Idea Bank przejęty przez Pekao S.A. – BFG wszczął przymusową restrukturyzację

Dosłownie kilkanaście minut temu Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku, który zostanie przejęty przez Pekao S.A w dniu 3 stycznia 2021. Co dla nas istotne: wszystkie depozyty, jak i zobowiązania kredytowe, zostaną w całości przeniesione do Pekao. Nic nie stracimy (jako oszczędzający).

Idea Bank przejęty przez Pekao

Jak podaje w komunikacie BFG:

Idea Bank S.A. był zagrożony upadłością. […] brak było przesłanek wskazujących, że możliwe działania nadzorcze lub działania Idea Banku S.A. pozwolą we właściwym czasie usunąć zagrożenie upadłością.

Z oszacowania, wykonanego przez niezależny podmiot: PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., wynika, że aktywa podmiotu nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań oraz że kapitały własne Idea Banku wynoszą minus 482,8 mln zł.

Spełnia się więc scenariusz, o którym mówiono już od dawna. Co ważne: nie mamy tu do czynienia z upadłością, kiedy środki (do 100 000 EUR) musi wypłacić Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Następuje przejęcie (resolution) wszystkich depozytów i kredytów przez inny bank, dlatego osoby posiadające większe oszczędności nic nie tracą (jak w przypadku „zwykłej” upadłości). Stratni są natomiast akcjonariusze i obligatariusze Idea Banku:

Zgodnie z zasadą pokrywania przez właścicieli strat zagrożonego upadłością banku akcje banku, podobnie jak obligacje podporządkowane zostaną umorzone. Zarząd banku uległ rozwiązaniu, a kompetencje rady nadzorczej zostały zawieszone.

Przejęcie następuje w weekend – tak, aby klienci nie mogli podejmować pochopnych decyzji. Scenariusz ten nie jest jednak niczym wyjątkowym – dokładnie tak samo postąpiono w 2017 roku w Hiszpanii, kiedy Banco Popular przejął Santander praktycznie z dnia na dzień.

Jestem klientem Idea Banku. Co teraz?

Póki co: nic. Nasze depozyty formalnie będą teraz znajdować się w Pekao S.A., jednak dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Idea Banku będzie nadal aktywny. Hasła i loginy pozostają bez zmian. Możemy ciągle korzystać z kart płatniczych, przy czym na dzisiejszą noc zaplanowana jest przerwa techniczna, więc nie wszystko będzie działać (ale tak ma być).

Od 4.01.2021 oddziały Idea Banku będą teraz funkcjonować pod szyldem Pekao, przy czym w poniedziałek od 13:00. Usługa Express Elixir może być tymczasowo niedostępna.

Jakkolwiek to zabrzmi: osobiście będę tęsknił za Idea Bankiem. Swoje za uszami mieli, kombinowali jak da (np. brak łatwej możliwości edycji odnawialności lokaty, przedłużanie na niski procent ze starym oprocentowaniem w tytule) ale nikt inny nie dawał tyle na lokatach, ile oni. Cieszę się, że w ostatnich dniach udało mi się skorzystać z Lokaty Świątecznej na całkiem przyjemną kwotę. Szkoda, że to pewnie ostatni raz, bo Pekao synonimem wysokich oprocentowań lokat niestety nie jest.

„Atrakcyjna” oferta dla klientów Idea Banku

Pekao S.A. podał dziś również w komunikacie prasowym, że ma zamiar powalczyć o nowych klientów przeniesionych z Idea Banku – tak, aby nie zamykali od razu konta:

Przygotujemy też bardzo atrakcyjną ofertę powitalną dla klientów detalicznych Idea Bank S.A., m.in. zaproponujemy konto osobiste wraz ze wszystkimi bankomatami w Polsce i na świecie na rok bez opłat oraz atrakcyjnie oprocentowane lokaty powitalne. Jednocześnie dostępna będzie specjalna oferta kredytowa dla mikrofirm.

Czy tak będzie i czy faktycznie oferta będzie atrakcyjna? Czas pokaże.

Nie przegap!

Komentarze

 • W FAQ dla klientów wspólnych Idei i Pekao pojawiła się poniższa informacja o ofercie powitalnej i Lokacie 1,2,3%, ale szczegółów samej lokaty nie udało mi się jak na razie znaleźć.

  – Jestem już klientem Banku Pekao S.A., ale jestem też klientem dawnego oddziału Idea Bank S.A. Czy mogę skorzystać z oferty powitalnej, np. Lokaty 1,2,3%?
  – Nie, oferta kierowana jest tylko do klientów Idea Banku, którzy na 31.12.2020 r. nie byli klientami Banku Pekao czyli nie posiadali na ten dzień produktu w Pekao.

  K Odpowiedz
  • Nie nastawiałbym się na wiele:

   Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lokat przygotowaną specjalnie dla klientów byłych oddziałów Idea Banku, w tym Lokatą Powitalną 1, 2, 3 %. Proponujemy nawet 3% na 6 miesięcy do kwoty 10 000 zł.
   Dodatkowo oferujemy atrakcyjne oprocentowanie na Lokacie powitalnej STANDARD. Można na niej otrzymać nawet 0,5% dla kwoty do 500 000 zł.

   Michał
  • „Proponujemy nawet 3% na 6 miesięcy do kwoty 10000 zł”
   Istne szaleństwo :D

   g.romek
  • Co więcej: konieczne będzie otwarcie konta w Pekao z kodem rekomendacyjnym „powitanie” (zapewne wyklucza normalne promo), przelanie środków z konta w Idea Bank, zamknięcie konta w Idea Bank, zgody marketingowe dla Pekao. A to tylko dla 1% w skali roku. Aby dobić do 3% trzeba zakupić jednostki funduszu inwestycyjnego oraz otworzyć kartę kredytową / limit kredytowy.

   Ideo, tęskię!…

   Michał
  • „Aby dobić do 3% trzeba zakupić jednostki funduszu inwestycyjnego”
   — heh, już miałem pisać, ze pewnie te 3% to tylko w jakiejś takiej ofercie łączonej…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jak zobaczyłem szczegóły tej oferty, to aż się zaśmiałem… Myślałem, że to będzie zwykła progresja na 3M albo % do wyboru zależnie od okresu i kwoty, ale gdzie tam, wymyślili takie warunki, że tylko można parsknąć śmiechem. W dodatku nie dla podwójnych klientów.

   Dziś chyba była ostatnia szansa na 1,5% do początku kwietnia i możemy pożegnać oszczędzanie na lokatach, bo do tego czasu stopy mogą być już nawet oficjalnie ujemne…

   pws
  • Chyba z kronikarskiego obowiązku wypada ofertę prześwietlić – choć, biorąc pod uwagę że jutro rusza (łatwiejsza) oferta na start, nie widzę większego sensu…

   Michał
  • @Admin a co byś dał na grafikę do posta o prześwietleniu tej oferty powitalnej? Zdjęcie Jasia Fasoli czy Hiacynty Bukietowej? Albo może pamiętny Tofik z kabaretu Ani Mru Mru.
   To juz nie jest cross-sell, to jest wcisk dla naiwnych. Rozumiem pewne zagrywki, ale ta budzi wyłącznie rozgoryczenie i odrazę.
   Z tego wynika jedno: strategia PEKAO brzmi: albo będziesz dla nich Klientem potencjalnie dochodowym albo do widzenia.

   @Admin, jak jutro ma wejść ta jakaś nowa oferta pekao, proszę prześwietl koniecznie okres karencji + czy aktywne konta idea też się kwalifikuje do promo

   Hehe i czy platne smsy do autoryzacji nadal są 😁

   Anom
  • Co do możliwości skorzystania: na 99% będzie się dało, bo to całkowicie niezależne systemy. Nawet sam Pekao zapowiedział, że połączenie nastąpi w późniejszym terminie – to nie takie proste jak nam się wydaje. Zresztą nawet konstrukcja Lokaty 1,2,3% to pokazuje – chcą aby otworzyć (niezależnie) konto w Pekao + skasować w Idea.

   Michał
  • „Chyba z kronikarskiego obowiązku wypada ofertę prześwietlić – choć, biorąc pod uwagę że jutro rusza (łatwiejsza) oferta na start, nie widzę większego sensu…”
   Nie chce być złym prorokiem ale skoro klienci IDEA są już klientami PEKAO to raczej nas wykluczy z oferty powitalnej :-( startującej jutro z jakimś okresem karencji

   zenek64
  • Jakie alternatywne rozwiązania oferuje dziś Bank Pekao S.A. dla klientów Idea Banku S.A.?
   Jeśli już teraz chcesz skorzystać z konta i obsługi we wszystkich oddziałach Pekao zapoznaj się z ofertą powitalną jaką dla Ciebie przygotowaliśmy. Oferta obejmuje bezpłatne prowadzenie nowego konta i karty bezwarunkowo przez 12 miesięcy, terminale płatnicze, nowe kredyty oraz inne produkty i usługi z oferty Pekao. Zapraszamy do naszych oddziałów w celu zapoznania się z pełną ofertą.- od razu PRL kieruje do oddziałów wbrew pozorom konto firmowe w IDEA banku było dość popularne kiedyś płacili za nie 900 zł na start a potem jak ktoś nie potrzebował firmowej karty było bezpłatne nawet bez przelewów na ZUS czy US.

   zenek64
  • Zenek, ale tak jak pisałem, oni mają dostęp do systemu Idea Banku od 2 dni. Mniej więcej wiem, jak wyglądają systemy bankowe i jak trudna jest ich integracja, dlatego mam przekonanie graniczące z pewnością, że dopóki nie będzie faktycznego połączenia to Pekao wie o klientach Idei niewiele więcej, niż 2 dni temu.

   Michał
  • zobaczymy tak naprawdę to żeby stwierdzić czy ktoś jest/nie jest ich klientem lub klientem idei wystarczy PESEL i status (aktywny/data zamknięcia/nie ma w bazie)

   zenek64
  • @pws Dzisiaj (poniedziałek) udało mi się założyć lokatę na nowe środki 1,5 proc. z przelewu, który dotarł pierwszą sesją. System chodzi jak krew z nosa, pewnie połowa klientów się loguje, co chwila wyskakują błędy. Nowa lokata normalnie widoczna na liście, ale potwierdzenia pdf już nie dało rady wygenerować.

   Sosna
 • Jak tak dalej pójdzie to nawet Bank Nju Jork of Melon da więcej , tylko nie wiem czy nie od melona ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Klientką Idea Banku byłam dokładnie 5 lat. Współpraca była owocna zarówno dla Banku jak i dla mnie. Myślę ,iż nie raz zatęsknię za nie jedną lokatą promocyjną.

  Grażka Odpowiedz
 • O matko , a jak ta prababcia teraz to pokasuje ? I idealne , idealnie proste i trochę krzywe , zyskowne i juz nie i jeszcze karta jakaś na wylot przezroczysta .Jak to zobaczą w Pekao to wezmą się za głowę . Całe szczęście , że to nie alior przejmuje. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • xyz prababcia zamknie telefonicznie jeśli nie jest głucha to można zlecić telefoniczną dyspozycję na infolinii byłej idei

   zenek64
 • https://www.ideabank.pl/uploads/doc/Regulamin_zawrotna_090_3M.pdf
  https://www.ideabank.pl/uploads/doc/Regulamin_zawrotna_200_3M.pdf

  maja przygotowane kilka wzorcow nawet 2% moze i wiecej. Komu proponuja tyle na zawrotnej? Mi dali jakies grosze jak chcialem wyslac do mbank.

  Ktos wyzej pisal przelew do Getinu daje wiecej ale nie mam Getinu ale zawsze mozna sciemnic czyims rachunkiem co nie?

  Krzychoooo Odpowiedz
  • Możesz, kiedyś nawet jakiś z neta wziąłem

   ZICHI
  • ha, tak sam na to wpadlem, potwierdzam dziala. 1.3 na Getin, czy inny Bank generuje (docelowy) wieksza zawrotona? Regulaminy maja minimum do 2% (mozna zmienic URL i patrzec). Wzialem jakis z archiwum.bip.uml.lodz.pl/index.php?str=149&id=943 w razie co poszloby na urzad a nie do janusza ;-)
   Zawrocilo ale nadal malo!

   Krzychoooo
  • Przelej 10 k do getinu i próbuj z niego wysłać do idei a powinny wyświetlić się dwie lokaty i propozycja KO na 1,4% n 3 m jak to bylo jeszce wcześniej . Chyba , że nie ma teraz takiej propozycji lub masz w getinie aktywne EKO. xyz

   prawdziwy-xyz
  • W Getinie dziś przy przelewie do Idea proponowali mi 1,3% na 3 mies. EKO mam w użyciu.

   Lidia
  • Nie mam Getinu, trick z przelewem na nie swoj getin zadzialal.

   @Prawdziwy-xyz skad czlowiek moze pamietac co pisak krzychoooo 5 lat temu? Bardzo ciekawi mnie to ;-)

   Krzychoooo
  • Przez te promocje dużo trzeba kupować i to wszystko zjdac ale o dziwo skleroza nie występuje. To akurat utkwiło mi w pamięci jak pisałeś , że kupuje mieszkanie i będę znowu biedakiem, a ktoś odpisał , że też by chciał być biedakiem z mieszkaniem . A to co się pisało można przeczytać po wpisaniu w goglach np livesmarter i swój nic . Chyba to zostanie dla potomnych ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • 1. Do kiedy będą oprocentowane konta zyskowne na 0,4% ? Czy tylko do końca tego miesiąca czy np jeszcze w lutym jeżeli fizycznie Pekao ich jeszcze nie przeniesie ?
  2 Jak zamknąć inne konta oszczędnościowe (Idea Proste, Idea Zośka, Idea Saver )

  piotro Odpowiedz
 • Aż z ciekawości zalogowałem się na jedno z kont – jak wszyscy :-)
  Trochę wolno działa i ciekawe – nie da się wygenerować PDF z historii rachunku za ostatnie 6 miesięcy. Próbowałem już 10 razy, spróbuję jeszcze ze 20 :-D

  Tomko Odpowiedz
 • W Idea Banku nie miałam żadnej karty płatniczej, a w Pekao nawet konta. Jeżeli zamówię kartę debetową i ja zarejestruję to mam szansę na jakieś punkty promocyjne 3400 lub 6800?

  Bogusia Odpowiedz
 • Założyłem nową lokatę IB , ale nie dostałem potwierdzenia na maila – mam czas na opłacenie do 09.01, zobaczymy czy da sie wygenerować dokument potwierdzający

  Janek81 Odpowiedz
  • Ja zalozylem dzis tez ale w sumie na maila nic nie przyszlo, kiedys ztcp przychodzily potwierdzenia zakladanych lokat. Za to system dziala wolno. Sypie bledami jak „Wystąpił nieoczekiwany błąd. Proszę spróbować później.
   Komunikat błędu: ” moze ucieczka mamony? A ja glupi trzymam hmm.
   No wlasnie da sie zamowic karte i w bezcennnych chwilach wbic, IDEA nie mial takich promocji a PEKAO? Tylko te systemy nie sa jeszcze spiete razem wiec ryzykowne…

   Krzychoooo
  • Możliwość zakładania lokat jeszcze działa, system co prawda muli, wywala błędy i wylogowuje w losowym momencie ale mi się udało po10:30 i teraz około 15:00.

   numerek
 • Nie wiem czy śledzicie doniesienia, ale generalnie sektor bankowy odetchnął z ulgą, że nie będzie musiał zrzucać się na nasze wypasione lokaty w Idei… trochę przy okazji mogą się władzy podlizać…
  ja jednak spodziewałem się trochę innej reakcji, zwłaszcza szkoda inwestorów indywidualnych oraz osób posiadających obligacje…

  abc Odpowiedz
  • Ale spodziewałeś się, że inne banki będą płakać, że pozbyli się jednej czarnej owcy?

   Ja obstawiam, że większość prezesów przebierała nogami w nerwach czy aby nie będzie trzeba zasypywać BFG kilkunastoma miliardami złotówek. Teraz mogą odetchnąć i skupić się na tym co lubią – łupieniu klientów na marnym oprocentowaniu depozytów i kosztach obsługi konta/karty :-)

   Tomko
  • dziś LC ma kłopoty, jutro ktoś inny może w nie wpaść, np. o frankowiczach ktoś sobie znowu przypomni albo ktoś stwierdzi, że banki powinny zostać zrepolinizowane, co już się dzieje…

   abc
 • Jak najprościej zamknąć wszystko w IB?

  Skylla Odpowiedz
  • Nest Bank -> Wnioski -> Przeniesienie rachunku do Nest Banku. We wniosku podajemy numer konta do zamknięcia i zaznaczamy opcję „zamknięcie konta”.

   g.romek
  • Miałam w IB jedynie lokatę (bez konta). Rozumiem, że jeśli będzie jak dotąd, lokata mi się odnowi na marny %. Co się stanie ze środkami, gdy ją zerwę – czy będę mogła odesłać na rachunek w innym banku? Czy jest limit kwotowy przelewu na dzień?

   Joana
  • no raczej stracisz srodki wiec jak mozesz to ja bym czekal, na co jakas panika? Nie wiem czy w IB sa jakies limity na dzien. Ja na ten przyklad dzis zalozylem nowa lokate bo gdzie dostaniesz 1,3 na sporo sianka (tyle co np bardzo wypasione BMW)? Czekaj do daty zakonczenia i pozniej przelej.

   Krzychoooo
  • Nest Bank na wniosek klienta zamknie jego konto w dowolnym banku.
   https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/uslugi/przeniesienie-konta
   W nazwie usługi jest przeniesienie, ale tak naprawdę wnioskujemy o zamknięcie.
   Bardzo wygodna opcja i do tego bezpłatna.

   g.romek
  • Nie zrozumiałeś pytania. Chodziło o zerwanie lokaty odnowionej po zakończeniu obecnej.

   @Joana
   Do czasu kiedy korzystałem z lokat bez konta przy zerwaniu lokaty należało podać numer konta na który zostaną zwrócone środki. Myślę, że nic się w tym punkcie nie zmieniło, ale najlepiej gdyby ktoś potwierdził. Na limit nigdy się nie złapałem, a zdarzało mi się kończyć w ten sposób lokaty na maksymalne bezpieczne kwoty.
   Limit prawdopodobnie dotyczy jedynie przelewów z konta (i tak można go ustawić na „bez limitu”), a skoro nie masz konta to Ciebie nie dotyczy – pieniądze z zakończonych/zerwanych lokat mają zostać niezwłocznie przesłane na Twój rachunek.

   Tomko
  • Może i wygodna ale zapewne trzeba mieć tam konto. W chwili obecnej coś Nest Bank coś oferuje? Nigdy nie miałem tam konta…

   ZICHI
  • @ Tomko
   Pytanie brzmiało „Jak najprościej zamknąć wszystko w IB?” – Skylla

   g.romek
  • @ ZICHI
   Fakt, że dla nowych klientów dawno nic nie proponowali…
   Mają za to fajną ofertę oszczędnościową, konta: Nest Oszczędności, Nest Rodzinne Oszczędności, Nest Skarbonka.
   I do tego większość popularnych usług jest w tym banku bezpłatna.

   g.romek
  • @g.romek
   Twoja odpowiedź pojawiła się w trakcie pisania i jest jak najbardziej poprawna i pozwoli mi zaoszczędzić sporo czasu – dziękuję!

   Tutejszy system komentarzy pozostawia wiele do życzenia. Odpowiadałem na komentarz @Krzychoooo oraz @Joana

   Tomko
  • @ Tomko
   Rozumiem, a ja odpowiadałem na komentarz Skylla, tylko zapomniałem to wyraźnie zaznaczyć.
   Proszę bardzo :)
   Cieszę się, że pomysł na zamknięcie konta z pomocą Nesta okaże się pomocny. :)

   g.romek
  • @g.romek i inni: Poza ROR-em mam w Idei kilka kont oszczędnościowych (nazbierało się w ciągu 10 lat…). Czy Nest Bank też mógłby to zamknąć…?

   Sosna
  • @Sosna

   We wniosku jest miejsce na wpisanie jednego konta zwykłego i jednego oszczędnościowego.
   Jeśli posiadamy więcej kont do zamknięcia, to wypełniamy kolejne wnioski.

   g.romek
  • @g.romek – orientujesz się może, czy przy zamykaniu rachunków bankowych przez usługę Nest Banku udaje się również zamknąć dostęp do kanałów elektronicznych? Niestety, nie znajduję stosownej informacji w szczegółach opisu tej usługi na stronach Nesta, a może znasz odpowiedź z doświadczenia… z góry dzięki za wszelkie info!

   rapatapatoja
  • Jestem w trakcie realizacji wniosku i wysłałem do Nesta zapytanie w tej sprawie. Jak mi odpiszą, to dam znać.

   g.romek
  • @g.romek, dzięki wielkie za info i daj znać proszę jak się czegoś dowiesz.

   Ps. Kocham to forum i wszystkich Was, ludzi dobrej woli, którzy lubicie sobie nawzajem pomagać!!! :-)

   rapatapatoja
  • @ rapatapatoja, dziś otrzymałem odpowiedź:

   „Przez przeniesienie rachunku należy rozumieć:

   – przeniesienie od dotychczasowego banku do Nest Banku następujących usług płatniczych:

   1. wskazanych lub wszystkich zleceń stałych,
   2. wskazanych lub wszystkich poleceń zapłaty,
   3. środków pieniężnych (dodatnie saldo) znajdujących się na dotychczasowym rachunku,

   – zamknięcie rachunku,

   – powiadomienie nadawców, od których otrzymuje Pan regularnie przelewy na rachunek np. wynagrodzenie lub inne świadczenia.

   W sprawie dyspozycji zamknięcia dostępów do bankowości elektronicznej proszę o kontakt z bankiem, z którego rachunek jest przenoszony.”

   g.romek
  • @g.romek, zdanie w ostatnim akapicie, świadczy, że bez papierologi i kontaktu z bankiem gdzie konto likwidujesz, się nie obejdzie. Wypowiedzenie umowy w zakresie bankowości elektronicznej (dostępu do kanału internetowego, telefonicznego, SMSowego itp) z formułką zaprzestania przetwarzania danych trzeba będzie złożyć i 30 dni poczekać.

   yosa
  • @ yosa
   Jak komuś dostęp przeszkadza, to pewnie musi wybrać się do banku. Mi specjalnie nie przeszkadza. Poza tym niedługo będę zamykał konto w Pekao, więc może się uda to wszystko razem ogarnąć.

   g.romek
  • @g.romek, nie widzę problemu, gdyby ten dostęp był bezwarunkowo bezpłatny ale w cennikach wielu banków jest (pojawiła się) taka pozycja z dostępem za 0 zł. Po co ? To nie altruiści i nie robią tego bez powodu. Konto przeniesiesz, a o BE zapomnisz i niewykluczone, że za kilka lat się zdziwisz…chyba, że potrzebujesz BE i będziesz śledził cenniki.
   Podobnie myślę o Idei w łapkach PeKaO SA gdzie przed laty dostałem dostęp do BE tylko dla lokat, też przymierzam się do wypowiedzenia BE

   yosa
  • @g.romek – dzięki za informację. Tak podejrzewałem, że zamknięcie kanałów elektronicznych nie będzie możliwe przez usługę Nesta. Pozdr.

   rapatapatoja
 • Przelew wysłany z mBanku do Idei dziś ok. 9:30 i do tej pory kasy w Idei/Pekao nie ma :-(
  Sytuacja na drugim koncie podobna, tylko tam wysłany ok godz 8:00

  Infolinia Idei niedostępna, nikt nie odbiera

  Czero Odpowiedz
  • Mam tak samo, też z mB do Idea

   sceptyk
  • U mnie identycznie z MBanku do Idei

   Bonifacy
  • Elixiry z getina, mille dochodziły bez problemu, z santanderem miałem problem. Przed 7:00 wysyłałem elixiry i te zaksięgowały się dopiero o 10:30 czyli razem z innymi zwykłymi elixirami.

   numerek
  • Ostatecznie infolinia pomogła, tel. odebrany po dobrych 30min. Niby „aktualizacja/konfiguracja systemu, przeprocesowanie, coś się przycina” itp. itd.
   , hokus pokus i kasa na koncie …jest!
   Po 11ha

   Ważne że lokaty założyłem, potwierdzenia też udało się pobrać

   Czero
 • PROŚBA do WYJADACZY
  Czy karta do konta proste zasady jest płatna? Czy jest fajna bo bym wzięła na pamiątkę. Czy wypłaty kartą z bankomatów ” obcych”/ nie należących do IB/ są płatne?

  Beata2 Odpowiedz
 • Czy zamknąć sam profil internetowy (był potrzebny do zakładania lokat) można tylko w placówce Pekao teraz?

  zigfred Odpowiedz
  • Wręcz przeciwnie – w dawnych placówkach Idea Banku. Pracownicy Pekao nie mają póki co dostępu / nie znają systemy Idea Banku. Nic nie załatwią.

   Michał
  • Ale jest konieczna wizyta w placówce czy można to załatwić telefonicznie/przez profil? Niestety w okolicy nie mam Idea Banku.

   zigfred
  • @Zigfred, w informacji dla Klientów przejętego banku Idea przeczytałem, że konta można zamknąć telefonicznie na infolinii Idea banku lub pisemnie na adres centrali na Daszyńskiego.

   Lokata
 • @Michłku
  Napisz mi o tej karcie debetowej z IB. Niby tylu wyjadaczy a nikt nie odpisał.

  Beata2 Odpowiedz
 • @numerek
  Właśnie ciężko. Gdybym miała czas to bym sama zajrzała i bez łachy. A takie uwagi, twoje są nie na miejscu.
  @asi
  Dzięki.

  Beata2 Odpowiedz
  • Można prosić o wyjaśnienie rzeczy nie do końca oczywistych, ale o takie to już wstyd i zwykłe lenistwo. Znalezienie tej informacji zajęłoby Ci +-30s czyli niewiele więcej niż napisanie posta.

   numerek
 • Pekao już wprowadza swoje porządki, zlikwidowali lokaty na nowe środki. Zostawili tylko lokate NR1 max 0,6% i beztroska 0,3%.

  numerek Odpowiedz
  • przed I sesją przychodzącą, a liczyłem, że jeszcze się uda dzis

   abc
  • @numerek – Ja w systemie widzę Lokatę nr 1 (max 0,6%) i Short Plus (max 0,3%).
   Co ciekawe, na stronie głównej reklamowane są te same lokaty, ale z oprocentowaniem 0,01%.
   Więc jak ktoś bardzo zdesperowany i wyjadł już wszystkie dostępne wisienki, to jeszcze warto próbować się załapać na te 0,6%…

   Sosna
  • Niestety, kto nie założył wczoraj to stracił. Zapewne Getin też przestanie proponować zawrotne i nowa promocja na KO nie będzie już tak atrakcyjna jak wcześniej:(

   numerek
  • Ja jeszcze dziś ok. 7.30 zdążyłem. Przelew zrobiony wczoraj przed południem pojawił się dopiero dzisiaj rano.

   Bonifacy
  • A zawrotna? Wczoraj przelałem jeszcze pewną kwotę z myślą o założeniu lokaty na nowe środki… Może przynajmniej jeszcze zawrotna została…?
   I jak tu teraz bez Idei żyć?

   Marcinek
  • Dokładnie o 7.14 przyszedł mail z potwierdzeniem złożenia wniosku

   Bonifacy
  • @ numerek
   Te lokaty o których piszesz już są na 0,01%

   Czero
  • Ale Idealnie Proste nadal 0,05% ;-)

   qq
  • Aż 5 razy więcej!
   Szok i niedowierzanie :-)
   To będzie ponad 300 zł miesięcznie odsetek z miliona!

   Tomko
  • chyba 30

   keram7m
  • Oczywiście, masz rację. Jedno zero za dużo. Szkoda, że już przelałem pieniądze i właściwie zaplanowałem na co wydam te „zyski” :-(

   Tomko
 • @numerek
  Może warto założyć Księgę Złotych Myśli? Wpisywałbyś tam swoje, niewątpliwie odkrywcze, porady i pomysły.

  Beata2 Odpowiedz
  • No widzisz, niby nie masz czasu na znalezienie potrzebnych informacji lecz na zbędna dyskusję już masz? Hipokryzja jak u polityków. Nie chcę w to brnąć, napisze tylko tyle: trochę przesadzasz prezentując postawę roszczeniową. EOT

   numerek
  • Z kolei dla Ciebie wypadałoby założyć „Księgę Prostackich Pytań”. Może być?

   Tomko
 • Ktoś przelewal dziś z getinu do idei lub gdzie indziej i dostał lokatę zawrotną lub na KO jakiś procent ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Przed chwilą w Getinie przelałem środki z KO na 1,5% które kończy mi się za tydzień i zleciłem przelew do Idea i pojawiła się oferta 1,3% na 3M na co liczyłem, więc mało bo trochę ponad 10k ale przedłużyłem na 3M na dobrych warunkach. Próbujcie póki i w Getinie nie zmienili jeszcze, choć od wczoraj już jest zmiana , bo lokata na nowe środki jest tylko na 1,2 % a nie na 1,3% jak była.

  Bolo Odpowiedz
  • właśnie muszę zrobić identyczny myk, wylałem z Getina z 1,5% do Idei, ale zwinęli lokatę 1,5%, więc muszę wrócić, sprawdzę czy jakąś zawrotną daje jeszcze Idea, może coś im umknęło ;) i jak kasa wróci do Getina, to spróbuję zawrotną dostać 1,3%… zobaczymy czy to wypali…

   abc
  • Zawrotna z Getin do różnych banków (z Ideą włącznie) 0,9%/3m lub 0,6%/6m Trzeba poczekać do 18.01, bo szkoda psuć saldo nowych środków, trzeba się zastanowić, gdzie to sensownie wylać…

   abc
 • Z getinu do idei od 10 k przelew i propozycja 1,3% na 3m , 1,3% tylko ( a liczyłem na 1,4) na KO i 0,6% na 6 m ( dorównują juz do peko) . Ktoś może dostał więcej dziś na KO lub w ostatnim czasie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Przelew z getinu od 10 k do wbk i tylko 1,1% na 3 m i 0,6% na 6 m. Ktoś miał jakieś gdzieś lepsze propozycje ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • @numerek
  Roma locuta causa finita est.

  Beata2 Odpowiedz
 • Kto dziś jeszcze nie założył na 1.5 – teraz może na 0.01. Koniec.

  Bogdan Odpowiedz
  • Fakt, z systemu też już zniknęły nawet te 0,6% i 0,3%.

   Sosna
  • Może nie mogli zrobić wszystkiego na raz i kolejno minimalizowali „straty”. Już od soboty wypieli się na nowych blokując wnioski internetowe (strona wyrzucała błąd), później czyli dopiero dziś przed I sesją elixir uporali się z lokatą NNŚ i zawrotną (tego nie wiem ale pewnie zniknęła w podobnym czasie), na końcu te niżej oprocentowane.

   numerek
 • Czy komuś kto złożył wniosek na Happy/Happy Pro w środę/czwartek udało się ją założyć? Mi od kilka dni piszę, że mój dowód osobisty jest weryfikowany przez pracownika, a w systemie lokata dalej wisi

  pytalski Odpowiedz
  • Ja nie czekałem na kontakt, tylko sam zadzwoniłem, sprawdzili wszystko i wklepali nowy dowód w system.

   ls5
  • Zadzwoniłem do nich i facet powiedział, że lokata będzie aktywna, ale trzeba czekać aż ktoś od nich zweryfikuje mój dowód. Sam nie chciał tego zrobić -_-

   pytalski
 • Czy działa jeszcze patent na bezpłatne wylanie środków z Getin poprzez założenie lokaty? ;)

  abc Odpowiedz
 • Również chciałbym zapytać – gdzie można znaleźć jakąś informację o możliwości uzyskania punktów w Bezcennych Chwilach za zarejestrowanie karty debetowej Idea Banku? Zastanawiam się, czy jeszcze sobie nie wyrobić takiej, rzutem na taśmę (skoro jest darmowa) – właśnie dla tych punktów:)
  Ktoś coś pomoże? Z góry dziękuję:)

  Michał Odpowiedz
  • Pisalem wyzej, dziala MBC identyfikuje poprawnie jako GB (zakladalem na 2 polowke), moja a karta juz leci do mnie ale zawsze jest opcja ze cos przyblokuja. Oby nie.

   Krzychoooo
  • A jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać punkty?

   Bogusia
  • nie wiem ale opieram sie na promo 6800 opisanej tutaj dla getinu, wpisz w szukajke na gorze strony 6800 bo leniom nie pomagam :-) Juz nabilismy co trzeba i czekamy, zobaczymy w miare szybko czy wplyna punkty

   Krzychoooo
  • W grudniu dawali 2000 a nie 6800 mimo, że identyfikowała się jako GB.

   Skylla
  • @Skylla
   Dzięki za info. A masz może jakiś regulamin, dotyczący przyznawania tych punktów (chociażby 2000)?
   PS. Kartę z IB wczoraj zamówiłem, wniosek zaakceptowany, więc teraz czekam aż dotrze do mnie plastik. Oby tylko nie okazało się, że dotrze karta z logiem…żubra:)

   Michał
  • Regulamin jest na głównej stronie bezcennych chwil. Promocja przedłużona do 15 lutego.

   R
  • Dla kart Getinu w grudniu dawali 2000 + 6800 pkt. Wiem bo teść dostał. Ja zarejestrowałem kartę Idea i dostałem tylko 2000 pkt. Niby jeszcze mają czas na przyznanie ale wątpię w to gdyż one wpadały bardzo szybko po wykonaniu wymaganych płatności.

   drudar
  • @drudar
   Ile płatności zrobiłeś kartą debetową Idea Banku czy to była 1 płatność czy może wydałeś 300 PLN?

   Bogusia
  • 3 płatności w sumie na ponad 300 zł.

   drudar
  • @drudar Dzięki
   Ja kartą Getin wydałam 300 PLN 2 stycznia, a punkty naliczyły się 5 stycznia.

   Bogusia
  • Przy karcie Getinu też nie miałem problemów, punkty zaraz były naliczone. Już nadziei sobie nie robię, że wejdą z automatu. Poczekam jeszcze regulaminowe 15 dni roboczych i skrobnę reklamację. Chociaż na reklamacje to oni mają wywalone. Na punkty powitalne z Pocztowego czekam już od ponad roku. Przypominam się im co 2 miesiące i za każdym razem ta sama śpiewka. Oni znają problem, wyślą ponaglenie do centrali i dalej nic się nie dzieje. Na ostatnią już nawet nie odpisują.

   drudar
  • I cos sie zmienilo, wpadlo cos poza 2000 dla kart IB? U nas 2x wpadlo ale wlasnie tylko 2000, ale jak widze raczej tylko dla faktycznych kart getinu dodaja 6800.
   Ktos pisal ze da sie karty konsolidowac? Ale nie z roznych kont? Tak by miec 4000 :)

   Krzychoooo
 • @Tomko
  Witamy w klubie.
  Nawet nie myślałam, aby dla Ciebie cokolwiek zakładać. Mimo wszystko trochę się dziwię. Jak to możliwe, aby zwykły prostak księgi chciał zakładać? Trochę na wyrost, ale domyślam się, że nawet Ciebie w Liber Chamorum poczciwy Trepka nie uwzględnił. Bo niby co miał uwzględniać?

  Beata2 Odpowiedz
  • Na szczęście nie zapomniał o tobie.
   Gdybyś w czytaniu ze zrozumieniem była taka do przodu jak z pisaniem, to nie musiałabyś zadawać tych swoich pytań na poziomie 4 latka. Pewnie nie tylko ja – czytając tutaj twoje kolejne komentarze – zastanawiam się jak ty kobieto radzisz sobie w życiu skoro taka czynność jak sprawdzenie cennika banku cię przerasta. Czyżbyś była ofiarą „nowej” matury?

   Tomko
 • @Krzychooo
  Zamykamy temat. Jest Ok jak pisałeś. Jak wydam 3 stówki to napiszę.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • dostępne są lokaty na 0,01% … i to największa wartość jaką można ujrzeć w katalogu lokat w serwisie transakcyjnym IB … skończył się pewien rozdział … będę tęsknił za Tobą IDEA, żegnaj, zawsze będę Cię miło wspominał

  adaś Odpowiedz
 • @Tomko
  Wiesz ja nawet nie chcę się domyślać czego, a raczej kogo, ty jesteś ofiarą. Pewnie nie tylko ja – czytając twoje komentarze- nawet nie pomyślałam, aby interesować się jak sobie radzisz w życiu. Bo jak sobie może radzić wybitny specjalista, który nawet poprawnie zdania ułożyć nie umie? Ba! Ten oto specjalista od czytania ze zrozumieniem sam nie umie czytać, skoro nie zauważył, że pytając o kartę IB zaznaczyłam, że nie mam czasu. Czy mam ci też, specjalisto, przypomnieć do czego służy to forum?

  Beata2 Odpowiedz
  • Miałaś za to czas napisać pytanie, sprawdzić czy ktoś odpowiedział i zadać kolejne pytanie.
   Przykro mi, że nie masz czasu myśleć – to bardzo smutne.

   Widać też, że masz pewne problemy z:
   – odpowiadaniem na konkretny komentarz – to skomplikowany proces, ale może kiedyś ci się uda.
   – rozróżnieniem forum od systemu komentarzy na blogu

   Ja kończę tę przepychankę, a ty napawaj się dalej swoją „ultra-poprawną” polszczyzną. Szczególnie podoba mi się fragment: „Wiesz ja nawet nie chcę się domyślać”. Nie wiem co to za maniera z tym „wiesz…”, ale to pewnie z tych samych rejonów co „żem” i „żeś”.

   Tomko
  • Forum na pewno nie służy do zaśmiecania.I o tym pamiętajmy, a nie o wojenkach słownych. Nikt nie popiera tu lenistwa.

   Andy59
  • Nie byłem za bardzo w temacie, ale poczytałem sobie wstecz wpisy @Tomko i @Beata2 i nie za bardzo rozumiem skąd w Tobie @Beata2 tyle agresji i chęci dogryzania innym użytkownikom? Sugeruję adminowi, żeby moderował Twoje wypowiedzi, bo nie mają nic wspólnego z merytoryką i niczego nie wnoszą. Musisz być strasznie sfrustrowana a nie masz się na kim wyżyć poza tym forum. Przykre.

   Paweł
  • Bez urazy ale tak pobieżnie czytając te Wasze przepychanki moje pierwsze skojarzenie jest takie „co za złośliwa, pyskata baba”, a drugie „eee nie, może po prostu ma okres ;-)

   JoX
  • Beata2 na codzien sie tak zachowuje, ale nie sadze zeby zostala zbanowana. Jej agresywne zachowanie napedza ruch w komentarzach.

   aaaa
  • FORUM jest głównie źródłem informacji o sposobach zarabiania ” na bankach”. Służy do wymiany poglądów, dzielenia się własnym doświadczeniem, i co naturalne, do zadawania pytań. KAŻDY ma prawo do zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi. Czym innym jest natomiast jakość pytania i jakość odpowiedzi. I o tym należy pamiętać.
   @ Beata 2 zadała dość naiwne pytanie, bo nie miała, czasu jak twierdziła, sama sprawdzić Tabeli… Idea Banku. I tyle. Ani ona pierwsza, ani ostatnia zadaje tak banalne pytania. Zamiast jej normalnie odpowiedzieć, jak zrobił to @asi lub przyjąć do wiadomości jak zrobił to @numerek, to zaraz odezwali się specjaliści / m.in. Tomko, Paweł/. A te komentarze, pouczanie, ocenianie, ośmieszanie wstyd. A na wypowiedź forumowicza @ Jox to nawet nie mam słów. Po prostu dno.
   P.S.
   Zawiodłeś mnie na całej linii.

   Karolina
  • @Karolina
   Dziękuję Ci. Ja się nie przejmuję, ale szkoda mi czasu aby zacytować „porady” a jeszcze lepiej ” pytania ” owych specjalistów szcz. Tomko, Paweł. Masz rację ten @Jox to dno.

   Beata2
  • W sensie czujesz się obrażona stwierdzeniem że w czasie miesiączki kobiety są bardziej nerwowe ? Naukowo stwierdzone, kryminologia zna nawet przypadku zabójstw z tego powodu … ale ok, faktycznie wkładanie kija w mrowisko było niepotrzebne. Przepraszam 😄

   JoX
  • @Jox
   Wiesz naukowo można wiele rzeczy uzasadnić. Zamykamy temat. Przeprosiny przyjęte.

   Beata2
 • @Michał
  Tu masz regulamin. Najkrócej mówiąc, a raczej pisząc, w ciągu 30 dni od przystąpienia do Programu trzeba wykonać 1/ jeden/ zakup. Są wyłączenia MCC. Niżej link do Regulaminu
  https://rpm-cms.upaid.pl/media/srxnuoy4/regulamin_market_wide_promo.pdf

  Beata2 Odpowiedz
 • @Tomko
  Kończę również. Wiesz dlaczego? Bo nie ma z kim, ani o czym. Numerek zrozumiał przynajmniej sens mojej wypowiedzi i zorientował się, że ja nie miałam czasu w chwili pisania prośby o informację o karcie IB a nie, że ciągle nie mam czasu. I dalej nie pisze.
  Swoje rady i oceny zostaw dla siebie. Ja ci nawet nie sugeruję abyś sprawdził u Bralczyka czy Miodka zasady używania słów ” żem” i ” żeś”. Bo po co?

  Beata2 Odpowiedz
 • @keton
  Cześć keton!
  Wreszcie głos rozsądku. Dzięki.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Jak szybko zamknąć konto, które zostało przeniesione do Pekao?

  broker Odpowiedz
  • A mnie interesuje czy jakiekolwiek ruchy muszą wykonywać osoby, które nigdy w Idei nie miały konta a tylko dostęp do bankowości elektronicznej (internet, nie apka) w celach związanych z lokatami (założenie, likwidacja, podgląd itp.). Już nie pamiętam czy była na to jakaś umowa (a jeżeli już to w formie elektronicznej, PDF) a pytanie wynika z faktu, że w wielu cennikach pojawiła się pozycja: „Dostęp do bankowości elektronicznej – 0 zł”
   Czasy są jakie są i banki próbują zarabiać na wszystkim a powyższe pewnie przygotowanie do zamiany zera na inną liczbę całkowitą.
   W Idei dobrze już było (wczoraj zalogowałem się i były tylko lokaty np. NR 1 na 0,01%) i pod PKO SA już nie będzie.
   Czy jest się czego obawiać, podejmować jakieś ruchy ?

   yosa
  • Po 1 PEKAO SA a nie PKO
   Po 2 nikt ci nie odpowie, bo nie mamy szklanej kuli. Dla swietego spokoju mozna zamknac wszystko, bo banki sa zdolne do wszystkiego.

   keton
 • Wiadomo jak to będzie z kontem idealnym? Dalej będzie bezpłatne jak do tej pory, czy zmienią warunki? Do marca muszę trzymać, bo mam lokaty. A potem bajubaj.

  Nikt Odpowiedz
  • przeciez maja 3mc na wprowadzenie zmian i musza poinformowac wczesniej, tak?

   Krzychoooo
  • Zmiany w regulaminach i cennikach muszą być zapowiadane z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

   Sosna
  • Zapowiedzieli że mają być za darmo przez rok ale brakuje mi oficjalnego cennika/komunikatu. Ja mam jeszcze stare produkcji z Lionsa i inne konta zośki, wolałbym mieć pewność że nie będą mi generować kosztów.

   Dobcio
 • No i się zaczęło rzucanie kłód pod nogi przy próbie rezygnacji z konta… Po złożeniu dyspozycji o rezygnację z konta, po pierwsze nie ma Pan zaktualizowanego dowodu osobistego, ok. złożyłem dyspozycję o aktualizację po 2 dniach odpisali że scany są niewyraźne, no dobra myślę sobie może ktoś ma 15 dioptrii i czegoś nie dostrzegł, wysłałem nowe zdjęcia, za kolejne 2 dni kolejny kontakt w celu weryfikacji i potwierdzenia że mój dowód to mój dowód i nie kogoś innego, po kilkunastu pytaniach weryfikacyjnych pani stwierdza że na któreś pytanie nie odpowiedziałem tak jak powinienem i nie mogą zaktualizować dowodu, na to Ja że chcę zrezygnować z konta a pani że bez aktualizacji dowodu jest to niemożliwe… No cóż złożyłem kolejny wniosek o aktualizację dowodu i czekam na kolejny kontakt. Udało się komuś już online zrezygnować z konta bezproblemowo?

  ZICHI Odpowiedz
  • Jak wysyłałeś skan dowodu? mailem? Słabo to wygląda. Nie dość, że na odchodne wymuszają aktualizację dowodu to koniec końców okazuje się, że konta i tak nie można zamknąć.

   A jeśli wprowadzą opłaty (co z pewnością nastąpi) i nie wyrażę zgody na nowe warunki to doprowadzi to do likwidacji konta czy bez aktualizacji dowodu mój sprzeciw nic nie da i będą mogli mnie kroić?

   Ew@
  • Wysłełem przez kontakt z bankiem po zalogowaniu się do konta. Na to wygląda że robią wszystko żeby konta nie zamknąć…

   ZICHI
  • Ha wygląda na to że robią to specjalnie tzn mòwia że „źle odpowiedziałeś na jakieś pytanie” żeby konta nie zamknąć. Mojej teściowej identycznie odpowiedzieli a siedziałam przy niej i słyszałam co odpowiadała i wszystko zgodne z prawdą.. więc wychodzi na to że nie chcą zamykać przez telefon. Jutro znowu zadzwonimy może trafimy na kogoś innego bo ta co siedziała na infolinii to ****.

   Pola33
 • W systemie Idea Banku nie ma dostępu do zgód marketingowych? Chyba każdy bank umożliwia wyrażenie lub wycofanie zgód przez bankowość elektroniczną a Idea nie? Nigdzie nie mogę znaleźć, nie wiem czy zawsze tak było czy ostatnio coś zmienili?

  Ew@ Odpowiedz
 • U mnie podobnie – po kontakcie z infolinią – potrzeba aktualizacji dowodu lub wizyta w placówce Idea .

  Anita Odpowiedz
 • dyspozycje zamknięcia można przez infolinię, poza tym w Pekao nie będzie żadnych opłat bo każde konto będzie miało takie same warunki jak w Idea a nawet jak będą warunki w Pekao to dopiero wtedy jak ktoś przekształci je na konto pekao przekorzystne vzyli 500 zł wpłaty i 1 transakcja ich kartą – więc np dla tych co korzystali z podwyższonego oprocentowania na kontach Idea zyskownych są tą mniej wygórowane niż teraz (1000 zł wpłaty + 100 zł kartą = 0,4% oprocentowania) więc nie rozumiem tego siania paniki przez niektóre osoby:-)

  piotro Odpowiedz
  • To nie jest sianie paniki, tylko żeby dać dyspozycję zamknięcia konta to wcześniej muszę aktualizować dowód i już na tym etapie zaczęły się problemy… A co za problem – „przekształcili” bank to i konto bez Twojej wiedzy przekształcą na płatne. Przecież to jest Polska, kraj w którym nie ma prawa i sprawiedliwości 😉

   ZICHI
 • Uważajcie na zmianę nr rachunku do zwrotu lokaty. Kopiuję nr swojego konta, a w smsie przychodzi zupełnie inny… co ciekawe dla każdej lokaty inny… ale ten sam w ramach lokaty:

  Mój nr X.
  dla lokaty 1: przychodzi w smsie A
  dla lokaty 2: przychodzi w smsie B
  znów zmieniam dla lokaty 1: i w sms znów nr A

  A oczywiście różne od B.

  Cuda..

  wacek Odpowiedz
  • Te dziwne numery w sms to konta w IDEA… ale nie pasuje do żadnego z posiadanych rachunów (ror, ko, inne lokaty).

   wacek
  • Albo ja jestem za głupi albo oni, sms:

   Operacja .. z dnia … zmiana parametrów lokaty… X (aktualny nr do zwrotu). Nr konta do zwrotu środków Y (nr konta lokaty). Kod ….

   wacek
  • Jakieś 3-4 lata temu w mBanku była podobna sprawa, gość (nawet umieścił o tym film na YT) wysłał przelew na zewnątrz kopiując nr konta, w podglądzie się zgadzało, było to samo, przyszedł SMS, wpisał w formatkę nie sprawdzając nr konta. Potem okazało się przelew poszedł na konto kogoś innego. Gdy zajrzał w historię i ściągnął PDF, to tam już był ten podstawiony numer tan sam co w SMS którego nie sprawdził. To był groźny wirus (wstrzykiwał się w przeglądarkę intern.), który podmieniał w locie numer konta do przelewu i opisywał jego działanie chyba CERT.PL ps. no chyba, że ktoś przejął system IB od środka :(

   yosa
 • Czy można zamknąć rachunek przez internet?

  Fazi Odpowiedz
  • Powinno się dać zamknąć rachunek przez internet lub telefonicznie, ale z nieznanych powodów idea wymyśliła sobie, że kanał dostępu telefonicznego możemy wyłączyć ale już włączyć trzeba go w oddziale. Jest to zupełnie nielogiczne. Zwłaszcza w obecnej sytuacji zmuszanie do wizyty w oddziale z takiego powodu jest nieakceptowalne. Jeśli forum czyta jakiś pracownik to proszę o zmianę tego.

   Adam54
  • Niby można.. Próbuję już od kilkunastu telefonów, utknąłem jednak na aktualizacji danych z dowodu – rozwiązaniem jest wizyta w placówce a ta znajduje się w innym mieście brak czasu i chęci jak na razie.. Gdzie teraz uciekać z dużą nadwyżką gotówki i nie może to być Getin, Alior i Millenium? Jak żyć panie premierze :)

   ZICHI
  • Mi się udało zamknąć przez tel, twierdzili, że w trybie natychmiastowym się nie da, nalegałem, dopisali do dyspozycji i po kilku dniach zamknięte

   Dzikus
  • @Dzikus, tylko że dowód miałeś aktualny? Ja jestem w tej samej sytuacji co @ZICHY więc będzie pod górkę. Bez aktualnego dowodu nie chcieli nawet przyjąć przez telefon jakiegoś bzdetnego oświadczenia, o które sami się upominali.
   Może łatwiej będzie poczekać aż systemy się połączą i zamknąć konto już w Pekao? oddział Żubra przynajmniej mam w swoim mieście. Pytanie czy to się uda? Podobno w tym chorym Pekao konto można zamknąć tylko w tym oddziale, w którym zostało otwarte, to jak oni sobie poradzą z zamknięciem konta otwartego w Idea?:)

   Ew@
  • Tak, miałem aktualny :) co do zamykania kont w żubrze to również słyszałem o sytuacjach, gdzie znajomi musieli jechać do innego miasta zamknąć, bo ich kartotek była nadal w papierze niezcentralizowana w systemach, ale może coś się ruszyło w tej kwestii :)

   Dzikus
 • Może w końcu jakieś zmiany na LS? Oprocentowanie zerowe, promocje skonsumowane. Jak zyć?

  qq Odpowiedz
 • A czy jak ma się nieaktualny dowód to przelew da się zrealizować? Czy z powodu nieaktualnego dowodu mogą zablokować pieniądze?

  Beata2 Odpowiedz
  • Mój dowód dość dawno stracił ważność i problemów z przelewami nie miałam ale po tym przejęciu przez Pekao to kto wie jakie utrudnienia jeszcze wymyślą:)

   Ew@
  • Ciekawe czy mogą wywinąć taki numer i blokować przelewy z zakończonych lokat? W Pekao blokowanie przelewów pod pretekstem weryfikacji to bardzo częsta praktyka (stąd m.in. moja awersja do tego banku). Jeśli podczas takiej weryfikacji zechcą się przyczepić do nieaktualnego dowodu.. oby jak najdłużej te systemy się nie połączyły:)

   Ew@
  • Ja w kwestii dowodu napisem w bankowości internetowej i na drugi dzień oddzwonili musiałem podać po weryfikacji dane starego dowodu i tyle

   Fazi
  • @Ew@, systemy będą łączone najprawdopodobniej w IV kwartale tego roku.

   Lokata
  • To jeszcze jest trochę czasu

   Ew@
 • A nr dowodu nie da się zmienić w systemie no jest tam taka opcja?

  jojo Odpowiedz
  • Nie da się. Ja w systemie bankowości internetowej wysłałem maila, ze dowod osobisty się zmienił i następnego dnia konsultant zadzwonił, musiałem podać dane starego i nowego dowodu +weryfikacja telepinem i załatwione.

   Fazi
  • Ciekawe czy da się zamknąć bez aktualizacji dowodu. Stary stracił ważność, nowy leży w Urzędzie Miasta tylko nie można go odebrać bo nie wydają. Mają listę zapisanych na odbiór jeszcze z zeszłego roku, ale nie można się dopisać bo liczą, że na wiosnę się otworzą :)

   Łuki
  • A paszportu ważnego nie masz? Też może być do potwierdzenia tożsamości

   Ja123
  • @Jojo, dane dowodu w bankowości elektronicznej mogą edytować osoby, które zakładały konto w oddziale. Ci, którzy zakładali konto przelewem weryfikacyjnym dane dowodu mają nieedytowalne.

   @Fazi, może udało Ci się wszystko załatwić telefonicznie, bo znałeś TelePin? Ja nawet nie wiem czy kiedykolwiek go miałam

   Ew@
  • @Ew@ Telepin można ustawić przez bankowość, a że w IB konsultant pyta (sic!) o 4 wybrane cyfry to przed i po każdej rozmowie z nimi generuję nowy pin.

   @Łuki współczuję obsługi w UM – uniemożliwienie odbioru dokumentu to jakiś absurd!

   wacek
  • @Wacek,
   widziałam, że w bankowości jest opcja zmiany TelePinu ale czy nie trzeba znać starego, żeby wprowadzić nowy? Boję się, że jak zacznę tam mieszać to mi wszystko poblokują na amen i zostane z niczym.

   A ten TelePin to ile w sumie ma cyfr? Sześć?

   Ew@
  • Ze strony FAQ ideabank: zmiana nr dowodu

   Jeżeli podpisywałeś umowę w oddziale banku lub dokonywałeś tam aktualizacji swoich danych osobowych lub dokumentów, możesz raz na 30 dni aktualizować dane z dowodu osobistego samodzielnie, w bankowości internetowej. Zaloguj się, wejdź w zakładkę Ustawienia i wybierz Dane osobiste. Kolejnym krokiem będzie autoryzacja sms – wprowadź i zatwierdź otrzymany kod. Po rozwinięciu pola Dane Użytkownika, przy typie dokumentu, wybierz pole Edytuj.
   W przypadku, gdy pole Edytuj jest nieaktywne, należy udać się do najbliższego oddziału banku (https://www.ideabank.pl/oddzialy).
   Aktualizacja danych możliwa jest również poprzez przesłanie skanu/wyraźnego zdjęcia dokumentu tożsamości w bankowości Idea Cloud, należy przejść do „Centrum Informacji”, wybrać „Nowa wiadomość” i dodać dokument w załączniku.

   Po przesłaniu wiadomości skontaktuje się z Tobą konsultant, w celu aktualizacji danych i będzie prosił Cię o podanie zarówno danych z nowego dowodu, jaki i tego, który obecnie znajduje się w systemie. Jeżeli ich nie posiadasz, aktualizacji dowodu osobistego możesz dokonać jedynie w oddziale banku.

   Ja miałem konto z przelewu i wystarczyły zdjęcia komórką nowego dowodu + rozmowa weryfikacyjna po załadowaniu zdjęć

   Ja123
  • Z tego co pisał @Fazi nie wynikało, że robił zdjęcie dowodu, tylko że telefonicznie podał dane starego i nowego dokumentu a potem zweryfikował się Telepinem. I taka opcja najbardziej by mi odpowiadała, jak się nie uda będę musiała wysłać skan DO, czego wolałabym uniknąć

   Ew@
  • U mnie był ten przypadek „pole edytuj nieaktywne”, pewnie jest to związane z tym że konto było zakładane przelewem weryfikacyjnym

   Musisz sprawdzić, jak jest u Ciebie, czy pole Edytuj jest włączone czy nie

   „W przypadku, gdy pole Edytuj jest nieaktywne, należy udać się do najbliższego oddziału banku (https://www.ideabank.pl/oddzialy).
   Aktualizacja danych możliwa jest również poprzez przesłanie skanu/wyraźnego zdjęcia dokumentu tożsamości w bankowości Idea Cloud, należy przejść do „Centrum Informacji”, wybrać „Nowa wiadomość” i dodać dokument w załączniku.”

   Ja123
  • Wiem już, że dowód mam nieedytowalny (konto zakładane przelewem) tylko ta instrukcja jest wg mnie niekonsekwentna.
   Skoro jednym klientom pozwalają samodzielnie edytować dane dowodu i wtedy nie żądają potwierdzenia zdjęciem to dlaczego od innych domagają się skanu? Własnoręczna zmiana danych w bankowości niczym nie różni się od podyktowania danych konsultantowi a w pierwszym przypadku zdjęcie nie jest wymagane a w drugim jest. Moim skromnym zdaniem to trochę bez sensu:)

   Ew@
 • Ja to widzę , edytować mogę ale nie wiem co się stanie gdy kliknę OK. Mam dowód do czerwca więc może zdążę zamknąć bo lokaty mam do marca. Oddział koło mnie już uwalony…

  jojo Odpowiedz
 • *”oddział koło mnie” tzn Gliwice już nie istnieje. Może komuś ta informacja się przyda

  jojo Odpowiedz
  • Od 26 stycznia 2021 r. obsługa klienta została przeniesiona do oddziału Pekao S.A. w Gliwicach ul. Berbeckiego 4

   wacek
 • Dzięki za info , zamknę tam konto w Idei?

  jojo Odpowiedz
  • Pewnie tak skoro przenieśli obsługę. Podobnie jak inni też myślę że oddelegowali tam sierotkę z laptopem.

   wacek
 • Próbowałam zamknąć konto Idea w placówce PKO SA. Nic z tego. W systemie jeszcze ” nie widać tych kont”. Nikt nie umiał udzielić informacji ile czasu zajmie migracja danych klientów. Szkoda czasu spędzonego e kolejce.

  Anita Odpowiedz
  • Ale może w przypadku, gdy „obsługa klienta została przeniesiona do oddziału Pekao S.A.”, to postawili gdzieś w kącie biurko dla pracownika Idea z jego komputerem?

   Don Quijote de la Mancha
  • Haha niczym Paribas i Raiffeisen

   Anom
  • W sumie to całkiem logiczne rozwiązanie, aby przeznaczyć 1 stanowisko na obsługę klientów przejętych z Idea Banku, umieścić tam pracownika z Idei z ich systemem, ubierze tylko mundur z żubrem i wszystko wygląda profesjonalnie, tak bym zrobił zamiast brandować żubrem placówki Idei :)

   abc
  • Czy dobrze rozumiem z powyższych wpisów, że teraz nawet nie da się zamknąć konta w idea, póki nie ma integracji systemów? Komuś może się udało i mógłby się podzielić uwagami jak to zrobić?

   Paweł
  • Przez infolinie można jeśli masz aktualny numer tel na otrzymanie hasła do kontaktu lub po prostu je znasz ;)

   Dzikus
  • wylaczyli mozliwosc zamawiania kart

   aaaa
  • Wyłączyli wszystkie możliwości włączania dodatkowych produktów w bankowości, lokaty nawet na 0,01 proc też już nie założycie :) za chwilę nie będą mieli co integrować :)

   Dzikus
  • haha dobrze ze karty zamowilem zaraz na poczatku afery, wpadlo ok 40zl na bezcennych ;-)
   Czekam do konca lokaty i ADIOS!

   Krzychoooo
  • tylko tyle bo zacząłeś zamawiać miesiąc za późno :)

   aaaa
  • a prawda to ze w grudniu czy wczesniej identyfikowaly sie jako Getin i wpadalo dodatkowo 6800 zamiast tylko 2000? To bedzie moja porazka roku 2020 ;(

   Krzychoooo
  • ja temat też zalatwaiłem w styczniu i liczę, że jeszcze dostanę 6800

   abc
  • Mi się identyfikuje jako Getin, zarejestrowałem i zakupy zrobiłem w grudniu, a wpadło tylko 2000 punktów.

   drudar
 • jak zamknąć konto w ideabanku

  wally Odpowiedz
  • Dobre pytanie, ma ktos doswiadczenia?
   Bedzie mi zal tego banku podobnie i to nie za lokaty, ale za to jak mozna bylo sie oblowic w czerwcu/lipcu 2020 :)

   keton
  • Przez tel na infolinię, uprzedzając wątpliwości nie ma i nigdy nie mieli oferty utrzymaniowej. A Pekao w swojej powolności działania zanim pomyśli nad ofertą na zatrzymanie to wszyscy mądrzy uciekną i zostaną tylko „dojne krowy” :)

   Dzikus
  • Najprościej zadzwonić na infolinię

   Bogusia
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy