Do 2,2% na lokatach w Inbanku (bez dodatkowych warunków)

Po wczorajszej podwyżce stóp procentowych pierwszym bankiem, który opublikował nową tabelę oprocentowania jest Inbank – czyli bank, który nie wymaga od nas zakładania konta ani spełniania żadnych dodatkowych warunków. Po prostu lokujemy środki ze stawką, która wynika z tabeli oprocentowania. I już.

Do 2,2% na lokacie w Inbank
Lokaty w Inbank Polska śmiało można określić mianem ofert bez haczyków. Nie ma tu bowiem konieczności posiadania konta osobistego czy lokowania nowych środków. Wystarczy, że mamy wolne min. 5000 zł i… zakładamy lokatę. Maksymalnie możemy mieć lokaty na 400 000 zł – ale to wystarczająca kwota maksymalna, bo przecież do równowartości 100 000 euro mamy ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Różnica jest jedynie taka, że Inbank działa w Polsce dzięki europejskiemu paszportowi bankowemu, a swoją działalność prowadzi z Estonii. Dla mnie to nie problem – sam lokuje tam swoje środki już od kilku lat.

A ile zarobimy? Na lokacie 5-letniej nawet 2,2%, ale w chwili obecnej znacznie ciekawsza wydaje się lokata miesięczna (1,5%), lokata 3-miesięczna (1,6%) oraz lokata półroczna – z oprocentowaniem 1,8% w skali roku. Na dłużej raczej nie lokowałbym środków, bo najprawdopodobniej przed nami kolejne podwyżki stóp – więc i oferta lokat ponownie zmieni się na plus.

Lokatę w Inbank zakładamy przez wniosek internetowy, a środki przelewamy za pomocą szybkiego transferu (pay-by-link). Kwota maksymalna pojedynczej lokaty to 50 000 zł.

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

Nie przegap!

Komentarze

 • Akurat weszło mi przedłużenie półrocznych na 1,9%

  Barti Odpowiedz
  • Totalnie nieopłacalna lokata, bo zakładając na miesiąc już w 6 miesiącu odnowienia masz 2% :D. Nie wspominając już o podwyżkach stop procentowych w tym czasie i podnoszeniu oprocentowania lokat przez m.in.: Inbank :)

   Ego
  • Co ty w ogóle piszesz ? Śmiem twierdzić, że nie masz pojęcia o czym piszesz. jakie 2% przy miesięcznej lokacie ?

   Barti
  • @Ego Niestety nie tak działa bonus 0,10% w inbanku

   Jarry
  • @Jarry – a jak działa bonus? On nie jest przy każdorazowym odnowieniu lokaty np. miesięcznej? Mi sie wydaje, ze przy aktualnej ofercie lokaty miesięcznej oprocentowanej na 1,5%, bonus przyznawany jest przy odnowieniu lokaty. Odnowi sie 2 razy, przyznany każdorazowo bonus czyli tutaj także 2 razy, do aktualnie oprocentowanej lokaty oferowanej przez bank.

   Ego
  • @Barti – zakładam lokatę na miesiąc (1,5%), po miesiącu mam bonus 0,1%, zatem, w drugim miesiącu przy założeniu, ze bank nie pogorszy oferty depozytowej lokata miesięczna wyniesie 1,6%. W trzecim miesiącu po raz kolejny sie odnawia, dostaje bonus 0,1% itd.

   Ego
  • Bonus się nie kumuluje; przy każdym automatycznym odnowieniu nowa wersja jest na standardowych warunkach (czyli np. teraz 0,5 dla 1M) plus 0,1 (czyli np. dla 1M odnawianej teraz 0,5 + 0,1 = 0,6%). Za każdym razem plus 0,1, czyli 2% dostaniesz, jeśli w tabeli podczas autoodnowienia będzie 1,9%, ale bez związku z tym, ile razy się wcześniej odnowiła.

   Don Quijote de la Mancha
  • @EGO bzdury wypisujesz. Bonus się nie kumuluje.

   Barti
  • @Don Quijote de la Mancha – i to jest konkretna odpowiedz. Dzięki za wyjaśnienie. Raz miałem bonus przyznany, ale w związku, ze sytuacja na rynku uległa zmianie to wszystkie depozyty wycofuję z inbanku. I pomyśleć, ze żyłem w błędzie :D

   Ego
  • No właśnie bonus jest dopisywany do aktualnej oferty a nie do tego oprocentowania co miałeś na kończącej się lokacie. Z Twoich powyższych obliczeń (że za 6 miesięcy będzie 2%) wynika że co miesiąc dopisujesz 0,10% do tego oprocentowania co miałeś na kończącej się lokacie. Nie wiemy ile będzie za 6 miesięcy. Ale akurat teraz przy prawdopodobnych wzrostach stóp procentowych też uważam że lokata miesięczna to najlepsza opcja. Mi też się teraz skończyła 6-miesięczna i jej nie przedlużyłem.

   Jarry
  • @Barti, nie denerwuj się, ponieważ @Don Quijote de la Mancha wyjaśnił mi błąd w moim rozumowaniu.
   P/s już w marcu oprocentowanie depozytów krótkoterminowych powinno mieć 3 z przodu :).

   Ego
 • 2,2% na… 5 lat przy inflacji ~9% 😂

  Kajko Odpowiedz
  • Dokladnie :) To zupelnie nieoplacalna oferta. Poza tym 2.2% jest na 60 miesiecy (!!!) Trzeba byc skonczonym glupcem, zeby zamrozic kase na taki smieszny % na taki okres czasu.

   keton
  • Promowanie takich ofert jest żenujące.

   Kajko
  • Banki nie znają określenia żenada, reklamowanie lokat na 0,00..1% też wydawało się szczytem żenady, ale o czasach, gdzie na lokatach można było myśleć o zachowaniu wartości nabywczej pieniądza – możemy na dłuższy czas zapomnieć.

   Bogy
 • Rocznej już nie ma??? To jak mi się roczna odnowi?

  jojo Odpowiedz
 • Ach… teraz widzę że jest. Michał jeszcze chyba „posylwestrowy” jest bo nie poukładał po kolei :)

  jojo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy