3,25% na rok bez dodatkowych warunków, 2,75% na pół roku i 2,6% na 3 miesiące w Inbanku

Kolejne podwyżki oprocentowania lokat w Inbanku – czyli banku, który nie wymaga od nas zakładania konta ani spełniania żadnych dodatkowych warunków. Tym razem mocno w górę poszły lokaty z krótkim okresem trwania – czyli takie, jakie są preferowane ze względu na nadchodzące kolejne podwyżki stóp procentowych. Do zyskania mamy 2,6% na lokacie 3-miesięcznej, 2,75% na lokacie półrocznej i aż 3,25% na lokacie rocznej!

Do 2,4% na lokacie w Inbank
Lokaty w Inbank Polska śmiało można określić mianem ofert bez haczyków. Nie ma tu bowiem konieczności posiadania konta osobistego czy lokowania nowych środków. Wystarczy, że mamy wolne min. 5000 zł i… zakładamy lokatę. Maksymalnie możemy mieć lokaty na 400 000 zł – ale to wystarczająca kwota maksymalna, bo przecież do równowartości 100 000 euro mamy ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Różnica jest jedynie taka, że Inbank działa w Polsce dzięki europejskiemu paszportowi bankowemu, a swoją działalność prowadzi z Estonii. Dla mnie to nie problem – sam lokuje tam swoje środki już od kilku lat.

A ile zarobimy? Na lokacie rocznej aż 3,25%, na półrocznej – 2,75%, a na kwartalnej – 2,6%. Sensowną opcją na przeczekanie może być też lokata miesięczna. Z innych (długoterminowych) bym raczej nie korzystał – póki przewidywane są podwyżki stóp procentowych to lepiej nie mrozić pieniędzy na dłużej.

Lokatę w Inbank zakładamy przez wniosek internetowy, a środki przelewamy za pomocą szybkiego transferu (pay-by-link). Kwota maksymalna pojedynczej lokaty to 50 000 zł.

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

Nie przegap!

Komentarze

 • Kilka słów ode mnie na temat lokat w Inbanku. Lokuję tu już od ponad roku. Jest dobrze ale nie idealnie. Środki posyłam z Millenium i tu się zaczyna kłopot. Przelewem natychmiastowym mogę jedynie 50 tyś choć po autoryzacji apką można nawet 200 tyś. Co ciekawe środki przelane rano dochodzą w tym samym dniu. Nieco irytujące jest że lokata najczęściej zakładana jest następnego dnia ale z datą z poprzedniego dnia więc jest jakby OK tyle że system nie pokazuje tego w tym samym dniu. Gorzej wygląda zrywanie lokat, co w dobie zmieniających się % jest wręcz konieczne. Zrywa się wysyłając maila (ten sam który figuruje w banku!) lub ustawiając lokatę na nieodnawialną (każde odnowienie podnosi % o 0,1) Niestety środki długo wracają późno w tym samym dniu lub następnego dnia (nie wiem od czego to zależy) Co ciekawe zrywając poprzez maila środki wracały w tym samym dniu a automatyczne zrywanie spowodowało, że wróciły dnia następnego. Środki oczywiście wracają na konto macierzyste, czyli te z którego wysyłamy do Inbanku.
  Dość dobry jest kontakt z bankiem mailowy jak też telefoniczny. Na pewno na minus jest to, że sami niewiele możemy tu zrobić tzn sami zerwać lokatę w systemie kombinując by wróciły na daną godzinę. Jesteśmy zależni od pracowników banku. To chyba tyle moich doświadczeń…

  jojo Odpowiedz
  • „każde odnowienie podnosi % o 0,1” — bzdura.

   Przy odnowieniu oprocentowanie jest podnoszone o 0,1 w stosunku do aktualnie oferowanego na takiej lokacie.

   Don Quijote de la Mancha
  • Fakt, tego nie dopowiedziałem… :(

   jojo
 • Mam problem z likwidacją lokaty. Maila wysłałam wczoraj o 6 rano, lokata nie została zerwana w tym dniu, dziś lokata nadal widnieje jako aktywna. Wysyłam kolejnego maila.

  Bogusia Odpowiedz
  • Chyba zaczęła się panika.Komunikat ze strony banku: Szanowny Kliencie, Twoje środki w Inbanku są bezpieczne, zachowaj spokój i nie trać odsetek. Sytuacja na Ukrainie nie ma wpływu na stabilność finansową banku. Inbank jest częścią systemu bankowego Unii Europejskiej.

   Jarry
  • Szczerze mówiąc nie wiem, czy takie mejle bardziej pomagają czy szkodzą…

   Don Quijote de la Mancha
  • U mnie też jeszcze następnego dnia widniała jako aktywna a późnym popołudniem dotarły na moje konto.

   Pola33
 • Bo ludzie zaczęli masowo wypłacać pieniądze ze wszystkich banków. Podobne komunikaty wysyła Santander, w PKO BP też jak wejdzie się do bankowości jest komunikat uspokajający, że gotówki niezabraknie.

  paweł Odpowiedz
  • Oby to nie przerodziło się w run na banki bo wtedy zaczną padać jeden po drugim.
   Z drugiej strony pamietam,ze podobna akcja była przy Idea banku – wtedy płacili 3,9% na lokatach (stare dobre czasy) i cześć ludzi wypłacała,a część wpłacała.Summa summarum system przetrwał, nic zlego sie nie stalo.

   RV
 • Czyli mogę przelewać z millenium np. dwa razy po 50k i raz na 20k (łącznie 3 przelewy) w tym samym dniu? (autoryzacja mobilna) I co dalej? Zakładam trzy odrębne lokaty, ale przy zakładaniu każdej z nich podaję tego samego emaila i konto do zwrotu? Ktoś naświetli jak to wygląda? Można zakładac na 3 miesiące dzisiaj, czy czekać do jutra rano?

  Pako Odpowiedz
  • I skąd to ograniczenie do lokaty max 50k? Nie mogli zrobić takiego samego procentu dla lokaty 400k, jeśli można założyć 8 lokat po 50k?

   Pako
 • @Pako
  Przelewasz/zakładasz lokatę jak chcesz jednak max 50k jedna lokata. W Mille poprzez potwierdzenie apką masz max 200 k ALE szybki przelew jest tylko 50k. Nie pamiętam już dokładnie procesu zakładania „konta” (może to był przelew weryfikacyjny) w Inbanku ale w ich bazie jest tylko jeden nr Twojego konta i zawsze z niego przelewasz i otrzymujesz zerwaną lokatę. Podobnie z mailem. Wyślesz z innego nie wykonają dyspozycji. Przelew zawsze realizowany jest poprzez Blue…. media (chyba, bo mi się już mylą Blue media, blue bonus itp) 50k przelejesz wybierając bezpośrednio bank Mille i to jest ten szybki przelew. Kolejne poprzez „mam konto w innym banku” Myśl jak robisz przelew bo za każdym razem zakłada się lokata i ma status „do opłacenia” Ja w panice zakładałem lokatę za lokatą (bo nie umiałem przelać nadwyżkę 50k szybkim przelewem) i dobiłem do 400k po czym już nie mogłem założyć niczego…

  jojo Odpowiedz
  • Dzięki. Nie musi to być szybki przelew (pewnie dodatkowo płatny) – więc jak rozumiem na spokojnie przelewam partiami, po założeniu pierwszej lokatry, pierwszy przelew, drugiej, drugi i zawsze podaję tego samego emaila?

   Pako
  • Szybki przelew jest realizowany przez blue media, darmowy bez względu na kwotę, więc za 5x 50k też nic nie płacisz. Po zakończeniu lokaty dostaniesz zwrot na ten sam numer konta z którego zasiliłeś lokatę, mogą to być różne numery kont dla każdej z lokat.

   ja
  • przy zakladaniu robiłem ZMIEN, zeby nie bylo auto odnawiania, tak jest ok? Nie musze wowczas pisac emaila dot. zerwania lokaty? Czekam 3 miesiace i dostane z automatu przelew zwrotny (lacznie trzy bo trzy lokaty) ?

   Pako
  • jojo: dobrze doradziłeś, pierwszy na 50k zrobiłem jako szybki, drugi mi zapisało ale nie potrafiło wysłać – wiec zrobiłem jako do innego banku, skopiowałem dane na kolejne 50k przelewy do bluemedia do millenium i wykonałem kolejny, ale juz nie szybki przelew. Tym samym na łączą sumę mam dwie lokaty 100k. Obie będą mieć jutrzejszą datę? Wybierałem, że lokaty mają być nieodnawialne.

   Pako
  • Tym szybkim lokatę będziesz mieć z dniem dzisiejszym ale zobaczysz to w systemie dopiero jutro, choć jutro pt to może i dopiero w pń, nie wiem jak Oni to tam ogarniają. Z przelewu „normalnego” raczej z datą jutrzejszą. Gdybyś wysłał rano byłaby szansa na lokatę z dniem dzisiejszym, przynajmniej u mnie tak to zadziałało.
   Pamiętaj, że możesz zdecydować czy lokata ma się odnowić czy nie, masz taka opcję w systemie.
   Przypomnij i poinstruuj innych, jakiś przelew weryfikacyjny wymagają? Bo ja już nie pamiętam…

   jojo
  • @Ja
   „Po zakończeniu lokaty dostaniesz zwrot na ten sam numer konta z którego zasiliłeś lokatę, mogą to być różne numery kont dla każdej z lokat.”
   Pewny jesteś że można zasilać z rożnych kont/banków? Z tego co mi wiadomo to tylko z jednego.

   jojo
  • Nie kojarzę przelewyu weryfikacyjnego, po prostu szybki poszedł szybko z poziomu millenium a drugi… ręcznie przeklepywałem dane (też do millenium de facto). Samo założenie konta nie wymagało przelewu.

   Pako
  • Może i tak to było…

   jojo
  • @jojo
   Tak, jestem pewny, sam tak mam.

   ja
 • Przelewy (szybkie też) są bezpłatne
  Coś ty się tego maila czepił? Masz „konto” logujesz się i z poziomu bankowości zakładasz lokaty. Mail (z tego co pamiętam) jest tylko w procesie zakładnia konta i pozostaje w bazie danych banku. Podobnie jak nr Twojego konta z którego będziesz przelewał. Zresztą, loginem jest właśnie Twój mail.

  jojo Odpowiedz
  • Tak jak pisałem, udało mi się przepchać łącznie 130k: 50k, 50k i 30k. Zakładam, że środki będą pracować od jutra. Ta lokata, którą zakładałem szybkim przelewem ma status ‚Oczekuje na aktywację’, pozostałe dwie ‚Oczekuje na wpłatę’. Natomiast dziwi mnie kolumna kapitał i odsetki: odpowiednio – 50332.22 zł, 50332.22 zł, 30199.33 zł. Rozumiem, że to jeszcze bez podatku Belki? czyli miesięczny zysk: (332.22 + 332.22 + 199.33) / 3 = 288 ale minus podatek?

   Pako
 • Tak , bez belki żeby ładnie wyglądało…

  jojo Odpowiedz
 • Oficjalna inflacja dobija do 10%, a oni łaskawie oferują 2-3%.

  broker Odpowiedz
  • Mi dają np. 3,4% (konto „Nest Oszczędności”), 3,92% (lokaty 3-letnie w Alior), 6% (tzw. „Konto emerytalne 10 lat” w Alior) czy 10,7% (marcowe obligacje skarbowe EDO). Tak czy inaczej poniżej inflacji.

   Don Quijote de la Mancha
  • Konto emerytalne w Aliorze? Czy to jest jakieś IKE? Można znaleźć gdzieś kartę produktu, jak nalicza się oprocentowanie?

   matebe
  • Pewnie było takie, w chwilę po jak na ziemi przestały „hasać” dinozaury i tylko Don założył ;)

   Anonymous
  • Ano, prawie 10 lat temu to założyłem, niedługo wypłata, „emerytalne” to tylko nazwa, tak jak „rodzinne” w Nest, zresztą są trochę podobne, trzeba co miesiąc wpłacać zadeklarowaną kwotę, zadaje się, że w Alior też było coś takiego, że odsetki przepadłyby bez spełnienia tego warunku (ale można było nadpłacić 6 rat). Oprocentowanie stałe 6% na 10 lat, więc 10 lat temu wcale nie było takie pewne, czy będzie to dobry wybór, tak naprawdę to produkt całkiem ryzykowny, jednak tak długie produkty powinny być indeksowane (np. CPI albo WIBOR-em).

   Don Quijote de la Mancha
  • a na „baksach” w ciągu paru dni można było zyskać 13%,
   a podejrzewam, że to jeszcze nie koniec ….

   Anonymous
 • w jakim jezyku jest kontakt bankiem, mozna sie porozumiec po polsku ?
  Zauwazylam, ze piszecie o szybkim przelewie, to konieczne przy zakladaniu lokat ?

  Gosia Odpowiedz
 • No w millenium trzeba po portugalsku to w in banku po estońsku :) Oczywiście że po polsku, jest oddział w Polsce. Szybki przelew to przywilej możesz wysłać zwykłym.

  jojo Odpowiedz
 • Dziś kończyły mi się lokaty i przed południem kasa była już z powrotem na rachunku powiązanym.

  Fazi Odpowiedz
 • Czy ktoś miał może problem z założeniem lokaty? Próbowałam parę razy, dane na pewno wpisuję poprawne. Zastanawiam się czy dwuczłonowe nazwisko nie jest problemem. Widzę, że numer seryjny dowodu wpisuje się z uwzględnionym przez bank w formularzu myślnikiem, a przy nazwisku wpisuję go ręcznie.

  vera_eicon Odpowiedz
 • Czy da się przelać środki z zakończonej lokaty na inne konto, niż to, z którego był wysyłany przelew? Póki co nie widzę takiej opcji, lokata jeszcze się nie skończyła. Właśnie się zorientowałam, że przelewałam z Getinu, a zamknęłam tam konto miesiąc temu…

  asi Odpowiedz
  • Info ze strony Inbanku:
   „(…)Jeżeli zmieniłeś w międzyczasie rachunek bankowy skontaktuj się z nami telefonicznie w celu aktualizacji danych.”

   Czyli Getin nic nie zaproponował jak zamykałaś konto? Żadnej oferty utrzymanościowej?

   Ego
  • Niestety. A nigdy wcześniej nie zamykałam u nich konta…
   Dzięki Ego.

   asi
  • Teraz jest oferta podwyższonego oprocentowania na utrzymanie, ale nie znam szczegółów wypłacają 15. dnia miesiąca jakieś grosze dodatkowych odsetek…

   abc
  • Mi za kilka dni kończy się okres wypowiedzenia i… cisza. Widocznie Getin ma słabą kondycję, że nic konkretnego nie proponuje.
   Millennium po wypowiedzeniu rachunku już na następny dzień wydzwania :D

   Ego
  • Odnośnie zamykania kont:
   Millennium na zatrzymanie proponuje cashback 2% od płatności kartą (max 30 zeta) i 5% od płatności blikiem (max 30 zeta) miesięcznie przez okres 6 miesięcy (łączny zwrot 60 złotych na miesiąc).

   A Getin wielkie NIC :D

   Ego
  • A ktoś się orientuje czy Santander cos proponuję na zatrzymanie?

   kAt
  • w Santanderze też się coś popsuło z tymi ofertami na utrzymanie.

   abc
  • Zadzwoniłam na infolinię i wystarczy wysłać maila z podaniem nowego nr konta, na który mają być zwrócone środki. Aha, i można dopisać nr lokaty, której to dotyczy. Może komuś się przyda taka informacja.

   asi
  • To brzmi absurdalnie, bank wykonuje dyspozycję wypłaty środków z lokaty na podstawie maila? To w jaki sposób zabezpiecza, że to uprawniona osoba zleca taki przelew?

   dot
  • Mi millennium po zakończeniu oferty 2/5 proc maks 2 razy 30 zł przez 6M zaproponował 12 razy po 30 PLN przez rok za wpływ tysiąc na konto i 1 transakcję kartą co miesiąc, co ciekawe zwroty przychodzą na konto jako „Oferta dla PPK”

   Dzikus
  • @Dzikus
   Czyli mam rozumieć, że po zakończeniu aktualnej oferty można dostać kolejną na ROK za… wpływ 1000,00 i zrobienie 1 transakcji kartą? Chyba ich jeszcze bardziej polubię za pół roku :)

   Ego
  • Taką ofertę dostałem :) swoją drogą przez te pół roku wcześniejsze moje transakcje szły zawsze 1 dnia miesiąca BLIKiem płatność czynszu w MU i transakcja kartą do Aiona :) i cały miesiąc bez ruchów na rachunku, może stwierdzili, że już wolą, żebym zaprzestał tych transakcji

   Dzikus
  • @dot zgadzam się. Mam nadzieję, że jeszcze jakąś weryfikację (chociaż telefoniczną) przeprowadzą.

   asi
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy