Motorola E22 za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (skrócony okres karencji!)

Zakończona

Po wielu miesiącach przerwy ruszyła promocja Citibanku, która zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W zamian za zawarcie umowy o kartę kredytową nowi klienci mogą tym razem zgarnąć smartfon Motorola E22 4/64 GB o oficjalnej wartości 600 zł – na dodatek korzystając z rok krótszego okresu karencji. Biorąc więc pod uwagę, że pula promocyjnych wniosków jest baaardzo ograniczona – warto się śpieszyć!

Motorola E22 za kartę kredytową Citibanku

Odbierz telefon z kartą Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 450 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do serwisu bankowości internetowej lub przez aplikację mobilną nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 500 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem telefon za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Przykładowo podpisując umowę o kartę w listopadzie warunki spełniamy od grudnia do lutego.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy przesyłkę ze smartfonem Motorola moto E22 4/64 GB – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

RRSO 26,35% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 26,28% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Linki nie dzialaja

  Gaweł Odpowiedz
 • „W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody” – czy tym dokumentem jest wyciąg z banku za jakiś wskazany okres na który otrzymujemy wypłatę?

  Shaggy Odpowiedz
 • Jak wyglada procedura sprawdzania dochodu? zawsze wymagane jest albo potwierdzenie wpływów z konta lub zaświadczenie?

  Katerine Odpowiedz
 • Brak NFC w tym telefonie

  isekala Odpowiedz
 • Dwie uwagi:
  1. „zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.” – lub do serwisu bankowości internetowej – punkt 4. d) Regulaminu.
  2. „Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.” – oprócz pierwszego okresu rozliczeniowego – punkt 7 a) Regulaminu.

  Podsumowując:
  1. Nie trzeba dotykać aplikacji CitiMobile, wystarczy CitiOnline.
  2. Za pierwszy okres rozliczeniowy zostanie pobrane 12 zł opłaty za kartę.

  Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Zwłaszcza w drugim punkcie. Choć ewentualne 12 zł za telefon to uczciwa cena…

  janm Odpowiedz
  • ad 2) wyjaśnione przy okazji jednej z rozmów z konsultantem: pierwszy okres to niepełny miesiąc otwarcia karty, z definicji zwolniony z opłaty :)

   janm
 • Czy w takim razie zamykając kartę kredytową dokladnie 11 stycznia 2021 roku nie łapię sie na promocję?
  Dzięki

  Ewelina Odpowiedz
 • Czy są jakieś opłaty za BLIK z KK Simplicity? Jeśli to ma znaczenie to dodam, że mam dość starą – jeszcze darmową. Nie ma takiej pozycji w TOiP, czy może blik traktowany jest jako transakcja gotówkowa?

  keram7m Odpowiedz
  • Używam blika z inną kartą Citi i jest traktowany tak samo jak transakcja kartą.

   mbo
  • Mialam ten sam problem. Z Citi otrzymałam informację, że wszystkie płatności Blik są bezpłatne.

   Bogusia
  • No to git, mam nadzieję że doładowania blikiem też.

   keram7m
  • Blik nie jest traktowany tak samo jak transakcja kartą. Jest co prawda bezpłatny, ale te transakcje nie zaliczają się do sumy zwolnienia z opłaty za kartę, pewnie też nie do promocji.

   bartlive
  • Odpowiedź na pytanie z Citi : operacje BLIK są trakowane jak inne operacje karta i są wliczane do kwoty zwalniajacej z opłaty za konto

   Andy59
  • akurat te aspekty są mi obojętne, bardziej dygam się by nie zaliczyli jako operacje szczególną i Jednak wymiękłem, w inny banku blik byłby bezpieczny, ale citi… w inny sposób pozyskam gotówkę

   keram7m
 • Nie mam doświadczenia z kartami kredytowymi, ale ten telefon akurat mocno mi się przyda więc chyba się skuszę. Przejrzałam poradnik na blogu, przejrzałam regulamin promocji, ale chciałabym upewnić się odnośnie kilku rzeczy:
  1. Czy po otrzymaniu nagrody mogę od razu zrezygnować z karty i nic za to nie płacę?
  2. Czy mogę po zakupach od razu spłacać kwotę zadłużenia i wtedy nie zapłacę za kartę?

  Zoria Odpowiedz
 • obawiam się że pula właśnie się wyczerpała, po wypełnieniu wniosku mam „serwer error”, w aplikacji przestałam mieć możliwość zamówienia rozmowy z konsultantem (chciałam zrobić wniosek online bez rozmowy” :/

  Zoria Odpowiedz
  • konkretnie: „There is An Error With Registration Service Call” – i nici z promki. Ech trzeba było od razu po południu złożyć wniosek.

   Zoria
  • chyba winne było podwójne nazwisko (myślnik – sprawdziłam na wszelki wypadek na inne dane i przeszło), udało się przebrnąć przez wniosek, więc może jeszcze nie wszystko stracone!

   Zoria
 • Po przebrnięciu przez wniosek mam dodatkową pulę pytań:
  1. czy mieliście w umowie przy akapicie o naklejce zbliżeniowej „- -„? przy innych usługach dodatkowych miałam „nie zamawiam” itp, a przy akapicie o naklejce te dwa minusy, co mnie irytuje, bo nigdzie nie zaznaczałam naklejki i martwię się teraz że z automatu mi ją dorzucą, niby minus to minus, ale czemu nie mogli po ludzku napisać „nie” jak we wszystkich innych punktach?
  2. te dokumenty potwierdzające dochód to dla uop po prostu przefiltrowane wyciągi w pdfie?
  3. zwrot za opłaty za kartę, czyli „nagroda 2” – dawno nie czytałam jeszcze tak skomplikowanego opisu (porównywałabym do czytanego na studiach Husserla O.o) – co miesiąc będą pobierać i zwracać? czy jak? w regulaminie jest zapis:
  „Każdy Uczestnik może otrzymać maksymalnie jedną Nagrodę 2.” o co kaman?

  Zoria Odpowiedz
 • Kilka osób w rodzinie próbuje, Citi nie popisuje się tym razem. Wspomniane już wyżej – podwójne nazwisko (z myślnikiem) – uniemożliwia złożenie formularza; należy wpisać bez myślnika i potem na infolinii poprawiać…
  Do dwóch osób z rodziny przyjechał kurier, pokwitowano odbiór dokumentów, miało być podpisanie umowy i odesłanie… a w kopercie WZÓR umowy. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

  ls5 Odpowiedz
  • Fakt, tym razem jest inaczej/gorzej. Mi też przyszedł wzór umowy kurierem. A pokolejnym tygodniu mail z numerem wniosku, żeby dokończyć wniosek w ciągu 2 tygodni: strona citi –> zostań klientem –> dokończ wniosek –> i dalej wypełniać kolejne kroki. I dopiero wtedy sobie przypomniałem, że podczas rozmowy po złożeniu wniosku (1,5 miesiąca temu!) Pani opisywała, że takie zdalne podpisanie umowy będzie. Zagadką pozostaje jedynie sens wysyłki wzoru umowy (który wcześniej dostałem od nich dwa razy na maila i raz ściągnąłem podczas wypełniania wniosku) kurierem…

   Jarosław
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy