2,5% na lokacie, 2000 zł premii i… 2000 zł za polecenie konta Citigold

Zakończona

Dwa miesiące temu pisałem o ofercie promocyjnej konta Citigold, która przeznaczona była dla klientów zamożnych. Okazało się wtedy, że zakładając odpowiedni rachunek w Citibanku i spełniając warunki promocji zgarniemy sumarycznie nieco więcej, niż na dobrej lokacie bankowej. Wygląda jednak na to, że istnieje pewien sposób na znaczne „podrasowanie” zysków – mniej więcej o 2000 zł. Zainteresowani? :)

2000 zł i lokata 2,5% za polecenie konta Citigold w Citibanku

2000 zł za założenie konta Citigold

Pierwszym krokiem w maksymalizacji zysków jest skorzystanie z drugiej edycji oferty „Atrakcyjna Lokata na Powitanie w Citigold”. Aby to zrobić należy być osobą, która nie posiadała (ani nie była pełnomocnikiem) do żadnego konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego Citibanku po 30.06.2016.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto (najpóźniej do 31.05.2018), podpiszemy umowę oraz wyrazimy dwie zgody:

 • na przetwarzanie danych osobowych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankierm oraz
 • na otrzymywanie informacji elektronicznej dotyczącej prowadzonych rachunków oraz informacji handlowej

Kolejny krok będzie już czysto finansowy. Bank wymaga od nas, aby na rachunek wpłynęło co najmniej 330 000 zł, a saldo było utrzymane przez jeden dzień (w praktyce noc). Będziemy mieć na to czas do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Sama nagroda w postaci 2000 zł zostanie wypłacona pod warunkiem, że utrzymamy średniomiesięczne saldo środków w Citibanku przez 6 kolejnych miesięcy na poziomie 300 000 zł do końca siódmego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta. Oprócz tego wymagane będzie zalogowanie co najmniej raz do bankowości internetowej Citibank Online w tym okresie.

Przykładowo jeśli umowę zawrzemy w lutym, to warunek wpływu 330 000 zł musimy spełnić do końca marca (najlepiej pod koniec lutego albo pod koniec marca). Warunek utrzymania salda 300 000 zł powinniśmy natomiast spełnić od początku marca do końca sierpnia lub od początku kwietnia do końca września.

2,5% na lokacie promocyjnej

Jeśli już wiemy jak zgarnąć (pierwsze) 2000 zł, to teraz poraz zająć się zwiększaniem zysków. Biorąc udział w promocji automatycznie zapewniamy sobie możliwość założenia 3-miesięcznej lokaty dla kwoty maksymalnej 250 000 zł z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Alternatywnie możemy skorzystać z oferty dolarowej, gdzie bank pozwala ulokować 75 000 USD. Warto tu zauważyć, że normalne oprocentowanie lokat dolarowych oscyluje w okolicach 1%, a nie 2,5%.

Teoretycznie limit promocyjnych lokat wynosi 500 sztuk, ale nie jest to specjalnie chodliwy produkt, więc wyczerpania puli bym się nie obawiał.

Choć Citi Handlowy nie jest bankiem depozytowym, to możemy jeszcze wycisnąć parę procent z pozostałej kwoty – pieniądze wcale nie muszą leżeć na nieoprocentowanym rachunku.

Jak najlepiej to zrobić? 20 000 zł możemy ulokować na Koncie SuperOszczędnościowym z oprocentowaniem 1,5%, a kolejne 30 000 zł – na 0,8% na „zwykłym” rachunku oszczędnościowym.

Po zakończeniu lokaty 2,5% możemy ciągle korzystać z Konta SuperOszczędnościowego, a 200 000 zł przerzucić na zwykły rachunek oszczędnościowy. Pozostałe 80 000 zł możemy ulokować na lokacie 3-miesięcznej z oprocentowaniem 0,25% w skali roku.

Łącznie pozwoli nam to na jakieś 3800 zł zysku „na rękę”. W przypadku lokaty z oprocentowaniem 3% przez pół roku zyskalibyśmy około 3645 zł.

Czas Czynność Kwota Zysk netto
I kw. Odsetki od lokaty 2,5% 250000 zł 1265.63 zł
I kw. Konto SuperOszczędnościowe 20000 zł 60.75 zł
I kw. Konto Oszczędnościowe 30000 zł 48.6 zł
II kw. Konto SuperOszczędnościowe 20000 zł 60.75 zł
II kw. Konto Oszczędnościowe 200000 zł 324 zł
II kw. Odsetki od lokaty 0,25% 80000 zł 40.5 zł
Premia 2000 zł
Razem 3800.23 zł

2000 zł w programie poleceń

Biorąc pod uwagę powyższą kalkulację zysków wyjdziemy więc na niewielkim plusie w porównaniu do najlepszych obecnie lokat. Jak więc sprawić, aby zysk znacznie wzrósł? Najlepiej o 2000 zł? Wystarczy skorzystać z… programu poleceń banku :) Jego główną zaletą jest fakt, że konto Citigold może nam polecić dowolny klient Citibanku posiadający dowolne konto osobiste lub główną kartę kredytową.

Załóżmy więc, że nasz znajomy poleca nam Konto Citigold, bo sam posiada kartę kredytową (założoną w jednej z promocji) bądź konto Citi Priority (obecnie jest tam do zgarnięcia łatwe 600 zł). Spełniając warunki promocji zyskujemy nieco więcej, niż na dobrej lokacie, a osoba polecająca zgarnia dodatkowo 2000 zł premii. A że warunki programu poleceń dość mocno pokrywają się z premią za konto osobiste, to szkoda by było tego nie wykorzystać.

Jak skorzystać z programu poleceń? Wystarczy, że polecający wskaże polecanego przez dedykowany formularz, a ten zgodzi się na ujawnienie tajemnicy bankowej w celu wypłaty ewentualnej premii za polecenie. Ale uwaga: program poleceń trwa o miesiąc krócej, niż sama promocja z premią, dlatego musimy się zmieścić z poleceniem do 30.04.2018.

Po podpisaniu umowy polecony będzie musiał zapewnić wpływ na konto w wysokości 330 000 zł (tu nie ma warunku utrzymania salda przez 1 dzień) oraz utrzyma średniomiesięczne saldo przez 3 miesiące (a nie 6, jak w ofercie z premią).

Nagroda w wysokości 2000 zł za polecenie zostanie wypłacona do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Identycznie jest zresztą z premią dla nowego klienta (ale tam będzie to 3 miesiące później, ze względu na dłuższy czas utrzymania 300 000 zł).

Ile kosztuje konto Citigold?

Prowadzenie konta Citigold może nas kosztować astronomiczne 220 zł miesięcznie. Opłaty tej można się jednak pozbyć utrzymując saldo w banku na poziomie 300 000 zł – a tyle wymaga od nas promocja. Jeśli czegoś nie przypilnujemy, ale saldo wyniesie ponad 200 000 zł, to opłata zostanie zredukowana do 50 zł.

Jeśli zdecydujemy się na posiadanie karty debetowej wydanej do konta, to nie zapłacimy za nią ani grosza. Jej prowadzenie jest darmowe, tak samo jak wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.

Na koniec warto jeszcze zauważyć, że Konto Superoszczędnościowe jest darmowe pod warunkiem, że na konto osobiste wpłynie „wynagrodzenie” w wysokości min. 3000 zł. Na szczęście warunek ten relatywnie łatwo spełnić.

Co oferuje Citigold?

Citigold to jednak nie tylko opłaty. W ramach posiadania konta dostajemy kilka fajnych korzyści. Moim faworytem jest opcja darmowego wstępu do saloników executive lounge na terenie Polski, dwa razy w miesiącu. Są to specjalne miejsca na lotniskach, gdzie możemy poczekać na swój lot w komfortowych warunkach – zazwyczaj z jedzeniem i piciem (w tym alkohol) w cenie. Oferta ta obowiązuje w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Swoją drogą dajcie znać w komentarzach, czy nie chcecie poczytać więcej o bardziej komfortowym i sprytnym podróżowaniu – nieskromnie powiem, że mam w tym trochę doświadczenia i mocno zastanawiam się nad takim cyklem wpisów.

Citi Handlowy dodaje również, że klienci Citigold mają dostęp do osobistego opiekuna, który zapewnia pomoc w każdej sprawie związanej z usługami banku oraz do doradztwa podatkowego. O tym, i o innych korzyściach, klienci zamożni mogą przeczytać w zakładce Globalne Przywileje.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mam wrażenie że jeśli masz na koncie ponad 300 tysięcy to NIE MA SENSU bawić się w promocje bankowe i wyrywać inne okazje ;-) Lepiej inwestować w inne rzeczy z większymi stopami zwrotu -tym bardziej że okazji typu : zarób 150 zł, zarób 200 zł ,zarób 100 zł,dostań bo 30 zł do empik jest najwięcej.

  bolek Odpowiedz
  • Hahaha dokładnie. Miałem dodać taki sam komentarz. Jak ktoś ma takie pieniądze, to raczej nie będzie ich „zamrażał” na pół roku dla 2k. Z obserwacji rynku powiem tyle, że za takie pieniądze można już kupić mieszkanie (pod wynajem) i wtedy na wynajmie „zarabiamy” nawet 2k MIESIĘCZNIE (Wrocław).

   ceglaaa
  • zdziwiłbyś się. Potwierdzają to często maile jakie dostaje.

   Pamiętaj o jednym: osoba, która się dorobiła 300 tys., a nawet 3 mln zł bardzo często zrobiła to przez swój biznes czy pracę na bardzo dobrze płatnym etacie. Znacznie więcej zarobi inwestując w siebie (biznes), niż zastanawiając się czy dostanie 3% na pewnej lokacie czy 5-6% na bardziej ryzykowanych (choć wciąż relatywnie bezpiecznych) instrumentach. O akcjach nawet nie wspominam.

   Stąd co jakiś czas dostaje maile z baaaardzo konkretnymi kwotami. Ale fakt, często bardziej chodzi o lokaty niż o promocje bankowe.

   Michał
  • Ok, może i masz racje. W każdym razie jak dla mnie „bonus” jest mało atrakcyjny, bo obecnie jest dostępnych kilka wyżej oprocentowanych lokat/kont oszczędnościowych, gdzie zysk bez bonusu będzie nawet wyższy, niż tutaj – a trzeba tu spełnić jeszcze jakieś dodatkowe warunki. Co nie zmienia faktu, że posiadając taką dużą (i wolną) kwotę, raczej bym się rozglądał za lepszym lokowaniem tych pieniędzy niż kilku procentowe lokaty.

   ceglaaa
  • Jak będę miał milion, to rozważę lokowanie w nieruchomości, ale jak się ma małe kilkaset tysięcy, to lokowanie wszystkiego w mieszkanie jest tak samo głupie, jak lokowanie wszystkiego w Amber Gold, fundusz zamknięty FinCrea, BTC, akcje jednej spółki…

   Don Quijote de la Mancha
  • Inwestując w nieruchomości zawsze można przeznaczyć na to tylko część pieniędzy, a reszta kredyt z wkładem własnym. W większych miastach zapotrzebowanie na mieszkania są duże, a ceny za wynajem rosną z roku na rok (wiem, bo sam jestem niestety najemcą i komuś taki kredyt spłacam). Zysk jest kilkukrotnie wyższy niż na lokatach, i już pomijam fakt, że po tych x-latach wartość nieruchomości na pewno będzie dużo wyższa niż obecnie.

   ceglaaa
  • Rób, jak chcesz, ja osobiście uważam branie kredytu, by kupić nieruchomość na wynajem za skrajną głupotę (o ile ktoś nie traktuje tego jako swojej działalności zawodowej).

   „po tych x-latach wartość nieruchomości na pewno będzie dużo wyższa niż obecnie”
   — wartość niektórych nieruchomości zapewne tak, ale na pewno nie można tak twierdzić o wszystkich, w szczególności mieszkaniowych…

   Ale żyjemy wolnym (ponoć) kraju, każdy sam może decyzje finansowe podejmować.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jakie są te mistyczne inne inwestycje o wyższych stopach zwrotu ? jakie jest znaczenie, że ktoś ma 30 tys. czy 300 tys. oszczędności ? To dalej oszczędności i albo ktoś ryzykuje albo ma awersję do ryzyka. Swoją drogą chętnie poczytałbym o wykorzystaniu właśnie większych sum oszczedności myślę, że Michał ma już spore doświadczenie. temat komfortowego podróżowania też mnie zainteresował.

   Barti
  • @ cegła „zysk kilkukrotnie wyższy niż na lokacie…” no raczej nie. Policz

   Barti
  • Bolek albo jeszcze nigdy nie wtopił, albo ma wtyki u pociągających sznurkami piszących ustawy, ale najszybciej jest nakupiony i modli się, żeby bańka jeszcze urosła. Nikt z szarych ludzi nie wie, czy szybciej drukarnie zwielokronią wypuszczanie biletów, czy w Polsce wreszcie nastaną cywilizowane katastry.

   Iks
  • @ceglaaa: Popieram Dona, szczególnie, że teraz coraz bardziej rozkręca się program budowy tych mieszkań dla „niebogatych” :) i ceny mieszkań na pewno pójdą w dół. W tej gminie, która pierwsza zaczęła budowę takich mieszkań wszystko poszło w dół, bo jak ktoś ma wynajmować od „prywaciarza” stare za 1000-1500 zł, to woli nowe od „państwa”.

   Dario
 • Poproszę o informacje o bardziej komfortowym podróżowaniu.

  Resor Odpowiedz
 • Możeby tak wziąć kredyt w citi pod zastaw utrzymania środków na kontach citi ☺

  Iks Odpowiedz
 • Oczywiście, że chcemy poczytać o komfortowym i sprytnym podróżowaniu! :)

  Bianka Odpowiedz
 • O podróżowaniu również chętnie poczytam.

  Slawo Odpowiedz
 • A ja proszę o odpowiedź na takie pytanie: osoba X ma jedynie kartę kredytową w Citi (nie ma i nigdy nie miała konta), osoba Y nie ma nic wspólnego z Citi i jest żoną osoby X; czy jest możliwa sytuacja: X poleca Y konto za co dostaje 2000, Y wpłaca 330tys., spełniając warunki i dostaje 2000, a potem poleca konto X, który dostaje 2000?

  anonim Odpowiedz
  • Lepiej sam przeanalizuj regulamin. To trochę za dużo pieniędzy, żeby opierać się na opinii przypadkowych ludzi na forum lub na teleparty.

   Iks
  • A średnie saldo 300.000 będą mieć oboje przez pół roku…

   Dario
  • Ja dodam, żeby uważać na podatek od spadków i darowizn :) może się przyda

   Mszer
  • O ile mają wspólnotę majątkową i środki pochodzą z majątku wspólnego, to przelewy między kontami osobistymi małżonków nie są traktowane jako darowizna :) http://www.rp.pl/artykul/306135-Przelewu-od-malzonka-nie-zglaszamy-fiskusowi.html

   Krzysztof A.
  • Pytałem o to kiedyś opiekuna w Citibank i nie jest to możliwe w ramach tej samej edycji promocji. Natomiast można to zrobić w taki sposób, że pierwsza osoba korzysta z aktualnej edycji promocji, a druga czeka na następną edycję i jeśli warunki kolejnej edycji będą jej nadal odpowiadać, to nie ma przeciwskazań, aby skorzystała w taki sposób jak opisałeś.

   Analityk
 • Podróżowanie – tak!

  Kasiazxcv Odpowiedz
 • O co chodzi z tym podróżowaniem? To jakaś nowa wersja płaza czy SB?

  broker Odpowiedz
  • Chodzi o darmowe orzeszki dwa razy w miesiącu w kilku lotniskowych kantorkach.

   Iks
 • Da się to konto zamknąć równo z upływem wymaganych 6mcy utrzymywania salda, żeby nie wyskoczyć z 220zł?

  maly Odpowiedz
  • Właśnie miałem wspomnieć, że autor artykułu w obliczeniach chyba nie wziął pod uwagę opłat przed i po owych 6 miesiącach. Artykuł pozostawia sporo niewiadomych.

   Iks
  • To już zostawiam w rozważaniach danej osoby – czy chce zostać klientem Citigold dalej, czy zrezygnować. Wtedy faktycznie trzeba albo utrzymać saldo, aby konto było bezpłatne, albo poświęcić 220 albo 50 zł.

   Michał
  • @michal
   Chodzi o to, że przeprowadzasz obliczenia, ogłaszasz kwotę, jaką można zarobić, a okazuje się to tylko teorią, bo nie sprawdziłeś, czy to jest możliwe – tzn. nie wiadomo, kiedy dokładnie należy wypowiedzieć umowę, żeby nie stracić bonusów i ile będzie kosztowało „doniesienie” do „rozwiązania” – czy to w postaci opłat, czy strat wynikających z trzymania do końca fortuny na ułamkach procenta.

   Iks
 • O podróżowaniu poproszę ;)
  A o lokowaniu większych kwot tez dobrze poczytać – okresowo pojawiają się i u mnie takie potrzeby, a lokaty 2% to trochę mało.

  Robert Odpowiedz
  • Od dwóch miesięcy stale masz dostępne 3% na ideabanku i/lub lionsbanku, a wcześniej też w kilku innych miejscach przynajmniej 2,5%, więc się postaraj…

   Iks
  • No i o Millennium 2,7% też już można powiedzieć, że jest na „większe kwoty”…

   Don Quijote de la Mancha
 • Bardzo chętnie przeczytam o sprytnym podróżowaniu:)

  Marzena Odpowiedz
 • Nie mam pewności czy w warunkowej kwocie 300,000zł salda miesięcznego może się wliczać lokata 250,000zł tak aby obie strony dealu otrzymały po 2000zł ?

  marko_o Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy