1,6% do 200 000 zł bez zakładania konta osobistego w Santander Consumer Bank

Trwa do 26.01.2022

Po serii podwyżek stóp procentowych kolejny bank postanowił znacząco zwiększyć oprocentowanie na swoim koncie oszczędnościowym. Osoby, które posiadają lub założą konto oszczędnościowe Santander Consumer Banku, otrzymają 1,6% dla nowych środków dla kwoty do 200 000 zł. Co istotne: rachunek zakładamy przelewem weryfikacyjnym, środki będziemy mogli wypłacać za darmo kiedy tylko chcemy, a bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego. Rachunek ten idealnie więc nadaje się jako skarbonka.

1,6% na koncie oszczędnościowym Santander Consumer Bank

1,6% dla nowych środków w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 15.09.2021. Jako saldo rozumiemy tu sumę środków na lokatach i kontach oszczędnościowych. Jeśli nie korzystaliśmy do tej pory z oferty tego banku, to warunek mamy spełniony automatycznie – o ile zawnioskujemy o konto oszczędnościowe i podpiszemy o nie umowę (przelewem!).

I… to w zasadzie tyle! Nasze środki (do 200 000 zł) zarobią 1,6% w skali roku do końca danej edycji promocji – obecnie do 26.01.2022.

Czym wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • W sumie to bank podniósł oprocentowanie z 0.7% na 1.6% bo nazwa promocji, data salda początkowego i końca promocji pozostała bez zmian.

  Stary regulamin: https://www.santanderconsumer.pl/gfx/santander/userfiles/_public/rachunek_oszczednosciowy/regulaminy/20210923_regulamin_promocji_nowe_srodki_z_lepszym_oprocentowaniem.pdf

  maniekkkkkkk Odpowiedz
 • Dość ciekawie się zaczyna, wszystkie maile, które od nich dostaję są podwojone :D

  krabar Odpowiedz
 • Dajcie spokój, zaraz będą robić tygodniowe promocje podwyższonego oprocentowania.

  pytanie Odpowiedz
 • Czy w systmie bankowości internetowej widać gdzieś oprocentowanie promo? Zalogowałem się i widzę jedynie standardowe.

  JJ Odpowiedz
 • Tez tak mam , dzwoniłam na infolinie i jutro będzie widać .

  TYCH Odpowiedz
 • Dali by już gdzieś uczciwe 3% a nie licytują się o 0,1% co chwilę

  Kajko Odpowiedz
 • Jestem klientem Santandera ale założyłem nowe konto przez linka jak zupełnie nowy klient i z tego co widzę jestem tak traktowany. Miałem 15.09 trochę kasy na koncie ale rozumiem że to nie ważne skoro tego nowego konta nie widać na dotychczasowym loginie?

  Arekkkkkk Odpowiedz
 • Założyłem konto kilka dni temu i nadal nie mam go w produktach po zalogowaniu, to normalne że trzeba tyle czekać?

  Dobcio Odpowiedz
 • Uwaga: Dla dotychczasowych posiadaczy konta w SCB, do promocji 1,60 % liczy się tylko kwota ponad posiadane saldo z 15.09.2021r. Wpłaty nieprzekraczające tego salda są oprocentowana standardowo.

  Fabian Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy