Korzystasz z oprocentowania 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki!

Już w najbliższą sobotę kończy się obecna edycja promocji konta oszczędnościowego w Banku Millennium. Jeśli nic się nie zmieni i bank postąpi tak, jak dotychczas, to w niedzielę ruszy kolejna promocja z podwyższonym oprocentowaniem. Co to dla nas oznacza? Pora się na na to przygotować i… wyczyścić swoje konto :)

2,7% na koncie oszczędnościowym Profit
Przypomnijmy: w promocjach konta oszczędnościowego Banku Millennium możliwe jest uzyskanie wysokiego oprocentowania (aktualnie 2,7%) dla nowych środków. Środki te są wyznaczane względem konkretnej daty, która dotychczas była ustalana na dzień przed startem nowej edycji promocji. Oznacza to, że jeśli bank wystartuje w niedzielę z nową edycją promocji, to najprawdopodobniej podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywać dla środków, które ulokujemy ponad saldo z najbliższej soboty.

Jaki z tego wniosek? Dobrze, aby w Banku Millennium mieć jak najmniej pieniędzy w sobotę, 10 marca. Warto więc przelać pieniądze do innego banku, a następnie wrócić z nimi w poniedziałek.

Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

Jest jednak pewien „problem”. Obecna promocja pozwala na ulokowanie nawet 200 000 zł (co oczywiście jest sporym plusem). Z drugiej jednak strony bank ustala maksymalne dzienne limity przelewów zewnętrznych na „jedyne” 50 000 zł, dlatego nie możemy przelać wszystkiego za pomocą jednej operacji (mówię tu o przelewie zewnętrznym, bo przelewy wewnętrzne między swoimi rachunkami nie mają limitów).

Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy codziennie składać zlecenia przelewów cząstkowych z datą faktycznego wykonania dopiero w piątek – dzięki czemu nasze środki będą pracowały na 2,7% przez optymalny okres. Dobrze, aby kwota transakcji była różna – inaczej bank może zablokować przelew sądząc, że się pomyliliśmy.

Jak więc wygląda przykładowy harmonogram wypłat?

 • poniedziałek: zlecenie przelewu 200 000 zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste – wykonanie w piątek
 • poniedziałek: zlecenie przelewu 50 000 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • wtorek: zlecenie przelewu 49 999,99 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • środa: zlecenie przelewu 49 999,98 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • czwartek: zlecenie przelewu 49 999,97 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek

Oczywiście całość można przesunąć o jeden dzień (zacząć od wtorku), a jeśli dysponujemy mniejszą kwotą – to zacząć odpowiednio później.

Pamiętajmy tylko, że pojawienie się nowej promocji nie jest w 100% pewne – jednak miejmy nadzieję, że w niedzielny poranek będę mógł was poinformować o kolejnej, dobre promocji konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Trzeba dodac ze kolejne wypłaty beda platne:)

  Aluu34 Odpowiedz
  • z osobistego nie, a z oszczędnościowego robisz jeden przelew bezpłatnie

   gregoopl
 • Co jeśli założyłem konto 22.02 i jest ono objęte promocyjnym oprocentowaniem przez 92 dni? Też wycofywać?

  Angulo Odpowiedz
  • Dołączam się do zapytania powyżej….prosimy o odpowiedź….

   M.
  • możesz zostać ale wtedy nei załapiesz się na pewno na nową edycję promocji

   gregoopl
  • Jeśli zamierzasz korzystać z następnej edycji, gdy Ci się te 92 dni skończą — to wycofywać warto. Wprawdzie jest możliwe, że następna edycja będzie na tyle krótka, że uda Ci się wskoczyć od razu w jeszcze następną, np. z dniem badania salda 20 kwietnia — ale pewności nie ma; dodatkowo czasem może być problem, by automatycznie nie uruchomić edycji, której nie chcemy, bo saldo na jej dzień badania nie było wyzerowane.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jeśli aktywowalem nowym środkami okres promocyjny i później będę chciał coś jeszcze przelać na konto, to czy te dodatkowe pieniądze będą też oprocentowane 2.7%?

  Mateusz Odpowiedz
  • Tak, o jest normalne konto oszczędnościowe, można środki normalnie wlewać i wylewać (pamiętając, że bezpłatnie wylać można raz na miesiąc); każdego dnia porównywane jest saldo bieżące i na Dzień badania i na tej podstawie wyliczane jest saldo środków promocyjnie oprocentowanych (przy saldzie na dzień badania 0,00 promocyjnie oprocentowane jest wszytko do limitu).

   Don Quijote de la Mancha
 • A musi być do innego banku? Nie mogłoby być na inne konto w banku Millenium, w którym jestem tylko pełnomocnikiem?

  Haber Odpowiedz
 • Pytanie do opisanego sposobu robienia przelewów – dlaczego co każdy dzień kwota jest mniejsza o 1 grosz? Czy to konieczne czy tylko zrobione tak dla przykładu?

  asdf Odpowiedz
  • Napisałem o tym we wpisie – bo inaczej bank przyblokuje przelew myśląc, ze to duplikat. Ale można przelewać te sama kwotę – po prostu wtedy zadzwonią spytać

   Michał
 • Chyba jeszcze poprzez oddział można coś pokombinować, też płatnie oczywiście.

  jojo Odpowiedz
 • Znowu @Admin pisze, ze robiac zlecenia z data wsteczna wyleje z ROR cala kwotę w piatek czyli 200k.

  Nie dajcie się na to nabrac juz tak zrobilem jak bylo na KO tylko do 100k.

  Potem załowalem, bo kasa ktora nie wyszla do soboty w poniedzialek byla oprocentowana standardowo.

  Wojak Odpowiedz
  • Przelewam pieniądze według powyższego schematu od dawna. Zreszta nie tylko ja. Może coś zle rozumiem, ale jak miałbym robić przelew z data wsteczna?

   Michał
  • Uzylem zlego slowa. Chodzi o zlecenie z data wczesniejsza.
   Zawsze jest ograniczenie do 50k.

   Jezeli tak robiles to opublikuj screeny z konta, ze jednego dnia przelales (w piatek) 100k czy 200k a jest dopiero w VI edycji drugi raz.

   Wojak
  • bredzisz. ograniczenie jest na ZLECANIE jednego dnia. możesz spokojnie zlecić ponad 50 czy 100k, tylko samo zaplanowanie nie może się odbywać tego samego dnia, sam przelew może być jednego dnia, dokładnie jak opisano w artykule.

   krabar
 • Adminie czy zlecenie kilku przelewów z konta oszczędnościowego na osobiste tak jak podałeś w harmonogramie nie sprawi, że będą pobrane opłaty za drugi i kolejne przelewy?

  Jaro Odpowiedz
  • Ale przecież robimy jeden przelew z konta oszczędnościowego na ROR, a później dalej z RORu :)

   Michał
  • Dzięki za odpowiedź. Na początku nie zrozumiałem mechanizmu tych przelewów :-)

   Jaro
 • W zasadzie można wykonać łącznie przelewy na 80k w ciągu jednego dnia – 50k przez bankowość elektroniczną i 30k przez infolinię. Na infolinii obowiązuje osobny limit, a przelew będzie bezpłatny pod warunkiem, że zleca się go do odbiorcy zdefiniowanego. Wystarczy zatem dodać sobie własne konto w bankowości elektronicznej jako odbiorcę zdefiniowanego, a następnie w trakcie połączenia z infolinią poprosić o przelew do odbiorcy zdefiniowanego. Sprawdziłem – działa i nie ma opłat.

  Orestes Odpowiedz
  • Nie dałoby się do tego dołożyć jakiegoś limitu przelewów przez aplikację mobilną?

   Marcin H
  • Nie, to 50 kzł to „Limit główny”, a „Limit główny dotyczy wszystkich rodzajów przelewów międzybankowych oraz wewnętrznych pomiędzy rachunkami różnych Klientów zlecanych poprzez: Millenet, IVR, Aplikację Mobilną”

   Don Quijote de la Mancha
  • A kiedy sie zmienilo ?
   Przelewy wewnetrzne pomiedzy numerami kont nie sa zaliczane. Mozesz przelac wewnatrz np. 100 k na ror a potem w tym dniu 50 k na zewnatrz do innego banku.

   Wojak
  • Na przelewy wewnętrzne między własnymi kontami limitów nie ma; Limit główny to 50 kzł, Limit Aplikacji Mobilnej to 10 kzł — ale one się nie sumują; Limit telefoniczny TeleMillennium to 30 kzł, stąd 50 + 30 = 80 kzł. Do tego można dołożyć wypłaty gotówkowe w placówkach i bankomatach.

   Don Quijote de la Mancha
  • Znowu piszesz głupoty jak i wyzej @Orsetes. Przelewy zewnetrzne, zlecane dla Konta 360 sa na infolinii do odbiorcy (zdefyliniowanego) zaufanego płatne i kosztują 2 zł kazdy.
   Sprawdz lepiej TOiP a potem pisz.

   Wojak
  • Akurat ja powyżej nie pisałem o opłatach, a o limitach, @Marcin H pytał, czy nie dałoby się do Limitu głównego 50 kzł dodać „jakiegoś limitu przelewów przez aplikację mobilną” — niestety nie, można za to dołożyć limit 30 kzł na przelew telefoniczny (50 + 30 = 80 kzł).

   Nie zmienia to faktu, że łżesz pisząc: „Przelewy zewnetrzne, zlecane dla Konta 360 sa na infolinii do odbiorcy (zdefyliniowanego) zaufanego płatne i kosztują 2 zł kazdy”:

   Płatności na rachunki zdefiniowane
   Zdefiniowanie / modyfikacja — bez opłat
   Realizacja na rachunek w Banku Millennium — bez opłat
   Realizacja na rachunek w innym banku — bez opłat
   […]
   Płatności na rachunki zdefiniowane mogą być zdefiniowane w placówce Banku, przez telefon oraz przez Millenet, natomiast mogą być realizowane tylko przez TeleMillennium (IVR / Konsultant)/Linię Prestige /Linię Bankowości Prywatnej.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dobrze, ze nie napisałes jak „pies”. :-)

   Jezeli cos wklejasz, a nie masz zielonego pojęcia co wklejasz, do jakiech kont są opłaty, bo dla wiekszości którzy posiadaja konta 360 stopni przelewy zewnetrzne (te 30k) przez zlecenie konsultantów sa platne i kosztują 2 zł kazdy, bez wyjątku.

   Pisz tak dalej i wpedzaj ludzi w dodatkowe koszty, którzy posiadaja rachunek 360 stopni.

   Wojak
  • „Jezeli cos wklejasz, a nie masz zielonego pojęcia co wklejasz, do jakiech kont są opłaty”
   — ??? W toip wyraźnie widać, że „bez opłat” jest także w kolumnach „Konto 360°”, „Konto 360° Student”, „Konto 360° Junior”; dokładniej: brak opłat obejmuje wszystkie uwzględnione w cenniku konta za wyjątkiem Osobistego i Walutowego.
   Do tej pory myślałem, że Ty jesteś po prostu głupkiem, ale skoro tego nie widzisz, to może jesteś niewidomy? W takim przypadku pewnie trudno czytać takie tabele…

   „przelewy zewnetrzne (te 30k) przez zlecenie konsultantów sa platne i kosztują 2 zł kazdy, bez wyjątku”
   — wyjątek stanowią „Płatności na rachunki zdefiniowane”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Moze ja mam problem z oczami ale ty najwyrazniej masz problem z czytaniem tego co….
   dlatego zanim znowu zaczniesz wyzywac od glupkow itd….. wyzywales juz od….. proponuje udac sie do specjalisty bo jestes bardzo ograniczony, ze szkoda mi cię.

   Wojak
  • Głupek jesteś i tyle. Wielokrotnie zlecałem telefonicznie przelewy na rachunek zdefiniowany i nigdy nie pobrana została żadna opłata.

   daniel4g
  • Glupek a ja myslalem, ze pacjent :-)
   W szpitalu zlecales przelewy ?

   Wojak
 • Gdzie przerzucacie środki na weekend? Ja będę próbował pewnie przez lokatę w idei 1,3% bo można zerwać bez utraty odsetek.

  Łukasz Odpowiedz
 • Czy u was też zniknęły z apki mobilnej informacje o koncie oszczędnościowym profit? Parę dni temu, po aktualizacji aplikacji były pełne informacje o tym jakie jest oprocentowanie promocyjne i kiedy dokładnie się kończy. Dziś sprawdzam i mam tylko ogólnikowe informacje kiedy konto zostało otwarte i jakie środki są oprocentowane standardowo.

  eLch Odpowiedz
 • Poprzednim razem zrobiłam tak jak radzicie, ale okazało się że „zwrócone” 23 stycznia a „wycofane” przed weekendem środki aż do teraz są oprocentowane 2,5% gdyż cytuję : „Szanowna Pani, sytuacja wynika z faktu, że na Pani Koncie Oszczędnościowym Profit trwa jeszcze okres promocyjny ubiegłej, 5 edycji promocji Nowe Środki na Koncie Oszczędnościowym Profit. Okres naliczania oprocentowania promocyjnego w ramach 5 edycji zakończy się z dniem 22.03.2018.”
  Czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak będzie teraz? Bo mam wrażenie, że styczniową akcję przeprowadziłam for fun :) Chyba, że coś robię nie tak. Ale co?

  Z poważaniem

  LIPIEC ADAM

  Jesteśmy dostępni 24/7

  Tina Odpowiedz
 • Poważanie Pana Lipca się „schowało” i nie zostało wykasowane :)

  Tina Odpowiedz
 • Bo opis tego systemu „czyszczenia” KO nie zakłada, że akcja się nie powiedzie tylko, że być może Bank nie powtórzy swojego schematu. Czyli, że każdy kto w styczniu miał kasę, wycofał ją przed weekendem, i zwrócił po 23 stycznia załapuje się na 2,7%. A ja sie nie załapałam choć postąpiłam tak jak opis przewidywał. Stąd pytanie – wszystkim się udało tylko mnie nie?|

  Tina Odpowiedz
  • @Tina, czy przeczytalaś poradik? https://livesmarter.pl/konto-oszczednosciowe-profit-promocyjne-oprocentowanie-poradnik/ Polecam ten kolorowy schemat — Twoje indywidualne 3 miesiące promocyjnego oprocentowania zaczyna się w momencie, gdy pierwszy raz wpłacisz środki (albo gdy środki leżą na koncie, a poprzedniego dnia skończy się ten okres z poprzedniej edycji), więc jeśli byłaś w edycji 2,5%, to po powrocie po weekendzie do niej wracasz (o ile się akurat nie skończyła); dopiero po upływie jej 3 miesięcy promocyjnego oprocentowania będziesz mogła zacząć korzystać z następnej edycji (i dlatego na dzień badania salda czyścimy).

   Don Quijote de la Mancha
  • czyli po 22-03-2018 środki na koncie wskoczą na 2,7% VI edycji, tak? A co w takim razie robię przelewając je przed tym weekendem? Szykuje je do VII edycji?

   Tina
  • Tak, czyszczenie na najbliższy weekend to przygotowanie do 7 edycji; o ile dobrze rozumiem, to 6 pominiesz zupełnie, ale to nie oznacza, że tamto czyszczenie salda było głupie — przed weekendem nie wiadomo jeszcze, jak długo dana edycja potrwa, mogłoby się okazać, że początek 7 będzie nie 10 marca, a np. 31 (po Twoim końcu 5).

   Don Quijote de la Mancha
 • Nigdy nie mówiłam, że było głupie. Cenię sobie możliwość korzystania z Waszej wiedzy i bardzo za to dziękuję. Jestem po prostu przyswajająca tę wiedzę inaczej :) dlatego tyle pytam. Dziękuję za cierpliwe, łopatologiczne wyjaśnienia.

  Tina Odpowiedz
  • Slepa wiara i opieranie sie na wpisach osob, które w praktyką nie mają nic wspolnego i opierają sie na regulaminach czy przypuszczeniach doprowadza Cie do wiekszych strat niz zyskòw.

   Wojak
  • weź się zabierz chłopie za jakąś pożyteczną robotę, bo nic nikomu nie pomagasz, a negujesz rację mądrzejszych od Ciebie

   joseba
  • Juz sie zabieram :) Rozumiem, ze Ty jesteś bardzo mądry.

   Wojak
  • każdy ma swoje mniemanie o sobie, a ważne by było ono adekwatne do rzeczywistego stanu

   joseba
 • Witam,
  Czy lokaty też warto polikwidować?

  Jadwinia16 Odpowiedz
  • Likwidacja lokaty = brak odsetek, więc nie ma to większego sensu. Trzeba jedynie później pamiętać, że kiedy lokata się skończy, to równowartość lokaty w postaci środków na koncie oszczędnościowym będzie zarabiać standardowo. Ewentualnie można po prostu przedłużyć lokaty, aby nie miały wpływu na saldo (np. ja tak robie z lokatą mobilną).

   Michał
 • A jak ktoś dopiero co założył konto, to te 2,7% liczy się 92 dni od dnia wpłynięcia pierwszych środków na KO? Czyli w tym wypadku nie ma sensu przelewać pieniędzy z KO żeby się załapać na kolejną edycję (która w teorii powinna być od niedzieli) i poczekać do kolejnej?

  ceglaaa Odpowiedz
  • No nie wiem, zdarzały się już promocje z 3-miesięcznym okresem przystępowania (między Dniami badania kolejnych edycji), a jeśli się zdarzy jeszcze dłuższa, to po zakończeniu tych właśnie rozpoczętych 92 dni nie będziesz miał promocyjnego oprocentowania… Do tego dochodzi ryzyko, że jak za długo środki przetrzymasz, to automatycznie uruchomisz 7. edycję, na której Dzień badania nie wyzerowałeś salda i w ten sposób spalisz sobie konto na kolejne 3 miesiące (podczas edycji 8.).
   Z drugiej strony, skoro promocję dopiero co odpaliłeś, to jest to niemal jedyna sytuacja, gdy odpuszczenie zerowania może mieć sens… Krótko mówiąc: sam musisz zdecydować.

   Don Quijote de la Mancha
 • Może ktoś podpowiedzieć jak zrobić przelew z datą na dzień naprzód?
  Wykonałem 1 przelew na max. kwotę i dalej system nie chce mnie przepuścić.

  Goldynga Odpowiedz
  • Danego dnia możesz zlecić jedynie jeden przelew na 50 000 zł. Z tego względu trzeba codziennie planować – tak, jak we wpisie

   Michał
 • Lokata ping-pong w Idea Banku umożliwiaj ulokowanie maksymalnie 20 000 zł, ale nie znalazłem informacji czy istnieje możliwość założenie jednocześnie więcej niż jednej takiej lokaty? Drugie pytanie, czy istnieje możliwość włączenia automatycznego odnawiania takiej lokaty, żeby łącznie trwała 3 dni, a po weekendzie zerwania jej i przeniesienia środków z powrotem do millenium?

  daniel4g Odpowiedz
  • Można mieć tylko jedną lokatę ping-pong i nie można jej automatycznie odnowić. Oczywiście można mieć więcej niż jedno konto w Idea Bank i wtedy więcej niż jedną lokatę. Pozostałe konta w IB można mieć na rodzinę (są bezpłatne) a jak ktoś miał trochę szczęścia to nawet na samego siebie się udawało założyć, ale to już loteria.

   Manveru21
  • Czy takiej samej w sumie stawki jak pimpąg nie oferuje konto oszczędnościowe w Idei? Bez ograniczeń kwoty i bez codziennego odnawiania?

   Ulokowany
 • Macie „przeciek graniczący z pewnością” że znowu będzie 2.7% czy tylko optymistycznie zakładacie?

  Manveru21 Odpowiedz
  • Optymistycznie zakładamy. Przecieki najwcześniej w piątek/sobotę i to wieczorem – jak jest już po ptokach z czyszczeniem konta. Na tym to polega.
   Ja optymistycznie zakładam, że będzie 2,75% i krótki czas promocji. A co! wolno mi ;-)

   Be@
  • nie wiem czy coś się nie szykuje… KO w mille mam wyzerowane od kilku dni, 2,03 skończyło mi się moje 92 dni, więc aktualnie nie korzystam z żadnej promocji. Dziś dostałem sms z propozycją skorzystania z promocji 2,7 z informacją, że będzie aktualna tylko do 10,03. więc mam komfortową sytuację, bo wierzę, że jak zwykle do soboty jakiś przeciek jednak będzie :P. Decyzję podejmę w sobotę, czy przerzucić ze 2 zł z ROR na KO i rozpocząć jeszcze 2,7 (w przypadku obniżki), czy wejść od razu w kolejną gdyby oprocentowanie drgnęło w górę :)

   jacck
 • Jak więc wygląda przykładowy harmonogram wypłat?

  poniedziałek: zlecenie przelewu 200 000 zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste – wykonanie w piątek
  poniedziałek: zlecenie przelewu 50 000 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
  wtorek: zlecenie przelewu 49 999,99 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
  środa: zlecenie przelewu 49 999,98 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
  czwartek: zlecenie przelewu 49 999,97 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek

  Witam.
  Jeśli zrobię przelew z KO na Profit np. dzisiaj z datą 09.03.2018 to salda księgowe od razu się zmienią?? Tzn. już dzisiaj będą mieć saldo księgowe na Profit powiedzmy 200 tys.? A na KO 0.00 ?? I już dzisiaj, mimo że dopiero w piątek kasa „dojdzie” na Profit będzie można zlecić przelew z Profitu 50tys. mimo, że fizycznie ich tam jeszcze nie będzie??

  raul_r2 Odpowiedz
  • „Jeśli zrobię przelew z KO na Profit np. dzisiaj z datą 09.03.2018 to salda księgowe od razu się zmienią?” — to oksymoron, jeśli zlecisz przelew z datą 9 marca, to nie zrobisz go dzisiaj. I to zarazem jest odpowiedź na Twoje pytanie — salda zmienią się dopiero, gdy polecenie przelewu zostanie zrealizowane (wykonane, a nie zlecone).

   Don Quijote de la Mancha
  • Saldo się zmienia dopiero w momencie wykonania przelewu. Możesz co najwyżej zablokować środki.

   Michał
  • No to jak zlecę z Profit przelew z datą przyszłą nie mając fizycznie na nim kasy?? O to mi chodzi czy mogę zlecić przelew z datą przyszłą z Profit poza bank skoro kasa z KO dopiero wpadnie na Profit w piątek to czy wcześniej mogę już zlecić przelew nie mając kasy na Proficie?

   raul_r2
  • nie masz śmiałości czy odwagi, żeby sprawdzić ?

   kruczi
  • 200 tys na koncie ;)

   Czyli jak to jest??
   Można z Profita wysłać hajs poza bank jak go tam jeszcze z KO nie ma fizycznie??

   raul_r2
  • nie wiem co próbujesz zrobić
   u mnie konto oszczędnościowe to profit
   ror to konto 360

   kruczi
  • Krótkie pytanie:
   Czy w metodzie opisanej przez admina, można zlecić przelew z datą przyszła z podstawowego konta 360 poza bank jeśli nie ma tam jeszcze zaksięgowanych pieniędzy z KO??

   raul_r2
  • Tak, o to w tym wszystkim chodzi, ze środki pracują na KO do końca

   Michał
 • No i ok można usunąć wszystkie inne moje wpisy włącznie z tym a zostawić tylko ten „ktrótkie pytanie..

  Dzięki i pozdro

  raul_r2 Odpowiedz
 • Wystarczy iść w piątek 9 marca do Banku i zlecić wykonanie przelewu tradycyjnego. Tutaj nie ma limitów. Nie wiem jak z opłatami.

  jjjkkk Odpowiedz
  • opłaty są ;-)

   Be@
  • Można też wypłacić w oddziale gotówkę bez opłat, wprawdzie trzeba to zgłosić z wyprzedzeniem, ale to nie problem:). Taka wypłata jest bez opłat. Tyle że w moim mieście (Łódź) to w piątek, bo w sobotę placówki są nieczynne. No i trzeba wyjść z placówki z 200 tysi w portfelu (w teczce chyba:) i coś z nimi jeszcze zrobić. No chyba że ktoś planuje w niedzielę rano we wpłatomacie wpłacać :)

   Manveru21
 • Czy przez infolinie mozna rowniez zlecic przelew do odbiorcy zdefiniowanego z data przyszla (piatkowa)? aby mona bylo nastepneego dnia przez infolinie zlecic kolejny?

  wdrozdik Odpowiedz
 • Witam. Mam pytanie do Was. Do tej pory bawiłem się w Aukcje Lokat, Lokaty Mobilne (mam obecnie założoną na limit 10000). Nie miałem jeszcze wcześniej założonego konta Profit, ale chciałbym w to wejść. Czyli według schematu muszę wyczyścić konto w piątek (zostawiam w spokoju Mobilną), zaczekać na nową edycję w niedziele i dopiero wtedy założyć konto po raz pierwszy i przelać nowe środki?

  sirc93 Odpowiedz
  • Generalnie masz dwie opcje. Pierwsza – przystąpić do obecnej promocji jeszcze w tym tygodniu i skorzystać z oprocentowania 2,7% przez 92 dni. Wtedy raczej czyszczenie nie ma sensu, bo najprawdopodobniej 92 dni wystarczy, aby pojawiła się jeszcze kolejna promocja (np. teraz bank zaprezentuje promocję od 11.03 do (strzelam!) 12.05, z której i tak nie skorzystasz bo twoje 92 dni skończy się dopiero w czerwcu).

   Druga opcja to wyczyścić konto i skorzystać z nowej edycji promocji przelewając środki dopiero w niedzielę lub później. Osobiście polecałbym poczekać do piątku – być może pojawią się już wtedy przecieki co do nowej promocji. Jeśli bank da wyższe oprocentowanie – lepiej skorzystać z opcji numer dwa. Jeśli niższe – z opcji numer jeden. Jeśli takie samo – w zasadzie bez różnicy.

   Michał
 • pytanie,
  czy jeśli obecnie mam konto profit bez promocji, to czy muszę je likwidować i zakładać ponownie żeby skorzystać z nowej promocji?
  czy wystarczy, że wycofam pieniądze z konta i przeleję w dniu uruchomienia nowej promocji, bez likwidacji konta profit?

  k Odpowiedz
  • nic nie trzeba likwidować, promocja włącza się automatycznie kiedy bank wykryje wpływ nowych środków

   Michał
 • Jest info o 7 edycji, nic się nie zmieniło, 2,7%/200tys./do 12.05
  https://www.bankmillennium.pl/direct/oszczednosci/konto-oszczednosciowe

  Benito Odpowiedz
  • Aha, czyli krótko, ale to się jeszcze może zmienić (kiedyś już datę w ostatni momencie zmienili).

   Don Quijote de la Mancha
  • no to teraz mam zagwozdkę ;) Uruchomić teraz promocje nr 6 i mieć 3 miesiące spokój, czy ryzykować i uruchamiać w poniedziałek mając tylko miesiąc. Tu i tu jest 2,7. Ciekawe co wykombinują 12 maja…

   jacck
  • A saldo może być badane na przykładowo 2.03

   Emil
  • @Emil, to nie jest wykluczone, ale kilkadziesiąt edycji promocji działało wg tego samego schematu, coś zmienili tylko raz — zmieniając promocję ze starego ko na Profit, ale nawet wtedy Dzień badania salda był wyznaczony zgodnie z przewidywaniami.

   Don Quijote de la Mancha
  • Było 6 edycji, a ktoś zna regulamin 7 edycji.

   Emil
  • „Było 6 edycji” — łżesz, wcześniej były 33 edycje na starym ko.

   „ktoś zna regulamin 7 edycji” — to dopiero w weekend, już się kiedyś zdarzyło, że parę dni wcześniej znaleźliśmy pdf z regulaminem, ale to nie była końcowa wersja, później zmienił się Okres Promocji.

   Don Quijote de la Mancha
 • Mnie zastanawia jak to jest? Jeśli wcześniej np. dziś zlecę na piątek przelew z KO Profit na rachunek podstawowy ROR a także dziś chciałbym dać dyspozycje przelewu z konta podstawowego na kwotę powiedzmy 50 tys. to czy system przyjmie zlecenie przelewu skoro tam nie ma żadnych środków.

  Joker Odpowiedz
  • Przyjmie. Z wyprzedzeniem można zlecać nawet, jeśli nie ma środków – najwyżej zlecenie się nie wykona, jeśli ich nie będzie w danym dniu.

   Michał
  • Dziękuję

   Joker
 • Czyli rozumiem, że aby uruchomić promocję 6 edycji wystarczy nawet w sobotę przelać z ROR Mille na KO Profit Mille 1 grosz ponad saldo z dnia badania?

  Analityk Odpowiedz
  • Przy uruchomieniu swojego okresu promocyjnego danej edycji nie chodzi o kwotę ponad dzień badania, ale w ogóle pierwszą wpłatę (lub nawet utrzymanie na ko) jakichkolwiek środków w okresie promocji, ale po okresie promocyjnego oprocentowania z edycji poprzedniej. (Choć ktoś tu kiedyś chyba pisał, że zbyt mała kwota promocji nie odpala, choć w regulaminach chyba niczego takiego nie ma, zresztą wtedy chyba chodziło o środki „leżące”, a nie wpłacane; w każdym razie w ostateczności reklamacja powinna pomóc, ale jeśli nie chcesz sobie życia komplikować, to lepiej np. 10 złotych.)

   Don Quijote de la Mancha
 • To jeszcze mam pytanie o kolejność przelewów. Składając kilka dyspozycji z datą przyszłą – jak to jest w Millnecie – mamy gwarancję że wewnętrzny wykona się jako pierwszy (a przynajmniej przed zewnętrznymi), czy istotna jest kolejność składania dyspozycji?

  t0m3k Odpowiedz
  • Pierwszy wykona się ten, który był zlecony jako… pierwszy :)

   Michał
  • a… to dobrze żem zapytał bom przywykł że pierwsze wykonują się wewnętrzne (mBank).
   Dzięki i pozdrawiam.

   t0m3k
  • Pierwszy wykona się wewnętrzny. Kolejność zlecenia nie ma znaczenia.

   Pem
 • szybkie pytanie:
  na dzien 13.01 miałem X oszczędności. Jeśli teraz wycofam te oszczędności (przeleje do innego banku) i w poniedziałek przeleje je z powrotem – uzyskam 2.7%?

  Marek8181 Odpowiedz
  • Jeśli chcesz brać udział w nowej edycji promocji, to tak – warto wycofać środki na weekend i wrócić w poniedziałek

   Michał
 • Nowa edycja promocji będzie do 12 maja więc jak ktoś zakładał niedawno i jego 92 dni nie miną do 12 maja nie musi nic wycofywać … Tak 2,7 zostanie :-)

  zenek64 Odpowiedz
 • w jaki sposob zlecic te dyspozycje?

  Tajwan Odpowiedz
 • Panie i Panowie – krótko i zwięźle proszę…
  Wycofałem środki w tym tygodniu (przed 09/03/2018). Czy wie jakie są/będą warunki precyzyjnie? Czytam powyżej, że promo opr. 2,7% jest do 12/05… Na jaki dzień jest badanie salda?

  hapej Odpowiedz
 • ok – luz – czekamy na wpis… :) zatem

  hapej Odpowiedz
 • Witajcie,
  chciałabym skorzystać z promocji (która, mam nadzieję, ruszy po weekendzie) po raz pierwszy. Mam obecnie konto w Millennium (ale nie jest to konto 360). Czy muszę zakładać konto 360? w jednym z artykułów przeczytałam taką informację, natomiast regulamin obecniej trwającej promocji nie wspomina o tym. Z góry dziękuję za radę :)

  Kate Odpowiedz
  • Może być stare konto :)
   Po prostu od kilku lat w ofercie jest tylko Konto 360 więc czasami piszę skrótowo.

   Michał
 • A co jeśli założyłem konto oszczędnościowe niedawno, wpłaciłem np 100 tys ale za tydzień będę miał nowe środki na kolejne 50 tys. Nie chce wskakiwać na nową promocje. Tzn że za tydzień moje całe 150 tys będą oprocentowane jeszcze przez około 60 dni na 2.7%? Jaka jest zasada wskakiwania na nową promocje? trzeba wyczyścić całkowicie konto?

  pawl Odpowiedz
  • Wskakujesz na nową promocję jak skończy się poprzednia (i spełniasz warunkek nowych środków). Więc tak – ciągle będziesz miał aktywną starą promocję 2,7% (przez 92 dni od ulokowania pierwszych środków).

   Michał
 • Na jaki dzień zazwyczaj jest dzień badania salda? Na sobotę? W takim razie można wrócić z kasą w niedzielę przelewem ekspresowym zrobionym kilka(naście) razy. Oczywiście, jeśli ktoś ma je w cenie.

  Kruk Odpowiedz
  • Wrócić z pieniędzmi w niedzielę do millennium? Będziesz miał zaksięgowane z datą pierwszego dnia roboczego (poniedziałek). Taki urok systemu tego banku.

   zaqu
 • Kto nie ma alternatywy na innym ROR a ma dostęp do idea cloud może założyć nie tylko jednodniową ping pong. Sprawdźcie co macie w ofercie- ja znalazłem lokatę short 3 dni 1,3% więc w poniedziałek kasa wraca do millenium. Jest jeszcze w ofercie lokata short plus 1,6% ale trzeba posiadać KO

  falusinski Odpowiedz
  • ING daje 2.5% na koncie OKO i OKO Bonus, można wypłacać dowolną ilość razy bez opłaty. Jest też Max Oszczędnościowe w BZWBK w promocji 2.3% (jedna bezpłatna wypłata w miesiącu).

   Kajko
  • BGŻ – 2% na KO – też trochę wyżej niż ping pong i można bez opłat wpłacać i wypłacać ile razy się chce

   25
 • Nie zawiedli i tym razem – dzień badania salda to 10 marca :-)

  zenek64 Odpowiedz
  • Nom, ale już drugi raz pod rząd zmienili wygląd regulaminu. Dali wzór ;-))) Dobrze, że nie całki lub robale.
   Jest zapis o możliwości rezygnacji z promocji. Nie ma nic o odsetkach. Tzn. że teraz są oprocentowane.

   Be@
 • Wydaje mi się albo w apce znów pojawiło się pełne info o KO…

  jojo Odpowiedz
  • Słyszę to od kilku dni, nie prawda – mam najnowszą apkę jakiś czas i nigdy tam takich danych nie widziałem, tylko czytam że ktoś to widział i tyle.

   Pako
  • Sprawdzone na kilku kontach. W najnowszej wersji jest u wszystkich

   Andw
  • Bo od kilku dni nie było ale przywrócili.
   Jezeli aktualizacja na Android z google play jest prawidłowo zrobiona, to na wszystkich wersjach systememu (tylko w aplikacji) widać.

   Wojak
  • Tylko że ja mam najnowszą apkę, nie ma nowszej w sklepie google’a. Nie widzę żadnej informacji o promocji, o obecnym oprocentowaniu. Widzę jedynie, że środki standardowo oprocentowane to u mnie 0 zł, czyli całosć przeszła mi na wyższe oprocentowanie.

   Pako
 • A ja mam „zonk” :(. Zgodnie z zaleceniem Admina przelałem kasę na zewnątrz Millenium przed piątkiem 09/03… i wróciłem 12/03 tak aby załapać się na 7 edycję promocji 2,7% na KO.
  Po przelewie na KO profit mam komunikat, iż tylko bardzo niewielka kwota jest oprocentowana promocyjnie, a duża reszta standardowo :( (!). Zadzwoniłem na infolinię i dostałem odpowiedź, iż skoro uczestniczyłem w 6 edycji promocji, to nie mogę w 7 (!?). Po chwili rozmowy, że mogą mnie „ręcznie” przesunąć z 6 do 7 edycji… (?) ale konsultant powiedział, że sprawdzi czy takowe przeniesienie z jednej edycji na kolejną jest możliwe… mają dać odpowiedź za około dzień.

  hapej Odpowiedz
  • @hapej, podstawowa zasada: nigdy nie ufaj konsultantom na infoliniach; jeśli chcesz się czegoś naprawdę dowiedzieć to wszystko zbieraj |na piśmie” – czy to przez emaila, czy przez bankowość online. A jeżeli chcesz się bawić w rozmowy z konsultantami, a uzyskujesz np. taką odpowiedź jak napisałeś wyżej „uczestniczyłeś w 6, to nie możesz w 7ej” lub inną równie zabawną to proś konsultanta o wskazanie takiego zapisu w regulaminie.

   wiechu
  • „proś konsultanta o wskazanie takiego zapisu w regulaminie”
   — mogę ja wskazać:

   § 3.
   1. Można korzystać tylko z jednej Promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don , tylko że, hapej napisał „uczestniczyłem” a nie „uczestniczę” :)

   wiechu
  • @wiechu, tak, to był jego oczywisty błąd, gdyż jeśli w edycji 6 uczestniczył, to nie ma możliwości, by już się jego okres promocyjnego oprocentowania z niej zakończył; @hapej w oczywisty sposób myli się, myśląc, że wracając ze środkami po dniu badania od razu wskoczy w najnowszą edycję; konsultant tym razem miał rację, twierdząc, że uczestnicząc w edycji 6 nie można (jeszcze) uczestniczyć w edycji 7. (Chyba że zadziała przeniesienie między edycjami — czy ktoś już próbował?)

   Don Quijote de la Mancha
  • @wiechu – nawet jeśli zaczął „uczestnictwo” w 6. promocji pierwszego jej dnia, czyli 14 stycznia, to jego 92 dni się jeszcze nie skończyły, bo trwają do co najmniej 16 kwietnia…
   Zamiast szukać dziury w opisach promocji na tym portalu, sięgnijcie do regulaminu.

   Be@
  • @Don, , kumam o co chodzi, po prostu zrozumiałem,że te jego uczestnictwo w 6ej edycji to był czas przeszły i już się zakończył; że te 92 dni 6-ej edycji już minęło.
   P.S. @Be – ja nie widzę,żeby w ostatnich wpisach ktoś szukał dziury w opisach promocji na tym portalu. pozdrawiam.

   wiechu
 • Jeśli ktoś korzysta z oszczędnościowego konta walutowego (USD 1.4%, EUR 0,6%) to w sobotę 17/03 kończy się aktualna edycja promocji. Też warto wycofać środki.

  Grolol Odpowiedz
 • Tak wiem, mam zamiar to zrobić. I w przypadku oprocentowania kont walutowych Millennium jest nie do pobicia…

  Marcinek Odpowiedz
 • A ja miałem „zonk’a” :(). Zgodnie z zaleceniem Admina przelałem kasę na zewnątrz Millenium przed piątkiem 09/03… i wróciłem 12/03 tak aby załapać się na 7 edycję promocji 2,7% na KO.
  Po przelewie na KO profit 12/03 miałem komunikat, iż tylko bardzo niewielka kwota jest oprocentowana promocyjnie, a duża reszta standardowo :( (!). Zadzwoniłem na infolinię i dostałem odpowiedź, iż skoro uczestniczyłem w 6 edycji promocji, to nie mogę w 7 (!?). Po chwili rozmowy, że mogą mnie „ręcznie” przesunąć z 6 do 7 edycji… (?) ale konsultant powiedział, że sprawdzi czy takowe przeniesienie z jednej edycji na kolejną jest możliwe… mają dać odpowiedź za około dzień.
  Zajęło mi to tydzień – w końcu człowiek pracuje i ma czasu wydzwaniać do banku co dzień… i dopiero wczoraj po kontakcie z infolinią (trzeci kontakt) dostałem informację, iż jestem już przesunięty „ręcznie” z 6 do 7 edycji, …tylko muszę wykonać symboliczny przelew (np. 1PLN) na KO Profit. Zrobiłem i całość środków mam opr. promocyjnie (sprawdzone dziś rano w apce mobilnej). :) git działa… tylko trza ręcznie sterować…

  hapej Odpowiedz
 • Wygląda na to, że promocyjne oprocentowanie rachunków walutowych już się zakończyło…
  Nowej promocji po prostu na stronie nie ma :(

  Marcinek Odpowiedz
 • Próbuję wypłacić z konta Profit zgodnie ze strategią podaną w artykule. Zadeklarowałam:
  – wczoraj wypłatę całości środków z Profit na główne konto z datą wykonania w poniedziałek,
  – wczoraj wypłatę 50.000 z głównego do innego banku z datą wykonania w poniedziałek.
  Chciałam dzisiaj zadeklarować kolejne 49.999 do innego banku z datą wykonania w poniedziałek, ale zlecenie nie przechodzi. Komunikat: brak środków na rachunku głównym.
  Czyżby „naprawili” możliwość przesyłania ponad 50.000 jednego dnia???

  Joana Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy