5% do 200 000 zł bez zakładania konta osobistego w Santander Consumer Bank

Zakończona

Santander Consumer Bank kolejny raz zdecydował się na podwyższenie oprocentowania swojego flagowego rachunku oraz znaczne zwiększenie kwoty maksymalnej. Osoby, które posiadają lub założą konto oszczędnościowe tego banku, zyskają od dziś 5% dla nowych środków dla kwoty do 200 000 zł. Co istotne: rachunek zakładamy przelewem weryfikacyjnym, środki będziemy mogli wypłacać za darmo kiedy tylko chcemy, a bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego. Rachunek ten idealnie więc nadaje się jako skarbonka.

5% dla nowych środków w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 26.04.2022. Jako saldo rozumiemy tu sumę środków na lokatach i kontach oszczędnościowych. Jeśli nie korzystaliśmy do tej pory z oferty tego banku, to warunek mamy spełniony automatycznie – o ile zawnioskujemy o konto oszczędnościowe i podpiszemy o nie umowę (przelewem!).

I… to w zasadzie tyle! Nasze środki (do 200 000 zł) zarobią 5% w skali roku do końca danej edycji promocji – obecnie do 30.07.2022. Pozostałe środki zarobią standardowo – na ten moment 1,9-2% w skali roku.

Czym wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • A jak w Santanderze wyglada sprawa zamknięcia takiego konta otwieranego przelewem weryfikacyjnym? Można to zrobić zdalnie czy trzeba w oddziale? jak rozumiem te darmowe przelewy są na dowolne konto czy też jedynie na zdefinowane przy przelewie weryfikacyjnym?

  marynatek Odpowiedz
  • Przelewy tylko na zdefiniowane konto.

   Kulson
  • Ja też nie bardzo rozumiem kwestii oprocentowania i wyliczania srodków. jeśli otworzę konto i wpłacę środki to mam nowe środki w całości. Data badania salda to 26.04. i teraz nie wiem co będzie po 30 lipca jak okres promocji się kończy. Mam wycofać środki żeby wplacić na następną promocję i miec w domyśle jeszcze wyższe oprocentowanie? Tak czytam ten regulamin i wydaje mi się że nie trzeba robić nic i wszystko co wpłacone po 26.04 będzie automatycznie wskakiwało na nową promocję i nowe oprocentowanie bo to jest dzień wyliczania nowych środków, ale za prosto by to chyba było.

   marynatek
  • Ta promocja działa tylko do 30 lipca, więc na podstawie jej regulaminu nie ma co wnioskować o następnych. Będzie następna (nie wiadomo czy od razu od następnego dnia – SCB miewał krótsze lub dłuższe przerwy), to będzie nowy dzień badania salda. Na 100% taki, że nie załapiesz się, jeśli będziesz miał tam kasę cały czas. Na dzień dzisiejszy po 30 lipca masz 1,9% i tyle. Więc tak, raczej na pewno (raczej, bo nie wiadomo co wymyślą, ale wątpię, by dali duży procent bez żadnych warunków) trzeba będzie wycofać kasę przed dniem badania salda. Kiedy on będzie? Tego nie wie nikt, dla bezpieczeństwa warto to zrobić kilka dni przed 30 lipca. Ot, modne durnopromocje „na nowe środki”.

   Kulson
  • Takie są te promocje na nowe środki. Nie ważne czy durne czy nie. W każdym razie wystarczy manewrować pomiędzy SCB, Aliorem, millenium, ewentualnie jak ktoś ma to i getinem i nie trzeba się martwić datą badania salda, bo zawsze się załapiesz na którąś z promocji.

   jaceny
 • Dzięki za wyjaśnienia. Mam jeszcze jedną kwestię. Na liście banków z których można zrobić przelew weryfikacyjny widzę PKO, ale nie widze Inteligo które jest właściwie tym samym. Ktoś może wie czy taki przelew przejdzie?

  marynatek Odpowiedz
 • Z tego co widzę to na tym koncie jest 4% a nie 5%.
  Załóż Rachunek oszczędnościowy online

  Korzyści
  oprocentowanie promocyjne 4,00% na nowe środki do 200 000 zł
  oprocentowanie standardowe aż 2,00%
  powyżej 200 000 zł
  Elastyczność
  Dowolna ilość wpłat i wypłat w miesiącu
  Za darmo
  Bez opłat za prowadzenie Rachunku i za przelewy

  Jano Odpowiedz
 • A aplikację to kto im popsuł na amen?

  eloraper Odpowiedz
 • Od 10.06. pracują nad przywróceniem działania aplikacji. Dajmy im szansę :)

  zaqu Odpowiedz
 • Jakie obecnie jest oprocentowanie IKO w Toyota Bank? Dzięki za odpowiedź

  rychu75 Odpowiedz
 • Apka zaczęła działać. Myślałem że chociaż zacznie poprawnie odsetki liczyć, ale nie… Santander tak ma, czy tylko u mnie? Nie miałem wcześniej do czynienia z nimi. Wypracowane odsetki pokazuje znacznie zaniżone. W zasadzie nie wiem co on tam przelicza. Zobaczymy jak będzie rzeczywiście obliczone na koniec miesiąca

  Maniu82 Odpowiedz
 • Czy da się załozyc to konto przelewem weryfikacyjnym z banku, w którym konto było załozone przez KURIERA a nie w placówce?

  Bańka Odpowiedz
 • W jaki sposób można wypowiedzieć umowę?

  Bubuś Odpowiedz
 • Dziękuję Banieczko za odpowiedź. Problem ze mną jest taki, że musiałbym szukać po mieście drukarki i to jest mega wkurzające. Jest u mnie w mieście oddział Santander Consumer, czy mogę tam załatwić temat?

  Bubuś Odpowiedz
  • Możesz ale najpierw będziesz musiał zadzwonić na infolinie zgłosić chęć zamknięcia, wówczas idziesz do oddziału i tam wypiszesz dyspozycje ręcznie, musisz znać numer rachunku bo pracownik w tym Ci nie pomoże, później zadzwoni znowu infolinia i zapyta czy Ty to na pewno Ty i jeśli odbierzesz to kolejnego dnia roboczego konto będzie już zamknięte

   Dzikus
  • Wielkie dzięki Dzikusku.

   Bubuś
 • Dniem badania salda był 26.04.2022 – wtedy miałem 0 zł.
  Później wpłaciłem 17.05 pod korek i było na 4% i automatycznie od 11.06 wskoczyłem z dotychczasowymi środkami na 5%. Dobrze rozumuję, że tak to działa?

  Grows Odpowiedz
 • @Grows
  Tak to działa, nie zmienili dnia badania salda

  Maniu82 Odpowiedz
 • 30.06.2022 Santander Consumer Bank dopisał mi na RO odsetki – 5,00% – za okres 20.06-30.06. Wysokość dopisu nie zgadza się z moimi wyliczeniami. Wysłałam reklamację do banku i czekam na odpowiedź. Czy ktoś miał podobną sytuację ?

  Grażka Odpowiedz
  • A brakuje Ci za 1 dzień? Zauważyłem że 1.07 w apce była informacja w stylu: odsetki naliczone na dzień 30.06 i kwota. A wcześniej też 30.06 naliczyli odsetki za czerwiec. Może oni mają przesunięcie o 1 dzień?

   maniekkkkkkk
  • Regulamin konta oszczędnościowego:

   Dopisanie odsetek do Salda bieżącego następuje w ostatnim dniu Okresu rozliczeniowego i obejmuje odsetki naliczone —– do dnia POPRZEDZAJĄCEGO OSTATNI dzień Okresu rozliczeniowego.
   Odsetki za ostatni dzień Okresu rozliczeniowego naliczane są w tym samym dniu, a dopisywane są w kolejnym Okresie rozliczeniowym.

   Ja123
 • Myslicie ze w sierpniu dadza 5,5 albo 6% i tyle? Nie wiem czy wszystkiego nie dac na lokate 3mc w mbanku gdzie jest 6%. Lipa z tym wszystkim, zamrozisz to inny bank przebije o 1%, trzeba bylo kupic dolary w marcu.

  Krzychoooo Odpowiedz
  • Pozbądź się nawisu inflacyjnego a lokatami nie zawracaj sobie 4 nadobnych liter. KO lepsze ale na chwilę. Po mojemu Consumer da 6%.

   Bubuś
 • Przedłużamy promocję dla nowych środków na rachunku oszczędnościowym do 30.08.2022 r. Data wyznaczania salda pozostaje bez zmian. Od 16.07 oprocentowanie promocyjne na nowe środki wynosi aż 6,00% do kwoty 1 000 000 zł. Zmiana oprocentowania promocyjnego w Twojej bankowości internetowej będzie widoczna od 17.07.2022 r.

  marek11111 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy