Idea Bank przejęty przez Pekao S.A. – BFG wszczął przymusową restrukturyzację

Dosłownie kilkanaście minut temu Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku, który zostanie przejęty przez Pekao S.A w dniu 3 stycznia 2021. Co dla nas istotne: wszystkie depozyty, jak i zobowiązania kredytowe, zostaną w całości przeniesione do Pekao. Nic nie stracimy (jako oszczędzający).

Idea Bank przejęty przez Pekao

Jak podaje w komunikacie BFG:

Idea Bank S.A. był zagrożony upadłością. […] brak było przesłanek wskazujących, że możliwe działania nadzorcze lub działania Idea Banku S.A. pozwolą we właściwym czasie usunąć zagrożenie upadłością.

Z oszacowania, wykonanego przez niezależny podmiot: PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., wynika, że aktywa podmiotu nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań oraz że kapitały własne Idea Banku wynoszą minus 482,8 mln zł.

Spełnia się więc scenariusz, o którym mówiono już od dawna. Co ważne: nie mamy tu do czynienia z upadłością, kiedy środki (do 100 000 EUR) musi wypłacić Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Następuje przejęcie (resolution) wszystkich depozytów i kredytów przez inny bank, dlatego osoby posiadające większe oszczędności nic nie tracą (jak w przypadku „zwykłej” upadłości). Stratni są natomiast akcjonariusze i obligatariusze Idea Banku:

Zgodnie z zasadą pokrywania przez właścicieli strat zagrożonego upadłością banku akcje banku, podobnie jak obligacje podporządkowane zostaną umorzone. Zarząd banku uległ rozwiązaniu, a kompetencje rady nadzorczej zostały zawieszone.

Przejęcie następuje w weekend – tak, aby klienci nie mogli podejmować pochopnych decyzji. Scenariusz ten nie jest jednak niczym wyjątkowym – dokładnie tak samo postąpiono w 2017 roku w Hiszpanii, kiedy Banco Popular przejął Santander praktycznie z dnia na dzień.

Jestem klientem Idea Banku. Co teraz?

Póki co: nic. Nasze depozyty formalnie będą teraz znajdować się w Pekao S.A., jednak dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Idea Banku będzie nadal aktywny. Hasła i loginy pozostają bez zmian. Możemy ciągle korzystać z kart płatniczych, przy czym na dzisiejszą noc zaplanowana jest przerwa techniczna, więc nie wszystko będzie działać (ale tak ma być).

Od 4.01.2021 oddziały Idea Banku będą teraz funkcjonować pod szyldem Pekao, przy czym w poniedziałek od 13:00. Usługa Express Elixir może być tymczasowo niedostępna.

Jakkolwiek to zabrzmi: osobiście będę tęsknił za Idea Bankiem. Swoje za uszami mieli, kombinowali jak da (np. brak łatwej możliwości edycji odnawialności lokaty, przedłużanie na niski procent ze starym oprocentowaniem w tytule) ale nikt inny nie dawał tyle na lokatach, ile oni. Cieszę się, że w ostatnich dniach udało mi się skorzystać z Lokaty Świątecznej na całkiem przyjemną kwotę. Szkoda, że to pewnie ostatni raz, bo Pekao synonimem wysokich oprocentowań lokat niestety nie jest.

„Atrakcyjna” oferta dla klientów Idea Banku

Pekao S.A. podał dziś również w komunikacie prasowym, że ma zamiar powalczyć o nowych klientów przeniesionych z Idea Banku – tak, aby nie zamykali od razu konta:

Przygotujemy też bardzo atrakcyjną ofertę powitalną dla klientów detalicznych Idea Bank S.A., m.in. zaproponujemy konto osobiste wraz ze wszystkimi bankomatami w Polsce i na świecie na rok bez opłat oraz atrakcyjnie oprocentowane lokaty powitalne. Jednocześnie dostępna będzie specjalna oferta kredytowa dla mikrofirm.

Czy tak będzie i czy faktycznie oferta będzie atrakcyjna? Czas pokaże.

Nie przegap!

Komentarze

 • Przed zamknięciem warto zarchiwizować sobie historię. Ale mi system udostępnia tylko dwa lata. Da się to obejść?

  Zet Odpowiedz
  • @Zet, historia dostępna jest do 3 lat wstecz, natomiast wyciągi dostępne są do 5 lat wstecz.

   Lokata
  • @Lokata Gdzie są te wyciągi? Jak wchodzę w konto to mam dostępne 36 wyciągów. A 5 lat to 60.

   Zet
  • U mnie też są tylko za 3lata wstecz. Dodam swoje pytanie. Czy na Waszych kontach bank także przestał generować wyciągi? U mnie kończą się na listopadzie2020, brakuje za grudzień, styczeń czyli od czasu przejęcia przez pekało.

   numerek
  • Hmm, u mnie historia dla danego konta jest tylko 6 miesięcy, ale wyciągi są ponad 3 lata. Wyciągi są po wejściu w konto -> Dokumenty > zobacz.
   Gdzie ewentualnie macie historię dłuższa niż 6 miesięcy?

   Bolo
  • Wyciągi są w 2 miejscach: przy każdym koncie do 3 lat wstecz plus w dokumentach więcej (jako wiadomości, podobnie jak w Santa). Za to historię jednorazowo widać tylko na 6 miesięcy, trzeba sobie przestawiać w kalendarzu i filtrować. Ale dalszej niż 3 lata niestety już nie zobaczymy.

   pws
 • Info od konsultanta:
  1) Złożyć pisemną dyspozycję w byłym oddziale Idea Banku lub przesłać ją listownie na adres: Bank Pekao S.A., Rondo Daszyńskiego 2c, 00-843 Warszawa, z dopiskiem „Departament Operacji”. Dokument powinien zawierać dane osobowe pozwalające na identyfikację – imię i nazwisko, numer PESEL, numer rachunku, którego dotyczy rezygnacja oraz rachunek do zwrotu środków oraz podpis zgodny z tym na Karcie Wzorów Podpisów (w przypadku rachunków założonych w oddziale banku) lub

  2) złożyć rezygnację poprzez kontakt telefoniczny z Infolinią Idea Banku pod numerem + 48 22 101 10 10 lub 801 999 111 (7 dni w tygodniu w godzinach 8.00 – 20.00). Pamiętaj, że obowiązuje okres wypowiedzenia przewidziany w umowie o rachunek i w tym czasie należy uregulować wszelkie opłaty naliczone zgodnie z właściwą Tabelą Opłat i Prowizji.

  villemo09 Odpowiedz
  • Czyli da radę wypowiedzieć umowę z IB tylko telefonicznie?

   denek
  • Nie tylko :) w oddziale również można :) w obu przypadkach po autoryzacji tożsamości, a obawiam się, że tu co niektórzy popłynęli na otwieraniu kont na rodzine

   Dzikus
 • Czy przy zamykaniu konta przez telefon, bank w jakiś sposób potwierdza rozwiązanie umowy listownie lub mailowo?

  Ktoś tu pisał, że dołącza formułkę o braku zgody na dalsze przetwarzanie danych osobowych. Można prosić o taką formułkę.

  Dla osób, które nie miały konta w Credit Agricole, można rozważyć przeniesienie konta z IB i zgarnąć 200 zł. Później będzie tylko trzeba wypowiedzieć umowę o bankowość elektroniczną.

  Lokata Odpowiedz
  • Najlepiej zostawić złotówkę na koncie i podać numer konta do przelewu. Nie wszystkie banki wysyłają papierowe potwierdzenia zakończenia umowy.

   R
  • Można też sobie przelać jakąś kwotę (np 0,01zł) na zamknięte konto. Jeżeli faktycznie jest zamknięte to za 2-3 dni będzie zwrot.

   Scorp
  • Uważaj tylko skąd wysyłasz. BNPP sobie liczy 5 zł za taki niezrealizowany przelew, o ile nic się nie zmieniło.

   ls5
  • Najlepiej testy robic szybkim przelewem z Santandera. Informacja zwrotna jest juz po kilku sekundach.

   keton
 • Witam. Czy ktoś z was wie może czy w Silesii w Katowicach można zamknąć konto w byłym już oddziale Idea Bank? Na stronie Idea Banku pokazuje to jako ich placówkę jednak na stronie Silesii pokazuje to jako bank Pekao. Co ciekawe Pekao u siebie tej placówki w ogóle nie pokzuje. Był tam ktoś może?

  Darek Odpowiedz
 • Jeżeli ktoś ma konta zyskowne w Idea nie warto zamykać. Tam nadal jest oprocentowanie 0,4% do 10 tys

  piotro Odpowiedz
  • Rozumiem, ze to taka ironia :)

   keton
  • To nie ironia. W tej chwili na KO w getin już jest 0,7 i maleje w alior na ko jest 1 ale do 20 tys podobnie w nest tyle że do 10 więc 0,4 na kontach zyskownych wcale nie jest ironią tylko wysysaniem z tego co jest dostępne na rynku

   piotro
  • Taka oferta przeszła mi koło nosa, a mogłem nie zamykać tego konta :-D
   Całe 0,4% od całych 10 tys. zł – życie z odsetek zawsze było moim celem.

   Tomko
  • Zanim w innych bankach spadnie do 0,4 to na tym koncie obniżą do 0,01

   Dzikus
  • Z trudem toleruje 1%, a jak spadnie nizej to wycofam juz wszystkie pieniadze. Wole trzymac kase w skarpecie niz trzymac dla takich smiesznych odsetek, ktore moge odpracowac w 1-2 tygodnie spekulacjami malymi kwotami na walutach czy krypto.
   Banki beda obnizac % dopoki kliencie beda sie na to godzic. A jak widac, niektorzy sa w stanie zaakceptowac nawet 0.4%. Czyli % spadna spokojnie jeszcze nizej.

   keton
  • 0,4 % z 6 kont zyskownych to 192 zł rocznie :-) Niektórzy dla promocji za 150 zł potrafią zakładać nowe konta w nowych Bankach i płacić kartami po kilkaset zł na miesiąc …. Mi też się nie podoba ale to nie jest kwestia tylko banków ale decyzji Rady Polityki Finansów oraz sytuacji kryzysu na świecie Więc jak banki nie zarabiają to niech nie myśli ktoś że będą rozdawać jeszcze kasę swoim klientom .

   piotro
  • miałem na mysli RPP a nie RPF :-)

   piotro
  • No wlasnie i akceptujac takie oferty pogarszamy sobie sytuacje na przyszlosc i banki nadal beda obnizac odsetki. Lepiej swoja energie skoncentrowac na innych metodach pozyskiwania bonusow. Przykladowo, niedawno skonczyla mi sie 2m lokata w IB. Za 36k w ciagu 2m dostalem raptem 109zl. Tymczasem na Rv zony w styczniu mialem ok. 200zl srodkow ze sprzedazy USD. Nie chcialo mi sie tego przelewac i kupilem za to BTC. Teraz patrze, ze z tych 200zl jest juz ponad 300zl. Czyli 200zl dalo 100zl zysku, a calkiem „niezla” oferta 2.2% w IB dla podobnego zysku wymagala wlozenia az 36k i czekania 2m. Dlatego ja wole juz kase trzymac poza normalnymi bankami i operujac niewielkimi kwotami (bo na wieksze nie mam odwagi) zyskac wiecej niz z lokat 2-3%. Tak, wiem, ze moglbym z tej gotowki tez cos zyskac trzymajac ja na np. 0.4%, ale z wlasnej przekory tego nie chce robic. Odbije to sobie na spekulacjach :)

   keton
  • w bardzo dawnych czasach płaciło się bankom na to że w bezpieczny sposób będą przechowywać nasze pieniądze, wracamy do tych czasów

   adaś
  • Tak przez caly czas jest w USA i tzw. Europie zachodniej. W wiekszosci bankow srogo placi sie za posiadanie konta. A odsetki na tzw. Saving Account sa rownie marne co u nas obecnie.
   Ostatnie darmowe konto jakie mialem w USA zamknalem kilka lat temu, bo wprowadzili oplaty i warunki, ktore ciezko bylo spelnic siedzac glownie w PL.

   keton
  • W Credit Agricole też ścinają na maxa
   „od 1 marca 2021 obniżymy oprocentowanie lokat terminowych o stałym oprocentowaniu w złotówkach i w walutach obcych, do wartości 0,01% w skali roku.”
   a było dla 3lat=0,3% dla 2lat, 1roku, 270 dni=0,1% i dla mniejszych od 15-180dni=0,05% czyli nawet te najniższe obcięli. Ale i jest promka 0,4% (chyba jakaś zmowa ;))
   „Wprowadzimy też nową promocję „Oszczędzam – to ważne” na Rachunku Oszczędzam
   w zł…będzie obowiązywała od 1 do 31 marca 2021 r. i w jej ramach…. w ofercie standardowej: 0,01% w skali roku , w ofercie „Rachunek Oszczędzam – lojalni zyskują”: 0,4%”

   yosa
  • ale do diaska skoro ktoś pożycza coś to powinien oddać z nawiązką, a nie daje ochłapy. rozumiem sytuacja rynkowa. Ale jak to w końcu jest? wpłacić komuś milion na rok on tym obraca i dostanę po roku złotówkę minus belka? coś tu nie gra. to tak jakby było bezrobocie a pracodawca płaciłby 100 zł pensji i powiedział że taka sytuacja rynkowa. A jednak państwo reguluje rynek każąc płacić najniższą krajową którą co rok podnosi. A z lokatami to jak? w drugą stronę? Na siłę państwo obniża? Zatem widzicie jakie mamy dobre rządy. No tak ale my to jesteśmy ci źli kapitaliści burżuje finansjera, a rząd z takimi walczy. tylko tak na prawdę to mamy po 10 – 20 tysi na lokacie, tacy to z nas spekulanci.

   jaro
  • Credit Agricole ‚Rachunek Oszczędzam – lojalni zyskują’:

   „3) zapewni regularne wpływy na Konto i Rachunek Oszczędzam zgodnie z poniższymi zasadami:

   a) regularne wpływy na Konto występują, gdy co miesiąc następuje zasilenie Konta , a ponadto przez ostatnie trzy miesiące kalendarzowe średnie miesięczne wpływy na Konto wyniosły minimum:…..

   b) regularne wpływy na Rachunek Oszczędzam występują, gdy co miesiąc następuje zasilenie Rachunku Oszczędzam, a ponadto przez ostatnie trzy miesiące kalendarzowe średnie miesięczne wpływy na Rachunek Oszczędzam wyniosły minimum:…..

   c) przez pierwsze trzy miesiące kalendarzowe od zawarcia umowy konta lub otwarcia Rachunku Oszczędzam regularne wpływy występują, jeżeli w każdym badanym miesiącu osobno wystąpiło zasilenie w minimalnej wysokości, wskazanej odpowiednio w ppkt. a) dla Konta i ppkt. b) dla Rachunku Oszczędzam.”

   Punkty a-c mówią o średnich wpływach z ostatnich trzech miesięcy, czyli żeby dzisiaj zacząć oszczędzać korzystając z promocyjnego 0,4% musiałam znać warunki tej promocji trzy miesiące temu (zapewnić średnie wpływy)
   albo druga opcja:
   od dzisiaj zaczynam zapewniać wymagane wpływy a po trzech miesiącach będę mogła skorzystać z promocyjnego % tylko że… wtedy nie wiadomo ile wyniesie to promocyjne %, bo nie jest ono określone w regulaminie promocji tylko w tabeli oprocentowania, która co miesiąc się zmienia więc nie ma gwarancji, że za 3 miesiące dzisiejsza stawka 0,4% będzie nadal aktualna. Kiełbasa na sznurku?:)

   Ew@
  • Chyba na kpinę nazwali tą promocję „Lojalni zyskują”, bo lojalni posiadacze rachunku Oszczędzam mają do spełnienia ostrzejsze warunki, które otwierają dostęp do promocji dopiero za trzy miesiące (z niewiadomo jaką stawką %) niż nowi, których wymóg średniej z trzech miesięcy nie dotyczy

   Ew@
  • tak jak mówiłem w Getin od jakiegoś czadu promocja na Konto oszczędnościowe to 0,5 % . Mając 6 kont można miesięcznie w Idea jeszcze zyskać prawie 200 zł na czysto – dopóki sami nie zamkną kont bez akceptacji aneksów umów i bez zabawy i tracenia nerwów z powodu tzw nieaktualnych dowodów Gdyby ktoś chciał podpisać aneks to Konta Zyskowne z Idea zostaną przekształcone w Konta Dobry zysk pekao i oprocentowanie ich spadnie z 0,4 jak jest teraz (jeżeli ktoś ma takie) do 0,01% i to powyżej 5 tys …. Wniosek jest prosty jak wspomniał Don Quijote de la Mancha Nic nie trzeba robić – konta do końca października same się zamkną

   Gdyby każdy panikował i zamykał konta w bankach przy oprocentowaniu 0,4 to już dawno byłby kryzys ekonomiczny bo banki zaczęłyby masowo upadać… Zdają sobie dobrze sprawę że taka sytuacja nastąpiłaby gdyby klienci musieliby dopłacać za utrzymanie konta. Owszem zostałoby 15 % klientów ale w większości byliby to emeryci bez dużych depozytów

   Dla tych co robią spekulacje z handlowaniem walut – przypominam że obowiązują podatki w zeznaniach do Urzędu Skarbowego i rozliczenie się z dodatkowych dochodów … o czym nikt tutaj nie wspomniał

   piotro
 • Lokaty w IB automatycznie odnowily sie na smieszny procent, jak sprawdzic naliczone odsetki za poprzednia jeśli nie pamietam kwoty poczatkowej?

  TomekW Odpowiedz
 • Te debile z PEKAO nawet zamknąć produktów nie umieją – wypowiedziałem wszystko łącznie z umową ramową minęło 30 dni dostałem 6 SMSów (o 2:40 w nocy) że zablokowali dostęp do bankowości a mimo to mogę się zalogować do aplikacji i widać tam że konta nie ma ale sam dostęp pozostał

  zenek64 Odpowiedz
  • Daj im jeszcze chwile czasu do poniedziałku. :)

   bolek
  • Mocne słowo, ale zasługują również na takie.

   Z mojego „podwórka” – siedzi sobie taka „dama”, zanim zauważy klienta, załatwia prywatny tel. iii NIE POTRAFI wydrukować regulaminu aktualnej promocji banku..

   boob
  • @bolek zaczekałem nawet do wtorku dalej to samo :P
   Najgorzej że będą się trudzić i migrować pusty profil do systemów PEKAO za jakiś czas a jeśli jakimś cudem jak 2-3 lata temu PEKAO będzie oferował łatwą promocję za założenie konta to powstanie konflikt wykluczający takich migrowanych pustych profili bo skoro jest profil to już nie jesteś „nowym klientem” – albo jeśli nawet do promocji się załapiesz to nie zrobisz tego online tylko każą iść do oddziału wyjaśnić sprawę ….

   zenek64
  • Dokładnie ja Cie rozumiem bo też jak jest brak przeciwwskazań to otwieram i zamykam jak najszybciej po premii. Mi się ma zamknąć 23 marca więc dopiero wtedy zobaczymy co i jak.

   bolek
 • Właśnie zrezygnowałem telefonicznie z konta (dawne Idea Bank) 10 minut ,konto zamknięte,dostęp internetowy oraz wszystkie zgody zostaną zaknięte za miesiąc czasu.

  malutki Odpowiedz
  • Ja też się cieszę że nie musiałem iść do tego głupiego Pekao zamykać i że wszystko się telefonicznie załatwiło. Pekao i ich obsługa wywołuje u mnie dyskomfort :D

   bolek
 • Admin – cenzura czy masz coś skopane w systemie komentarzy?

  Tomko Odpowiedz
 • zanim pozamykacie rachunki i umowę ramową polecam wcisnąć „Przejdź do listy zakończonych lokat” i chwilę powspominać

  adaś Odpowiedz
 • Masz rację.
  To były czasy… :-)

  jmg Odpowiedz
 • A w książce odbiorców pojawił się Urząd Skarbowy i ZUS. Przypadek?

  qq Odpowiedz
  • Już od dawna takie coś jest w książce odbiorców, przynajmniej od grudnia 2019.

   Lokata
 • Dostałem wznowioną kartę; już niestety nie przezroczysta, ale cieszy mnie nowy wzór w kolekcji, ciągle z logotypem Idea (i właściwie niczym innym)…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Ciekawostka: z tyłu jest napisane: „Karta jest własnością Getin Noble Bank S.A.”

   Don Quijote de la Mancha
  • możesz gdzieś udostępnić nowy wzór? :) oczywiście bez danych z karty :)

   Dzikus
  • I jaki jest początek numeru karty, czy rozpoznawalny w wiadomym miejscu jako Getin czy już jako Pekao, co może mieć znaczenie :)

   Dzikus
  • O dziwo BIN się nie zmienił, choć końcówka jest już inna!
   http://doc.quijote.pl/idea-debit.jpg

   Don Quijote de la Mancha
  • Do kolekcji spoko, ale sam wygląd jakby chcieli zachęcić klientów do szybszej zmiany na Pekao lub inny bank :) czyli w MCPS dalej jako Getin. skoro ten tekst został na odwrocie to się jeszcze zastanawiam czy te karty nie były zamówione wcześniej i po prostu czyszczą magazyny

   Dzikus
  • Taką samą dostałem w styczniu więc to chyba jeszcze stara wersja.

   R jak Rakieta
  • Ja dostałem w styczniu jeszcze starą :) zamawiałem z ciekawości, żeby zobaczyć czy nie przyjdzie Pekao

   Dzikus
 • https://ideabank.pl/aneksowanie-umow-klientow-indywidualnych-przeniesionych-z-idea-banku-s-a-do-banku-pekao-s-a-informacja
  Wygląda na to, że nawet dzwonić nie trzeba, niczego nie robić nie trzeba:

  Zaakceptowanie aneksu jest niezbędne do dalszego korzystania z Państwa produktów, przejętych przez Bank Pekao S.A. Na akceptację aneksu do umowy mają Państwo czas do 8 sierpnia 2021 r. Po tej dacie akceptacja aneksu nie będzie możliwa i będzie skutkowała wypowiedzeniem Państwa umów, a posiadane rachunki zostaną zamknięte przed końcem listopada 2021 r.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Jeśli nie zaakceptuję aneksu to zamkną mi konto nawet jeśli mam nieaktualny dowód? Wcześniej bez aktualizacji dowodu nie chcieli tego zrobić:)

   Ew@
  • Wtedy to Ty zlecałaś zamknięcie, a teraz to Idea będzie zamykał. Dowód nie będzie miał znaczenia.

   Łuki
  • No i fajnie:) To jest szantaż z wyciąganiem numeru dowodu „na odchodne” ale banki chętnie z tego korzystają

   Ew@
  • Teraz to trzeba pokazac nowy dowód, żeby móc pozostać klientem :D

   Dzikus
  • @Ewa, jeśli nie zaakceptujesz aneksu, Bank wyśle Ci wypowiedzenie umowy i do końca listopada 2021 r. zamknie umowy.

   Lokata
  • @Ew@ o jakim szantażu piszesz? Jesteś zdziwiona, że pracownik banku nie chciał wykonać twojej dyspozycji w sytuacji, gdy legitymowalaś się nieważnym dokumentem tożsamości? I wymagasz, że pracownik podpisze się pod twoją dyspozycją w takiej sytuacji? Ja się dziwię, że próbowałaś się w takiej sytuacji posłużyć nieważnym dokumentem.

   Maciej
  • @Maciej czytaj uwaznie te komentarze. Nieaktualny to nie to samo co niewazny. Pekao (tak jak kazdy inny bank) chce wiedziec jakim aktualnie dowodem posluguje sie Klient banku i przy okazji chce go sobie zeskanowac do kolekcji. Nie ma tu znaczenia ze maja juz ten skan zrobiony w Idei podczas zakladania konta i widza ze data waznosci jeszcze nie uplynela. Zeby wymusic wizyte w Pekao, wszystkim Klientom Idea ustawiono status „nieaktualny dowod” a z takim statusem bank nie pozwoli na zamkniecie konta z inicjatywy Klienta. Natomiast zeby byc dalej Klientem wystarczy podpisac aneks (bez wizyty w banku) i wtedy nieaktualny/niewazny dowod w niczym nie przeszkadza :)

   aaaa
  • „Zeby wymusic wizyte w Pekao, wszystkim Klientom Idea ustawiono status »nieaktualny dowod«” — skąd ta informacja? Gdzie to widać? U mnie wszystko wygląda normalnie; a może to dlatego, że w styczniu zakładałem konto w Pekao (na tej sam dowód)? (Szczerze mówiąc wątpię, bo to przecież ciągle osobne systemy.)

   Don Quijote de la Mancha
  • Z komentarzy. Dowiesz sie o tym probujac zamknac konto z idea banku.

   aaaa
  • Ja rzeczywiście mam w IB nieaktualny dowód ale gdybym zgodziła się na aneks to pewnie nie byłoby problemu. I to jest najzabawniejsze, posiadając nieaktualny dowód w jednym banku można założyć konto w innym banku weryfikując się przez ten bank z nieaktualnym dowodem, bo tak jak pisze @aaaa w niczym to nie przeszkadza. Problem zaczyna się kiedy chcesz zamknąć konto, wtedy będą cię prześwietlać na wszystkie strony i bez fotki nowego dowodu nie puszczą:)

   Cieszę się, że Pekao zrobi za mnie robotę i nawet danych dowodu nie dostanie:)

   Ew@
  • @Ewa, poczekaj najpierw na wypowiedzenie umowy i dokładnie przeczytaj jakie umowy wypowie Ci Bank. Powinien wypowiedzieć wszystkie, włącznie z umową o Bankowość Internetową i Umową Ramową. Jeśli wypowie tylko umowy o prowadzenie rachunku to nadal będą wiązać Cię z Bankiem 2 umowy.

   Lokata
  • @aaaa, ja tam bez problemu zamykałem telefonicznie konta i ramową w IB, chyba w lutym, bez okazania dowodu.

   keram7m
  • @keram7m ale dowód miałeś aktualny?

   @Lokata,
   chyba za wcześnie się ucieszyłam, bardzo prawdopobne, że zamkną mi tylko rachunek bieżący a do zamknięcia Umowy Ramowej i bankowości internetowej będą się domagać numeru nowego dowodu

   Ew@
  • Aktualny, ale @aaaa twierdzi, że po przejęciu przez pekao, wszystkim unieważnili, a to nie do końca prawda.
   Ale ogólnie banki lubią skanować dowody i wymuszają pojawienie się w oddziale: np. swego czasu Raffi bez problemu zdalnie otworzył konto, ale jak tylko wpłynęła większa sumka, to blokada, wizyta w oddziale, skanowania, wzory podpisów itd., podobnie mille i santander też mnie zmusił.

   keram7m
  • Wyrywkowo prześwietlają większe przelewy. Muszą tak robić. Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy.

   Daniel.
  • Jakby nie zamykać to można mieć konto z kartą oraz kartą wielowalutową za 0zł bez żadnych warunków. Myślę że to opcja warta rozważenia. Zwykli klienci pekao muszą zrobić wydatek kartą i przelew na 500zł.

   R jak Rakieta
 • @keram7m, czy po złożeniu dyspozycji wypowiedzenia umowy telefonicznie, dostałeś jakieś potwierdzenie rozwiązania umowy, ewentualnie wpłynięcia takiej dyspozycji? Chodzi o to, abyś miał jakiś dowód, że taka dyspozycja została złożona.

  Lokata Odpowiedz
  • tak, z tym zawsze problem,
   ale po 30 dniach wypowiedzenia, dostałem 2 SMSy, że dostęp do bankowości internetowej i telefonicznej został zablokowany i test w postaci przelewu na zlikwidowane konta został odrzucony.

   keram7m
 • Zaczęli spamować telefonami z pekao. W systemie idei nie ma ustawienia ze zgodami marketingowymi. Też tak macie?

  R jak Rakieta Odpowiedz
 • Już dzisiaj trzy razy.. trochę przeginają

  Andy59 Odpowiedz
  • dostali za darmo Klientow za ktorych pozyskanie musieliby zaplacic po kilka stowek
   no to korzystaja z sytuacji zeby dodatkowo zarobic na proponowanym kredycie

   aaaa
  • Ale była w idei zgoda na marketing? Nie byłem w stanie tego znaleźć.

   R jak Rakieta
  • Osoby, których dane są przekazywane w celach marketingowych

   Administratorem Pani/Pana danych osobowych zawartych w niniejszym wniosku jest Idea Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (00-843) przy Rondzie Daszyńskiego 2c (dalej „Bank”). Z Bankiem można skontaktować się telefonicznie pod nr +48 22 101 10 10 W Banku został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować: za pośrednictwem e-mail – privacy@ideabank.pl lub pisemnie – Inspektor Ochrony Danych, Idea Bank S.A., Rondo Daszyńskiego 2c, 00-843 Warszawa.

   Podstawę prawną przetwarzania Pani/Pana danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a) RODO – dobrowolnie wyrażona zgoda, o ile została udzielona.

   aaaa
 • Nawet nie czekali aż 08.08. upłynie termin na podpisanie/odrzucenie aneksu tylko sami wypowiedzieli umowę powołując się zerowe saldo konta. Chyba się boją, że klient mógłby zaakceptować aneks i tylko narobiłby im kłopotu, musieliby migrować konto, które i tak nie jest używane:)
  Ciekawe czy to normalna praktyka, żeby wypowiedzenie wysyłać zwykłym listem

  Ew@ Odpowiedz
  • @Ewa, wypowiedzenie powinno być dostarczone listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. W przeciwnym wypadku Bank nie ma dowodu, że skutecznie dostarczył Ci wypowiedzenie (tym bardziej, że korespondencja często nie trafia do skrzynek do których powinna trafić). Jak zamkną Ci konto będziesz mogła złożyć skargę na bezprawne zerwanie umowy.

   Lokata
  • Do mojego ojca, ponieważ nie chciał z nimi rozmawiać przez telefon, przysłali pismo zachęcające do podpisania aneksu.

   g.romek
  • @Lokata
   Ja nie będę ich skarżyć, bo się cieszę, że konto zostanie zamknięte bez zaangażowania z mojej strony. List sobie zachowam na pamiątkę na wypadek gdyby się rozmyślili:)

   @g.romek
   Po zalogowaniu na konto okazało się, że mnie żadnego aneksu nie proponowali, myślałam że każdy otrzyma i będzie mógł zdecydować czy akceptuje czy nie a tu widać, że jedni dostają propozycje zostania klientem Pekao a innym wystawiają za drzwi walizki (wręczają wypowiedzenie).
   Pytanie jakie kryteria są brane pod uwagę przy tej selekcji, czyżbym została wyeliminowana ze względu na niechęć do aktualizacji dowodu?:)

   Ew@
 • Pekao oferuje obecnie lokatę 1% oraz darmowe konto premium na 2 lata, jeśli otworzy się u nich konto i zamknie w Idei. W tej sytuacji lepiej olać aneks i niech sami zamkną czy go podpisać i samemu złożyć wypowiedzenie?

  Dobcio Odpowiedz
  • Jakieś info/źródło?

   Moryc
  • A jak sie zamknie w Idei i otworzy się u nich konto to daja 300 zl. Lepiej olac aneks i zamknac jak najszybciej.

   aaaa
  • Mam zamiar skorzystać z tej oferty. Lokata się przyda, konto premium ze złotą karta również, a dodatkowo można zgarnąć stówkę w bezcennych chwilach :)

   Adam K.
 • A co z kontem firmowym „Firma to ja”, ktoś wie? Aneks tego nie obejmuje.

  Majkel Dzekson Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy