6,7% lub 7% bez haczyków na koncie oszczędnościowym w Santander Consumer Bank

Zakończona

Brak wymogu posiadania konta osobistego, brak wymogu przyniesienia nowych środków i możliwość wypłaty środków wielokrotnie bez opłat – a to wszystko na rachunku oszczędnościowym z oprocentowaniem 6,7% lub 7% w skali roku co najmniej do 15.11.2023. Gdzie? W Santander Consumer Banku. Na dodatek z możliwością założenia raz-dwa przelewem weryfikacyjnym.

7% na koncie oszczędnościowym

6,7% lub 7% w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku swoje oszczędności i… korzystać! Co godne podkreślenia: bank docenia zarówno nowych, jak i obecnych klientów. Ci pierwsi (którzy założyli konto oszczędnościowe 20.08 i później) zgarną 7% do 50 000 zł. Ci drudzy – 6,7% do 50 000 zł. Później obie grupy traktowane są tak samo i zarabiają 6% między 50 000 a 200 000 zł oraz 5,7% dla nadwyżki ponad 200 000 zł.

Biorąc pod uwagę spadki oprocentowań w innych bankach oraz brak wymogów (nowych środków, robienia transakcji i innych kombinacji) tu „wrzucamy” dosłownie dowolną kwotę i mamy „problem” z głowy.

Na ten moment promocja przewidziana jest do 15.11.2023, ale Santander Consumer Bank znany jest z pamiętania o swoich klientach (jak to robi od wielu lat), więc prawdopodobnie i później pojawi się podobna oferta.

Czym jeszcze wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni – co przy wysokich stopach procentowych ma jeszcze większe znacznie.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Wysokie oprocentowanie również na lokatach

Na koniec warto dodać, że Santander Consumer Bank oferuje również Lokatę na nowe środki, która ma całkiem wysokie oprocentowanie. Możemy tu zgarnąć 6,5% w skali roku przy depozycie na 4 miesiące oraz 6,25% na pół roku lub kwartał. Kwota maksymalna lokaty to 400 000 zł, a stan nowych środków liczymy względem 31.07.2023.

Advertisement

Nie przegap!

Komentarze

 • Przelewy z konta bezpłatnie, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakie są limity kwotowe?

  Fazi Odpowiedz
 • Zgodnie z tym artykułem to zostałem oszukany w dniu 10.09.23r założyłem lokatę na 6m-cy oprocentowanie wyniosło 5,5%!

  Vordon Odpowiedz
  • Tylko nikt nie powiedział, że lokata zawsze będzie na 6,25% – 6,5%. Ciężko mieć pretensje, kiedy wchodząc na stronę lokaty wyświetla się 5,5% bo warunki rynkowe się zmieniły (RPP obniżyła stopy) i pojawiła się nowa tabela oprocentowania. To trochę tak jakby wejść na wpisy sprzed roku czy dwóch i pisać, że są nieaktualne. Przypominam, że aktualizowany jest na bieżąco sam ranking dostępny tu: https://livesmarter.pl/ranking-lokat-bankowych
   (choć od razu dodam, że w czasach zawirowań jakimi są spadki stóp jest to niezmiernie trudne)

   Michał
  • A nie pokazywalo przy zakładaniu na ile %?

   Andy59
 • coś wiadomo co z oprocentowaniem po 15 listopada?

  x666 Odpowiedz
 • zapewne przedłużą i obniżą oprocentowanie, obstawiam progi 5, 5.5, 6

  jacek6673 Odpowiedz
 • https://www.santanderconsumer.pl/oszczednosci/rachunek-oszczednosciowy,1.html

  oprocentowanie promocyjne dla nowych klientów 6% do 50 000 zł
  oprocentowanie promocyjne dla wszystkich środków 5,50% do 50 000 zł; 5,20% 50 000 – 200 000 zł; 5,00% pow. 200 000 zł
  * Oprocentowanie promocyjne w ramach promocji „Oszczędzaj z nami, bo warto – edycja II” jest stałe, obowiązuje od 16.11.2023 r. do 24.01.2024 r.

  x666 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy