Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – styczeń 2021

Kiedy myśleliśmy, że już nic złego nasz nie spotka w 2020 roku, kilkanaście godzin przed końcem roku BFG poinformował o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku. Niestety nie jest to zwykła restrukturyzacja – bank, który znany był z praktycznie najlepszego oprocentowania lokat, w zasadzie znika z rynku. Co to oznacza dla nas? Ano tyle, że znalezienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych na styczeń 2021 będzie jeszcze trudniejsze. A ostatnio łatwo wcale nie było.

2% do 10 000 zł przez rok + 150 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe oraz konto osobiste, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to przez rok!

Dodatkowo zakładając konto w programie poleceń oraz rejestrując kartę w programie Bezcenne Chwile zyskamy 50 zł w gotówce oraz 100 zł w bonach.

2% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 160 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 160 zł za założenie konta oraz 2% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2020.

2% do 20 000 zł przez 3 miesiące

2% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. Niestety ten pierwszy dość znacząco obciął ostatnio oprocentowanie i wynosi ono „zaledwie” 1,2%.

Znacznie lepiej jest u estońskiego konkurenta. Tu najwięcej zyskamy na lokatach o nieco dłuższym terminie, ale 1,7% na depozycie rocznym nie wygląda źle (i patrząc na to jak zmienia się rynek – to wcale nie jest zła opcja). Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

1,5% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności

1,5% w skali roku możemy zgarnąć na koncie oszczędnościowym Nest Banku do kwoty 50 000 zł, o ile posiadamy również konto osobiste. Haczyk jest jeden: oprocentowanie dostępne jest przez niecałe 3 miesiące – bank premiuje bowiem miesiąc otwarcia konta oszczędnościowego oraz kolejne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

1,2% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

Oprócz 2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Banku (o czym pisałem na początku wpisu) bank ten oferuje promocje dla nowych środków – dokładnie na tym samym rachunku. Zarobimy tam 1,2% w skali roku do 400 000 zł pod warunkiem, że przyniesiemy do banku nadwyżkę nad saldo konta oszczędnościowego z dnia 1.12.2020.

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

A co oferują inne banki? Oprócz Getina podobną ofertę ma również Alior Banku (1% do 100 000 zł) oraz Bank Millennium (0,5% do 50 000 zł).

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Lokata mobilna w Millennium to 0,5% a nie 1%.

  Bogdan Odpowiedz
  • Przed chwila otrzymałem lokatę urodzinowa w
   Millenium na 1% do 10tys .
   Mobilna jest na 0.5%

   Guten
 • Michale, jeśli w październiku założyłem lokaty w ideabanku na rok, to radzisz je tam zostawić czy jednak zlikwidować? Z tego co pisałeś są teraz „pod skrzydłami” pekao. Czy pieniądze rzeczywiście są tam bezpieczne. Wiem że zawsze są gwarancje BFG ale wolałbym tego uniknąć.

  Grey Odpowiedz
  • Oczywiście, że zostawić. Masz bezpieczne, pewne i pewnie całkiem sensowne oprocentowanie przez rok. Szkoda to ruszać. Popatrz zresztą na komentarze czytelników: część wręcz próbowała założyć lokaty jak już było wszystko wiadomo – to chyba mówi samo za siebie :D

   Michał
  • Ja chciałam dziś ale expresy nie działają:(

   majaa
  • Gdyby kogoś interesowało to expres działa i lokata się założyła.

   majaa
 • Tak źle jeszcze nigdy nie było. Jak zakończą się w Idei (wczoraj założyłem), idę w czteroletnie obligacje państwowe.

  Lekasz dyżurny Odpowiedz
  • Ja przerzucam w czteroletnie obli uśredniając równą stawką co miesiąc i powiem tak, przy tych lokatach, jakie dziś są i obecnej inflacji nawet wyjście z nich po 2 latach będzie bardziej opłacalne od lokat. Warto rozważyć jeszcze Programy Oszczędzania na 5 lat Credit Agricole, oprocentowanie promocyjne rośnie od 0,2 w 1 miesiącu do 3 proc, zakładając stałą wpłatę przez 5 lat i to, że środki mogą wcześniej pracować gdzie indziej może wyjść średnia ok 2 proc

   Dzikus
  • Tylko szybko, bo coś czuję, że marżę zetną.

   Ciekawski
 • Skoro tak postępują to trzeba będzie za kontrakt ować , tylko nie wiem co , czy buraki czy ziemniaki . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • W CA warto kontraktować z opcją pierwszej wpłaty za miesiąc, jak obniżą marże to wtedy zacząć wpłacać na starych, tylko czy max 10 rachunków dotyczy aktywnych czy wszystkich w historii

   Dzikus
 • Nest Oszczędności >50k już 1% zamiast dotychczasowego 1,25%. Admin warto skorygować ranking kont, dużo osób z niego korzysta :)

  hanka08 Odpowiedz
  • Nie już, tylko taka stawka jest od 16.10. Ważne, że póki co nie ruszają <50k, oby jak najdłużej…

   pws
 • Są jeszcze lokaty w Toyota banku z dopłatami – można wykręćić 1,9 % jak się odpowiednio zerwie
  Efektywne zyski, jeśli zerwiemy lokaty w momencie spełnienia warunków, będą wyglądały następująco:

  a) 40 zł za 90 dni (dla kwoty 10000 zł) odpowiada oprocentowaniu 2 %

  b) 60 zł za 180 dni (dla kwoty 10000 zł) odpowiada oprocentowaniu 1,5 %

  c) 100 zł za 120 dni (dla kwoty 20000 zł) odpowiada oprocentowaniu 1,88 %

  Jeśli ktoś ma konto (najlepiej puste ) w TB to można przeczekać

  zenek64 Odpowiedz
  • Wszystko się zgadza. Brak tylko cudzysłowia. :P

   Promocja Toyota Banku dla kwoty 10-20 tys. to obecnie jedna z lepszych propozycji lokat.
   Mam obecnie lokatę mobilną 2 % w Santanderze, która kończy się za kilka dni. Gdybym ją zerwał pod koniec września i założył w Idea Banku lokatę na 2,9 a potem na 2,2 %, to bym lepiej z(a)robił. Teraz mam kilka opcji pomiędzy 1,5 a 2 %: Toyota Bank, Inbank, Nest Bank, może też mBank.

   g.romek
  • gdzie są te lokaty, bo nie widzę ich na stronie banku…

   p.arek
  • https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/oferty-specjalne/podwojna-premia-za-lokaty-toyota-bank/szczegoly/
   @g romek tak powinien być cudzysłów ale połączyłem 2 Twoje posty w jeden – wyliczenie poprawne więc tu przekleiłem gdyż nie każdy chce inwestować w zagraniczne inbank. Lokata mobilna w santa jest raz w życiu szkoda zrywać oferta TB jest do połowy stycznia więc chyba warto w to wejść na przeczekanie (zresztą obecnie 0,8 % na rocznej lokacie to tez rarytas się zrobił niestety )

   zenek64
 • Witajcie.
  Czy w NestBank Konto Oszczędnościowe jest coś oprocentowane?
  Mam tam konto od 11/2016 – zwykle saldo w okolicach do 1 tys.
  Czy jeśli nie mam nic na KO i przeleje tam 50 tys. to coś będzie oprocentowane?
  Czy to tylko osoby które dopiero zakładają konto coś dostaną jakiś procent?
  Jak tam jest z oprocentowaniem bo z regulaminu nie wynika jasno? że dla starych też 3 miesiące 1.5%? czyli 2 pełne miechy i np styczeń do końca.
  PROSZĘ O POMOC!

  raul_r2 Odpowiedz
  • Oprocentowanie konta oszczędnościowego, dla nowo otwieranych kont oszczędnościowych, wynosi do 50k – 1,5% przez maks 3 miesiące, powyżej 50k – 1%. Nie trzeba być nowym klientem, ale konto oszczędnościowe musi być nowe. Czyli najpierw trzeba wypowiedzieć i zamknąć stare KO a później (po 30 dniach) otworzyć nowe.

   gaja
  • Oprocentowanie promocyjne liczone jest od dnia założenia rachunku oszczędnościowego „Nest Oszczędności”, a nie od dnia założenia „Nest Konta”. 1 stycznia otworzyłem Nest Oszczędności i dostałem na skrzynkę potwierdzenie oprocentowania na poziomie 1,5 %, chociaż klientem Nest Banku jestem od ponad dwóch lat.

   Tak więc promocją objęte są nowo otwarte konta oszczędnościowe i mogą z niej skorzystać nowi i starzy klienci.

   g.romek
  • Jeśli 31.12 skończył się promocyjny % na Nest Oszczędności to można zostawić zwykłe konto a zamknąć NO i po 30 dniach (po zamknięciu NO) otworzyć ponownie NO z promocyjnym %? Dobrze czytam?

   hanka08
  • Si ;) najlepiej oczywiście na początku miesiąca zakładać :)

   Dzikus
  • Merci:)

   hanka08
  • Zamyka się przez wiadomość w systemie?

   asi
  • Trza zadzwonić. Zamyka się 30 dni.

   Be@
  • .,.. ale można w tym czasie korzystać.

   Be@
  • a czy z Kontem Skarbonka działa to również ?

   Gruby Rychu
  • Wystarczy wysłać maila z załączonym skanem wypowiedzenia umowy rachunku – wzór jest gdzieś u nich na stronie. Można zaznaczyć opcję rozwiązania za porozumieniem stron ze wskazaną datą i wtedy nie trzeba czekać 30 dni.

   Micha
  • @Micha: „Można zaznaczyć opcję rozwiązania za porozumieniem stron ze wskazaną datą i wtedy nie trzeba czekać 30 dni.”
   A masz lepsze info, doświadczenie, jaki w praktyce wpisać minimalny termin (ile dni od daty wypełnienia-wysłania skanu wniosku mailem) aby to zadziałało ?

   yosa
  • Ten numer z zamknięciem konta i otworzeniem nowego nie przejdzie ponieważ jest taki zapis: „Oprocentowanie specjalne dotyczy rachunku Nest Oszczędności otwartego na rzecz Posiadacza Rachunku, który od dnia 01.01.2017 roku nie był/nie jest posiadaczem innego
   rachunku Nest Oszczędności.”

   Jarry
  • Wydaje mi się, że zadziała bez względu na to jak nieodległą datę wpiszesz. Wypowiadałam to konto 8 września przez maila (data złożenia wniosku przy podpisie na formularzu oraz data wysłania maila), a wpisałam 9 września jako data rozwiązania umowy. I przeszło. Po paru dniach dostałam info chyba SMS-em, że umowa rozwiązana z dniem 9.09.
   I nie wiem, czy dopiero teraz wprowadzili ten zapis, że promocyjne oprocentowanie jest tylko dla tych, którzy nie mieli konta oszczędnościowego od 2017 roku, czy ni do końca się tego trzymają, ale mi to we wrześniu przeszło. To znaczy wtedy zamknęłam, otworzyłam chyba z początkiem października, bo miałam promocyjne oprocentowanie do końca grudnia (2 miesiące+miesiąc otwarcia). I teraz chciałam zrobić ten sam myk, tzn. 31.12 wysłałam mailem wypowiedzenie, tym razem z dniem 5.01, bo chciałam mieć jeszcze czas na przetransferowanie odsetek za grudzień. Dzisiaj dostałam SMS-a, że moja dyspozycja została przyjęta do realizacji, ale konto dalej wisi. OTwierałabym nowe z początkiem lutego, żeby znowu się załapać na promocję.

   Micha
  • A to ciekawe. Więc warto spróbować. Daj znać czy Ci się znowu udało. Ja zamykałem telefonicznie więc muszę odczekać 30 dni.

   Jarry
  • Im więcej osób tak zrobi, tym szybciej to zablokują lub zetną oprocentowanie. :(
   Dziś niektóre lokaty w Nest Banku już poszły w dół. Więc zmiana warunków NO to tylko kwestia czasu… Dlatego może nie ciągnijmy tu tego tematu, podano tu wystarczająco informacji, kto naprawdę chce, to je znajdzie.

   g.romek
  • @Jarry, a gdzie znalazłeś taki zapis? Bo ja korzystałam z tabeli oprocentowania, teraz też w nią patrzę i nie widzę czegoś podobnego.

   Micha
  • Ok, już widzę zapis. Widzę, że tabela jest od dzisiaj, więc prawdopodobnie to zmienili. :(

   Micha
  • @Micha. Właśnie w tabeli oprocentowania. Zjedź na sam dół i pod numerem 3 znajdziesz ten zapis

   Jarry
  • To zostaje tylko Skarbonka do 5 tys. :(

   Micha
  • Nie było odpowiedzi na moje pytanie więc zdecydowałem się na telefoniczne zamknięcie na infolini 05.01.21. Zaznaczyłem, że chciałbym je zamknąć za porozumieniem stron jak najszybciej, nawet dzisiaj czy jutro i ze swej strony wrażam na to zgodę. Niestety, infoludek coś tam pogmerał i odpowiedział, że dla tego konta nie ma takiej możliwości, tylko standardowe 30 dni i że Nest Konto Oszczedności zostanie zamknięte 05.02.21 (tak mu system wyrzucił). Dzisiaj sprawdzałem i ciągle niezamknięte.
   Zamykając tą drogą konto, to czy inne, pamiętajcie aby dzwonić z innego telefonu, bo na ten w systemie Nesta przyjdzie SMS z kodem weryfikacyjny, który należ zwrotnie podać infoludkowi.

   @Michu: „I nie wiem, czy dopiero teraz wprowadzili ten zapis, że promocyjne oprocentowanie jest tylko dla tych, którzy nie mieli konta oszczędnościowego od 2017 roku, czy ni do końca się tego trzymają, ale mi to we wrześniu przeszło.”

   Niedawno było info na ich stronie, że 05/06.01.21 do 9-tej nie będzie można założyć żadnych oszczędności bo coś tam zmieniają w systemie. Sama zmian % tego nie wymaga więc nie wykluczam, że grzebanie obejmowało i to ograniczenie o czym ludzie piszą.

   W każdym bądź razie jak komuś zamknie się natychmiast (wypowiedzenie mailowe) i założy nowe, to niech sprawdzi w szczegółach jakie ma % a potem zrobi mały (5zł) przelew z Nest Konta i sprawdzi powtórnie w szczegółach %. Efekt powinien być widoczny od razu (po odświeżeniu) a najpóźniej następnego dnia. No i niech wrzuci wynik tutaj.

   yosa
  • @Nest NO – niestety uszczelnili, wcześniej był zapis:
   *3 „Oprocentowanie specjalne dla rachunku oszczędnościowego Nest Oszczędności nie dotyczy rachunków oszczędnościowych Nest Rodzinne Oszczędności”
   Udało mi się ponownie otworzyć 1.01 jeszcze na starych zasadach, ale drugiego konta już nie uda sie „rolować” w lutym, następna przechowalnia odpada z gry :(

   Czytelnik
  • To prawda, niestety w końcu uszczelnili sposób na ponowne otworzenie NO – dopiero w Tabeli % z 6.01 dopisali to wykluczenie. Myślałem, że po prostu obniżą do 1%, ale jednak nie, teraz zrobili jeszcze gorzej, bo już nikt z tego nie skorzysta, tylko faktycznie nowi…

   Przez infolinię nigdy nie da się zamknąć za porozumieniem stron, tylko normalnie z 30 dniami wypowiedzenia. Jedyna metoda na szybszy sposób jest pisemna na formularzu wysłanym mailowo lub listownie albo zamykanie w oddziale.

   pws
 • Jutro startuje oferta powitalna dla klientów IDEA przejętych przez PEKAO – m innymi lokata 3 % do 10 tys i lokata 0,5 % do 500 000

  zenek64 Odpowiedz
 • To getin pewnie wystartuje z 0,6 % aby przejąć kapitał . A ile to aż procent będzie więcej w porównaniu do 0,5 % nie wiem , bo zapodziały się gdzieś moje liczydla drewniane ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • no weź…. na razie dają przy przelewie do innego banku 1,1% …. może trza brać ?

   Be@
  • 1,3% obowiązuje od 29.12. Pekao jeszcze nie wyłączyło.

   Gruby Rychu
  • Getin daje 1,2% na elastycznym koncie oszczędnościowym ale tylko na INDYWIDUALNYM. Jak się ma rachunek wspólny to tej oferty nie ma – jest jedynie 0,15%

   blad201
 • Ja wiem, ze to ryzykowne, ale we wrzesniu dokupilem troche krypto (raptem za 3000zl, czyli ryzyko niewielkie) no i dzisiaj sprzedalem. Mam MacBooka Pro w 3.5 miesiaca za friko. A myslalem, ze akcje Tesli daja lepsza przebitke …
  Niech banki wsadza sobie te 1-2%/rok w …

  keton Odpowiedz
  • Podejrzewam, że największą stratą inwestycyjną się tutaj nie pochwalisz :)

   R
  • Ale ja wcale nie inswestuje duzych kwot. Z tych co wsadzam (do 10k, ale zwykle duzo mniej) to trzymam, az wyjdzie na zalozony plus. Zwykle wyciagam zbyt wczesnie. Ze wspomnianych 3000zl wyszlo mi ponad 6000zl zysku na czysto. Zrealizowalem cel, bo zalozylem, ze kupie za zysk MBP M1. Jakbym troche poczekal to pewnie bylaby wieksza kwota.
   Tak, wiem, ze to bardziej spekulacja niz inwestycje. Ale jak tu oszczedzac, jak obecne oferty do tego nie zachecaja. Niewielkie (stosunkowo) kwoty daja mi 100x wieksze zwroty niz wieloletnie lokaty na oszczednosci calego zycia :)

   keton
  • keton też bym chciał taki deal życia wykręcić :) Podobnie było w inwestycją w allegro jak na giełdę wchodziło szkoda ze nic nie kupiłem to na dzień dobry= dobry zysk ;)

   bolek
  • @bolek allegro to była idealna okazja na dobry początek, jak w to nie wchodziłeś, to raczej nie dla Ciebie inwestowanie :)
   @keten mogę poprosić Cię o jakiegoś maila, bo mam szybkie pytanie ;)

   abc
 • W Pekao zarządzający funduszami już zapewne też szykują się aby zacierać ręce . Wszyscy po drodze zarobią a klient nie koniecznie . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • PKO Bank Polski poinformował swoich klientów o zmianach w ofercie depozytowej. Bank zdecydował się wycofać z oferty wszystkie lokaty, za wyjątkiem depozytów na trzy miesiące.

  Kierunek południe wyznaczony

  Michał1986 Odpowiedz
 • przed chwilą założyłem lokaty na 3 miesiące w Idea. przelew robiony z pierwszą sesją dziś.
  1,5% brak zawrotnej. system ”myśli” dosyć długo.

  Michał1986 Odpowiedz
  • Wnioski wiszą ale lokaty nie założone, pieniądze wciąż na koncie. Jeszcze mogą odrzucić.

   numerek
  • Teraz ja w ogóle nie mogę się zalogować, ale mam nadzieję, że przed 11 udało mi się założyć na nowe środki 1,5% oraz zawrotną na 1,3%.

   Bolo
  • Mnie się lokata na 1,5 proc. założyła, była widoczna na liście lokat jako opłacona. Niestety potwierdzenia pdf nie udało się już wygenerować. System chodził jak krew z nosa, teraz to już chyba w ogóle padł. Pewnie połowa klientów się usiłuje zalogować…

   Sosna
  • Potwierdzeń u mnie też się nie udało, ale screeny zrobiłem. Natomiast faktycznie będzie niewielka strata , bo zakończą się 4.04.2021 w niedzielę i pewnie bez procentów przeleżą do wtorku po święach.

   Bolo
  • strona pracuje normalnie, lokaty założone, potwierdzenia także są

   Michał1986
 • chwilę tak wisiało a później poszło

  Michał1986 Odpowiedz
  • tylko kasa będzie leżeć do wtorku, bo w święta się skończy lokata, optymalna byłaby środa na założenie, tylko czy tyle wytrzymają???

   abc
  • fakt, dopiero teraz zobaczyłem. może będzie jakaś ping_pong’owa?

   Michał1986
 • Teraz mamy nieoczekiwaną „przerwę techniczną”, można się domyślić, że po jej zakończeniu znikną wszystkie lokaty lub zostaną dopasowane do oferty pekao czyli 0,01%

  numerek Odpowiedz
  • Spokojnie, lokaty nie mogą „zniknąć” jeśli zostały już założone.

   Bolo
  • Chodziło mi o brak możliwości zakładania nowych, już założone oczywiście pozostaną nietknięte.

   numerek
  • To jest całkiem prawdopodobne niestety…zobaczymy… ale jestem ciekawy jak to wygląda od strony IT Banku, pewnie jest nerwowo…

   abc
  • „Szanowni Państwo,
   Informujemy, że w chwili obecnej mogą nastąpić opóźnienia w logowaniu do Bankowości Internetowej. Aplikacja Mobilna działa prawidłowo. Trwają prace naprawcze. O ich postępach będziemy informowali w kolejnych komunikatach.
   Za niedogodności przepraszamy”

   Zalogowałam się, system chodzi ciężko. Ale lokaty ze starym „ideowym” oprocentowaniem nadal są dostępne. Ciekawe, kiedy obniżą.

   Sosna
  • Lokatę na 1,50% / 3 m przed chwilą założyłam, potwierdzenie też pobrałam, pomimo wyskakujących ciągle informacji o błędzie. Pieniądze wysłane wczoraj już doszły. Próbujcie.

   Lidia
  • O nie, a właśnie wysłałam tam przelew. Oby były wciąż dostępne te lokaty na 1.5%..

   asi
 • Jak komuś kończy się „podwyższamy oprocentowanie” w GB to niech próbuje przelewik do IB. Właśnie zapodałem sobie 1,3% lokatę na 3 m-ce.

  eloraper Odpowiedz
 • W IB jesli mamy kase na koncie np idealnym to robimy przelew do Getinu (dowolne konto z sieci, wzialem jakis urzad z lodzi, lepsze niz janusz anonim) i zaproponowalo zawrotna (do mbanku przelew 0,8 tylko!) 1,3%. Robic z weba, SMS nie wpisujemy, kasa nigdzie nie pojdzie a u gory jest propozycja owych 1,3%. Nie ma ryzyka wyslania kasy poza IB (nie robic przez komorke). Dobre i to w tej posusze.

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Otworzyłem dzisiaj konto Nest Oszczędności. Nie miałem wcześniej tego rachunku. Czy to normalne, że w szczegółach konta widnieje u mnie oprocentowanie 0.00% ? a w tabeli oprocentowania mowa o 1.5% do 50k. przez 2 pełne miesiące kalendarzowe.

  Jackie Odpowiedz
 • Czy jest to normalne, iż w szczegółach konta Nest Oszczędności wyświetlane jest zerowe wartość oprocentowanie zamiast 1,5%? Wpłaciłem parę groszy, ale nic się nie zmieniło.

  pytanie Odpowiedz
 • przy przelewie z getin/ 1,1% lokata na 3 miesiace, bez ograniczeń

  miron Odpowiedz
 • Witam.
  Mam pytanie o Kasę Stefczyka, ktoś zakładał , czy są jakieś haki ?
  Lokaty : 2,5% na 15tyś na 9 miesięcy lokata na nowe środki oraz 2,5% na 50 tyś na 2 miesiące lokata dla nowych klientów.
  Wszystkie informacje na stronie Kasy przeczytałem , byłem w tym Banku dopytałem. Nie widzę żadnych haków . Konto clasic z dostepem internetowym płatne około 17 zł na miesiąc ,zwolnione z opłat pod warunkiem wpływu 2000 zł, opłata 1 zł miesiecznie na jakiś ich fundusz edukacji finansowej.I tyle opłat.

  miron Odpowiedz
  • zapomniałem dodać,że bez karty debetowej, i że 50 zł bonus dla seniorów za otwarcie konta.

   miron
  • @miron
   Dodatkowo każdy przelew jest płatny 20gr. / sms/. Także zmiana limitów, oddzielnie dziennego i miesięcznego, kosztuje 20 gr. Można to obejść ustanawiając tzw. odbiorcę zaufanego/ zdefiniowanego. Wtedy zapłacisz tylko jednorazowo, później już przelewy do tego odbiorcy są bezpłatne. Nie da się też w ciągu jednego dnia przelać tam i z powrotem kwoty 2000, zwalniających z opłaty za konto. 1 zł trzeba płacić co m-c. Nie da się tego obejść.

   Beata2
  • Kwotę max. w tej lokacie na nowe środki to widzę, że już chyba 3 raz zmniejszają… Jeszcze jeszcze lokata VIP, ale tam to długi okres i duże kwoty tylko.
   No i oprócz promocji dla seniora jest chyba jeszcze program poleceń, też po 50 zł, ale nie wiem czy się to łączy razem.

   pws
 • Dziś znaczne cięcia lokat w Inbanku i Nest Banku :( A zapewne to dopiero początek nowej fali spadków oprocentowania depozytów bankowych.
  Teraz, jak już nie ma lokatowego prymusa, który zgarniał z rynku dość spory kapitał, pozostałe banki nie muszą tak zabiegać o kasę. A co to będzie po zakończeniu terminu ideowych lokat… :(

  g.romek Odpowiedz
  • może tylko getin, coś będzie proponował, ale trzeba pilnować salda nowych środków, ale w Idei też już bywał długi czas posuchy…

   abc
  • Don, czy możesz wrzucić swoją tabelkę z kolejnymi edycjami promocji EKO w Getin… Wydaje mi się że w poniedziałek lub wtorek trzeba czyścić EKO…

   abc
 • Jak ktoś jeszcze nie pił kawy to niech nie parzy tylko przeczyta co mówią „fachowcy” na temat inflacji. Ciśnienie samo podskoczy

  ” (…) Ani za wysoka, co byłoby bolesne dla (…) dla oszczędzających.”

  jojo Odpowiedz
  • to jest wszystko dużo bardziej skomplikowane, niż się wydaje zarówno fachowcom jak i „fachom”, dlatego, że rynki całkowicie oderwały się od rzeczywistości.

   abc
 • Jakie macie propozycje przy próbie przelewu z KO Getin Banku bo mi dają ofertę specjalną 0,9% na 3 miesiące i nie wiem czy skorzystać ?

  TYCH Odpowiedz
  • Dziś rano to samo

   Andrus
  • To kiepsko, bo tuż przed badaniem salda do kolejnej promocji KO dawali więcej… Mam nadzieję, że to jakaś anomalia i że „0,9%” ≠ „więcej niż zwykle”

   Be@
  • Ja dostałem propozycję tylko 0,7%/3m do kilku banków.

   abc
  • U mnie 0.6%. Marnie to wróży na KO

   Andy59
  • Zastanawiam się, czy rezerwować obecną edycję KO, czy czekać na następną.
   W środę posiedzenie RPP, a słuchy różne chodzą… , ale w razie czego będzie jeszcze czas, aby załapać się na obecne warunki.

   g.romek
  • Dzwonił do mnie przed chwilą konsultant z Getin w sprawie lokaty kończącej się w przyszłym tygodniu. Proponował jej przedłużenie na 0,7%. Ze swojej strony uparłam się przy 1%, ale nie chciał dać :-(

   Sosna
  • Ech jeszcze miesiąc temu dostałem 1.5% na lokacie i 1.4% na KO A teraz widzę że proponują 0.6/0.7%, pewnie masa ludzi z Idei się do nich przeniosła.

   Dobcio
 • Jaki bank wybrać przy próbie przelewu by uzyskać jak największy % przy pozostawieniu środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku ?

  sentinelsan Odpowiedz
 • przy trsf do toyoty była opcja 0,9 % na 3mc

  gregoopl Odpowiedz
 • Wydaje mi się, że nowa promocja na KO w Getinie będzie nadal na 1,2%. Z pewnością nie dadzą mniej niż 1%. Tyle mamy cały czas w Aliorze…

  denek Odpowiedz
 • Be@ „Ciekawe czy obniżą stopy, skoro inflacja spadła do 2,3%”
  Ale to tylko w grudniu spadło, w szczycie 2020 było ponad 4 % więc średnioroczna raczej w górę.

  yosa Odpowiedz
 • W jaki sposób mogę zalogować się do inbank? Odnowiła mi się lokata na słabych warunkach. Chciałbym zerwa odnowiona lokatę. W dokumentach nie widzę żadnych danych logowania.

  Mateusz Odpowiedz
 • Uwaga na pułapkę w Aliorze. W 12. edycji Konta Mega Oszczędnościowego zmienili kwotę wymaganego przelewu dla podwyższonego oprocentowania z 1500 zł na 2000 zł. „warunek uzyskania oprocentowania premiowego; jednorazowy przelew na min. 2000 zł”. Łatwo ten szczegół przeoczyć.

  pytanie Odpowiedz
 • Czy zamykając rachunek w Millenium muszę najpierw zamknąć KK (spłacona) czy zostanie zamknięta razem z rachunkiem?

  hanka08 Odpowiedz
  • Przede wszystkim musisz najpierw założyć rachunek techniczny i powiązać go ze swoją KK. Bez tego nie zamkną Ci ror, bo muszą mieć jakiś rachunek powiązany z kartą. A jeśli już masz rachunek powiązany to odpowiedź brzmi: nie. Nie musisz spłacać KK przed wypowiedzeniem.

   Paweł
  • Sorki, nie doczytałem do końca Twojego posta – chcesz jednocześnie zamknąć i ror i KK. Hmm, dobre pytanie. Wydaje mi się, że powinno się udać oba jednocześnie.

   Paweł
 • Ma ktoś szklaną kulę? W G obniżą % na KO? Bo nie wiem czy uruchomić aktualną promocję, mimo zepsutego salda początkowego -5k. A te brakujące mi 5k musi być na KO, czy może na jakieś lokacie z nieco lepszym procentem?

  keram7m Odpowiedz
  • Moja szklana kula mówi, że obniżą lokaty na nowe środki oraz KO do 1% ale może być gorzej. Zdziwię się mocno jeśli zostawią 1.2%- dziś przy próbie wypłaty sporej kwoty zaoferowali mi tylko 0,6%.

   Dobcio
  • Wiele wskazuje na to, że kasy mają wiele.
   Ja dziś uruchomiłem promocję, ale każdy musi sam podjąć decyzję.

   g.romek
  • a jakie Wam pokazuje oprocentowanie podstawowe EKO w apce?

   abc
  • @abc, 0,15%

   A co do mojego drugiego pytania, to sam sobie odpowiem, trzeba te 5k na EKO przelać, bo sprawdzają dwa warunki: nadwyżkę na EKO i wszystkich produktach depozytowych.

   Teraz pytanie czy jak uruchomię promocję, ale na drugi dzień wyleję całą kasę, to chyba po ponownym wlaniu dalej będę w tej samej promocji?

   keram7m
  • Tak będziesz w tej samej. Promocja włącza się z chwilą pierwszego wpływu i trwa 92 dni. Zerowanie konta nie anuluje promocji.

   g.romek
  • a mi pokazuje, oprocentowanie po promocji, która się skończyła wczoraj jako standardowe, zobaczymy jak będzie po nocnym przetwarzaniu…
   inne pytanie: wyczyściłem EKO, ale chciałem poczekać z uruchomieniem nowej promocji do końca lokat świątecznych… czy odsetki naliczone za styczeń aktywują nową promocję? Wylać i tak nie da rady, bo przelewają 1. z datą ostatniego dnia miesiąca…

   abc
  • @abc, dziś pokazuje 0,15%, ale jutro powinno się pojawić promocyjne

   g.romek
  • nie, skończyła mi się wczoraj oferta „Podwyższamy oprocentowanie” i jako standardowe pokazuje 1,5%

   abc
  • @abc, zgodnie z regulaminem wpływ odsetek nie uruchamia promocji.

   Lokata
  • Dzięki, tyle już edycji i tyle razy regulamin otwierałem, a jakoś nigdy tego nie doczytałem.

   abc
 • Z całkiem innej beczki:
  Dokonałem zakupu internetowego z użyciem karty debetowej. Transakcja przez kilka dni była standardowo jako blokada. Po kilku dniach transakcja znikneła całkowicie z historii, tak jakby jej nigdy nie było a saldo powiększyło sie o kwote transakcji. Ale nie ma transakcji kartą ani transakcji zwrotnej na konto. Pytanie co się stało – czy to sklep w taki sposób odrzucił transakcję? Czy to błąd banku? Ktoś miał coś takiego?

  TomekW Odpowiedz
  • Nie wiadomo, może sie jeszcze okazać, że z opóźnieniem dojdzie transakcja obciążająca (i jeśli na koncie nie będzie środków, to pojawi się debet); ale bardziej chyba prawdopodobne, (szczególnie, jeśli to był zwykły polski sklep i jakiś popularny operator płatności), że sklep nie przeprocesował tej płatności, np. na skutek jakiegoś błędu. Najlepiej właśnie w sklepie dowiaduj się, jaki jest status transakcji.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie ma się co przejmować – najważniejsze, żeby zamówienie przyszło ;-)

   Tomko
 • Mi udało się 30 grudnia uruchomić promocję podwyższamy oprocentowanie 1,4% na 3 miesiące. Do marca mam spokój…

  dariusz2 Odpowiedz
 • Jaki jest Wasz próg bólu? Przy jakim oprocentowaniu zabieracie wszystkie pieniądze z banku?
  Jakieś pomysły na bezpieczne przechowywanie? Murujecie czy trzymacie w materacu?

  Tomko Odpowiedz
  • ten próg bólu zależy pewno od tego ile ktoś ma oszczędności. Ale wg mnie to ten 1% powinien być minimum – bez względu jak nisko RPP ustawi te %. Bo jak to jest że ktoś obraca twoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi i nawet 1/100 nie chce ci za to dać po roku takiego obracania ? No coś tu wg mnie nie jest tak.

   jaro
 • A jakie masz wyjście? 1% to nie 0,01% Możesz inwestować w złoto kupować walutę, kryptoealutę, mieszkania, ziemię ale wszystko to wiąże się z ryzykiem że stracisz. Nie ma pewnej alternatywy dla lokat. Cokolwiek ktoś Ci podpowie obarczone jest ryzykiem straty ale możesz i zyskać więcej niż na lokacie.

  jojo Odpowiedz
 • Jeśli ktoś chciał skorzystać z Lokaty na nowe środki / EKO w zielonym banku, to niech lepiej szybko korzysta. To było do przewidzenia, ale nadchodzą zauważalne spadki.

  Michał Odpowiedz
 • Pytanie czy po tym jak IB poszedł a z nim w miarę ciekawe lokaty to czy teraz obligacje mimo iż od wiosny 2020 spadły to nie są teraz dobrą alternatywą. Tylko tam min 2 lata na 1%, ewentualnie 4latki inflacyjne ….czy sytuacja w promocjach lokat się poprawi czy będzie jeszcze gorzej…

  JJ2010 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy