Najlepsze lokaty listopad 2017

Nie ukrywam, że ze sporą radością opisuję ostatnie podwyżki oprocentowań w poszczególnych bankach. W październiku co najmniej kilku dużych graczy zmodyfikowało swoją ofertę lokat i kont oszczędnościowych oferując stawki lepsze, niż poprzednio. Nie oznacza to jednak, że dzisiejsze zestawienie będzie rekordowo długie. Wręcz przeciwnie – to chyba najkrótszy tego typu wpis w historii. Dlaczego? Od kilku dni niemal każdy może skorzystać z oferty z oprocentowaniem 3% w skali roku, dlatego nie widzę specjalnego sensu opisywania ofert słabszych. Trzeba się jednak nieco pośpieszyć :)

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3% – 4%)

Na początek zacznijmy jednak od najlepszych z najlepszych, czyli lokat dla nowych klientów bez konieczności zakładania konta osobistego.

Tu zdecydowanym liderem zestawienia jest (jak co miesiąc) Lokata Happy Idea Banku. Aby z niej skorzystać trzeba być całkowicie nowym klientem Idea Banku, czyli osobą, której PESEL nie trafił jeszcze do bazy banku. Sama lokata dostępna jest w wersji 1-, 2- i 3-miesięcznej z oprocentowaniem, odpowiednio, 3%, 4% lub 3,5%. Aby skorzystać z lokaty nie jest wymagane posiadanie konta, a w chwili obecnej za założenie lokaty możemy zgarnąć bon o wartości 200 zł do wykorzystania w serwisie fly.pl! :)

Jaka jest największa wada Lokaty Happy? Maksymalna kwota w wysokości „zaledwie” 10 000 zł. Na szczęście bank pomyślał również o osobach z większym kapitałem i dla nich przygotował Lokatę Happy Pro, która od kilku dni oferuje nie 3%, a już 3,5% w skali roku :) Czas trwania lokaty to 3 miesiące, a ulokować na niej możemy od 10 000 zł do 25 000 zł.

Co oferują inne banki? W zasadzie jedynym godnym konkurentem Idea Banku (niewymagającym zakładania konta osobistego) jest BGŻOptima. Tu również mieliśmy do czynienia z podwyżką oprocentowania i od niedawna możemy zyskać 3,5% na 3-miesięcznej Lokacie Bezkarnej – o ile jesteśmy nowym klientem BGŻOptima (brak umowy ramowej przez ostatni rok). Warto jednak dodać, że choć bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego, to otwieramy dodatkowo konto oszczędnościowe Smart. Na szczęście jest ono całkowicie darmowe, a on niedawna oferuje niezłe oprocentowanie 2,5% do 150 000 zł. Warto również dodać, że Lokatę Bezkarną możemy bezkarnie zerwać – nie utracimy naliczonych już odsetek :)

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Co, jeśli nie możemy skorzystać z żadnej z powyższych ofert? Z pomocą przychodzą nam trzy oferty wymagające założenia konta osobistego, z czego dwie z nich nie mają żadnych haczyków – zakładane konto osobiste jest bezpłatne.

Pierwszą ofertą jest Lokata Witaj dostępna dla nowych klientów Nest Banku. Możemy z niej skorzystać do 30 dni od otwarcia darmowego Nest Konta dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł. Lokata dostępna jest w wersji 3- i 6-miesięcznej, jednak ta druga ma pewien haczyk: aby zyskać 4% konieczne jest przelanie do banku wynagrodzenia. Jeśli nie zamierzamy tego robić, to skorzystajmy z „bezhaczykowej” wersji 3-miesięcznej.

Druga dobra oferta to mLokata na wejście w mBanku. To do zyskania mamy 3,5% na 3 miesiące jeśli założymy bezpłatne eKonto. Maksymalna kwota lokaty to standardowe 10 000 zł. Czas trwania – 3 miesiące.

Lokaty i konta oszczędnościowe dla wyjadaczy

Na koniec krótko o dwóch nowych ofertach dla osób, które już nie łapią się na żaden powyższy warunek „nowego klienta”.

Pierwsza z nich to oprocentowanie 3% na specjalnej lokacie mobilnej w Credit Agricole. Oferta ta dostępna jest tylko do 8.11.2017 i można z niej skorzystać tylko raz.

Druga, znacznie ciekawsza opcja, to 3% na Lokacie Tylko Teraz w Idea Banku. Ponieważ ta oferta nie wymaga posiadania konta i nie ma limitu zakładanych lokat, to może z niej skorzystać absolutnie każdy. Z tego względu nie widzę sensu opisywania ofert gorszych, niż 3% w skali roku :)

Pamiętajmy tylko o dwóch kwestiach. Po pierwsze Lokata Tylko Teraz może być wycofana lada moment, dlatego warto z niej skorzystać jak najszybciej (będziemy mieli 2 dni na opłacenie wniosku o lokatę). Po drugie: jeśli jesteśmy nowym klientem Idea Banku to pierwsze skorzystajmy z Lokaty Happy lub Lokaty Happy Pro, o których pisałem na początku zestawienia. Dopiero nadwyżkę lokujmy na 3% na Lokacie Tylko Teraz.

PS. Jeśli szukacie pełnego rankingu lokat, to cały czas znajdziecie go tutaj :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Klikałem w depozaur.pl i zaznaczałem trzy prawostronne opcje łącznie z „bez promocji dla nowych środków” a mimo to wyszukują się lokaty idei „na nowe środki”.

  wiechu Odpowiedz
 • Czytaliście? Idea zostanie w najbliższym czasie prawdopodobnie sprzadana..
  https://businessinsider.com.pl/firmy/sprzedaz/leszek-czarnecki-chce-sprzedac-idea-bank/lq9vls4

  Pola33 Odpowiedz
  • Biznes :)

   Dla nas to może być na plus – jak bank się chce sprzedać, to daje dużo, aby zwiększyć bazę klientów i poprawić inne wskaźniki. Trzeba korzystać.

   Michał
 • Mi 6 się ostatnie kończą :/

  Hugo Barra Odpowiedz
 • W listopadzie oprócz korzystnego oprocentowania depozytów, będą również okazje do tańszych zakupów. Tak, również gwiazdkowych. Można się z tym nie zgadzać, że za wcześnie i w ogóle… ale chyba lepiej kupować sprytnie, niż później na ostatnią chwilę… I tak:
  11.11.2017 – wymyślony przez Chińczyków, Dzień Singla. Część rzeczy faktycznie można kupić ciut taniej, ale to w zasadzie ostatni dzwonek, żeby przyszło z Chin przed świętami – choć gwarancji nie ma. W zeszłym roku, dwie rzeczy przyszły do mnie po Nowym Roku..
  24.11.2017 – „czarny piątek”, wyprzedaże w sklepach na całym świecie. U nas też, choć przeceny w zeszłym roku nie powalały.
  27.11.2017 – „cyfrowy poniedziałek”, to co nie udało się sprzedać w piątek, można jeszcze opchnąć przez internet w poniedziałek ;-)
  5.12.2017 – to DDD, dzień darmowej dostawy. Opłacalny zwłaszcza przy niewielkich zakupach, gdzie dostawa nie byłaby normalnie darmowa. Do świąt 3 tygodnie, więc też ostatni termin, żeby przesyłka do nas spokojnie dotarła (zwykle przed świętami terminy dostaw się wydłużają).

  Ale przede wszystkim – kupować Rozumem (nie Sercem)
  ;-)

  Be@ Odpowiedz
  • wg regulaminu promocja trwa od „3 listopada 2017r. od godz. 12.00”, więc hold your horses :-). Liczba kodów 84 000.

   Katarzyna
 • Na Grouponie jest oferta premii 80 zł za założenie Lokaty Bezkompromisowej na BGŻ Optima. Szału nie ma ale chyba warto prześwietlić.

  Rask Odpowiedz
 • wczoraj w ideabanku wyraziłem chęć założenia kilku lokat. część udało się opłacić a cześć nie, z powodu limitu 50k na przelewy w millenium. czy dziś jak zlecę przelew wiec pieniądze wpłyną do ideabanku dopiero w poniedzialek a termin na opłatę jest do jutra (sobota) to ideabank założy mi lokatę czy zwróci pieniądze. niestety przelewy natychmiastowe w millenium maja ograniczenie 10k.

  j4c0b Odpowiedz
  • Niestety w dwa dni musi wpłynąć, wiec w poniedziałek już nie założą. Jedynie trzeba trzymać kciuki ze lokata będzie dostępna jeszcze jutro to złożysz nowy wniosek

   Michał
  • udało się policzyli że wpłynęły w sobotę.

   j4c0b
 • Jak macie coś w Nest Banku na kontach oszczędnościowych to sprawdźcie czy prawidłowo naliczyli podatek od odsetek za październik.

  Kajko Odpowiedz
  • Ale jaja.

   Nest Oszczędności, Nest Walutowe Oszczędności EUR — podatek w ogóle nie odliczony.
   5 × Nest Rodzinne Oszczędności — podatek naliczony zbyt mały (źle zaokrąglony?): odsetki 6,16 zł, podatek 1,00 zł.

   Don Quijote de la Mancha
  • potwierdzam, zaokrąglają podatek do pełnych złotych ;) a może ta różnica w odsetkach to zamiast premii rocznej będzie ;)

   wojtekkkkkkkkkkk
 • kolekcjonerska IV na 2,5 % – Optima szuka kasy https://www.bgzoptima.pl/lokaty/lokata-kolekcjonerska-iv

  zenek64 Odpowiedz
 • Lokata Tylko Teraz na 3% w IB jest niedostępna, a w rankingu ciągle widnieje.

  Jarek Odpowiedz
  • Z rankingów (lokaty.livesmarter.pl i depozaur.pl) jest już dawno usunięta. W powyższym wpisie jest stan na dzień wpisu – ciężko, żebym aktualizował każdy wpis (a wpisy pojawiają się co miesiąc). A nawet, to po kilku latach takie wpisy byłyby zupełnie rozbieżne z tym, co widać w tabelkach ;)

   Michał
 • Ok. Dzięki za wyjaśnienie. Zwróciłem jedynie uwagę, bo może być to trochę mylące.

  Jarek Odpowiedz
 • a w IDEI – znowu skarbonka plus 2,75 % – czekamy na Jedrzejkową :D

  zenek64 Odpowiedz
 • Mam pytanie ogólne. Chcę zapłacić przez masterpass (z karty kredytowej). Co mam wybrać ? Przelewy24 ? PayU ?
  Wybrałam Przelewy24 i nie było takiej opcji (musiałam zapłacić z innego konta, co nie bardzo mi się podoba) – i teraz zastanawiam się, czy w tym konkretnym przypadku opcja masterpassa była niedostępna, czy też źle wybrałam – trzeba było PayU.
  Prośba po pomoc.

  Be@ Odpowiedz
  • payu w większości serwisów ma możliwość zapłacenia kk – ale np w pyszne już nie. Tak więc zależy gdzie trzeba zapłacić. Jeśli jest wybór bezpośrednio kartą, to zawsze to wybieram

   karampuk
  • Masterpass wydaje mi się bezpieczniejszy niż płacenie bezpośrednio kartą (tj. podawanie jej danych). Dlatego nie chcę płacić samą kartą, tylko poprzez masterpass. Wydaje mi się, że jeśli dany pośrednik obsługuje ten system, to domyślnie powinna być taka opcja płacenia (zawsze).
   Tylko jaki „pośrednik” obsługuje masterpass ?

   Be@
  • pewnie bezpieczniejszy (choć zawsze masz chargeback). Chyba musi być ekstra przycisk „masterpass” i logowanie do portfela (tak jest z visacheckout – tam też „bezpieczniej” możesz zapisać KK). Portfele można mieć u kilku operatorów. Ja na razie korzystałem tylko z masterpassa w mPay (bilety komunikacji).
   A w Payu też możesz zapisać KK

   karampuk
  • Chyba masz rację z tym „przyciskiem extra”. Przy drugich zakupach przepatrzyłam obie opcje (tj. przelewy24 i payU) i nie było takich wynalazków. Ale to znaczy, że to kiepski „standard płatności” skoro jest dostępny tylko w kilku wybranych sklepach…. to raczej „gadżet” nie „standard”.

   Be@
  • pełna zgoda. Może jak Mastercard wdroży swój własny portfel masterpass, to więcej sklepów będzie chciało współpracować. A może będzie jakaś promo (na wzór visy)

   karampuk
  • Może. Ale chyba na razie nie zapowiadają się zmiany..
   A promocje MasterPass’a są ciągle i wręcz wydaje mi się on bardziej obecny niż Visa Checkout, ale… może dlatego, że „ciągle” korzystam z promocji to wmówiłam sobie, że taka płatność jest wszędzie dostępna. A NIE JEST.
   Oprócz wspomnianej promocji na komunikację (1zł i mPay), są stałe promocje na zakup biletów do kina (Multikino, Cinema City), przez kilka miesięcy była dostępna promocja na zakupy w eCarrefour, no i super promocja w sklepie Merlin.pl (<- polecam! ). Teraz pojawiła się jeszcze znowu na Pyszne.pl
   https://masterpass.pl/gdzie-placic/#promocje

   Be@
 • Optima kusi lokatą na 2,5%

  Hugo Barra Odpowiedz
 • wypełniałem przed chwilą ankietę w panelu TNS (swoją drogą polecam wszystkim rejestracje jest to jedna z niewielu przetestowanych przeze mnie firm która rzeczywiście płąci za wypełnione ankiety i badania rynku) z której wynika że BZ WBK planuje rebranding na „Santabnder zachodni” z tym paskudnym czerwonym logo grupy santander :-( Szkoda zielonej marki ale cóż zrobić konsolidacja wszęzie… Mam nadzieję że polityka względem obecnych klientów i promocje co 2-3 miesiące dla nich pozostaną niezmienne.

  zenek64 Odpowiedz
 • Podwyżka w nest banku: 3M- 2,5%, 6 lub 12 M – 2,8%, 18M – 2,85%, 24M – 2,9%

  Dzikus Odpowiedz
 • Ja nigdy nie zrywam :) aczkolwiek na ten moment jest ma lepszy procent od idei co spowoduje pewnie powrót 3 proc do idei, oby :)

  Dzikus Odpowiedz
 • Pierwszy i ostatni raz skorzystałam z promocji Idea Banku!!! Rano logowałam się bez problemu, teraz chciałam „naocznie” potwierdzić, że lokata została zawarta, lecz już zalogować się nie dało, konto zostało zablokowane. Trzeba odwiedzić oddział. Najgorszy bank z jakim miałam do czynienia. Ale tak, jak wspomniałam, pierwszy i ostatni raz!!! Nie polecam. Pieniądze też wycofam, mimo, że nic nie zarobię (trudno, przeleję gdzie mniejszy procent, ale klient ma satysfakcję, że korzystania z usług, a nie tak, jak tutaj – jedna wielka porażka), ale Państwo Idea Bank tez na mnie nie zarobią…

  Irka Odpowiedz
  • Popieram Cię w 100%.

   Be@
  • powiem szczerze, że nie wiem co odpisać bo… korzystam z Idea Banku już prawie 10 lat. Fakt, raz zablokowałem dostęp (przez to, że nie pamiętałem hasła), ale odblokowałem telefonicznie. Nigdy nie byłem w oddziale, lokat już miałem kilkaset (widać po numerze rachunku lokaty – końcówka to informacja o numerze lokaty :)). Ale może coś popsuli…

   Michał
  • Nie wiem może mam farta ale u mnie IDEA działa jak powinna i nie było z nią żądnych problemów. Dużo gorszy system transakcyjny PL@net ma Paribas (BgŻ Optima) więc z Optimy praktycznie nie korzystam a przy promocji Paribasa z moneybackiem wszystko kontroluję z poziomu aplikacji mobilnej bo PL@neta na WWW jest dla mnie ciężkostrawna. Co do CLOUDA może nie każdemu się podoba ale działa jak należy. Tak samo aplikaja pod jabcookiem działa jak należy można zakładać i zrywać lokaty :-)

   zenek64
 • Ja też nie kocham Idei, nie raz mnie wkurzyli na maksa, kląłem na nich ile wlezie jednak procenty z lokat rekompensują to wszystko. Cóż…. tak to cena jaką trzeba zapłacić za wyższy procent

  jojo Odpowiedz
  • Dokładnie tak, mnie też parę razy wkurzyli, najbardziej, jak w ich systemie udało mi się przedłużyć lokaty na promocyjną, której okres ważności wniosku był krótszy, niż do końca przedłużanych… W efekcie po zakończeniu lokat środków nie było nigdzie… Zadzwoniłem, to powiedzieli, że na pewno są na koncie technicznym, ze najprościej jeśli pójdę do kasy wypłacić… poszedłem, odstałem swoje… ale pani ich nie widziała… Więc poszedłem do obsługi, gdzie spędziłem dużo czasu, podczas gdy pracownice szukały moich środków…
   Wszystko skończyło się dobrze, nawet się w efekcie odnowiły te lokaty jako promocyjna, choć już niby a nią było za późno, ale coś takiego zdarzyć się nie powinno, a licząc czas, jaki straciłem, to się jednak nie opłacało.

   Wkurzali mnie też oferowaniem dziwnych produktów (w czasach, gdy jeszcze mieli mój dzwoniący nr tel.).

   No ale dają oprocentowanie na tyle konkurencyjne, do tego w sumie bez wymogów (typu posiadanie ror albo wizyta w oddziale), że ciągle z ich lokat korzystam…

   Don Quijote de la Mancha
  • @don dodałem ich numer do automatycznie odrzucanych (podobnie jak Netię i innych nachalnych telemarketerów) . Co do opisanej sytuacji nie zazdroszczę i na szczęście nie doświadczyłem takich przykrości …

   zenek64
 • Parę lat nie korzystałem z Idei mimo dobrej oferty, pamiętam, że wtedy mieli fatalną opinię. W końcu jednak nie było wyboru, musiałem zacząć korzystać i przez dwa lata nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko może się zdarzyć, ale na razie nic złego nie było.

  ulokowany Odpowiedz
  • ja za to pamìętam czasy ping ponga, najwyzej wtedy orpocentowanego, wtedy zdarzalo sie, ze kasa z 1 dniowej lokaty wracała trzeciegi dnia, osobiście jeśli inny bank ma tą samą ofertę – wybieram inny bank, ze względu właśnie na najgorszą jakość usług jaką widzialem w bankowosci

   Dzikus
 • 3% na Lokacie do końca miesiąca (czyli aktualnie 3-dniowej) w Idea Banku. Czekamy na coś lepszego :)

  Michał Odpowiedz
 • Pojawiła się lokata 3% na nowe środki plus … pytanie czy żona może przesłać ze swojego konta w ideabanku na konto męża i będzie to uznane za nowe środki, czy też muszą być pieniądze z innego banku ?

  Kora Odpowiedz
 • właśnie po to mam z żoną dwa konta…

  jojo Odpowiedz
  • Czyli już wypróbowałeś, że to działa :) Rozumiem, że mogą iść „crossowane” przelewy (mąż żonie i żona mężowi) i w ten sposób na obu kontach pojawią się nowe środki ?

   Kora
 • Uściślając, żona miała dłuższy czas 0 zł. na koncie więc gdy mi się kończyła można było przelać do niej a moje konta na jakiś czas było „spalone” Czy to wypróbowałem? No nie dam sobie głowy uciąć ale chyba tak bo Idea dawno już niczego fajnego na nowe środki nie dawała. Jakby co to nie do mnie pretensje ja w każdym bądź razie tak zrobię o ile będzie okazja. Dla 100% pewności skonsultuj to z nimi są obecni na fejsie i w miarę szybko opisują.

  jojo Odpowiedz
 • CO do lokaty w IDEA BANKU WZRÓĆCIE UWAGĘ NA TO JAK SĄ LICZONE NOWE ŚRODKI
  „Za Nowe środki uważa się środki pieniężne Klienta stanowiące nadwyżkę ustaloną według łącznego salda środków zgromadzonych w Banku przez Klienta ponad: i) wszystkie środki pieniężne w złotych polskich Klienta zgromadzone w Banku, w tym w Idea Banku S.A. oddział Lion’s Bank w Warszawie na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS” – czyli w skrócie kto skutecznie założy lokatę do jutra to nadwyżka nad 20 paźdzernika się liczy kto założy 1 grudnia lub póxniej to nadwyżka nad 20 listopada się liczy – cóż właśnie idea straciła moj wkład na lokatach

  zenek64 Odpowiedz
  • Aha, czyli w praktyce nie da się na nią przedłużyć kończących się za chwilę Tylko Teraz.

   Tak czy inaczej 2,8% to już trochę mało.

   Don Quijote de la Mancha
  • Don jeśli założyłeś 30 października miesięczne tylko teraz (a wcześniej nie miałeś środków w IB) to czemu nie?? Gorzej jeśli tak jak u mnie lokaty kończą się 2 grudnia bo wtedy już datą badania jest 20 listopada więc zostaje ta na 2,75 albo kasa odleci z IB do innych banków

   zenek64
 • Trzymiesięczną lepiej założyć od jutra, gdyż i tak skończy się 28 lutego

  endrju Odpowiedz
 • Niestety lokaty na nowe środki plus: dzisiaj od jutra nie da się założyć, gdyż nie ma opcji- moje konto w innym banku.

  endrju Odpowiedz
  • W sensie, że nie da się założyć dzisiaj a opłacić jutro

   endrju
  • Mhm, to ciekawa informacja, oznacza, że te lokaty tylko dla posiadaczy ror oprócz tego ograniczenia (dostępności tylko dla posiadaczy ror) mają też drugie — brak możliwości późniejszego opłacenia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Taka ciekawostka, w starym systemie można opłacić z innego konta.

   Don Pablo
 • no to mamy powtórkę w NeoBanku, podwyższyli energoLokatę do 3,2% (dla nowych), i mamy 3% dla wszystkich na 3M – nowe środki na dzień 10 września 2017. Utarli nosa Idei :) Kto nie zdążył do Nesta na 3% ma teraz w Neo.

  jacck Odpowiedz
 • Tyle ostatnio promocji związanych z Mastercard, że pewnie przestaliście płacić Visą… ;-) A tymczasem VISA zapodała konkurs, w którym można wygrać m.in. bilety na Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018, ale też „84 zestawy lokalizatorów bluetooth Tile Mate, 84 karty podarunkowe Spotify (roczna subskrypcja), 210 opasek sportowych iWOWN i6Pro, 420 czapek z głośnikami, 420 rocznych subskrypcji do Eurosport Player (…) 6 kart podarunkowych Carrefour o wartości 10 000 zł, 6 dwuosobowych pakietów wyjazdowych do Utah”.
  W konkursie trzeba się zarejestrować, dokonać transakcji kartą visa o wartości co najmniej 5zł i napisać krótką notatkę. A wszystko od: „16 listopada 2017 roku o godz. 12:00 , a zakończenie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu 27 grudnia 2017 roku do godz. 23:59:59.”
  szczegóły tu: https://www.visa.pl/zlota-strefa/promocje/konkurs/rejestracja
  Mam nadzieję, że komuś z Was się poszczęści ;-)

  Be@ Odpowiedz
 • A ja widze że ing tez zaszalało – na kocie oko i oko bonus 2,5% ;-) no podniesli wreszcie o 0,5% (minus to kapitalizacja co 4 miesiące, no ale wpłacam i wyplacam kiedy chce od ręki w sekundę, a nie jak przelew dojrze z bgż)… wycofam sie na razie całkiem z innych banków z tym samym % coby ich podraznić.. :-P No i ing bardziej przewidywalne sie chyba robi bo saldo badaj na przeddzień kończenia sie starej promocji ING Bonus (kończyła się 30.11, a saldo badaja na 29.11. – do teraz daty od czapy wyciągane jeśli dobrze pamietam,,, zakladałam 19.11. to badali saldo sprzed 1,5miesiąca..) Będe zakładała na drugim koncie w poniedziałek Bonusa i zobacze jak w praktyce będzie z tym saldem. No to tyle..

  Pola33 Odpowiedz
  • Dziwne że nikt o tym nie pisze

   Imię
  • Nie wiedziałem o tym, czyli, o ile dobrze rozumiem:
   mam w ING ror i Otwarte Konto Oszczędnościowe 0,7%, więc zakładam nowe Konto Oszczędnościowe Bonus, na którym dostaję 2,5% do 100 kzł (dla środków powyżej salda z 29 listopada) na 4 miesiące?
   I jeszcze mogę te środki na ror przelewać za darmo bez limitów?

   Jeśli tak, to niech Mille spada…

   Dzięki, @Pola33! ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie ma sprawy – konta oko bonus zakładam od kilku lat i nie peirwszy raz tutaj o tym piszę,.. Don musisz obadać saldo na 29.11. wg ich regulaminu (chodzi o oko zawsze) i od nowych środków będzies mial 2,5% (minus belka)… ja zawsze zakladam raz u meża, raz u siebie własnie ze względu na datę badanie salda i pojęcie „nowe środki”. U mnie wszystki środki są zawsze nowe :-) W poniedziałek obadam czy rzeczywiście będa badać saldo na 29.11. czy znowu beda się od czapy cofać 1,5 jak to było dw tyg. temu. nie mnie jednak musze ona teraz zostawić (na tym zakładanych 19-tego che zostawić złotówkę żeby saldo było dodatnie) bo mi nie naliczą odsetek po 4 miechach.

   Pola33
  • Tak bezpłatnie przelewasz na ror kiedy chcesz… ja mam konto „ing direc” jak pewnie większość bo jest bezplatne (jesli wydasz kartą 300zł). Jednak wyplaty z directa kosztują w oddziale. Da sie to ominąc bo jednej wyplaty z oka mozna dokonac bezplatnie w oddziale i to tez praktykowalismy przy wiekszych wydatkach.

   Pola33
  • Ja 29 listopada miałem tylko 750 zł na TFI (promocja 100 zł za Regularne Inwestowanie ), ale to, jak rozumiem, się do badanego salda nie wlicza.

   Konto Direct jest bezpłatne, opłata (znoszona po wydaniu 300 zł/mc) dotyczy karty plastikowej (a niedługo także HCE).

   Ciekawe, że wypłata w oddziale z ror jest płatna, ale z OKO jedna jest bezpłatna — przydatna informacja!

   O co chodzi z tą złotówką, nie można Bonusa zerować do zera?

   Don Quijote de la Mancha
  • Regulamin tego nie mowi, ze fundusze, to 750 PLN sie nie liczy na dzień 29 listopada.

   Wojak
  • Nam nie wliczyło tych pieniędzy na funduszach (badaja oko i oko bonus z mojego doświadczenia!). Zreszta fajne jest że od razu po załozeniu oka bonus wiesz czy zerowe saldo bo wszystko pisze tam po kliknięciu – i i data i saldo-nie trrzeba nigdzie dzwonić, upewniac się – nam sie zerowało zawsze do tej pory (nie wliczali nigdy środkow na ror).

   Pola33
  • Nie chce mi sie wierzyć, ze tylko OKO/OKA liczą do zangazowania na 29 lostopada, dlatego będę sprawdzał, dzwonił w poniedziałek.

   Jezeli załozysz teraz OKO Bonus to termin tych 4 miesiecy bedzie juz biegł wiec nie widze najmniejszego sensu robic to teraz, gdy nie zamiezam wpłacac srodków.

   Wojak
  • Nie wiesz na jakiego konsultanta trafisz, jak na studenta to możesz nie dostac prawidłowej odpowiedz ;-) Możesz mi nie wierzyć i przekonac sie w styczniu..

   Pola33
  • Don z tą złotówką to dmucham na zimne, wydaje mi sie że mozn wyzerować ale stwierdziłam że dla zasady nie wyzeruje bo na koniec oszczędzania chca miec saldo dodatnie.

   Pola33
  • Fakt nie zbadane sa ich odpowiedzi, dlatego napisałem pytanie przez formularz nowych wiadomości ING z tego jest się trudno wykręcic przy reklamacji jak błednie nalicza odsetki.

   W styczniu też Cię zweryfikuje, bądz pewna ;)

   Wojak
  • Spoko… jeszcze mala uwaga żebys sie nie rzucła że za mało Ci naliczają… na codzień „naliczaja” 0,7 od środków a całość dopelniją na 2,5% na koniec czwartego miesiąca w przelewie kiedy zamykają oko bonus (niestety kapitalizacja odsetek dopiero na koniec).

   Pola33
  • Wiem, wiem już tak miałem na kazdych OKA-ch tak jest w ING ale dz. za przypomnienie.

   Wojak
  • @Pola33 i @DQdlM, ta złotówka jest ważna. Aby na koniec otrzymać promocyjne oprocentowanie należy m. in. spełnić warunek przyrostu salda, czyli mieć więcej niż w dniu badania. Jeśli 29.11 miało się 0, to nieważne ile się wpłacało i wypłacało w międzyczasie (tak, przelewy wewnętrzne na własne rachunki darmowo i bez limitów ;) ), ale na koniec trzeba mieć min. tą złotówkę. Łatwo o tym zapomnieć, jeśli miało się jakieś środki 29.11 np. 10k na lokacie, która kończy się wcześniej. Wtedy trzeba pamiętać, aby na ostatni dzień OKObonus było min. 10k+1, inaczej za cały okres 4 miesięcy zostanie policzone słabe 0,7%.

   bikerboy
  • Gdzieś mi to dzwoniło właśnie że tak ma być… Dzięki!, utwierdziłeś mnie

   Pola33
  • Czyli jeśli np. na zwykłym OKO w dniu badania salda była złotówka (np. zapomnianych odsetek), to (po jej wypłacie) trzeba na Bonus na koniec trzeba mieć dwie. ?

   Don Quijote de la Mancha
 • Jezeli aktywuje konto np. w styczniu (przerzuce z Millennium) a badanie Direct było robione 29 listopada, to jak będą liczone ?

  Czy otwarte fundusze są liczone do stanu badania zangazowania ?

  Wojak Odpowiedz
  • Za regulaminem, do salda początkowego zalicza się:
   * rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia
   Emerytalnego oraz Smart Saver),
   * lokaty terminowe,
   * lokaty w Lokacie z Funduszem,
   * Inwestycyjne Lokaty Terminowe

   bikerboy
 • W opwiedzi na pierwsze pytanie – tak powinni Ci zbadać saldo na 29.11. wg regulaminu zamieszczonego na strnie (on sie teraz nie zmieni przez 4 miechy) i jak założysz w styczniu to przez 4 miesiace od daty założenia masz 2,5%. Fundusze nie wliczane – zakładałam 19.11. oko binus jeszcze na 2% i mimo salda dodatniego na funduszach i ror mam saldo zerowe (mi zbadali na 05.10) na oko bonusie, wiec całosc środków jest nowymi środkami. Teraz maja saldo badać na 29-go – w poniedziałek założe i przetestuję.

  Pola33 Odpowiedz
 • Hej Pola33 czy dobrze rozumiem ze te konto OKO bonus zamykasz po okresie 4 miesięcy (gdy kończy się okres promocji oprocentowania), a potem otwierasz ponownie?

  Michal1607 Odpowiedz
  • Automatycznie po 4 miesiącach bonus oko jest zamykany ( chyba że wypadnie weekend to może być poślizg do poniedziałku) i pieniądze przelewają na zwykłe oko (0,7%) , także dobrze sobie zaznaczyć w kalendarzu i wylać kasę gdzie indziej.

   Pola33
  • Otwieram ponownie po 4 miesiącach na koncie męża i wtedy znowu saldo mamy zerowe.

   Pola33
  • Znaczy od razu otwieram u męża, gdybym chciała u siebie ponownie musiałabym pauzować w innym banku ok 4 miesięcy, bo miałabym % jak za stare srodki…. Sorry za post pod postem…

   Pola33
  • Ciekawe. ING nadaje się jako trzeci do rolowania wspólnie z BO i Mille.

   Hugo Barra
  • Głównie dla milionerów, jednak w IB można mieć 420 kzł na wyższy procent, w innych bankach też sie lepsze oferty lokat pojawiały…

   Mi się w tym OKO Bonus podobają nielimitowane bezpłatne przelewy, dzięki temu świetnie się nadaje nie tylko do przechowywania „poduszki finansowej”, ale też „podręcznych” środków na najbliższe wydatki typu: opłaty za czynsz, prąd, gaz, spłaty kart kredytowych, inwestycje w akcje i obligacje lub regularne oszczędzanie (Nest Rodzinne Oszczędności na koniec miesiąca). Wydając na tego typu rzeczy 10 kzł/mc, można ok. 10 zł/mc odsetek z OKO Bonus za te środki dostać (bez żadnego kombinowania, za wyjątkiem wyklikania dodatkowego przelewu wewnętrznego za każdym razem).

   Don Quijote de la Mancha
  • Teraz jak najbardziej warto…. Myślę że w styczniu się Mille obudzi i podwyższą skoro już teraz wydzwaniają i pytają dlaczego nie lokujemy na Profit. Oby…

   Pola33
  • Ja ostatnio przerzucałem z neo do ib na 3,15.
   Przez mille, bo mam z nim powiązane. A tu później telefon z mille.

   Hugo Barra
  • Heh. Póki co u mnie wygrywa Optima ze smartem i idea z lokatami.
   Nawet mobilna w Mille cienizna.
   Tylko pensja mi tam wpływa i zaraz zostają grosze żeby kartą machnąć z konieczności.

   Hugo Barra
  • Plastikową kartę Mill można zamknąć, a „konieczność” zastąpić Blikiem.
   Dla mnie zaletą są tam jeszcze kk z moneybackiem, w końcu wyrobiłem sobie różowiznę dającą 5% m.in. w PiP, gdzie robię codzienne zakupy.

   Don Quijote de la Mancha
 • Co do ING OKO bonus, to faktycznie zrobiła się to bardzo ciekawa alternatywa dla Mille Profit. Kilka chyba istotnych uwag:

  po skończeniu starszej promocji praktycznie od razu startuje nowa, co nie znaczy, że dzień badania jest nowy. Zdarza się, że przez 3 kolejne promocje dzień badania jest ten sam.
  promocje trwają przez różny czas. Tym razem wyjątkowo długo, ale zdarza się, że jest wznawiana na początku miesiąca i trwa do jego końca.
  dzień badania salda jest nie do przewidzenia. Wyjątkowo tym razem jest to dzień przed (chyba pierwszy raz?) Zazwyczaj jest to ok. 3 tygodni przed, ale nie ma żadnej reguły. Zwykle po zakończeniu OKObonus trzeba odczekać (nawet kilka m-cy) do promocji, do której załapiemy się z zerowym saldem
  konto można zamknąć przed czasem, ale z utratą odsetek. Ma to o tyle sens, że można przed końcem aktualnej promocji otworzyć sobie puste konto i jeżeli w nowej będą lepsze warunki to zamknąć stare konto (internetowo, od ręki) i otworzyć nowe na 4 m-ce.

  bikerboy Odpowiedz
  • Jeśli było puste to ma to sens, jeśli lokowałeś coś tam to stracisz te odsetki przy zamykaniu bo muszą być spełnione trzy warunki że promocyjne (albo wogòle) odsetki naliczyli… Wg regulaminu. Dlatego nie zamykam…

   Pola33
  • Tak, chodziło mi o to, że po rozpoczęciu nowej promocji można zadecydować czy zostawić stare OKObonus i dopiero wtedy je zasilić, czy je zamknąć i od razu otworzyć nowe na warunkach nowej promocji.

   bikerboy
 • Cześć, mam pytanie w sprawie ING OKO Bonus.

  Załóżmy sytuację, że dnia 29.11 podczas badania początkowego stanu konta miałem 5 000 zł.

  Umowę OKO Bonus można zawrzeć z bankiem do 28.02.2018r (na 4 miesiące).

  Czy dobrze rozumiem, że jeżeli założę konto ostatniego możliwego dnia t.j. 28.02, a do tego czasu (w okresie od 29.11 do 28.02) wpłacę na konto zwykłe oszczednościowe, dajmy na to, 10 000 zł – to w okresie czterech miesięcy czyli 28.02 do 28.06 kapitalizacja dzienna będzie naliczana od tej kwoty 10 000zł + kwoty, która wpłacę podczas trwania okresu czteromiesięcznego?

  Z góry dzięki za odpowiedź, Bartek

  Bartek123 Odpowiedz
  • 29.11 – 27.02: 5k + 10k na 0,7%
   28.02 – 28.06: 5k na 0,7%, 10k i kolejne wpłaty na 2.5%
   PS. odsetki oczywiście naliczają się codziennie, ale kapitalizacja na koniec 4-miesięcznego okresu

   bikerboy
 • Dziękuję za informację.

  Bartek123 Odpowiedz
 • Chyba zapanował chaos informacyjny dotyczący OKO Bonus…to konto ma swoje plusy i minusy:
  – na pewno nie można napisać, że są przewidywalni, bo dzień badania teraz się trafił dzień przed, wcześniej było kilka dni przed, a poprzednie 2 edycje miały tą samą datę badania salda i była ona sprzed kliku miesięcy, więc absurd;
  – te 750 zł w regularnym inwestowaniu, wygląda na to, że nie jest liczone, ale w poprzedniej edycji liczone było, ponieważ takie były zapisy w regulaminie, że wlicza się fundusze;
  – Wielki plus to przelewy darmowe w bankowości, można do bólu trzymać kasę na niezłym procencie przed jej wydaniem na bieżące wydatki;
  – Do 2,5% podnieśli teraz, wcześniej było tylko 2 %, więc było średnio;
  – zupełnie nieistotny jest czas trwania promocji, w tym terminie tylko podpisujesz umowę, która i tak trwa 4 miesiące, po 4 miesiącach oni konto zamykają i przelewają bonusowe odsetki;

  P.S. jestem pewien, że Mille w kolejnej edycji podniesie oprocentowanie KO, bo aż się prosi, żeby uciekać do OKO Bonus :)

  abc Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy