowal mnie system i pani z infolinii. Nieważne, że przelew anulowany – jego kwota jest wliczana do limitu kwoty wyplaty zlecanej w danym dniu. Amen

  Tina Odpowiedz
 • Mnie natomiast trochę dziwi data wpisu Michała bo z tego co pamiętam ostatnio taki alert w kwestii końca promocji był końcem marca. Jeżeli promocja trwa trzy miesiące to czy przerzut środków nie powinien być końcem czerwca?

  sam_fisher Odpowiedz
 • Ja korzystam z edycji 13 już 2 miesiące. Wszystko pięknie ładnie, 2 razy doliczyli mi odsetki na KO. Trzecia kapitalizacja odsetek przypada mi na 30.05.
  Wygląda na to że mam 2 opcje:
  – wycofać przed piątkiem i stracić 3-cią kapitalizację odsetek
  – zostawić jak jest, ale nie załapać się na nową 14 edycję.
  Dobrze myślę?

  Rafał Odpowiedz
  • Źle. To konto oszczędnościowe – wyciągnięcie środków na 3 dni w miesiącu sprawia, że zarobisz w ciągu miesiąca nie 31/365 * 2,7% tylko 28/365 * 2,7%. Innymi słowy oprocentowanie jest wyliczane proporcjonalnie do ilości środków i okresu, przez który były przechowywane.

   Michał
 • Mam pytanie. Aktualnie mam włączoną promocję do 5 sierpnia. Przewiduję, że kolejna promocja (a co za tym idzie badanie salda) będzie przypadać na końcówkę lipca ( zacznie się w niedzielę, a trwa zazwyczaj 2 miesiące). Jest sens teraz przelewać pieniądze, czy lepiej to zrobić przy następnym starcie promocji?

  Jurek Odpowiedz
  • Jeśli będzie tak jak piszesz, to pewnie nie ma. Ale jeśli promocja będzie dłuższa, to wtedy stracisz promocyjne oprocentowanie po 5 sierpnia. Ja zawsze przelewam, bo nie lubię ryzyka :)

   Michał
  • Z tego co pamiętam to chyba każda promocja trwała 2 miesiące. Jakaś reguła była – zaczynała się końcówką miesiąca i kończyła podobnie (ostatnia 13 edycja – start końcówka marca, kończy się końcem maja).

   Więc licząc że zacznie się w sobotę/ niedzielę – kolejny start wypada na koniec lipca.

   W sumie nie wiem czy ten przelew teraz by coś dał. Zacząłem 13 edycję początkiem maja, więc kilka tygodni temu.

   Dzięki za odpowiedź :)

   Jurek
  • „Z tego co pamiętam to chyba każda promocja trwała 2 miesiące. Jakaś reguła była – zaczynała się końcówką miesiąca i kończyła podobnie”
   — niezupełnie:
   edycja 1: od 22.01.17 do 22.04.17 (90 dni),
   edycja 2: od 23.05.17 do 24.06.17 (32 dni),
   edycja 3: od 25.06.17 do 26.08.17 (62 dni),
   edycja 4: od 27.08.17 do 14.10.17 (48 dni),
   edycja 5: od 15.10.17 do 13.01.18 (90 dni),
   edycja 6: od 14.01.18 do 10.03.18 (55 dni),
   edycja 7: od 11.03.18 do 12.05.18 (62 dni),
   edycja 8: od 13.05.18 do 07.07.18 (55 dni),
   edycja 9: od 08.07.18 do 25.08.18 (48 dni),
   edycja 10: od 26.08.18 do 13.10.18 (48 dni),
   edycja 11: od 14.10.18 do 12.01.19 (90 dni),
   edycja 12: od 13.01.19 do 30.03.19 (76 dni),
   edycja 13: od 31.03.19 do 25.05.19 (55 dni),
   edycja 14: od 26.05.19 do 03.08.19 (69 dni).

   Don Quijote de la Mancha
  • Ta 14 to tylko symulacja 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • Errata:
   edycja 2: od 23.04.17 do 24.06.17 (62 dni)

   https://gofile.io/?c=L9udeT

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy środki można wycofać w sobotę? Wiem, że tego dnia nie ma sesji Elixir, ale o ile pamiętam saldo badane jest na koniec dnia. A co jeżeli użyję w sobotę szybkiego przelewu?

  Donald Odpowiedz
 • Wszędzie pisane jest o kontach, czy saldo lokat też jest brane pod uwagę w badaniu salda?

  on Odpowiedz
  • Tak, liczymy w zasadzie wszystkie środki w Millennium:

   Łączne saldo – suma sald rachunków technicznych, rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków oszczędnościowych lokat terminowych i lokat strukturyzowanych w PLN (z wyłączeniem lokat pomostowych otwieranych w związku z zakupem obligacji strukturyzowanych), z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co Konta Oszczędnościowego Profit

   Dlatego przy zakładaniu lokaty warto wyliczyć kiedy to zrobić – założenie jej np. dzisiaj może nie mieć sensu (bo podwyższy saldo), natomiast w poniedziałek – już tak. Oczywiście mówimy o krótkich lokatach (max. 3-5 miesięcznych), bo np. roczna lokata akurat nie miałaby wpływu na nadchodzącą edycję promocji (bo się nie skończy w jej trakcie = będzie neutralna).

   Michał
  • Dodam jeszcze, że nie uwzględnia się salda rachunków kart kredytowych (bo ciekawe jest to „z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym”).

   Don Quijote de la Mancha
 • Zapomiałam zrobić przelewów wcześniej. Dzisiaj przelałam tylko 50K, ktos wie ile kosztuje wypłata w oddziale? Bo chcę wyczyścić dzisiaj całe konto, czyli jeszcze ponad 50K

  Agent Odpowiedz
  • Wszystko jest w tabeli opłat i prowizji (Millennium nazywa to u siebie cennikiem).
   Ja dodam, że jeśli puścisz przelew jutro to też będzie OK – bo saldo jest sprawdzane według stanu na koniec dnia jutrzejszego.

   Michał
  • Ok, dzięki! A to nie jest tak, że jak jutro puszczę przelew to on wyjdzie dopiero w poniedziałek i to nie będą już nowe środki? Nadwyżkę ponad te 50K wypłące z bankomatu, bo limit to 10 tys jeśli dobrze pamiętam, więc jeśli jutrzzejszy przelew do innego banku jest ok to dam radę.

   Agent
  • Z bankomatu można dziennie wyjąć 15k (10 kartą + 5 blikiem). Wypłacić w oddziale można 20k bez opłaty.

   Dan
  • Przelej resztę w sobotę i będzie OK. Też tak kiedyś robiłem. Wyzerowałem saldo w sobotę rano (przelew) i mimo, że wyszedł on defacto poniedziałkowym elixirem, na koniec dnia w sobotę przy badaniu salda wyszło, że mam zero zł.

   fr
 • Jakaś szklana kula juz coś wskazuje , może jakiś szczęśliwy posiadacz juz ją odkurzyl ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Od jakiegoś czasu szklana kula nie działa, bo chyba zbyt często była chwalona w komentarzach… ;)

   Michał
 • A co z KK, dla kończącej się w maju promocji? Ktoś już dostał 200 zł? Do końca maja mieli wypłacić premię.

  Pako Odpowiedz
  • Nie mieli wypłacić, tylko mają wypłacić… a więc mają na to jeszcze tydzień… wyluzujcie…

   maniekmamuci
 • 2,7% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł. Promocja trwa od 26 maja do 20 lipca 2019 r.

  Michał1986 Odpowiedz
 • Kurde, uciekłem z pieniędzmi z millenium w ubiegłym tygodniu jakoś w środę, dzisiaj dotarły do Millenium środki, które wyprowadziłem. Niestety bank nie uwzględnił tego jako nowe i mam nadal jakieś słabe oprocentowanie ;/

  Mateusz Odpowiedz
  • Wyprowadzenie to jedno. Druga sprawa to natomiast to, w jakiej promocji bierzemy udział. Najprawdopodobniej masz starą promocję – zadzwoń na infolinię / napisz wiadomość przez bankowość to ci zamkną trwającą i aktywują najnowszą promocję i będzie OK.

   Przypominam również, że wyprowadzenie środków to tylko przygotowanie do udziału w kolejnej promocji – i ma efekt często dopiero po miesiącu czy dwóch! O szczegółach pisałem w swoim poradniku, do którego gorąco zapraszam :)

   Michał
  • Może trzeba poczekać do jutra, jak się system zresetuje

   Kate
 • Przegapiłem wycofanie środków, jestem na blogu niemal codziennie a ten wpis mi umknął. Zawsze czyszczę konto w przeddzień badania salda. Obecnie biorę udział w 13. edycji, mój okres naliczania promocyjnego oprocentowania kończy się 23-07-2019. Proszę o informację czy i na ile będę musiał wycofać środki aby korzystać z promocyjnego oprocentowania – biorąc pod uwagę dotychczasowy schemat funkcjonowania oferty.

  bob Odpowiedz
  • Masz sporo szczęścia. Kolejne badanie salda będzie 20.07 więc wyczyść wtedy konta w Millennium i będzie OK. Zapisz sobie datę w kalendarzu (tzn. dwa-trzy dni wcześniej). Generalnie przegapienie obecnego terminu nie ma dla ciebie żadnych negatywnych konsekwencji. Kolejnego – już będzie miało ;)

   Michał
  • Ja tez przegapiłem bo dopiero co była poprzednia. Dzisiaj wchodzę tu i widzę że 1,5 tygodnia temu trzeba było wycofać na weekend. Mój okres naliczania promocyjnego to 09-05-2019 – 08-08-2019. Rozumiem że jak wycofam na weekend 20.07 i wrócę to będzie wszystko ok?

   imie
 • Kiedy przypada najbliższa ewakuacja środków?

  niusan Odpowiedz
 • Cześć, proszę o pomoc bo zgłupiałam. Do marca byłam w wyższym oproc. ale niestety zapomniałam o przelaniu środków przed badaniem. Teraz podczas kolejnego badania w maju wycofałam środki jednak nic to nie dało… w aplikacji mam info, że biorę udział z 13 edycji ale wszystko jest oprocentowane niższym oproc., okres liczenia promocji 16/05/2019 – 15/08/2019 a saldo promocji w której biorę udział – 30/03/2019. Co mam zrobić żeby wskoczyć w wyższe oprocentowanie? Help :)

  Anna3333 Odpowiedz
  • 1) wyzerować konta,
   2) zadzwonić, by zrezygnować z edycji 13,
   3) na drugi dzień ponownie wpłacić, powinny być już jako nowe środki w 14 edycji,
   co prawda nigdy tego nie musiałem robić, ale podobno to działa

   keram7m
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy