Lokata 1,2,3% dla klientów Idea Banku przeniesionych do Pekao

Na stronach Pekao pojawiły się właśnie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przejęcia Idea Banku. Z naszej perspektywy szczególnie ważne są dwie z nich: kiedy klienci Idea Banku zostaną przeniesieni do systemu Pekao oraz… ile/czy na tym zarobią?

Lokata 1,2,3% od Pekao dla klientów Idea Banku
Odpowiedź na pierwsze pytanie jest dość oczywista. Pekao zyskało dostęp do systemów Idea Banku w chwili przejęcia – czyli w dniu dzisiejszym. Nawet, jeśli przejęcie danego banku planowane jest wcześniej, to fuzja systemów bankowych następuje po kilku miesiącach – jest to bowiem dość skomplikowany proces. Dlatego w swoim komunikacie Pekao informuje, że data przeniesienia nie jest jeszcze ustalona:

Przeniesienie produktów Idea Banku do systemów Pekao jest planowana w późniejszym terminie. O dacie przeniesienia poinformujemy w osobnej komunikacji.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Pekao będzie zachęcać do samodzielnych „przenosin”, czyli założenia konta w Pekao oraz zamknięcia starych produktów w Idea Banku. Tak przynajmniej wynika ze specjalnej oferty przygotowanej dla osób, które są klientami Idea Banku, ale nie są klientami Pekao (brak umowy o jakikolwiek produkt Pekao na dzień 31.12.2020).

A co możemy zyskać? Bonus jest w zasadzie tylko jeden: możliwość skorzystania z Lokaty powitalnej 1,2,3% na okres 6 miesięcy dla kwoty od 500 zł do 10 000 zł. Oprocentowanie lokaty zależeć będzie od spełnienia przez nas warunków promocji.

A jakie one są? Po pierwsze – do 31.03.2021 powinniśmy otworzyć Konto Przekorzystne z kodem rekomendacyjnym „powitanie”. Po drugie – zrobić przelew pieniędzy z dawnego konta w Idea Bank na nowo-otwarty rachunek. Po trzecie – najwcześniej 3 dni robocze po otwarciu konta (ale nie później niż 14.04.2021) założyć Lokatę powitalną w serwisie Pekao24/PeoPay lub oddziale banku. Po czwarte – zamknąć swoje dotychczasowe produkty Idea Banku (przez infolinię lub dawny oddział Idea Bank). Zgodnie z regulaminem chodzi o zamknięcie rachunku osobistego, karty debetowej, rachunku oszczędnościowego i bankowości elektronicznej. Lokaty mogą sobie dalej „wisieć”, ale należy zmienić rachunek do zwrotu środków na nowe konto w Pekao.

No i wreszcie po piąte – konieczne jest udzielenie wszystkich zgód marketingowych na rzecz Pekao.

Spełnienie powyższych warunków gwarantuje nam oprocentowanie 1% w skali roku. Jak zyskać 2%? Wystarczy, że dodatkowo:

 • zakupimy jednostki funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za min. 1000 zł lub
 • otworzymy kartę kredytową Pekao lub
 • otworzymy limit w koncie Pekao

Aby natomiast zyskać 3% na promocyjnej lokacie powinniśmy zakupić jednostki TFI za min. 1000 zł oraz spełnić jeden z pozostałych dwóch warunków (limit w koncie lub karta kredytowa).

Czas na spełnienie powyższych warunków mija na 15 dni przed końcem lokaty (czyli po 5,5 miesiąca od otwarcia).

Dodam, że w ofercie dostępna jest też 3-miesięczna Lokata powitalna Standard (500 zł – 500 000 zł), jednak jej oprocentowanie to 0,5%. Aby ją założyć należy spełnić warunki analogiczne jak dla Lokaty powitalnej 1,2,3% w wariancie 1%.

Czy warto skorzystać z oferty? Na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja tylko mogę podpowiedzieć, że za kilka godzin startuje „standardowa” oferta Pekao, w ramach której będzie można zgarnąć (realnie) 300 zł premii dla nowych klientów. Warto to wykorzystać.

Nie przegap!

Komentarze

 • Niesamowita oferta, o takiej właśnie marzyłem.

  pytanie Odpowiedz
 • Pozwolę sobie wyrazić krótką opinię na temat tej „atrakcyjnej oferty Banku Pekao dla klientów Idea Bank”.
  Werble…

  Ahahahahahahahahaha hahahahahaha hahahahahahahahaha hahaha!

  Ba dum tss!

  Tomko Odpowiedz
 • „(…) za kilka godzin startuje „standardowa” oferta Pekao, w ramach której będzie można zgarnąć (realnie) 300 zł premii dla nowych klientów.” – ale nie dotyczy to klientów przymusowo przeniesionych do Pekao S.A.? „Warto to wykorzystać.” – promyk nadziei?

  niusan Odpowiedz
 • to dobra wiadomosc dla tych ktorzy odsiedzieli juz troche karencji za stary ror z pekao i chca jak najszybciej wbic sie po 300 zl (albo wiecej)

  aaaa Odpowiedz
 • Odsetek z lokaty 1,2,3 % w porywach 121 zł, a tyle zachodu i jeszcze ryzyko związane ze zmiennością TFI. Pewnie jeszcze są opłaty za nabycie jednostek. :D To już lepiej na jakimś koncie oszczędnościowym trzymać na 1-1,5%.

  g.romek Odpowiedz
 • Mam kilka pytani. Moze ktoś bedzie wiedział bo już się na samym początku trochę pogubiłem.
  1. mam jedynie konto Idealne w IB. Chciałbym je zamknąć, ale mam nieaktualny numer dowodu. Mam czekać az przeniosą mnie do systemu PEKAO i tam zdaje się jest możliwośc aktualizacji danych z dowodu (choc pewnie numeru nie zmienię) i dopiero zamknać?
  2. Nie mam w okolicy oddziału IB. Jak oni sobie wyobrażają zamkniecie tego konta bo z tego co rozumiem zamknięcie go mozliwe jest tylko w oddziale.
  3.Podejrzewam że oni chca klientów zniechęcić do zamykania kont i zmusić do przkształcenie go w konta PEKAO. Czyli bedę najprawdopodobniej musiał przekształcić to Idealne w Przekorzystne i dopiero zamknąć?

  Co do funduszy to PEKAO ma kilka ciekawych i wartych nabycia. Kłopot tylko taki że sprzedają je zdaje się tylko we własnych bankach i jeśli się nie myle biorą prowizję.

  marynatek Odpowiedz
  • Jeżeli podpisywałeś umowę w oddziale banku lub dokonywałeś tam aktualizacji swoich danych osobowych lub dokumentów, możesz raz na 30 dni aktualizować dane z dowodu osobistego samodzielnie, w bankowości internetowej. Zaloguj się, wejdź w zakładkę Ustawienia i wybierz Dane osobiste. Kolejnym krokiem będzie autoryzacja sms – wprowadź i zatwierdź otrzymany kod. Po rozwinięciu pola Dane Użytkownika, przy typie dokumentu, wybierz pole Edytuj.
   W przypadku, gdy pole Edytuj jest nieaktywne, należy udać się do najbliższego oddziału banku (https://www.ideabank.pl/oddzialy).
   Aktualizacja danych możliwa jest również poprzez przesłanie skanu/wyraźnego zdjęcia dokumentu tożsamości w bankowości Idea Cloud, należy przejść do „Centrum Informacji”, wybrać „Nowa wiadomość” i dodać dokument w załączniku.

   Po przesłaniu wiadomości skontaktuje się z Tobą konsultant, w celu aktualizacji danych i będzie prosił Cię o podanie zarówno danych z nowego dowodu, jaki i tego, który obecnie znajduje się w systemie. Jeżeli ich nie posiadasz, aktualizacji dowodu osobistego możesz dokonać jedynie w oddziale banku.

   Jarry
  • Dzięki. Ja zakładałem to konto przez weryfikację danych z lokaty a nie w oddziale. Wpadłem na pomysł aby wysłać im wypowiedzenie ze starymi danymi z dowodu. Taki pomysłowy ze mnie Dobromir, ale wole nie ryzykować.

   marynatek
  • Możesz im wysłać wiadomość ze skanem dowodu.

   Jarry
  • W wypowiedzeniu nie musisz podawać numeru dowodu, a pesel – po prostu wyślij wypowiedzenie na adres siedziby banku.

   Marcin H
 • wow…No to mamy zapowiedź tego co nas czeka.

  Barti Odpowiedz
 • bu ha ha, dowalili z ofertą. Tak się kończy wykańczanie prywatnych biznesów. stracimy również my wisienkowicze.

  jaro Odpowiedz
 • Ehh… Założyłem konto pekao 31 grudnia w ostatni dzień możliwy za 100zl… (Po informacji o idei)…

  No nic. Żona się ucieszy że kolejne konto będzie miała bo ona „czysta”

  BADyL Odpowiedz
  • Od razu mam pytanie, gdzie ja mogę znaleźć numer po założeniu konta? Na mailu mam tylko wzory wszystkie a przy logowaniu peopay już chcą ten numer

   BADyL
 • Ta oferta dla byłych Idei to wyjątkowa atrakcja, wprost REWELACJA !!!!. Po przeczytaniu szczegółów o mało nie spadłem z krzesła. Jestem jeszcze po imprezie i zdecydowanie wolę prawdziwego, lekko schłodzonego… Żubra.

  Waldemar Odpowiedz
  • Bankowy beton – którego pewnie w Pekao nie brakuje – nie do końca rozróżnia świadomych klientów od tych, którzy mentalnie pozostali jeszcze w PRL.

   Największe pocieszenie dla mnie – kolejne konto bankowe do odstrzału – czekam tylko na cywilizowany sposób jego zamykania. Do oddziału iść nie zamierzam – Nie ufam, że zachowuje się tam jakiekolwiek standardy sanitarne (nie to żeby mnie bardzo to obchodziło, ale przecież mamy Srowid-19).

   Tomko
  • Wyślij wypowiedzenie zwykłym listem – pocztą. Co do rachunków oszczędnościowych (nie wiem jak z ROR, bo ja nie zamykam do czasu zmiany warunków na niekorzystne – bezwarunkowo darmowe konto i karta z 5 wypłatami z bankomatów za free jest całkiem niezła w dzisiejszych czasach)

   Marcin H
  • to można je zamknąć składając dyspozycję na infolinii – za ~30 dni będę wiedział, czy zniknęły u mnie z systemu.

   Marcin H
 • @ADMIN
  Tak na poważnie to jeszcze jest sensowna oferta w Toyota Bank. Tylko trzeba założyć konto. Problem w tym, że Toyota Bank dawno nie dawała premii za otwarcie konta więc może lepiej poczekać?
  MICHAŁ- prośba. Masz jakieś przecieki?

  Waldemar Odpowiedz
  • Nic nie wiem, ale faktycznie dawno nie było, więc kto wie…

   Michał
  • A właśnie. jak to jest jakies 1.5 roku temu była dość dobra promocja lokaty . Nie pamietam jej nazwy – chyba 5% wychodziło przy najniższej możliwej wpłacie i 200zł premii. Do niej Toyka załadała konto. Teraz pytanie – czy po zlikwidowaniu lokaty to konto tez zamknęli. Ergo czy to było tylko konto techniczne czy nie daj Boże ROR nam zakładali? Z umowy to raczej jednak nie wynika.

   marynatek
 • Ta oferta bez wątpienia już na początku tego roku zasługuje na żenadę 2021. Nic, tylko biec do oddziałów 🤣😂

  Heniutek Odpowiedz
 • Póki co w systemie Idei nadal są dostępne lokaty z „ideowym” oprocentowaniem. Ciekawe, kiedy obniżą. Trzeba korzystać, póki się da…

  Sosna Odpowiedz
 • A co z klientami idea banku którzy nie mieli nigdy konta, tylko lokaty, ale aktualnie żadnej aktywnej i mają dostęp do bankowości elektronicznej?

  Hg Odpowiedz
  • O ja też jestem w tej grupie i czekam na jakiś wygodny sposób zamknięcia samej bankowości elektronicznej, która niby mnie nie uwiera ale nie ufam…

   Mi
  • Mam podobnie. Mam tylko dostęp do bankowości elektronicznej, bo miałem jedynie lokaty które konta nie wymagały. Domyślam się, że pewnie będzie trzeba lecieć do oddziału i to zamknąć, bo po jak później systemy IDEA i Peako się połączą, to pewnie automatycznie zostanie mi otwarta bankowość elektroniczna w PEKAO? Ktoś już coś o tym wie/słyszał jak to będzie?

   Przemysław
 • Żenada roku. Mój przekaz dla banku bez trybu: wy…..ć.
  Kończą się lokaty więc wolę już w jakiś fundusz obligacji zainwestować.

  Fazi Odpowiedz
 • Tylko do końca trwającej Lokaty Świątecznej i do widzenia się z Państwem z Pekao. A oferty lokat na zatrzymanie klientów IB… tak jak Ktoś napisał „spaść z krzesła” można z wrażenia, jak „atrakcyjne” :)

  Irka Odpowiedz
 • Niczego innego nie można się spodziewać po takim banku jak pekao. Opcja pożegnalna to lokaty zawrotne jeszcze na 1,3% do getin lub NNŚ 1,5%.

  numerek Odpowiedz
  • Dokładnie przed chwilą robiłem zawrotną w Getin jest 1,3%. Ciekaw jestem tylko kiedy do Getinu teraz się przy pieprzą? Ktoś wie jak z Idei teraz zrezygnować? Nie mam zamiaru być w żadnym komunistycznym banku i jeszcze za to płacić.

   ZICHI
  • Żeby zrezygnować i zamknąć konto, trzeba będzie udać się do najbliższego oddziału Pekao w danym mieście… Po nrze rachunku powinno się wyświetlać, jaki to oddział?

   Irena
 • Pytanie z innej beczki – czy ta przymusowa restrukturyzacja daj mi prawo do wypowiedzenia umów bez okresu wypowiedzenia? W koncu dokonała sie istotna zmiana – zmienil sie właściciel banku i co za tym idzie zupelnie inny podmiot zarzadza np. moimi danymi osobowymi

  paolo Odpowiedz
  • Nie można do momentu aż nowy właściciel nie zechce zmieniać regulaminów/umów. Prawdopodobnie zapowiedź zmian nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, najpóźniej do IV kwartału 2021.

   numerek
  • Czyli do tego czasu konto które miałem w Idei będzie całkowicie darmowe?

   Darek
  • Bank też może zwyczajnie zmienić…taryfę prowizji i opłat. I wtedy standardowo – nie reagujesz, czyli się zgadzasz, albo składasz wypowiedzenie z tytułu zmiany taryfy.

   Anom
  • Ze względu na to, że z tym kodem powitalnym konto przekorzystne ma być jakiś czas darmowy, a działania PEKAO pokazują, że albo jesteś uproduktowiony i Cię u nas witamy, a jak nie to najlepiej…idź sobie, zatem prorokuje rychłą zmianę tpio.

   Anom
 • Logując się dziś do Idea Banku, „super” oferta, wszystkie lokaty 0,01% :)

  Irena Odpowiedz
 • Infolinia- szybka i miła rozmowa, wypowiedzenie 30 dni.

  Bogusia Odpowiedz
 • na dzisiaj: lokata „nr 1” 0,01% – śmiech na sali, dawniej lokata nr 1 to była lokata nr 1 czyli najlepsza.. to może coś dla nowych środków ? w żadnym wypadku, oferta została całkowicie wycofana ! Tragedia. Czas zamknąć wszystkie produkty. To już zupełnie inny bank i podejście do klienta..

  Warszawski Bankier Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy