Najlepsze lokaty bankowe styczeń 2014

Na początku 2013 roku zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych wyglądało zupełnie inaczej niż teraz. Niestety zamiast ofert rzędu 6-7% dziś dostaniemy około połowy mniej. Sprawdźmy które banki prowadzą w aktualnym rankingu i dadzą zarobić najwięcej.

Poprzednie, grudniowe zestawienie lokat i kont oszczędnościowych otwierały dwie oferty dla nowych klientów z bardzo skromną kwotą maksymalną. Oferta 6% od Getin Online w zamian za założenie Konta Perfekcyjnego (do 10 tys. zł) jest ciągle dostępna, jednak zdecydowanie jej nie polecamy. Promocja z lokatą 5.5% od mBanku wygasa natomiast wraz z końcem 2013 roku. Oprócz tych ofert ciągle aktywna jest [email protected] – jednak również z niską kwotą maksymalną, w zamian za założenie konta.

Lion’s Bank – lider ciągle ten sam

Biorąc więc pod uwagę lokaty, które oferują relatywnie dużo w zamian za niewielkie poświęcenie – ciągle liderem jest Lion’s Bank. Lokata Bonjour oferuje teraz 4.75% w skali roku przez 30 dni. Czas trwania lokaty jest bardzo krótki, ale ulokujemy na niej od 200 do 350 tysięcy złotych. Co ważne – w zamian za te warunki nie trzeba zakładać żadnego konta. Wystarczy umówić wizytę w banku.

4.75% od Idea Bank

4.75% dalej oferuje Idea Bank na swojej lokacie startowej dla nowych klientów. Tu również nie trzeba zakładać żadnego konta, a całą operację można przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Na Lokacie na dobry początek ulokujemy od 1 do 10 tys. zł na okres 1 lub 3 miesięcy. Kto nie współpracował jeszcze z Idea Bank – zdecydowanie warto skorzystać z tej lokaty, póki oprocentowanie wynosi rewelacyjne 4.75%.

4.25% od Getin Online i Noble Bank

Bardzo podobną ofertę ma inny z „klonów” czyli Getin Online. Proponuje on 4.25% dla nowych klientów bez wiązania się kontem na Lokacie na start. Czas trwania lokaty to 2 miesiące, a ulokujemy na niej maksymalnie 20 tys. złotych.

Dokładnie taką samą stawkę oferuje Noble Bank – z tą różnicą, że tu ulokujemy od 50 tys. do 250 tys. złotych na Lokacie na otwarcie II (V edycja). Aby skorzystać z tej lokaty trzeba będzie otworzyć konto osobiste (darmowe o ile wpłynie na nie 12 tys. zł miesięcznie), ale po zakończeniu lokaty bez problemu będziemy mogli je zamknąć. Noble to całkiem dobra alternatywa dla tych, którzy np. skorzystali już z oferty Lion’s Bank.

4% na minimum rok

Oferty z zakresu 4 – 4.2% to (prawie) kalka zestawienia grudniowego – 4.2% dostaniemy na lokacie Direct+ od Santander Bank, o ile ulokujemy środki na… 3 lata (4.1% w wariancie 2-letnim). Spadek zanotowała lokata standardowa w Credit Agricole, która teraz daje 4.05% w wariancie 2-letnim. Tyle samo i tak samo długo oferuje FMBank, a nieco mniej, bo 4% – BZWBK (2 lata) oraz SKBank (na 13 miesięcy, choć tu oprocentowanie jest zmienne).

Ofertą z oprocentowanie 4%, która zdecydowanie wyróżnia się czasem trwania jest Lokata Mobilna GetinOnline. Skorzystać z niej może każdy klient banku, o ile tylko założy ją przez aplikację mobilną. Kwota maksymalna lokaty to 10 tys. zł a jej czas trwania – 2 miesiące.

Ponad 3% dla każdego

Wreszcie docieramy do ofert, które dostępne są praktycznie bez żadnych ograniczeń na najbardziej optymalne okresy depozytowe – od 3 do 6 miesięcy. 3.6% oferuje Alior Bank na swojej lokacie 185-dniowej (dla nadwyżki środków względem dnia 9.12.2013). Tyle samo przez 3 miesiące oferuje również bank BGŻOptima ale uwaga – tutaj zakładamy konto oszczędnościowe, z którego możemy wypłacać środki w dowolnym momencie!

3.4% uzyskamy w Meritum Bank dla lokaty 6 miesięcznej (3.5% dla lokaty rocznej). Minimalnie więcej da nam aktualnie Idea Bank na Lokacie Noworocznej – 3.45% przez 5 miesięcy.

Pozostałe oferty możecie sprawdzić w naszym rankingu lokat bankowych i kont oszczędnościowych.

PS. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku – niech promocje i oferty bankowe będą na jeszcze lepszym poziomie, niż w roku 2013! ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • pierwszy i wszystkiego dobrego w nowym roku!!!!!

  jan Odpowiedz
 • Lokata na start w GetinOnline (4.25%) nie da się jej założyć!!! widnieje na stronie można złożyć wniosek ale nic na meila nie przychodzi… Sprawdzone na 2 osobach które do tej pory nie miały tej lokaty oraz nie składały wcześniej o nią wniosku… Po interwencji na infolinii konsultant twierdzi że trzeba spróbować ponownie bo w systemie nie ma wniosku. Kilka prób, na różnych przeglądarkach i nic. Żeby było śmiesznie to podczas składania reklamacji sami oferują lokatę na 6% z kontem no i ich spam na podany adres email przychodzi więc info do systemu dotarło… LOKATA WIDMO I JAJA Z KLIENTÓW.

  aarek1404 Odpowiedz
 • jest jeszcze Lokata Mobilna Getinu 4% na 2 miesiace. mozna zalozyc tylko jedna lokate do max 10 tys i tylko dla tych, ktorzy maja jakiekolwiek konto w Getinie. Zaklada sie ja TYLKO z aplikacji mobilnej Getinu i ma sie 7 dni na oplacenie. warto o niej wspomniec i rozwazyc po zakonczeniu promo w meritum :) aha getin dzis ma przerwe noworoczna ;D

  Cypres Odpowiedz
 • a dlaczego często nie podaje się WBK ? z lokatą 4% na 24 mce ?

  Bill Odpowiedz
 • No właśnie @Cypres, sam miałem o tym wspomnieć, całkiem fajna oferta (4% 2M do 10k).
  Poza tym GB przedłużył promocje w KO i Skarbonkę do czerwca, ale na razie nowych regulaminów brak no i system aktualizują.

  pws Odpowiedz
 • hepi nu jer!

  kula Odpowiedz
 • Fakt, 4% Getinu powinno tu być, już dopisuje :)

  Michał Odpowiedz
 • Okazuje sie ze 7 dni na oplacenie lokaty mobilnej w Getinie jest tylko w wariancie kiedy konto jest nieuzywane. Jesli jest uzywane – kasa musi byc na koncie zeby zalozyc ta lokate, tak sie domyslam bo mam konto uzywane i nieuzywane i na uzywanym zakrzyczal mi brak srodkow a na nieuzywanym wniosek ma 7 dni waznosci.

  cypres Odpowiedz
 • @Bill, przecież w artykule wubekowa lokata jest wymieniona a nawet podlinkowana.
  Mobilna jest także w stacjonarnym Getinie, a nie tylko Online.

  pws Odpowiedz
 • Właśnie natknąłem się na ofertę banku bossabank (podległy BOŚ Bankowi) 3,7% na 4 msc max 50000zł . Trzeba otworzyć też e-Konto ale wygląda na całkowicie darmowe. https://www.bossabank.pl/lokaty/biala-ekolokata

  lider Odpowiedz
 • Jednak jest opłata za prowadzenie e-konta 5zl ale warunki łatwe do spełnienia: przy braku wpływu w danym miesiącu na rachunek min. 1000 zł pobierana jest w kolejnym miesiącu opłata za prowadzenie rachunku w wysokości 5,00 zł; opłata nie jest pobierana w przypadku, gdy posiadacz e-KONTA BOŚ bądź jeden ze współposiadaczy nie ukończył 28 roku życia;

  lider Odpowiedz
 • Czy wypłata środków po zakończeniu lokaty na start Getinu wiąże się z jakimiś kosztami? Oprocentowanie kuszące.

  Julianna Odpowiedz
 • Julianna, pewnie jak zwykle po zakończeniu umowy pieniądze z odsetkami są przelewane na konto z którego lokata została założona, a więc to wszystko jest bezpłatne.

  Lili Odpowiedz
 • raczej lokaty na start nie założysz bo to ściema ale jak Ci się uda to daj znać…

  aarek Odpowiedz
 • A co adminie sadzisz o tym koncie:
  https://www.lionsbank.pl/doc/1_tabela_oprocentowania_rachunkow_dla_klientow_indywidualnych.pdf
  https://www.lionsbank.pl/doc/2.1_tabela_oplat_i_prowizji_dla_klientow_indywidualnych.pdf

  Na dzien dzisiejszy KO oprocentowane 3.2% (0.5% + WIBOR 3M), wyplaty darmowe, jedyny minus, ze chwilowo przelewy realizowane przez telefon (w przeciagu kilku miesiecy zostanie ukonczona aplikacja internetowa).

  jjkk Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy