2,5% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Zakończona

Po miesięcznej przerwie ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym Alior Banku. Tym razem zarobimy jednak mniej, niż poprzednio – bo 2,5% w skali roku, do 100 000 zł.

2,5% na Koncie Mocno Oszczędnościowym od Alior Banku

2,5% w Alior Banku

Obecna 7. edycja promocji trwa od 17.05 do 25.06.2019. Aby z niej skorzystać należy przynieść do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 8.05.2019. Jeśli bank wykryje spełnienie tych warunków to aktywuje nam nasz indywidualny, 3-miesięczy okres podwyższonego oprocentowania.

2,5% zgarniemy dla kwoty maksymalnej 100 000 zł. Nadwyżka nad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli zaledwie 0,89% w skali roku.

Warto tu zaznaczyć, że nie ma znaczenia czy jesteśmy nowym klientem banku, czy obecnym. Wszyscy mają takie same warunki.

Co z osobami, które korzystają już z poprzedniej edycji promocji? Dopiero po jej zakończeniu powinni móc dalej zarabiać 2,5% (o ile spełnili warunek nowych środków).

W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego Uczestnik Promocji nie może przystąpić do innej edycji Promocji.

Do 3,5% u konkurencji

Na koniec przypomnę, że w innych bankach możemy zyskać sporo więcej. Przykładowo Getin Bank oferuje 3,4-3,5% w skali roku, a Bank Millennium – 2,7% z możliwością cyklicznego korzystania z promocji. Warto więc zastanowić się, czy korzystanie ze słabszej oferty Alior Banku ma w tej chwili sens.

Nie przegap!

Komentarze

  • I spisek. ?
   Alior to mój główny bank, więc czasem by się takie konto 2,5% przydało, żeby coś krótko przetrzymać, ale… akurat 8 maja miałem tam kilka wpływów na większą sumę i wylałem to do Idea dopiero 9 maja! ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Jak rozumiem, w Aliorze po zakończeniu jednej promocji może rozpocząć się od razu kolejna czy trzeba tak jak w Getin przeczekać jedną edycję?
   Pytam, bo akurat na początku maja wycofałem środki (przed badaniem środków) i teraz przelałem z powrotem, ale co ciekawe, jeszcze na kilka dni dostałem oprocentowanie 2,7% (nie skończyła mi się poprzednia promocja na 4 miesiące). Co po zakończeniu tej wcześniejszej? Dostanę 2.5% czy 0,89?

   xandi
 • No faktycznie mega lipa… Inni podwyższają, ulepszają ofertę, a oni nie dość, że już wcześniej skrócili okres promocji do 3 miesięcy, to teraz jeszcze zmniejszyli i tak już średnie oprocentowanie.

  pws Odpowiedz
  • Wygląda na to że taki jest trend. Nie mniej Getin Holding dyktuje teraz warunki dla oszczędzających.

   K+M+B
  • Kto podwyzsza? Wszyscy obnizaja, bo banki mialy fatalne wyniki za 2018 roki szukaja wszedzie ciecia kosztow. Inflacja szybuje a RPP spi.

   Kajko
  • Dokładnie. Wszędzie pospadało. Ciekawe ile spadnie w Millennium (to już za tydzień) ?

   Be@
  • Tak. 25.05

   someone
 • Konto Mocno Oszczędnościowe w Aliorze ma dwie cechy, praktycznie niewystępujące w ofercie konkurencji:
  1) Możliwość bezpłatnej wpłaty w oddziale;
  2) Przelewy z KO na ROR bez żadnych limitów i opłat

  Adam K. Odpowiedz
  • czyli można to też traktować w taki sposób że na KO trzymamy „środki do codziennego użytku” na 2,5% i np. w aplikacji w dowolnej chwili można sobie przelewać bez ograniczeń z KO na KJO?

   adaś
  • Dokładnie, nie ma obaw, że w jakimkolwiek momencie, wykorzystując część środków, narażamy się na zbędne opłaty. :) Tylko należy pamiętać o tym, że ten transfer musi być w ramach rachunków Aliora, czyli z Konta Mocno Oszczędnościowego na Konto Jakże Osobiste lub Konto Internetowe (z którego zresztą korzystam). :)

   Adam K.
  • Na Konto Wyższej Jakości też jest bezpłatnie.

   Drugim takim wyjątkiem jest ING z OKO i OKO Bonus; nie lubię ich apki, ale ma świetną rzecz, która to uzupełnia: szybki przelew z ko na ror można zrobić na pierwszym ekranie, nawet bez logowania się (może to być przydatne nawet przy kasie sklepowej)

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Don ale ile to OKO ma ?? 0,7 %?? w Getin też można przelewać bezpłatnie zakładając i zrywając lokaty tylko to już nie jest tak wygodne i szybkie jak w ALior

   zenek64
  • Ale na OKO Bonus często była promocja na 2,5% (nie wiem, czy aktualnie też jest), czyli dokładnie tyle, co to ko, pod którego opisem piszemy. A kiedy z tego ko ING korzystałem, to Alior na swoim ko oferował jakieś ułamki procenta.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jest nadal oko bonus do 2 lipca na 2,5%. Tylko lipa bo od 3.07 zmieniają się stawki oprocentowania i nie wiadomo ile wyniesie nowe oprocentowanie

   DN
  • OKO Bonus jest regularną promocją 2,5%, teraz też jest i tymczasowo z niego korzystam, bo czekam, aby uruchomić nową promocję ko Getin.

   abc
  • skończył mi się okres promocyjny w getin
   przy okazji przelewu zewnętrznego dostałem propozycję ko na 3,3%

   kruczi
 • Może ktoś podpowie co zrobić z KO w Nest Banku? Minął 6miesięczny okres promocyjny i nadal wyświetla mi się 3%. Czy ten bank robi taki numer :) że pokazuje wyższe oprocentowanie a faktycznie nalicza standardowe?
  Miałam już podobną sytuację przy lokacie na Nowe Środki, po tygodniu zorientowałam się, że to nie są nowe środki w całości i zerwałam lokatę. Przez cały ten czas system pokazywał zawyżone oprocentowanie chociaż zgodnie z regulaminem bank powinien mnie powiadomić, że nie spełniam warunku nowych środków.
  Obawiam się, że promocyjna stawka na KO będzie się pokazywać do końca miesiąca a potem mi zabiorą naliczone odsetki :)

  Ew@ Odpowiedz
 • Dzięki za info! W Millenium mam już max a Getin należy do pana który dorobił się na ludzkiej krzywdzie więc złotówki tam nie zostawię.

  Michał Odpowiedz
 • Czy ktoś korzysta w Aliorze jednocześnie z dwóch konto oszczędnościowych? Mocno oszczędnościowe na 2,5% i to drugie z „korzyścią” na 3%?

  25 Odpowiedz
 • W czerwcu założyłam KMO i wpłaciłam pierwsze środki poniżej limitu 100 tyś. Promocja kończy się 25.06. Jeśli po tej dacie wpłacę kolejne nowe środki to one również będą oprocentowane wg stawki promocyjnej czy już nie?

  Ew@ Odpowiedz
  • od dnia pierwszej wpłaty na KMO liczy się Twój indywidualny, 3-miesięczny okres podwyższonego oprocentowania, więc każda wpłata powyżej salda początkowego, nie przekraczająca 100K zł będzie promocyjnie oprocentowana

   kolo
  • O indywidualnym trzymiesięcznym okresie to wiem, nie była tylko pewna czy 25.06. (koniec okresu promocji) nie jest datą graniczną do kiedy można przelewać środki. Te dopłacone środki już nie załapią się na pełne 3mieś, myślałam że trzeba je wpłacić do 25.06. Dzięki

   Ew@
 • Czy pieniądze zgromadzone w T-Mobile są liczone jako stare środki?

  numerek Odpowiedz
 • Nie. T-mobile jest tu traktowany jako odrębny bank.

  gajowy Odpowiedz
 • Czyściłam konto MO (przelew z datą przyszłą), pokazało się info o opłacie ale przelew udało się zatwierdzić. Ponieważ nie wiem kiedy Alior pobiera prowizje, czy na koniec miesiąca (wtedy na koncie byłyby odsetki) czy w dacie wykonania przelewu (wtedy konto byłoby puste co groziłoby chyba zablokowaniem przelewu?) dlatego chciałam go zmodyfikować (pomniejszyć o te 8zł) jednak każda próba modyfikacji kwoty zwracała błąd. Musiałam całkowicie usunąć przelew i wklepać go jeszcze raz z mniejszą kwotą. Ktoś może to wyjaśnić?

  Ew@ Odpowiedz
  • Chyba nie ma co wyjaśniać, po prostu ten ich nowy system nadal sypie ciągle takimi lub podobnymi błędami co jakiś czas, mimo że minęło już dużo czasu od jego startu.

   pws
  • Tylko że ja to robiłam w starym systemie. Teraz już wiem, że prowizja jest pobierana od razu więc gdybym nie poprawiła tego przelewu to prawdopodobnie nie zostałby wykonany z powodu braku środków na opłatę. Błąd systemu, że pozwolił na zatwierdzenie przelewu, który zeruje konto

   Ew@
 • @Admin wystartowali z nową edycja promocji.

  Z tego konta są wszystkie przelewy na ror za darmo?

  Anom Odpowiedz
  • Tak, ale tylko na ROR w Aliorze (czyli Konto Jakze Osobiste lub Konto Internetowe). Możliwe jest również bezpłatne wpłacanie środków na Konto Mocno Oszczędnościowe bezpośrednio w oddziale Alior Banku.

   Adam K.
 • Czy coś wiadomo o kolejnej promocji, która trwa do 25.07?

  Fazi Odpowiedz
 • Dzięki za info. U mnie akurat było grubo (przelałam kasę z Mille), ale i tak omijam tę promocję – więc nie szkodzi ;-) Natomiast na następną już się załapię… o ile wyczyszczę konto – a znowu wypada mi niekorzystnie (akurat kończy się lokata w innym banku). Chyba, że znowu zaczną mieszać…

  Be@ Odpowiedz
 • Kilkanaście minut temu dostałem sms-a z informacją o aktywacji promocji na koncie oszczędnościowym tyle, że promocje aktywowałem 1 lipca (saldo do promocji obliczane z 19.06) i za bardzo nie wiem o co biega. Czyżby spóźniony sms, którego nie otrzymałem 01.07 po przelaniu na konto nowych środków?

  pytanie Odpowiedz
 • Wczoraj skończyła się kolejna edycja promocji na KO. Na obecną chwilę nowej brak – więc odpadł kolejny bank, który oferował oprocentowanie 2,5%. Zawsze była alternatywa dla nadwyżki środków z Millennium…

  diego Odpowiedz
  • Co Ty gadasz? Obecna 9. edycja trwa do 18.09, a i później pewnie odpalą kolejną.
   Sprawdź sobie Tabelę oprocentowania:
   file:///C:/Users/Pawe%C5%82/Desktop/tabela-oprocentowania.pdf

   pws
  • Haha, no z pośpiechu link do dysku wkleiłem :D Ale to sobie wyszukaj na stronie banku, bo ona się od razu pobiera.

   pws
  • A to ciekawostka… w dwóch miejscach jest różna data. Ja też sobie zanotowałam 11.09. Ale w Tabeli Oprocentowania jest 18.09. Ehhh to za szybko wycofałam środki.
   Co ciekawe ww. Tabela ma datę 2019-09-12 czyli dzisiejszą.

   Be@
  • Też to zauważyłem, że tabela jest z dzisiaj, więc coś zmieniali. I faktycznie… znalazłem na kompie starszą Tabelę z 26.07 i tam była data końcowa promocji wyznaczona na 11.09, więc dzisiaj musieli przedłużyć edycję o tydzień. Ciekawe co to oznacza, czy że szykują się do zakończenia czy teraz będą w ten sposób działać.
   @Be@, KMO na szczęście ma to do siebie, że można z niego wylewać na swoje konta w AB bez ograniczeń w miesiącu… ;)

   pws
  • nooo można, ale jak się chce trafić na na dzień bazowy z pustym kontem – to trzeba z tydzień przed zakończeniem wcześniejszej promocji opróżnić konto. Ja nie biorę udziału w 9. edycji, tylko w poprzedniej, która mi się kończy na początku października. Dlatego ta 10. jest przeze mnie szczególnie oczekiwana… Tym bardzie, że w Neście mi się wszystko pokończyło (od pół roku nie było tam sensownego oprocentowania).

   Be@
  • @Be@, faktycznie masz rację. Sam mam zamiar tak zrobić, ale dopiero przed 11. edycją, o ile taka będzie (mam nadzieję…).

   pws
  • Obecna edycja była do 11.9 dziś rano o 9:35 zrobiłam zrzut i jest wyraźnie 11.9. Czyli zmiane na 18.9 zrobili około południa.

   majaa
 • Właśnie sprawdziłem i faktycznie jest do 18.09. ale na stronie banku jest do 11.09. Dzisiaj chyba wydłużyli o tydzień, bo tabela oprocentowania jest z 12.09.

  diego Odpowiedz
 • Ja również miałem zapisany 11.09. jako koniec promocji… Czyli czekamy jeszcze tydzień, chyba, że znów namieszają. A tu nowa tabela oprocentowania z dzisiaj https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:b275d1da-d2f7-4e4a-b29b-7e1fc25311e6/tabela-oprocentowania.pdf

  diego Odpowiedz
 • Ostatni opis promocji KMO Alior (powyższy) dotyczy 7. edycji promocji. Jest tu cytat (jak mniemam z regulaminu – którego znaleźć nie mogę): „W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego Uczestnik Promocji nie może przystąpić do innej edycji Promocji.” – co zostało zinterpretowane w opisie, że nie można być jednocześnie w dwóch promocjach, ale jak się skończy jedna, to można od razu przystąpić do następnej, aktualnie trwającej.
  Pytam, bo nie znam dobrze tego produktu – od niedawna korzystam.
  W obecnej promocji, tj. edycji 10. zapis ten chyba zmieniono i teraz brzmi on tak: „Z 10 edycji Promocji, której zasady funkcjonowania opisuje niniejszy Regulamin, nie może skorzystać uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji, tj. który jest objęty Okresem przystąpienia do Promocji 10 edycji i naliczane jest dla niego oprocentowanie promocyjne wynikające z poprzednich edycji Promocji.” — zapis jest pogmatwany i w zasadzie nie rozumiem tego zdania. Czy nadal (?) jest tak, że jeśli nowa promocja trwa np. 1 do 30. A mój indywidualny okres podwyższonego skończy się 5-tego. To już od 6-tego mogę przystąpić do nowej promocji. I nie muszę czekać do 30. kiedy się skończy i ewentualnie ogłoszą nową. Jestem trochę skażona regulaminami Millenium i nie wiem zaczynam mieć problemy z innymi regulaminami. Prośba o komentarz.

  Be@ Odpowiedz
  • Wg mnie nadal prawdopodobnie będzie po staremu, gdzie jedyną istotną kwestią był dzień badania starych środków.

   pws
  • Regulamin jest wyraźnie przeredagowany. Niestety nie mam zachowanych poprzednich dokumentów (tylko jeden z otwarcia konta) – więc nie wiem kiedy nastąpiła zmiana. W każdym razie wcześniej chyba nie było podzielone oprocentowanie na promocyjne 2,3% i promocyjne 2,6% z przelewem (?!). Ale pewna nie jestem, może ktoś jednak dłużej korzysta i wie więcej..

   Be@
  • Swoją drogą, tyle gadają o tym trwałym nośniku – a okazuje się, że on dotyczy tylko ogólnych cenników i regulaminów, a regulaminów promocji już nie…

   Be@
  • Na pewno nie było wcześniej żadnego podziału, tylko jedna stawka dla nowych środków.

   pws
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy