Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – styczeń 2024

Przed nie tylko nowy miesiąc, ale również nowy rok. Tradycyjnie sprawdźmy więc w jakich bankach najlepiej ulokować swoje środki w styczniu 2024.

7,1% w Nest Banku

Niezmiennie 7,1% w skali roku oferuje Nest Bank na swojej Lokacie Witaj. Tak wysokie oprocentowanie dotyczy wersji 6-miesięcznej (5,25% w wersji 3-miesięcznej) do 25 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew.

Co ciekawe 7,1% do 100 000 zł dostępnie jest również na koncie oszczędnościowym Nest Banku. Oferta ograniczona jest do osób, które zakładają pierwsze takie konto, a jej czas trwania to 90 dni od założenia.

7% na koncie oszczędnościowym i 5,8% na lokacie w VeloBanku

7% do 50 000 zł czeka na osoby, które założą zdalnie konto oszczędnościowe VeloBanku (i nie miały go od 31.12.2022). Na wszystkich innych (również dla nadwyżki nad 50 000 zł dla nowych klientów) czeka 6,5% do 300 000 zł. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 6.12). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

5,8% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 3-miesięcznej. W wersji 2-miesięcznej zgarniamy już „tylko” 5,5%, a w półrocznej – 5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 3 (po jednej dla każdego okresu). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 6.12.2023.

6,5% w Pekao

6,5% na 5 miesięcy oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 5 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

W dobie spadków oprocentowań zaklepanie sobie 6,5% aż na 5 miesięcy wydaje się świetnym rozwiązaniem.

6,25% (lub 3%) na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

6,25% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 8.12.2023). Premiowane jest maksymalnie 100 000 zł przez okres 90 dni. Problem w tym, że wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 3%.

6,25% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 6,25% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na lokatach standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

5,75% na lokatach Banku Facto

5,75% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia 5,75% na 3 i 5,5% na 6 miesięcy, a 5% na 1, 9 i 12 miesięcy. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

6% + 500 zł w Alior Banku

6% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 200 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 13.12, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. Oprócz tego bank wymaga od nas wykonywania min. 5 płatności kartą (stacjonarnie) na dowolne kwoty miesięcznie – inaczej oprocentowanie spadnie do 4%.

Oprócz tego czeka na nas również 500 zł na start za założenie konta osobistego.

5,87% na IKO w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 5,87% do 400 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

6,6% zyskamy natomiast m.in. na kwartalnej Lokacie Plus, a 6,3% na 200-dniowej Lokacie Sprint.

6% w ING Banku

6% dla nowych klientów banku oraz 6% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

5,25% do 250 000 zł w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Zyskamy tam 5,25% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 30.11.2023. Okres oprocentowania wynosi 90 dni, a kwota maksymalna to 250 000 zł.

5% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie 3-, 4- i 6-miesięcznej zarobimy 5% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 10.10.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 6% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Kiedy w millenium dopisują promocyjne oprocentowanie bo za grudzień jeszcze nie otrzymalem.

  Rafał Odpowiedz
 • dzień dobry, dawno mnie tu nie było, kiedy należy spodziewać się badania środków do kolejnej edycji promocji w Velo? I czy Pan Walczący z Wiatrakami nadal prowadzi ciekawe arkusze na temat kont oszczędnościowych :) ?

  borkowicz Odpowiedz
  • Jego to już tu dawno nie było, albo jest anonimowo :-)

   Kris
  • dzien dobry

   no niestety nikt wrozka nie jest zeby Ci powiedziec ktory dzien bedzie dniem badania salda przez velo w nastepnej edycji ostanio to bylo 6 wzgledem 11 grudnia start promocji ale to nikt raczej sobie reki nie utnie za to, ze kolejny raz bedzie podobnie :)
   natomiast podzielam Twoja tesknote za Panem „Don Quijote de la Mancha” bo mniemam, ze o nim mowisz no wyjatkowo sympatyczna jednostka to fakt :) kazdy pewnie tam ma swoje zycie wiec ciezko wymagac zeby wiecznie sie udzielal :), nie znam go niestety ale bardzo dobrze wspominam mam nadzieje ze jeszcze kiedys zajrzy :)

   Marcin Chrzanowski
 • Alior dał propozycję 200zł w Bezcennych Chwilach w zamian za uruchomienie odroczonych płatności przy płatnościach kartą (nie kredytowa). Miał ktoś z tym styczność?

  dariusz2 Odpowiedz
  • Dzien dobry.
   Dopiero startuję . Wniosek o kredyt (3000 zł) przeszedł w ciagu 60 sekund , jedna platność powyżej50 zł „odroczona ” -prosze pamiętać ,żeby wybrać płatność do odroczenia dokonaną po 02.01.24 bo od tej daty jest promocja .Kasa wróciła na konto. Czekam na punkty w bezcennych chwilach.

   miron
  • Jednym z warunków promocji jest posiadanie aktywnych zgód marketingowych od dnia jej startu, tj. od 02.01.24. (a więc jeśli ktoś nie miał włączonych zgód i włączy je teraz to i tak się nie zakwalifikuje).
   Nie wiem tylko o które zgody chodzi? w Alior Banku czy w Bezcennych? Mam aktywne zgody w Alior ale nieaktywne w BCH (dlatego ominęła mnie nagroda za staż-1800pkt). Czy z powodu braku zgód w BCH z promocji „Bezcenne Chwile z Alior Pay” też będę wykluczona?

   Ew@
  • Ciekawe czy tą ofertę dostali wszyscy czy tylko osoby z wyrażonymi zgodami?

   Drekl
  • Ewa, mają być zgody Organizatora czyli Alior Banku, promocja nazywa się „Bezcenne Chwile z Alior Pay” i tam masz w regulaminie napisane

   Kris
  • Kris, Bezcenne Chwile w nazwie promocji zasugerowały mi, że może chodzić o zgody w BCH.

   Dreki, to chyba nie jest oferta na zaproszenie tylko dla wszystkich, którzy spełniają warunki.

   Ew@
  • Chyba jednak coś jest na rzeczy z tym zaproszeniem, opis usługi na stronie Aliora:

   „Jak uruchomić Alior Pay?
   1.Zaloguj się do aplikacji mobilnej Alior Mobile
   2.Wybierz płatność, którą chcesz odroczyć z listy „Transakcje do odroczenia”
   3.Złóż wniosek o limit kredytowy Alior Pay (maks. 3000 zł) – proces jest prosty i nie zajmie Ci dużo czasu (o limit wnioskujesz tylko raz).”

   Nie widzę w aplikacji żadnych „Transakcji do odroczenia”, gdzie ich dokładnie szukać?

   Ew@
  • Co do Alior i promki to mogli by jawnie 1:1 okrelsic w regulaminie jaka to zgoda, domniemam ze w apce pierwsza od gory (podstawowa i telefon, sms itd). Ani na WWW ani w mobilnej wersji nie ma slowa IVR. Po co ktos ma sie zastanawiac? No szkoda ze takie cwaniaki bo mam zwykla email/sms i juz to wyklucza. SMS z zaproszeniem nie dostalem.

   Krzychoooo
  • Jeśli mi nie uznają tych zgód to będę reklamować. Teraz jednak bardziej martwię się czy płatność z kodem 5999, którą odroczyłam nie jest wykluczona z promocji. Niestety transakcje nie budzące wątpliwości mam jeszcze nie rozliczone a chciałam załatwić sprawę dzisiaj.

   Ew@
 • Dzien dobry.
  Zaloguj sie w telefonie smartfonie do aplikacji mobilnej.
  Na samym dole ,dolna belka masz do wyboru pulpit,produkty ,blik itd. Wybierz Płatnosci I Usługi.
  Następnie masz do wyboru bardzo duzo opcji. Powinnas poszukac od góry Alior Pay-powinno byc na samej górze.
  Klikasz w Alior Pay, pokazują się transkcje do odroczenia.Po prawej stronie przy transakcjach powinno być WYBIERZ

  miron Odpowiedz
  • Tylko jak dobrze rozumiem najsampierw Alior musi zaksięgować płatność dokonaną po 02/01. Ja właśnie czekam aż raczą zaksięgować moją z 04/01 :|

   Pietia
  • Dzein dobry.
   To tylko moja teoria ,że lepiej wybrać transakcje wykonane 02.01.24 i pozniej.W regulaminie nic o tym nie piszą.
   Parę razy spaliłem promkę bo się wyrwałem przed orkiestrę czyli przed czasem lub spozniłem się z reklamacją itd.

   miron
  • Też mam nierozliczone płatności po 2-gim stycznia a z tego co czytam wynika, że wnioskując o limit trzeba jednocześnie wskazać transakcję do odroczenia, więc jeśli teraz wystąpimy z wnioskiem a nie mamy odpowiedniej transakcji to położymy promocję, tak właśnie to rozumiem.

   Ew@
  • I dzięki @miron za info, u mnie ikonka Alior Pay ukryła się na drugim ekranie, dlatego nie mogłam znaleźć.

   To prawda, że nie wszystkie transakcje są możliwe do odroczenia tylko trzeba wybierać spośród tych proponowanych przez bank? Nie chodzi o samą promocję, bo wiem, że są wykluczenia ale o to jak działa Alior Pay.

   Ew@
  • Cytuje z opisu: „Znajdź i kliknij w ikonkę Alior Pay i wybierz dowolną transakcję wykonaną w okresie trwania niniejszej promocji na kwotę min. 50 zł, którą chcesz odroczyć i złóż wniosek o Alior Pay. „. W regulaminie jest ten wymog juz nieco mniej oczywisty, nie wiem kto im pisze regulaminy… Co do zaproszenia to jesli ktos dostal SMSa z promocja to powinno zadzialac, a jak nie dostal to oznacza, ze nie ma kompletu zgod i promocja spalona.

   keton
  • Ja mam od dawna Alikor Pay, więc nie łapię się na promkę, ale odroczyć możemy tylko te transakcje, które wskazuje bank – to jasne. A wskazuje te chyba powyżej 50 zł ;)

   Bolo
  • A więc chodzi tylko o kryterium wartościowe, odraczać można powyżej minimalnej kwoty (to oczywiście ma sens). Z opisu to nie wynikało, była mowa o transakcjach zaproponowanych przez bank, dlatego zaczęłam się zastanawiać czy Alior ma jakieś płatności na czarnej liście, których co do zasady nie kredytuje (niezależnie od kwoty).

   Co do kompletu zgód to regulamin jest bardzo niejasny, wymaga zgód na komunikację marketingową z użyciem kanałów: sms, mms, telefon i IVR, email, bankowość elektroniczna, serwisy internetowe w tym portale społecznościowe a system Aliora przy „Zgodzie na marketing banku” oferuje tylko: Zgodę podstawową oraz zgodę na sms/email/telefon od banku. Jest jeszcze dodatkowa opcja „Marketing spółek z Grupy PZU” i tam jest więcej możliwości:
   -Rozmowy telefoniczne,
   -Sms/mms,
   -E-mail oraz
   -Aplikacje, serwisy internetowe w tym portale społecznościowe.

   Zgód na „Serwisy internetowe w tym portale społecznościowe” nie zawiera Zgoda na marketing banku, czy to znaczy, że Marketing spółek z Grupy PZU też trzeba mieć aktywny?

   Ew@
  • Mam transakcję, która w historii konta widnieje pod datą 31.12.23. a na liście Transakcji do odroczenia pokazuje się z datą 03.01.24. i nie wiem jaka data będzie brana pod uwagę.

   Jeśli dzisiaj złożę wniosek o Alior Pay to od razu będzie zaakceptowany chociaż jest niedziela?

   Ew@
  • Ewa, ktoś się pytał i dostał taką odpowiedź”

   Dzień dobry,

   gdy wyrażał Pan zgodę marketingową, zaakceptował Pan treść zgody, która brzmiała:

   „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie do celów marketingu bezpośredniego, w tym profilowania na potrzeby marketingowe, również gdy nie będę klientem Banku

   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Alior Banku S.A. informacji marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i tzw. automatycznych systemów wywołujących wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, bankowość elektroniczną, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe)

   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Alior Banku S.A. informacji marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i tzw. automatycznych systemów wywołujących połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna, komunikaty głosowe IVR) Może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę na przetwarzanie danych poprzez złożenie oświadczenia:

   1. w Placówkach Banku,

   2. na adres: iod@alior.pl,

   3. telefonicznie w Contact Center (19 502, lub 12 370 70 00),

   4. listownie – na adres korespondencyjny Banku: Alior Bank S.A., ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa

   5. w bankowości elektronicznej

   Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Pana/Pani zgody przed jej wycofaniem”

   Jeśli ma Pan dodatkowe pytania – jesteśmy do dyspozycji.

   Z pozdrowieniami

   Paulina Duda

   Zespół Alior Banku

   Kris
  • Dzięki Kris, złożyłam wniosek i podczas zatwierdzania pokazały się różne zgody do zaakceptowania, m.in. Zgoda na Marketing spółek z Grupy PZU:
   -Rozmowy telefoniczne,
   -Sms/mms,
   -E-mail oraz
   -Aplikacje, serwisy internetowe w tym portale społecznościowe

   więc wygląda na to, że ta zgoda jest obowiązkowa a ja jej wcześniej nie miałam (tylko zgodę na marketing banku). Obawiam się, że nagrody nie będzie.

   Ew@
  • A orientuje się ktoś może czy transakcja z kodem 5999 jest legitna:) nie podlega wykluczeniu z promocji?

   Ew@
  • Zakup Premiowany – oznacza każdy zakup (transakcję) w złotych polskich dokonywany za pomocą Karty Organizatora przez Uczestnika– z wyjątkiem: wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich
   płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (iii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (iv) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (v) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (vi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki
   podróżne), (vii) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nieznajdują w ramach powyższych MCC; a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika.

   karoNet
  • Tylko czy to wszystkie wykluczenia? np. apteki nie są tu wymienione ale chyba BCH za zakupy w aptekach nie przyznają punktów.

   Jak ktoś dostanie nagrodę to niech proszę da znać.

   Ew@
  • Wpadlo 16k punktow, szybko po 2 dniach od wniosku i uruchomienia AliorPay. Nie to co w Paribasie, gdzie o wszystko trzeba dzwonic z reklamacjami.

   keton
  • U mnie też bardzo szybko, nawet jeszcze nie zdążyłam się zorientować jak dokładnie działa to Alior Pay:)
   Są jakieś haczyki? Nie wiem, czy mam spłacić dług przed upływem 30dni czy bank sam pobierze kasę z konta i nie naliczy żadnych odsetek ani prowizji?

   Ew@
  • Z tego co wiem to mozesz odroczyc kazda proponowana transakcje i splacasz albo sama <30 dni albo 30 dnia musza byc srodki na koncie i samo sie splaci. Ale jak cos nie wyjdzie to platne raty. Dlatego bede raczej sam splacal. Poza tym wystarczy wykonac jakikolwiek przelew na 3000zl i zaraz odzyskac te kwote na 30 dni bez zadnych odsetek :) Dodatkowo jeszcze 200zl wpadlo po 2 dniach od umowy. Zdecydowanie jedna z najlepszych i najlatwiejszych promocji w ostatnim czasie. Szkoda, ze admin nic o tym nie pisal.

   keton
  • Dzięki, jeśli to niczym nie grozi to ja chyba zostawię, niech spłaci się samo.

   Dodatkowo jeszcze przez rok ma być zwolnienie z opłat za konto i kartę.

   Ew@
  • Za konto i karte i tak nie place, bo zawsze mam te 1500zl wplywu + 300zl platnosci. Natomiast do automatycznego splacania musisz miec zarezerwowane srodki na rachunku, a ja zwykle na nieoprocentowanym koncie nie trzymam 3000zl. Zreszta takie 3000zl w odroczeniu na 30 dni daje ok. 14zl dodatkowego bonusu w odsetkach :)

   keton
  • Jeśli @Ew@ tylko do promocji wykonała transakcję za ok. 50 zł i odroczyła to rzeczywiście nie warto przelewać, ale ja tak jak @keton wykorzystuję na maxa i wrzucam te 3K na jakieś KO na 29 dni.

   Bolo
  • Ja odroczyłam drobną płatność tylko dla promocji i raczej nie będę z tego korzystać. Mam nadzieję, że posiadanie nieużywanego Alior Pay nie rodzi jakiś negatywnych konsekwencji.

   Ew@
  • Ta konsekwencja jest strata 14zl na odroczeniu pelnej kwoty :) Nawet w obecnej ofercie Aliora bedzie to ok 12zl :)

   keton
 • Od dzisiaj do 3 kwietnia w PEKAO konto oszczędnościowe … w górę (z 6,5%) do 7% na 152 dni (5 miesięcy). Do kwoty 100 000 PLN

  Duris Odpowiedz
 • Dostałem to zaproszenie z promocją Alior Pay. Aktualnie mam kartę Aliora podpięta do portfela Google. Czyli by spróbować tej promki z punktami BCh muszę ją odpiąć z Google i uruchomić Alior Pay? Potem zapłacić coś za minimum 50zł i to odroczyć?

  dariusz2 Odpowiedz
  • Zapłaciłem kartą ale transakcja nie pojawiła się jeszcze na liście transakcji w Alior Pay. Pojawia się tam jeszcze tego samego dnia?

   dariusz2
  • Nie, dopiero po zaksiegowaniu, czyli typowo po 2 dniach w Aliorze.

   keton
 • Nic nie musisz odpinać od Google. Transakcja pojawi się po jej zaksięgowaniu.

  drudar Odpowiedz
 • Czy tylko u mnie nie ma już oferty na PROMOCYJNĄ LOKATĘ FACTO przy wycofywaniu środków ? Nie ma komunikatu o odwołaniu ich na stronie BFF, a się nie pokazują (powyżej 10k) ?

  Duris Odpowiedz
  • Znalazłem. Wycofali je końcem roku 2022. Reasumując: aktualna oferta LOKAT FACTO jest słabiutka :P

   Duris
 • Przy próbie wycofania środków z konta oszczędnościowego VeloBank i przelewu do Banku Millennium, pojawiła się propozycja oferty specjalnej na 5,6%. To w sumie troszeczkę mniej niż w Millennium (6,2%), ale biorąc pod uwagę:
  1. Możliwość objęcia oprocentowaniem promocyjnym kwoty do 400 000 (Millennium – do 100 000 zł);
  2. Brak konieczności spełniania dodatkowych warunków;
  3. Nielimitowane, bezpłatne wypłaty z konta oszczędnościowego

  Zdecydowałem się pozostawić środki w Velo.

  Adam K. Odpowiedz
  • Mi zaproponowali śmieszne 4,8% przy próbie przelewu do pekao i millenium

   Dobcio
  • Próbę przelewu robiłeś z konta osobistego czy z konta oszczędnościowego?

   qaz
  • Najpierw z KO na zwykłe konto w Velo, a następnie próbowałem zrobić przelew do Banku Millennium (z tytułem przelewu: na konto oszczędnościowe).

   Adam K.
 • Jakby ktoś zapomniał, to mamy od wczoraj obiecaną obniżkę kont wiborowych w Nest Banku.

  Osobiście trzymam tam aktualnie cały 1 PLN, na koncie NRO. A niech obracają jak chcą 🤭. Dobrze, że nie zdecydowałem się na kolejny rok oszczędzania i wyczyściłem konta pół roku temu.

  g.romek Odpowiedz
  • Według mnie Nest Rodzinne Oszczędności to jeden z największych bankowych wałków. Z tak dobrej promocji zrobili wielki badziew

   McKwacz
  • Premia przyszła, więc kasa poszła na inne konta. Dziękujemy za nieudaną współprace :(

   Ciekawski
 • Szkoda, że nikt nie napisał, że Toyota Bank wprowadza od jutra nową tabelę oprocentowania.
  Stawka 6,2% na rocznych lokatach jeszcze dziś jest dostępna, ale co z tego, jak nie ma możliwości przelać tam środków przelewem ekspresowym..

  g.romek Odpowiedz
 • @Romek
  ale w którym banku tak jest? Do kiedy?

  Karolina Odpowiedz
 • Ciekawe ile zaproponuje alior na KMO od 23 – go /?

  Anonymous Odpowiedz
  • Oprocentowanie leci w dół. 5,5 proc. Saldo liczone 17.01 na koniec dnia.

   Duris
  • Dzięki Duris. Wczoraj aktywowałem na 6%.

   Łuki
  • Ja też aktywowałem 6 proc. Chociaż jak ptaszki ćwierkają o „belce” to trzeba będzie przesiąść się na obligacje, bo oszczędności ponad rok będą „bez belki”. Projekt ustawy w lutym.

   Duris
  • Będą jeszcze tak ćwierkali przez dobre kilkanaście lat jak z ubezpieczeniem zdrowotnym dla wszystkich Polaków.

   pytanie
  • jak z tymczasowym VAT z 21%??? na 23% juz nawet nie pamietam jaki byl, w DE 19% a tu cie doja jak krowe by rozdawac patusom.

   Krzychoooo
  • Byl 22%, podniesli na rok na 23% i … pozostal do dzisiaj taki :) Dlatego w likwidacje belki tez nie wierze. Obecnie tylko IKE i IKZE chroni przed tym podatkiem, ale to nie dla kazdego dobra opcja, bo trzeba czekac do 60/65 roku zycia.

   keton
 • są jakieś oferty utrzymaniowe po zamknięciu Velo, BNP lub ING? Promocje się pokończyły czas zamknąć konta i nie wiem czy można na coś liczyć?

  zenek64 Odpowiedz
  • Wczoraj przy przelewie z Velo pojawiła się oferta lokaty 2 lub 3 mies. na 5%. Ponieważ nie skorzystałem, dzwonili później z banku oferując na początku to samo, a jak powiedziałem, że już miałem taką ofertę, pani w drodze wyjątku oferowała 5,2%. Nie skorzystałem

   Bonifacy
 • Zdałoby się prześwietlenie RAISIN.

  Sam zaczynam testować, a osobny wątek byłby wskazany do wymiany doświadczeń. Na dzisiaj to lokaty 3 i 6 miesięczne na 6,70% brutto (lokata roczna 5,5%). Lokaty są zakładane w PLN w banku szwedzkim (przelew do polskiego CITI), więc podatek belki należy odprowadzić samemu wykazując go w PIT-38. Zakładanie wydaje się skomplikowane ale idzie je ogarnąć w 10 minut.

  Duris Odpowiedz
  • Na dzień dobry:

   1) lokat nie polecam zakładać w piątek, bo kasa z CITI do banku w Szwecji wyjdzie w … poniedziałek. Kiedy założą będzie wiadomo w … poniedziałek :)
   2) ciekawostka: jeżeli np. lokatę roczną (choć na teraz nieopłacalną bo tylko 5,5%) założymy np. dzisiaj to podatek do polskiego US należy odprowadzić dopiero do 30 kwietnia 2026 !! :P
   3) jak bank w Szwecji (rating Szwecji AAA) padnie to wypłata i walucie szwedzkiej :P

   Duris
 • Dostałam sms z Nest Banku, że do końca stycznia można przenieść się na nowe KO z oprocentowaniem 6.5%. Przekopałam się przez ich tabelę oprocentowania, która stopniem skomplikowania zostawia inne banki na 6 długości w tyle:) i nie widzę z czego by miała wynikać taka stawka. Z tego co zrozumiałam po zamknięciu starego konta Nest Oszczędności i otwarciu nowego Nest Konta Oszczędnościowego przysługuje 7.1% pod warunkiem spełnienia aktywności, (w przypadku niespełnienia dostaniemy „promocyjne” 2.5%). Wie ktoś jak im wyszło 6.5% proponowane w smsie?

  Ew@ Odpowiedz
  • A sms, który przyszedł do mnie z Nesta też informuje, że mogę do końca stycznia zmienić konto Nest Oszczędności na nowe, ale nie ma w nim ani słowa na jaki procent.

   Ewa1
  • Ewa1
   U Ciebie tym bardziej dziwne, bo przecież zamknąć stare konto i otworzyć nowe możemy w każdej chwili, nie tylko do końca stycznia. Pytanie na jakich warunkach, bo wykonywanie aktywności nie bardzo mi pasuje, wolałabym 6.5% zamiast 7.1% ale bez żadnych wygibasów.
   W moim smsie jest tylko stawka, bez szczegółów a wiadomości były dwie, jedna w połowie miesiąca a teraz druga.

   Ew@
  • Teraz zauważyłam, że w smsie piszą o zamianie KO, bo przecież zamknięcie starego to miesiąc wypowiedzenia, nie zdążyłabym załatwić do końca stycznia. U Ciebie też chodzi o zamianę?

   Ew@
  • Tak, też jest użyte słowo „zamiana”, bez podania na jaki procent i na jakich warunkach.

   Ewa1
  • Dzwoniłam na infolinię, miałam nadzieję, że w zamian za to niższe oprocentowanie (6.5% zamiast 7.1%) nie będę musiała spełniać warunków aktywności ale nic z tego, mają dla mnie super propozycję, która polega na tym, że dostanę niższe oprocentowanie ale mam spełniać te same warunki aktywności, co klienci z wyższym oprocentowaniem:) Oferta ważna tylko do końca miesiąca:)
   Z ciekawości sprawdziłam te warunki:
   1) zapewnienie wpływu min. 2000zł
   2) wykonanie min. 3 dowolnych transakcji spośród: płatność Blik, operacja Kartą, przelew z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Banku.
   przy czym wg infolinii wpływ 2000zł to może być przelew z własnego rachunku w innym banku ale jeśli chodzi o wykonanie transakcji to taki przelew już nie spełnia warunku, musi to być przelew na rachunek innej osoby!

   Ew@
  • I teraz się zastanawiam czy konsultanci na infolinii są tak niezorientowani czy celowo wprowadzają w błąd. Warunek drugi:

   wykonanie min. 3 dowolnych transakcji spośród: płatność Blik, operacja Kartą, przelew z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Banku.

   Bank jest napisany z dużej litery a to zawsze oznaczało wykluczenie przelewów wewnętrznych pomiędzy własnymi rachunkami w danym banku (tu w Nest Banku) a dopuszczało przelewy zewnętrzne na własny rachunek w innym banku. Spośród tych 3 transakcji do wyboru to wykonanie 3 przelewów jest najłatwiejszą opcją ale na infolinii wyraźnie podkreślili, że to muszą być przelewy do innej osoby a nie na własny rachunek w innym banku. Czy ja to źle rozumiem czy infolinia dezinformuje?

   Ew@
  • To jeszcze pytanie jak Nest liczy odsetki w związku ze spełnieniem/niespełnieniem warunku aktywności, którą trzeba wykonać w terminie do 30 dni od założenia konta? Jeśli założę KO w połowie lutego to czas na spełnienie warunków uprawniających do podwyższonego oprocentowania mam do połowy marca, jak w takim razie razie naliczą mi odsetki na koniec lutego?

   Ew@
  • @Ew wg mnie masz rację i po prostu konsultant jest nie doinformowany. Zresztą żadna nowość :) ja mam aktywną promocję na 7,1%, wykonywałem przelewy tylko na swoje inne rachunki i nadal mam 7,1%. A już prawie 2 miesięcy u mnie moja tego promocyjnego okresu.

   bernul
  • Dzięki za potwierdzenie @bernul. A jak Ci naliczyli odsetki za pierwszy miesiąc? od razu 7.1%? W takiej sytuacji musieliby potem korygować na minus jeśli po 30 dniach ktoś nie wykona aktywności.
   Na stronie Nesta nie ma regulaminu promocji dotyczącej KO tak jak ma to miejsce w innych bankach oferujących promocyjne oprocentowanie uzależnione od spełnienia pewnych warunków.

   Ew@
  • @Ew też się nad tym zastanawiałem. Ja akurat założyłem to konto na początku grudnia, także warunki tych pierwszych 30 dni spełniłem jeszcze w grudniu. Odsetki naliczyli w pełni. Ale co by się stało jakby konto założyć pod koniec miesiąca i warunki spełnić dopiero w kolejnym. To ciekawe zagadnienie :) w każdym razie od pierwszego dnia miałem w szczegółach konta 7,1%, nawet kiedy jeszcze nie spełniłem warunków.

   bernul
  • Ależ dysputa – zakładacie konto żeby coś na nim ulokować i mieć niezłe (jak na dziś %) przy okazji tak trudni wykonać 3 przelewy na dowolne konto? Macie na to 30 dni od otwarcia. To samo od 31 do 60 – tego dnia od otwarcia (tylko nie zapomnijcie o przelewie 2k w tym drugim okresie, na konto oszczędnościowe)!

   Anonymous
  • Bernul
   7.1% dają awansem ale w przypadku niespełnienia warunków po 30 dniach tną na 2.5% i promocyjne oprocentowanie tracimy bezpowrotnie, nawet jeśli w kolejnym miesiącu wykonamy aktywność. Srogie konsekwencje, dlatego kwestia jakie przelewy spełniają warunki aktywności a jakie nie spełniają, szczególnie w pierwszym miesiącu ma znaczenie.

   W opisie zachęcającym do założenia KO jest coś takiego:
   „Aby utrzymać oprocentowanie 7,1% w skali roku przez całe 90 dni od otwarcia konta musisz: wykonać min. 3 dowolne płatności z Nest Konta: BLIKIEM, kartą, lub przelewem (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami).”

   Różni się od tego co jest w tabeli oprocentowania:
   … z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami W BANKU.

   Pewnie na podstawie tego opisu konsultanci błędnie informują, że to mają być przelewy na cudze konto.
   Info od praktyka wszystko wyjaśnia, pozdrawiam bernul.

   Ew@
 • Drodzy, czy ktoś z Was wie co Velo zaoferuje od 2 lutego 2024 ?

  adaś Odpowiedz
 • mBąk; 3 PEŁNE miesiące; max 50 tyś; 7%; warunek w dniu 01.09.2023 posiadać było trzeba mniej niż 1 tysiąc zł

  adaś Odpowiedz
  • A na koncie oszczędnościowym, czy lokacie?

   heniek131
  • Czyli otwierając jutro/pojutrze, można zagwarantować sobie oprocentowanie 7% do 50k do końca maja? (luty + 3 pełne miesiące)

   Daugern
  • Lepiej pojutrze, 1 lutego mogą potraktować tak, że luty będzie pierwszym pełnym miesiącem

   Kris
  • Promocja trwa od 28.09.2023r. do 7.05.2024r. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ale to chyba okres przystępowania. Zaczynając 2 lutego moim zdaniem 7% powinno być do końca maja.

   Daugern
  • Okres przystępowania to do 7.02.2024. a promocja tylko do 7.05. Dzwoń na info i jak się czegoś dowiesz to daj tu znać. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Brałem udział w tym czymś wcześniej jak jeszcze było 8%

   Już od uruchomienia konta pokazywało błędnie opr.standardowe 0,5% i tak też naliczyli odsetki za 1szy miesiąc (mimo zapewnień konsultanta że to „błąd techniczny” i będzie 8%)

   Reklamacja trwała całe 29dni(mimo wielu tel.z mojej strony), ostatecznie uznali, ale straszna szarpanina. Dla ok. 33zł/miesięcznie więcej odsetek na tamten czas szkoda zdrowia i nerwów. Nawet po reklamacji cały czas pokazywało 0,5%

   Ostatecznie po 3miesiącach wycofałem kasę zamykając konto, aby nie ryzykować 4miesiąca

   Czero
  • u mnie to samo w aktualnym celu, błędne oprocentowanie za pierwszy okres i pokazuje złe w szczególach. Zobaczymy co odp na reklamacje.

   lol5
  • Sprawdźcie też czy nie naliczyli Wam odsetek w środku miesiąca od wpłaconych już pieniędzy, u mnie tak było. A potem na koniec źle naliczone oprocentowanie (na szczęście kwota mała) i dałam sobie z nimi spokój. W odpowiedzi na reklamację bredzenie o jakiejś aktualizacji oprocentowania na koncie (poprzednie Cele zamknięte ze 2 m-ce wcześniej, a ni nadal coś na nim aktualizują)

   Kris
 • Masz rację, traktują te 30 dni jako miesiąc, widać po dacie przystępowania i dacie zakończenia. Ale dobre i to.

  Daugern Odpowiedz
 • Ktoś podpowie, czy po aktywacji Alior pay, mogę mieć niaktywną kartę do konta Premium (jeszcze z Mobile)?

  Anonymous Odpowiedz
  • Chodziło o Tmobile, jak zwykle autokorekta zadziałała na korzyść ;^)

   Anonymous
  • Alior Pay nie ma związku z kontem (byłym) po Tmobile, więc karta do tego konta służy obecnie jedynie do spełniania bezpłatności tego konta. Transakcje , które cofasz możesz cofać z podstawowego konta lub tego Tmobile – nie ma znaczenia, ale spłata wtedy też odpowiednio odbywa się w takich częściach jak wykonywałeś transakcje z danego konta – tyle środków musisz mieć na danym koncie.

   Bolo
  • Dzięki, a wiesz może czy można i o ile zwiększyć limit kredytowy na alior pay?

   Anonymous
  • 3K jest chyba max, ale nie wiem tego na pewno. Wszystko zależy od polityki banku, np w PKOBP mam tylko 750 mimo konta aurum.

   Bolo
  • Dzięki, tak jak napisałeś 3k to ma. Fajna opcja ten pay.

   Anonymous
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy