200 zł za założenie Konta dla Ciebie + 3% na koncie oszczędnościowym od Credit Agricole

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Credit Agricole przeznaczonej dla nowych klientów. W zamian za przeniesienie konta, płatności bezgotówkowe lub zaokrąglenia od płatności kartą możemy zgarnąć 200 zł premii.Oprócz tego ciągle dostępna jest prawdziwa perełka dla oszczędzających: 3% na koncie oszczędnościowym!

200 zł za założenie Konta dla Ciebie Credit Agricole

Korzyści dla Ciebie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

 • nie korzystała nigdy z promocji Credit Agricole polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku ani
 • nie posiadała żadnego konta w Credit Agricole od 1.04.2018.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że w okresie od 1.07 do 31.08.2020 złożymy wniosek o promocyjne Konto dla Ciebie, a następnie podpiszemy umowę o rachunek.

Oprócz tego konieczne jest wybranie jednego z trzech typów premii, o które będziemy walczyć. Do wyboru mamy premię za przeniesienie konta, zwrot za płatności mobilne i płatności kartą lub bonusowe zaokrąglenia od transakcji kartą. Sprawdźmy, jak zdobyć każdą z nich.

200 zł za przeniesienie konta

Pierwsza z korzyści do wyboru to oferta znana z poprzednich promocji Credit Agricole, czyli 100 zł lub 200 zł premii za przeniesienie swojego konta w innym banku do Credit Agricole.

Tu, podczas finalizowania umowy o Konto dla Ciebie, konieczne będzie złożenie wniosku o przeniesienie (zamknięcie) konta w poprzednim banku. Zgodnie z regulaminem we wniosku tym mamy podać również nazwę i adres instytucji przekazującej nam wynagrodzenie lub podobne świadczenie. Credit Agricole powiadomi tę instytucję (w naszym imieniu) o nowym koncie do wpływu wynagrodzenia.

Co istotne: do spełnienia warunków zgarnięcia premii sam wpływ wynagrodzenia nie będzie potrzebny. Bank bowiem wymaga od nas zapewnienia wpływów na konto przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe zaczynając najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy o konto.

Bank zaznacza, że choć nie jest wymagane przelewanie wynagrodzenia, to jednak nie będzie uznawał przelewów własnych z innych banków:

wpływ na konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Twojego konta w miesiącu kalendarzowym. Gdy sprawdzamy wpływ na konto, nie bierzemy pod uwagę przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami. Dotyczy to także przelewów z innych kont, które prowadzimy lub rachunków w innych bankach, jeżeli jesteś ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełnisz wobec nich rolę pełnomocnika.

Wpływy muszą być więc od innej osoby lub firmy. Minimalna wysokość wpływów to 1000 zł miesięcznie (wtedy należy nam się nagroda w wysokości 100 zł) lub na min. 3000 zł (wtedy zgarniamy 200 zł). Wypłata premii nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia ostatniego z warunków.

Oczywiście jeśli nie chcemy się bawić w podawanie danych naszego pracodawcy, to możemy wybrać jedną z dwóch kolejnych korzyści. Tu nie jest to już wymagane.

200 zł zwrotu za płatności mobilne i płatności kartą

Pierwsza z nich to 5% zwrotu od płatności mobilnych (kartą dodaną do portfela Google Pay, Apple Pay lub BLIK) oraz 2% zwrotu od „zwykłych” płatności kartą. Do zyskania mamy maksymalnie 200 zł w ciągu pierwszych pełnych 12 miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu otwarcia konta), ale nie więcej, niż 16,67 zł miesięcznie. Po prostu płacimy za zakupy w wygodny dla siebie sposób i zyskujemy 5% (mobilnie) lub 2% (standardowo) :)

Aby jednak nie było za prosto bank wprowadza szereg obostrzeń. Po pierwsze – wykluczone są „ułatwiacze” płatności kartą, czyli np. kasyna, zakłady bukmacherskie, instytucje finansowe, brokerzy ubezpieczeniowi, przekazy pieniężne. Chodzi tu o kodu MCC: 7995, 8999, 6012, 6211, 6051, 4829. Nie uwzględnione będą również wypłaty gotówki, przelewy BLIK oraz doładowania portfeli cyfrowych takich ka Revolut, SkyCash czy PayPal. W skrócie: bank danej moneyback tylko za realne płatności w sklepach, na stacjach paliw, marketach czy w internecie.

Aby zgarnąć premię za dany miesiąc konieczne jest jeszcze spełnienie dwóch dodatkowych warunków. Po pierwsze – wykonanie min. 3 premiowanych transakcji w danym miesiącu. Po drugie – zapewnienie wpływów na konto co najmniej 1000 zł. Niestety – wpływy na konto muszą spełniać identyczne zasady, jak w przypadku premii za przeniesienie rachunku, czyli nie mogą to być przelewy własne z innych banków.

Premia za płatności mobilne będzie nam wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnimy warunki.

200 zł w formie zaokrągleń CAsaver

Trzecia korzyść to premia za transakcje, które objęte są mechanizmem CAsaver. Credit Agricole chce nam zwrócić maksymalnie 16.67 zł miesięcznie (czyli 200 zł w ciągu pierwszych pełnych 12 miesięcy) dokładając od siebie 50% wartości zaokrąglenia w ramach CAsaver.

O co chodzi? Usługa CAsaver polega na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 10 zł. Płacąc więc np. 11 zł za kawę z naszego konta zostanie pobrane 20 zł: 11 zł w formie płatności kartą, a 9 zł przekazane na konto oszczędnościowe CAsaver. W ten sposób Credit Agricole zachęca do oszczędzania, którego „nie widać”. A w ramach promocji dorzuca od siebie dodatkowe 50%. W naszym przypadku będzie to 4,5 zł.

Jak widać w teorii wystarczą zaledwie cztery płatności aby zgarnąć premię maksymalną – o ile będziemy dokonywać transakcje ledwo przekraczające wielokrotności 10 zł. Najprościej np. tankując paliwo – nie za 100 zł, ale za 100,01 zł. Kupujesz coś w sklepie z kasą samoobsługową? Jedną transakcję zrób na nieco ponad 10/20 zł, a w drugiej zapłać za resztę. O kupowaniu bułki za (mniej niż?) 1 zł w piekarni czy markecie, jak robili uczestnicy starych promocji, nawet nie wspominam ;)

Ale aby nie było tak łatwo bank wprowadza pewien warunek. Oprócz wpływu 1000 zł (na identycznych zasadach jak w przypadku innych korzyści) musimy również wydać karta minimum 200 zł w danym miesiącu. Inaczej premia nie zostanie naliczona. Z tego też względu nadmierne kombinowanie może nie mieć sensu – po prostu pamiętajmy, aby starać się celować w odpowiednie kwoty. Miejsce transakcji (i teoretycznie również kod MCC) nie mają tu znaczenia.

Premia za każdą z korzyści będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Co z programem poleceń?

Do tej pory promocja Credit Agricole łączyła się z programem poleceń, w ramach którego zarówno nowy, jak i obecny klient banku zyskiwali po 50 zł dodatkowej premii. Niestety od teraz już tak dobrze nie będzie – bank wprowadził pewne ograniczenia i dorzucił do regulaminu takie zapisy:

Jeśli przystąpisz do akcji specjalnej, nie możesz łączyć jej z innymi promocjami, które dotyczą otwarcia konta, jakie organizujemy w tym samym czasie.

Jeśli przystąpisz do akcji specjalnej, a jesteś osobą poleconą, nie otrzymasz premii dla poleconego w „Programie Poleceń IV”. Możesz jednak polecać konto innym klientom i korzystać z premii dla polecającego.

Oznacza to najprawdopodobniej tyle, że polecający premię otrzyma – jednak polecany (nowy klient) już nie. Zresztą biorąc pod uwagę pierwszy cytat możliwe jest również, że bank nie będzie chciał wypłacić premii na start, jeśli założymy konto z polecenia.

2,5% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł

Oprócz premii na start czeka na nas jeszcze jedna korzyść: bardzo wysokie (jak na obecne czasy) oprocentowanie konta oszczędnościowego. 2,5% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł – co w chwili obecnej jest najwyższym wynikiem na rynku! Jak je zdobyć?

Aktualizacja: Credit Agricole podniósł oprocentowanie – teraz do zgarnięcia jest aż 3%!

Zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli oprocentowania oferta „Na start” dotyczy osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole przed 1.07.2020.

Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jedynie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Na kolejnych zarobimy już standardowo.

Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Środki z Rachunku Oszczędzam możemy wycofać bezpłatnie raz w miesiącu. Za kolejną wypłatę zapłacimy 10 zł.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Po ubiegłorocznej zmianie ofertowej prowadzenie konta osobistego w Credit Agricole może być całkowicie darmowe, na bardzo sensownych warunkach. Wystarczy, że na nasz rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową, aby bank nie pobierał opłaty 7 zł miesięcznie. Nie ma problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • Lokata 2,5% byłaby może i niezła w dzisiejszych czasach, ale kwota maksymalna 20 000 zł na 3 miesiące przekłada się na mizerność oferty. To pewnie nawet 10 zł odsetek więcej nie jest od innej konkurencyjnej oferty.

  tof Odpowiedz
  • Ok 60 przy innym 1%

   Andy59
  • Pewnie, mizernie, ale trzeba brać, co jest (o ile ktoś oczywiście może, bo no. ja już z ich promocji niedawno korzystałem, wtedy jeszcze 3% było, ale i tak mało spadło).
   Z tymi 10 zł przesadzasz, tyle się w 3 miesiące dostanie od 20 kzł na 0,25%, a nie tak łatwo znaleźć teraz 2,25%, bardziej realne są oferty 1%, a wtedy różnica wynosi już 61 zł.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don czy CA przesłało info o nowym koncie samodzielnie do Twojego pracodawcy?

   M
  • CA zawsze wysyla. A pracodawca wywala to do smieci. I slusznie.

   keton
  • Ja zakładałem 29.06, żeby załapać się jeszcze w poprzedniej promocji i Pani w banku zapytała czy chce sam zanieść do pracodawcy czy mają wysłać.

   Arek88
  • OK, czyli nie 10, a maks. 20 zł miesięcznie. Minus Belka.
   To są dla banku grosze na budżet reklamowy.
   Kilka dni temu odnawiałem 3 mies. lokatę na 1,5%. Bez szału. Kwotę miałem ponad 20k. Teoretycznie wyszedłem na tym w plecy jakieś 40 zł, bo mógłbym pójść do CA, posiedzieć, pozakładać te konta i 20k wrzucić na 3 m-ce. Ale… czas na dotarcie do banku i koszty z tym związane sprawiają, że to się w moim wypadku po prostu przestaje opłacać. Pozostaje jeszcze konieczność ponownej wizyty, by to później zamknąć. Nie jestem emerytem, pracuję i mam inne obowiązki. Strata 2-3 godzin, by zyskać 40 zł jest już dla mnie nieopłacalna. To oczywiście jest kwestia indywidualna. Zastanawiam się, czy w tej chwili ciągle ma sens większa dywersyfikacja na złoto i akcje blue chipów. Jak myślicie?

   tof
 • Jak się podpisuje umowę? Można przez przelew z innego banku?

  Megi Odpowiedz
 • Wygląda na to, że premia 200 zł za przeniesienie konta nie dotyczy wszystkich banków, z których ma być przeniesione konto. Znalazłem taki wykaz https://drive.google.com/file/d/1A6CwMNE6A6yYOYTGZk7Zue_6a9I343Ze/view, w którym nie ma np. Nest Banku.
  Mam tam nieużywane konto kwalifikujące się do zamknięcia, więc obecna promocja byłaby dobrym momentem by to wreszcie zrobić za 200 zł :).
  Dobrze przynajmniej, że Nest pozwala zamknąć konto wnioskiem poprzez maila.

  Fabian Odpowiedz
 • Jeśli ktoś mimo wszystko chciałby kod polecający (choć de facto nic z tego nie ma) to proszę pisać przez formularz kontaktowy – podeślę wolny kod jednego z czytelników.

  Michał Odpowiedz
 • Ma ktoś założone konto z dokończeniem wniosku przez aplikacje mobilną?
  Ile trzeba czekać na jakieś dokumenty po potwierdzeniu w aplikacji, że weryfikacja była poprawna?

  Bart Odpowiedz
 • czy w tym miesiącu wypłacali już zwrot?

  karampuk Odpowiedz
 • Link nie działa – koniec promocji? Czy może jest jakaś nowa ? :)

  Adzios Odpowiedz
 • jeśli konto założyłem w lipcu to już muszę w lipcu dokonać wpłaty 1000zł i płatności kartą żeby nie ponosić opłaty za konto i kartę?

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
 • Wszędzie takie wykluczenia, że nie ma sensu otwierać nowych rachunków. Pozostaje jedynie pozamykać stare :)

  pytanie Odpowiedz
 • A czy dostał ktoś z Was ofertę utrzymaniową w CA przy złożeniu wypowiedzenia?
  Jeśli tak – jaką?

  jmg Odpowiedz
 • Czy faktycznie przeniesienie musi dojść do skutku? Jak mój bank odrzuci przeniesie bo nie uzna podpisu to co się dzieje? Czy CA i tak zakłada nowy rachunek i dostanę premię za wpływy?

  efenix Odpowiedz
  • @efenix Miałęm taką sytuację. Jak mnie pamięć nie myli to w CA złożyłęm reklamację i ponownie wypowiedzenie rachunku w innym banku. Przeszło i wypowiedzenie i premia.

   Scorp
 • Wygląda na to, że teraz jest 3 % na KO.

  g.romek Odpowiedz
  • Jakie warunki na te 3 %? Rok temu zamknąłem konto i chciałbym chapnąć wisienkę ….

   zenek64
  • Oferta nie obejmuje kont klientów, którzy po 1.04.2018 r. byli już posiadaczami kont dla osób fizycznych w banku Credit Agricole. – z taką karencją to niech spadają

   zenek64
 • Teraz dają tylko 50 zł „do platformy G2A PLUS” (nie mam pojęcia, czy to jest coś warte) i 100 zł do Empik, ale przynajmniej bardzo łatwo (wystarczy otwarcie konta, nawet bez przeniesienia i po 5 płatności kartą w 3 miesiącach). https://static.credit-agricole.pl/asset/r/e/g/regulamin-promocji-wlacz-sie-do-gry-o-150-zl_19382.pdf

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy