Najlepsze lokaty luty 2015

Lokata Happy w dół, Lokata Welcome w dół, BGŻOptima bez zmian, T-Mobile Usług Bankowe w górę. Tak w skrócie można podsumować zmiany, które zaszły na rynku depozytów w styczniu. Z jakiej oferty opłaca się skorzystać w lutym? Gdzie zarobimy najwięcej? O tym wszystkim w naszym tradycyjnym, comiesięcznym zestawieniu najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych.

Lokata Start: 5% od Meritum Bank

Aktualnie tylko jeden bank oferuje 5% na lokacie bankowej. Jest nim Meritum Bank i jego Lokata Start – przeznaczona do osób, które otworzą (bezpłatne) konto osobiste w banku. Lokatę możemy założyć, nawet jeśli byliśmy wcześniej klientami Meritum Bank (a przynajmniej tak twierdzą nasi czytelnicy). Jej czas trwania to 2 miesiące, kwota maksymalna to 10 tys. złotych.

Niestety 5% nie oferuje już Lokata Happy. Jej oprocentowanie w styczniu spadło do 4,5% czyli tylu, ile oferuje inny „klon” (bank z grupy Leszka Czarneckiego) – Getin Bank. Obie lokaty mają dużą zaletę – można je założyć bez zakładania konta, choć tylko raz (jako nowy klient Idea Bank bądź Getin Bank). Lokata Happy trwa 3 miesiące, Lokata na start o miesiąc krócej. Obie pozwalają na ulokowanie maksymalnie 10 tys. złotych.

Noble Bank: 4,25% na lokacie bankowej

Nieco mniej, bo 4,25%, oferuje kolejny z „klonów”. Tu na 2 miesiące możemy ulokować równo 200 tys. złotych. Konieczne jest założenie konta, choć jest ono darmowe po przelaniu 12 tys. złotych w danym miesiącu (co dla osoby z takimi oszczędnościami nie powinno być problemem).

Ostatnim bankiem, który przekracza 4% jest Smart Bank i jego Smart Lokata na powitanie. Zależnie od jej czasu trwania zgarniemy 4,4% (miesiąc), 4,2% (2 miesiące) i 4% na 3 miesiące. Kwota maksymalna to 10 tys. złotych.

4% daje w tej chwili tylko kilka banków: na lokatach mobilnych (Raiffeisen, Getin), na koncie oszczędnościowym Orange Finanse (przez 3 miesiące) oraz na Lokacie Bezkarnej w BGŻOptima. Ostatnią ofertę wyróżnia to, że pozwala na ulokowanie 20 tys. złotych (poprzednie tylko 10 tys.), możemy ją zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek, a dodatkowo zakładamy bardzo dobre konto oszczędnościowe (aktualnie daje 3%).

Nieco zawiłe 4% ma również w ofercie Getin Bank – z gwarancją oprocentowania do 2016 roku. Trzeba tu jednak posiadać konto osobiste, na które przelejemy pensje i dokonamy transakcji na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Więcej w prześwietleniu: Nawet 4% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank.

3,8% na Lokacie 125 dniowej w T-Mobile Usługi Bankowe

Świetne 3,8% oferuje T-Mobile Usługi Bankowe. Dlaczego świetne? Bo dostępne jest dla wszystkich klientów banku – nieważne czy konto założyli kilka lat temu, czy właśnie mają taki zamiar. Czas trwania to 125-dni, kwota maksymalna to 50 tys. złotych.

Bardzo dobre 3,7% oferuje również Lion’s Bank na Lokacie Prestige. To jednak oferta dla osób z zasobniejszym portfelem – lokatę założymy powiem dla kwot powyżej 100 tys. złotych, na 4 miesiące.

Na koniec warto jeszcze wyróżnić dwa konta oszczędnościowe: 3,3% zgarniemy na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium (dla posiadaczy Konta 360) do 30 tys. złotych. 3% zgarniemy natomiast na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima, do 100 tys. złotych (przy okazji zakładając Lokatę Bezkarną).

Jeśli przeoczyliśmy dobrą ofertę w okolicach (i powyżej) 3,5% – dajcie znać w komentarzach, dopiszemy :) Pozostałe lokaty i konta oszczędnościowe można znaleźć w naszym rankingu lokat – w postaci tabelarycznej.

Nie przegap!

Komentarze

 • Byłby to niezły phishing gdyby strona była fikcyjna.

  pc Odpowiedz
 • @karampuk

  7 dni od daty złożenia wniosku.

  ix.ou Odpowiedz
 • Prawdziwy-xyz a widziałeś bank smart, albo bossa bank? Maja lokatę internetowa na 4% i nie trzeba odwiedzać banku żeby ją założyć bo jest to lokata internetowa i jak nazwa wskazuje zakłada się ją przez internet!

  gobej Odpowiedz
 • z tego co jest napisane w sekcji „dodatkowe informacje” wynika, że można założyć więcej niż 1 lokatę, ważne, aby każda była na kwotę max 40tys. Ktoś może potwierdzić?

  JJ Odpowiedz
 • Dzwoniłem do banku, z informacji które mogą się przydać:
  1. Nie ma limitów na ilość wniosków,
  2. Weryfikacja wniosku trwa do 3 dni w tym czasie otrzymamy maila z nr konta do wpłaty środków.
  3. Na wpłatę środków mamy 7 dni, w tym czasie środki muszą zostać zaksięgowano na rachunku.
  4. Jest to świeża lokata, z rozmowy telefonicznej Pani poinformowała ze będzie aktywna do końca miesiąca.

  gobej Odpowiedz
 • gobej, dzięki za info. Zgadza się, jest 3 dni weryfikacji – prześwietliłem ofertę na ile się dało: Lokata Internetowa 4% bez limitów (aczkolwiek nie ma tu co prześwietlać, wygląda świetnie :))

  Michał Odpowiedz
 • Mają tą lokatę i chyba to jedna z lepszych propozycji na luty do inwestowania środków

  Michał M. Odpowiedz
 • Czy zakładając konto w Meritumbank z programu poleceń z trzeba być objętym ubezpieczeniem karty – zauważyłem, że we wniosku zaznaczamy taką opcję?

  H13 Odpowiedz
 • @H13 , też tak miałem ale do głowy nie brałem i żadnych kosztów z tego tytułu nie miałem. Śmiało z tą opcją Meritum zakładałem tylko ostatnio z tym Piasecznem jakieś skojarzenia miałem. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • czy w orange finanse mogę założyć 2 konta oszczędnościowe?

  kuba Odpowiedz
 • @kuba , możesz mieć razem cztery oszczędnościowe . Jedno na 4% i trzy na 1%. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Witam,

  Czy ktoś miał do czynienia z lokatą zakładaną przez Avive? Pewnie podobny produkt jak expandera aczkolwiek 5,4% do 20k na 2 miesiące to zawsze coś.

  https://www.aviva.pl/centrumfinansow/depozyt/2krok/?utm_creation=21

  Szymon Odpowiedz
 • To polisolokata, nie ma gwarancji BFG. Zastanawiałem się czy ją prześwietlać, ale najzwyczajniej w świecie nie chce tu opisywać ofert, z których sam bym nie skorzystał – choć ta oferta jest jeszcze „na krawędzi”, bo jest dość dobra/ryzykowna mimo wszystko i dla względnie niedużej kwoty (choć trzeba odbyć spotkanie).

  Michał Odpowiedz
 • Pisaliście może o koncie zyskownym idea bank i klonie mbankowego 4% do 3000 w eurobanku?
  Na marginesie, to idea bank zaktualizował sporo regulaminów wraz ze startem idea cloud, może o tym też napiszecie?

  rumburak1 Odpowiedz
 • Nie widzę od dłuzszego czasu na moim rachunku „odnowienia” mozliwosci zalożenia lokaty mobilnej w GB?
  Jak u was ?

  Romek Odpowiedz
 • Proponuję na 4% lokatę cloda tylko jest tam pod nogi jedna kłoda . A ile to % z 4 % na lokacie zostaje jak z jakiejś kwoty 10% na rorze zostaje ? Może na forum jakiś krzepki matematyk się znajduje i zaraz Nam to wyra..uje? Co to z pełnym wyrazem w środku z ch komentarz się nie publikuje ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • xyz, na szybko (nie zagłębiałem się dobrze w warunki): 0,90(90) kwoty zarabia 4%, reszta zarabia 0%. Średnie oprocentowanie wyjdzie więc 3,63(63)% czyli ciągle nieźle. Choć z tym zakładaniem konta bym się może jeszcze chwile wstrzymał… :)

  Michał Odpowiedz
 • Za info dziękuję ,choć już się nie wstrzymuję , bo chodzi o to, że już dawno temu wpadłem w to błoto. Tylko nie pojmuję czy ta lokata i nowe konto zyskowne starych klientów obowiązuje czy już się nie załapuję ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Starych raczej też, tyle tylko że muszą zyskać dostęp do idea cloud. A z tym może być ciężko, znając opieszałość tego banku…

  rumburak1 Odpowiedz
 • Gdyby się dało jakoś sensownie połączyć konto zyskowne+lokata cloud+pingpong (10% osad z lokaty) to jest to gra warta świeczki. Warunki k. zyskownego spełniam, bo mam starą wersję idealnego z wszystkim za 0 (jeszcze) i wystarczy mi 100zł kartą zabulić.

  rumburak1 Odpowiedz
 • Ostatnie zdanie w mojej poprzedniej wypowiedzi może mieć dla was duże znaczenie. Znając bank pośpiech może być niewskazany… :)

  Michał Odpowiedz
 • Tak ,wiem , pośpiech jest tylko wskazany przy łapaniu pcheł. To może jakiś info ile może potrwać ta chwila i który to bank będzie się do Nas przymilał ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Co w końcu z tą lokatą CLOUD? Warto zakładać czy jest jakaś lepsza alternatywa na ten dzień?

  Wernyhora Odpowiedz
 • Czy jest tu na forum jakaś osoba , która ma dostęp do tego nowego Jeana CLOUDA i chętnie trochę informacji o nim poda ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • 4%W orange jest do jakiej kwoty??

  bula Odpowiedz
 • Gdzie ulokować sensownie( poza Idea, Boś,Getin) bo już wykorzystane) większa kwotę na krótki termin. Mill odrzucam, bo gwarantują oprocentowanie do 28/02. Euronet tylko do 3000.

  bula Odpowiedz
 • W orange na początku do 25 z gwarancją na 6m dawali a za m-ąc się postarali i do 10 na 3m zjechali. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • bula, polecam T-Mobile, choć tam „tylko” 50 tys.

  I jedna poprawka: Millennium gwarantuje oprocentowanie przez 92 dni od chwili wpłacenia nowych środków. A na to masz czas do końca lutego. Innymi słowy możesz mieć to oprocentowanie mniej więcej do końca maja :)

  Michał Odpowiedz
 • Takie pytanie- może ktoś wie, czy możliwy jest podgląd on-line Smart Lokaty? bo mi się odnowiła, a chciałabym sprawdzić, na jakich warunkach etc. napisałam do nich 2 maile, ale cisza. ktoś wie, czy w ogóle jest możliwość założenia profilu i zalogowania się? wolałabym w ten sposób niż dzwonić na infolinię.

  dialam Odpowiedz
 • Dzięki admin. A to 4% to ror, czy oko??dla obecnych, czy nowych klientow. Coś mi się mobilnej strona nie ładuje i. nie mogę tego sprawdzić dokładnie.

  bula Odpowiedz
 • Na jednym rachunku w starym systemie jest już dostępna lokata cloda a na innym jeszcze nie . Ale na żadnym nie ma dostępu do założenia konta zyskownego . Czy ktoś już ma możliwość założenia lub założył to konto w starym systemie? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Lokata na otwarcie II w Noble jest na 4%

  kruczi Odpowiedz
 • kruczi, zgadza się, od 17.02.2015. Na stronie lokaty.livesmarter.pl jest od tego dnia jej aktualne oprocentowanie. Wpis był natomiast tworzony 1 lutego i zawiera dane z tego okresu :)

  Michał Odpowiedz
 • Czy jest tu jakaś osoba , która ma dostęp do nowego idea cloud jako nowy klient i ma już konto zyskowne ? Jeśli tak to niech napisze jak to wszystko się sprawuje. Ze starych klientów chyba jeszcze nikt nie został przełączony ? Może ktoś ma info kiedy to nastąpi? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Dziś uruchomiłem lokatę 4 % Smart na powitanie 3 m-ce.

  Ważne info. Mogą skorzystać „nowi”, którzy nie mieli lokaty w banku w ostatnich 3 m-cach.
  Ja miałem lokatę w maju 2014.

  Najlepiej zadzwonić na infolinię i upewnić się ( nie jest łatwo się dodzwonić ).

  Rob231 Odpowiedz
 • Lokaty od dawna nie mają sensu. Przy dużym kapitale to bardziej hale na sprzedaż, cała baza JARTOM i nieruchomości w dobrej okolicy. Ale to wszystko wymaga budżetu.

  kosik Odpowiedz
 • Wiele razy już czytałem o tym Jartomie i bazie nieruchomości. Jak to jest taki złoty interes to czemu ciągle chetnych szukają ?

  JohnSnow Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy