Korzystasz z oprocentowania 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki!

Już w najbliższą sobotę kończy się okres przystępowania do promocji podwyższonego oprocentowania (2,7%) na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Przypominam więc, że jeśli nic się nie zmieni, to najprawdopodobniej w niedzielę bank przedstawi nową edycję promocji – a wraz z nią nowy dzień wyznaczania „nowych środków”, które oprocentowane są promocyjnie. Z tego też względu warto wycofać swoje środki z banku przed weekendem – tak, aby mogły wrócić do niego jako „nowe” :)

2,7% na koncie oszczędnościowym Profit do 100 000 zł

W dotychczasowych promocjach bank premiował zawsze nowe środki, które wyznaczane były jako nadwyżka ponad saldo z dnia poprzedzającego start nowej promocji. Jeśli więc w niedzielę (14.10) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę (13.10). Najlepiej więc wyczyścić swoje konta w Banku Millennium na ten weekend – tak, aby w poniedziałek wszystko mogło wrócić jako „nowe”.

Zaznaczam, że do wyznaczania salda liczone są wszystkie rachunki – a nie tylko konto oszczędnościowe. Przelanie pieniędzy z konta oszczędnościowego na konto osobiste nic nie da – muszą one opuścić bank. Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

W teorii całość działań jest bardzo prosta, jednak w praktyce warto pamiętać o tym, że w Banku Millennium istnieje pewne ograniczenie co do wysokości maksymalnej przelewu zewnętrznego – jego maksymalna wysokość to „zaledwie” 50 000 zł. Dodatkowo jedynie pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny – za kolejne płacimy 7,5 zł.

Co więc z osobami, które mają ulokowane ponad 50 000 zł? Najsensowniejsza jest darmowa opcja, którą sam stosuję od dawna. Limit 50 000 zł dziennie dotyczy jedynie przelewów zewnętrznych zleconych w danym dniu. Wystarczy więc codziennie zlecać jeden przelew zewnętrzny na kwotę maksymalną limitu z datą wykonania w piątek i wszystko będzie dobrze. Idealnie, jakby przelewy różniły się od siebie np. 1 groszem – inaczej bank może stwierdzić, że to duplikat i zablokować przelew.

Przykładowy harmonogram wypłat wygląda następująco:

 • środa: zlecenie przelewu 100 000 zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste – wykonanie w piątek
 • środa: zlecenie przelewu 50 000 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • czwartek: zlecenie przelewu 49 999,99 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek

Oczywiście całość można przesunąć o kilka dni – najlepiej zacząć najpóźniej w czwartek, bo wtedy możemy przelać całość środków najpóźniej w piątek i wrzucić je na jakieś inne konto oszczędnościowe na weekend – tak, aby nie stracić kilku-kilkunastu złotych odsetek za 3 dni.

Na koniec przypomnę, że powyższy schemat to jedynie bazowanie na tym, co działało w przeszłości. Nie mogę dać gwarancji, że i tym razem bank zaprezentuje nową promocję konta oszczędnościowego. Ale jeśli tak zrobi, to warto być na to przygotowanym :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Może i głupie pytanie, ale limity na kk nie są w to wliczane?

  aelfraed Odpowiedz
 • warto wycofywać kasę na te 2 dni jeśli moja edycja z której korzystam skończy się dopiero za miesiąc?

  adaś Odpowiedz
  • Raczej tak – jeśli kolejna zacznie się (tak jak ostatnio) za 1,5 miesiąca, to ty przez 0,5 miesiąca będziesz miał standardowe oprocentowanie.

   Michał
  • A czy na pewno rozpocznie się nowa edycja jeśli trwa stara (z okazji otwarcia konta)? Ja przy poprzedniej wycofałem środki i po rozpoczęciu nowej edycji środki przelałem z powrotem jednak „moja promocja” nadal twierdziła, że termin jest inny (zgodny z podpisaną umową).

   yocki
  • Gdy „stara” promocja kończy się w dniu X, a na dzień badania salda miałeś mało, automatycznie wskakujesz w „nową” promocję w dniu X+1. Nowa trwa 92 dni, od dnia X+1.

   Joana
  • Hmm, czyli jeśli mój termin to 30.10 (sprawdziłem przed chwilą), to i tak lepiej wyczyścić konto, wrócić po niedzieli i po 30.10 automatycznie przeskoczę z „mojej” na „ogólną” promocję? Uff, jeśli tak to działa :D

   yocki
  • dokładnie tak to działa. 30.10 skończą się Twoje 92 dni z którejś z poprzednich edycji i automatycznie wskoczysz w kolejną edycję, dla której saldo będzie badane w sobotę 13.10

   Mateusz
  • Dlaczego wrócić ze środkami po niedzieli? Już w niedziele rano można przelać środki i już od niedzieli będą pracowały na %

   Bc
 • Edycje 9 mam do jutra, na czacie dowiedzialem sie, ze automatycznie od srody wejdzie konto w edycje10 i 2,7% bedzie przez 92dni (prawda to?), konta mam wyzerowane, kiedy najbardziej oplaca mi sie wplacic ponownie kase na oszczednosciowe?

  Marek111 Odpowiedz
  • Jeśli twój indywidualny okres kończy się w tym tygodniu, to akurat zerowanie bym sobie odpuścił. Poczytaj poradnik po szczegóły :)

   Michał
 • Wiadomo orientacyjnie przez jaki okres będzie trwała ta edycja? Jak środki pracuja do 28-12-2018 to pewnie nie warto wycofywać.

  Krzysztof Odpowiedz
 • Też mam ten problem bo mój okres kończy się 10 grudnia. Jeśli będzie trwał tyle co dwa ostatnie czyli 48 dni to przeskoczę tą edycję (11) promocji. Jeśli dadzą dużo dłuższy to się to nie uda. Czy zatem jeśli ostatniego dnia mojego okresu promocji wycofam środki i przeleję je dopiero jak zacznie się kolejna czyli 12 edycja to będzie ok? Wydaje się to logiczne, że promocja nie wystartuje bo przecież pieniędzy nie będzie

  eLch Odpowiedz
 • Nie „na weekend”, tylko na noc z soboty na niedzielę – można przelać do małżonka z kontem w millennium albo gdziekolwiek blikami z limitem 20kpln.

  Iks Odpowiedz
  • No nie za bardzo. Pzelewy BLIK na telefon ograniczone są limitem kwotowym – maksymalna dopuszczalna kwota 1 przelewu na telefon to 500 zł. Suma przelewów zależy od limitu dziennego na transakcje BLIK, domyślnie ustawionego na kwotę 1000 zł.

   Mateusz
  • To czemu sobie nie zmienisz „domyślnych ustawień”? Teraz spojrzałem na maksymalny limit mobilny (on na stałe ogranicza sumę dziennych blików) – nie znalazłem na stronach milleniumbanku, tylko na jakimś blogu ktoś podaje 10k (a nie tak jak wcześniej napisałem 20k)

   Iks
  • Nie da się zmienić tych limitów…

   Mateusz
  • Można w millenecie.
   Teraz też na stronie millennium znalazłem ten maksymalny limit mobilny = 10k.

   Iks
  • Ale to chodzi o przelewy poprzez aplikacje mobilna… Nie kombinuj tylko przyznaj mi rację.

   Mateusz
  • Przyznać ci rację, że nie da się zmienić ustawień domyślnych, czy że bliki nie liczą się do limitu przelewów mobilnych? Nie pogrążaj się…

   Iks
  • W takim razie udanej realizacji przelewu :)

   Mateusz
 • Coś piszą że od grudnia nowe regulaminy i cennik… (w sensie w całym Millennium, a nie tylko odnośnie promocji KO), ale nie mam siły do tego zajrzeć…
  Czytał to ktoś ?

  Be@ Odpowiedz
 • Czyli promocja na nowe środki nie zaczyna się zawsze każdemu co 3 miesiące? Myślałam że jak okres promocji kończy się u mnie 27.11 to powinnam wyczyścić konto na dzień 26.11 i wpłacić je znów 28.11. Czemu nowa promocja zaczyna się podczas trwania starej? Czy warto mi teraz przelewać środki w ta sobotę?

  Początkująca A Odpowiedz
  • Wszystko wyjaśniłem w linkowanym za każdym razem poradniku. Zachęcam do przeczytania, wtedy wszystko będzie jasne :)

   Michał
  • Dziękuję za odpowiedź :) rzeczywiście super wyjaśnione w poradniku :) pozdrawiam serdecznie :)

   Początkująca A
 • Moja promocja kończy się 2.11 czy warto teraz wyczyścić czy dopiero parę dni przed 2.11???

  Fazi Odpowiedz
 • Mam dwa konta oszczędnościowe. Jedno jest opisane jako „Profit”, a drugie nie. Z którego konta powinienem wycofać środki? A może z obu? Które potem będzie przynosić te korzyście 2,7%?

  Kuba Odpowiedz
 • Dziękuję bardzo za poradnik.
  Moja oferta na konto oszczędnościowe kończy się 13.10 więc wkrótce wycofuję.
  Mam jednak pytanie odnośnie naliczania oprocentowania. Kiedy to ma miejsce?

  Karolina Odpowiedz
  • Generalnie bank wylicza odsetki za każdy dzień, a dopisuje je do rachunku na koniec miesiąca.

   Przykładowo jeśli będziesz mieć na rachunku Profit 10000 zł od 1.10 do 12.10 (w tym dniu wykonasz przelew), to bank naliczy odsetki za 11 pełnych dni (saldo sprawdzane jest na koniec dnia). Zarobisz więc: 11/365 * 2,7% * 10000 = 8,14 zł brutto za ten okres. Pieniądze zostaną dopisane do konta na koniec miesiąca (czyli nastąpi kapitalizacja na koniec miesiąca).

   To jest właśnie zaleta konta oszczędnościowego – można wycofywać środki kiedy się chce, dorzucać różne kwoty, a bank i tak „inteligentnie” (proporcjonalnie) wyliczy ile się należy na koniec miesiąca sumując kwoty z kolejnych dni :)

   Michał
  • Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź :)
   Pozdrawiam.

   Karolina
 • Do wczoraj brałam udział w edycji 9. Dzisiaj już mam info, że biorę udział w edycji 10, która trwa do 13 października… (okres trwania promocji 26.08.-13.10.2018) myślałam, że nieco dłużej będzie. Badanie stanu konta miała 25.08. Czyli powinnam wycofać środki na weekend i wskoczę w kolejną?

  Gfd Odpowiedz
 • Dobra wisienkowicze – garść informacji kolejna edycja jest mega długa – aż do 12 stycznia 2019 (odpowiedź na pytanie warto nie warto zabrać kasę nasuwa się sama) . Procenty dalej te same (JAK RPP kur** postawili stopy i nie ruszą ani odrobinę w górę) . Natomiast kwota maksymalna została podniesiona do 200 tyś złotych
  Szkalan kula jak zwykle w tym samym miejscu (przeciek kontrolowany ? nie rozumiem tego banku)
  https://www.bankmillennium.pl/direct/oszczednosci/konto-oszczednosciowe

  zenek64 Odpowiedz
 • Pytanie: środki dostępne: 0 (wylałem) ale saldo bieżące na Koncie 360 dosyć spore bo są jeszcze blokady za transakcje na Revoluta ze środy:( Rozumiem, że saldo bieżące jest brane pod uwagę i jak dziś tego nie zaksięgują to lipa?

  Manveru21 Odpowiedz
  • jutro o 23:59 musi być zero więc może jeszcze zaksięgują …..

   zenek64
  • U mnie środki dostępne 0 jak ty, ale zablokowane środki 10,80 PLN hmm…

   Mark1916
  • Nadal wisi zablokowane środki w poczcie polskiej…, jak jego nie zaksiegują to już nie będę mógł korzystać z nowej edycji?

   Mark1916
  • Teraz już i tak nic z tym nie można zrobić. Monitorujcie jednak tę kwotę i sprawdźcie kiedy się zaksięguje i czy będzie ona występować jako „stare środki”, gdy wejdziecie już w 11. edycję promocji – wtedy będziemy wszyscy mądrzejsi na drugi raz…

   Be@
  • Przywitam się na początku , bo jeszcze nie udzielalem się na blogu , choć obserwuję już dłuższy czas.
   Naprawdę duża pomoc oraz oszczędność czasu dla poszukujących miejsca dla ulokowania nadwyżek budżetowych.
   Ale do meritum dotyczacego osadu nierozliczonego na rachunku.
   Miałem taki przypadek , mocno zbliżony , dotyczył wypłaty w sobotę ( w dniu bandania salda) z bankomatu Euronetu ( z własnych Millenium schodzi z konta natychmiast ) , oczywiscie środki nierozliczone zostały .
   Pomogła reklamacja , konsultant nawet sam sie zdziwił że bank tak to traktuje , czyli jako srodki na koncie .
   Reklamacja uznana , odpowiedź chyba tego samego dnia co złożenie.
   Nie pamietam szczegółow ale jest zobowiązanie od nadzoru dla banków do rozliczenia transakcji w danym okresie rozliczaniowym w którym zostały wykonanae , nawet jesli zostały rozliczone w innym , to głownie pomaga w minimalnej ilosci transakcji , dla bezpłatnosci kont , ale moim zdanim w tym przypadku spokojnie możemy na to się powołać.
   U mnie zadziałało.
   Pzrepraszam za trochę przydługi wywód.
   Pozdrawiam
   Aleksander

   Aleksander
 • Czy dzisiaj jeszcze mogę wycofać środki przelewem błyskawicznym czy już jest za późno?

  Paweł Odpowiedz
 • Dobre pytanie, mam to samo tylko moge przelac na millenium do kogos innego czyli wewnątrz banku szybko pójdzie, sęk tylko w tym czy ma to jeszcze sens ?

  musiek Odpowiedz
 • badają saldo na koniec dnia więc jeśli nic się nie zmieni w regułach to do 23:59 ma sens opróżnić konto

  zenek64 Odpowiedz
  • musiek, robiłem ok 19 przelew do bgż, jeśli badanie salda na koniec dnia to jest ok bo po przelewie saldo = 0 zł.

   saroyan
 • nowa edycja 2,7% do 200k do 12 stycznia 2019

  karampuk Odpowiedz
  • o tym już w czwartek pisałem – ważniejsze jest to że saldo progowe bez niespodzianek
   (13 października )

   zenek64
 • Super, środki już dzisiaj wróciły na rachunek

  Mateusz Odpowiedz
 • Sprawdź z jaką datą masz zaksięgowane środki, czyżby 15.10 ?

  zaqu Odpowiedz
  • Ja dziś zrobiłam przelew na telefon z ING i zaksięgowały się z data 15/10 mimo , że na koncie są już dzisiaj

   TYCH
  • Aha, ja akurat na to ko w ty, miesiącu nie wracam, ale środki na ror Mill na spłatę kk przelałem dziś z Aliora przelewem natychmiastowym, pojawiły się natychmiastowo, ale teraz widzę, że z datą jutrzejszą. ?

   Don Quijote de la Mancha
 • Przed chwilą wykonałem expres elixir z santandera bezpośrednio na profit. Środki przyszły natychmiast ale data operacji i księgowania jest jutrzejsza. Pewnie chcą sobie przywłaszczyć 12zł.

  imie Odpowiedz
 • Wyczyscilem środki ale transkacja z poczty polskiej została rozliczona w niedziele, nie mam „11” edycji, dostałem taki odp Nie może Pan korzystać z dwóch promocji na raz. Aby nowa promocja została uruchomiona wcześniejsza musi się zakończyć.

  Obecnie na Pana Koncie Oszczędnościowym jest aktywna wcześniejsza edycja promocji i będzie ona trwała do 14.12.2018. Pragę zaznaczyć, że w ramach aktywnej teraz promocji na Pana koncie każda kwota wpłacona na Konto Oszczędnościowe Profit będzie objęta podwyższonym oprocentowaniem 2,70% do 100 000 zł.

  Czyli nici z nowej edycji?

  Mark1916 Odpowiedz
  • Wszystko jest OK. Do 14.12 masz obecną promocję, a dzięki temu, że wyczyściłeś środki 15.12 wskoczysz automatycznie w kolejną. Polecam mój poradnik :)

   Michał
  • Znaczy rozumiem że w dn. 14.12.18r. nie muszę wyczyścić środki , zostawię tam i będą automatycznie przenoszone do 11 edycji?

   Mark1916
  • No tak :)

   Może odpowiem na twoje pytanie dość ogólnie, ale nie wiem skąd się bierze (u wielu osób) przekonanie, że mają czyścić środki jak kończy im się ich indywidualny okres promocji (92 dni). To w zasadzie nie ma nic wspólnego. Środki czyścimy wtedy, kiedy bank wprowadza nową edycję promocji (czyli nowy okres na przystępowanie / aktywowanie swoich indywidualnych 92 dni). Bank wprowadził taki okres wczoraj (11 edycja promocji), więc środki się czyściło przedwczoraj, aby można było uruchomić swój indywidualny 92-dniowy okres po tym, jak zakończy się poprzedni (każdy może to zrobić w innym dniu). Zrozumienie tego mechanizmy jest bardzo istotne (i napisałem o tym cały poradnik, gorąco zachęcam do przeczytania).

   Michał
 • To ja podrzucę takie uwagi od siebie (sprawdzone na własnym koncie…):

  – indywidualny okres (którejś poprzedniej) promocji wyświetlał mi się w systemie jako trwający do 12.10.2018. Byłem więc przekonany, że wszystko super, w sobotę 13.10 wskoczę jeszcze w 10. edycję. Tak się jednak nie stało, w sobotę system wyświetlał, że nie ma teraz żadnej promocji na moim koncie. Skontaktowałem się z pomocą, tam konsultant powiedział, że promocja skończyła się dziś (13.10), a że to ostatni dzień kiedy można się załapać na 10. edycję, to niestety, ale mnie ona ominie.

  – w związku z powyższym, jeszcze w sobotę wyklikałem przelew wszystkiego z KO na ROR i dalej do innego banku;

  – ostatecznie, po powrocie środków, we wtorek w systemie mogłem zobaczyć, że trwa dla mnie 11. edycja, a saldo było prawie wyzerowane – prawie, bo zostały środki zablokowane, za nierozliczone jeszcze płatności kartą z piątku i soboty.

  V.V. Odpowiedz
 • Kiedy można się spodziewać kolejnego zerowania konta? :)

  mac Odpowiedz
  • W drugi weekend stycznia 2019 r.

   Mahyn
  • Dlaczego okresy „zerowania” konta tak mocno różnią się od siebie? Poprzednie wyglądały tak: 25.08 do 13.10 to jest 49 dni, a teraz od 13.10 do ok 12 stycznia wynosi 92 dni?

   mac
  • Wynika to z wydłużenia przez bank okresu obecnej promocji. Ostatni dzień promocji wypada na 12.01.19 i na ten dzień zapewne wypadnie badanie salda. Poprzednia promocja była krótsza.

   saroyan
 • Wiam
  Przegapiłem dzień badania salda. Mój indywidualny 92dni do 02.01.19. Czekać do 12.01.19 na badanie salda ? Zostawić środki przez te 10dni na standardowym % ?

  Marco Odpowiedz
  • Do 2.01 masz 2,7%. Później standardowo. Jesli natomiast wyczyścisz konto przed 12.01 to znów będziesz miał 2,7%. Twoja decyzja co zrobić przez te 10 dni (ja bym wrzucił na jakaś lokatę z opcja zerwania np. w Getin czy Idea)

   Michał
 • Tak zrobię. Dzięki za pomoc

  Marco Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy