Wraca hit od Citibanku: nawet 600 zł premii dla nowych klientów konta Citi Priority (i 400 zł za kartę kredytową!)

Zakończona

Ostatnia promocja Citibanku z premią za założenie konta zakończyła się sporo przed czasem ze względu na wyczerpanie puli promocyjnych wniosków. Nie ma się czemu dziwić – już podczas jej prześwietlenia można było zaryzykować stwierdzenie, że będzie prawdziwym hitem – i tak też się stało. Dlatego z przyjemnością informuję, że Citi Handlowy ogłosił kolejną promocję konta Citi Priority. Tym razem do zgarnięcia mamy bardzo łatwe 600 zł zwrotu za transakcje kartą, a same warunki promocji zostały uproszczone. Ale uwaga – trzeba się śpieszyć! Pula promocji znów została ograniczona.

600 zł zwrotu za płatności kartą dla nowych klientów konta Citi Priority Citibanku

600 zł dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, ale na szczęście tylko w zakresie kont osobistych. Bank zaznacza bowiem, że z oferty mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie posiadały, współposiadały ani nie były pełnomocnikiem do jakiegokolwiek konta osobistego lub oszczędnościowego Citibanku po dniu 31 października 2016. Wszyscy, którzy korzystali z takiego rachunku wcześniej (lub po prostu wcale) są traktowani jako nowi klienci :)

Co z posiadaczami kart kredytowych Citibanku, które są ostatnio szalenie popularne ze względu na liczne promocje z premią na start? Ich posiadanie nie ma na szczęście żadnego negatywnego wpływu na udział w promocji. Ba, korzystanie z karty kredytowej jest wręcz wskazane, bo dzięki temu łatwiej będzie spełnić warunek bezpłatności konta – ale o tym na końcu.

Premia po zapewnieniu wpływu

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o promocyjne konto Citi Priority. Bank zaznacza, że na złożenie wniosku oraz podpisanie umowy mamy czas do końca lutego – lub do wcześniejszego wyczerpania puli 2500 promocyjnych wniosków. Patrząc na doświadczenia z poprzedniej akcji, gdzie pula wyczerpywała się relatywnie szybko, warto działać sprawnie :)

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć tytułowy moneyback? Po pierwsze, podczas zawierania umowy o konto konieczne będzie wyrażenie dwóch zgód na:

przetwarzanie przez Bank danych osobowych w celu informowania ich o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z Bankiem w trakcie trwania Umowy […] oraz
otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji dotyczących prowadzonych przez Bank rachunków oraz informacji handlowych […] dotyczących produktów i usług oferowanych przez Bank oraz przez podmioty współpracujące z Bankiem w trakcie trwania Umowy […]

Oczywiście zgody możemy w dowolnym momencie cofnąć, co będzie najbardziej opłacalne po roku prowadzenia konta, kiedy promocja się skończy (wcześniej skutkowałoby to nieotrzymaniem premii).

Drugi warunek zgarnięcia zwrotu to zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku do końca pierwszego miesiąca po miesiącu otwarcia konta. Formalność.

Ostatni warunek, to osiągnięcie dziennego salda w wysokości min. 5000 zł w identycznym terminie. O co tu chodzi? Wystarczy, że na nasze konto wpłynie 5000 zł i „przeleży” tam przez noc. Następnie z pieniędzmi będziemy mogli zrobić to, co tylko chcemy. Bank dodaje jedynie, że:

Saldo dzienne środków, o którym mowa w pkt 5d), wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Uczestnika Oferty w Banku. Środki brane pod uwagę przy wyliczaniu salda nie mogą pochodzić z innych rachunków bankowych dla klientów indywidualnych prowadzonych przez Bank.

Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że wpływ 5000 zł nie może pochodzić z konta indywidualnego w Citibanku. Najlepiej więc przelać środki samemu sobie ze swojego konta w innym banku :)

Do 600 zł zwrotu wydatków z kontem Citi Priority

Same warunki uzyskania tytułowego zwrotu są natomiast niesamowicie proste. Jeśli spełnimy wszystkie powyższe punkty, to nie pozostanie nam nic innego, jak płacić kartą gdzie tylko możemy. Citibank zwróci nam bowiem 5% wartości płatności kartą w sklepach i internecie, które zostaną zaksięgowane w ciągu 12 miesięcy kalendarzowych (z uwzględnieniem miesiąca otwarcia konta). Jakichkolwiek wyłączeń brak :)

Maksymalny miesięczny zwrot to 50 zł, który uzyskamy za wydatki na poziomie 1000 zł miesięcznie. Rocznie do zgarnięcia mamy więc 600 zł bardzo łatwego moneybacku. Premia będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Ile kosztuje konto Citi Priority?

Konto Citi Priority to typowe konto kierowane w stronę klienta zamożnego. Jego prowadzenie może więc kosztować sporo (bo aż 30 zł miesięcznie), jednak opłaty można się pozbyć na dwa sposoby. Pierwszy to utrzymanie średniomiesięcznego salda w Citibanku na poziomie min. 30 000 zł. Jeśli Citi miałby jakąś ciekawą ofertę lokat czy kont oszczędnościowych, to nie byłoby to problemem – ale w innym wypadku trzymanie takiej sumy mija się z celem (no chyba, że faktycznie posiadamy kilka milionów oszczędności i lokowanie takiej „drobnej” sumki nie robi nam różnicy).

Znacznie ciekawszą opcją zwolnienia z opłaty za konto Citi Priority jest drugi warunek, czyli posiadanie produktu kredytowego i comiesięczne wpływy 5000 zł. A ponieważ darmowa karta Citi Simplicity (proponowana w wielu promocjach z premią na start) jest przecież kartą kredytową, to idealnie pasuje do tej definicji. O przelewaniu 5000 zł nie wspominam – możemy spokojnie przekazywać sobie pieniądze z naszego konta w innym banku, a następnie je zwracać (zostawiając np. 1000 zł na wydatki, w celu zdobycia moneybacku).

Co z kartą i wypłatą z bankomatów? Citi nie pobiera od nich żadnych opłat. Możemy więc spokojnie płacić za zakupy i cieszyć się zwrotem do 600 zł w ciągu roku :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Tak – konto i kk. Zwrot nie pamiętam czy jest na konto czy na kartę, w moim przypadku to bez różnicy. Zadzwoń i ponegocjuj, powiedziałem, że chcę wszystko pozamykać chyba, że mi dadzą ciekawą ofertę. Przedstawiono mi ofertę po czym powiedziałem, że jest mało ciekawa, więc się bardziej postarali :-)

  Damian A Odpowiedz
 • Wywalczyliscie coś wiecej?
  Pani najpierw zaproponowała 100zl, potem na haslo że slabo – 200zl liczone od jutra do końca maja – 10% wartości transakcji karta za utrzymanie kredytowej i zmiany rachunku na internetowe.

  savi Odpowiedz
  • Wow! 200 zł piechotą nie chodzi. ?
   Też spróbuję, choć parę lat temu, gdy napisałem w bankowości, że chcę zamknąć kk, to odpisali, że zamykają, nie oddzwonili z ofertą… Może tym razem się uda. ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • Ciekawe, bo za konto daja lepsza oferte 360zl. To nawet wiecej niz daja nowym. Przynajmniej mi sie udalo tyle dostac w styczniu.

   keton
  • Od Citi 360 zł? Pięknie!
   Ale pewnie już nie tak łatwo, jak to 200 zł, dla których wystarczy wydać 2000 zł, więc łatwo to w te parę miesięcy zupełnie „uczciwie” zrobić…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jaki rodzaj wpływu ma być na konto internetowe? Wg regulaminu chcą wpływu 2tys od pracodawcy :/ Walczę z nimi właśnie bo brak premii za grudzień I odpisują, że Wpływy nie od osób fizycznych :/ tak mi odpisali

   Zdzisiek80
 • U mnie po staremu – wpływ 5000 zł co miesiąc zwalnia mnie z opłaty za konto. Przelew robię z drugiego konta prywatnego.

  Damian A Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy