5% na Lokacie Lojalnej w Inbank Polska

Kolejne podwyżki oprocentowania lokat w Inbanku – czyli banku, który nie wymaga od nas zakładania konta ani spełniania żadnych dodatkowych warunków. Tym razem jednak ciekawsze wydaje się wprowadzenie do oferty nowej lokaty – z jednym, acz dość niewielkim haczykiem. Sprawdźmy jak zyskać aż 5% na Lokacie Lojalnej.

Inbank - 1,5% na lokacie

Lokata Standardowa do 3,85%

Standardowe lokaty w Inbank Polska śmiało można określić mianem ofert bez haczyków. Nie ma tu bowiem konieczności posiadania konta osobistego czy lokowania nowych środków. Wystarczy, że mamy wolne min. 5000 zł i… zakładamy lokatę. Od niedawna zwiększony jest też limit maksymalnego salda lokat – możemy ulokować do 1 000 000 zł, jednak tu zawsze warto pamiętać, że do równowartości 100 000 euro mamy ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Różnica jest jedynie taka, że Inbank działa w Polsce dzięki europejskiemu paszportowi bankowemu, a swoją działalność prowadzi z Estonii. Dla mnie to nie problem – sam lokuje tam swoje środki już od kilku lat.

A ile zarobimy? Na lokacie rocznej 3,85%, na półrocznej – 3,75%, a na kwartalnej – 3,6%. Z innych (długoterminowych) bym raczej nie korzystał – póki przewidywane są podwyżki stóp procentowych to lepiej nie mrozić pieniędzy na dłużej.

Lokata Lojalna na 5%

Jednak w tym momencie zdecydowanie ciekawiej wygląda Lokata Lojalna. Zarobimy na niej 5% w skali roku, a lokata dostępna jest w wersji 3- i 6-miesięcznej. Czym różni się od Lokaty Standardowej i dlaczego ma wyższe oprocentowanie?

Zgodnie z tabelą oprocentowania bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej do wysokości Lokaty Standardowej, jeśli zerwiemy którąkolwiek ze swoich lokat od „daty wskazanej w umowie” do ostatniego dnia obowiązywania umowy. O ile druga data jest jasna (koniec lokaty), to musimy dopiero przetestować co bank ma na myśli pod „datą wskazaną w umowie” – czy chodzi o datę rozpoczęcia lokaty, czy ustalany jest jakiś okres karencji.

Tak czy inaczej bankowi chodzi o to, aby nie zrywać lokat z gorszym oprocentowaniem w celu założenia Lokaty Lojalnej – z lepszym. W tym momencie często było to bardziej opłacalne, niż „dociągnięcie” starej lokaty do końca z dużo gorszymi parametrami, niż aktualne. To tylko zresztą pokazuje, że na ten moment lokata 3-miesięczna to maksimum, jakie warto brać pod uwagę – no chyba, że zakładamy, że stopy zaczną szybko spadać :)

Lokatę w Inbank zakładamy przez wniosek internetowy, a środki przelewamy za pomocą szybkiego transferu (pay-by-link). Kwota maksymalna pojedynczej lokaty to 50 000 zł.

Cała oferta lokat prezentuje się następująco:

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

Nie przegap!

Komentarze

 • Albo ja tu czegoś nie rozumiem albo nie ma tu sensu i logiki. Wszak 99% lokat powoduje utratę odsetek w przypadku zerwania. To co tu trzeba dotrzymać??? Zerwę tracę wszystko, po 3 czy 6 miesiącach dostaję 5%. Na czym ta lojalność ma polegać?

  jojo Odpowiedz
  • To dotyczy innych (starych) lokat. Jak ktoś się miesiąc temu wpakował w roczną 3,5%, to opłacałoby mu się ją zerwać i założyć taką 5% — gdyby nie ten haczyk.

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak zaczynam to rozumieć. Jeśli zerwę jakąś którą już mam lub jedną z lojalnych (bo np założę 5 szt) to wtedy tracę 5%. Chyba tak to należy rozumieć. Męczy mnie jednak zapis „nowe środki” W tym przypadku chyba nie ma jakiegoś dnia badania salda. W In Banku chyba jakoś inaczej rozumieją owe nowe środki.

  jojo Odpowiedz
 • O ile druga data jest jasna (koniec lokaty), to musimy dopiero przetestować co bank ma na myśli pod „datą wskazaną w umowie” – czy chodzi o datę rozpoczęcia lokaty, czy ustalany jest jakiś okres karencji.

  Na stronie piszą:

  Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej, jeżeli Posiadacz rachunku zerwie w okresie od dnia 10.5.2022 r. do ostatniego dnia obowiązywania umowy Lokaty Lojalnej którąkolwiek ze swoich lokat zawartych z bankiem.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Jak chcesz to testować? Czy da się lojalną założyć? Bo chyba nie, jakie odsetki wypłacą….
  Trochę przekombinowali…. Chyba zostaje infolinia.

  jojo Odpowiedz
  • Z tekstu na stronie wynika, że żeby Lojalna miała 5%, to od 10 maja do końca Lojalnej nie można zerwać żadnej lokaty.
   Nie widzę tu kombinowania, bardzo proste zasady.

   Don Quijote de la Mancha
 • Może i tak jest, stąd nowe środki….

  jojo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy