HIT! Motorola E22 za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (praktycznie bez karencji i na banalnie prostych warunkach!)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku, która zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zamian za zawarcie umowy o kartę kredytową i wykonanie zaledwie 10 transakcji nowi klienci zgarną smartfon Motorola E22 4/64 GB o oficjalnej wartości 600 zł. A do tego ewentualne 400 zł za konto osobiste. A jeśli zamiast smartfona wolimy gotówkę i bony, to alternatywnie możemy zyskać aż 900 zł za kartę kredytową Citibanku, ale na nieco bardziej wymagających warunkach.

Motorola E22 za kartę kredytową Citibanku

Odbierz telefon z kartą Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji ze smartfonem należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.07.2023. To świetna wiadomość – nawet, jeśli mieliśmy taką kartę dosłownie miesiąc temu, to znów możemy wyrobić ją ponownie :) Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) również nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: warto się śpieszyć, bo w promocji obowiązuje pula zaledwie 250 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do serwisu bankowości internetowej lub przez aplikację mobilną nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą. Nie ma jednak znaczenia, ile wydamy! Ważne jedynie, aby było to minimum 5 transakcji w pierwszym i drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

I to tyle! Informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy przesyłkę ze smartfonem Motorola moto E22 4/64 GB – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

RRSO 26,35% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 26,35% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji przez pierwszy rok nie ponoszą tej opłaty :)

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Pytanie nt.karty debetowej i Citikonta. Czy wpłata (podkreślam, wpłata) we wpłatomacie Euronet obarczona jest jakąś prowizją ze strony Euronetu albo banku?

  nsmarcin Odpowiedz
 • nie ma chyba sensu próbować, skoro 3m temu sami mi wypowiedzieli umowę?

  keram7m Odpowiedz
  • trafiles na czarna liste wisenkowiczow? wow! gratuluje… myslalem ze taka nie istnieje ;)

   maniekkkkkkk
  • Może nie czarna lista, bo ich specjalnie ostatnio nie doiłem, KK miałem kilka lat jeszcze tą bezwarunkowo bez opłat, mało ją używałem, a ostatnio to tylko z konta coś wyjadłem. Przed wypowiedzeniem sprawdzali moją zdolność kredytową, więc może czas coś pozamykać takie zbędne jak np. Twisto, czy AllegroPay.

   keram7m
  • Ciekawe, mam KK od kilku lat, ciągle na 1 – 3 k debetu, przez ten czas zero odsetek – regularne spłaty, ze dwa razy wypowiadałem, potem dzwonili i dawali stówkę… za to ciągle atakują z propozycją kredytu/pożyczki. Telefonów od nich już nie odbieram… nadal mnie chyba lubią!

   qq
 • Wniosków złożone zapewne tysiące a tylko 250 pierwszych podpisanych umów się załapie na promocję. Nie powinni dać wcześniej informacji o skończeniu puli?

  Janek545 Odpowiedz
  • Spokojnie, to karta w banku, który daje bonus na start „od zawsze”, więc prawie każdy ją ma/miał. Na dodatek sporo osób odpada na weryfikacji kredytowej – pomimo tego, że z KK da się korzystać w zasadzie za darmo, to jest to mimo wszystko produkt kredytowy i nie każdy go może mieć. W związku z tym chwile z tym zejdzie, aby pula się wyczerpała. A jeśli się wyczerpie: po prostu kolejne osoby nie będą mogły wnioskować (bank usunie taką możliwość), natomiast wszyscy którzy zdążyli to zrobić będą mogli spełniać jej warunki i zyskać smartfon. Tak to działa od lat :)

   Michał
  • No i jeszcze te papiery, a u mnie książka + jakieś zaświadczenia z ZUS i US, dla karty na np. 2000…Eh…

   Ja123
 • Do mnie wczoraj dzwonił konsultant, dzisiaj przyszedł email i umowa podpisana.

  Jacob Odpowiedz
 • Przy poprzedniej promocji dostałem telefon. 12 zł za pierwszy miesiąc nie do uniknięcia, jak ktoś faktycznie wypatrzył + 20 zł za… nadpłatę limitu. Zdziwiłem się, bo swoją główną kk mam stałe nadpłaconą od jakichś 20 lat. No ale nieznajomość regulaminów szkodzi.

  Michał Odpowiedz
 • Bank to nie instytucja charytatywna. Zawsze ostatecznie zgarnia duzo wiecej niż daje w prezencie.

  realista Odpowiedz
  • Statystycznie tak, jednostkowo – niekoniecznie. Ten blog jest zresztą tego dowodem ;-)

   Michał
 • promocja zakończona. można zamykać:)

  travosz Odpowiedz
 • Dzisiaj otrzymałam telefon, info wysłane 25.10;)

  Hanna Odpowiedz
 • Dziś odebrany e22. Jak wygląda gwarancja na ten telefon ?

  Pablo77 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy