Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – grudzień 2018

Poprzedni miesiąc przyniósł sporo zmian na rynku lokat. Ze względu na doniesienia medialne dotyczące banków Leszka Czarneckiego w górę poszły oprocentowania depozytów – nawet do 4% w skali roku. A ponieważ ciągle są to całkowicie bezpieczne oferty, które gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (czyli de facto Skarb Państwa), to niezwykle ciekawie zapowiada się grudniowe zestawienie najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Bo zyskać możemy naprawdę sporo!

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3,5% – 4%)

Tradycyjnym liderem zestawienia jest Lokata Happy dostępna dla nowych klientów Idea Banku. Możemy na niej ulokować od 500 zł do 20 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące.

Jeśli chcemy ulokować więcej (i niekoniecznie jesteśmy nowym klientem banku), to świetnym wyborem będzie Lokata Beztroska z oprocentowaniem 3,9% na 3 miesiące. Oferta ta ma same plusy: lokatę możemy zerwać w dowolnym momencie bez utraty naliczonych odsetek, a depozytów możemy zakładać dowolną ilość i niemal na dowolną kwotę.

Alternatywy? Od dzisiaj 4% na 3-miesięcznej Lokacie Mobilnej oferuje Getin Bank. Kwota lokaty to od 500 zł do 20 000 zł. Minusem lokaty jest możliwość skorzystania z niej tylko raz (w życiu), dlatego dla wielu osób znacznie lepszym wyborem może być e-Lokata na nowe środki. Tu wystarczy przynieść nadwyżkę nad saldo środków w banku z dnia 25.11.2018 i ulokować maksymalnie milion złotych. Lokatę możemy założyć tylko jedną.

W kontekście tak wysokich kwot maksymalnych warto dodać, że niezbyt rozsądne jest trzymanie w danym banku więcej, niż równowartość 100 000 euro (czyli ok. 420 000 zł). W przypadku upadku danego podmiotu Bankowy Fundusz Gwarancyjny odda nam maksymalnie właśnie taką kwotę. Inna sprawa, że w kontekście zawirowań związanych z Getin Bankiem mówi się raczej o skorzystaniu z nowego prawa pozwalającego na przejęcie aktywów banku przez inny bank za przysłowiową złotówkę (tzw. ustawa „resolution”). W zeszłym roku w taki właśnie sposób zakończony został żywot Banco Popular, którego klienci zostali przejęci jednej nocy przez Santander (oczywiście ze swoimi pieniędzmi). Dlatego osobiście nie panikuję i najzwyczajniej w świecie korzystam z dobrych ofert. Pamiętajmy, że jeśli każdy z nas wycofa swoje środki z banku to faktycznie „padnie”.

A co znajdziemy w ofercie konkurencji? W zasadzie jedyną sensowną opcją bez zakładania konta osobistego jest Lokata Bezkarna w BGŻOptima. Tu do zgarnięcia mamy 3,5% dla kwoty do 20 000 zł. Dużą zaletą tej lokaty jest fakt, że możemy ją bezkarnie zerwać – bez utraty naliczonych już odsetek. I choć z lokatą nie otwieramy żadnego konta osobistego, to otwierane jest darmowe konto oszczędnościowe Smart, które ma kilka plusów. Po pierwsze – po zakończeniu lokaty można je łatwo zamknąć przez bankowość internetową. Po drugie – umożliwia darmowe, nielimitowane wypłaty (co jest rzadko spotykane wśród innych banków). Szkoda, że w chwili obecnej rachunek daje tylko 0,7% w skali roku.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Druga kategoria lokat z podwyższonym oprocentowaniem to depozyty dla osób zakładających konto osobiste. Tu do wyboru mamy również kilka ciekawych ofert.

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem pod względem lokat dla klientów otwierających konto jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjnie wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%. A konto mamy za darmo.

Najlepsze konta oszczędnościowe

W ostatnich miesiącach prawdziwym hitem są nie tyle lokaty, co konta oszczędnościowe. Powód jest prosty – można na nich zyskać całkiem sporo, a dostęp do środków mamy w dowolnym momencie (zazwyczaj darmowa jest jedna wypłata w miesiącu).

W chwili obecnej najlepszym wyborem jest 3,5% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku – zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. O ofercie szczegółowo pisałem tutaj.

Coś innego? Dla mniejszych kwot dobrą opcją może być 3% do 20 000 zł od Alior Banku w ramach „korzyści”. Tam jednak dochodzą dodatkowe warunki m.in. bezpłatności konta (ale można za nie zgarnać obecnie 100 zł na start). Szczegóły znajdziecie w tym prześwietleniu.

2,7% do 200 000 zł oferuje konto oszczędnościowe Banku Millennium, a do 100 000 zł – Alior Banku. Pierwsza z ofert ma taki plus, że jest cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie non-stop. Druga natomiast nie wymaga zakładania konta osobistego.

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl oraz w formie wygodniej wyszukiwarki – w naszej porównywarce finansowej depozaur.pl.

Nie przegap!

Komentarze

 • A wiecie co się dzieje z kontem oszczędnościowym w BGZOptima?

  miodzio25 Odpowiedz
  • „Dla koneserów zysku” 0,7%

   Kajko
  • Również zamknąłem, robi się to w łatwy sposób z zakładki „Wnioski”. Ubędzie im trochę klientów to może się obudzą.

   Kajko
 • Adminie, Ty chyba naprawdę Santandera bardzo nie lubisz…
  https://santander.pl/konta-bankowe/konta-oszczednosciowe/konto-systematyczne/konto-systematyczne.html
  5 x 20 000 tys. na 2,7% do końca czerwca 2019 jest chyba warte wzmianki?

  Marcinek Odpowiedz
  • Chyba nie rozumiem do jakiej konkretnie kwoty odnosi się to 2,7%.

   Otiweram konto, wpłacam 20.000 i całość pracuje na 2,7? No raczej nie.

   Ta oferta była już prześwietlana na livesmarter?

   Marek MJX
  • Jeszcze trzeba ustawić comiesięczne zlecenie stałe w wysokości 20 zł na każde z kont , żeby samo przelewało się co miesiąc z Konta Jakie Chcę i jest 2,7%. Korzystam od kilku miesięcy. Zaletą jest bezpłatna dostępność do każdego z kont 1 raz w miesiącu, czyli 5 razy, a w millenium jest tylko 1 taki przelew w miesiącu bezpłatny.

   Lidia
  • Nie tylko Santandera, Plus Banku też nie lubi. Co miesiąc podaje we wpisie, że aby nie płacić za kartę to trzeba 500 zł. wydać kartą, a to tylko pół prawdy jest. Bo jest też druga opcja bezpłatności karty a mianowicie wpływ na konto 1900 zł.
   „*Opłata nie jest pobierana:
   1) także w następnym miesiącu po dacie otwarcia rachunku do którego wydano kartę lub
   2) jeżeli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wartość dokonanych i nieanulowanych transakcji bezgotówkowych wykonanych kartami debetowymi/ naklejkami zbliżeniowymi wydanymi do rachunku wyniosła min. 500 PLN lub kwota wpływów na konto wyniosła min. 1900 PLN…”
   Pisałem już o tym kiedyś i nawet ktoś to potwierdził kto ma tam konto że tak jest faktycznie.

   Katana78
  • Zgadza się z tym 1900, do tego mimo iż pisałem Adminowi o tym miesiąc temu dalej nie ma w rankingu lokat w Plus Banku, czyli 2.6% na 6M i 2.4% na 3M. Nie lubi?

   Kajko
  • Żeby nie trzymać wszystkiego na superatrakcyjnych lokatach pana Leszka, próbowałem się ostatnio ewakuować i właśnie zaskoczyła mnie pozytywnie oferta Plus Banku 2,6% na lokacie standardowej na pół roku. Wcześniej chyba nigdy nic nie mieli. Piszą, że można bez ROR-u. Może pan Zbyszek niewiele się różni od pana Leszka, ale przynajmniej trochę ciszej o nim.

   Ulokowany
 • Ciekawostka: lokaty w Idei zawsze odnawialy się na zbojeckich 0,01%. Dziś skończyły mi się lokaty 3%, planuje do Getina przerzucić, a tu widzę odnowily się na 3,9% na 1M. Miło :)

  Ard Odpowiedz
  • Lepiej zerwać i założyć bezkarną na 3,9%, bo standardowej nie możemy zerwać bez utraty odsetek.

   Marcin H
 • Właśnie skarbonka się odnowila dziś na 3.9%

  zuk Odpowiedz
 • a czemu w artykule nie ma info o lokacie w idea 3.9% do 1mln? to chyba lepsze niż 3.5% w getin..

  Wuuuuu Odpowiedz
 • W czwartek „mikołajki”, a w środę „dzień darmowej dostawy” [DDD] – przydatny głównie przy zakupach, które ‚zwykle’ mają wysoką granicę transakcji zwalniającej z opłaty za przesyłkę. Sklepy wpisane na http://www.dziendarmowejdostawy.pl/ zgodnie z regulaminem akcji nie mogły podwyższyć cen swoich produktów tuż przed DDD (ale oczywiście mogły to zrobić wcześniej, jeszcze przed zgłoszeniem się do DDD).

  Be@ Odpowiedz
 • Z innej beczki.
  Od m-ca nie mogę zasilić kk TMUB swojego przyjaciela DP. Czy ktoś też tak ma?

  Waldemar Odpowiedz
 • @Waldemar
  Też tak mam. Ktoś coś?

  Beata2 Odpowiedz
 • Getin daje teraz przy wykonywaniu przelewu z KO lokatę 3,9% na 3 miesiące, dobra opcja dla siedzących w starej promocji na 3%.

  Kajko Odpowiedz
 • Czy ktoś wie, czy opcja zerwania i przeniesienia lokaty ‚na nowe środki plus 2,9%’ w idea banku przeniesie też odsetki ? Chciałem założyć na 3,9%. Pytałem dzisiaj w oddziale i mówili, że to nie zadziała.

  lokata Odpowiedz
  • Zerwanie lokaty na nowe środki plus, zgodnie z tabela oprocentowania, jest tożsame z utratą odsetek za okres deponowania.

   Lokata
 • Proszę napiszcie mi czy jest jakieś ryzyko założenia lokaty w getinie ? pytam bo po ostatnch doniesieniach jest głośno o banku. Czy jest się czego bać ?

  luic Odpowiedz
  • ryzyko jest takie same do 100.000 euro jak w innych bankach poczytaj o BFG

   Michał
  • Z tego, co się orientuję, wypłacenie takich gwarantowanych środków łączy się z koniecznością osobistego stawienia się w placówce banku, któremu BFG zlecił obsługę tych wypłat, a po terminie — bezpośrednio w BFG. Oznacza to, że jeśli mieszkasz gdzieś na głębokiej prowincji i masz daleko do banków, a żeby jechać do najbliższego oddziału obsługującego wypłaty, musiałbyś np. brać bezpłatny urlop, tracąc setki złotych wynagrodzenia i koszty przejazdu — to może dla tych dziesiątych procenta nie warto ryzykować.

   Jeśli natomiast mieszkasz lub pracujesz w dużym mieście i do oddziału banku robiącego wypłaty możesz skoczyć w przerwie śniadaniowej — to nie ma się co potencjalną upadłością przejmować.

   Każdy musi sam zdecydować.

   Don Quijote de la Mancha
 • Michał ale te 100.000 jest na wszystkich czy na kadego klienta ?

  luic Odpowiedz
  • No bez przesady, 100.000EUR na klienta :)

   Joana
  • Joanna sorki ale łudziłem się że na łeb jest gwarancja 100 tys.

   luic
  • No właśnie na łeb 100k Euro. Więc do tej kwoty możesz spokojnie pakować w Ideę.
   Powyżej tylko dla odważnych.

   Pietia
  • @luic, tak, w razie upadłości banku BFG wypłaci 100 k€ na łeb, np. jeśli małżeństwo ma wspólny rachunek, to gwarantowane będą środki do 200 k€ (nawet wspólność majątkowa nie ma tu znaczenia).

   Don Quijote de la Mancha
 • Przy zakładaniu lokaty bezkarnej w idea banku e-mail jak niżej. Ktoś wie dlaczego?

  Witaj,

  Twój wniosek dotyczący założenia produktu nie został zaakceptowany

  W celu ustalenia powodów nieprzyjęcia wniosku prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem 22 101 10 10 lub 801 999 111. (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

  Zachęcamy też do odwiedzenia jednej z naszych placówek.

  Pozdrawiamy,
  Idea Bank S.A.

  ziomeczek Odpowiedz
  • A składałeś już kiedyś wniosek o jakiś produkt w Idea Banku? jeśli tak, to załóż lokatę po zalogowaniu do bankowości internetowej

   Michał
  • Nie składałem.

   eloraper
  • ja miałem taką sytuację. Pani w oddziale wyjaśniła mi, że powodem jest konto/lokata dawno temu zakładana w Lion’s banku (konflikt danych).

   kub
  • U mnie inny problem. Nie mogę nawet złożyć wniosku o lokatę bo napisali że mam nieaktualny dowód osobisty. Niech tego czarneckiego zamkną i nigdy już nie wypuszczą…
   Poza tym w milenium naliczyli i opłatę za prowadzenie konta w listopadzie mimo że płaciłem ichnym blikiem. Czyli kolejny pseudobank z którym trzeba się będzie wykłócać o swoje.

   imie
  • to w końcu idea, czy millenium? w millenium blik nie zwalnia z opłaty. może upłynął Ci termin ważności dowodu, więc jak mają wniosek przyjąć…

   keram7m
  • „w millenium blik nie zwalnia z opłaty”
   — na pewno?
   Może mam nieaktualne cenniki, ale widzę:

   Opłata nie zostanie pobrana w przypadku minimum jednej płatności kartą do konta lub BLIKIEM oraz łącznych wpływów zewnętrznych na konto min. 1 000 zł w poprzednim miesiącu […]

   o karcie podobnie:

   Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty dla kart wydanych do Konta 360°. W kolejnych miesiącach opłata nie jest naliczana w przypadku minimum jednej płatności kartą do konta lub BLIKIEM oraz łącznych wpływów zewnętrznych na konto min. 1 000 zł w poprzednim miesiącu […]

   Don Quijote de la Mancha
  • Odpowiedzialności prawnej podlega ten, kto uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego, zatrzymuje bez podstawy prawnej cudzy dowód osobisty lub nie zwraca dowodu osobistego w razie utraty obywatelstwa polskiego. Karą za tego typu czyny jest ograniczenie wolności lub kara grzywny, która może sięgać nawet do 5.000 zł. Więc zamknąć to mogą twoją osobę bo paragraf już jest . A tak na poważnie przestań się pienić i wymień dowód na nowy i problemu nie będzie a nie wiń wszystkich dookoła .

   Michał
  • @keram7m oczywiście że blik zwalnia, w regulaminie jest blik lub płatność kartą na dowolną kwotę i płatność nie musi być zaksięgowana

   imie
  • @michał to ty skończ filozofować i przestań się pienić bo dowód jest wymieniony dawno temu a pajace czarneckiego uniemożliwiają aktualizacje danych, jak nie wierzysz to sprawdź

   imie
  • faktycznie zmienili millenium, wcześniej blik zwalniał tylko z opłaty za konto, ale nie zwalniał z opłaty za kartę.

   keram7m
  • W zeszłym tygodniu aktualizowałem dowód w oddziale i problemu nie miałem , ale widzę że masz za dłuże ego i chyba w tym masz problem jak chcesz coś załatwić to nie wyzywaj od pajaców i sie nie pień pp prostu tak normalnie i grzecznie powiedz o co tobie chodzi i na pewno tobie pomogą

   Michał
  • Naucz się czytać ze zrozumieniem. Gdzie niby wyzywam od pajaców? Wymyślasz sobie i potem odpowiadasz na te wymysły. Nie mam rachunku w idei więc nie pójdę do oddziału aktualizować bo niby co miałbym aktualizować?

   imie
  • „michał to ty skończ filozofować i przestań się pienić bo dowód jest wymieniony dawno temu a pajace czarneckiego uniemożliwiają aktualizacje danych, jak nie wierzysz to sprawdź” to jest twoja wypowiedz, przeczytaj zastanów się i już nic nie pisz

   Michał
  • U mnie ten sam problem. Niby dowód nieważny, a jednak ważny. Coś szwankuje.

   ildefonds
 • Wyjadaczy to pewnie nie zainteresuje, ale Nest Bank lekko podniósł – półroczna 2,8%. Może zainteresuje sieroty po Optimie BGŻ :)

  Ulokowany Odpowiedz
  • Dzięki za info :) Lojalna też w górę 2.85% i zastanawiam się czy nie ulokować na niej kasy z KO, na którym nie włączyli mi promocyjnego 3%. NB nie śpieszy się z rozpatrzeniem reklamacji a mnie serce boli kiedy patrzę jak prawie 50tyś. „pracuje”:) na 1.2%

   Ew@
 • hmm, a u mnie mobilna na 4% w Getin jest dostępna na 2 miesiące tylko.

  Katarzyna Odpowiedz
 • W najnowszej tabeli oprocentowania Nest Banku z 06.12. dzień badania salda lokaty na nowe środki to 19.11. Wie ktoś czy ten dzień się zmienił? Na stronie jest tylko aktualna tabela, wcześniejszej nie mogę znaleźć. Obawiam się, że lokata, którą założyłam w listopadzie nie spełnia warunku nowych środków a nie pamiętam jaki był wtedy dzień bazowy

  Ew@ Odpowiedz
  • Tabela oprocentowania od 2018.09.21 -> dzień bazowy dla lokaty Nowe środki 2018.09.05
   Tabela oprocentowania od 2018.11.13 -> dzień bazowy dla lokaty Nowe środki 2018.09.05
   Tabela oprocentowania od 2018.11.20 -> dzień bazowy dla lokaty Nowe środki 2018.11.20
   Tabela oprocentowania od 2018.12.06 -> dzień bazowy dla lokaty Nowe środki 2018.11.20

   za regulaminem lokaty:
   Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający Dzień bazowy

   Lokata
 • Dziękuję Lokata :) uratowałeś mnie przed wtopą. Tak jak podejrzewałam moja lokata nie kwalifikuje się na nowe środki ale pomimo że od założenia minął już tydzień Nest nie był uprzejmy mnie poinformować o niespełnieniu warunków. Ciekawe kiedy zamierzali to zrobić? Za rok przy wypłacie odsetek? Gdzieś czytałam, że potrafią zmienić oprocentowanie dopiero po miesiącu, ich system działa w ślimaczym tempie a klient ponosi skutki

  Ew@ Odpowiedz
  • Proszę bardzo polecam się na przyszłość :)

   Lokata
  • Zazwyczaj piszą w takich regulaminach, ze chodzi o koniec dnia. Bo w trakcie dnia można zrobić przelew (czyli rano jest, wieczorem jest wyzerowane). Tu nie ma takiej informacji nie ma. Testował ktoś jak to dokładnie działa AKURAT w tym banku ?

   Be@
  • Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający Dzień bazowy

   — z tego wynika, że chodzi o koniec poprzedniego dnia.

   Don Quijote de la Mancha
  • No właśnie jest to trochę mylące, bo w tabeli podany jest „dzień bazowy”, który można zrozumieć jako dzień badania salda. Jeśli ktoś nie doczyta, że faktycznie pod uwagę bierze się dzień poprzedzający dzień bazowy to można się przejechać

   Ew@
  • Masz całkowitą rację. Ja nie mam z nestem nic wspólnego i też tak to zrozumiałem, ale tknęło mnie, że napisałaś 19.11.2018, a w tabeli oprocentowania dzień bazowy był podany 20.11.2018 i pomyślałem, że muszę sprawdzić w regulaminie, żeby nie wprowadzić w błąd nikogo :)

   Lokata
 • @admin i inni. Ale odnoszac sie do tego:

  „mówi się raczej o skorzystaniu z nowego prawa pozwalającego na przejęcie aktywów banku przez inny bank za przysłowiową złotówkę”

  Mozna domyslac sie ze moze byc scenariusz gdy Idea lub Getin robia przejecie za 1 zl w jedna noc i BFG chroni nas wtedy w obu bankach lacznie do 100k euro a nie jak teraz 100+100k!
  I jak padnie to BFG odda nam tylko 100k a nie 200k

  Wiem ze malo osob sie tym martwi ale moze tak byc!!!!!

  Ewa3232 Odpowiedz
  • Nie, nie będzie tak. Przejęcie musi być dokonane przez duży, stabilny bank.

   Michał
  • @miachał dziekuje za uspokojenie.
   Z czego to wynika? Bo wiemy ze one przymierzaly sie do polaczenia.

   Mysle tez ze warto zrobic jeden myk. Skoro % nie zostaly teraz podwyzszone to najwczesniej moze sie to zdarzyc w 2019.
   Moze warto teraz zerwac sobie lokaty i zalozyc na nowo w idea skoro bedzie znowu 3.9% i kolejny 4 miesieczy okres?

   Ewa3232
  • Ale proces połączenia Idea Banku i Getin Banku to praca na wiele miesięcy. Jesli akcjonariusze zadecydują o połączeniu (i nadzorca nie będzie miał nic przeciw) to będzie sporo czasu na uporządkowanie swoich finansów, jesli ktoś miałby wtedy >100k euro.

   Michał
  • ta ustawa jest po to aby ukraść Bank za 1 zł od właściciela , wytłumaczę to na innym przykładzie . Osoba zaprzyjaźniona z grupą , która teraz wszystko może , bez twojej zgody kupuje twoje mieszkanie za 1 zł , a nie ty sprzedajesz je swojemu mężowi za 1 zł.

   Michał
  • Ale teraz już na tyle głośno się zrobiło o tym przejmowaniu za złotówkę, ze bardziej już chyba prawdopodobna jest fuzja Getin i Idea (o czy m Czarnecki już od dawna wspomina), a wtedy rzeczywiście limit BFG byłby jeden — z drugiej strony taka fuzja trwa długo, więc byłby czas na wylanie środków.

   Don Quijote de la Mancha
  • Przede wszystkim należy rozróżnić unijne „Resolution” od zmian wprowadzonych po cichu w listopadzie w ustawie o BFG. Pod „Resolution” Idea i Getin się nie kwalifikują, natomiast KNF może skorzystać ze zmian, które zostały wprowadzone i zdecydować o przejęciu.
   @Michał Admin Duży stabilny bank? Aktualnie mówi się o Plus Banku… wygląda to tak, jakby jedna gruba ryba chciała za namową Państwa połknąć inną grubą rybę, ale ta rzuciła wszystkie siły, aby się bronić i wygląda na to, że jej się uda.
   Zgadzam się z @Don, że teraz najbardziej prawdopodobna jest fuzja, bo LC zyskał czas na jej przeprowadzenie, a przed wyborami przyszłym roku nikt nie odważy się na wrogie przejęcie…

   abc
 • co oni dzisiaj odwalają?

  https://www.rmf24.pl/fakty/news-awarie-w-kilku-bankach-jest-problem-z-dostepem-do-kont,nId,2722936

  Dodatkowo z Santandera nie można wykonać przelewu, a do Getinu nie idzie się zalogować.

  pytanie Odpowiedz
  • U mnie w Eurobanku brak przelewu, którego wysyłkę zleciłam wczoraj. Zawsze przychodził I sesją elixiru.

   Joana
 • Ja do Eurobanku w ogóle nie mogę się zalogować

  Many Odpowiedz
 • Melduję, ze po nieudanych próbach zalogowałam się do Getinu.

  Joana Odpowiedz
 • Przegapiłam zakończenie lokaty Zawrotnej w Idea (3%) kilka dni temu. Dziś widzę, że sama się odnowiła na 3,9% na 3 miesiące (jednak nadal pod nazwą zawrotna, więc zerwanie spowoduje utratę odsetek).

  Aleksandra Odpowiedz
 • Gdzie obecnie trzymacie USD? Mam kilka zielonych do odłożenia, jest może coś oprocentowane? chociażby znikomo? Skąd mógłbym bez problemu i prowizji przelać USD do alior kantoru?

  marjanosek Odpowiedz
  • Mialem pare lat temu ten sam problem. Na Twoim miejscu sprzedalbym poki sa drogie a z PLN nie bedziesz mial teraz problemu (Idea/Getin). A jak bedziesz potrzebowal to zawsze mozesz kupic w kantorach on-line. Ja tak robie od jakiegos czasu i chyba jest to jedyna sensowna metoda, bo przelewanie srogo kosztuje, a nawet obracanie gotowka tez nie jest bezkosztowe.

   keton
  • Zobacz Millennium, na euro mają tam cykliczne promocje oprocentowania na oszczędnościowym w EUR.

   Joana
  • Tylko, że koszty przelewów USD zjedzą ewentualne odsetki. Darmowe przelewy to tylko wewnętrznie, czyli tylko Alior lub TMUB. Alior ma chyba 0,45% na rok.

   keram7m
  • Mam tych USD na tyle mało, że jakieś wahania kursów mi nie przeszkadzają, a czasem warto mieć po prostu kilka dolców na zakupy w zanadrzu.
   Czy te 0,45% na aliorze, to konto, z którego bezpłatnie przeleję kasę do alior kantoru? I czy w alior kantorze można płacić za zakupy?

   marjanosek
  • Te 0,45% to lokata na 12m, więc być może musisz jeszcze konto walutowe…
   ale przelewy z /do Alior Kantora są bezpłatne, sprawdzałem to z/do TMUB, więc tym bardziej do Aliora, więcej nie pomogę nie mam konta w Aliorze.
   A zakupy w kantorze, oczywiście, że tak bierzesz darmową kartę (jeden zakup w ciągu 6m), jak nie masz tam konta ani karty to teraz jest promocja, ale trzeba się spieszyć, opisywane tu z miesiąc temu.

   keram7m
  • Jak masz malo to tym bardziej nie zalezy ci na kursie. Sprzedaj a PLN wsadz na 3.9%. Jak bedziesz potrzebowal to karta walutowa + konto + kantor.
   U mnie sprawdza sie kupowanie w Cinkciarzu spolecznosciowo (kursy nie do przebicia) + karta w TMUB na 10zl/4 lata, przelewy z Cinkciarza na TMUB sa darmowe. Mozesz tez rozwazyc placenie w USD bezposrednio z PLN poprzez karte Revolut lub Curve.
   Na Twoim miejscu nie trzymalbym USD chyba ze masz faktycznie duzo lub nagle bedziesz robil duzy zakup (np. samochod w USA, itp). Do mniejszych zakupow wystarczy karta i waluta wymieniana wtedy kiedy potrzeba.
   Co do lokat to przez wiele lat trzymalem USD na lokatach w Getinie, kiedys mieli dobry procent i darmowe wplacanie/wyplacanie. Teraz nie wiem jak oplaty, ale % maja raczej duzo gorsze niz dla PLN.

   keton
  • „Gdzie obecnie trzymacie USD?”
   — mi niedawno udało się założyć promocyjną lokatę na nowe środki USD w Citi na 1,5%, teraz już jej chyba nie ma, ale warto to sprawdzać. Zaletą Citi jest możliwość wpłaty i wypłaty USD (EUR też) w ich bankomatach (używałem tego też do wymiany starych brzydkich banknotów na nowe świeżutkie).
   Inna opcja to Millennium, na kontach oszczędnościowych EUR i USD mają podobne promocje, jak na Profit PLN, na USD dają 1,4%, na EUR 0,5%. Wadą Millennium jest konieczność wypłat i wpłat (na dzień badania) w oddziale banku…

   Don Quijote de la Mancha
  • Najlepsze oprocentowanie w USD ma obecnie Credit Agricole 2,2%, czyli LIBOR 1M USD + (-0,1%)

   Kajko
 • Heheh, „aż” ?:
  Przelew krajowy
  Wlasnie robisz przelew do innego banku, wstrzymaj sie chwile z jego realizacja i skorzystaj z przygotowanej dla Ciebie dedykowanej oferty depozytowej.
  Proponujemy Ci lokate z oprocentowaniem az 2.10% na okres 3 miesięcy.
  Zarabiaj wiecej na lokacie w Alior Banku!
  (nawet na polskie ogonki ich nie stać…)

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Mam pytanie. Podczas próby wykonywania przelewu z KO na inne konto przy większej kwocie GETIN od razu zaproponował pozostawienie tych środków dalej na KO z oprocentowaniem 3,9% na 3 m-ce. Przy mniejszej kwocie proponują również 3,9% ale na lokacie (też 3 miesięcznej). Czy orientuje się ktoś, jaka jest graniczna kwotą, że raz proponują lokatę a raz dalsze oszczędzanie na KO z podwyższonym oprocentowaniem ?

  Duris Odpowiedz
 • Odrzuca mi przelew Elixir Express z Santandera do Getinu. Wg tabeli powinno działać do 22 :(

  pytanie Odpowiedz
 • W apce sieci telekomunikacyjnej T-mobile można aktywować bezpłatnie 10GB internetu za free – „na święta” (info od kolegi – ja nie mam tam telefonu).

  Be@ Odpowiedz
  • W Playu też jest 10GB – 5GB za rozmowe z botem na facebooku i 5GB po wpisaniu kodu z aplikacji na smartfona z powiadomień. Ważne bezterminowo.

   pytanie
  • a dla Paly Fresh bot daje 5GB? bo apka nie…

   abc
 • Pytanie do E-lokaty 3,9% na 4 miesiące w Getin Banku. Miałem tam kiedyś konto ale zamknąłem ~3 lata temu i chyba razem z umowa ramową a więc dostępem do serwisu przez internet. Teraz czytam, że nie trzeba mieć konta, ROR itp.
  1. Czyli i wypełniam wniosek internetowy na konkretną kwotę lokaty a bank przysyła na maila nr konta do wpłaty ?
  1a. Wymagany jest skan dowodu ?
  2. Czy też może jest to poprzedzone przelewem weryfikacyjnym z innego banku (to nie stanowi problemu) ale co gorsza zmierza do załatwianie sprawy przez kuriera (czekanie, czas) ?

  Z etapów zakładania tej lokaty: ( 1-Parametry lokaty 2-Dane osobowe 3-Dane dodatkowe 4-Zakończenie ) trudno coś wywnioskować a jeżeli już to chyba dopiero w 4-tym etapie.
  Zakładał ktoś z Was w ten sposób tą lokatę w GB ?

  yosa Odpowiedz
 • Duże zmiany w Idea beztroska na 3,3% Nr 1 na 3,9% na 3 miesiące. W Getin też obniżyli e-lokatę z 4% na 3%.

  Manveru21 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy