Korzystasz z oprocentowania 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki!

Już w najbliższą sobotę kończy się okres przystępowania do promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Przypominam więc, że jeśli nic się nie zmieni, to najprawdopodobniej w niedzielę bank przedstawi kolejną edycję promocji – a wraz z nią nowy dzień wyznaczania „nowych środków”, które oprocentowane są promocyjnie. Z tego też względu warto wycofać swoje środki z banku tuż przed weekendem – tak, aby mogły do niego wrócić ponownie jako „nowe” :)

2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium

Przypominam, że w dotychczasowych promocjach bank premiował zawsze nowe środki – czyli takie, które wyznaczane były jako nadwyżka ponad saldo z dnia poprzedzającego start danej edycji promocji. Jeśli więc w niedzielę (8.09) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę (7.09). Najlepiej więc wyczyścić swoje konta w Banku Millennium na ten weekend – tak, aby w poniedziałek te same pieniądze mogły wrócić jako „nowe”.

Zaznaczam, że do wyznaczania salda liczone są wszystkie rachunki – a nie tylko konto oszczędnościowe. Przelanie pieniędzy z konta oszczędnościowego na konto osobiste nic nie da – muszą one opuścić bank. Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

W teorii całość działań jest bardzo prosta, jednak w praktyce warto pamiętać o tym, że w Banku Millennium istnieje pewne ograniczenie co do wysokości maksymalnej przelewu zewnętrznego – jego maksymalna wysokość to „zaledwie” 50 000 zł. Dodatkowo jedynie pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny – za kolejne płacimy 7,5 zł. A że ulokować na 2,7% mogliśmy 100 000 zł, to całość trzeba odpowiednio zaplanować.

Jak? Najsensowniejsza jest darmowa opcja, którą sam stosuję od dawna. Limit 50 000 zł dziennie dotyczy jedynie przelewów zewnętrznych zleconych w danym dniu. Wystarczy więc codziennie zlecać jeden przelew zewnętrzny na kwotę maksymalną limitu z datą wykonania w najbliższy piątek. Idealnie, jakby przelewy różniły się od siebie np. 1 groszem – inaczej bank może stwierdzić, że to duplikat i zablokować przelew. Miałem tak kilkukrotnie, więc teraz tego błędu nie popełniam.

Przykładowy harmonogram wypłat wygląda następująco:

 • środa: zlecenie przelewu 100 000 zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste – wykonanie w piątek
 • środa: zlecenie przelewu 50 000 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
 • czwartek: zlecenie przelewu 49 999,99 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek

Oczywiście całość można przesunąć o dzień czy nawet dwa – choć najlepiej aby przelew opuścił bank w piątek, bo pieniądze będziemy mogli wrzucić na jakieś inne konto oszczędnościowe na weekend – tak, aby nie stracić kilku-kilkunastu złotych odsetek za te 3 dni.

Na koniec przypomnę, że powyższy schemat to jedynie bazowanie na tym, co działało w przeszłości. Nie mogę dać gwarancji, że i tym razem bank zaprezentuje nową promocję konta oszczędnościowego. Ale jeśli tak zrobi, to warto być na to przygotowanym :)

PS. Nie masz konta w Banku Millennium? Tylko do 25.09 można zgarnąć łatwe 200 zł za jego założenie! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Biorę udział w 15 edycji, okres promocyjnego oprocentowania: 24.07 – 31.10. 2019, czy jest sens wycofywać środki do tego 9 września? Czy jak wrócę z powrotem ze środkami po weekendzie, to nadal będzie mnie obowiązywało to promocyjne 2,7%? Dziękuję za wskazówki.

  Irka Odpowiedz
  • 1. Czy jest sens? Ciężko powiedzieć. Spora szansa, że nic to nie da, ale z drugiej strony – ciężko przewidzieć czy bank czegoś nie wymyśli / nie zrobi dłuższej promocji. Ja mam swój okres promocji do 8.11 i wycofuję dla świętego spokoju – jak przy każdej edycji.
   2. Jak najbardziej – wrócisz dalej do obecnej promocji. Po prostu nie zarobisz odsetek za weekend. Z jednej strony to strata, ale z drugiej – zysk, bo mamy pewność wskoczenia do nowej promocji niezależnie od tego kiedy będzie. O ile bank nie zmieni zasad gry.

   Michał
  • Bardzo dziękuję, również wycofam :)

   Irka
  • Reasumując:
   1.okres promocji to indywidualna data i może być różna dla każdej z osób trzymających środki, a na pewno jest ich kilka/kilkanaście (dat). Moja 15ta edycja kończy się 29.10 br.
   2. Wycofując środki i ponownie je wpłacając po weekendzie może zdarzyć się że nadal będę „w swojej” promocji do 29.10, ale równie dobrze mogę załapać się do promocji nowej z innym terminem. Niby numery promocji są, ale każdy z innym terminem: indywidualne i ten bankowy ogłaszany co jakiś czas. Tak to chyba należy rozumieć.
   3. Ostatecznie tak czy siak wycofanie środków powoduje, że mogę załapać się do tej dł€ższej nowej promocji, a jeśli nie to ostatecznie nic nie tracę.

   Jinks
  • ad.2 Wpłacając po weekendzie nie załapiesz się od razu do nowej, tylko na 100% będziesz dalej w tej 15 aż do 29.10. Zawsze tak jest. Dopiero 29.10 jak ci się skończy 15 edycja, to wejdziesz do nowej, która wtedy będzie obowiązywała – oczywiście pod warunkiem, że miałeś wyczyszczone saldo na dzień badania dla niej.

   Przemysław
  • Nie jest tak. Byłam w 15 edycji trwającej u mnie do grudnia. Przegapiłam terminy, w piątek wycofałam środki.
   Dziś jestem w 16 edycji.

   Kamila
 • Witam. Jestem uczestnikiem obecnie 15 edycji. 21.07 do 07.09. Do konca sierpnia bylem w 14 edycji. Do 31.08. Po wejsciu w 15 edycje oprocentowanie zmieniło się na standardowe. Czy oznacza to, że przegapiłem, któryś z okresów wycofania środków? Choć wydaje.mi się, że wycofywałem zgodnie z zaleceniami😊. Majac na uwadze dzień badania salda.

  Pozdrawiam

  agonistaa Odpowiedz
  • Najlepiej to sprawdzić logując się do banku i sprawdzając jakie salda były na dzień 20.07 i wtedy wszystko będzie jasne. Dziś jest pierwszy dzień roboczy, także możesz też poczekać do jutra i sprawdzić czy zaktualizują się dane za dzisiejszy dzień.

   Lokata
  • Tak ja podaje kolega/koleżanka wyżej. Jeśli na dzień 20.07 miałeś wyzerowane konto, to poczekaj do jutra. Dzisiaj pokazało ci, że wszedłeś w 15 edycję, a oprocentowanie promocyjne zaktualizuje się następnego dnia roboczego, czyli jutro.

   Przemysław
 • Czy jeśli przeleję środki do Santandera w piątek, mogę przelać je z powrotem elixirem w niedzielę i zyskam 1 dzień oprocentowania?

  spiv Odpowiedz
 • Tylko po co w niedzielę, jak millennium zaksięguję z datą poniedziałkową. Taki mają system.

  zaqu Odpowiedz
 • Odsetek za niedzielę nie będzie czy będą przez księgowanie w poniedziałek ? Ktoś ma jakieś doświadczenia praktyczne ? W wbk np. odsetki naliczaja mimo poniedziałkowego księgowania . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • mnie po zapytaniu, czemu zaksięgowali z datą poniedziałkową, ręcznie wyrównali stratę odsetek za niedzielę.

   keram7m
 • Rzeczywiście, w dniu dzisiejszym oprocentowanie wskoczyło na promocyjne. Chyba najwygodniej wycofywać pieniądze za każdym dniem określenia salda. Wówczas mamy tzw święty spokój. Dobrze rozumuję?

  agonistaa Odpowiedz
  • „Chyba najwygodniej wycofywać pieniądze za każdym dniem określenia salda. Wówczas mamy tzw święty spokój”
   — dokładnie tak.

   Don Quijote de la Mancha
 • Obecny okres naliczania promocyjnego mam do 10.12br. od dnia 02.09. W 15 edycji. Czy w najbliższy weekend powinienem środki wycofać? Przyznam się, że pomimo tego że mechanizm skomplikowany pewnie nie jest czasem się gubię 😊.

  agonistaa Odpowiedz
  • Bazując na poprzednich edycjach, to nie musiałbyś teraz wycofywać, bo zanim skończy ci się twoja 15 edycja, to edycja 16, która ruszy teraz w weekend (jeśli oczywiście będzie ;) też zdąży się skończyć i dopiero miałbyś możliwość wskoczyć w ewentualną 17 edycję. Ale z bankami nigdy nic nie wiadomo, więc jak chcesz to dla świętego spokoju możesz wycofać ;)

   Przemysław
  • Teoretycznie mógłbyś zaryzykować i nie wycofywać, zapewne 17 edycja zacznie się najpóźniej 8 grudnia, więc 16 mógłbyś przeskoczyć. Jednak wycofując środki niewiele tracisz (najwyżej trochę odsetek za ten weekend), a zyskujesz pewność 100-procentową, że z promocji będziesz mógł korzystać (dopóki będzie działała na obecnych zasadach).

   Don Quijote de la Mancha
 • A ja wymyśliłem sobie, że wycofam do Idei na nowe środki, wczoraj 2,7% ale dziś niestety 2,6%. Spodziewałem się, że może spaść, dlatego wczoraj już zleciłem opróżnienie KO, ale nie dziś. Cóż ostatnio kiepsko mi wstrzelić się, niby na 2,8% KO Getin mogę uruchomić, ale za 2 tygodnie kończące lokaty zepsują oprocentowanie, tak samo przeskoczyłem gdy było na 4%.

  keram7m Odpowiedz
 • co do schematu wypłat, to teoretycznie można spróbować tak (odwrotna kolejność)
  – wtorek : zlecenie przelewu 50 000 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
  – środa: zlecenie przelewu 50 000 zł z konta osobistego na konto w innym banku – wykonanie w piątek
  – czwartek – zlecenie przelewu 100 000 zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste

  wtedy do czwartku włącznie 100000 pracuje na oszczędnościowym :)

  paqero Odpowiedz
  • W wariancie opisanym przez @admina wszystkie przelewy są zlecane z piątkową datą realizacji, więc 100 kzł procentuje na koncie oszczędnościowym do piątku.

   Przelewy między własnymi rachunkami (np. z ko na ror) nie są objęte limitem, więc to zlecenie można połączyć z innym.

   Kolejność zlecania przelewów z przyszłą datą nie ma znaczenia, zawsze najpierw wykona się przelew z ko na ror, dopiero potem z ror na zewnątrz (nawet, jeśli zlecone były w innej kolejności).

   Don Quijote de la Mancha
  • rzeczywiście, żle przeczytałem, ale dzięki za potwierdzenie że w ten sposób zadziała i nie traci się kilku dni

   paqero
  • rzeczywiście, żle przeczytałem, ale dzięki za potwierdzenie że w ten sposób zadziała i nie traci się kilku dni

   paqero
 • Cześć, mam pytanie, w opisie w artykule jest mowa o wariancie 100 tys, ale chyba nie uwzględniono tam naliczonych odsetek?. Przykladowo biore udzial w promocji od 21.07 z kapitalem 100 000. To teraz mam na koncie oszczednosciowym ok 100 191 zł. Wiec rozumiem ze moge przeslac to na konto standardowe, ale zeby calkowicie wyczyscic saldo na tym koncie bez oplat, to chyba potrzeba 3 przelewów a nie dwóch? czy coś pomieszałem?

  dadd Odpowiedz
 • Oprócz swojego konta 360 i konta Profit otworzyłem rachunek dla swojej małoletniej córki aby otrzymać bonus za świadczenie 500+ i 300zł za wyprawkę szkolną. Czy uważacie, iż przed weekendem warto wyzerować również rachunki dziecka aby ewentualna nowa promocja objęła oszczędności w pełnym limicie 100k? Logując się na swoje konto mam podgląd na rachunki córki

  fat Odpowiedz
 • Nie wiem czy dobrze rozumiem Dziś jeszcze zalecam pierwszy przelew do innego banku, w czwartek drugie przelew do innego banku, oby dwa z datą piątkową. W piątek Z rana robię przelew z KO na ROR i trzeci przelew do innego banku. Zatem uda się do weekendu wyzerowac 150000?czy coś przeoczyłem?

  krynioo79 Odpowiedz
  • z KO też musisz zlecić wcześniej np. w czwartek ale z datą piątkową, bo poprzednie zlecone przelewy Ci odrzuci z powodu niewystarczających środków na ROR.

   keram7m
 • Czy przelew na konto firmowe załatwia sprawę, czy kasa musi być wycofana do innego banku?

  Eryk Odpowiedz
 • Przed chwilą wyczyściłem konto na weekend badania salda. Podczas wpisywania kwoty zaproponowało mi przelew natychmiastowy kosztujący 0zł. W szczegółach jest napisane że koszt to 5zł. Celowy błąd i szukanie frajerów dających się nabrać?

  klijęt Odpowiedz
 • zgapiłam się i nie zaplanowałam przelewów wcześniej, czy jest jakaś opcja, żeby wyczyścić konto przed weekendem?
  Czy jak ustawię przelewy
  dzisiaj: KO -> ror ; ROR-> poza Mille 50k na sobotę
  jutro: pozostała część z ROR poza mille

  to wyczyszczę saldo na czas?

  Mux Odpowiedz
 • Ciekawostka – dzisiaj podczas zlecenia ostatniego „czyszczącego” przelewu – otrzymałem ofertę specjalną (ala zawrotną)

  Lokata Specjalna 2% ważna tylko 120 sekund :) – skusili mnie bo i tak trzymam ponad 100k, które chyba jest oprocentowane tylko na 1,4%

  paqero Odpowiedz
  • Czyli masz tam co najmniej 216 667 zł? Bo dopiero wtedy oprocentowanie z 2% daje tyle, co z 2,7% do 100 kzł i 1,4% powyżej.

   Don Quijote de la Mancha
  • tylko ostatnia transza poszła na 2%, większość wycofałem i wróci w poniedziałek na 2,7% (miejmy nadzieję że tyle zostanie)

   paqero
  • A na jaki okres ta lokata?
   Bo przecież jeśli Ci się skończy (i jej nie odnowisz), to te środki obniżą saldo nowych środków w 16 edycji promocji na Profit, tzn. ta kwota (jeśli nie przekracza 50 kzł) będzie na nim oprocentowana na 0,6%, dopiero nadwyżka na 2,7% (o ile znowu tyle dadzą).

   Don Quijote de la Mancha
  • 3 miesiące, cholera skomplikowane to wszystko :). teroretycznie jeszcze mogę zerwać i wycofać je dzisiaj – kwota 40k – ale chyba już zostawie

   paqero
 • a może za 3 miesiące znowu dostane zawrotną, zobaczymy

  paqero Odpowiedz
  • Chyba jednak lepiej zerwać i wycofać… Nawet, jeśli dostaniesz podobną następną zawrotną, to przy środkach poniżej 217 kzł pewnie się to nie będzie opłacało… Chyba że edycję 15 masz jeszcze długo (ale skoro jednak teraz wycofujesz, to pewnie nie)… Ta lokata mogłaby mieć sens chyba tylko wtedy, gdy się skończy tuż przed dniem badania edycji 17, wtedy mógłbyś wycofać wszystko (z ko i po lokacie), wypisać się z 16 i całością środków przystąpić do 17…

   Don Quijote de la Mancha
  • no zobaczymy, trzeba trochę poeksperymentować i wykrywać nowe możlwości :), jeszcze jest mobilna na 10k która udaje się na razie rolować, może tą specjalną/zawrotną też się uda rolować na nienajgorszych warunkach

   paqero
 • „Lokata Specjalna 2% ważna tylko 120 sekund” to powinno się znaleźć w rejestrze klauzul niedozwolonych. Wątpię żeby ktos zdażył zapoznac się z regulaminam w ciagu dwóch minut.

  mieć Odpowiedz
  • Może nie było regulaminu? W Alior przy takich ofertach jest tylko krótka „nota prawna”.
   Anyway, powinno to być niedozwolone, bo jest to wywieranie nacisku, nie powinno się wymagać tak szybkiego podejmowania decyzji finansowej. Dobrze, że przynajmniej można taką lokatę natychmiast zerwać bez żadnych kosztów…

   Don Quijote de la Mancha
  • ja dostałem w piątek 6/9/19 na zawrotnej z Getinu 2,5 %

   gregoopl
 • Jakieś przecieki jakie będzie oprocentowanie ?

  Artin Odpowiedz
 • Będzie wiadomo dopiero jutro.

  Darek Odpowiedz
 • Na stronie info jest ze nowa promocja obowiązuje od 8.09.2019 jak się wchodzi w produkty-> konta oszczędnościowe ( środki ważne przez 100dni dla oprocentowania 2.7% )
  Jak loguje się do konta nie jest zaktualizowane , zapewne po jednym dniu się zaktualizuje ?

  Guten Odpowiedz
 • @Guten,
  sprawdź w aplikacji mobilnej jeżeli posiadasz. Ja sprawdziłem i niestety ta edycja jest krótka i trwa od 8/09/2019 – 12/10/2019
  Liczyłem właśnie na 100 dni..

  Sławek Odpowiedz
 • @Slawek, przecież jest znowu 100 dni. Czas przystępowania do promocji jest do 12.X. 2.7% do 100k i obniżone oprocentowanie nadwyżek z 1.4% do 1.1%.

  Kajko Odpowiedz
 • @Kajko
  Ok, faktycznie mój bład w takim razie. Jest na 100 dni.

  Sławek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy