7,5% na lokacie bez haczyków w Inbank Polska

Kolejne podwyżki oprocentowania lokat w Inbanku – czyli banku, który nie wymaga od nas zakładania konta ani spełniania żadnych dodatkowych warunków. Tym razem w górę poszło oprocentowanie lokaty 3-miesięcznej oraz 6-miesięcznej. Do zyskania mamy tu odpowiednio 7% lub 7,5% w skali roku (Lokata Lojalna) lub o 0,1 p.p. mniej na lokatach standardowych.

Inbank Lokata Lojalna
Lokaty w Inbank Polska śmiało można określić mianem ofert bez haczyków. Nie ma tu bowiem konieczności posiadania konta osobistego czy lokowania nowych środków. Wystarczy, że mamy wolne min. 5000 zł i… zakładamy lokatę. Maksymalnie możemy mieć lokaty na 1 000 000 zł – ale osobiście nie przekraczałbym równowartości 100 000 euro, bo do tylu mamy ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Różnica jest jedynie taka, że Inbank działa w Polsce dzięki europejskiemu paszportowi bankowemu, a swoją działalność prowadzi z Estonii. Dla mnie to nie problem – sam lokuje tam swoje środki już od kilku lat.

A ile zarobimy? W chwili obecnej na lokacie 3-miesięcznej zyskamy 6,9% w skali roku, a na 6-miesięcznej 7,4% – bez spełniania dodatkowych warunków. Gdybyśmy chcieli zyskać nieco więcej, to 7% otrzymamy na 3-miesięcznej Lokacie Lojalnej, a 7,5% – w wersji półrocznej. W porównaniu do Lokaty Standardowej różnica jest jedynie taka, że bank ma prawo obniżyć oprocentowanie tych lokat do oprocentowania lokaty standardowej gdybyśmy zerwali jakąś lokatę (np. w celu przeniesienia środków na lepszy depozyt). Biorąc jednak pod uwagę, że różnica między (3-miesięcznymi) lokatami jest kosmetyczna, to tak naprawdę każdy wybór będzie w tej chwili dobry.

Lokatę w Inbank zakładamy przez wniosek internetowy, a środki przelewamy za pomocą szybkiego transferu (pay-by-link). Kwota maksymalna pojedynczej lokaty to 50 000 zł.

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

Nie przegap!

Komentarze

 • Słabo, myślałem że inBank przebije Facto i ich 8% na lokatach 3m i 6m.

  Ego Odpowiedz
 • @Ego
  Też tak myślałam i się zawiodłam. Na razie na 8% nie wchodzę i trzymam na KO w Getinie na 7,5%. Wydaje się, że lokaty będą opłacalne w okolicach szczytu inflacji. W sierpniu na najlepszych KO było 6,5% a na lokacie 3m Inbank dawał 7% więc założyłam. No i okazało się, że dziś a więc niespełna m-c po założeniu lokaty w InBanku już na KO dają 7,5%. Jak Glapa w październiku podniesie stopy o 0,25% a raczej podniesie, to na KO będzie 8%. No, ale wszystko zależy od inflacji…

  Beata2 Odpowiedz
  • No chyba że masz z 0,5 mln a Getin daje 7,5% dla 200k. 7,25% wychodzi dla 400k.
   Getin promocje ma do 29.09.22 a posiedzenie RPP jest 05.10.22 (też zakładam +0,25%).
   Zakładam, że Getin w następnej promocji zaoferuje max 7,75 do 200k i 7,25% dla kolejnych 200k lub 7,5% dla 400k. Kolejna promocja będzie pod koniec października i tu pewnie pojawi się ok 8% ale też raczej dla 200k. W tym czasie kasa będzie pracowała na 8% w facto ;) Kwestia perspektywy i założeń ale żeby odrobić te 1-2 miesiące zanim banki na oszczędnościowych dociągną do 8% to musiałyby dać oprocentowanie z 9%, a jak widzimy małe tego prawdopodobieństwo ;)

   Pat
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy