Nawet 1000 zł do Vistula za kartę kredytową Citi Simplicity

Trwa do 31.05.2024

Ruszyła kolejna promocja Citibanku z premią na start. Tym razem w zamian za wyrobienie karty kredytowej nowi klienci mogą zgarnąć vouchery do sklepów Vistula o wartości nawet 1000 zł. A dla osób, które wolą inne bony (jak np. Allegro) przypominam o alternatywnych promocjach Citibanku.

Do 1000 zł od Citibanku do wykorzystania w Vistula

Łap profity od Citi Simplicity i Vistual

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula zaledwie 200 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość mobilną (nie internetową!) oraz przystąpić do programu Bezcenne Chwile nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

Oprócz tego powinniśmy płacić kartą – i to całkiem sporo, bo min. 500 zł miesięcznie w min. 5 transakcjach licząc od pierwszego do jedenastego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do promocji. Miejsce transakcji kartą nie ma znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych).

Bank przyzna nam 200 zł w formie vouchera o wartości 200 zł do Vistuli za spełnienie warunków w pierwszym i drugim oraz czwartym i piątym oraz siódmym i ósmym oraz dziesiątym i jedenastym miesiącu (razem 800 zł). Za spełnienie warunków w trzecim miesiącu zgarniemy dodatkowym voucher 100 zł, a za szósty i dziewiąty – kod rabatowy 10% (maksymalnie 50 zł) za każdy z tych okresów.

Poinformowanie o zdobyciu nagrody nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Wysyłka – w ciągu 30 dni od otrzymania wiadomości. Z reguły jest to jednak nieco szybciej.

RRSO 22,88% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 22,88% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy