Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – listopad 2023

Przed nami listopad, a to tradycyjnie oznacza na blogu przegląd najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy w jakich bankach najlepiej ulokować swoje środki w listopadzie 2023.

7,1% w Nest Banku

7,1% w skali roku oferuje Nest Bank na swojej Lokacie Witaj. Tak wysokie oprocentowanie dotyczy wersji 6-miesięcznej (5,25% w wersji 3-miesięcznej) do 25 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew.

Co ciekawe 7,1% do 50 000 zł (a nie 6,9% jak jeszcze niedawno) dostępnie jest również na koncie oszczędnościowym Nest Banku. Oferta ograniczona jest do osób, które zakładają pierwsze takie konto, a jej czas trwania to 90 dni od założenia.

7% w Pekao

7% na 5 miesięcy oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 5 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

W dobie spadków oprocentowań zaklepanie sobie 7% na aż 5 miesięcy wydaje się świetnym rozwiązaniem. Warto się jednak śpieszyć – oferta dostępna jest tylko do 2.11 (później zapewne znów się pojawi, jednak z nieco niższym oprocentowaniem).

7% na koncie oszczędnościowym i 6% na lokacie w VeloBanku

7% do 300 000 zł (i 5% dla kolejnych 100 000 zł) oferuje VeloBank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 26.10). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

6% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 3-miesięcznej. W wersji 2-miesięcznej zgarniamy już „tylko” 5,8%, a w półrocznej – 5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 3 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 21.10.2023.

3,5 lub 7% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 29.09.2023). Premiowane jest maksymalnie 100 000 zł przez okres 90 dni. Problem w tym, że wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 3,5%.

6% na lokatach Banku Facto

6% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia 6% na 3 i 6 miesięcy, a 5,25% na 1, 9 i 12 miesięcy. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

6,75% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 6,75% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na lokatach standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

6,5% + 500 zł w Alior Banku

6,5% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 200 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 10.10, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. Oprócz tego bank wymaga od nas wykonywania min. 5 płatności kartą (stacjonarnie) na dowolne kwoty miesięcznie – inaczej oprocentowanie spadnie do 4%.

Oprócz tego czeka na nas również 500 zł na start za założenie konta osobistego.

5,75% do 250 000 zł w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Zyskamy tam 5,75% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 26.10.2023. Okres oprocentowania wynosi 90 dni, a kwota maksymalna to 250 000 zł.

5,78% na IKO w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 5,78% do 400 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

6,6% zyskamy natomiast m.in. na kwartalnej Lokacie Plus, a 6,3% na 200-dniowej Lokacie Sprint.

5,5% w ING Banku

5,5% dla nowych klientów banku oraz 5,5% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

5% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie 3-, 4- i 6-miesięcznej zarobimy 5% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 10.10.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 7% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku – ale tylko do połowy miesiąca.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak obecny klient PEKO SA może zagwarantować sobie oprocentowanie 7%?

  Shaggy Odpowiedz
  • Jak masz konto a nie korzystałeś to jest szansa :P

   „z niskimi saldami (w okresie od 1.01.2023 r. do 31.07.2023 r. nie mieli w Banku żadnych rachunków lub przynajmniej przez jeden dzień posiadali rachunek/ rachunki, na których w każdym miesiącu kalendarzowym ich posiadania, suma średnich miesięcznych sald tych kont wynosiła od 0 zł do 2.000 zł).”

   Duris
  • Czy jeśli miałem konto oszczędnościowe w pekao jakieś 3 lata temu to czy mogę skorzystać z promocji 7%?

   Michalek16252
  • Cytując klasyka: „noo pewnie” ;) Nawet na rok! Serio! Na EDO (dziesięcioletnich obligacjach skarbowych) … Wchodzisz?
   https://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-10-letnie-edo/edo1133/

   Anonymous
 • taka ciekawostka, chciałem właśnie przelać kasę z velo i widzę mam już siebie zdefiniowanego siebie jako odbiorce zaufanego x2, tylko jeden z nich bnp paribas gdzie nie mam konta. Jeśli to bym włam – a hasło mam 15znaków z generatora – to kasa powinna już wypłynąć

  pozawe Odpowiedz
  • 1) nie miałeś nigdy konta w GETINIE ?
   2) nie miałeś nigdy w życiu konta w BNP ?

   Jak miałeś kiedyś konto w GETINIE to VELO sczytało dawne ustawienia przelewów jakie były w GETINIE (przelewy zaufane).

   Duris
  • ok, kiedyś dawno temu miałem konto w getinie i powiedziano mi że to stąd, nie pamiętam co prawda żebym definiował przelew do pariba ale ok, szkoda że nie mają wglądu kiedy zostali dodani to by szybko wyjaśniło sprawę, sam pracuję w it/finanse i takie dane jak data utworzenia i modyfikacje rekordu wyświetla się praktycznie dla każdych danych

   pozawe
  • jeszcze przeszukałem meile po numerze konta i znalazłem że to było konto z 2015 orginalnie w raifaissen, przez chwilę miałem mocne wtf

   pozawe
 • Warto zwrócić uwagę, że 7% w Mille jest tylko do 10 listopada.

  Sosna Odpowiedz
  • what znowu cos mi uszlo? Serio, to bede musial uciekac, co potem podali? 7% w PEKAO jest od chwili aktywacji konta a nie przelania hajsu, tak BTW. Dzis otwarlem, robi sie zle jak Mille nie przedluzy 7%.

   Krzychoooo
  • w Mille wystarczy 10.11 wpłacić 1zł nowych środków, by uruchomić promocję? czy trzeba więcej lub wcześniej? i nie muszę 5 płatności w listopadzie, jak doładuję resztę w grudniu?

   keram7m
  • Do uruchomienia promocji wystarcza wpłata dowolnej kwoty „nowych środków”. Liczba płatności wpływa na oprocentowanie w danym miesiącu (3,5 lub 7), a nie na samo przystąpienie do promocji. Więc jak nie obchodzi Cię oprocentowanie w listopadzie, to możesz płacić dopiero w grudniu.

   Sosna
  • @Krzychoooo , jak wpłacisz do 10 listopada, to utrzymujesz 7% na 90 dni od daty wpłaty.
   Ciekawe, co zaproponują w kolejnej edycji, pewnie będzie spadek.

   Sosna
 • Czy w millenium, abym miał 7% wystarczy 5 płatności BLIKIEM gdy posiadam baaardzo stare Konto Internetowe (bezwarunkowo bezpłatne) ?

  adaś Odpowiedz
 • Jeszcze w Santander Consumer Bank jest 6,7% do 50 tys. Pisałem już o tym miesiąc temu, ale ciągle autorze pomijasz to i nie dodajesz tego. Chodzi o konto oszczędnościowe – na nowe środki.

  Bartass89 Odpowiedz
 • W PEKAO od dziś nowa edycja KO:
  „6,50% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym do wysokości kwoty 100.000 zł przez 5 miesięcy od otwarcia konta. Promocja obowiązuje do 8.01.2024 r.”

  g.romek Odpowiedz
 • Dostałem takie coś z ING:

  „Szanowny Panie,

  jako bank mamy prawny obowiązek mieć aktualne i kompletne dane dotyczące źródła pochodzenia środków naszych klientów.

  Dlatego prosimy, aby dostarczył nam Pan do 9 listopada 2023:

  oświadczenie o źródle pochodzenia środków,
  wraz z dokumentami, które potwierdzają wybrane źródło, jeśli na formularzu, który Pan wypełnił napisaliśmy, że jest to konieczne. (…) ”

  I dalej, że powołują się na ustawe o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Dostał ktoś już coś takiego?

  Mam konta w wielu bankach, ale czegoś takiego nie było nigdzie

  Oświadczenie i to z dokumentami, to jeszcze jest Bank czy jakaś policja skarbowa?

  Na ten moment nie mam tam kasy, „większa” kasa była styczeń-marzec tego roku

  Nie wiem czy to olać czy jak?

  Czero Odpowiedz
  • A nie wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu online. Pewnie w jakieś Dane klienta czy oświadczenia klienta. Mgliście pamiętam, że chcieli coś takiego ode mnie raz po zalogowaniu i po prostu im zaznaczyłam zgodnie z prawdą.
   A o dokumentach piszą: dokumentami, które potwierdzają wybrane źródło, jeśli na formularzu, który Pan wypełnił napisaliśmy, że jest to konieczne”
   Więc może być teoretycznie niewymagane

   Ja123
  • Nie tylko Ty to dostałeś.
   Z ciekawości przejrzałem formularz i tak szczegółowych danych to raczej im nie podam. Cóż, pożegnam ING, jak w tym roku Santander, ozięble.
   Pamiętam, jak w ub. roku @Ew@ dostała coś takiego.

   Totalnie im odbiło po praniu brudnych pieniędzy rosyjskich i ukraińskich oligarchów.

   Ego
  • Problem jest taki, że coraz więcej banków to stosuje i nie wiadomo wg jakiego klucza/algorytmu więc zaczyna się robić nieprzyjemnie z naszymi ciężko zarobionymi i odłożonymi oszczędnościami.
   A jeszcze pytanie: miałeś włączoną ochronę behawioralną?

   Bolo
  • Ja? Nie.

   Wiosną w Nescie miałem taką ankietę, ale nie tak skonstruowaną, jak w Ing. Wypełnienie zajęło minutę.

   Ego
 • Mam pytanie do fachowców od obligacji. Mam zamiar zakupić obligacje ROS/ROD – 12 letnie. Rozumiem że na chwilę obecną mogę wykupić je do kwoty otrzymanych do tej pory świadczeń 500 +. Dokupując od tej chwili systematycznie co miesiąc obligacje każdy pakiet będzie miał inną datę zakończenia? Kiedy radzilibyscie dokonać zakupu (przy jakiej inflacji) tego największego pakietu tych obligacji (do kwoty pobranych dobrej pory swiadczen). Pewnie z czasem nasuną mi się dalsze pytamia.

  Shaggy Odpowiedz
  • Nikt nie ma kuli aby przyszłość Ci wyczytać. Nie da się tego określić. W listopadzie w porównaniu z październikiem spadło oprocentowanie tych obligacji (w 1 roku) ale marża została na tym samym poziomie. Jeżeli inflacja będzie spadać to mogą marżę podnieść ale i nie koniecznie. Jeżeli inflacja będzie rosła to może się okazać że w lutym, marcu czy kwietniu będą lepsze warunki niż teraz. Reasumując: loteria. Zawsze możesz kupić część i czekać …

   Duris
  • @Duris dzięki za opinię. Czy kupując te obligacje „system” sam będzie wiedział do jakiej kwoty maksymalnej mogę je kupić czy sam muszę sobie wyliczyć górną możliwą granicę zakupu?

   Shaggy
  • Tak. System pokaże Ci ile możesz kupić obligacji rodzinnych jako beneficjent 500+. Ale warto przeliczyć to sobie samemu, gdyż mojej żonie system wskazał, że może nabyć mniej niż wynikało to z okresów pobierania 500+. Przeliczyliśmy to wszystko wg rachunku, na który idzie 500+ i się okazało, że wpłynęło o 3300 zł więcej niż system PKO wyliczył (miał dane z ministerstwa). Poszła reklamacja.

   Duris
  • @Duris a tak od strony technicznej mając już konto w PKO musze dopełnić jeszcze jakichś formalności aby móc złożyć zlecenie zakupu? (jakaś wizyta w oddziale – podpisywanie oddzielnej umowy itp.)

   Shaggy
  • Nie pomogę. PKO mi nie podchodzi więc tylko tam zakładałem rachunek rejestrowy i żona swój. Ale jak masz w PKO to pewno to jest powiązane, że zakup automatem jest opłacony z RORa.

   Duris
 • Obligacje ROD/ROS są też dostępne w Pekao z żubrem?

  broker Odpowiedz
 • Czy któreś z powyższych kont lub lokat daje możliwość wpłaty/wypłaty środków bez utraty odsetek? Dziękuję

  Liczi Odpowiedz
  • Konta oszczędnościowe – wszystkie
   Lokaty – żadne

   Michał
  • velo ma chyba wiele wyplat z KO na ROR za darmo, na pewno ze skarbonki (ale tam 3k) ale z podstawowego chyba tez, prawda koledzy? I 7%, wiec jak czesto wybierasz to najlepsze.

   Krzychoooo
  • Co do Velo i Elastycznego KO to się zgadza, jak było ono otwierane w tym roku. Wcześniejsze miały tylko jeden przelew darmowy, ale można sobie je przekonwertować na „nowe”, chociażby na infolinii.
   Wszystkie przelewy darmowe na ROR są również w Aliorze na koncie Mega oszczędnościowym.

   Przemysław
 • Dla Santander Consumer macie nieaktualne dane:

  Atrakcyjne oprocentowanie
  7,00% dla nowych klientów do 50 000 zł
  Dla wszystkich środków:
  6,70% do 50 000 zł
  6,00% od 50 001 zł do 200 000 zł
  5,70% pow. 200 000 zł

  tatiana.larina Odpowiedz
 • PEAKO ma jeszcze lokate 50k / 3mc / 7% przy prostych warunkach na ich stronie to promka opisana jako: „Lokuj z Żubrem II” PDF wygooglujecie z regulaminem. Admin cos moderuje linki nie pojawiaja sie posty jeszcze z bezposrednim linkiem do PDF z banku. Jedna ankieta + zgody wymagane. Nie wiem czy zgod nie mozna odwolac jak juz zalozymy, moze ktos sprawdzi. Tak czy siak podsylam.

  Lokatę udostępnimy Ci najpóźniej 5 dnia roboczego licząc od dnia spełnienia wszystkich warunków. Umowę lokaty będziesz mógł zawrzeć do 30 listopada 2023 r. W przypadku klientów, którzy spełnią warunki promocji miedzy 24 a 30 listopada 2023 r., zawarcie umowy lokaty będzie możliwe do 10 grudnia 2023 r.

  Krzychoooo Odpowiedz
  • Istotny warunek, na dzień rozpoczęcia promocji, tj. 2 października 2023r. nie można mieć wypełnionego Kwestionariusza MIFID. To jest kolejna odsłona tej lokaty ale nie da się z niej korzystać wielokrotnie? Jeśli wypełnię Kwestionariusz MIFID to przy III edycji „Lokuj z Żubrem” nie spełnię warunku braku Kwestionariusza.

   Ew@
  • Nie ja tylko wtyczka antyspamowa Akismet. Zresztą nie dziwię jej się patrząc na adres email który podajesz – jest bardzo podobny do miliona scamowych komentarzy które są odrzucane

   Michał
 • Jak prognozujecie, kiedy może być księgowanie środków do promocji na nowe środki w VeloBank, aby odpowiednio wcześniej je wypłacić?

  Tino Odpowiedz
 • Millennium Profit 6,5%, badanie salda 10.11.

  Łuki Odpowiedz
 • Jak obecnie wyglądają zawrotne w velo? Kończy mi się w tym tygodniu promocyjne oprocentowanie i myślę gdzie by tu ulokować środki

  Daw Odpowiedz
  • Na początku listopada dawali 5,8.

   Sosna
  • jutro bede duzo sianka z velo usuwal pewnie to dam znac, jakies 2 tygodnie temu moja rodzina usuwala z velo i kazalm im rozne konta testowac (docelowe) to chyba to samo sie pokazywalo. Warto podstawic np millenium bo tam 7% tez jest? Nie wiem czy oni patrza na kwoty i docelowy bank tez.

   Krzychoooo
  • Dzisiaj dają 6% na 2 i 4 m bez względu na bank i kwotę. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Orientuje się kto do kiedy obowiązuje 6,7 % do 50k w Santander Consumer Bank na ich Rachunku Oszczędnościowym?

  Shaggy Odpowiedz
  • Ale wiesz że to nie jest jakaś tajna informacja? Do tego stopnia, że opisują to na stronie oferty bez wchodzenia w regulaminy?

   Maniu
  • ** Oprocentowanie promocyjne podwyższone w ramach promocji „Oszczędzaj z nami, bo warto” jest stałe, obowiązuje od 24.08.2023 r. do 15.11.2023 r. – czyli do jutra

   Kris
  • w SCB chyba nie trzeba wycofywac kasy co nie? Jak wejdzie nowa promka to calosc zgromadzonej kasy wejdzie na to nowe oprocentowanie od jutra. Tak mi sie wydaje ze to jedyny bank ktory nie ma zawilych warunkow by kasa pracowala na lepszy procent.

   Krzychoooo
 • Prośba o poradę. Jak najlepiej zainwestować kwotę powyżej 200k ? Preferowane konta oszczędnościowe i lokaty, ale niekoniecznie. Velo i millennium niestety już odpadają.

  ktos Odpowiedz
  • Długo czy krótkoterminowo? Jeśli bierzesz pod uwagę ryzyko i długoterminowe inwestycje, poszedłbym w zagraniczne ETF’y. Chyba najrozsądniejsza opcja w obecnych czasach.

   Tino
  • Max do 1 roku, bez ryzyka.

   ktos
  • Rozważ dalej „pewny portfel” ETF’ów. Inaczej, jeśli 100% bez ryzyka, to obligacje lub lokaty/konta oszczędnościowe na promocjach.

   Tino
  • A co doradzicie w przypadku inwestycji długoterminowych, załóżmy kilka lat (kwota ta sama)?

   ktos
 • Po zalogowaniu do Nest Banku pokazało mi się powiadomienie, że w ciągu 14dni od wyświetlenia tego powiadomienia, mam potwierdzić aktualność danych, bo inaczej konto zostanie zablokowane. Do wyboru były: Potwierdź albo Anuluj, odruchowo zrobiłam Anuluj a teraz nie mogę znaleźć tego komunikatu, żeby do niego wrócić. W wiadomościach nic nie ma a kiedy wchodzę w ustawienia to przy każdej z danych osobowych jest tylko: Zmień (oddzielnie dla każdej pozycji), nie ma opcji, która pojawiła się tuż po zalogowaniu: Potwierdź wszystkie dane. Ponowne logowanie nie wywołało tego powiadomienia a licznik bije. Dostał ktoś coś takiego?

  Ew@ Odpowiedz
 • Wczoraj się logowałem i nie miałem czegoś takiego. A skoro masz opcje „zmień” dla każdej pozycji, to ja bym spróbował zmienić jedną z opcji (edytować ją) wpisać coś a potem skasować i wpisać to co poprzednio (no bo nic się jak rozumiem nie zmieniło u Ciebie) i zatwierdzić. Taki myk, żeby system odnotował „nowe”dane. Wtedy , wg mnie licznik bloikady powinien odpuścić.

  yosa Odpowiedz
  • A z ciekawostek od Nesta to we wrześniu 2023 dostałem maila z info, że potrzebują informacji dot. celu prowadzenia Twojego rachunku, bo „dane są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo i właściwą obsługę Twojego konta”. Co ciekawe, mail przyszedł z adresu marketingowego marketing@komunikaty.nestbank.info
   Po zalogowaniu była ankieta m.in. czy będę wypłacał i ile tak jakby do marketingu wykorzystywali ustawę.

   yosa
  • Teraz zauważyłem, że wątek „ankiet” w bankavch był tu poruszany. Powyżej 3 listopada 2023, 13:07 Czero opisał o „ankiecie” w ING i inni też o podobnych sytuacjach. Faktycznie, dziwny ten klucz i chyba chodzi o marketing bo zauważyli, że większość kasy idzie w obligi. Ankiety pojawiają się gdy pieniądze od tych banków odpływają…

   yosa
  • Tak, dostałem już drugie „wezwanie”, tym razem termin 3tyg. (poprzednio 2)

   Skłaniam się chyba do zamknięcia tam konta, tak szczegółowych danych im nie prześle

   Ew@, a jak to u Ciebie się zakończyło, jeżeli to nie tajemnica?

   Czero
  • @Czero
   wysłałam im to oświadczenie, jak na razie nie żądali dodatkowych dokumentów na potwierdzenie moich zeznań:)

   Teraz atakują mnie z Pocztowego:) jestem współwłaścicielem dopisanym do konta mamy, która odbiera emeryturę, innych wpływów na tym rachunku nie ma a to ode mnie chcą ankiety AML. Mama nie ma bankowości elektronicznej i jej o nic nie pytają a ja muszę się tłumaczyć, bo mi wypowiedzą umowę. Nie wiem jakby to miało wyglądać, pozbawią mnie dostępu i mama zostanie jedynym właścicielem? czy obie dostaniemy wypowiedzenie?

   Ew@
  • Ew@

   Na infolinii ING powiedzieli że brak oświadczenia może skutkować np „pozbawieniem pewnych funkcjonalności w bankowości”, o wypowiedzeniu umowy nic nie było mówione

   Czero
  • @Czero
   W ING dałam im to co chcieli. Dalsza część mojego wpisu dotyczyła Banku Pocztowego, w którym pod groźbą wypowiedzenia umowy żądają ankiety AML. Zabawne jest to, że w Pocztowym kilka lat temu zostałam dopisana jako współwłaściciel i nie mam tam żadnych wpływów (jedyne wpływy to emerytura drugiego współwłaściciela) i to jest dla banku podejrzane, tzn. mój brak przychodów, bo tylko ja dostałam do wypełnienia tą ankietę, mama już nie. Ja od czasu do czasu przelewam środki na moje konto (gdzie mam bezpłatne bankomaty).
   Zastanawiam się czy tylko mnie obejmie to wypowiedzenie, czy całe konto zostanie zamknięte, bo skoro na koncie są wykonywane wg banku podejrzane operacje to zablokowanie jednego współwłaściciela i pozostawienie drugiego byłoby chyba dziwnym rozwiązaniem. Swoją drogą to nie myślałam, że przelewanie drobnych (emerytura) z konta, którego jestem współwłaścicielem na własne konto w innym banku może być podstawą do podejrzeń o „pranie”:)

   Ew@
  • @Ew@
   Podejrzane jest nawet wpływ własnej pensji albo konto dziecka (źródło forum ing).

   @Czero
   Mam tak jak Ty, drugi termin na złożenie oświadczenia. Po przegladnieciu tego oświadczenia, wiem jedno, ktoś kto układał te pismo uderzył sie w głowę, i to mocno.

   Ego
  • Warto pamiętać, że przelewanie większych kwot między kontami dorosłych dzieci i ich rodziców może być potraktowane przez US jako darowizna lub pożyczka i w razie nie zgłoszenia opodatkowane. Nie wiem, jak to wygląda, gdy konto jest wspólne, ale dochody tylko rodzica.

   Skylla
 • Ktoś ostatnio działał w Facto? Dają jakąś zawrotną?

  jojo Odpowiedz
 • Jest to wyszczególnione w Dokumentach. 6,25 proc. na 3 lub 6 miesięcy. Facto ostatnio się zdziadziało.

  Duris Odpowiedz
 • Orientuje się ktoś jak Pekao liczy długość lokat miesięcznych? Np. zakładam lokatę 3-mies. 30. listopada, to środki do dyspozycji mam 1.03. czy 2.03. 2024r.?

  Łuki Odpowiedz
  • Nie wiem jak liczy Pekao ale niedawno zaskoczył mnie Nest Bank. W szczegółach lokaty miałam podane, że kończy się przykładowo 30 listopada. W innych bankach to oznacza, że 30 listopada jest ostatnim dniem naliczania odsetek i dopiero 1 grudnia środki będą wolne i można je przelać, tymczasem w Nest 30 listopada odsetki już były wypłacone, o czym dowiedziałam się dopiero po południu (zalogowałam, żeby ustawić przelew na 1 grudnia). Kiedy okazało się, że kasa jest do dyspozycji 30 listopada było już późno i przelew dotarł do innego banku następnego dnia więc jeden dzień odsetkowy mi przepadł.

   Ew@
  • Lokata była założona też 30 więc teoretycznie Nest naliczył odsetki prawidłowo (do 29 listopada), wprowadzili mnie jednak w błąd pokazując info, że lokata kończy się 30 listopada a nie 29 listopada jak było w rzeczywistości.

   Ew@
  • Najlepsze, że do konsultantów jest to niezła zagwozdka. Pisałem do kilku i nikt nie potrafił udzielić informacji. W Pekao rządzi AI. :)
   Z regulaminu lokat w Pekao wynikałoby, że obojętnie czy lokatę założy się 29.11 czy 30.11., to obie będą trwać do 28.02. włącznie, a środki będą dostępne od 29.02. Żeby nie ryzykować zamrożeniem kasy na weekend to założę jutro.

   Łuki
 • Jeśli kogoś to interesuje to odsetki w Facto pojawiają się ok 6 rano. o 5,30 jeszcze ich nie było ale już ok 6,20 były. Nie wiem czy mają jakieś limity max. ale przelew na 300 k przeszedł….

  jojo Odpowiedz
  • W Facto bywa z tym różnie. Czasami odsetki są już zaraz po 6-tej, a innym razem jeszcze o 7- mej ich nie ma.

   Ewa1
 • Chyba się na mnie uwzięli, teraz Credit Agricole ściga mnie o aktualizację danych. Podczas logowania do apki zagrozili blokadą i wyznaczyli termin a ja wszystkie dane mam aktualne. Co ciekawe, kiedy wchodzę w zakładkę z danymi pojawia się komunikat, że moja ankieta ankieta finansowa jest niekompletna. Wygląda na to że pod przykrywką aktualizacji danych zbierają wywiad o kliencie, w tej ankiecie trzeba np. wypełnić kwotę zarobków i stanowisko, chyba ich pogięło!
  Termin się zbliża i nie wiem, podawaliście im takie informacje?

  Ew@ Odpowiedz
  • Ew@, nie jesteś jedyna a że proceder zbierania danych coraz bezczelniejszy więc przez to coraz głośniejszy. Poniżej o ING które chce jeszcze wszelkich dokumentów dotyczących hipoteki, aktów prawnych oraz notarialnych, które zawiera posiadacz konta !
   https://youtu.be/yeTJoBLBfRA?t=2461
   Nie myślałem, że na tym kanale o tym usłyszę ale ktoś nie wytrzymał

   ps1. Jeżeli wszystkie dane masz aktualne (dow. osob. nie stracił ważności ?) a przy nich nie ma guzika np. „Moje dane są aktualne” to pisz do nich reklamację niech naprawiają i wprowadzą taką opcję.

   ps.2. Ciekawe jak to wygląda w bankach jak Facto czy Inbank, Velo. Czy są w ogóle takie ankiety i czy pojawiają się od razu po założeniu lokaty (byłoby logiczne) czy jakiś czas po jej zakończeniu i zabraniu kasy do innego banku a konto zostaje puste ?

   yosa
  • @yosa
   Dowód mam ważny i takie info się przy nim pokazuje (bez możliwości modyfikacji), przy innych danych jest opcja Zmień ale na jakiej podstawie twierdzą, że moje nazwisko, adres, nr telefonu czy maila są nieaktualne?

   Oto dokładna treść komunikatu:
   „Dane, które mamy o Tobie są już nieaktualne. Podaj nam aktualne dane-prosimy o to, żeby być w zgodzie z prawem. Jeśli nam ich nie podasz do dn……… będziemy zmuszeni ograniczyć Ci dostęp do naszej aplikacji.”

   Albo CA wie lepiej, że coś się u mnie zmieniło:) albo nie chodzi o standardowe dane wymagane przez bank tylko o tą Ankietę Finansową, przy której jest adnotacja Niekompletna. Uważam, że to mocna przeginka, żeby wyciąganie tak szczegółowych informacji jak stanowisko i wynagrodzenie nazywać eufemistycznie aktualizacją Danych (pomijam już to, że aktualizować można coś, co wcześniej było podane i straciło ważność, ja im zarobków i stanowiska nie podawałam więc to zebranie nowych dodatkowych informacji a nie żadna aktualizacja:) )

   Ew@
  • Poprawka, jednak kilka miesięcy temu wymusili podanie im tych danych przez formularz a teraz żądają tego samego przez aplikację. Chyba w CA bankowość elektroniczna i apka to dwa odrębne byty.
   Nie zmienia to faktu, że domaganie się wysokości zarobków i stanowiska to naprawdę bezczelność!

   Ew@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy