Najlepsze lokaty grudzień 2014

Przygotowując się do napisania najnowszego rankingu lokat zauważyliśmy jedną rzecz: całkiem sporo banków zmieniło swoją tabelę oprocentowania po północy. Coraz mniej dostępny jest lokat w okolicach 4%, coraz częściej trzeba sięgać po te z zakresu 3 – 3,5%. Nie oznacza to jednak, że brakuje dobrych ofert. Cały czas dostępne są bowiem lokaty startowe oraz oferty z niewielkimi wymaganiami oferujące solidne 4%.

Lokata Happy: 5% od Idea Bank

Lokaty startowe: 5%

Najlepszą lokatą startową niezmiennie pozostaje Lokata Happy od Idea Bank. Oferuje 5% w skali roku do 10 tys. złotych na 3 miesiące. Jej zaletą jest to, że nie trzeba zakładać żadnego konta. Aby z niej skorzystać musimy być jednak nowymi klientami Idea Bank (brak dostępu do bankowości elektronicznej).

Podobną ofertę ma oddział Idea Bank: Lion’s Bank. Oferuje on Lokatę Bonjour – produkt, przeznaczony dla osób z zasobniejszym portfelem. Na Lokacie Bonjour ulokować można od 200 do 300 tys. złotych na 5% i 30 dni. Konieczna jest wizyta w oddziale, na którą trzeba się wcześniej umówić.

Oprócz powyższych ofert jeszcze dwa banki posiadają lokaty startowe oprocentowane 5% w skali roku. Ich wadą jest to, że konieczne jest również otwarcie konta.

W Meritum Bank ulokujemy do 10 tys. złotych na Lokacie Start na 2 miesiące, zakładając przy okazji (darmowe) konto osobiste.

Analogicznie sytuacja wygląda w Deutsche Bank.

Lokaty bankowe powyżej 4%

W zakresie 4 – 5% dostępne są również cztery dobre oferty. Pierwsza z nich to klon opisanej na początku lokaty w Idea Bank: Lokata na start w GetinOnline. Zarobimy na niej 4,5% w skali roku do 10 tys. złotych przez 2 miesiące. Nie jest konieczne zakładanie żadnego rachunku, a cały proces dostępny jest online.

4,25% ciągle dostępne jest w Noble Bank, jednak tylko dla klientów z zasobniejszym portfelem. Konieczne jest bowiem ulokowanie 200 tys. złotych oraz otwarcie rachunku (darmowy, jeśli wpłynie na niego 12 tys. złotych miesięcznie – również z własnego, innego konta). Bank pozwala zarabiać 4,25% dobrze przez 2 miesiące.

4,3% to propozycja od Smart Banku, jednak tylko na okres 1 miesiąca do 10 tys. złotych. Możemy również skorzystać z wersji 2-miesięcznej ale oprocentowanie spada do 4,2%. W wersji 3-miesięcznej dostajemy już tylko 4,1%.

Lokata Dobrze Procentująca: 4%

Wtedy zdecydowanie lepiej udać się do BNP Paribas, gdzie obecni klienci ulokują aż do 1,5 mln złotych na okres 3 miesięcy. Konieczna jest wizyta w oddziale i ewentualne założenie konta oszczędnościowego, jednak dla takiej kwoty zdecydowanie warto. Więcej w naszym wpisie sprzed kilku dni.

Lokaty bankowe 4%

A co w okolicach 4%? Pierwsza propozycja to Lokata Welcome od Lion’s Bank. Tu jednak przyda się minimum 100 tys. złotych. Brak górnego limitu, a lokatę można założyć tylko raz. Szczegóły we wpisie z 7 listopada: Lokata Welcome bez kwoty maksymalnej.

4% oferuje również najlepsze konto oszczędnościowe, które w tej chwili jest daleko przed konkurencją. Oczywiście tu nie ma gwarancji, że oprocentowanie się utrzyma, jednak zgodnie z regulaminem bank poinformuje o zmianach swoich klientów minimum 2 miesiące wcześniej. Innymi słowy przez taki okres mamy zapewnione dobre oprocentowanie.

Smart Konto oszczędnościowe 4%

Jeśli zechcemy skorzystać z oferty Banku Smart konieczne będzie założenie (darmowego) konta osobistego wraz ze Smart Kontem Oszczędnościowym. Kwota, która zarobi 4% to maksymalnie 50 tys. złotych. Powyżej zgarniemy 3% w skali roku.

Trzecia propozycja to Lokata Mobilna w GetinOnline. Tu konieczne jest jednak posiadanie konta osobistego (za jego założenie ciągle można zgarnąć 50 zł i ewentualnie 10% cashbacku za zakupy spożywcze). Jeśli posiadamy konto osobiste wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej i założyć Lokatę Mobilną – maksymalnie na 10 tys. złotych na 2 miesiące. Warto tu dodać, że inne banki z tego typu lokatami już obniżyły oprocentowanie.

Ostatnia propozycja to Lokata Bezkarna. Jej zaletą jest to, że możemy ją zerować bez utraty odsetek a przy okazji zakładamy całkiem niezłe kont oszczędnościowe (aktualnie daje „tylko” 3%). Jej zaletą jest również relatywnie wysoka kwota maksymalna: 20 tys. złotych. Czas trwania: 3 miesiące.

Niewiele ponad 3% na dłużej

Co z ofertami na nieco dłużej? Najlepiej oprocentowaną lokatą 36-miesięczną jest Lokata Direct+ Internet w Santander Consumer – 3,5% bez maksymalnych ograniczeń kwotowych. Depozyt 2-letni najlepiej założyć w Banku Pocztowym (lub na minimalnie mniej w Santander) natomiast roczny przez aplikację mobilną BZWBK na 3,5% do 10 tys. złotych lub w Meritum Bank bez ograniczeń kwotowych na 3,1%.

Standardowo pozostałe oferty znajdziecie na Lokaty.LiveSmarter.pl.

Nie przegap!

Komentarze

 • dzieki za podsumowanie.
  na przyszlosc proponuje zestawienie w formie tabeli

  janek Odpowiedz
 • janek – na Lokaty.LiveSmarter.pl dostępne jest zawsze w formie tabeli :)

  Michał Odpowiedz
 • SMART Procent wszystkim daje 4% do 50k ? Czy też tylko nowym klientom ? Zakładałem tam konto jakoś zaraz po debiucie tego rachunku i nie było wtedy jakiegoś ograniczenia kwotowego. Jak mam to sprawdzić w portalu transakcyjnym czy mam ograniczenie do kwoty 50k złotych czy też mam rachunek bez limitu?

  Slyed Odpowiedz
 • Osoby, które założyły przed 9 lipca mają ciągle bez limitów.

  Michał Odpowiedz
 • Co do Lions Bank, to oferta jest chyba tylko dla klientow ktorzy nie mieli wczesniej kontaktu z Idea Bank S.A. i wszeliki jego odmian..

  Xman Odpowiedz
 • @admin
  dzieki – tego szukalem :)

  janek Odpowiedz
 • @Xman
  Lokata Welcome w Lion’s jest dla tych, którzy nie korzystali jeszcze z ofert Lion’s. Korzystanie z lokat Idea nie blokuje możliwości założenia 4%-owej lokaty Lion’s. Jedyny warunek to min. 100 kPLN.

  Fabian Odpowiedz
 • „Wcześniejsza przygoda” z Idea Bankiem dyskwalifikuje skorzystanie z Bonjour, więc potencjalnie coraz mniej osób się kwalifikuje…

  JJ Odpowiedz
 • Witam! Jak zakłada się lokatę w Banku Smart? Przy wyborze rodzaju lokaty, lista rozwijalna jest pusta.

  saf Odpowiedz
 • Witam! Banki schodzą z oprocentowaniem i ciężko jest o atrakcyjną ofertę (nie mówię o tych „na start” z 5% do 10k na 2-3 m-ce). Ostatnio przeglądałem oferty i znalazłem w SK Banku lokatę systematycznego oszczędzania: na 12 m-cy 3,6% + 0,5% jako bonus na koniec i analogicznie 24 m-ce 4,5% + 0,75% oraz 36 m-cy 4,8% + 1%. Co o tym sądzicie? Oprocentowanie jest oczywiście zmienne i chyba potrzebna wizyta w banku.

  Arek Odpowiedz
 • Zmienne oprocentowanie to zawsze ryzyko. Do tej pory SKBank zmieniał go jedynie wtedy, kiedy zmieniały się stopy procentowe (a nie sam z siebie). Sam korzystałem z e-lokat i nie miałem problemów. Niestety niektóre lokaty wymagają konta/wizyty w oddziale, a te umiejscowione są tylko w kilku miejscach w Polsce więc na dłuższą metę odpadło. Ale jeśli ktoś ma blisko – czemu nie :)

  Michał Odpowiedz
 • @saf
  Lokatę w Banku Smart zakładasz przez http://www.smartlokaty.pl/ – co dziwne – na koncie w Smart Banku ta lokata nie jest później widoczna. Ale – posiadanie konta oszczędnościowego nie wyklucza założenia lokaty na 4.3% itd.
  Co mnie zastanawia – lokata jest wskazana jako odnawialna – pytanie na jakich warunkach i do kiedy można zrezygnować z odnowienia.

  marxman Odpowiedz
 • LIONs bank oferuje ciekawe lokaty po uplynieciu „welcome” lokaty? obecnie daja 4% dla nowych klientow na 3 m-ce a potem jak wyglada oferta? pytam tych ktorzy juz korzystali z ich uslug.

  chargeman Odpowiedz
 • Adminie dzwonił do mnie konsultant BGŻ i proponował darmowy przelew z karty kred. Mówił, że do Świąt mają taką promocję.

  ppp Odpowiedz
 • Ja swoje lokaty mam w getin banku i jedyne co muszę zmienić to większa systematyczność, bo na stare lata nie mam zamiaru klepać biedy

  ola Odpowiedz
 • @ola
  nie spamuj prosze Getinem!!! – sam sie obroni jak bedzie mial dobra oferte!!!

  koles Odpowiedz
 • Zakładałem dziś lokatę dobrze procentującą w naszym ulubionym banku i pani poinformowała mnie, że jutro koniec tej promocji.

  resion Odpowiedz
 • @resion , to sprawdzone przez tą panią info np. gdzieś w centrali ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • przy zakładaniu powiedziała mi pani, ze zakładam rzutem na taśmę bo jutro ostatni dzień… nie wiem na ile miała te informacje sprawdzone.

  resion Odpowiedz
 • Koniec Eldorado w Smart Banku. Poniżej informacja, którą dostałem od nich na maila:
  „..bank wprowadzi od 13.02.2015 r. dla obecnych klientów nowy sposób wyznaczania oprocentowania na koncie SMART Procent oraz SMART Biznes Procent. O ile nie zostanie ogłoszone wcześniej oprocentowanie specjalne dla tego konta, bank będzie wyznaczał je na podstawie obiektywnego wskaźnika WIBOR 3M raz w miesiącu.”

  yankev Odpowiedz
 • @resion , dzięki , potwierdziłem Twoie info (w dwóch żródłach). xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Wprowadzenia stawki specjalnej oprocentowania rachunku oszczędnościowego SMART Procent oraz SMART Biznes Procent dla klientów otwierających konto od 12.12.2014 r. Chyba dobrze zrozumiałem , od jutra nowe lepsze ceny ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jak by ktoś potrzebował , to jest w CA lokata na 4% na 9 m-cy dla nowych klientów . Dla starych taka sama na 3%. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy