Do 650 zł za założenie eKonta i gwarancja niezmienności opłat przez 2 lata

Zakończona

Ruszyła trzecia edycja promocji „Lepiej z eKontem”, dzięki której możemy zyskać nawet 650 zł za założenie rachunku osobistego mBanku – o ile będziemy aktywnie płacić kartą lub BLIKiem. Oprócz tego bank zagwarantuje nam bardzo dobre warunki prowadzenia konta przez najbliższe 2 lata!

650 zł za założenie eKonta

Również dla dawnych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą lub niewspółposiadającą rachunku osobistego i/lub oszczędnościowego w mBanku od 1.01.2016. Bank precyzuje tu dodatkowo, że chodzi o wszystkie rachunki o numerze rozliczeniowym 1140 2004 oraz 1140 2017 (numer rozliczeniowy zwarty jest w numerze rachunku – są to cyfry 3-10). Jeśli nie pamiętacie jaki mieliście numer to możecie założyć, że był on właśnie taki.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o otwarcie eKonta z taryfą standard lub eKonta z taryfą plus wraz z kartą debetową w terminie do 31.03.2018. Istotne, aby podczas wypełniania wniosku zaakceptować oświadczenia dotyczące udziału w promocji.

Bank wyklucza z promocji wnioski o rachunki wspólne.

4% moneybacku

Co dalej? Główna nagroda w promocji to zwrot 4% wartości transakcji płatniczych kartą oraz BLIKiem. Do zdobycia jest bardzo dużo, bo aż 130 zł miesięcznie, co przekłada się na 650 zł w okresie 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych promocji. Oczywiście łatwo tu policzyć, że maksymalną premię dadzą transakcje na poziomie 3250 zł miesięcznie. Promocja będzie więc idealna dla osób z dużymi wydatkami stałymi czy jednorazowymi – np. remont mieszkania czy zakup droższego sprzętu. Pamiętajmy jednak, że nawet wydanie 2000 zł miesięcznie da nam całkiem pokaźny moneyback w wysokości 80 zł :)

Bank zaznacza jednak, że aby uzyskać jakąkolwiek premię będziemy musieli spełnić trzy proste warunki w każdym z promocyjnych miesięcy:

 • zalogowanie do aplikacji mobilnej banku
 • dokonanie płatności kartą i/lub BLIKiem na kwotę min. 250 zł
 • zapewnienie jednorazowego wpływu w kwocie min. 1000 zł

W przypadku ostatniego wymogu bank dodaje, że nie może to być przelew z innego rachunku własnego w mBanku – najlepiej więc przelać sobie środki z konta w innym banku.

Od kiedy bank nalicza premie? Zgodnie z regulaminem pierwszym promocyjnym miesiącem będzie pełny miesiąc kalendarzowy następujący po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo podpisując umowę w styczniu promocyjne transakcji powinniśmy wykonywać od lutego do czerwca (a bank wypłaci nam za nie premie od końca marca do końca lipca).

Gwarancja niezmienności opłat

Premia pieniężna to jednak nie wszystko. Przystępując do promocji bank gwarantuje nam również, że nie zmieni podstawowych warunków prowadzenia rachunku przez najbliższe 2 lata. Jakich dokładnie?

Gwarancja niezmienności wysokości opłat i warunków zwalniających z opłat dotyczy:
1) prowadzenia eKonta promocyjnego;
2) wypłat z bankomatów wykonanych kartą promocyjną wydaną do eKonta promocyjnego,
3) realizacji wewnętrznych i zewnętrznych przelewów w złotych polskich dokonanych przez Internet,
4) miesięcznej opłaty za kartę promocyjną.

W przypadku eKonta standard nie zapłacimy więc ani grosza za prowadzenie konta. Karta debetowa będzie darmowa po wykonaniu 5 płatności miesięcznie na dowolne kwoty. W zamian możemy zapłacić jedynie za bankomaty (7 zł od wypłaty), ale za darmo wypłacimy środki z urządzeń Euronetu, Planet Cash oraz BZWBK – o ile wypłata wyniesie min. 100 zł. Za wypłacenie drobnych zapłacimy 1,30 zł. I to wszystko mamy zagwarantowane przez najbliższe 2 lata.

W przypadku eKonta plus prowadzenie konta jest darmowe pod warunkiem wpływu min. 1000 zł. Jeśli o przelewie zapomnimy, to zapłacimy 5 zł miesięcznie. Za kartę nie zapłacimy natomiast ani grosza, jeśli wykonamy nią min. 5 płatności w miesiącu – inaczej bank pobierze od nas 4 zł miesięcznie. W zamian otrzymujemy jednak darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów od 100 zł w górę (poniżej tej granicy płacimy 1,30 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • ponownie bez wykluczeń MMC?

  junoumi Odpowiedz
  • brak informacji we wpisie = brak w regulaminie = brak wykluczeń. Można korzystać jak się tylko chce :)

   Michał
 • A można polecać?

  borkowicz Odpowiedz
  • Szczerze mówiąc nie sprawdzałem – jeśli jest we wniosku miejsce na kod polecający, to jak najbardziej – nie ma wykluczeń.

   Gdyby ktoś nie miał co wpisać, to standardowo może podać „livesmarter”.

   Michał
  • Można polecać, jest odpowiednie pole we wniosku.

   Kerad1234
 • A jak sprawdzić do kiedy się było klientem? Zamknąłem konta ale nie pamiętam już kiedy to było… :(p

  sunwoj1 Odpowiedz
 • Adminie, przelew nie może być z rachunku nie tylko w mbanku ale jakiegokolwiek którego jest się właścicielem, nawet w innym banku. Przez to nie dostałem zwrotu :/

  Tomcio Odpowiedz
  • Oczywiście, że może być. Reklamuj.

   Prześledźmy. Regulamin mówi:

   na Twoje eKonto promocyjne wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł w danym miesiącu kalendarzowym, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem,

   Pamiętajmy jednak, że w języku prawniczym słowa pisane z wielkiej litery mają swoją definicję. I tak jest też tutaj:

   Promocja jest organizowana przez mBank S.A. […] zwany dalej Bankiem.

   Widzimy więc, że Bank = mBank. Każdy inny bank jest OK. Po prostu wykluczają przelewy własne między swoimi rachunkami, bo to by było za proste.

   Michał
  • Też to później doczytałem :) Reklamacja w drodze :)

   Tomcio
  • Miałem podobną sytuację z promocją organizowaną do spółki z bankier.pl. W trakcie rozmowy na czacie też próbowano mi wmówić, że przelew nie może być z jakiegokolwiek konta należącego do mnie ale powołanie się na stosowne zapisy w regulaminie szybko zamknęło temat :) Reklamacja została przyjęta i rozpatrzona pozytywnie dosłownie w dwa dni.

   Adam_P
 • 1. Czy przelewy pieniężne na poczcie płatne karta też wchodzą w grę?
  2. Czy wypłata gotówki przy kasie np w media ex bedzie zaliczona?

  Kamil15853 Odpowiedz
 • Dziekuje,jeszcze doprecyzuje ~z ta Poczta mam na myśli,jak ktoś na forum pisał,przelew na konto np znajomego opłacony kartą,to też przejdzie?

  Kamil15853 Odpowiedz
 • Hej,
  Dzięki za polecenie kolejnej promocji. Czy zakupy on-line wliczają się czy zwrot dostajemy wyłącznie przy płatności w sklepie?

  maciek Odpowiedz
  • Jest z tym odwieczny problem, bo regulamin mówi o płatnościach w punktach handlowo-usługowych, ale uczestnicy poprzednich promocji potwierdzali już, że w internecie też jest OK. Gdyby było inaczej niech mnie ktoś poprawi :)

   Michał
  • Ja mogę potwierdzić, że w poprzedniej edycji transakcje w internecie zaliczały się do zwrotu.

   Karo
 • a ten moneyback w przypadku DG to trzeba samemu sobie opodatkować czy jest zwolniony?

  j4c0b Odpowiedz
  • jeśli promocja jest na DG, to trzeba rozliczyć samemu. A jeśli korzystasz z promocji „prywatnie”, to nie (nawet jeśli masz DG). Czyli tu nic nie trzeba, bo zastosowanie ma zwolnienie z podatku:

   Nagroda podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2016, poz. 2032 ze zm.).

   Michał
 • Można otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym?

  Emej Odpowiedz
 • A jak jest z zamknięciem konta po np. 6 miesiącach? Można zamknąć bez przeszkód? Trzeba w oddziale czy można online?

  Paweł Odpowiedz
 • Czy moneyback będzie naliczany dla płatności za rachunki opłacane sprytnym bilem?
  Ewentualnie, czy macie jakąś alternatywę jak narobić takie duże wydatki? :D

  Marcin69 Odpowiedz
  • Moi drodzy,

   wszystkie płatności będą zaliczane. Prośba jednak, aby nie pisać o wszystkim otwartym tekstem, bo banki też czytają ten blog (i znane są przypadki uszczelniania kolejnych promocji :)).

   Michał
  • Proszę o usunięcie mojego komentarza

   Marcin69
 • A ja ostrzegam przed mbankiem. Oto moja sytuacja:
  1. W czerwcu chciałem założyć konto w placówce Rondo 1 w Warszawie – pracownik banku wycofał moje internetowe zgłoszenie i złożył je ponownie przez placówkę banku. Oczywiście oznacza to, że nie mógłbym wziąć udziału w promocji. Zgłoszona reklamacja spowodowała odzew w postaci mniej więcej, zwrócimy uwagę naszym pracownikom ble ble ble.
  2. Druga reklamacja po założeniu konta już w październiku. Powodem – „system” założył na moje dane dodatkowe konto, oczywiście system, bo żaden pracownik mbanku się nie przyzna. Reklamacja uwzględniona pozytywnie. Konto zamknięte. Prosta formułka „przepraszamy” ble ble.
  3. Dzisiaj się okazuje, że w promocji moneybacku i bonu do biedronki wziąć udziału nie mogę, bo … miałem konto, które ktoś mi założył.

  Podsumowując: gratuluję mbankowi odpowiedniego doboru pracowników.

  Odradzam

  serinus Odpowiedz
 • A kto powinien pisać reklamację za brak premii w „PolecamBank”, polecający czy polecany??

  kacper451 Odpowiedz
 • W opisie nie ma żadnej mowy o konieczności wyrażenia zgody na marketing. Można nie wyrazić? :)

  groobas Odpowiedz
 • Witam. Jeżeli wziąłem na allegro sprzęt na raty i założyli dla mnie konto w mBanku to czy zaliczam się do promocji ?

  kar0lek Odpowiedz
 • pytanie co do warunków promocji – przez dokonanie płatności kartą i/lub BLIKiem na kwotę min. 250 zł należy rozumieć łączną czy też jednorazową kwotę transakcji (w miesiącu łącznie wydam 250,00 zł, czy muszę raz wydać 250,00 zł i zapłacić za to kartą)?

  Karolina Odpowiedz
 • Witam, jako że swoją promocje już wykorzystałem chciałbym teraz założyć rachunek na dziewczyne. Miesięcznie wydatki kartą spokojnie pokrywam ze względu na zakupy w hurtowni, ale moje pytanie. Czy da się to zrobić w legalny sposób abym przelewał ten 1000zł co miesiąc na konto dziewczyny, a reszte np wpłacał w bankomacie i wykonywał wymaganą transakcje tych 3250zł, aby otrzymać maksymalny zwrot. Bo czysto teoretycznie z tego co doczytałem urząd skarbowy może się przyczepić do czegoś takiego. Niby us ma wgląd dopiero do transakcji od 15 tys euro, ale kto wie. No i z drugiej strony legalne sposoby jakie przyszły mi do głowy to albo pożyczka na lini obywatel-obywatel z 2% podatkiem, lub danina z 12%podatkiem co sie już kompletnie mija z celem. No i z drugiej strony przez nieścisłość w umowie mBanku można by liczyć na przelewy z jej konta w innym banku na konto w mBanku licząc na pomyślną reklamację, tak jak wyżej poprzednicy pisali. No i w drugą strone czy wydawanie przez osobę bez dochodów 3 tys zł co miesiąc przez 5mc nie wzbudziłoby podejrzeń? Pozdrawiam i czekam na waszą opinie.

  Michał Odpowiedz
 • rozumiem, ze wydając 3250 w sposób bezgotowkowy spełniamy następujący warunek promocji:
  – dokonanie płatności kartą i/lub BLIKiem na kwotę min. 250 zł?

  Czy oprócz tego trzeba dokonać takich płatności na 250 zł minimum?

  sakee5 Odpowiedz
 • Do kiedy są wypłacane premie? Nadal nic nie przyszło za luty.

  ogah Odpowiedz
  • Do końca kolejnego miesiąca czyli do końca marca za luty.

   Mahyn
  • Zgodnie z regulaminem:

   Premię wypłacamy w kolejnym miesiącu kalendarzowym, po którym spełniłeś warunki określone w części „VII. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać nagrodę?”. (np. jeżeli premię naliczyliśmy za marzec, to jej wypłaty Bank dokona w kwietniu).

   Michał
 • wpłata we wpłatomacie wlicza się aby spełnić warunki w tej promocji?

  Krrr Odpowiedz
  • Powinno. Zgodnie z regulaminem:

   na Twoje eKonto promocyjne wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł w danym miesiącu kalendarzowym, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku [mBanku], którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem

   Michał
 • no właśnie, nie wiem jak to interpretować. Wpłata to jest wpływ na konto i nie jest to przelew pomiędzy moimi kontami, czyli moim zdaniem powinno spełniać ten warunek i oczywiście więcej niż tysiąc jednorazowo ale jak w danym miesiącu były jeszcze inne wpływy oprócz tego to coś zmienia?

  Krrr Odpowiedz
  • Tak, wpłata moim zdaniem będzie OK. Po prostu tamto zdanie zabezpiecza sytuację, gdzie ktoś ma np. rachunek oszczędnościowy i z niego przeleje pieniądze na konto osobiste. To by było za proste. Musi być wpływ od innej osoby/z innego banku/z zewnątrz ;)

   Michał
  • To wiadomo ;) Bo właśnie mam problem, założyłem konto w tej promocji w połowie stycznia i cały luty płaciłem kartą za wszytko co mogłem i do tej pory nic nie dostałem za luty a w lutym miałem właśnie wpływy 3 na konto, jeden przelew z innego banku i nie z mojego konta na kwotę niższą niż tysiąc ale 2 wpłaty wpłatomatem na kwotę wyższą niż tysiąc 2 razy i nie wiem czy robię gdzieś błąd

   Krrr
 • Chyba jeszcze nikt nie dostał za luty, opóźnia się coś ta wypłata.

  Mana Odpowiedz
 • Dzisiaj wpłynęło zwrot, dwa różne konta.

  kacper451 Odpowiedz
 • U mnie też. Szkoda, że ostatni zwrot bo super promocja była.

  Mana Odpowiedz
 • U mnie wpłynął zwrot ale tylko części kwoty. Nie uwzględnili transakcji z lutego na ponad 2600zł, gdyż została rozliczona już w marcu. Miał ktoś podobną sytuację? Jak dla mnie ewidentnie do reklamacji ale w kontakcie audio się wzbraniają, że dla nich się liczy data rozliczenia a nie wykonania transakcji

  groobas Odpowiedz
  • Liczy się data rozliczenia więc nic z tej ewidentności.

   pytajnik
  • Cytując fragmenty regulaminu, tj. rozdział V pkt 2: „..w wysokości 4% wartości płatności kartą…”, dalej rozdział VII pkt 2 „Przez transakcję kartą rozumiemy bezgotówkową transakcję zakupu…”. Z tych dwóch punktów wynika, że liczy się transakcja zakupu, nie ma mowy o dacie rozliczenia. Jeśli zakup został dokonany w ostatni dzień miesiąca X, a rozliczona pierwszego dnia miesiąca X+1, to w dalszym ciągu powinna się ona liczyć zgodnie z transakcją zakupu a nie rozliczenia. No nic, walczę reklamacją bo stówka drogą nie chodzi :)

   groobas
  • Na koniec miesiaca trzeba bylo blikiem zrobic i bys nie mial problemu. Z calej masy promocji w ktorych bralem udzial tylko eurobank dawal za transakcje wykonane a nierozliczone w danym miesiacu i bylo to dokladnie zapisane w regulaminie. Zaden inny bank nie zaliczal takich blokad. System bierze date ksiegowania i tyle. Wg mnie prawidlowo. Ale pisz reklamacje. Mbank wg mnie to najbardziej prokliencki bank i uznaje wszystko, przynajniej mi. I rozpatruja reklamacje ok 2 dni a nie jak inni regulaminowe 30. :)

   Herman
  • Reklamacja przyjęta więc rzeczywiście prokonsumenckie podejście. System systemem, człowiek człowiekiem :)

   groobas
 • Proszę napisać kiedy wpływa premia? Z początkiem czy końcem następnego miesiąca. Jest 3 kwiecień a ja nie otrzymałam premii za marzec.

  Kindia Odpowiedz
 • już znalazłam :)

  Kindia Odpowiedz
 • „najlepiej więc przelać sobie środki z konta w innym banku” – czyli może być wpływ 1000 zł z mojego konta w innym banku? Bo ludzie piszą, że przelewają od innych osób z innego banku, tak jakby to miało być wynagrodzenie np. Ale chyba dobrze rozumiem.

  Kindia Odpowiedz
 • Ciekawostka: weszła IV edycja promocji „lepiej z ekontem” z datą rozpoczęcia 28 marca, podczas gdy III edycja trwała do końca marca. IV edycja ma dużo gorsze warunki.

  Ciekawe czego można sie spodziewać, jeśli złożyłem wniosek 30 marca?

  marek.h Odpowiedz
  • Mam sytuację podobną jak marek.h. Też jestem ciekawy.

   Dodatkowo kurier przybył 04 kwietnia, a na umowie „data zawarcia Umowy 30-03-2018” – pierwszym promocyjnym miesiącem będzie kwiecień czy dopiero maj?

   Jeszcze pytanie o kartę debetową – założyłem eKonto Standard z kartą debetową, jednak ta nie przyszła wraz z umową. Ona dojdzie jeszcze później, czy coś jest nie tak?

   Pozdrawiam

   GrzegorzG
 • Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, jak rozumieć gwarancję niezmienności wysokości opłat i warunków zwalniających z opłat w przypadku karty promocyjnej – czy przez 24 miesiące jest ona całkowicie darmowa, czy jest darmowa dopiero po wykonaniu 5 płatności miesięcznie na dowolne kwoty?
  Dotychczas wykonywałem te 5 płatności miesięcznie, ale po zakończeniu promocji zastanawiam się właśnie nad zastrzeżeniem karty, by uniknąć opłat.

  Marcinek Odpowiedz
 • Witam, proszę o podpowiedź, czy zakładając konto w mbanku można skorzystać tylko z 1 promocji? Korzystałem z promocji 100 na start (kwotę otrzymałem), ale spełniłem również wszystkie warunki dla uzyskania premii 4% z moneyback. Na czacie Pani poinformowała mnie, że nie mogę korzystać z dwóch promocji :/ i nie dostaję zwrotu 4%.

  Annna Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy