Jakie jest Konto Jakże Osobiste, które zastępuje dotychczasowe rachunki w Alior Banku?

Z początkiem września do oferty Alior Banku trafiło nowe Konto Jakże Osobiste, które ma zastąpić rachunki wycofane ze sprzedaży – Konto Wyższej Jakości, Konto Rozsądne oraz Konto Rachunki w Pakiecie. Z początkiem listopada wycofane zostanie również darmowe Konto Internetowe. Oprócz nowego konta pozostanie jedynie Konto Elitarne dla klientów private banking i konto HAIZ dla młodych. Innymi słowy nie będziemy mieć w zasadzie wyboru – zakładając konto osobiste w Alior Banku będziemy w zasadzie skazani na Konto Jakże Osobiste. Sprawdźmy więc jaki jest nowy rachunek.

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Standardowe warunki (braku) opłat

Podobnie jak w Banku Zachodnim WBK tu również postawiono na produkt, który możemy dostosować do własnych wymagać – układając swój pakiet jak z klocków. Zanim jednak pozwolimy sobie na dostosowywanie oferty musimy wiedzieć, że podstawowe warunki Konta Jakże Osobistego są takie same dla wszystkich. Jakie to warunki?

Po pierwsze opłata w wysokości 10 zł miesięcznie za obsługę rachunku. Dużo? Zdecydowanie tak, ale na szczęście bank pozwala na zwolnienie z opłat – wystarczy zapewnić jednorazowy wpływ kwoty min. 1500 zł z innego banku lub konta firmowego w Alior Banku (wykluczając przelewy własne z T-Mobile, Kantoru Walutowego oraz Tesco Finanse). Bank idzie również na rękę osobom młodym – jeśli nie ukończyłeś 26. roku życia, to za konto również nie zapłacisz ani grosza.

Za kartę debetową wydawana do rachunku również możemy zapłacić. Bank wycenia jej obsługę na 5 zł miesięcznie, jednak opłata nie jest pobierana od osób niepełnoletnich oraz w momencie, kiedy wykonamy płatności bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł. Ważne, aby transakcje zostały rozliczone w danym miesiącu. Warto pamiętać, że jeśli kartę otrzymaliśmy pod koniec miesiąca to nie musimy biec do sklepu – w pierwszym miesiącu Alior nie pobiera opłat za kartę (ani konto).

A jak z wypłatami z bankomatów? Można powiedzieć, że – w porównaniu do innych banków – dość standardowo. Za wypłaty z bankomatów własnych nie zapłacimy ani grosza, a za pozostałe wypłaty w kraju – 2,5 zł. W przypadku wypłat za granicą bank naliczy 5 zł. Jest jednak sposób na darmowe wypłaty gotówki (w Polsce): pieniądze wystarczy wypłacić BLIKiem albo w placówce banku.

Jakże Osobiste korzyści

Zaletą Konta Jakże Osobistego jest jednak to, że możemy je dostosować do swoich potrzeb. Do wyboru mamy dziewięć korzyści, a z dwóch z nich możemy korzystać za darmo (za kolejne płacimy 3,5 zł miesięcznie). Korzyści możemy modyfikować w bankowości mobilnej oraz nowej bankowości internetowej. Każda zmiana zaczyna obowiązywać od kolejnego dnia od 6:00. Co możemy zyskać?

Dwie najbardziej podstawowe oferty, to darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce oraz za granicą. O ile pierwsza z nich może mieć sens (jeśli dużo wypłacamy i nie chcemy szukać bankomatu z logo banku), to druga jest, moim zdaniem, nieopłacalna – co z tego, że gotówkę wypłacimy za darmo, skoro bank i tak przewalutuje transakcje po niekorzystnym kursie? :)

Kolejna korzyść jest również kuriozalna – bank pozwala na wybranie podwyższonego oprocentowania, ale nie na koncie osobistym, ale na rachunku oszczędnościowym. Jakie to oprocentowanie? 1,46% do 20 000 zł :) W chwili tworzenia tego prześwietlenia zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z innej oferty banku, czyli Konta Lokacyjnego na 2,5%.

Kolejna relatywnie słaba korzyść to program MasterCard Priceless Specials, który u konkurencji jest… darmowy. Osobiście i tak nie widzę większego sensu w korzystaniu z niego (na standardowych warunkach) – zbieranie punktów jest dość żmudne i niezbyt opłacalne. Są lepsze promocje za transakcje kartą.

Piątą korzyścią do wyboru jest możliwość korzystania z limitu w koncie przez 10 dni w miesiącu za darmo. Jeśli już pomyśleliście o tym, że możecie wyciągnąć środki, wrzucić je na konto oszczędnościowe i zarobić na odsetkach to mam złą wiadomość. Bank zaznacza, że z limitu skorzystamy za darmo, ale tylko do 1000 zł. Pamiętajmy też, że przyznanie limitu i coroczne odnowienie to koszt 2% (min. 75 zł) jego wartości. Pamiętajmy również, że:

W ciągu każdego miesiąca kalendarzowego z Korzyści można skorzystać tylko raz. Oznacza to, że każdy wpływ środków na Rachunek likwidujący zadłużenie i wejście w saldo dodatnie uniemożliwia w danym miesiącu ponowne skorzystanie z Korzyści

Czym dalej tym… na szczęście ciekawiej. Alior Bank pozwala na włączenie dwóch korzyści-ubezpieczeń. Pierwsze przyda się na wakacje (darmowe ubezpieczenie podróżne, m.in. kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, zagubienia bagażu czy pomoc prawna). Drugie – w nagłych wypadkach. Mowa o pakiecie assistance, który obejmuje ubezpieczenie samochodowe, domowe oraz medyczne. Swoją drogą każdego zachęcam do przeczytania warunków ubezpieczeń – czasem nam się wydaje, że jesteśmy ubezpieczeni, a wcale tak nie jest.

Ostatnie dwie korzyści są stworzone dla osób aktywnie korzystających z… promocji bankowych. Czyli dla nas :)

Pierwsza z nich to pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Pewnie dla statystycznego Kowalskiego nie będzie to zbyt interesująca opcja, ale dla wielu czytelników – wręcz przeciwnie. Sam co jakiś czas chciałbym wysłać pieniądze natychmiastowo (zwłaszcza w piątki wieczór) – niestety opłaty skutecznie mnie przed tym powstrzymują.

Wisienką na torcie jest ostatnia, chyba najlepsza korzyść, która pozwala na zyskiwanie 1% zwrotu za płatności telefonem (przez BLIKa, HCE oraz Android Pay). Do zgarnięcia mamy 20 zł miesięcznie, co przekłada się na wydatki na poziomie 2000 zł. Z jednej strony dużo, ale jeśli ktoś i tak jest zdecydowany na ten rachunek, to warto skorzystać z tego pakietu. Jest to również dobrze alternatywa w momencie, kiedy wyrobimy już obroty na innych kartach.

Warto jedynie odnotować, że zwrot nie będzie naliczany za transakcje z kodami MCC równymi 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 9406, 4829 oraz 4900. Kody sklepów znajdziecie na stronie jakimcc.pl.

Moja ocena

Konto Jakże Osobiste to rachunek dość… standardowy. Choć układanie klocków można uznać za ciekawą innowację (którą z pewnością doceni wiele osób), to same warunki prowadzenia konta są dość przeciętne. Szkoda, że bank nie zdecydował się na bezwarunkowy brak opłat za konto, jak na Koncie Internetowym. Z drugiej strony przelanie 1500 zł nie powinno stanowić problemu (wpływ z własnego konta w innym banku lub wpływ pensji). Identycznie jest z opłatą za kartę – szkoda, że bank nie postanowił zwalniać z opłat za ilość transakcji (jak w BZWBK), ale z drugiej strony – wydanie 300 zł to dość standardowy wymóg – a jego spełnienie nie będzie wyzwaniem, jeśli będziemy korzystać z 1% zwrotu za transakcje kartą.

A jaka jest wasza opinia na temat Konta Jakże Osobistego?

Nie przegap!

Komentarze

 • Przy Bliku też są przypisane kody MCC?

  Ewelina Odpowiedz
 • Beznadziejne.

  Imię Odpowiedz
 • ale wcześniej założone konto (np konto internetowe) pozostaje bez zmian, czy to przymusowa zmiana wszystkich dotychczasowych?

  Barbara Odpowiedz
 • Jest gdzieś indziej zwrot za transakcje BLIKiem?? czy tylko karta i HCE? Oczywiście karta nie jest obowiązkowa (i opłata za kartę)

  zenek64 Odpowiedz
  • W wielu bankach HCE można uruchomić bezwarunkowo za darmo bez posiadania karty plastikowej, ale Alior chyba wymaga plastiku — ja nie wiem, bo nie działa mi nowa apka, a w starej HCE nie ma…

   Wprawdzie 1% z kwoty mniejszej niż wymagane 300 zł to poniżej 3 zł, ale można by mieć taki 1-procentowy moneyback np. na rzadkie duże zakupy (typu lodówka, komputer). Przy okazji: „Opłata [za kartę] jest pobierana od Kart ze statusem ‚Do aktywacji’, ‚Aktywna’, ‚Zablokowana’” — czyli odpada blokowanie karty i odblokowywanie jej tylko przed takimi zakupami…

   Więc rzeczywiście trzeba by chyba za taką lodówkę płacić Blikiem — ale kto jeszcze kupuje takie rzeczy w sklepach stacjonarnych…

   Don Quijote de la Mancha
  • W internecie też już najczęściej można płacić BLIKiem:)

   mbr1111
  • @mbr1111 — pytanie tylko, czy Alior zwróci jedną setną takich płatności…
   ↓ 25 września 2017, 13:45 • Don Quijote de la Mancha

   Don Quijote de la Mancha
  • Się okaże. W każdym razie ja się raczej nie rzucę na to, by mieć te 10 zł zwrotu od jakiegoś okazjonalnego wydatku na większą kwotę typu 1000 zł. Chyba że już będzie jakaś totalna posucha wśród kont ze zwrotami za zakupy.

   mbr1111
 • Jeśli stare konta pozostaną, to da się wytrzymać. Ja od września 2015 mam KWJ więc zgodnie z obietnicą banku, jeszcze 3 lata powinno funkcjonować.

  Fabian Odpowiedz
 • 1. Mogę zmienić obecny rachunek na ten i czy to kosztuje?

  2. Czy dobrze rozumiem, że wybierając korzyść „darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce” i żadną inną oraz zapewniając wpływ 1500 i wydając 300 zł miesięcznie mam bezpłatne konto z bezpłatną kartą i bezpłatnymi bankomatami, czyli w zasadzie wszystko za free?

  Kansuke Odpowiedz
 • Konto Jakże Beznadziejne. Nie ma nic co mogłoby człowieka przyciągnąć do niego. Mam wrażenie, że więcej rzeczy w tym koncie jest nastawionych na wyciąganie kasy z konta pod pretekstem udogodnień. Trzeba się pilnować przy tym koncie. Ciekawe czy to już trend i banki będą zmniejszać ilość kont do jednego podstawowego? Jak myślicie? Admin dzięki za artykuł ?

  Kagoo Odpowiedz
  • No bo to konto standardowe, czyli dla przeciętnego Kowalskiego, a nie dla nas ;)
   Jeśli ktoś zapewni wpływy i poobraca kartą to ma praktycznie wszystko za darmo (np. z pakietem darmowych wypłat).

   Michał
  • Może w następnej promocji bedzie „jakiś gadżet” za założenie konta.

   ozon136
 • Co jeśli skończy mi się 5 letnia gwarancja na KWJ?
  Czy automatycznie zmienia nazwę i staje się płatne?

  Rzepa Odpowiedz
  • Przyłączam się do pytania, ja liczę, że jednak pozostanie w obsłudze na starych zasadach…

   Don Quijote de la Mancha
  • Widzę, że większość osób myli dwie rzeczy (co zaraz doprecyzuje we wpisie).

   Alior zakończy sprzedaż starych kont = nie będzie można ich dalej zakładać.
   Pozostaną jednak w obsłudze = będzie z nich dalej można korzystać, choć banki zazwyczaj prędzej czy później pogarszają starą ofertę aby przekonać klientów do zmiany. Zobaczymy jak tu będzie.

   Michał
  • Wprowadzą głupie opłaty, jak to mają w zwyczaju.
   Przejście na to konto z innego płatne?

   Imię
  • „Przejście na to konto z innego płatne?”
   — w nowej toip widzę tylko „Opłata za zmianę wariantu konta na Konto Internetowe [z Konta Jakże Osobistego] – 150 zł” — dziwne, bo przecież Internetowe mają zlikwidować…

   Don Quijote de la Mancha
  • Bezpłatne. Nawet zachęcają do zmiany.

   Fabian
 • 1. Brak wykluczeń typu MCC dla Blik, może być jakąś szansą, ale przy zwrocie 1% nie ma chyba sensu kombinować…

  2. Niestety zwrot za HCE/AP jest tylko za płatności zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych, więc nie obejmie transakcji z apki (typu opłacanie pizzy czy taksówki).

  3. Zwrotu za płatności Blik w internecie też raczej nie będzie:

  Płatności zbliżeniowe telefonem obejmują płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych z użyciem Android Pay, technologii HCE oraz usługi BLIK.

  — póki co nie ma zbliżeniowych płatności Blik, teoretycznie można by „usługi BLIK” traktować jako zupełnie osobną część tej definicji, ale pewnie chodziło im o „płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych z użyciem […] usługi BLIK”.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Don jeśli zwrot BLIK na Allegro lub w innych sklepach online nie przejdzie to to konto faktycznie jest bez sensu – 1 % za płacenie kartą to trochę słabo a kto płaci BLIKiem stacjonarnie w sklepie jak kartą jest wygodniej? Co inne gdyby BLIK online był zwrot bo jeśli oferta nie jest limitowana dla nowych i na kilka miesięcy to można sobie zapewnić 20 zł miesięcznie za zwykłe zakupy online.

   zenek64
 • Dodam, że zwiększyła się opłata za wysłanie SMS-a „jako potwierdzenie zdarzenia na rachunku” (z 30 na 50 gr).

  Kansuke Odpowiedz
 • Ja to skomentuje tak.. Nic się dzieje. Admin musi coś pisać i napisał o koncie nieopłacalnym dla ludzi korzystających z bloga. ;-)

  jaceny Odpowiedz
 • Czytam i czytam bez zrozumienia i tylko zapytam czy to znaczy , że za transakcje zwykła kartą bez tych wynalazków zwrotu nie dają? Ale pewnie i tak tego konta zalozyc by juz do kolekcji nie chieli.xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • wyższa kultura bankowości … to nie na moją głowę :)

  zennhorst Odpowiedz
 • Beznadziejne, masa lepszych kont z większymi wartościami dodatnimi.

  Pozdrawiam
  TomL

  TomL Odpowiedz
 • Jak admin zachwala te natychmiastoprzelewy, to mógłby podać ich limit kwotowy.

  Iks Odpowiedz
  • Nie kojarzę żadnych limitów – coś przeoczyłem?

   Michał
  • Limit pojedynczego przelewu Express Elixir to w Alior 20 k zł, nie wiem, czy jakiś inny bank ma wyższy. Oznacza to, że pięcioma bezpłatnymi przelewami nawet na tym nowym koncie można natychmiastowo wytransferować 100 k zł — to chyba dobrze?

   Don Quijote de la Mancha
  • no właśnie – bałem się, że też było ustawione 1000 zł jak w limicie w rachunku – ale na szczęście regulamin nic nie mówi o limitach.

   Michał
  • A przez blue limit 5000zł…
   I czy limit docelowego banku nie ogranicza?
   Nie udało mi się znaleźć zestawienia limitów w bankach…
   Ale jest zestawienie godzin działania:
   http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

   iks
 • http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wyciek-danych-z-czterech-bankow,775771.html

  Wyciek danych. Najwięcej z ib. Widać że jednak ten cloud to sito.

  Hugo Barra Odpowiedz
 • Myślę, że najważniejsza informacja z tego wpisu dla czytnielników bloga to taka, że konta z gwarancją pozostają z gwarancją (w tym przede wszystkim KWJ) i nie zmienią się ich warunki, które de facto zmuszą do przejścia na nowe Konto Jakże Beznadziejne :)

  Chris Odpowiedz
 • Czy gdzieś założę jeszcze w oddziale lub przez Internet Konto Wyższej Jakości?

  abc Odpowiedz
  • Dobrze że ja też mam KWJ i jeszcze ok 3 lata będzie :) Najlepsze konto ze wszystkim za jedyny wpływ :)

   luka89waw
  • Konto Wyższej Jakości już znikło ze stroniy banku, obawiam się że nie jest oferowane.

   BZWBK też wycofuje konta 1|2|3, ale do listopada można jeszcze zakładać w Oddziałach (bez karty nadaje się jako świetny rachunek oszczędnościowy na 3%, bez limitu przelewów, a otworzyć można kilka).

   Fabian
 • *liczbę transakcji (nie ilość)

  3cik Odpowiedz
 • Admin, powinieneś zacytować klasyka – czyli Truskawkę na torcie, a nie zwykłą wisienkę na torcie :P

  slayer Odpowiedz
 • Moim skromnym zdaniem – beznadzieja. Konto nie jest darmowe. Szkoda, że rezygnują z konta Internetowego, bo było ono chyba jeszcze najlepsze w ich ofercie. Czyli według nowych reguł będie tak, że np. będę mieć darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, a za konto i kartę będę płacić 15 zł. Trochę paranoja. Jeśli konto byłoby w 100% darmowe – wtedy poważnie zastanowiłbym się na ofertą, ale jednak chyba na tę chwilę wolę zostać w Orange Finanse.

  Klemin Odpowiedz
 • jest pretekst do podnoszenia opłat w TOiP – narazie alior dla kont biznesowych wysłał takiego maila
  „miany związane są z koniecznością dostosowania opłat Alior Banku do warunków rynkowych oraz z objęciem niektórych opłat i prowizji podatkiem od towarów i usług w związku z obowiązującą od 1 lipca 2017 r. nowelizacją ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Na mocy tej nowelizacji uchylony został ustęp 13 w art. 43 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług dotyczący zwolnienia z podatku VAT wyodrębnionych czynności, niezbędnych i właściwych do wykonywania usług, których przedmiotem są usługi finansowe. ”
  bełkot bełkotem ale opłaty pójdą w górę – dla biznesu na szczęśćie podnieśli opłaty do usług z których nie korzystam

  zenek64 Odpowiedz
 • Admin dodaj na stronie jakimcc kod zakazany 9406 oznaczający punkty Totalizatora sportowego popularnie zwanego lotto – może drobiazg ale ….

  zenek64 Odpowiedz
 • Minęło już 2 miesiące od kiedy to konto jest w ofercie, więc pewnie pierwsze zwroty już były. I jest ten naliczany może zwrot 1% za transakcje BLIK w internecie ?

  neme Odpowiedz
 • Ponawiam pytanie kolegi neme.

  fasdfasfas Odpowiedz
 • zwrotów jeszcze nie ma ale pierwsze transakcje wykonałem w listopadzie więc czekam cierpliwie. Natomiast chce ostrzec przed pewną pułapką – jeśli ktoś ma dużo kont z BLIKiem i chce przelać na konto w Alior Banku pieniądze BLIKiem (co nowa aplikacja mobilna umożliwia) to przelew na 1505 zł z BZ WBK NIE ZWALNIA Z OPŁATY ZA KONTO – musi być przelew standardowy lub natychmiastowy z innego banku ale BLIKiem nie :-( Na szczęście po telefonie na infolinię oddali opłatę ale lepiej mieć to na uwadze. Aha i przelewy expresowe wg mnie tracą sens jako korzyść gdy BLIK umożliwia przelewy P2P

  zenek64 Odpowiedz
  • ?? a jak przelać BLIKiem kasę na dowolne konto ? Myślałam, że jest to możliwe tylko do osoby, która ma zdefiniowany swój numer telefonu w takiej usłudze.

   Be@
  • napisałem przecież – w nowej aplikacji mobilnej udostępnili przelewy BLIKiem P2P. Więc ustawiasz swój nr telefonu do odbierania w Alkorze a następnie robisz przelew na ten nr telefonu w aplikacji mobilnej innego banku (IKO/BZ WBK Mbank/Orange finanse/ING/Millenium) System jest na tyle elastyczny że w kążdej chwili można zmienić konto i bank z którym powiążesz swój nr telefonu.

   zenek64
  • a co do opłącalności przelewów natychmiastowych – osobiście wykorzystuje je najczęśćiej do przekazywania środków mięzy swoimi kontami aby skorzystac z dobrej lokaty lub opróżnić szybko konto – jeśli wykonujesz sporo przelewów na nieswoje konta to jak najbardziej 5 przelewów natychmiastowych można zostawić jako korzyść aczkolwiek jak teraz wprowadzili oprocentowanie 3 % jako korzyść (opisane przez Admina już ) a tylko 2 korzyści są darmowe to prędzej zrezygnuje z przelewów natychmiastowych niż z moneybacku 1 %

   zenek64
  • No tak, ale to nadal gadżet – z którego korzysta mało osób. Przelew natychmiastowy może pójść do (prawie) każdego, a ten BLIK P2P tylko do osoby która ma apkę bankową i skonfigurowała odpowiednio w niej swój nr telefonu. Poza tym portalem niewiele jest osób (dorosłych) w realnym świecie, które z tego korzystają.

   Be@
 • Dziś pojawił się zwrot za transakcje telefonem . no i niestety oni sprawdzają czy transakcja jest internetowa czy stacjonarna. Brałem udział w promocji tapnij kasę część transakcji wykonałem AP w Allegro i za nie zwrotu nie otrzymałem. Natomiast za wszystkie „tapnięcia „stacjonaerne naliczono 1 % poprawnie. Za BLIKa którym płaciłem tylko w necie ani grosza. No cóż zwrot jest od pierwszej złotówki co jest zaletą taj korzyśći

  zenek64 Odpowiedz
  • inni co tapali kasę też mogą się podzielić swoimi obserwacjami ciekawi mnie czy takie same wnioski u Was ze zwrotami….

   zenek64
  • Bardzo słabo że tylko stacjonarnie,jakby Bank nie rozumiał że mamy 21 wiek :( więc promocje adekwatne na nasze czasy lepiej aby były.

   bolek
  • bolek ale czytając ofertę 1 % za zakupy spożywcze i na stacjach KK Eurobanku gdzie trzeba wydać najpierw 900 zł żeby dostać tyle samo co tutaj od pierwszej złotówki to jednak najgorzej na rynku nie jest. Poza tym poza wąskimi wykluczonymi MCC zwroty są za wszystko co można stacjonarnie kupić….

   zenek64
 • Zwracają 1% za płatności BLIK w internecie? Mam większy zakup na Allegro, a już wiem, że za Android Pay nie zwrócą?

  drudar Odpowiedz
 • Można zmienić z konta rozsądnego na konto jakże osobiste ?

  Olaniska Odpowiedz
 • Ale kupa, założyłem konto z tematu 100zł na start a w tym temacie dopiero piszecie, że zwrot 1% nie obejmuje transakcji internetowych. Po wpływie premii konto do odstrzału.

  falusinski Odpowiedz
 • Macie jakiś sensowny sposób na wyciągnąć tych 2 dych za płacenie BLIKiem?

  pytanie Odpowiedz
 • czy transakcje blik wypłaty z bankomatu łapią się na 1%? ktoś to testował?

  piotrrz Odpowiedz
  • Ja nie testowałem, jednak pozwolę sobie odpowiedzieć.

   Wypłata gotówki z bankomatu nie jest płatnością bezgotówkową.

   Don Quijote de la Mancha
 • Zgodnie ze zmianami wchodzącymi od 9-12-2019 Alior Bank wycofuje płatności zbliżeniowe telefonem za pomocą technologii HCE, w związku z tym odpada ta metoda w przypadku moneyback:( Pozostaje Google Pay (poprzednio Android Pay)

  aircrash Odpowiedz
  • No i? Google Pay też używa technologii HCE, dużych różnic nie widzę.
   A skądinąd za Apple Pay moneybacku nie ma? To by była niezła dyskryminacja…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy można deaktywować kartę debetową a tym samym uniknąć koniecznosci wydawania 300 PLN miesiecznie i zostawic samo konto i korzystać np z podwyzszonego oprocentowania 3% na koncie oszczednosciowym ?

  KaBe Odpowiedz
  • Karta nie jest obligatoryjna, tak więc można ją zamknąć.

   Lokata
  • Tak, pod warunkiem, że konto z kartą nie było zakładane w promocji, której warunki jeszcze spełniasz i czekać na nagrodę, bo wtedy trzeba jednak kartę chyba trzymać do wypłaty nagrody

   Kate
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy