Oddajesz mniej, niż pożyczasz (!) – ruszyła promocja Credit Agricole jakiej jeszcze nie było!

Zakończona

Dobrze wiecie, że jestem przeciwnikiem niepotrzebnego zadłużania się. W związku z tym na blogu rzadko kiedy pojawiają się jakiekolwiek oferty pożyczek – no chyba, że RRSO wynosi okrągłe zero procent, albo na pożyczce można… zarobić. Dlatego dziś do prześwietlenia trafia oferta, w której Credit Agricole obiecuje, że nie dość, że nie zapłacimy ani grosza odsetek, to… ostatnią ratę bank zapłaci za nas! Zbyt piękne aby było prawdziwe? Sprawdzam!

Oddajesz mniej, niż pożyczasz w Credit Agricole - RRSO 0%

Oddajesz mniej, niż pożyczasz

Aby skorzystać z oferty „Oddajesz mniej, niż pożyczasz” należy być klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał żadnego produktu kredytowego Credit Agricole. Odpadają więc osoby, które mają (lub miały) pożyczkę gotówkową, konsolidacyjną, kredyt samochodowy lub kartę kredytową.

Oprócz tego wymagane jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego Credit Agricole. Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej trwa promocja, w której można zgarnąć 300 zł premii (plus 50 zł z polecenia) byłaby to świetna wiadomość, ale… byłoby za dobrze :)

Bank zaznacza bowiem w regulaminie, że:

Promocja nie łączy się z promocją konta „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019”

Oznacza to, że do wyboru mamy albo pożyczkę 0% ze spłatą jednej raty albo 300 zł premii na start. Wszystko natomiast wskazuje na to, że z programu poleceń możemy skorzystać. Dajcie znać w komentarzach, czy faktycznie tak jest.

Oczywiście warto tu podkreślić, że z oferty mogą spokojnie skorzystać obecni klienci Credit Agricole (o ile nie mieli wcześniej produktu kredytowego). Dla nich ta oferta jest wręcz stworzona!

Jak dostać pożyczkę 0% minus ostatnia rata?

A jak można skorzystać z promocyjnej pożyczki? Wystarczy, że do końca listopada wypełnimy promocyjny wniosek, po którym oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Do 6.12.2019 powinniśmy natomiast zawrzeć z bankiem umowę pożyczki na kwotę dokładnie 3000 zł, na okres 12 miesięcy. Oczywiście musimy pamiętać, że wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa / pozytywny BIK.

Pożyczka zostanie udzielona bez prowizji oraz bez odsetek – czyli z RRSO 0%. Oznacza to, że będziemy spłacać raty w wysokości 250 zł, przy czym ostatnią ratę zapłaci za nas bank! Biorąc więc 3000 zł pożyczki realnie oddamy więc 2750 zł!

Oczywiście regulamin zaznacza, że aby zgarnąć bonus (czyli 250 zł opłacone przez bank jako dwunasta rata pożyczki) należy przez cały jej okres spłacać raty zgodnie z harmonogramem oraz nie wypowiedzieć umowy konta osobistego do dnia wypłaty bonusu (czyli dnia płatności ostatniej raty).

Oczywiście zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z regulaminiem promocji.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Jeśli nie mamy jeszcze konta w Credit Agricole to konieczne będzie jego założenie. Na szczęście warunki prowadzenia Konta dla Ciebie nie są zbyt wymagające.

Jego prowadzenie może być całkowicie darmowe, o ile na rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową. Inaczej bank pobierze 7 zł opłaty miesięcznej. Nie ma natomiast problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • To bardzo ciekawe, widocznie mają podwójne standardy i dają pożyczkę komu chcą… Ja jestem bardzo zawiedziona

  Sylwia Sz Odpowiedz
 • Chcę założyć konto z polecenia, jednocześnie biorąc tę pożyczkę. Czy muszę zrobić najpierw jedno, a później drugie, czy da się to zrobić za jednym razem?

  jaceny Odpowiedz
  • Ja w maju otwierałam konto i od razu brałam pożyczkę (0%;). Nie było problemu. Ale otwierałam w oddziale bo miałam tam wcześniej konto i nie mogłam otworzyć przez kuriera.

   asi
 • Dostałem decyzję odmowną, poprosiłem o uzasadnienie i dziś je otrzymałem: „Przyczyną odmowy udzielenia kredytu były następujące czynniki: dane pochodzące z rachunków bankowych które dla Pana prowadzimy, w tym np: wykonywane operacje, obroty i salda na rachunkach osobistych” . Czyli przyczyną odmowy było to że raz w miesiącu przelewam do nich 1500 PLN i dokonuje co najmniej 1 płatność kartą aby konto było bezpłatne….ktoś coś z tego rozumie? Powołują się na ogólnikowy artykuł prawa bankowego (art. 70a/105 a)

  Jarosław Odpowiedz
  • Tzn. że to ściema ale najlepiej że za mało przelewałeś,trzeba było przelewać więcej i najlepiej cały czas xD z jednego na drugie konto xD

   bolek
  • To gdzie Ty ten wniosek składałes ? Bo normalnie jest tak że odzwania konsultant i jak to chyba przy każdym produkcie kredytowym przeprowadza wywiad na temat zarobków, formy i daty zatrudnienia itp potem jest też weryfikacja zdolności w BIK i na tej podstawie wydawana jest decyzja…

   marsid
  • I tak właśnie było w moim przypadku – nie ukrywam że po raz pierwszy dostałem decyzję odmowną i aż mnie zatkało….żebym miał na tym koncie jakieś przelewy typu alimenty, komornik, nie wiem…ale sam sobie robię przelewy z innych kont. Dla mnie śmierdząca sprawa i lekka dyskryminacja. Jeżeli spełniam warunki promocji, BIK mnie nie dyskwalifkuje, i jeszcze od stycznia mam u nich konto z wpływami, to może znaczyć że nie zarobią na mnie i nie potrzebują takich klientów. No to zobaczymy:)

   Jarosław
  • No ciekawe, art. 105a mówi o decyzji, którą bank podjął „opierając się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, danych osobowych”. Co ciekawe, ust. 1b pkt 1 zawiera zamknięty katalog kategorii danych, które można w tym celu automatycznie przetwarzać, nie ma tam czegoś takiego, jak „wykonywane operacje, obroty i salda na rachunkach osobistych”, najbliżej jest podpunkt r pozwalający sprawdzać „sytuację finansową, w tym dochody i wydatki” — ale to przecież nie to samo, na podstawie tego jednego wpływu i jednej płatności miesięcznie nie sprawdzą sytuacji finansowej…

   Ja na podstawie art. 105a zażądałbym jednoznacznych wyjaśnień co do podstaw podjętej decyzji, a nie ogólnych przykładów — pisząc „np.” pogrążyli się nieco…

   A druga sprawa, to ten art. 70a, ten dotyczy wyjaśnienie decyzji podejmowanej przez człowieka, tu tym bardziej nie ma się co zasłaniać ogólnikami, należy jednoznacznie podać konkretne „informacje na temat czynników, w tym danych osobowych wnioskującego, które miały wpływ na dokonaną ocenę zdolności kredytowej”…

   Don Quijote de la Mancha
 • jak ktos ma umowe o prace na czas krotszy niz rok to nawet nie ma co sobie glowy zawracac, moga dac pozyczke na okres tak dlugi jaka jest umowa.

  tomasz2222 Odpowiedz
 • Ponawiam pytania, które tu się pojawiają, a na które brak jest odpowiedzi. Czy można połączyć polecenie założenia rachunku z tym kredytem? Można w oddziale jednocześnie wystąpić o kredyt i po sprawdzeniu możliwości jego otrzymania złożyć konto z polecenia?

  jmg Odpowiedz
  • Nie widzę przeciwwskazań.

   Benito
  • jmg, można! Bankier najpierw sprawdził czy łapię się na 3kzł. Założył mi konto z polecenia mojej żony i po kilku chwilach dostałem sms że kasa jest na nowo otwartym koncie. Tak więc wszystko za jednym posiedzeniem :)

   jeno sznur
 • Na dziś mam ustawiony termin pierwszej autospłaty, środki na koncie są, ale pieniążki nie są ściągane. Czekać do północy, czy spłacić samemu?

  Marcinek Odpowiedz
  • Spłać lepiej sam bo z tymi bankami to nigdy nie wiadomo

   marsid
  • Ciekawostka. Przy samodzielnej spłacie raty, np dwa dni przed terminem, pieniądze schodzą z konta głównego, chyba też księgują się na koncie do spłaty kredytu ale widoczna kwota zadłużenia się nie zmniejsza. Zmniejszoną kwotę zadłużenia widać dopiero dzień po terminie spłaty.
   Jeśli chodzi o autospłatę to podobno dokonuje się ona w nocy. Jeśli np. dzień spłaty jest wyznaczony na 7.11. to automatyczna spłata odbywa się w nocy z 7 na 8 listopada. Ale autospłaty nie testowałam.

   Lidia
 • Mam spłatę w nd. Ktoś już przerobił autospłatę? Sam nie wiem co robić czytając te komentarze że samodzielnie się nie dokonuje lub jest podejrzenie że się nie dokona…

  jojo Odpowiedz
 • Ja miałem ciekawą sytuację. Jakieś dwa tygodnie temu wniskowałem o kredyt w ramach tej promocji. Bez problemu kredyt otrzymałem i dostałem na konto dokumenty do zaakceptowania. Po ich analizie stwierdziłem, że w żadnym miejscu nie ma mowy o tej promocji, harmonogram zakładał spłatę wszystkich 12 rat, wobec czego tej umowy nie podpisałem. Kilka dnia później złożyłem ponownie wniosek i tym razem podczas rozmowy z konsultantem kilkukrotnie podkreśliłem że interesuje mnie udział w promocji Oddajesz mniej niż pożyczasz i co? Odmowa. W sensie nie mogę wziąść udziału w promocji, standardowy kredyt owszem dostanę. Po zapytaniu przez pocztę wewnętrzną o przyczynę odmowy otrzymałem odpowiedź, że w 2014 miałem jakieś raty u nich. Konkluzja jaką mi się nasuwa jest taka, że pierwszym razem bank chciał mnie „naciągnąć” na kredyt. Nie wierzę, że już wtedy nie widział moich wcześniejszych rat. A tak to przez rok byłbym grzecznym klientem czekajacym na gratisową ratę, której bym nie dostał.

  Edek Odpowiedz
 • Jak wcześniej spłacić pożyczkę? Szukam już od pół godziny i poległem. Pani mówiła że jest tam specjalny przycisk „spłać” ja nawet nie znalazłem info o tym że pożyczę mam

  jojo Odpowiedz
  • Wchodzi się w „Moje produkty”–> kredyty –> spłata.
   I jeszcze ciekawostka, cytuję odpowiedź konsultanta „… informuję, że kwota pozostała do spłaty zawsze zmienia się w dniu zapadalności raty. Jeżeli wpłaci Pani środki na numer rachunku do spłat bieżących to powstaje nadpłata z której system w dniu zapadalności pobiera środki, natomiast jeżeli wpłaci Pani środki na drugi numer rachunku kredytu, to zostanie skrócony harmonogram. Natomiast kwota pozostała do spłaty i tak zmieni się dopiero w dniu zapadalności raty.”

   Lidia
 • Test autospłaty przeprowadzony! UWAGA tylko dla osób o silnych nerwach – mnie przybyły 2 siwe włosy w ratach ;) . Po kolei:
  – sprawdzałem konto o 20 – żadnych zmian kredyt 3000 , środki na koncie bez zmian;
  – o 21 to samo
  – o 23.30 dalej to samo, ALE jak wszedłem w szczegóły kredytu to okazało się, że w planie spłat nie ma pierwszej raty – czyli nie da się już spłacić tego dnia ręcznie! w szczegółach jest zaległość na 250 zł! a na koncie nie potrąciło środków- przybyły siwe włosy :D
  To samo było o godź 00.20.
  Dopiero jak wszedłem o 00.40 to zaległość znikła , a z konta ubyło 250 zł.
  Więc teoretycznie to działa…
  w szczegółach jest zaległość na 250 zł

  Bolo Odpowiedz
  • To ostatnie zdanie „w szczegółach jest zaległość na 250 zł” to oczywiście skopiowało się drugi raz i jest do wyrzucenia.

   Bolo
  • Ja jednak takich silnych nerwów nie miałem i spłaciłem ręcznie.
   Co ciekawe, już wczoraj w szczegółach kredytu widniała zaległość 250 zł, po przelewie oczywiście zniknęła.

   Marcinek
  • Bolo, a historii kredytu masz jaką datę spłaty ? Tą sprzed północy, czy tą z po północy ? Pytam, bo w regulaminie jest zapis, że trzeba spłacać raty terminowo, żeby dostać nagrodę.

   Randy
 • Moje produkty > kredyty >….. nie masz kredytu. O co chodzi? Gdzie Wy macie szczegóły tej pożyczki ja nigdzie tego nie znajduję?

  jojo Odpowiedz
  • W apce mobilnej jest od razu na pulpicie – najpierw konto a niżej kredyt gotówkowy.
   Również w rozwijanym menu wchodzisz w kredyty i jest, a jak najedziesz na niego jest: szczegóły, plan spłaty i więcej ( w którym jest wszystko).

   Bolo
 • Słuchajta sluchajta !!!!
  Zatem jest tak. To że nie widzę danych o pożyczce wynika z nowego systemu. Na infolinii kazali mi przełączyć na stary i ujrzałem to czego szukałem.
  Przy okazji pogadałem o auto spłacie. Powołałem się na Wasze przypadki. Auto spłata powinna dokonać się między 21 a 22. Po północy to już następny dzień. Facet przekonywał mnie że nie mieli takich problemów i klienci nie zgłaszają im tego. Generalnie był zdziwiony jak mu powiedziałem że miały miejsce takie przypadki. Zasugerował aby monitorować to (ja mam w nd spłatę) i jeśli po 22 nie zadziała auto spłata to spłacić ręcznie i zgłosić im ten fakt. Przyjrzą się temu. Zatem wiecie co macie robić. Ci co mieli późniejszą spłatę (po 24) radziłby już pisać choćby dla świętego spokoju. Jak potwierdzą że wszystko jest OK będziecie spać spokojniej.

  jojo Odpowiedz
 • To jak w końcu jest z automatyczną spłatą? Idzie sama o północy czy nie? Ktoś testował? Czy jak zrobię manualnie nie zdubluje się i nie zrobi się nadpłata?

  MarcinMarcin Odpowiedz
 • Wg konsultanta ręczna spłata anuluje auto spłatę. Tak jak napisałem. Najlepiej monitorować do ok 22 jak się nie spłaci spłacić samemu i napisać do nich że taka sytuacja miała miejsce. Jak dostaną ileś takich sygnałów to w końcu na poważnie się tym problemem zainteresują.

  jojo Odpowiedz
 • No i niestety. 22.40 auto spłata nie nastąpiła !!!! Zrobiłem ręcznie w starym systemie a tam….. pokazywało że rzekomo wykonuję spłatę na 10.12. Zrobiłem bo co miałem zrobić i od razu wysłałem wiadomość do nich. Zatem zalecana duża czujność !

  jojo Odpowiedz
  • Jak pisałem wyżej autospłata do końca dnia wyznaczonego jako termin spłaty NIE nastąpiła, nastąpiła po północy już dnia następnego ( czyli teoretycznie za późno) jednak co bardzo ciekawe z data odnotowaną w systemie jako dzień wcześniejszy czyli ten właściwy do spłaty. Gadka konsultantów , że następuje danego dnia wieczorem jest po prostu nieprawdziwa.

   Bolo
  • Potwierdzam .
   U mnie to samo. Cały dzień alert o opóźnienie w spłacie A po północy zapadalności zaplacenua raty info że wpłacona rata dobę wczesniej. Reklamacja w systemie. Brak odpowiedzi.

   JB
  • Potwierdzam .
   U mnie to samo. Cały dzień alert o opóźnienie w spłacie A po północy zapadalności zaplacenua raty info że wpłacona rata dobę wczesniej. Reklamacja w systemie. Brak odpowiedzi. .

   JB
 • Dziś dostałem info z banku

  „Dzień dobry,

  z analizy wynika, że ma Pan niedostępny serwis internetowy dla kredytu gotówkowego, dlatego jest on niewidoczny w serwisie. W celu nadania dostępu zapraszam Pana do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. 19 019, 71 35 49 009 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 i w sobotę w godzinach 8-16, koszt zgodny z taryfą operatora) lub wizyty w dowolnej placówce bankowej. Ich lista znajduje się na stronie: http://www.credit-agricole.pl/kontakt/placowki-i-bankomaty.

  Potwierdzam, że Pana wiadomość odnośnie do autospłaty została przekazana do odpowiedniej jednostki. Skontaktuję się z Panem niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi.”

  Zatem trzeba UWAŻAĆ na autospłatę i tyle w temacie. Mają z tym problem.

  jojo Odpowiedz
 • Kurczę, dzień spłaty pierwszej raty nieubłaganie się u mnie zbliża i komentarze nie napawają optymizmem.

  Katana78 Odpowiedz
 • Ja miałem spłatę 11.11, którą system przetworzył po północy. CA podaje, że przetwarzanie maja w godz. 1.00-2.00. Nie ma co się tym przejmować. Jedyne czego trzeba dopilnować to to, żeby na rorze było 250zł i włączona autospłata w nowym interfejsie banku, którą ustawiają domyślnie.

  ab Odpowiedz
 • Mam takie info

  „z danych w systemie wynika, że miał Pan ustanowioną autospłatę na 10 dzień miesiąca. W takiej sytuacji powinna zostać pobrana kwota w wysokości 250 zł z 10. na 11. Autospłata realizuje się w nocy, w bardzo późnych godzinach wieczornych. Wykonał Pan samodzielnie przelew na spłatę raty kredytu w dn. 10.11.2019 r. o godz. 22:40:08, a następnie nie było już środków na realizację autospłaty (saldo na rachunku wynosiło 10,31 zł), dlatego autospłata nie została zrealizowana. W dn. 13.11. zarejestrowano rezygnację z Automatycznej Spłaty Zadłużenia. Przy realizacji przelewu na spłatę raty nie powinna pojawiać się informacja o tym, którą ratę spłata klient banku.”

  Sam teraz nie wiem czy w XII będzie automatyczna spłata czy niby z niej zrezygnowałem choć sam nie wiem jak ??? Jest gdzieś opcja zaznaczania tej cholernej autospłaty? Dodam że w starym systemie bo w nowym JA niczego nie widzę.

  jojo Odpowiedz
 • Hej, u mnie również do 22.15 nie poszła autospłata, więc zrobiłem ją ręcznie i napisałem wiadomość do banku o zaistniałem sytuacji. Dzięki za info.

  Maciej Odpowiedz
 • Czy jeden przelew na 1000zl będzie zaliczony do spełnienia warunku zwolnienia z opłat zarówno prowadzenia rachunku jak i za kartę? Oczywiście plus spełnienie dodatkowych warunków…

  MarcinB Odpowiedz
 • U mnie autospłata zadziała. Zaryzykowałem i sprawdziłem empirycznie bo nie uśmiechało mi się spłać ręczne przez cały rok. Na pewno była już po północy (czyli teoretycznie już następnego dnia), ale księgowanie jest ok.

  Katana78 Odpowiedz
 • Radze uważać w oddziale przy braniu kredytu żeby nie wcisnęli wam karty kredytowej przy okazji lub czegoś innego.

  ZwyklyMiet Odpowiedz
 • Koledze wcisnęli KK. Poszedł ją zamknąć i za rezygnację zamknięcia zaproponowali mu 100 do biedry. Chyba ma wydać 2 stówki.

  jojo Odpowiedz
  • Jak długo trwa proces otwatcia rachunku, pytam ponieważ chcę załapać się na promocyjną pożyczkę.

   diego
  • Jak długo trwa proces otwarcia rachunku, pytam ponieważ chcę załapać się na promocyjną pożyczkę.

   diego
  • Ja zakładałem w oddziele. Na miejscu od ręki założyli mi konto i dali pożyczkę.

   jaceny
 • Właśnie złożyłem rano wniosek o konto, ale niestety kurier byłby z umową dopiero w czwartek ( może w środę – niestety za późno ). Wówczas nie ma szans załapać się na pożyczkę. Ostatecznie jutro też wybieram się do oddziału aby założyć konto. @jaceny – myślę, że u mnie też nie będzie problemu, bo po wstępnej weryfikacji na infolinii kredyt powinien być dostępny.

  diego Odpowiedz
 • Promocja nie łączy się z Jesiennymi korzyściami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć ją z promocją założenia konta przez aplikację CA24 Otwórz konto.
  Niestety, mimo, że promocja trwa od 18 listopada do 31 grudnia i przewiduje możliwość otwarcia konta przez aplikację na system Android i iOS to dotychczas Bank wydał ją TYLKO dla tej drugiej. Wg mnie jest to skandaliczne działanie Credit Agricole.

  jmg Odpowiedz
  • Dodam tylko, że do zgarnięcia jest dodatkowe 300 zł po spełnieniu warunków opisanych w Regulaminie Promocji dostępnym na stronie Banku CA w zakładce Promocje.

   jmg
 • Byłem w oddziale spróbować dostać pożyczkę, niestety nie udało się, więc złożyłem dyspozycję zamknięcia konta. Nie minęło pół godziny i już był telefon z propozycją by nie zamykać konta. Najpierw wspominany już tu zwrot 5% za rachunki, a potem jeszcze dziewczyna dorzuciła 25 zł miesięcznie przez rok (razem 300) za przelew wynagrodzenia.
  Tak więc w sumie dobrze, że nie kwalifikowałem do pożyczki, bo wyjdę na tym nawet lepiej.

  hasz Odpowiedz
 • Czy może ktoś pomóc mi i potwierdzić- czy w CA jest awaria- nie mogę zalogować się do bankowości internetowej

  Andrzej Odpowiedz
 • Możesz sprawdzić teraz?

  Andrzej Odpowiedz
 • Data spłaty mam w 30 grudnia. A czytałem i czyli rozumiem że mogę spłacić np rano w tej dniu?

  Mark1916 Odpowiedz
 • Czy jakiś pożyczkobiorca otrzymał już premię 50 zł za założenie konta z polecenia? Częsc osób co spełniło warunki promocji w listopadzie już otrzymało, a ja ciągle nie.

  jaceny Odpowiedz
 • UWAGA!!!
  CA zmienił warunki prowadzenia kont i wprowadził opłatę 12zł za prowadzenie konta. Kto nie ma karty i nie zrobił min. 1 płatności tylko sam przelew to ponosi opłatę. Jest to szcz. ważne da tych co wzięli 3000 pożyczki bo system automatycznie pobiera opłatę za konto pieniędzy przeznaczonych na comiesięczną spłatę kredytu/ 250zł-12zł=238/. Nie spełniamy wtedy warunku terminowości spłaty i z premii nici.

  Waldemar Odpowiedz
  • A dotyczy to też kont ich kluczowych klientów ? Coś przysłali kiedyś sms em , że jakieś zmiany będą od 4 kwietnia . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Mam kartę i warunki co m-c spełniam ale dzięki za info. Nie zaszkodzi tych 12 zł. zapasu na koncie trzymać, tak na wszelki wypadek (gdyby np. zupełnie przypadkiem oczywiście, bank się tej transakcji kartą nie doliczył:)

   Katana78
  • Nie widzę tej opłaty 12zl… Który to pkt?

   bledos
  • O którym koncie mowa?
   Nie widzę nic odnośnie 12zl w żadnym z obecnych typów konta w aktualnym TOiP
   Od dawna nie mając karty, wystarczy wykonać operację BLIK + standardowo przelew.

   savi
  • z innej beczki: czy ratę w tej pożyczce można spłacać ostatniego dnia? Bo mam ustawiony 4. dzień miesiąca i spłaciłem 4 maja, ale system już mi wywalał komunikaty o zaległości itp.

   abc
  • Generalnie można a nawet jest to pożądane dla tej promocji. Przy autospłacie spłata następuje nawet po terminie, czyli w nocy dnia następnego.

   Bolo
 • 4 kwietnia zmienimy wybrane oplaty dla konta. Pelna informacje wyslalismy Ci poczta. Jest tez na: http://www.credit-agricole.pl/dokumenty2020. Bank Credit Agricole

  Taki sms z 19.02 .2020. ale poczta nic nie przysłali . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Tym bardziej należą się podziękowania koledze @Waldemarowi, że o zmianach nas poinformował.

   Katana78
 • Już widzę , konto prosto oszczedzajace plus opłata za prowadzenie konta 12 zł przy braku od 4.04. 2020. obrotu kartą na 300 zł i wpływu na 1500 zł . Przy koncie topowych klientów widzę w transakcjach kartą tylko X oprócz odpowiedniego wpływu .@ Waldemar dzieki za info .xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Czyli nadal do bezpłatności konta wystarczy przelew 1000zł i jedna płatność kartą?

  dariusz2 Odpowiedz
 • I JESZCZE JEDNA przykra wiadomość.
  Dzisiaj aktywowałem ponownie darmowe alerty w BIK. Oczywiście, bezduszny CA,bez chwili refleksji i zastanowienia złożył informację w BIK o zaleganiu w spłacie kredytu. Nie dość, że poniosłem koszt niepotrzebnego konta 12zł, najprawdopodobniej utracę 250zł premii/+ odsetki od pożyczonej kwoty/ to jeszcze dodatkowo nasra…i mi w papierach. O tempora o mores….

  Waldemar Odpowiedz
  • Ile dni minelo od powstania zadluzenia do wpisu w bik? Pocztowy tez szybko zglaszal

   aaaa
 • Mam taką informację, że 2 maja minęło 20 dni od daty spłaty zadłużenia.

  Waldemar Odpowiedz
 • W przypadku spłaty raty na niedzielę spłacać w niedzielę czy już w piątek jak oni tam to księgują?

  jankos Odpowiedz
 • @jankos
  Witaj!
  Ja ustawiłem zlecenie stałe na dzień 12-go. Jeżeli 12-y przypada w dzień powszedni to przelewam błyskawicznym w tym dniu. Jeżeli 12-y przypada w sobotę, niedzielę lub święta to nie chcę ryzykować i przelewam ostatniego możliwego dnia powszechnego. Ze zleceń stałych bank pobiera automatycznie ratę po północy dnia następnego. W sytuacji gdy pożyczkobiorca sam spłaca ratę/ bez zlecenia stałego/ system też pobiera kasę po północy dnia następnego, ale nie udało mi się dowiedzieć kiedy KSIĘGUJE. A tu jest pies pogrzebany.
  Co u Ciebie? Jak Karolina?

  Waldemar Odpowiedz
 • Szanowni,
  czy ktoś wie, jak technicznie ma wyglądać „zapłacenie ostatniej raty przez bank”?
  Czy trzeba trzymać 250 na ostatnią ratę w październiku, którą bank pobierze na poczet spłaty a potem odda na ROR, czy może październikowa ostatnia rata „sama się spłaci” a z RORu nie ubędzie pieniędzy? Czy może jakoś inaczej to wykombinowali?

  Spłacony Odpowiedz
 • Cześć, wg regulaminu 12 rata powinna być spłacona przez bank.

  Maciek Odpowiedz
 • U mnie po 11 racie pożyczka zniknęła z moich produktów

  Małgorzata Odpowiedz
 • A gdzie jest ślad tej pożyczki? Ja do tej pory nie znalazłem jej w systemie, chyba w starym jeszcze była widoczna

  jojo Odpowiedz
  • Przecież masz w nowym dokładnie ją opisaną ze szczegółami, harmonogramem i historią spłat. Coś słabo szukałeś, bo jest w zakładce Kredyty.

   pws
  • No nie mam śladu…. W zakładce kredyty mam „nie masz żadnych kredytów” Mam tak w starym i nowym systemie. Co miesiąc 250 pobierają. Z moich notatek wynika ze pobrali mi 11 ratę.

   jojo
  • A to w takim razie serio dziwna sprawa. Ciekawe jak będzie z ostatnią ratą w promocji. Sprawdź to jakoś, żebyś potem nie został z niespłaconą ratą czy coś.

   pws
 • Czy komuś jeszcze kredyt tzn. 12 rata zniknęła z systemu i kredyt spłacony? Tej nocy u mnie była spłata 11-tej ale 12-ta ciągle wisi do zapłaty.

  Bolo Odpowiedz
  • U mnie też nie znikła, zostawię 250 na koncie, jak w październiku pobiorą to napiszę reklamacje

   conrad_88
  • No właśnie. Coś ta informacja od @Małgorzata wprowadza zamieszanie, bo w/g regulaminu: „Bonus – premia promocyjna w wysokości 250 zł, czyli w wysokości ostatniej, dwunastej raty pożyczki którą Bank wpłaci na rachunek Pożyczki gotówkowej, ” i dalej – „Uczestnik Promocji otrzyma Bonus. Bonus zostanie wypłacony w terminie płatności ostatniej raty Pożyczki.” czyli kredyt zostanie spłacony przez bank w terminie ostatniej raty. Na wszelki wypadek też wpłacę na konto te 250 zł w październiku…

   Bolo
  • Mam tak jak Małgorzata. 20.09 miałabym zapłacić ostatnią ratę ale jest spłacona a kredyt zniknął z moich produktów. Nie zwróciłam uwagi, kiedy to się stało, czy od razu po spłacie poprzedniej, sierpniowej raty, czy później, czy już w tym miesiącu. Ok. 1 tydz. temu przyszedł SMS, że bank zapłaci ostatnią ratę.

   Lidia
  • Będę widział czy teraz pobiorą bo zostawiam 250 zł a i jeszcze napiszę pytanie czy coś jeszcze zalegam po czym uwalam to konto.

   jojo
 • Okres zamkniecia ROR w CA to miesiac, wiec dzien po splaceniu przedostatniej raty mozna juz skladac wypowiedzenia. Wtedy ROR zamknie sie dzien po zakonczeniu promocji z kredytem. Orientuje sie ktos, czy maja teraz w CA oferte utrzymaniowa dla RORow?

  User1 Odpowiedz
 • Orientuje się ktoś czy CA proponuje jakąś ofertę utrzymaniową przy zamykaniu konta?

  Paweł Odpowiedz
 • @Paweł
  Tak. Jeżeli wcześniej nie korzystałeś to oferują 10% zwrotu za opłaty za media. Do 300zł netto w ciągu roku. Chociaż gdzieś czytałem, że teraz to już tylko 5%, ale tego pewny na 100%R nie jestem.

  Waldemar Odpowiedz
  • tylko na właściciela konta rachunki muszą być?

   abc
  • @Waldemar, możesz napisać coś więcej o tej utrzymaniówce (tutaj albo na maila)?

   Coś kojarzę, że dało się chyba kiedyś wykorzystać ten zwrot nawet w jeden miesiąc od razu, jak ktoś miał większe rachunki, ale teraz chyba się nie da – jest jakiś miesięczny max zwrotu (a może to kiedyś było w jakiejś promocji na start?).

   Telefonicznie można zamykać konto i dostać tę ofertę czy koniecznie oddział? A trzeba gdzieś wysyłać rachunki/faktury do nich? Mogą być na domowników lub inny adres?

   Jest gdzieś jakiś regulamin tej promocji?

   pws
  • No chyba nie kazdemu proponuja. U mnie 2 konta zamkniete bez zadnego kontaktu.

   keton
 • @pws
  Cześć!
  Dwa- półtora roku temu było u mnie tak. Konto zamykane w oddziale. Telefon z centrali z propozycją 10% zwrotu za rachunki do 300zł. Rejestracja rachunków w oddziale. Na moje nazwisko, ale przeszło też na imię żony/ telefony, internet, tv, woda, czynsz,prąd/. Po roku, żona zamyka konto. Historia się powtarza- zona dostaje propozycję zwrotu. Rejestracja rachunków w oddziale/ te same plus woda rodziców/. Ja pompuję sztucznie obroty na koncie. Po wyczerpaniu limitów przez żonę ja likwiduję ” pompowane” konto. Telefon z centrali. Propozycja zwrotów. Rejestracja rachunków w oddziale. Po 2-3 dniach chcę robić przelewy a tu konto zamknięte. W oddziale nie wiedzą dlaczego, inolinia twierdzi że drugi raz z promocji skorzystać nie można. Chce likwidować konto, ale pojawia sie 250zł za pożyczkę i trzymam je jeszcze.

  Waldemar Odpowiedz
 • @pws
  Pisała do mnie na priv Beata2. Napisałem jej jak niżej, ale też odesłałem ją do Ciebie. Czy jesteś pewny, że po przekroczeniu limitu 50k. na ko Nest Oszczędności całość jest oprocentowana na 1,25%? Także wcześniej wpłacone środki? Jakie jest oprocentowanie po ponownym ” zejściu” poniżej 50k.?
  Np. 2.09- wpłacam 50k.
  15.09- dopłacam 70k, razem jest 120k.
  28.09- wypłacam 80k. zostaje 40k.
  Jakie jest oprocentowanie środków w poszcz. okresach?
  Moim zdaniem- od 2.09-14.09- 1,5%/ 50 tys./
  od 15.09-27.09- 1,25%/ 120 tys/
  od 28.09-30.09- 1,5% /40tys./.
  Masz jakieś doświadczenia w tej sprawie, pewne wieści?

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy