Lokata 1,2,3% dla klientów Idea Banku przeniesionych do Pekao

Na stronach Pekao pojawiły się właśnie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przejęcia Idea Banku. Z naszej perspektywy szczególnie ważne są dwie z nich: kiedy klienci Idea Banku zostaną przeniesieni do systemu Pekao oraz… ile/czy na tym zarobią?

Lokata 1,2,3% od Pekao dla klientów Idea Banku
Odpowiedź na pierwsze pytanie jest dość oczywista. Pekao zyskało dostęp do systemów Idea Banku w chwili przejęcia – czyli w dniu dzisiejszym. Nawet, jeśli przejęcie danego banku planowane jest wcześniej, to fuzja systemów bankowych następuje po kilku miesiącach – jest to bowiem dość skomplikowany proces. Dlatego w swoim komunikacie Pekao informuje, że data przeniesienia nie jest jeszcze ustalona:

Przeniesienie produktów Idea Banku do systemów Pekao jest planowana w późniejszym terminie. O dacie przeniesienia poinformujemy w osobnej komunikacji.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Pekao będzie zachęcać do samodzielnych „przenosin”, czyli założenia konta w Pekao oraz zamknięcia starych produktów w Idea Banku. Tak przynajmniej wynika ze specjalnej oferty przygotowanej dla osób, które są klientami Idea Banku, ale nie są klientami Pekao (brak umowy o jakikolwiek produkt Pekao na dzień 31.12.2020).

A co możemy zyskać? Bonus jest w zasadzie tylko jeden: możliwość skorzystania z Lokaty powitalnej 1,2,3% na okres 6 miesięcy dla kwoty od 500 zł do 10 000 zł. Oprocentowanie lokaty zależeć będzie od spełnienia przez nas warunków promocji.

A jakie one są? Po pierwsze – do 31.03.2021 powinniśmy otworzyć Konto Przekorzystne z kodem rekomendacyjnym „powitanie”. Po drugie – zrobić przelew pieniędzy z dawnego konta w Idea Bank na nowo-otwarty rachunek. Po trzecie – najwcześniej 3 dni robocze po otwarciu konta (ale nie później niż 14.04.2021) założyć Lokatę powitalną w serwisie Pekao24/PeoPay lub oddziale banku. Po czwarte – zamknąć swoje dotychczasowe produkty Idea Banku (przez infolinię lub dawny oddział Idea Bank). Zgodnie z regulaminem chodzi o zamknięcie rachunku osobistego, karty debetowej, rachunku oszczędnościowego i bankowości elektronicznej. Lokaty mogą sobie dalej „wisieć”, ale należy zmienić rachunek do zwrotu środków na nowe konto w Pekao.

No i wreszcie po piąte – konieczne jest udzielenie wszystkich zgód marketingowych na rzecz Pekao.

Spełnienie powyższych warunków gwarantuje nam oprocentowanie 1% w skali roku. Jak zyskać 2%? Wystarczy, że dodatkowo:

 • zakupimy jednostki funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za min. 1000 zł lub
 • otworzymy kartę kredytową Pekao lub
 • otworzymy limit w koncie Pekao

Aby natomiast zyskać 3% na promocyjnej lokacie powinniśmy zakupić jednostki TFI za min. 1000 zł oraz spełnić jeden z pozostałych dwóch warunków (limit w koncie lub karta kredytowa).

Czas na spełnienie powyższych warunków mija na 15 dni przed końcem lokaty (czyli po 5,5 miesiąca od otwarcia).

Dodam, że w ofercie dostępna jest też 3-miesięczna Lokata powitalna Standard (500 zł – 500 000 zł), jednak jej oprocentowanie to 0,5%. Aby ją założyć należy spełnić warunki analogiczne jak dla Lokaty powitalnej 1,2,3% w wariancie 1%.

Czy warto skorzystać z oferty? Na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja tylko mogę podpowiedzieć, że za kilka godzin startuje „standardowa” oferta Pekao, w ramach której będzie można zgarnąć (realnie) 300 zł premii dla nowych klientów. Warto to wykorzystać.

Nie przegap!

Komentarze

 • Niesamowita oferta, o takiej właśnie marzyłem.

  pytanie Odpowiedz
 • Pozwolę sobie wyrazić krótką opinię na temat tej „atrakcyjnej oferty Banku Pekao dla klientów Idea Bank”.
  Werble…

  Ahahahahahahahahaha hahahahahaha hahahahahahahahaha hahaha!

  Ba dum tss!

  Tomko Odpowiedz
 • „(…) za kilka godzin startuje „standardowa” oferta Pekao, w ramach której będzie można zgarnąć (realnie) 300 zł premii dla nowych klientów.” – ale nie dotyczy to klientów przymusowo przeniesionych do Pekao S.A.? „Warto to wykorzystać.” – promyk nadziei?

  niusan Odpowiedz
 • to dobra wiadomosc dla tych ktorzy odsiedzieli juz troche karencji za stary ror z pekao i chca jak najszybciej wbic sie po 300 zl (albo wiecej)

  aaaa Odpowiedz
 • Odsetek z lokaty 1,2,3 % w porywach 121 zł, a tyle zachodu i jeszcze ryzyko związane ze zmiennością TFI. Pewnie jeszcze są opłaty za nabycie jednostek. :D To już lepiej na jakimś koncie oszczędnościowym trzymać na 1-1,5%.

  g.romek Odpowiedz
 • Mam kilka pytani. Moze ktoś bedzie wiedział bo już się na samym początku trochę pogubiłem.
  1. mam jedynie konto Idealne w IB. Chciałbym je zamknąć, ale mam nieaktualny numer dowodu. Mam czekać az przeniosą mnie do systemu PEKAO i tam zdaje się jest możliwośc aktualizacji danych z dowodu (choc pewnie numeru nie zmienię) i dopiero zamknać?
  2. Nie mam w okolicy oddziału IB. Jak oni sobie wyobrażają zamkniecie tego konta bo z tego co rozumiem zamknięcie go mozliwe jest tylko w oddziale.
  3.Podejrzewam że oni chca klientów zniechęcić do zamykania kont i zmusić do przkształcenie go w konta PEKAO. Czyli bedę najprawdopodobniej musiał przekształcić to Idealne w Przekorzystne i dopiero zamknąć?

  Co do funduszy to PEKAO ma kilka ciekawych i wartych nabycia. Kłopot tylko taki że sprzedają je zdaje się tylko we własnych bankach i jeśli się nie myle biorą prowizję.

  marynatek Odpowiedz
  • Jeżeli podpisywałeś umowę w oddziale banku lub dokonywałeś tam aktualizacji swoich danych osobowych lub dokumentów, możesz raz na 30 dni aktualizować dane z dowodu osobistego samodzielnie, w bankowości internetowej. Zaloguj się, wejdź w zakładkę Ustawienia i wybierz Dane osobiste. Kolejnym krokiem będzie autoryzacja sms – wprowadź i zatwierdź otrzymany kod. Po rozwinięciu pola Dane Użytkownika, przy typie dokumentu, wybierz pole Edytuj.
   W przypadku, gdy pole Edytuj jest nieaktywne, należy udać się do najbliższego oddziału banku (https://www.ideabank.pl/oddzialy).
   Aktualizacja danych możliwa jest również poprzez przesłanie skanu/wyraźnego zdjęcia dokumentu tożsamości w bankowości Idea Cloud, należy przejść do „Centrum Informacji”, wybrać „Nowa wiadomość” i dodać dokument w załączniku.

   Po przesłaniu wiadomości skontaktuje się z Tobą konsultant, w celu aktualizacji danych i będzie prosił Cię o podanie zarówno danych z nowego dowodu, jaki i tego, który obecnie znajduje się w systemie. Jeżeli ich nie posiadasz, aktualizacji dowodu osobistego możesz dokonać jedynie w oddziale banku.

   Jarry
  • Dzięki. Ja zakładałem to konto przez weryfikację danych z lokaty a nie w oddziale. Wpadłem na pomysł aby wysłać im wypowiedzenie ze starymi danymi z dowodu. Taki pomysłowy ze mnie Dobromir, ale wole nie ryzykować.

   marynatek
  • Możesz im wysłać wiadomość ze skanem dowodu.

   Jarry
  • W wypowiedzeniu nie musisz podawać numeru dowodu, a pesel – po prostu wyślij wypowiedzenie na adres siedziby banku.

   Marcin H
 • wow…No to mamy zapowiedź tego co nas czeka.

  Barti Odpowiedz
 • bu ha ha, dowalili z ofertą. Tak się kończy wykańczanie prywatnych biznesów. stracimy również my wisienkowicze.

  jaro Odpowiedz
 • Ehh… Założyłem konto pekao 31 grudnia w ostatni dzień możliwy za 100zl… (Po informacji o idei)…

  No nic. Żona się ucieszy że kolejne konto będzie miała bo ona „czysta”

  BADyL Odpowiedz
  • Od razu mam pytanie, gdzie ja mogę znaleźć numer po założeniu konta? Na mailu mam tylko wzory wszystkie a przy logowaniu peopay już chcą ten numer

   BADyL
 • Ta oferta dla byłych Idei to wyjątkowa atrakcja, wprost REWELACJA !!!!. Po przeczytaniu szczegółów o mało nie spadłem z krzesła. Jestem jeszcze po imprezie i zdecydowanie wolę prawdziwego, lekko schłodzonego… Żubra.

  Waldemar Odpowiedz
  • Bankowy beton – którego pewnie w Pekao nie brakuje – nie do końca rozróżnia świadomych klientów od tych, którzy mentalnie pozostali jeszcze w PRL.

   Największe pocieszenie dla mnie – kolejne konto bankowe do odstrzału – czekam tylko na cywilizowany sposób jego zamykania. Do oddziału iść nie zamierzam – Nie ufam, że zachowuje się tam jakiekolwiek standardy sanitarne (nie to żeby mnie bardzo to obchodziło, ale przecież mamy Srowid-19).

   Tomko
  • Wyślij wypowiedzenie zwykłym listem – pocztą. Co do rachunków oszczędnościowych (nie wiem jak z ROR, bo ja nie zamykam do czasu zmiany warunków na niekorzystne – bezwarunkowo darmowe konto i karta z 5 wypłatami z bankomatów za free jest całkiem niezła w dzisiejszych czasach)

   Marcin H
  • to można je zamknąć składając dyspozycję na infolinii – za ~30 dni będę wiedział, czy zniknęły u mnie z systemu.

   Marcin H
 • @ADMIN
  Tak na poważnie to jeszcze jest sensowna oferta w Toyota Bank. Tylko trzeba założyć konto. Problem w tym, że Toyota Bank dawno nie dawała premii za otwarcie konta więc może lepiej poczekać?
  MICHAŁ- prośba. Masz jakieś przecieki?

  Waldemar Odpowiedz
  • Nic nie wiem, ale faktycznie dawno nie było, więc kto wie…

   Michał
  • A właśnie. jak to jest jakies 1.5 roku temu była dość dobra promocja lokaty . Nie pamietam jej nazwy – chyba 5% wychodziło przy najniższej możliwej wpłacie i 200zł premii. Do niej Toyka załadała konto. Teraz pytanie – czy po zlikwidowaniu lokaty to konto tez zamknęli. Ergo czy to było tylko konto techniczne czy nie daj Boże ROR nam zakładali? Z umowy to raczej jednak nie wynika.

   marynatek
 • Ta oferta bez wątpienia już na początku tego roku zasługuje na żenadę 2021. Nic, tylko biec do oddziałów 🤣😂

  Heniutek Odpowiedz
 • Póki co w systemie Idei nadal są dostępne lokaty z „ideowym” oprocentowaniem. Ciekawe, kiedy obniżą. Trzeba korzystać, póki się da…

  Sosna Odpowiedz
 • A co z klientami idea banku którzy nie mieli nigdy konta, tylko lokaty, ale aktualnie żadnej aktywnej i mają dostęp do bankowości elektronicznej?

  Hg Odpowiedz
  • O ja też jestem w tej grupie i czekam na jakiś wygodny sposób zamknięcia samej bankowości elektronicznej, która niby mnie nie uwiera ale nie ufam…

   Mi
  • Mam podobnie. Mam tylko dostęp do bankowości elektronicznej, bo miałem jedynie lokaty które konta nie wymagały. Domyślam się, że pewnie będzie trzeba lecieć do oddziału i to zamknąć, bo po jak później systemy IDEA i Peako się połączą, to pewnie automatycznie zostanie mi otwarta bankowość elektroniczna w PEKAO? Ktoś już coś o tym wie/słyszał jak to będzie?

   Przemysław
 • Żenada roku. Mój przekaz dla banku bez trybu: wy…..ć.
  Kończą się lokaty więc wolę już w jakiś fundusz obligacji zainwestować.

  Fazi Odpowiedz
 • Tylko do końca trwającej Lokaty Świątecznej i do widzenia się z Państwem z Pekao. A oferty lokat na zatrzymanie klientów IB… tak jak Ktoś napisał „spaść z krzesła” można z wrażenia, jak „atrakcyjne” :)

  Irka Odpowiedz
 • Niczego innego nie można się spodziewać po takim banku jak pekao. Opcja pożegnalna to lokaty zawrotne jeszcze na 1,3% do getin lub NNŚ 1,5%.

  numerek Odpowiedz
  • Dokładnie przed chwilą robiłem zawrotną w Getin jest 1,3%. Ciekaw jestem tylko kiedy do Getinu teraz się przy pieprzą? Ktoś wie jak z Idei teraz zrezygnować? Nie mam zamiaru być w żadnym komunistycznym banku i jeszcze za to płacić.

   ZICHI
  • Żeby zrezygnować i zamknąć konto, trzeba będzie udać się do najbliższego oddziału Pekao w danym mieście… Po nrze rachunku powinno się wyświetlać, jaki to oddział?

   Irena
  • Ponoć w pko będzie można zamknąć jak już banki się połączą na dobre, czyli…pod koniec roku. Jak się nie ma wzoru podpisu to zostaje tylko telefon do zamykania…jak się ma kod do bankowości telefonicznej.

   Ja123
  • Jak się nie ma też zamkną. Mi zadali parę pytań i nadali nowy kod.

   drudar
 • Pytanie z innej beczki – czy ta przymusowa restrukturyzacja daj mi prawo do wypowiedzenia umów bez okresu wypowiedzenia? W koncu dokonała sie istotna zmiana – zmienil sie właściciel banku i co za tym idzie zupelnie inny podmiot zarzadza np. moimi danymi osobowymi

  paolo Odpowiedz
  • Nie można do momentu aż nowy właściciel nie zechce zmieniać regulaminów/umów. Prawdopodobnie zapowiedź zmian nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, najpóźniej do IV kwartału 2021.

   numerek
  • Czyli do tego czasu konto które miałem w Idei będzie całkowicie darmowe?

   Darek
  • Bank też może zwyczajnie zmienić…taryfę prowizji i opłat. I wtedy standardowo – nie reagujesz, czyli się zgadzasz, albo składasz wypowiedzenie z tytułu zmiany taryfy.

   Anom
  • Ze względu na to, że z tym kodem powitalnym konto przekorzystne ma być jakiś czas darmowy, a działania PEKAO pokazują, że albo jesteś uproduktowiony i Cię u nas witamy, a jak nie to najlepiej…idź sobie, zatem prorokuje rychłą zmianę tpio.

   Anom
 • Logując się dziś do Idea Banku, „super” oferta, wszystkie lokaty 0,01% :)

  Irena Odpowiedz
 • Infolinia- szybka i miła rozmowa, wypowiedzenie 30 dni.

  Bogusia Odpowiedz
 • na dzisiaj: lokata „nr 1” 0,01% – śmiech na sali, dawniej lokata nr 1 to była lokata nr 1 czyli najlepsza.. to może coś dla nowych środków ? w żadnym wypadku, oferta została całkowicie wycofana ! Tragedia. Czas zamknąć wszystkie produkty. To już zupełnie inny bank i podejście do klienta..

  Warszawski Bankier Odpowiedz
 • Czy idąc teraz do oddziału PEKAO mogę zamknąć konta z IDEA?? Obsługują w oddziałach dawnych klientów Idea? W moim mieście nie było też wcześniej placówki IDEA, zakładałam wszystko online

  Patrycja Odpowiedz
 • wymagane jest też założenie konta oszczędnościowego w Pekao, a nie tylko konto osobiste (ROR) + karta debetowa

  jaa Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy