Najlepsze lokaty październik 2016

Jeśli ktoś ciągle zwleka z ulokowaniem swoich oszczędności na dobry procent, to być może nieco przekona go, że październik to miesiąc oszczędzania. Zdecydowanie mocniejszym argumentem jest jednak fakt, że od jakiegoś czasu każdy kolejny miesiąc to kolejne spadki oprocentowań lokat i kont oszczędnościowych w bankach. Choć stopy stoją w miejscu, to banki obniżają wysokość depozytów w celu zwiększania swoich zysków. Na szczęście wśród kiepskich ofert zawsze znajdą się takie, które pomagają realizować cele banku i automatycznie oferując klientowi więcej. Dobrym przykładem są tu lokaty mobilne, promujące bankowość w komórce czy tablecie. Tu z resztą mamy jedną z nielicznych zmian oprocentowania na plus: jeden z banków od dzisiaj płaci więcej na lokacie mobilnej (2,8% zamiast 2,7%), niż robił to do tej pory. Sprawdźmy więc który to ;)

Lokaty dla klientów otwierających konto (3,5% – 4%)

Tradycyjnie ranking najlepszych lokat zaczynamy jednak od ofert o najwyższym oprocentowaniu, które premiują status klienta. Status nie byle jaki, bo bardzo cenny, czyli status nowego klienta danego banku.

Tu możliwości są dwie. Pierwsza z nich to lokaty dla klientów zakładających nowe konto w danym banku. W tej chwili tego typu oferty (wszystkie do 10 000 zł) proponują Alior Bank, Plus Bank oraz mBank. Pierwsza z ofert daje 4% w skali roku na okres 2 miesięcy i zakładamy ją z darmowym Kontem Internetowym (choć można również z innymi – płatnymi). Druga oferta pozwala na identyczne oprocentowanie przez 1 miesiąc dłużej, jednak ma istotną wadę – obligatoryjną kartę do konta, która może kosztować 9 zł miesięcznie, jeśli nie wydamy 500 zł. Oferta mBanku daje natomiast nieco mniej, niż konkurencja (3,5%), jednak tu otwieramy eKonto bez opłat.

Dość ciekawą lokatę dla nowych klientów mobilnych ma również Eurobank. 3,5% na lokacie LOGujesz-LOKujesz uzyska każdy, kto założy depozyt w ciągu 7 dni od daty aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu (choć nie ma znaczenia, czy konto posiada od kilku dni czy kilku lat).

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3% – 4%)

Jeśli natomiast ciągle mamy taką możliwość, to zdecydowanie warto skorzystać ze świetnej lokaty dla nowych klientów bez konieczności zakładania konta w Idea Banku, czyli z Lokaty Happy. Choć z pozoru ciągle możemy tu uzyskać 4% w skali roku, to bank już dwukrotnie zmieniał tabelę oprocentowania i aktualnie zostawił taką opcję tylko dla wersji 2-miesięcznej lokaty. W pozostałych opcjach (1 i 3 miesiące) do zgarnięcia jest 3,5%, czyli ciągle dużo.

Warto dodać, że Lokata Happy pozwala na ulokowanie maksymalnie „tylko” 10 000 zł. Jeśli mamy więcej środków, to zdecydowanie warto iść w wariant lokaty z plusem – tam za nieco niższe oprocentowanie (3% w skali roku) otrzymamy możliwość ulokowania kwoty nawet 100 000 zł.

Ostatnia oferta z oprocentowaniem powyżej 3% bez zakłada konta osobistego czeka na nas w BGŻOptima. Tu na Lokacie Bezkarnej zyskać możemy 3% na okres 3 miesięcy do kwoty 100 000 zł, jednak lokatę możemy zerwać w dowolnym momencie i nie tracimy wypracowanych odsetek. Wraz z lokatą zakładamy darmowe konto oszczędnościowe, które również oferuje bardzo atrakcyjne oprocentowanie – aktualnie 2,5% dla kwoty do 150 000 zł.

Z informacji które posiadam wynika również, że za kilka dni zmieni się nieco oferta tego banku, więc być może jest to ostatni dzwonek na skorzystanie z tak atrakcyjnych warunków. Niestety szczegółów nie znam.

Lokaty mobilne (2,5% – 3%)

Jednymi z lepiej oprocentowanych lokat w kilku większych bankach są lokaty mobilne. Każda z nich jest jednak inna: w Banku Millennium możemy mieć jedną lokatę, ale zakładać ją cyklicznie, na dodatek podwyższając oprocentowanie o 0,25 pp dzięki rozszerzonej rzecywistości; w Getin Banku – skorzystać z oferty tylko raz; w Credit Agricole – bez limitów, ale w zamian za zamrożenie pieniędzy na okres trzech lat – inaczej oprocentowanie jest zwyczajnie słabe. Z resztą to właśnie w tym ostatnim banku oprocentowanie lokat poszło w górę – ciekawe, czy właśnie o nim pomyśleliście czytając wstęp? :-)

Lokaty bez warunków

Ostatnia część wpisu to lokaty bez spełniania dodatkowych warunków, które założyć możemy niezależnie od wysokości kapitału ani statusu nowego klienta w danym banku. Tu jednak tradycyjnie pojawia się problem, bo wysokość oprocentowania jest dość niska. Nawet, jeśli pojawiają się perełki, to dość szybko znikają – jak na przykład ostatnia Lokata Tylko Teraz w Idea Banku na 2,75% – niezależnie od tego czy mamy konto w tym banku, czy nie. Aby być informowanym o tego typu ofertach warto śledzić nasz newsletter – wysyłany jest sporadycznie (około raz na tydzień), ale dzięki niemu nie przegapicie żadnych dobrych ofert bankowych.

Alternatywnie ciągle przypominamy o dwóch podstronach, na których znajdziecie ciągle aktualizowane rankingi lokat: w postaci długiej listy najlepszych lokat na lokaty.livesmarter.pl oraz w postaci wyszukiwarki lokat z możliwością niemal dowolnego filtrowania wyników na depozaur.pl. Ostatnia z resztą rozdzieliliśmy sekcję lokat od kont oszczędnościowych, które są pod osobnym adresem.

A może konto oszczędnościowe? (2,5% – 3%)

A jeśli już mowa o kontach oszczędnościowych – tam do zgarnięcia jest w tej chwili całkiem sporo. Oprócz konta oszczędnościowego BGŻOptima (2,5% do 150 000 zł), o którym wspominaliśmy przy okazji Lokaty Bezkarnej, sensowne oprocentowanie na sensownych warunkach oferują jeszcze przynajmniej trzy banki.

2,8% do 100 000 zł przez pierwsze 4 miesiące przygotował dla nowych klientów Getin Bank. W zamian musimy założyć darmowe konto osobiste. Mamy jednak również do wyboru wersję bez konta osobistego – wtedy zarabiamy 2,5% w skali roku. Promocyjne konta można zakładać tylko do końca października!

Identyczne oprocentowanie bez ograniczenia co do czasu trwania oferuje również Idea Bank. Tu warunki są nieco bardziej skomplikowane i obowiązują tylko dla kwoty do 10 000 zł: bank nalicza tak wysokie oprocentowanie w momencie, kiedy na konto osobiste wpłynie miesięcznie 1000 zł oraz wydamy kartą 100 zł.

Równie dobrym rachunkiem co konto oszczędnościowe w Getinie i BGŻOptima jest produkt Banku Millennium. Tu na 2,7% możemy ulokować nawet 100 000 zł, a promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące od ulokowania środków. Co ciekawe po zakończeniu naszego promocyjnego okresu zazwyczaj trzeba poczekać maksymalnie kilka tygodni na nową edycje identycznej promocji dla nowych środków. Sam ostatnio trzymam sporo środków właśnie w Banku Millennium, bo oprócz 2,7% na koncie oszczędnościowym zarabiam również 3,25% na Lokacie Mobilnej, a jako nowy klient mógłbym zgarniać nawet 360 zł moneybacku.

Lokaty z premią (powyże 5%!)

Na koniec przypominamy o dwóch nietypowych ofertach, które po kilku optymalizacjach pozwalają zarobić dużo więcej, niż wynosi średnia rynkowa.

Konkurs Lokata plus premia

Po pierwsze Lokata Plan Depozytowy na 130 dni w Toyota Banku, która oferuje 2,5% w skali roku, ale jeśli założymy ją w odpowiedni sposób, to zgarnąć możemy dodatkową premię w wysokości 50 zł (obecni klienci) lub 100 zł (nowi klienci). Do tego możliwość polecania oferty znajomym oraz konkurs, w którym do zgarnięcia jest kolejne 50 zł. Oferta trwa tylko do 9.10.2016, więc warto się śpieszyć! Szczegóły w osobnym wpisie: 100 zł za założenie lokaty 2,5% w Toyota Bank.

Druga z ofert to ciągle aktualna promocja polskiego Deutsche Banku, który w zamian za lokowanie od 1200 zł do 5000 zł rocznie dokłada od siebie od 100 do 500 zł, dzięki czemu zarabiamy nie tylko na odsetkach, ale głównie na wypłacanej premii. Oferta nadaje się więc bardziej na bezpieczny plan systematycznego oszczędzania, niż na typową lokatę. Szczegóły we wpisie: Lokata 500+Premia, czyli nawet 5,7% na lokacie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Bank Pocztowy drugi raz odnowił od 1 października oprocentowanie promocyjne 4,00% do kwoty 5 000 zł dla Pocztowego Konta 500+ ( konieczny wpływ min. 500 zł świadczenia z Programu „Rodzina 500+” ).

  Nie ma tego w wykazie lokat LiveSmarte.
  Może warto dodać ?

  Bogdan Odpowiedz
 • Chyba jest jakiś błąd przy opisie lokaty mobilnej w WBK. Nie max 10 tys. – tylko do 20 tys. i nie na 12 mc tylko na 4mc.

  [email protected] Odpowiedz
 • CA podniosło z 0,3 do 0,5 % dodatkowe oproc. lokat zakładanych mobilnie . To ile właściwie wynosi te oprocentowanie , ktoś sprawdzał ? Jest przez to jakieś korzystne w porównaniu do innych banków ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ja prognozuję, ze bezkarna poleci na łeb na szyję, a KO też spadnie, cóż ale to takie moje prognozy;), na serio to może być nieciekawie z bgzoptima.

  Miks Odpowiedz
 • Jak patrzę na oprocentowanie to mi się słabo robi. Bo czy dałbyś na przetrzymanie np sąsiadowi 1000zł, by po trzech miesiącach oddał Ci Twój tysiąc i dodatkowo całe 5.58 złotego. A tyle daje bank przy 2,8%.

  Michał Odpowiedz
  • Michał, generalnie takie kwoty daje się na lokaty/konta oszczędnościowe bardziej aby nauczyć się dobrego nawyku. Wtedy nie ma aż tak dużego znaczenia czy będzie to lokata 2,8% czy 0,8%. Sam tak zaczynałem.

   Ale przy kwotach rzędu 10 000 zł czy 100 000 zł przecinek się przesuwa i robi się nieco przyjemniej. No i tu mam gwarancję BFG, z sąsiadami to różnie bywa ;)

   Michał
  • No coz, to kwestia podejscia. Jeden woli bezuzyteczny 1000 zl miec przy sobie przez 3 miesiace, a drugi taki tysiac polozyc w bezpieczne miejsce i dostac za to monete na paczke chipsow:) Nie wiem nad czym dywagowac, rachunek jest prosty.

   hm
  • Ja właśnie jako małolat zaczynałem od tysiaka ciesząc się z darmowej paczki chipsów, aby aktualnie mieć miesięcznie na opłatę telefonu, internetu, fryzjera i jeszcze na jakieś bro starczy ;) Liczy się właśnie wyrobienie nawyku.

   specu
  • A ile zarobi bank pożyczając TWÓJ 1.000 zł sąsiadowi na 3 m-ce?

   broker
 • Mobilna w Getinie tylko z kontem osobistym :-(

  qq Odpowiedz
 • @admin chyba jest blad z ta lokata mobinla bo:
  „Oferta dostępna jest w placówkach bankowych i serwisie telefonicznym CA24, na łączną kwotę do 100 000 zł” a nie bez limitu.
  Wazne jest takze ze
  „Nowe środki – środki, które stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie Klienta na dzień 31.08.2016 r. ”
  czyli jesli ktos mial 10 000 na lokacie mobilnej 3% (promocja o ktorej pisales) to pewnie nie dostanie 2,8% a troche mniej

  Anna Odpowiedz
 • Ja dziś założyłam konto w Getin Banku, oferta bardzo dobra uważam :) 2,8 % na koncie oszczędnościowym do 100. 000 zł, super :)

  Irka Odpowiedz
 • I mamy kolejną obniżkę oprocentowania w Getinie:
  – Lokata na nowe środki – 2,2%
  – Lokata rentierska 2,5% lub 2,6%

  Lokata Odpowiedz
 • Trzeba napisać że wpłacając 100 do Millenium to możemy je wybrać w ciągu dopiero 2 dni, limity po 50 na dzień. KO nie jest wcale takie super liczenie salda nowe środki stare też jest tu popularne. Dla 0,2-0,5% nie warto robić takich kombinacji, ale każdy robi jak umie i chce.

  misiek Odpowiedz
  • To nie tak… limit 50k jest to limit dzienny zlecanych operacji. Możesz w dniu X zlecić przelew na dzień Y, a następnie w dniu Y też zlecić przelew na 50k. Tym samym w dniu Y z banku wyjdzie 100k, tyle że w dwóch transzach.

   wojtekkkkkkkkkkk
 • Ktoś już się dowiedział jakie będzie i do jakiej kwoty nowe oproc. w Mille na koncie oszczędn. ? Bym sam się dowiedział w oodziale ale trzeba by konie zaprzegac . Proszę o szybkie info jak ktoś już coś wie . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Smart od 5.10.2016 daje 2,4% na 3 miesiące dla nowych środków, a więc nieco wyżej niż na nowe środki w Getinie.

  Fabian Odpowiedz
 • O co chodzi z tą graniczną datą w koncie oszczędnościowym Millennium?
  Bo to dzisiaj, a ja tam mam 10k z lokaty (dziś się skończyła).
  Ale to są pewnie stare środki, nie?
  a z innego banku kasy też w sobotę nie przeleję…
  Więc nie ma opcji, żeby się na to załapać?
  Nie mogę np założyć tego konta dziś, a w poniedziałek przelać tam kasę?

  Ziom Odpowiedz
  • Z innego banku nie przelejesz??? Chyba — do innego, żeby w Millennium wyzerować.
   Jakiego konta założyć nie możesz???

   Jeśli Twoje dzisiejsze saldo w Millennium wynosi 10 k, to promocyjne oprocentowanie ko będzie dotyczył kwoty ponad to 10 k, np. przy 50 k tylko 40 k. Ale czy ta Twoja lokata 10 k to nie była przypadkiem lokata mobilna? Ta ciągle jest korzystniejsza od ko, jeśli 10 k na niej umieścisz, a na oszczędnościowym np. 50 k — to 10 k będzie sobie ładnie procentowało na mobilnej, a na ko już całe 50 k będzie objęte promocją (bo w sumie będzie 60 k, z czego 50 k to nowe środki).

   Don Quijote de la Mancha
  • To już nieistotne, ale chodziło mi o to, że mam 10k w millennium (po lokacie) i 10k w innym banku.
   Czy mogę konto oszczędnościowe założyć dla:
   – tych środków po-lokacie? (chyba nie są nowe)
   – tych środków z innego banku, które wpłyną, ale dopiero w poniedziałek (po dacie 8.10)?

   Ziom
  • Właśnie trzeba było te 10 k z Millennium wylać, żeby po wlaniu w poniedziałek (albo i dziś jakimś ekspresem) stały się nowe. Ale jeśli ich nie potrzebujesz mieć bieżąco dostępnych, to najlepiej założyć lokatę mobilną (na stare 10 k), a nowe dać na oszczędnościowe — już przy promocyjnym oprocentowaniu.

   Don Quijote de la Mancha
 • W BGZOptima od dzisiaj nie ma lokaty 2.5% na koncie oszczednosciowym

  rychu Odpowiedz
 • Jest kolejna edycja ko w mille :)
  Akurat na początku miesiaca skończyła mi się mobilna i 92 dni na ko.
  Jeśli dobrze czytam regulamin to mogę wrócić ponownie na przyzwoity procent.
  Póki co uwielbiam ten bank.

  31 śmierdzących skarpetek Odpowiedz
  • Jak dobrze rozumiem, warto wyczyścić konto przed 7 stycznia, aby móc załapać się na ewentualną następną promocje ?

   Don Pablo
  • Exactly!

   Don Quijote de la Mancha
  • Tym razem okres promocji trwa aż 90 dni ! Wcześniej było zazwyczaj 48 dni, choć zdarzały się odstępstwa od tej reguły. Wniosek z tego płynie taki, że zawsze na weekend końca promocji trzeba wypłacać środki z konta – bo może się zdarzyć, że po wygaśnięciu promocyjnego oprocentowania, na kolejną promocję trzeba będzie czekać np. 2 miesiące.

   [email protected]
 • W IB pokazała się dzisiaj tj. 11.10.2016 kolejna lokata Bezkonkurencyjna – 3 -m-ce – 2,25% i 5 m-cy – 2,50%. Według mnie jednak „Konkurencyjna”.

  Grażka Odpowiedz
 • Analogicznie jak we wrześniu – od dzisiaj tj. 13.10.2016 IB wprowadza kolejną lokatę „Tylko teraz”- 2 m-ce – 2,75%

  Grażka Odpowiedz
 • O dzisiaj tj. 18.10.2016 IB wprowadza kolejną lokatę „Oby do wiosny” 6 m-cy – 2,35%- nisko choćby w porównaniu do „Bezkonkurencyjnej”

  Grażka Odpowiedz
  • Grażka, ale dowaliłaś z tą lokatą :))) Ja od siebie dodam, że dla koneserów PKO od wczoraj wprowadził lokatę na 0,8 % :))
   A tak na poważnie „Tylko Teraz” trwa w najlepsze i pewnie pozostanie, bo lada chwila zaczną się kończyć lokaty „GO” też na 2,75%. Niestety ja w tym rzędzie oprocentowania koneserem nie jestem, więc passuje :)

   jacck
  • @jacck

   coraz bardziej mnie intrygujesz, wiemy, że poniżej 3% depozyt dla Ciebie nie istnieje, ale zdradzisz nam zatem gdzie lokujesz wolne środki skoro depozyty na 3% i więcej właściwie nie istnieją, a jeśli są to można z nich korzystać tylko raz. Podzielisz się swoją tajemną wiedzą?

   Lokata
  • @Lokata, jasne :) Konta oszczędnościowe, $, €, Na walutach jeszcze nigdy nie straciłem, W czasach hiperinflacji to było jedyne zabezpieczenie kapitału, poza metalami oczywiście, dziś metale są zbyt ryzykowne… Zamrażanie kasy na lokatach poniżej wymienionej cyfry uważam za „nieetyczne :)” i nieopłacalne, ale każdy ma prawo robić jak uważa, są i tacy, którym 0,8 nie przeszkadza.

   jacck
  • Dzięki @jacck, ale pozwolę sobie zauważyć, że konta oszczędnościowe są poniżej 3%… co do reszty to rzeczywiście może być jakaś alternatywa :)

   Lokata
  • oczywiście, wiem, ale KO to gotówka dostępna w każdej chwili, coś w peelenach posiadać też trzeba :). Mogą zdarzyć się rodzynki lokatowe, albo ciekawe okazje inwestycyjne (nie mylić polisami, obligami forexami itp).Zauważ, że KO oscylują praktycznie w granicach dobrych lokat 2,2-2,8 %. Przy lokowaniu na KO w zasadzie dolnej granicy odsetkowej nie mam, choć przyzwoitością jest minimum 2%.

   jacck
 • Od dziś w SKOK Nike Złota Lokata: 6 m-cy, 3% oprocentowanie stałe.

  Waldemar Odpowiedz
  • SKOK ?!! buhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha !!!!

   jacek ka
  • jak jest BFG to ryzyko żadne..oczywiście do równowartości 100 tys Euro

   JJ2010
  • >>>jest BFG to ryzyko żadne

   SKOKi i Banki mogą upadać ale nigdy nie upadnie kilka jednocześnie.
   Fundusze zgromadzone w BFG zapewniają w 120 % pokrycie zgromadzonych depozytów.
   A zarząd komisaryczny jest wprowadzony w jednym SKOKu.

   Prawda czy fałsz ?

   Bogdan
 • 29 listopada 2016 przypada Dzień Darmowej Dostawy. Listę sklepów internetowych biorących udział w akcji można znaleźć na stronie organizatora.

  [email protected] Odpowiedz
 • Bogdan to co napisałeś to ewidentny fałsz.
  1. Zawsze mogą upaść jednocześnie i banki i SKOK-i. Ostatnimi czasy Skok-i niestety ale padają jeden po drugim a dodatkowo upadł jeden bank/ BS Wołomin/.
  2. BFG nie ma pieniędzy na pokrycie wszystkich depozytów w bankach i kasach.
  120% to liczba wyssana z palca. BFG dysponuje łącznie/ z bieżącymi spłatami kredytów z upadłych skoków i banku z Wołomina/ kwotą ok. 12-15 mld pln a depozytów w Polsce jest wiele, wiele więcej.
  3. Zarządy komisaryczne są w kilkunastu Skokach jednocześnie.
  Bogdan nie jesteś trollem?

  Waldemar Odpowiedz
 • Do jacck
  Obyś złym prorokiem był.

  Waldemar Odpowiedz
 • 3% na hallołinowej lokacie w Idea Banku, wreszcie można milion spożytkować :D

  Artur Odpowiedz
 • szkoda, że 1 miesiąc. I co zrywać tylko teraz i opłacac halloween ? beka

  Barti Odpowiedz
 • to było bardziej retoryczne. Dzisiejsze lokaty zerwałem i przekonwertowałem na Haloween …te z zeszłego tygodnia zostały bo się nie opłaca. Te dzisiejsze zerwałem bo kończyłyby się w Boże Narodzenie a to też kiepski scenariusz. Zobaczymy za miesiąc…:)

  Barti Odpowiedz
  • E tam. Pojawi się z pewnością jakaś Świąteczna/wigilijna/bożonarodzeniowa.
   Ew. Standardy: bk, tt, czy GO, albo jak tam się bankowcom umysli.

   31 śmierdzących skarpetek
 • KO BgŻ Optima spadło z 2,5% do 1,5% ??? ostro !

  [email protected] Odpowiedz
 • No i mamy kolejną lokatę na 3,00% – mowa o IB – lokata Jesienny sejf na 3 m-ce

  Grażka Odpowiedz
 • Niezwykła ósemka jest 3,08%, jak ktoś nie może lokować na dłużej

  Lokata Odpowiedz
 • Idea pomału się rozkręca – złapie trochę depozytów zwłaszcza że BGZOptima usiadła na całego

  Grażka Odpowiedz
 • Admin możesz coś napisać o tej lokacie na 3,08

  Waldemar Odpowiedz
  • Wyręczę @admina. Lokata na 3,08% to lokata odnawialna na 8 dni kalendarzowych o stałym oprocentowaniu. Oferuje najwyższy zysk przy jednocześnie najkrótszej gwarancji utrzymania oprocentowania. Jeśli masz wolne środki i przykładowo za 1,5 tygodnia musisz z nich opłacić np. jakieś rachunki to opłaca się skorzystać z takiej lokaty. Jeśli masz wolne środki i nie będziesz ich potrzebować przez najbliższe 3 m-ce to lepszym wyborem jest jesienny sejf.

   Lokata
  • Dokładnie tak, dzieki :)

   Michał
 • być może to chwilowe, ale próbowałam założyć niezwykłą ósemkę i teraz nie jest dostępna

  go Odpowiedz
 • Coś mi się zdaje , że od początku miała być na 2,08% tylko coś im wcześniej nie wyszło . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • W Millennium lokata mobilna poszerzona o RR już tylko 2,75+0,25% /RR/. Bryndza.

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy