Oddajesz mniej, niż pożyczasz (!) – ruszyła promocja Credit Agricole jakiej jeszcze nie było!

Trwa do 30.11.2019

Dobrze wiecie, że jestem przeciwnikiem niepotrzebnego zadłużania się. W związku z tym na blogu rzadko kiedy pojawiają się jakiekolwiek oferty pożyczek – no chyba, że RRSO wynosi okrągłe zero procent, albo na pożyczce można… zarobić. Dlatego dziś do prześwietlenia trafia oferta, w której Credit Agricole obiecuje, że nie dość, że nie zapłacimy ani grosza odsetek, to… ostatnią ratę bank zapłaci za nas! Zbyt piękne aby było prawdziwe? Sprawdzam!

Oddajesz mniej, niż pożyczasz w Credit Agricole - RRSO 0%

Oddajesz mniej, niż pożyczasz

Aby skorzystać z oferty „Oddajesz mniej, niż pożyczasz” należy być klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał żadnego produktu kredytowego Credit Agricole. Odpadają więc osoby, które mają (lub miały) pożyczkę gotówkową, konsolidacyjną, kredyt samochodowy lub kartę kredytową.

Oprócz tego wymagane jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego Credit Agricole. Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej trwa promocja, w której można zgarnąć 300 zł premii (plus 50 zł z polecenia) byłaby to świetna wiadomość, ale… byłoby za dobrze :)

Bank zaznacza bowiem w regulaminie, że:

Promocja nie łączy się z promocją konta „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019”

Oznacza to, że do wyboru mamy albo pożyczkę 0% ze spłatą jednej raty albo 300 zł premii na start. Wszystko natomiast wskazuje na to, że z programu poleceń możemy skorzystać. Dajcie znać w komentarzach, czy faktycznie tak jest.

Oczywiście warto tu podkreślić, że z oferty mogą spokojnie skorzystać obecni klienci Credit Agricole (o ile nie mieli wcześniej produktu kredytowego). Dla nich ta oferta jest wręcz stworzona!

Jak dostać pożyczkę 0% minus ostatnia rata?

A jak można skorzystać z promocyjnej pożyczki? Wystarczy, że do końca listopada wypełnimy promocyjny wniosek, po którym oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Do 6.12.2019 powinniśmy natomiast zawrzeć z bankiem umowę pożyczki na kwotę dokładnie 3000 zł, na okres 12 miesięcy. Oczywiście musimy pamiętać, że wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa / pozytywny BIK.

Pożyczka zostanie udzielona bez prowizji oraz bez odsetek – czyli z RRSO 0%. Oznacza to, że będziemy spłacać raty w wysokości 250 zł, przy czym ostatnią ratę zapłaci za nas bank! Biorąc więc 3000 zł pożyczki realnie oddamy więc 2750 zł!

Oczywiście regulamin zaznacza, że aby zgarnąć bonus (czyli 250 zł opłacone przez bank jako dwunasta rata pożyczki) należy przez cały jej okres spłacać raty zgodnie z harmonogramem oraz nie wypowiedzieć umowy konta osobistego do dnia wypłaty bonusu (czyli dnia płatności ostatniej raty).

Oczywiście zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z regulaminiem promocji.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Jeśli nie mamy jeszcze konta w Credit Agricole to konieczne będzie jego założenie. Na szczęście warunki prowadzenia Konta dla Ciebie nie są zbyt wymagające.

Jego prowadzenie może być całkowicie darmowe, o ile na rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową. Inaczej bank pobierze 7 zł opłaty miesięcznej. Nie ma natomiast problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • Michale, teoretycznie po założeniu konta w promocji „Jesienne Korzyści” mogłam dowiedzieć się o ofercie „Oddajesz mniej, niż pożyczasz”. Czy w takim razie nie mogę już skorzystać z tej oferty? ☹️

  Weronika Odpowiedz
  • No niestety jest jak byk napisane w regulaminie, że z ofertą Jesienne Korzyści 2019 promocja pożyczki się niestety nie łączy. Natomiast osoby, które zakładały konto w innych promocjach – mogą jak najbardziej korzystać :)

   Michał
 • Wiadomo jakie są wymagania finansowe żeby uzyskać pożyczkę?

  TomekW Odpowiedz
 • Miałem u nich kartę kredytową i załapałem się na ten kredyt. Umowa podpisana, pieniądze przelane.

  ptok Odpowiedz
 • Jakiś miesiąc wcześniej CA wypuścił sondę oferując telefonicznie powyższe warunki wybranej grupie klientów . Wymagania raczej normalne, sprawdzanie baz itp. Kredyt uruchomiony po 15 minutach. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że wszelkie odstępstwa od zawartej umowy ją unieważnią i w przypadku np. zagapienia się w datach płatności raty już bonusu nie będzie. Nie będzie natomiast jak to w przypadku podmiotów trudniących się lichwą przekształcenia umowy w narzędzie do puszczania w skarpetkach tj. podnoszenia oprocentowania do najwyższego z możliwych i nakładaniu kar oraz obowiązków związanych z urojonymi kosztami. Całkiem fajna promocja.

  Bufon Odpowiedz
 • Z tego co widzę przez Internet się wniosku o tą pożyczkę nie złoży? Trzeba iść do oddziału?

  Rask Odpowiedz
  • 3. Kiedy i gdzie można przystąpić do Promocji
   Do Promocji można przystąpić od 1.09.2019 do 30.11.2019 w placówce Banku, placówce partnerskiej (franczyzowej) Banku,
   placówce CA Express oraz za pośrednictwem serwisu telefonicznego CA24.

   Bufon
  • Można złożyć na stronie promocji. Zostawiamy dane kontaktowe i oddzwania konsultant.

   Michał
 • W czerwcu zamknąłem ROR. Czy mogę otworzyć konto bez promocji „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019” ewentualnie z samym poleceniem aby zgarnąć 50 zł i wziąć udział w tej promocji z kredytem? Mam dostęp do bankowości internetowej, mogę zawnioskować najpierw o ROR w taki sposób?

  RadekW Odpowiedz
 • Na stronie CA ani słowa o tej promocji nie widzę a niby trwa już od 01.09. Ciekawe czy w oddziałach mają pojęcie że coś takiego jest? @admin skąd pochodzi ten regulamin?

  Rask Odpowiedz
 • Radze do nich zadzwonić wcześniej czy nie miało się kiedyś u nich w banku jakiś pożyczek kiedyś. W moim przypadku okazało się, że wiele lat temu miałem jakiś sprzęt na raty w Lukas banku i przez to nie kwalifikuję się do promocji.

  Paweł Odpowiedz
 • Obserwuję tą promocję od paru dni i mam wątpliwości, czy nie ma tu jednak karencji w zakładaniu konta? Powyżej napisano że nie. Ja zamknąłem przed wakacjami po walce reklamacyjnej i teraz nie wiem czy tak szybkie otwarcie konta po niedawnym zamknięciu kwalifikuje mnie? Tym bardziej jest mowa że jeszcze mogę ugrać coś na wykorzystaniu polecenia. Jak to zatem jest? Obowiązuje karencja czy nie?
  Poza tym czy ewentualne założenie konta (zakładam że tylko dla celów tej promocji) zmusza mnie do wyrobienia karty? Nie ukrywam że nie chcę jej.
  Kolejne pytanie to jak najszybciej otworzyć konto? Wizyta w placówce wystarczy czy jednak kurier?

  jojo Odpowiedz
 • Pożyczka na gębę? Czy trzeba jakieś zarobki pokazać?

  luka89waw Odpowiedz
  • I o co pytaja przy rozmowie?

   TomekW
  • Przyłączam się do pytania

   aircrash
  • Pytają standardowo: miejsce pracy, staż pracy, typ umowy, zarobki, wykształcenie. Ciekawe jest to, że mają listę zawodów tzw. uprzywilejowanych (policja, nauczyciele, lekarze ,… nie wiem kto jeszcze, bo nie dopytywałam) i wtedy kredyt jest na tzw. oświadczenie, nawet bez wydruków wynagrodzenia. W innych przypadkach (nieuprzywilejowanych) to nie wiem. Podobno w przypadku tych innych, nieuprzywilejowanych zawodów obowiązkowe jest wzięcie innego produktu kredytowego.

   Lidia
  • Załatwiałam w placówce.

   Lidia
 • Generalnie wypowiedziałem umowę o konto ale chyba zadzwonię i cofne żeby skorzystac z tej promki :D Wcześniej dzwoniła babka i proponowała ofertę utrzymaniowa 5 % zwrotu za rachunki i wspomniała coś o lokacie na 3 % do 50 tys ale środki trzeba byłoby zamrozić na 12 msc.

  marsid Odpowiedz
  • Tak, korzystam z tej promocji na 3%. 12 miesięcy szybko minie :)

   Michał
  • Po ilu dniach dzwonili z tą ofertą?

   Hasz
  • Tydzień po wypowiedzeniu umowy w placówce

   marsid
  • Przeciez 3% na rok nie jest jakos mocno oplacalne. W stosunku do KO 2.7% w Millenium daje to tylko 121zl zysku, a trzeba sie wiazac na rok. A sa konta gdzie mozna miec i 3% bez takich warunkow.

   keton
  • Dokładnie dlatego zastanawiam się czy warto mrozić te 50 k na rok bo może trafi się coś lepszego.

   marsid
  • A do mnie nie zadzwonili… Wypowiedziałam 2 tygodnie temu.

   Joana
  • Zadzwoniłem dziś, wycofałem wypowiedzenie i dostałem 5% zwrotu za rachunki. Opcja z lokatą na 3% do 50 tys przez 12 msc ma jeszcze jeden warunek – na konto musi wpływać minimum 10 tys. zł miesięcznie… Natomiast pożyczki nie dostałem bo za mała zdolność co mnie zdziwiło :O Mam kk w Millenium którą spłacam regularnie no i też złożyłem wniosek o kk w Aliorze którą mi przyznali ale jeszcze z niej nie korzystałem więc nie wiem czy ona też ma wpływ na moją zdolność…

   marsid
 • W tv już kilka razy reklamę tej oferty puszczali

  rychu75 Odpowiedz
 • Dobry,

  czyli dostaję pożyczkę, na nic jej nie wydaję i spłacam ją nią samą. Raz w miesiącu przelewam 1000 zł na konto, płacę za bułki kartą. Na koniec zostaje mi 250 zł? Dobrze to rozumiem?

  Mikołaj Odpowiedz
 • Czyli jak się coś kiedyś ( ladnych parenaście lat temu ) brało się towar na raty i był tl Lukas Bank to nie ma szans na tą promocje ?

  IreneuszN Odpowiedz
  • I jeszcze jak miało się linie kredytową do konta Prosto Oszczędzającego to też się nie załapie ?

   IreneuszN
 • U mnie dzisiaj (niedziela!) oddzwonili i po krótkiej weryfikacji pożyczka udzielona od ręki bez jakichkolwiek dokumentów (podpis sms-em w bankowości elektronicznej).
  Zastanawia mnie tylko że jednym z warunków promocji jest podpisanie przeze mnie „potwierdzenia przystąpienia do promocji” a tu czegoś takiego nie było. Pani z którą rozmawiałem zapewniała mnie co prawda że będę brał udział w promocji ale dla pewności zapytałem jeszcze przez bankowość elektroniczną i czekam na odpowiedź – myślę że najwyżej trzeba będzie to potwierdzenie podpisać w oddziale.

  Rask Odpowiedz
  • masz gdzieś indziej zobowiązania kredytowe żę tak krótko weryfikacja trwała?

   adesode
  • U mnie też tak miało być jak pisze Rask – wszystko omówiłem z konsultantką w piątek i umowa miała przyjść do bankowości internetowej, żeby ją kliknąć smsem. Jednak umowa w bankowości internetowej do dziś się nie pojawiła. Przyszedł za to mail z wnioskiem o przyznanie kredytu w trybie ekspresowym… Więc dziś znowu telefon na infolinię. Według dzisiejszej konsultantki podpisanie umowy przez bankowość internetową nie jest możliwe… tylko poprzez wypełenienie wniosku po raz wtóry i podpisanie umowy załączonej do maila. W umowie o dziwo, wszystko jak należy – 3000 na 12 miesiecy, „spłata w 12 miesięcznych ratach za wyjątkiem ostatniej raty wyrónawczej, która wynosi 250 zł”. Według dzisiejszej konsultantki łapię się na promocję, a pieniążki na rachunku mają się pojawić jutro lub we wtorek.

   Marcinek
  • No i jednak nie jest tak łatwo. Na moje pytanie o uczestnictwo w promocji (po zaciągnięciu pożyczki telefonicznie) otrzymałem właśnie odpowiedź:
   ” z analizy umowy kredytowej wynika, że nie korzysta Pan z oferty „Oddajesz mniej niż pożyczasz”. Przy umowie zawartej 06-10-2019 widnieje oferta „Pierwszy kredyt 3×0″. Oznacza to, że przy kredycie nie ma żadnych kosztów, natomiast jest równe 12 rat do spłaty w wysokości 250 PLN, bez zwrotu ostatniej raty. Jeżeli został Pan wprowadzony w błąd przez doradcę, może Pan złożyć reklamację”
   Oczywiście doradca na moje pytania kilka razy zapewniał mnie że będę uczestniczył w promocji ze zwrotem 250 zł. Reklamacja już poszła i zobaczymy co dalej.

   Rask
  • co masz w rubryce „Zasady i terminy spłaty kredytu” ?

   kruczi
  • @kruczi
   „Spłata pożyczki następuje w 12 miesięcznych ratach po 250,00 zł każda, za
   wyjątkiem ostatniej raty wyrównawczej, która wynosi 250,00 zł. Raty płatne są do
   dnia 6 każdego miesiąca, począwszy od 2019-11-06.”

   Rask
  • Ja mam tak samo i konsultantka zarzekała się, ze w promocji uczestniczę.

   Marcinek
  • Mam to samo. Pewnie to jakaś standardowa umowa. Poprosiłam jednak o kopię potwierdzenia przystąpienia do promocji „Oddajesz mniej niż pożyczasz”, którą podpisywałam w placówce. Tak na wszelki wypadek wzięłam.

   Lidia
  • @Rask
   w jaki sposób/gdzie wysyłałeś zapytanie ?

   kruczi
  • @kruczi
   Poprzez pocztę wewnętrzna w bankowości internetowej. Odpowiedzieli bardzo szybko tylko że nie to na co liczyłem :-(

   Rask
  • pierwsza spłata możliwa jest dopiero od kolejnego miesiąca czy można zacząć spłacać już w październiku? Czy jest możliwa wcześniejsza spłata/nadpłata, np od razu 2750 i później oczekiwanie na 250, które spłaci bank?

   abc
 • Pożyczkę spłacamy sami na podany rachunek, czy bank będzie pobierał sobie sam z naszego konta w C&A ?

  Endriu68 Odpowiedz
 • To zależy jaką wybierzesz opcję przy podpisywaniu umowy, można wybrać spłatę automatyczną z konta osobistego.

  marcinex72 Odpowiedz
  • A gdzie w umowie znajdę tą opcję?
   W banku przy podpisywaniu jak pamiętam nic nie ustalałem

   Endriu68
  • Możesz zobaczyć i zmienić sposób spłacania w bankowości internetowej.
   Osobiście dla pewności złożyłem zlecenia z datą przyszłą patrząc w kalendarz aby wszystko zabanglało. I tak w mojej wersji promocji najmniej 1000 ma wpływać na ROR. No to wpływa. Dokładnie w terminie. Bank pobiera ratkę, robię bieżące zakupy a pozostałość odcedzam.

   Bufon
 • Czy macie rowniez problem z kontaktem od nich?
  Ciagle nagrywa mi sie ich automat na poczte glosowa, natomiast zadne polaczenie sie nie wyswietla

  Marcin532 Odpowiedz
 • Nie polecam przy dochodzie pochodzącym z działalności. 3k kredytu, a papierów jak do hipoteki – zrezygnowałem podczas odczytu potrzebnych dokumentów.

  bolopokerzysta Odpowiedz
 • U mnie odmowa i dziwne tłumaczenie o częstych zapytaniach w BIK …. liczą na osoby które wyłożą się że spłata i mają kredyty?

  Ja Odpowiedz
 • Dostałem pieniądze na konto:) Czy teraz mogę wpłacić 2750 zł bez żadnych kosztów i kredyt mam z głowy?

  jakubpisula1@vp.pl Odpowiedz
  • Czytajcie regulamin albo chociaż to co pisze w artykule:
   „Oczywiście regulamin zaznacza, że aby zgarnąć bonus (czyli 250 zł opłacone przez bank jako dwunasta rata pożyczki) należy przez cały jej okres spłacać raty zgodnie z harmonogramem oraz nie wypowiedzieć umowy konta osobistego do dnia wypłaty bonusu (czyli dnia płatności ostatniej raty).”

   Przemysław
  • Chodzi o to czy mogę teraz spłacić te 11 rat? Czytaj to co piszę.

   jakubpisula1@vp.pl
  • Raty i tak będzie miał pobierane co miesiąc i tak 11 razy. Nie da się spłacić tej pożyczki jednorazowo.

   marsid
  • Skoro w regulaminie jest „należy przez cały jej okres spłacać raty zgodnie z harmonogramem” a podejrzewam, że w harmonogramie nie masz podane 1 rata 2750zł tylko 11 rat po 250zł, to wydaję mi się, że odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie. Zawsze możesz jednak zadzwonić na infolinię żeby się upewnić.

   Przemysław
  • Ok dzięki.

   jakubpisula1@vp.pl
  • Jeśli liczysz na promocję to NIE WOLNO spłacić nawet złotówki przedterminowo.

   Bolo
 • Ktoś wie czy samo przyznanie karty kk i limitu na niej ma wpływ na ocene zdolności w BIK ? Czy liczy się tylko zadłużenie jakie ma się obecnie ? Mam kk w Millenium z której korzystam i spłacam w terminie + wziałem kk w Aliorze dla promocji z punktami PS. Zastanawiam się czy jak zamknę kk w Aliorze to wpłynie to pozytywnie na ocenę BIK’u…

  marsid Odpowiedz
  • Napewno wpłynie dobrze bo mniejsze zobowiązanie posiadasz na dodatek zapewne spłacałeś ją w terminie. Same plusy. Często osoby przed zaciągnięciem większego kredytu zamykają karty kredytowe .
   Minus dla Biku jest jak w krótkim czasie wysyłane są zbyt częste zapytania kredytowe.

   bolek
  • No tak właśnie myślałem. No nic po zamknięciu kk Aliora odczekam trochę i spróbuję jeszcze raz złożyć wniosek może wtedy przejdzie.

   marsid
  • Natomiast nigdy nie zrozumie się do końca działania systemu banku ,co bank to inne obyczaje.
   Jeśli na przykładzie z życia brat nie dostał w jednym banku rat z allegro darmowych (w bnp paribas) a dostał za złożone zapytanie w tym samym dniu w mbanku to jest różnica. A jaka ? w mbanku ma konto od dłuższego czasu a w BNp paribas nie ma nic. Posiadanie produktu jakiegoś w banku to jest budowanie swojej wiarygodności jako klienta.

   bolek
  • „Ktoś wie czy samo przyznanie karty kk i limitu na niej ma wpływ na ocene zdolności w BIK ?”
   — tak, liczy się łączny limit na wszystkich kartach kredytowych, podobno banki zakładają konieczność spłacania kilku procent w każdym miesiącu i uwzględniają to przy wyliczaniu zdolności spłacania rat (w uproszczeniu np. limit 100 kzł, 5% to 5 kzł, koszty utrzymania 2 kzł = wymagane dochody powyżej 7 kzł).
   „Czy liczy się tylko zadłużenie jakie ma się obecnie ?”
   — ponoć to właśnie nie ma żadnego znaczenia.

   Don Quijote de la Mancha
  • No i to jest konkret odpowiedź. Dzięki za info ;)

   marsid
 • marsid możesz spróbować,pamiętam pewną promocję z ING Bank Śląski gdzie promował fajnie za kartę kredytową- za pierwszym razem nie chcieli mi przyznać. Nie zrażałem się,za miesiąc spróbowałem i .. udało się bez problemu :-)

  bolek Odpowiedz
  • Coś mi babka mówiła że mogę spróbować jeszcze w placówce bo tam niby mają „większe pole manewru”. No ale że do oddziału mam kawałek to mi się nie chce ;)

   marsid
 • We Wrocławskim oddziale usłyszałem, że do promocji muszę wziąć jeszcze jakiś produkt, wytyczne dyrektora:
  a) kartka kredytowa, bezpłatna ale w przyszłym roku planuję hipotekę, więc nie jestem zainteresowany
  b) zwiększenie limitu na koncie o 1000zł, za chyba 70zł miesięcznie
  c) miesięczne ubezpieczenie, za 25zł miesięcznie

  Łukasz Odpowiedz
  • No to próbowali cię naciągnąć.

   Przemysław
  • No to już teraz wiem jakie to „pole manewru” mają w placówce :D

   marsid
  • Rzeczywiście próbowali mnie naciągnąć na dodatkowe produkty, odradzam Wrocław – Rynek. Podobno dostają prowizję od wciskania takich dodatkowych kart czy ubezpieczeń.
   Poszedłem do innego oddziału i bez żadnych dodatków uruchomiłem. Nawet wszystkie dane były, z uzupełniania w poprzednim oddziale.
   Można wcześniej spłacić, przy podpisywaniu pytają, czy nadpłata ma wpłynąć na skrócenie harmonogramu czy zmniejszenie raty.
   Polecam oddział Wrocław – Piłsudskiego

   Łukasz
  • Jak wygląda ta wcześniejsza spłata ? Możesz od razu wpłacić 2750 zł wziąć 250 zł i po temacie ? Jaki wtedy to interes dla banku ?

   marsid
 • Nie udało się ani telefonicznie, ani w oddziale. Powód: odrzucenie wnioskuw systemie, dokładna przyczyna: neiznana (niewidoczna dla pracowników). Więc przy okazji złożyłem wypowiedzenie umowy…

  haha Odpowiedz
 • Nie otrzymałem :( Podejrzewam, że problem z limitem kk na poziomie 100.000 zł był przeszkodą. BIK mam 85/100, zero opóźnień. Podobnie kiedyś w Millennium powód odmowy – ponad 3 produkty kredytowe. No cóż spróbowałem.

  Slonik Odpowiedz
 • koledze też wcisnęli KK nie mam pojęcia po co że niby taki wymóg i że za kilka tyg. może ją zamknąć…. Działo się to równocześnie z otwarciem konta

  jojo Odpowiedz
 • Chyba już mają za dużo klientów i liczą na osoby które się opóźnią w spłacie a nie takie co mają kupę kasy i dochody na poziomie kwoty kredytu

  JAROSŁAW Odpowiedz
 • Czy zapis w pkt 5.1.a regulaminu ” będzie spłacał raty Pożyczki w terminach określonych w harmonogramie spłaty pożyczki” oznacza, że ma to być konkretnie ten jeden dzień spłaty wyznaczony w harmonogramie czy można spłacić ratę kilka dni wcześniej? Ustawienie automatycznej spłaty jest jakimś rozwiązaniem ( gdyby to miał być ten jeden konkretny dzień) ale pamiętam, że w ING w przypadku zleceń stałych mimo, że były to przelewy wewnętrzne zdarzały mi się jednodniowe obsuwy, jeśli wypadało święto. Chyba podrążę ten temat.

  Lidia Odpowiedz
  • W praktyce aby zapewnić zachowanie wymogów regulaminu promocji w przypadku najbardziej odjechanych interpretacji polecam pozostawić zlecenie płatności raty z ROR . Ten natomiast zasilać w terminie zapewniającym uznanie rachunku dokładnie w dniu płatności lub jeśli występują dni świąteczne to w ostatnim dniu roboczym przed.
   No bo jeśli spłacicie bezpośrednio dzień czy dwa wcześniej to jakiś superarbiter od tłumaczenia z języka bankowego na zrozumiały może Wam uczynić zarzut.

   Bufon
 • Czy ma ktoś pewną wiedzę czy można spłacać raty przed dniem wynikającym z harmonogramu? Udzielająca mi kredytu konsultantka była przekonana że mogę to robić kilka dni przed terminem, ale mam wrażenie że szyła to na miejscu.

  H. Odpowiedz
 • Czy przy podpisywaniu umowy dostawaliście do podpisu ten dokument „Potwierdzenie przystąpienia do Promocji” i czy otrzymaliście jego kopię?

  fireman Odpowiedz
  • U mnie tego nie było ale w umowie mam że jest to oferta Oddajesz mniej, niż pożyczasz , poza tym mam zapewnienie konsultanta a rozmowy są nagrywane

   conrad_88
 • To każdego pytają przez telefon o zarobkach? Zamykałem konto 2-3 msc temu, i bym musiał specjalnie otworzyć. I tak myślę, czy będzie trzeba pokazywać dochody ;P

  luka89waw Odpowiedz
 • Umowe mam do lutego 2020 ale juz dzis wiem ze teraz dostane na stale wtedy. Czy moge w rozmowie powiedziec ze mam umowe na stale? Moga to jakos sprawdzic?

  YaPaE Odpowiedz
  • Po wysłuchaniu RODO i odpowiedzialności z KK, zmieniając tą informację wyczerpujesz przesłanki przestępstwa bo….chcesz dostać kredyt zmieniają dane faktyczne. Powiedz jak sprawa stoi rzeczywiście, nie powinno mieć to aż takiego wpływu.

   Slonik
  • @Slonik, właśnie akurat to wpływ może mieć, nie wiem, jak w tym banku, ale często wymagane jest zatrudnienie na min. 6 (albo i 12) przyszłych miesięcy…

   Don Quijote de la Mancha
  • No to jednak ryzyko, ewentualnie zaniechanie wniosku po potrzebie przedstawienia dokumentów. Z doświadczenia wiem, że można poprosić o pismo od Pracodawcy, który informuje o zamierzeniu przedłużenia umowy (często potrzebne przy hipotecznych). Inna sprawa czy jest sens faktycznie naginać się za 250 zł po roku ;-)

   Slonik
 • Hej, a miał ktoś taką sytuację, że pani w placówce poprosiła o adres i nr NIPu zakładu pracy tylko w ramach podania czegokolwiek dla sprawdzenia zdolności kredytowej, a ponieważ nie miałem to procedura została wstrzymana i nie pomógł fakt, że jestem obecnie klientem i otrzymuję „wynagrodzenie” na konto CA konkretnej wysokości. Przez telefon to coś pomoże, czy też pytają o takie rzeczy?

  Maciej Odpowiedz
 • Ostatecznie popisałem umowę przez bankowość internetową, kasa natychmiast pojawiła się na koncie… a tu kolejna niepodzianka – na liście planowanych spłat jest też 12 rata. Chyba miała być jednak spłacona przez Bank ?!

  Marcinek Odpowiedz
  • No oczywiście ze powinna byc 12 rata w harmonogramie :) spełniasz warunki: utrzymanie konta i brak obsuwy w spłatach i wtedy dopiero Bank fundnie Ci tą ratę. To wynika z regulaminu promocji.

   Harmonogram jest oparty na umowie, którą masz podpisane na rok = 12 rat. To odrębny dokument, który musi uwzględnić sytuacje taką ze np. nie uda się spełnić warunków promo i masz cały kredyt do splaty.

   Anom
 • U mnie wstępna decyzja pozytywna ale była konieczność przesłania do akceptacji. Kolejnego dnia telefon że jest zgoda, wniosek podpisany w systemie, pieniądze z automatu na koncie. Na umowie jest dopisek „Oddajesz mniej niż pożyczasz Bankowa – Zdalna 12 rat_Nowy-B” więc promocja chyba się aktywowała.

  mucha Odpowiedz
 • Ja wczoraj byłem w oddziale. Umowa podpisana. Natomiast doradca nie dał mi do podpisu ‚Potwierdzenia przystąpienia do promocji’ zgodnie z regulaminem tej promocji. Była bardzo zdziwiona o czym ja mówię. Pytała również swoich kolegów/koleżanek i oni również nic o tym nie słyszeli. Dopiero po zacytowaniu regulaminu i ponownym dopytaniu współpracowników odnaleźli PDF z tym dokumentem. Wydrukowali i podpisałem ;) Może faktycznie nie jest on wymagany, ale jestem spokojniejszy bo mam podkładkę (ksero) w razie ‚w’.

  Radex Odpowiedz
  • >>>Może faktycznie nie jest on wymagany
   Lepiej na to nie liczyć.
   Mi w reklamacji zażądali właśnie takiego potwierdzenia ( w innej promocji ).

   Bogdan
 • Taki dylemat. Dzisiaj dzień spłaty raty.
  Duży banner w sekcji >twoje produkty< NIEZAPŁACONA RATA!
  Kasa na koncie jest. Automatyczna spłata włączona. Nawet pytałem się na infolinii, zaręczali że system pobierze ratę po 20.00 . Jest zaraz północ, rata nie spłacona. Banner świeci i wkurwia. Spłacić samemu? Ja już , k, nikomu nie wierzę.

  Bufon Odpowiedz
 • Pod spodem teksty z wykrzyknikami > spłać zadłużenie< . Ja pierdolę.

  Bufon Odpowiedz
 • No nie mam wyjścia. Żeby dochować daty muszę spłacić samodzielnie z konta. Tzn. może i nie muszę ale nie mam czasu na przepychanki z CA. Następne raty ustawię wprost na rachunek kredytu. Zaufanie to dobra praktyka ale lepsza jest kontrola.
  Spłaciłem. Pies ich z tą automatyką.

  Bufon Odpowiedz
  • Zadałam pytanie w bankowości, czy spłacać ratę należy koniecznie w dzień spłaty czy można wcześniej i otrzymałam informację czarno na białym następującą odpowiedź. Cytuję:
   „Dzień dobry, potwierdzam, że kredyt, który Pani posiada jest w ofercie promocyjnej Oddajesz mniej niż pożyczasz.
   Ratę kredytu należy spłacić do terminu wyznaczonego w harmonogramie. W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.
   Pozdrawiam
   A… S…..
   Doradca ds. Obsługi Klienta”
   Wygląda na to, że można też samemu pilnować i spłacać wcześniej.

   Lidia
 • Mam i ja…. 15 minut i załatwione. Mam jednak 2 pytania.
  godzinę po otwarciu zalogowałem się ale konta jeszcze nie widzę. To normalne? Pytam bo jest tam zakładka załóż konto i nie wiem czy nie muszę dokończyć jakiś formalności…..
  Pani zapewniała mnie że pożyczka spłaca się automatycznie w wyznaczonym terminie ja tylko muszę dopilnować żeby 250 zł było na koncie. Rzeczywiście tak to działa?

  jojo Odpowiedz
 • Konto już działa, coś jednak nie zatrybiło bo miałem dopiero co tam konto.
  @Bufon, reklamowałeś czy jak? Sam ostatecznie spłaciłeś? Samoczynna spłata to jakaś filozofia bo mi coś babka tłumaczyła że na jakieś konkretne konto ale potem dodała że samo się spłaci więc nie mam się co przejmować.
  PS tylko odpisz po polsku nie po łacinie :) Tak, wiem jak człek wścieknie to…..

  jojo Odpowiedz
  • @Bufon, a czy przypadkiem nie chodzi o to, że za późno środki na ror wpłaciłeś?
   Np. w Citi dla automatycznej spłaty kk wymagają chyba, by kasa była już w poprzedni dzień roboczy. Podobnie ze stałymi zleceniami w Santander — jak kasy rano na koncie nie ma, to już się nie wykona.

   Don Quijote de la Mancha
  • Don. Przelewy zaplanowane z Santandera. Faktycznie wchodzą na konto CA po południu.
   Przekopałem się przez regulaminy i regulacje. Nie znalazłem zapisu o tym, kiedy pieniądze powinny się znaleźć na ROR jeśli bank pobiera automatycznie spłatę. W/g mnie to nawet jeśli przelew np. błyskawiczny dotrze choćby sekundę przed północą to automatyczna spłata powinna działać. Ale. Wolę tego nie testować . Przyzwyczaiłem się już do myśli, że bank spłaci za mnie ostatnią ratę a spierać się specjalnie nie mam ochoty. Zmieniłem w zleceniach NRB na ten od kredytu.
   @jojo. Staram się. Nawet znalazłem w swojej bibliotece książki na temat savoir-vivre’u. Odkurzyłem. Będę sobie przypominał. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

   Bufon
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy