Lokata Start: 60 zł premii w promocji Comperia Bonus i Meritum Bank

Wystartowała kolejna edycja promocji Comperia Bonus – tym razem za założenie najlepiej oprocentowanej na rynku Lokaty Start (5% w skali roku) wraz z całkowicie darmowym kontem osobistym w Meritum Bank zgarniemy 60 zł premii. Jak zwykle warunki tego typu promocji są dosyć łatwe do spełnienia.

Ta promocja nie jest już aktualna. Możesz jednak zarobić w nowej edycji promocji!

Świetna Lokata Start i całkowicie darmowe Proste Konto Osobiste

Lokata Start to depozyt oprocentowany 5% w skali roku. Jej czas trwania to 2 miesiące, ulokujemy na niej od 1 000 zł do 10 000 zł. Jak sama nazwa wskazuje jest ona przeznaczona dla nowych klientów banku (tych, którzy od dnia 1 października 2013 nie były posiadaczami konta osobistego w Meritum Bank) i może być założona tylko raz podczas procesu zakładania konta.

Lokata Start: premia 60 zł od Meritum Bank i Comperia Bonus

Zakładając Lokatę Start dodatkowo otwieramy Proste Konto Osobiste. Jego nazwa sugeruje, że nie powinno być z nim problemów. I faktycznie – po pierwsze konto jest bezwarunkowo darmowe (nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków!), po drugie – karta debetowa Visa Basic jest również bezpłatna (również bez spełniania dodatkowych warunków). Dodajmy też, że wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są również darmowe!

Co to oznacza? Biorąc udział w promocji Comperia Bonus możemy ulokować do 10 tys. zł na świetne 5% procent, a dodatkowo otworzyć bezpłatny rachunek osobisty – a na koniec bank jeszcze nam za to zapłaci! Promocja może być więc świetnym pretekstem do zmiany aktualnego rachunku bankowego, za który musimy płacić – zwłaszcza, że dodatkowo Meritum Bank znany jest z całkiem niezłego oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych dla swoich klientów.

A co trzeba dokładnie zrobić, aby zgarnąć tytułową premię?

Po pierwsze – należy wejść na stronę ComperiaBonus.pl i zarejestrować się podając swoje imię, nazwisko, email oraz numer telefonu. Po rejestracji wygenerowany zostanie dla nas link, z którego należy założyć Lokatę Start wraz z Prostym Kontem Osobistym. Co ważne – wszystko zrobimy bez ruszania się z domu, w ciągu kilku minut przed komputerem.

Ważne jest, aby wyrazić zgodę na:

przetwarzanie przez Bank danych osobowych, dla celów marketingu działalności prowadzonej przez Bank, w tym świadczonych usług oraz oferowanych produktów w trakcie trwania Promocji;

Jeśli założymy Lokatę Start, wpłacimy na nią pieniądze i utrzymamy saldo w banku w wysokości minimum 1000 zł (niekoniecznie na lokacie) do 3 grudnia 2014 – do 24 grudnia 2014 otrzymamy przelewu bonusu w wysokości 55 zł.

Ważny jest tylko fakt, aby nie przegapić maila informującego o przyznaniu premii. Organizator promocji wyśle nam go do 10 grudnia 2014, a my będziemy mieli zaledwie 5 dni na uzupełnienie danych konta, na które przelana ma zostać premia.

Wracając jednak do nagrody – zastanawiać się można, gdzie podziało się pozostałe 5zł? Meritum Bank podzielił promocję na dwie części: 55 zł zgarniemy za założenie Lokaty Start. Dodatkowe 5 zł zgarniemy natomiast za pobranie aplikacji mobilnej i wykonanie z niej przynajmniej jednego, dowolnego przelewu. Musimy to zrobić przed 3 grudnia 2014. Jeśli spełnimy te warunki – zamiast 55 zł dostaniemy pełną premię w wysokości 60 zł :)

Promocja trwa ponad 5 tygodni, co oznacza, że wniosek o Lokatę Start z premią możemy złożyć najpóźniej 31.10.2014. Comperia zastrzega jednak możliwość wcześniejszego zakończenia, więc warto się śpieszyć.

Teoretyczne… 49% brutto zysku!

Jeśli przeliczać wygenerowany z akcji zysk na oprocentowanie w skali roku, to teoretycznie zgarniemy aż 49,4% brutto, jeśli ulokujemy najniższą możliwą kwotę, czyli 1 000 zł. Przy ulokowaniu kwoty 10 000 zł na Lokacie Start nasze oprocentowanie wyniesie 9,4% w skali roku – co jest ciągle świetnym wynikiem.

Oczywiście wyliczenia dotyczą promocji, z której można skorzystać tylko raz (nie możemy z niej przecież korzystać co 2 miesiące), jednak warto pamiętać, że w ostatnim czasie dosyć często pojawiają się oferty lokaty z premią.

Aktualnie trwa bowiem niemal identyczna promocja w wykonaniu Idea Bank, gdzie za założenie Lokaty Happy zgarniemy 50 zł premii (i to bez zakładania konta!). W czerwcu trwała również poprzednia edycja promocji Comperia Bonus, gdzie wtedy można było zyskać 80 zł za założenie Lokaty Bezkarnej w BGŻOptima.

iPhone 6 do wygrania!

Możliwość zgarnięcia 60 zł za założenie Lokaty Start to jednak nie wszystko – Comperia organizuje bowiem konkurs, w którym do wygrania jest 5 sztuk telefonu iPhone 6 (o wartości ok. 3500 zł!). Aby go wygrać trzeba będzie być bardzo czujnym.

Dlaczego? W okresie 17.11.2014 – 17.12.2014 pojawi się możliwość założenia Lokaty na Czas. Pierwsze pięć osób które ją założy za pomocą aplikacji Meritum Bank Mobilny zgarnie telefony. W przypadku tych samych czasów decydować będzie wysokość lokaty (a później ilość wykonanych wcześniej transakcji mobilnych). Szczegóły w regulaminie promocji.

Pytania i odpowiedzi

Aby rozwiać wasze wątpliwości poniżej gromadzimy najczęściej zadawane pytania:

Czy posiadając wcześniej konto w Meritum Bank mogę skorzystać z promocji?

Tak, jednak tylko wtedy, jeśli konto zostało zamknięte przed 1 października 2013. Dokładniej precyzuje to regulamin:

Uczestnikami Promocji nie mogą być osoby które w dniu przystąpienia do Promocji są posiadaczami (lub współposiadaczami) innego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Meritum Banku lub były posiadaczami (lub współposiadaczami) takiego rachunku w Meritum Banku po dniu 1 października 2013 r.

Czy mogę założyć samą Lokatę Start i zgarnąć premię?

Aby zarobić 60 zł konieczne jest otwarcie Lokaty Start i Prostego Konta Osobistego. Nie można założyć tylko samej lokaty, z resztą wniosek skonstruowany jest tak, aby założyć i konto i lokatę.

Nie przegap!

Komentarze

 • Reklamacje wysłałem 9.12. Dzisiaj dostałem maila z powiadomieniem, że spełniłem warunki promocji z prośbą o uzupełnienie danych do przelewu.

  lazega Odpowiedz
 • A tą ich kartą to można płacić zbliżeniowo?

  Tomek____ Odpowiedz
 • Czy zapis: „utrzymamy saldo w banku w wysokości minimum 1000 zł (niekoniecznie na lokacie) do 3 grudnia 2014” znaczy, że trzeba mieć saldo do północy, czy wystarczy, że w historii widnieje kwota 1.000 zł (lecz była wypłacona 3-go). Comperia podważa mi fakt utrzymania salda, mimo iż przesłałem im wydruk z historii. Nadal sobie na razie korespondujemy.

  LiveS Odpowiedz
 • Do 3 grudnia to znaczy do końca dnia, dopiero 4 mogłeś wypłacić. Termin upływa z końcem dnia.

  LiveS` Odpowiedz
 • Jeśli w umowie z bankiem nie masz żadnej informacji o sposobie liczenia terminów to zgodnie z art. 110 kc terminy oblicza się na podstawie przepisów kodeksu właśnie.

  Zgodnie z art. 111 § 1
  § 1. Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.

  Nie mogłeś więc podjąć pieniędzy wcześniej jak 4 grudnia o północy jeśli chciałeś spełnić ten punkt regulaminu.

  WybrzezeKosciSloniowej Odpowiedz
 • Dzięki, czekam na odpowiedź od Comperii- dam znać jak się zakończyło

  LiveS Odpowiedz
 • 1 3 4 5

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy