Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – sierpień 2023

Przed nami kolejny miesiąc, a to na blogu oznacza przegląd najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy więc, gdzie ulokować swoje środki w sierpniu 2023.

8,6% + 8,25% w Nest Banku + do 500 zł premii

Najwięcej na ten moment, bo aż 8,6% w skali roku, oferuje Nest Bank na swojej Lokacie Witaj. Ta oprocentowana jest na 8,6% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w wersji 3-miesięcznej) do 50 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Warunki pokrywają się z programem poleceń oraz z ofertą na start, dzięki której zgarniemy dodatkowo do 500 zł premii.

8,25% do 50 000 zł dostępnie jest dodatkowo na koncie oszczędnościowym Nest Banku. Oferta dostępna jest dla osób, które zakładają pierwsze takie konto i jest ograniczona czasowo – 90 dni od jego założenia.

8% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 8% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na lokatch standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

8% na koncie oszczędnościowym i 7,5% na lokacie w VeloBanku

8% do 300 000 zł (i 6% dla kolejnych 100 000 zł) oferuje VeloBank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 14.07). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

7,5% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 2-miesięcznej. W wersji 3-miesięcznej i półrocznej zgarniamy już „tylko” 7 i 6,5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 3 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 14.07.2023.

7,9% w ING Banku

7,9% dla nowych klientów banku oraz 7% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

7% do 100 000 zł w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Zyskamy tam 7% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 27.07.2023. Okres oprocentowania wynosi 60 dni, a kwota maksymalna to 100 000 zł.

4 – 7% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 28.07.2023). Premiowane jest maksymalnie 200 000 zł przez okres 90 dni. Problem w tym, że wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 4%.

7% w Pekao

7% na pół roku oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A.
Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 6 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

7% na lokatach Banku Facto

7% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia 7% na 3-, 6-, 9- i 12-miesięcy. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

7% + 450 zł w Alior Banku

7% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 300 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 10.07, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. Oprócz tego bank wymaga od nas wykonywania min. 5 płatności kartą (stacjonarnie) na dowolne kwoty miesięcznie – inaczej oprocentowanie spadnie do 5%.

Oprócz tego czeka na nas również 450 zł na start za założenie konta osobistego.

6,9% na IKO + do 6% na lokatach w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 6,9% do 100 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 3,9%. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

7% zyskamy natomiast m.in. na kwartalnej Lokacie Plus, a 6,3% na 200-dniowej Lokacie Sprint.

7% z kontem oraz 6,5% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie 4-miesięcznej zarobimy 6,5% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 31.07.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 7% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • I w rankingu kont oszcz. też do poprawy.

  Bolo Odpowiedz
 • VeloBank ma darmowy tylko pierwszy przelew wewnętrzny z EKO w miesiącu, potem 9,00, zł

  Dario Odpowiedz
  • Zmień stare EKO na nowe EKO, to wszystkie wewn. będą darmowe

   Ja123
  • Dla nowszych kont to nie jest prawda – wszystkie darmowe.
   ” Wszystkie przelewy na Lokaty w Banku z Kont Oszczędnościowych oraz przelewy wewnętrzne przez Bankowość Internetową i Mobilną z Konta VeloSkarbonka oraz z
   Elastycznego Konta Oszczędnościowego (otwartego od 6 lutego 2023 r.) nie wliczają się w limit darmowej pierwszej operacji w miesiącu kalendarzowym”

   Bolo
  • ciekawe, tam konwersji nie widze tego konta oszczednosciowego na „nowe”
   czyli co ? wywalic stare i zalozyc jeszcze raz konto oszczednosciowe tak ? i wtedy przelewy wlasne no limit miedzy kontami bez kosztow?
   hmm warto czytac komentarze jednak :) czekne przyda mi sie za okolo 1,5 miesiaca w praktyce :)

   Marcin Chrzanowski
  • Sekcja Wnioski a potem zdaje się Obsługa…
   Lub Wioski – Produkty banku – tam kliknij Elastyczne Konto Oszczędnościowe i szukaj informacji w stylu „zmień na nowe EKO”

   Ja nie widzisz nic, można zadzwonić do nich i zmienić stare na nowe przez konsultanta

   Ja123
  • Potwierdzam, jest możliwość zmiany. Wnioski>Obsługa>Oszczędzanie>Zmiana pakietu konta oszczędnościowego. Pytanie tylko czy jak mam aktywną promocję to czy zmiana tego konta nie wpłynie na usunięcie jej?

   specu
  • odradzam modyfikacje w trakcie trwania lokaty
   velo jeszcze nie podapadl ale widzialem efekt kolegi w tym dziwnym credit agricole
   kazda mozliwosc na szkode klienta jest na zysk banku a nie twoja
   odczekaj jesli mozesz bo szkoda zachodu z reklamacja, ja juz na tyle stary jestem ze z zasady najpierw zlotowki pozniej dyskusja, inaczej jestes jakby sztuka miesa do
   „…. o zapomnialama panu wsponiec ale jesli pan odezwie to sorry zadnych zlotowek nie bedzie” :) tak to polityka bankow nie inna niz nasz wiec odradzam przed wyplata :)

   Marcin Chrzanowski
  • @specu Zmienić stare eko na nowe eko należy dopiero po zakończeniu promocji na koncie. W przeciwnym razie stracisz promocję.

   Jarosław
  • rozsadna opcja, lubie rozsadek :)

   Marcin Chrzanowski
  • kurcze ja to jestem raczej wrzeod na dupie ale nie planowalowme nikogo niesc ku klesce :)

   matko bosko korzuchosko, wolaem prawde mowiac bysicie posluchali nieco rozsadniejszsyzxh ludzikiow ode mnie jacek lempart artur wisniewski :) wiem wiem dziady to juz adam mickiewcz wydal :D ale czy ja wiem :)

   Marcin Chrzanowski
  • dle mnie to najbardziej uroczy osobe ktore mialem przyjemnosc w zyciu spotakc nie zadne dziady :) maja 10 razy wiecej energii niz ja i mneij wiecej 10 milinow razy wiecej kompetencji co nie nie jest problem araczej okazja :)
   zalecam wrecz :)

   Marcin Chrzanowski
  • zapewniam ze to nie jest zadna paltna subkdrybjca zapenie sie wrecz wkurza ze jakis tam chrzanowski twierdzilo ale zbyt nierozsadnie oni by to uzasadnili lepiej i tak dalej :)
   takze tak to prywatna opinia i wylacznie moja :)

   Marcin Chrzanowski
  • sa spoko wystarczajaco zeby z nimi porozmawiac
   na szczescie im mniej tym mniejszy tlok :) takze nie widze powodow do pospiechu :)
   sam bym chcial z nimi porozmawiac wiec nie ma co na sile :)

   Marcin Chrzanwoski
  • oczywiscie dlugi wecant :)
   luz prawda jest taka ze do jakies tam kwoty mozna sie cackac z tymi zlotowkami miedzy bankami nie wiem do 400 tys nawet jak ktos sie uprze i dobrze rzezbi to moze i do 800 tysi jesli dobrze zongluje ale w praktyce to nie, tak na prawde raczej w formie rozrywki, ja nie mam jeszcze az takiej kwoty do zarzadzania ale duzo wczesniej rozwazylbym jednak jakies alternatywy albo inaczej zostawilbym pewna kwota dla aktwynej zabawy ale jesli bylby jakis przesyt to chyba warto skorzystac z uslug lub jesli nie chca kasy to wrecz doswiadczenia profesjonalistow w tej dziedzinie :) stad moja opinia :) i przepraszam o 2 drugiej w nocy nie powinienem uzywac klawiatury :) zatem przepraszam

   Marcin Chrzanowski
 • BTW w Velo przy przelewie do innego banku pieniędzy, które wcześniej były na EKO, proponują lokatę na 7% na 4 ms oraz lokatę na 6,5% na 2 ms.

  ann@ Odpowiedz
 • sprawdzilem, nie mam tam info o „zmień” lub „eko” tylko zaloz nowe to jedyna opcja
  i w przegladarce i w telefonie ale spoko
  pamietam, ze testowalem te wyplacanie za free bo to byla kwestia sporona kilka miesiecy temu, wiec ostatniego dnia miesiaca robilem test wyplaty i chcieli 9 pln za druga
  ale skoro mowicie, ze jest opcja to nie mam powodow wam nie wierzyc
  dzwonic mi sie nie chce nie lubie byc 17 tysiecy 152 w kolejce mam kiepska cierpliwosc do tych rozwiazan :) mysle, ze prosciej mi zlozyc wniosekosie o zamkniecie i drugi a zalozenie nowego bo oba wnioski sa dostepne w wersji online :) przypuszczam ze oba od reki :)
  dzieki wogole za info, wlasnie dokladnie po to warto rozmawiac, zeby zycie bylo odrobine mniej skomplikowane :) dzieki to mega przydatna informacja ! :)

  Marcin Chrzanowski Odpowiedz
 • Lokaty standardowe w Inbanku działają już od 1000 a nie 5000.

  Arek88 Odpowiedz
 • Oprocentowanie lokat w InBanku spadło od 9.08.2023.r, już nie ma 7,00% tylko 6,65% na 6M :(

  Anulka85 Odpowiedz
  • mbank 6,8% KO, VELO 8% KO 7.5% lokaty, ING 7,9% KO wiec po co lokata w jakims zagramanicznym banku?

   Krzychoooo
  • ING 7,9% niestety tylko dla całkowicie nowych klientów, dla starych 7%

   pytanie
  • mysle ze jak zamknalem konto ING w maju i teraz otwieram to 7.9% jest – nawet to widac na koncie ale oczywiscie kazdy bank ma warunki niestety, albo sumy, czas, status klienta albo jakies gowna typu 5x karta

   Krzychoooo
  • Ja zamknąłem rok temu i mi pokazuje 7% (w aplikacji) :(

   Dobcio
  • To nie wiem jak to mozliwe, mam do 100 7,90 i do 200 7,90 a powyzej 1,5%. Kilka mc temu mialem promke 8 do 400k. Zamknalem jak tylko bonusy wpadly i 4 dni temu wrocilem.

   Krzychoooo
  • Jak sie nie zamknie razem z kontami aplikacji i dostepu www to ING traktuje nas jako starych klientow, czyli 7%. Trzeba zamykac wszystkie kanaly dostepu, nie tylko konta.

   smo
 • Trudno wyczuć kiedy liczone jest saldo początkowe w ing. Czy mógłbyś podawać takie info jak kiedyś z Millenium? :)

  bbc Odpowiedz
 • Jakieś przecieki z Nesta jak długo obecne warunki będą utrzymane ? Jak bardzo sie spieszyć z zakładaniem konta:)

  KaBe Odpowiedz
  • Teoretycznie do 30 września ale też czuje że mogą skrócić :(

   Dobcio
  • Już lekko obniżyli. Jest 8,1 % na ĶO

   g.romek
  • tak widzialem wczoraj, tez szukam czegos co nie bedzie poniezej 8 za miesiac, czekam tak naprawde na decyzje velo jesli obniza 21 to pewnie uzyje nesta przed czasem choc nie mam jakos szczegolnie pozywtywnych doswiadczen z tym bankiem to nie nazywalo sie 15 lat temu fm-bank przypadkiem, alternatwa jest rozlozenie zlotowek w kilku lokalizacjach tez to rozwazam, no co zrobic czasy nie rozpieszczaja :) , czesc wolnych zlotowek taka ma pozostac nie mozna ich zamrozic bo to wbrew strategii :)

   Marcin Chrzanowski
 • Ktoś może już ma cynk lub może się dowiedzieć co będzie w Pekao po 16.08. na KO ? Jaka stawka na 6 m i do jakiej kwoty ? Zrobił bym to sam ale konie ze stajni nie chcą wyjść. Jak ktoś wie to proszę o pilne info ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • 7,0% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym do wysokości kwoty 100.000 zł przez 5 miesięcy od otwarcia konta. Promocja obowiązuje do 2.11.2023 r.

   g.romek
  • Już 2 sierpnia mieli gotowy regulamin a tyle czasu ukrywali go przede mną . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Ktoś ma najnowsze wieści z FACTO tzn dają coś za odstąpienie przelewu po zakończonej lokacie?

  jojo Odpowiedz
  • W poniedziałek skończyły mi się dwie lokaty w Facto i przy przelewaniu kasy niczego mi nie zaproponowali.

   MB
  • A jaką kwotę przelewałeś? Pamiętam, że w Facto wcześniej dawali propozycje tylko przy bardzo dużych kwotach.

   Ewa1
  • Otóż to. Z tego co pamiętam miń. 50 000

   jojo
  • Akurat w Facto miałem bardzo małe lokaty, każda po 5 000 zł, więc może dlatego nie dostałem żadnej propozycji…

   MB
 • @jojo: i nic w Facto się nie zmieniło, czyli propozycja jest od 50 tys. Korzystać póki jest.

  Duris Odpowiedz
 • @Duris
  A ile oni/ Facto/ dają na utrzymaniowej?

  Beata2 Odpowiedz
  • 8% jest przy 3 lub 6 miesiącach. Niestety dzisiaj poinformowali, że końcem miesiąca to zostanie wycofane.

   Duris
  • Uprzejmie informujemy, że z upływem dnia 31.08.2023 r. przestanie obowiązywać akcja promocyjna: „Lokata Facto w promocji”.

   Zakończenie Promocji nie dotyczy Klientów, którzy już do niej przystąpili lub przystąpią przed dniem jej zakończenia, tj. do 31.08.2023 r. aż do godziny granicznej zakładania Lokat.

   www2
 • Co tam obecnie velo daje na zawrotnych?

  Zet Odpowiedz
 • Dostałem przed chwilą e-maila że z upływem 31.08 Facto rezygnuje z „Lokata Facto w promocji”. Nigdzie na stronie Facto nie mogę tej promocji znaleźć, ale na innych stronach warunki (lokata 6m, kwota od 50 tyś, oprocentowanie 8%) wskazuje że to chyba chodzi o te „zawrotne” lokaty jak się próbuje przelać dużą kwotę. Może to ktoś potwierdzić?

  pytalski Odpowiedz
  • Potwierdzam. Bardzo zła wiadomość ….. Kończy mi się lokata na początku września i nie zdążę już skorzystać …. I gdzie ja teraz znajdę 8% na lokacie :-(

   awosz
  • U mnie też kończą się we wrześniu i już kolejne na 8 nie założę …

   Duris
  • A czy działa to jeśli przeleję jakąś kwotę (odpowiednio dużą) i będę tego samego dnia chciał przelać się z powrotem to czy wtedy się to zaproponuje czy to działa tylko i wyłącznie wtedy jeżeli skończy się jakoś lokata? Ktoś próbował?

   www2
  • @awosz: „Potwierdzam. Bardzo zła wiadomość …. gdzie ja teraz znajdę 8% na lokacie :-(”

   To chyba reakcja na przewidywaną obniżkę stóp i ostatni ruch NBP z przeniesieniem najbliższych posiedzeń RPP.
   „Najbliższe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) odbędzie się 28 sierpnia …Według wcześniejszego harmonogramu to jednodniowe, niedecyzyjne posiedzenie RPP miało się odbyć 21 sierpnia. Zmieniono też termin wrześniowego posiedzenia z 5-6 na 12-13.”
   https://tvn24.pl/biznes/pieniadze/stopy-procentowe-2023-rpp-zmienia-date-wrzesniowego-posiedzenia-7296789
   I chyba we wrześniu obniżą stopy a przesunęli termin aby lepiej dotarło do wszystkich kredytobiorców.

   Jednodniowe, niedecyzyjne posiedzenie RPP odbędzie się 28 sierpnia – podano na stronie NBP. Następnie zakomunikowano także zmianę terminu kolejnego, decyzyjnego w sprawie stóp procentowych posiedzenia. Odbędzie się ono 12-13 września, czyli tydzień później niż pierwotnie planowano.

   yosa
  • wiec da sie przelac i zalozyc 8% w facto ;) jakby ktos chcial ;)

   www2
  • 3m lub 6m ;)

   www2
  • Jaką kwotę minimum trzeba próbować „wyprowadzić”? 50k? Obojętnie jaki bank?

   Chris
  • @Chris W Facto można korzystać tylko z jednego, wcześniej zweryfikowanego, rachunku powiązanego w innym banku. Nie można tam robić przelewów z dowolnego rachunku i na dowolny rachunek w innym banku, bo takie przelewy zostaną odrzucone.

   Ewa1
  • Działa na rachunek powiązany w każdym banku przy przelewie minimum 50000 złotych.

   Ewa1
  • Fakt, zapomniałem. Zastanawiam się czy i tak może lepszym dealem będzie 7 procent na rok nic 8 procent na 6 miesięcy…

   Chris
  • Też się zastanawiam. 31 sierpnia kończy mi się 8 % w Velo Banku. Przelać do Millenium, gdzie mam 7,5 % do 26 października, zakładać konto w ING dla 7,9% ale tylko na 3 m-ce, czy brać 7% na rok w Facto?

   @ Chris
   Jeśli teraz założysz na 8% na 6 m-cy, to na koniec lutego/początek marca musiałyby być dostępne półroczne lokaty na 6 %, żeby rachunek końcowy po roku wyszedł podobny jak przy lokacie rocznej na 7%.
   Dalsze obniżki na lokatach są pewne, ale ich skala to duża niewiadoma. Na razie inflacja spada (co zwiastuje rychłe obniżki stóp procentowych), ale co będzie dalej nie wiadomo. Po nowym roku inflacja raczej już tak szybko nie będzie spadać, jak teraz.

   g.romek
  • Mam ten sam dylemat… chyba zrobię tak, że połowę środków zostawię w Millennium, 1/4 wrzucę na 8 procent do Facto i 1/4 na rok na 7 procent… Mogłem więcej wrzucić na rok do Toyoty na 8,2… ech…

   Chris
  • @www2 przelewasz na lokatę , i od razu ją zrywasz i wtedy proponują 8 ? Pytam bo nie miałem tam nigdy lokat. Thx !

   KaBe
  • Do FACTO kasę przelewa się na rachunek depozytowy (ale tylko z 1 swojego rachunku w innym banku). Jak się kasa zaksięguje na tym rachunku depozytowym to zlecasz przelew powrotny z konta depozytowego na rachunek zewnętrzny (potocznie ten z którego przyszły). Wówczas pojawia się PROMOCJA z 8%. Zostały 2 pełne dni.

   Duris
  • Dzięki , zobaczymy czy się wyrobię z kreacją konta ;) Tak mnie Nest dziś urządził , w piątek miałem zakładać :)

   KaBe
 • Jest jakaś atrakcyjna lokata powitalna w banku Credit Agricole dla nowego klienta?

  heniek131 Odpowiedz
 • @www2
  Możesz napisać do mnie na priv- waldemar_007@wp.pl

  Waldemar Odpowiedz
 • Pozakładałem dziś sporo lokat w facto. Potwierdzam, że zainicjowanie przelewu na miń 50 000 sprawia pojawienie się lokaty na 8% na 3/6 mieś. Sam stanąłem przed dylematem które wybrać ale wszelkie znaki na niebie pokazuję że idą obniżki i lepiej brać 6 m-cy. Ja mam inny problem bo chcę kupić mieszkanie i być może lada dzień będę potrzebował gotówki. 3 mieś. dla mnie bezpieczniejsze. No zobaczymy co najniższe dni nam pokażą.

  jojo Odpowiedz
 • Ca za ….. Nest Oszczędnościowe dzisiaj obniżyli do 7,6%, cholera człowieka bierze. Dopiero co ponownie otworzyłem, a najchętniej za ten numer już bym to zamknął.

  pytanie Odpowiedz
  • I do tego również zmniejszyli kwotę maksymalną: było 200 tys., teraz jest 50 tys.

   Przemysław
  • Co prawda już za późno (chociaż wg tabeli oprocentowania można wczoraj jeszcze było otworzyć na 8,1% do 200k), ale jak to jest w praktyce – wystarczy zamknąć stare Nest Oszczędności i można otworzyć nowe NKO czy trzeba też zamknąć starą Nest Skarbonkę? A może jeszcze NRO? Pytanie do tych, którzy otwierali nowe konta.

   Paweł
  • @Paweł: Stare Nest Oszczędności miałem zamknięte już dawno gdy otwierałem nowe NKO w styczniu’23 a starą Nest Skarbonkę zamknąłem w lutym’23 i nowe otwarłem w kwietniu’23. Więc nie było wtedy konieczność „zamknij wszystkie stare” a tylko: „jak chcesz otworzyć coś nowego to stare musiałeś mieć zamknięte” ps. po założeniu trzeba było coś wpłacić np. 1 zł aby pokazało się % promo.

   yosa
 • mBank oferuje 8% przez pełne 3 miesiące za załozenie celu oszczędnościowego – rozumiem, że przelewam jakąś kwotę np na początku września i później muszę ją podnosić na koniec każdego kolejnego miesiąca (październik – grudzień)- ktoś może z tego korzystał? są jakieś haczyki?

  Stef Odpowiedz
  • @Stef Korzystałem z poprzednich edycji, tam haczyków nie było. Tak jak napisałeś, trzeba było raz w miesiącu dolewać. Był wtedy patent że to działało ponad 3 miesiące, tzn bieżący miesiąc do końca i potem pełne 3. Więc jeśli Ci to nie robi różnicy to poczekaj do września. Jeśli mechanizm się nie zmienił będzie % do końca roku. Tylko piszę z pamięci, mogłem coś pomieszać, pogrzeb w archiwum, znajdziesz.

   Zet
  • @Zet: dzięki za potwierdzenie, regulamin mówi o pełnych 3 miesiącach i tak właśnie planuję: otworzyć na początku września i w ten sposób „zaklepać” sobie 8% do końca grudnia br.

   Stef
  • @Zet, potwierdzam, ja miałem do końca lipca’23, haczyków też nie stwierdziłem. Poczekałbym i założył 2 września (jeżeli nie planują obniżki) i będzie prawie 4 m-ce. Dolewanie raz w m-cu, ale dlatego że odsetki od % miały tytuł „Wypłata” to na wszelki wielki dolewałem więcej niż 100 zł.

   yosa
  • ech, pomyłka, nie /odsetki od % miały tytuł „Wypłata”/ a podatek Belki od odsetek, który w wyciągach jest jako „obciążenie” czyli aby nie podpaść pod to:
   „Promocyjne oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje
   cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o
   100 zł od sumy obciążeń.”

   yosa
  • Stef, tylko nie otwieraj 1 września, bo policzą jako pełny miesiąc.
   2-3 września, i pewnie będzie te 4 m-ce

   Ja123
  • @ Ja123, słusznie prawisz. Już dużo wcześniej było tutaj o tym ostrzeżenie i ja założyłem 02-04-23 (niedziela) i nie było problemów z % przez 1+3 mce.

   yosa
 • @www2
  @jojo
  Potwierdzam co Panowie pisaliście. Należy tylko zainicjować przelew na rachunek zewnętrzny i pojawi się propozycja.
  @www2
  Szacun za indywidualny kontakt.

  Waldemar Odpowiedz
 • @Waldemar. Tylko ja już płaczę co dalej……?

  jojo Odpowiedz
 • Kiedy skończy się lokata założona jutro. tj. 31 sierpnia na okres 6 m-cy w Facto? 28 lutego czy później?

  Beata2 Odpowiedz
 • @Beata2
  Lokata zakończy się 2 marca 2024r./ sobota/. Ktoś kiedyś pisał, że w takiej sytuacji Facto/ ?/ płaci odsetki za weekend, ale nie dam głowy czy tu chodzi o Facto. Zastrzegam, aby nie wprowadzać w błąd.

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldemar pewien jesteś że 2/03/2024? Skąd taka data?

   Zet
  • Wcale nie musi być 2 marca, bo równie dobrze może być 29 lutego. Skoro lokata jest na 6 miesięcy, to jeśli jest zakładana ostatniego dnia miesiąca, to również może kończyć się ostatniego dnia miesiąca. Zależy jak mają ustawiony system. Jeśli ktoś założył dziś na 6 miesięcy, to mógłby tu podzielić się informacją czy ma do 29 lutego czy do 1 marca.

   Ewa1
  • Mam to przerobione…
   Lokata zakończy się dokładnie 4 marca 2024 !!! (pierwszy dzień roboczy).
   Ps. Sam założyłem 30.08.2023 lokatę i termin zakończenia wyskakuje na piątek 1.3.2024

   Pio
  • Lokata założona dzisiaj na 6m. Data zapadalności 1.03.2024. Czyli piątek.

   Zet
 • Ile czasu u Was trwała weryfikacja w facto? Dziś przed południem puściłem przelew weryfikacyjny. Aktywują dziś?

  Zet Odpowiedz
  • Mam tożsamą sytuację. Plus dodatkowe pytanie – już po weryfikacji jak szybko kolejne przelewy dochodzą do Facto ? Normalnie zgodnie z sesjami dziennymi ?

   KaBe
 • Dziś o 9:00 dostałem potwierdzenie aktywacji. Lokata na 8% poszła , 6m = zapadalność 1.03.2024.

  KaBe Odpowiedz
  • @KaBe Zazdroszczę. 9:30 i dalej nic. Z tym że wczoraj przelew poszedł jednak nie przed południem a koło 14tej. Do kiedy jest lokata zakładana dzisiaj?

   Zet
  • Ja wysyłałem ok 12:30 wczoraj z Velo. Po tym jak dostałem dziś potwierdzenie aktywacji puściłem przed chwilą jeszcze jeden.
   Znalazłem gdzieś wczoraj info że godzina graniczna na założenie lokaty to 17:30.

   KaBe
  • Godzina graniczna zakładania lokat w Facto to 18.30. Ostatnią sesję przychodzącą zwykle księgują zaraz po 18.00, to jest jeszcze potem kilkanaście minut na założenie.

   Ewa1
  • Tak , potwierdzam 18:30 , rzeczywiście taki komunikat w e-bankowości się pokazuje. Udało się doładować pod korek w ostatniej chwili ;)

   KaBe
 • Pekao ma od dzisiaj hit ! Lokatę na 10 % na 6 m z dowolnym funduszem z którego można od razu umarzać jednostki bez prowizji po kolejnych zakupach miesięcznych za część kwoty lokaty. Może ktoś to przeliczy jaki średni procent wyjdzie z lokaty nie licząc funduszu . Ilość lokat dowolna do 100 k jedna .Może jest tu jakiś krzepki matematyk co to obliczy zakładając tylko zysk z lokaty ? Moje liczydła drewniane nie dają rady. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Już liczydła dały radę. A już myślałem , że będzie wyżej . *lokata 10% w skali roku na 6 miesięcy w Pekao24/PeoPay, kwota 6-100 tys. zł Co miesiąc 1/6 wartości początkowej lokaty trafia do funduszu inwestycyjnego, co obniża saldo lokaty – końcowa wartość odsetek odpowiada wartości odsetek z 6 mies. lokaty tradycyjnej o tej samej kwocie początkowej i oprocentowaniu 5,85% w skali roku.

   prawdziwy-xyz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy