Pekao: nowe Konto Przekorzystne z bonusami 2 x 100 zł i kontem oszczędnościowym 2,7%

Pekao to bank, o którym pisałem na łamach bloga dosłownie kilka razy. Nic dziwnego – jego oferta nie była zbyt ciekawa, a premii dla nowych i obecnych klientów praktycznie nie było wcale. Wygląda jednak na to, że kilka dni temu to się (delikatnie) zmieniło. Bank dokonał dość radykalnych kroków: wyrzucił ze swojej oferty wszystkie stare rachunki i pozwala teraz założyć tylko nowe Konto Przekorzystne. Jeśli dodamy do tego możliwość zgarnięcia nawet 200 zł zwrotu oraz oprocentowanie 2,7% w skali roku na koncie oszczędnościowym to zaczyna się robić całkiem ciekawe – przynajmniej na papierze. Czy faktycznie tak jest?

Bank Pekao

Darmowe Konto Przekorzystne

Konto Przekorzystne może nas kosztować 6 zł miesięcznie, a za kartę możemy zapłacić dodatkowe 3 zł. Na szczęście istnieje możliwość zwolnienia z tych opłat – i to na bardzo prostych zasadach. Wystarczy, że zasilimy konto kwotą min. 500 zł miesięcznie oraz wykonamy co najmniej jedną płatność kartą lub PeoPay.

To świetna wiadomość. Prześwietlając promocje Banku Millennium wielokrotnie powtarzałem, że warunek wpływu i jeden transakcji jest całkiem uczciwy i bardzo łatwo go spełnić. Tu jest podobnie – z tą różnicą, że wpływ musi być naprawdę minimalny. 500 zł nie musi być nawet wpływem wynagrodzenia czy stypendium – możemy w końcu przelać środki ze swojego konta w innym banku i opłat nie będzie.

Ale to nie wszystko. Bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Wystarczy być… młodym. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Tu również widać trend nadany przez innych. Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju i zagranicą. Kolejne będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

2,7% na koncie oszczędnościowym

Z okazji wprowadzenia konta do sprzedaży Pekao uruchomił również promocję z podwyższonym oprocentowaniem na Nowym Koncie Oszczędnościowym. Jeśli rachunek założymy w tym półroczu, to przez 180 dni od jego otwarcia zgarniemy 2,7% w skali roku.

Haczyk? Kwota maksymalna jest dość ograniczona i wynosi „jedynie” 10 000 zł. Dodatkowo bank zaznacza, że musimy być jedną z osób, które:

 • do dnia 31.12.2017 nie zawarły umowy o żadną usługę Pekao lub
 • w dniu przystąpienia do promocji jesteśmy posiadaczem konta osobistego, ale nie posiadaliśmy konta Dobry Zysk w okresie 1.07.2017 – 31.12.2017 albo średniomiesięczne saldo na tym koncie wyniosło mniej, niż 50 zł

Jeśli szukamy nieco mniej skomplikowanej oferty z tym samym oprocentowaniem (i na duuuuużo większą kwotę), to chyba znacznie lepiej nada się konto oszczędnościowe Profit we wspomnianym wcześniej Banku Millennium.

Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym to jednak nie wszystko. Bank przygotował dwie inne oferty z premią, które będą dostępne do 30.06.2018.

100 zł za zakup ubezpieczenia OC w PZU

W ramach pierwszej promocji Pekao chce nam zapłacić 100 zł premii za zakup polisy OC w PZU. Stawia jednak pewne warunki – aby zostać uczestnikiem należy posiadać Konto Przekorzystne oraz spełnić jeden z trzech poniższych warunków:

 • do 31.12.2017 nie zawrzeć żadnej umowy z Pekao lub
 • od 1.07.2017 do 31.12.2017 nie posiadać żadnego rachunku osobistego w PLN w Pekao lub
 • od 1.07.2017 do 31.12.2017 posiadać konto osobiste w PLN, ale z średniomiesięcznym saldem nie większym, niż 50 zł

Jeśli wpisujemy się w definicję banku, to powinniśmy nabyć lub odnowić ubezpieczenie OC w PZU pojazdu, którego jesteśmy właścicielem. Składka musi wynieść min. 200 zł, a polisa musi zostać okazana w oddziale banku. Wtedy oficjalnie przystąpimy do tej oferty specjalnej i będziemy musieli wykonać kolejne kroki.

Jakie? W każdym z 6 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu przystąpienia do promocji będziemy musieli zapewnić jednorazowy wpływ min. 500 zł z tytułu:

wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi)

Na koniec dodam, że nagroda zostanie wypłacona przelewem w kolejnym miesiącu po ostatnim miesiącu spełnienia warunków. Bank ma prawo zakończyć promocję przed czasem w momencie, kiedy do promocji zgłosi się już 25 000 osób.

Do 100 zł zwrotu za rachunki za telefon komórkowy

Druga z ofert promocyjnych na start dotyczy zwrotów za płatności faktur za telefon komórkowy, o ile te zostaną dokonane przez polecenie zapłaty.

Co to za twór? To taka zgoda na obciążanie naszego rachunku przez operatora na podstawie przygotowanej faktury, bez naszego dalszego udziału.

Bank zwróci nam 7% wartości każdej faktury, ale nie więcej, niż 100 zł w ciągu 12 miesięcy następujących po miesiącu aktywowania polecenia zapłaty. Oczywiście aby wziąć udział w promocji trzeba spełnić jeden z trzech warunków, analogicznie jak w ofercie z ubezpieczeniem:

 • do 31.12.2017 nie zawrzeć żadnej umowy z Pekao lub
 • od 1.07.2017 do 31.12.2017 nie posiadać żadnego rachunku osobistego w PLN w Pekao lub
 • od 1.07.2017 do 31.12.2017 posiadać konto osobiste w PLN, ale z średniomiesięcznym saldem nie większym, niż 50 zł

Należy również zapewnić wpływ 500 zł z tytułu „wynagrodzenia” (ta sama definicja) oraz wykonać 1 transakcję bezgotówkową. Dodatkowo dochodzi jeszcze jeden wymóg – brak aktywnego polecenia zapłaty za usługi telekomunikacyjne od 1.07.2017 do 31.12.2017. Dokładniej:

dodatkowym warunkiem nabycia prawa do Nagrody czy jej części jest niewyrażenie zgody tego Uczestnika w okresie od 01.07.2017 r. do 31.12.2017 r. na obciążanie jego rachunku w Banku z tytułu polecenia zapłaty za faktury VAT wystawione przez Operatora Telekomunikacyjnego za usługi świadczone na rzecz tego Uczestnika.

Promocja obowiązuje do 30.06.2018 lub do momentu, w którym przekroczona zostanie liczba 40 000 zapisów.

Jaki jest problem z tą promocją? W chwili obecnej wysokość faktur za telefon zazwyczaj nie jest specjalnie wysoka. Choc sam korzystam z oferty na kartę i płacę za telefon „grosze”, to w przypadku średniego abonamentu na poziomie (strzelam) 50 zł zysk miesięczny z promocji wyniósłby jakieś 3,5 zł. Rocznie daje to zawrotne 42 zł – choć lepsze to, niż nic.

Nie przegap!

Komentarze

 • Konto fajnie. Promocje już mniej =p

  luka89waw Odpowiedz
  • Zgadzam się w 100%. Takie promocje nie zachęcają do założenia konta.
   Na plus dla banku, że w końcu uprościli ofertę. Jedno konto w miejsce >5 (przeważnie płatnych) eurokont to „dobra zmiana”.

   Orestes
 • Promocje dotyczą tylko oddziałów własnych naszego Banku oraz jego Agencji.

  Zenek Odpowiedz
 • 2,7% do 10k? Śmiech na sali. Zwrot za polise w PZU też beznadziejny, bo OC w PZU do tanich nie należy.

  ceglaaa Odpowiedz
 • Jak to mówią, jaki bank, takie promocje… Ale i tak dobrze, ze w końcu coś się u nich zaczyna ruszać, może za jakiś czas dadzą coś lepszego na start czy jakąś promocję zwrotów lub program poleceń, żeby chociaż zrównać się z poziomem PKO. Co ciekawe, te 2,7% jest również dla wszystkich, też mających stare konta i fajną opcją są nieograniczone przelewy z KO na ROR przez apkę PeoPay – akurat taka innowacja przydałaby się w innych bankach. Spoko konto przy okazji na przetrzymanie jakichś drobnych kwot.

  pws Odpowiedz
  • No ale mogli już dać te 3%… Lepiej by to wyglądało, nawet przy tak niskiej kwocie.

   pws
  • Z tymi wszystkimi starymi to trochę przesadzasz… Ja konto mam tam od 18 lat, ale średniomiesięczne saldo w ostatnich latach wyniosło tam równo 0,00 zł. Nie spełniam więc warunków promocji.
   I chyba wreszcie mnie przekonali do zamknięcia tego niepotrzebnego konta.

   Be@
  • Bea@, chyba nie zrozumiałaś do końca regulaminu – w przypadku promocji KO nie ma ograniczeń posiadania innych kont wcześniej, a to saldo dotyczy jedynie konta Dobry Zysk, którego pewnie ma garstka osób.

   pws
  • Z resztą, jak masz 0 zł to tym bardziej byś się zaliczała, bo ono nie może przekroczyć 50 zł.

   pws
  • No i tu masz rację ;-) Nie zrozumiałam.
   Dzięki ;-)*

   Be@
 • Ja w przypadku zwrotu za rachunki na Koncie 1-2-3 BZ WBK poprosiłem moją firmę (lokalny dostawca internetu) o wystawienie faktury za internet na cały rok z góry. Opłaciłem, WBK oddał 3%, a ja dodatkowo odliczę sobie wydatek w PIT (to mój ostatni rok ulgi na internet).

  Marcin H Odpowiedz
 • Ta ich kolejna promocja, której jak się przyjrzeć to trzeba się chwycić rękami za głowę.

  heniek131 Odpowiedz
 • Nie jest tak źle, podstawowa wada 20gr za każdą autoryzację sms, którą można ominąć używając apki lub tokenem za 1zł/M .
  Zalety KO powiązane z ROR przez apkę bez ograniczeń ilości darmowych przelewów.
  I najważniejsze chyba, darmowe konto walutowe, w końcu po wymianach w kantorach internetowych, dostęp do żywej namacalnej gotówki w marmurku :)

  jacck Odpowiedz
  • darmowe konto walutowe??? a nie platne 1 jednostke waluty w ktorej jest konto???

   koles
  • dobra juz widze to przy koncie przekorzystnym walutowe jest za darmo!

   koles
  • jeżeli masz to nowe konto Przekorzystne lub premium to walutowe jest za free

   3 Nie pobiera się opłaty jeśli posiadaczem rachunku walutowego jest posiadacz Konta Przekorzystne, Eurokonta Premium. W przypadku rozwiązania odpowiednio Umowy Konta Przekorzystne, Eurokonta Premium opłata za prowadzenie rachunku walutowego będzie pobierana od miesiąca następującego po miesiącu, w którym wskazana wyżej Umowa uległa rozwiązaniu.

   jacck
  • 1/ nigdy nie było płatne jedną jednostkę a tylko 1 PLN przeliczany na walutę r-ku – to raz
   2/ a dwa „Potwierdzam wypowiedź kogoś na forum, że konto w Pekao jest najlepsze na wyjazdy za granicą. Warunki do bezpłatności konta banalne do spełnienia, dwie wyplaty z obcych bankomatów w PL spokojnie wystarczą a za granicą wszystkie są darmowe. Zrobiłem porównanie wszystkich banków w PL i Pekao na za granicę wypada najlepiej.” toż ja o tym trąbie od WIEEELU lat… :) ale tu są też zwolennicy logowania, przelewania, kupowania sprzedawania, itp. w Aliorze :) aby wyjść na tym… gorzej niż… dokładnie NIC nie robiąc i przy tym opalając się na plaży w kraju pt. Croatia co powinno być pisane „Horwacja” a nie jak się błędnie niestety utarło Chorwacja :) To jak z dromEdarem i dromaderem, niestety. Warsiawski brukowiec zrobil blad przed wojna i poooszlo… UZUS się to nazywa i związane jest po trosze i nie bez kozery ze słowem „use” :/
   3/ a trzy – nie sugerowac sie prosze tymi „oplatami za komorki”… moze byc cokolwiek co jest na FAKTURZE od operatora komorkowego przeciez… :) np. dopieta oplata za prad czy gaz, jesli tak operator umozliwia…

   Krzysztoff
  • Jeśli używasz tokenu aplikacji, a nie fizycznego urządzenia, to ten jest za darmo.

   marek_m
  • Karta kodów jednorazowych jest bezpłatna.

   Krzysztof1906
 • Promocje może i słabe. Ale za to za super karta za granicę. Transakcje walutowe są przeliczane na USD, a następnie na PLN – obydwa przewalutowania wg kursu Mastercard!

  laurento Odpowiedz
  • Po spełnieniu warunków WSZYSTKIE wypłaty za granicą są darmowe:
   „W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. lub PeoPay, w kolejnym miesiącu kalendarzowym Bank nie pobierze opłat za pierwsze 2 transakcje wypłaty gotówki z obcych bankomatów w kraju i za wszystkie wypłaty gotówki z bankomatów za granicą. W przeciwnym przypadku pobierana jest wyższa stawka wskazana w komórce, do której odnosi się przypis.”

   Ludwik
  • Potwierdzam. Przeliczanie wg kursów Mastercarda, co podczas wakacji za granicą było dla mnie rewelacyjną opcją. Zero dodatkowych kosztów.

   db90
  • drobna uwaga: MC przelicza przez USD TYLKO te waluty/transakcje, których nie ma w swojej tabeli…

   Krzysztoff
  • Dla kart debetowych i kont w PLN przelicza wszystkie waluty po USD. Potwierdzam, że jest to bardzo wygodne i korzystne kosztowo, nie trzeba też kupować wcześniej waluty, z która już nie raz zostałem po powrocie.

   Pablicjo
  • W praktyce to chyb nie ma znaczenia, próbowałem na jakiejś przykładowej kwocie CZK korzystając z kalkulatora MC przeliczać zarówno bezpośrednio z CZK na PLN, jak i przez USD — i wyszło co do grosza tak samo.

   Don Quijote de la Mancha
 • bez sensu promo
  @laurento to juz wole przeliczenia USD USD alior kantoru

  dfss Odpowiedz
  • No i musisz kupować wcześniej dolary. Tutaj nie musisz tego robić – zarabiasz w złotówkach, wydajesz złotówki.

   laurento
 • Bank zwróci nam 7% wartości każdej faktury, ale nie więcej, niż 100 zł w ciągu 12 miesięcy następujących po miesiącu aktywowania polecenia zapłaty – jak rozum iem limitów miesięcznych nie ma i 2 FV po 720 zł załatwią sprawę??

  zenek64 Odpowiedz
  • i drugie pytanie – czy bony do empiku za zainstalowanie PEOPAY jeszcze są?? Bo jeśli tak to można zakładając to konto w łatwy sposób w ciągu 2 miesięcy zgarnąć 175 zł więc chyba warto :-)

   zenek64
  • @zenek64, a skąd Ty weźmiesz prywatne faktury za te. komórkowy na taką kwotę? :)
   zastanaw mini też jak oni potraktują faktury za allinkluziv

   jacck
  • zastanawia mnie też jak oni potraktują faktury za „All Inclusive” czyli np. funpack ?

   jacck
  • @ jacck a mówi ci coś doładowanie pre-paid z abonamentu?? Resztę sobie dośpiewaj :-) 7 % taniej

   zenek64
  • Faktycznie w regulaminie stoi, że faktura ma być na usługi – nie piszą jakie. Czyli nie tylko telefon na tej fakturze, ale i … wszystko co się da tam podpiąć.

   Be@
  • jasne, o tym nie pomyślałem … 7%, od banku poza tym można czasami sporo więcej ?

   jacck
  • masz rację Be@, o komórce tylko w tytule, regulamin mówi o operatorze telekomunikacyjnym, konkretnie za jego usługi, można rozumieć, że tel stacjonarny też w to wchodzi. Faktycznie można również przez telekomy płacić za apki w google play.

   jacck
 • Marna ta promocja ale dobrze, że wreszcie zaczęli.

  Waldemar Odpowiedz
 • Potwierdzam wypowiedź kogoś na forum, że konto w Pekao jest najlepsze na wyjazdy za granicą. Warunki do bezpłatności konta banalne do spełnienia, dwie wyplaty z obcych bankomatów w PL spokojnie wystarczą a za granicą wszystkie są darmowe. Zrobiłem porównanie wszystkich banków w PL i Pekao na za granicę wypada najlepiej. Lepiej też od kantora Aliorowego, który też ogolnie jest ok. No i w pekao fajna opcja darmowych przelewów z Konta Oszczędnościowego.

  Paweł Odpowiedz
  • Planuję wyjazd do Chorwacji, czy polecasz założenie konta w Pekao i płatności ich kartą jako najbardziej opłacalne ?

   Jolanta
  • Przeciez jest sporo kart do rachunkow z darmowymi bankomatami zagranicznymi. To nie jest powod dla ktorego zalozylbym tu konto.

   keton
  • @keton, masz rację, są też inne konta z korzystnymi przewalutowaniami (np. Envelo), ale czy dużo jest takich oferujących (jak to Pekao) jedno i drugie?

   Don Quijote de la Mancha
  • Z kont oferujących korzystne przewalutowania są: Pekao z kartą Mastercard, EnveloBank lub Bank Pocztowy z kartą Visa, Getin Bank z kartą Visa. Pekao jest dla mnie najkorzystniejsze bo za granicą ma bankomaty darmowe. Rozliczenie w Pekoa idzie po kursie mastercard (wg schematu waluta-USD-PLN), w envelo/pocztowym i getin idzie po kursie visa (waluta-pln). Ponieważ kursy mastercard są lepsze, z moich przeliczeń wychodziło że dla większości walut opłaca się bardziej pekao, ale dla niektórych walut akurat visy była nieznacznie lepsza. Ale ogólnie envelo/pocztowy i getin też są bardzo korzystne do płatności, tylko bankomaty kosztują. No i przewaga konta nad np. kantorem Aliora (który też jest ok) jest to że nie musisz wymienić wcześniej waluty i nie zostaniesz z nią po powrocie. Ja korzystałem i nadal korzystam z kont w Pekao i bardzo sobie to chwalę.

   Pablicjo
  • Odpowiadaj na pytanie do platności w Chorwacji to tak, dla mnie to jedna z najlepszych ofert na runku. Ewentualnie envelo/pocztowy lub getin tyle że te nie mają bezpłatnych bankomatów. W razie czego pytaj.

   Pablicjo
  • @Pablicjo, to jak już tak dokładnie odpowiadasz, to też spytam: może wiesz co będzie lepsze do CZK (Visa Envelo/Getin lub MC Pekao)?

   Don Quijote de la Mancha
  • Uzupełniając poprzednie dwa wpisy, jest dużo banków oferujących „bezpłatne” bankomaty na granicą które de facto nie są bezpłatne bo prowizja jest ukryta w spreadzie walutowym (rozliczenie po niekorzystym kursie banku) lub w prowizji za przewalutowanie. I tak np. orientacyjne koszty to: mbank 6%, bzwbk 5.8%, alior 7.5%, millemium 5.5%, citi 5%, idea 5%, ing, pko to ok 4%, itd. Dla porównania w pekao to koszt ok 0.5%-0.6% w zależności od waluty. Żeby było śmieszniej to dla kart kredytowych są często inne wysokości prowizji albo inny sposób rozliczania, dlatego lepiej płacić kartami debetowymi.

   Pablicjo
  • @Don Quijote de la Mancha – różnica między MC, a Visą będzie minimalna, powiedzmy 1%, czyli mniej, niż kurs waluty może zmienić się w jeden dzień. Jak chcesz dokładnie sprawdzić, to:
   MC – https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html
   Visa – https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/kalkulator-walutowy

   laurento
  • OK, dzięki, widzę, że CZK wychodzi taniej na MC, co potwierdzałoby moje pozytywne doświadczenia z kartą MC Alior Kantor USD.

   1% to nie tak mało, przy krótkim wyjeździe, podczas którego wydaje się 2000 zł to 20 zł różnicy, są tu nawet promocje, które wymagają zrobienia czegoś dla takiej kwoty; a przy wyjeździe dłuższym…

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Don Quijote de la Mancha, przeliczyłem na szybko dla dwóch przykładowych dni że dla MasterCard Pekao to koszt 0.56%, dla visy envelo/getinu ok. 0.9%. W porównaniu do innych banków gdzie prowizja to 5-7% to oferty w pekao czy envelo nie różnią sie już tak wiele. Mimo wszystko pekao na tę chwilę najlepsze.

   Pablicjo
  • @Pablicjo, dzięki, czyli jednoznacznie wychodzi, że MC Pekao jest do CZK najlepsze!

   Don Quijote de la Mancha
  • Pewnie, że kilkadziesiąt zł robi różnicę i jeśli masz obydwie karty, to przeważnie lepiej płacić MC. Natomiast może lepiej wybrać Pekao, ze względu na bankomaty, i nie zamykać sobie drogi do bycia nowym klientem w innych bankach, a nuż coś wymyślą.

   laurento
  • Czy MC Pekao też będzie najlepsza na podbój bankomatów gdy rusze juz przeciwko szwedom czy może jest jakaś lepsza ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Pekao dla Szwecji też ok. Koszt dla SEK to około 1.06%, envelo/pocztowy/getin to 1.03%. Jak widać tu lekką przewagę ma druga opcja. Tyle że w pekao są bezpłatnr bankomaty za granicą, w envelo można wykupić to za 5 zł. Grunt żeby ostrożnie korzystać z innych banków (mBank, citi, alior, millennium itp), bo wtedy koszt może dojść do 7.5% nie liczać prowizji za wypłatę z bankomatu. PS. Zawsze warto wziać też trochę waluty w gotówce, bo jechać bez gotówki to zawsze ryzyko, jakby np. karta przestała działać albo gdzie znaleźć bankomat, itp.

   Pablicjo
  • Dla Szwecji Pekao też ok. Koszt dla SEK to około 1.06%, envelo/pocztowy/getin to 1.03%. Jak widać tu lekką przewagę ma druga opcja. Tyle że w pekao są bezpłatny bankomaty za granicą, w envelo można wykupić to za 5 zł. Grunt żeby ostrożnie korzystać z innych banków (mBank, citi, alior, millennium itp), bo wtedy koszt może dojść do 7.5% nie liczać prowizji za wypłatę z bankomatu. PS. Zawsze warto wziać też trochę waluty w gotówce, bo jechać bez gotówki to zawsze ryzyko, jakby np. karta przestała działać albo gdzie znaleźć bankomat, itp.

   Pablicjo
  • Ok. dzięki . Z rok temu z Visa Millenuim za wypłatę chyba 7000 SEK wzięło około 110 zł. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Na koszt wypłaty za granicą składają się trzy rzeczy: spread z kursu walutowego, prowizja za przewalutowanie (nie zawsze) i prowizja za wypłatę z bankomatu (też nie zawsze). Może dojść opłona dla operatora bankomatu (powinna być informacja przed wypłatą) wtedy rezygnujemy i szukamy innego bankomatu. I trzeba uważać (!) aby nie skorzystać z DCC dynamicznego przewalutowania, czyli przeliczeniu po kursie oferowanym w bankomacie – z reguły jest to niekorzystne. Tak samo przy płatności, nie korzystamy z ich przewalutowanie, tylko płacimy w zagranicznej walucie. Np. będąc w hiszpani płacimy w EUR a nie w PLN, sprawdzamy na terminalu przed przełożeniem karty czy kwota i waluta się zgadza. Pozdrawiam i życzę wygodnych płatności.

   Pablicjo
  • @ Pablicjo MC przelicza przez USD tylko transakcje w walutach. których NIE MA w swojej tabeli kursów; transakcje KK liczone są wg innego schematu i nie opłaca się ich używać za granicą
   @ Don letnio-zimowa trasa Czechy/ew. Słowacja, Austria, Słowenia, Serbia, Chorwacja, Czarnogóra, Bułgaria, Rumunia w realu przetestowana/przeliczona parę razy; Pekao odkąd debetówki przelicza MC górą :) porównywane było w czasie rzeczywistym z paroma innymi bankami innych uczestników podróży :) no a ten spokój i komfort bezcenny; tylko uważać na niecne praktyki niektórych właścicieli bankomatów lub terminali w hotelach, którzy „na sztywno” (bez wyboru + ŻADNEGO komunikatu wieszczącego nieszczęście :) podpinają maszynę do takiego schematu: 1/widzę „nielokalną” kartę to przeliczam po złodziejskim kursie swojego banku rozliczającego (wypłacane EUR na lokalną walutę) 2/ lokalną walutę przelicza MC na PLN na szczęście po dobrym kursie i nie przez USD 3/ obciążenie przychodzi na konto w PLN mimo, iż bankomat miał opcję wypłaty euro, karta powinna być rozliczona w EUR i obciążone powinno być konto w EUR gdzie sobie czekały środki :) ech, Cypr… :) jak to dobrze mieć w smerfonie (to od smerania:) bankowość i wykrywać takie „akcje” na bieżąco

   Krzysztoff
  • @ Pablicjo dodam, że na DCC można było 5-6 lat temu natknąć się np. w Camaieu w… Lublinie W ten sposób ekspedientki (nieświadomie?) nacinały na niepotrzebne przewalutowania :/
   Kiedyś widziałem na ekranie bankomatu propozycję przeliczenia via DCC transakcji wypłaty w Polsce; kurs francuskiego Credit A. (bo karta francuska) był o… 10 procent gorszy od Pekao (właściciel bankomatu), które jak wiadomo nie są rewelacyjne :)

   Krzysztoff
  • Zgadza się że karty kredytowę idą innymi przeliczeniami. Co do kart debetowych MC i przeliczenia przez USD to wszystkie płatności z konta PLN idą przez USD. Co do kart kredytowych to tylko visa banku pocztowego i visa getin banku są ok za granicą. Pozostałe kredytówki to droga sprawa, np. mBank 6%, bzwbk 3.5-6% w zależności od karty, citi 6%, alior 7.5%, pekao ok. 3.5%, itp. Tu tylko pocztowy i getin bank i ich karta visa jest ok.

   Pablicjo
  • @ Pablicjo KK Elastyczna w Pekao 3%, min. 6PLN i nie ma prowizji za przewalutowanie czyli od biedy awaryjnie można ew. skorzystać gdyby coś; ale jak dodać do niektórych kart (mBank, Citi, Raiff.) ze 2 do 4 % za przewal. to może zrobić się w sumie 8-12% no ale kto z czytelników robi „zwykłe” wypłaty KK… ;)

   Krzysztoff
  • @ Krzysztoff, pisząc o karcie kredytowej miałem na myśli tylko i wyłącznie płatności w sklepach. Nie biorę pod uwagę wypłat z bankomatów bo uzneję tego – jest to kredytowanie konsumpcji. Oczywiście są sytuacje awaryjne (dotyczące drowia, nagłego transportu), ale wtedy najczęściej da się zapłacić kartą kredytową. Kredytówka pekao nie ma prowizji za przewalutowanie, ale ma spread 3.5% w kursie walutowy więc to jest koszt płacenia za granicą (w przeciwieństwie do debetówek, kredytówki w pekao rozliczane są po kursie banku a nie po kursie mastercarda). 3.5% dla mnie to już sporo gdyż ostatnią rzeczą która lubię robić to przepłacać. Dlatego lepiej skorzystać z tańszej ofert kredytówek (visa getinu albo pocztowego) lub najlepiej nie płacić za granicą kredytówką. Do wypożyczenia auto potrzebny jest tylko depozyt z kredytówki albo z gotówki a zapłacić można debetówką.

   Pablicjo
 • – do dnia 31.12.2017 nie zawarły umowy o żadną usługę Pekao –
  podpowiedzcie proszę czy oznacza to że: mając ROR w Pekao nie skorzystałem z żadnej usługi / np. kredytu, limitu, hipoteki ect. / czy oznacza, że po prostu nie mogłem mieć niczego w Pekao w tym pustego RORu ?

  coin Odpowiedz
 • nie za bardzo rozumiem ten regulamin… Czyli skoro miałem u nich konto ponad 15 lat temu, to nie mogę brać udziału w tej promocji?

  diego Odpowiedz
  • zapytam jeszcze raz – ktoś się może orientuje, czy mogę założyć to konto ( zależy mi na OC w PZU – 100 zł bonusu ). Jeśli mnie pamięć nie myli miałem ROR w Pekao chyba w 2002r.

   diego
  • oraz spełnić JEDEN z trzech poniższych warunków:

   do 31.12.2017 nie zawrzeć żadnej umowy z Pekao LUB
   od 1.07.2017 do 31.12.2017 nie posiadać żadnego rachunku osobistego w PLN w Pekao LUB
   od 1.07.2017 do 31.12.2017 posiadać konto osobiste w PLN, ale z średniomiesięcznym saldem nie większym, niż 50 zł

   zenek64
  • czyli z polskiego na nasze:jesteś całkiem nowy lub zamknąłeś co miałeś w PEKAO do końca czerwca 2017 i nie otworzyłeś nic do końca 2017 LUB miałeś konto ale było one prawie puste przez drugie półrocze 2017 roku….

   zenek64
 • Patologiczna oferta.

  Pytajnik Odpowiedz
  • @ Pytajnik, możesz rozszerzyć swoją wypowiedź o logiczne argumenty? Może masz rację…

   jacck
 • już polece załozyć konto, smiechu warte oc w pzu nalezy do jednych z najdrozszych, konto oszczednosciowe do 10000zł co to jest, takie zachęty to sobie mogą wsadzić

  stalker Odpowiedz
  • Każdy ma swoje preferencję, moim zdaniem, ten bank nie mógłby być moim bankiem głównym, ponieważ podstawową zasadą jest domowość konta i nawet 1 zł (tokn) pryncypialnie w dzisiejszych czasach jest nie do zaakceptowania, ale te naleciałości w dinozaurach pozostaną jeszcze pewnie na długo. Wiem , że można używać aplikacji by ominąć haracz, ale kto rozsądny robi poważne przelewy przez telefon, narażając się na popełnianie błędów. Pzu faktycznie jest jednym z najdroższych ubezpieczycieli i byłbym łosiem, gdybym tam miał wykupić OC, chociaż nieruchomości ubezpieczam właśnie tam, po niemiłych doświadczeniach z innymi ubezpieczycielami. @stalker, widzę że nie rozumiesz sensu posiadania i działania KO w pekao. To konto, to na chwilę obecną to doskonale oprocentowany ROR, taki bufor na podręczne wydatki, coś a’la Optima, z tym, że w optimie kasa idzie na konto powiązane na zewnątrz, co trwa do pierwszej sesji wychodzącej (i przychodzącej w banku powiązanym) , zwykle jest to nazajutrz. W pekao, mamy potrzebną nam nam kasę natychmiast, przelewając przez apkę na własny ror, którego w optimie nie ma. Sam głęboko zastanawiam się na wejściem w to konto, ale tylko ze względu na atrakcję konta walutowego jak wielu wyżej wspominało, no i KO w okresie promocji jest super, czas pokaże, czy dalej utrzyma się promocja KO.

   jacck
  • A ja chętnie przygarnąłem tą stówę. W moim wypadku OC w PZU od trzech lat mam najtańsze na rynku. Co roku sprawdzam u konkurencji i znów „wygrało” PZU.

   Krzysztof1906
 • oj, chyba się lekko mylisz, moje OC wcale nie należy w PZU do najdroższych, a ubezpieczam u nich ponieważ mają bardzo dobre assistance na wyjazd zagraniczny…Na KO mi nie zależy, a 100 zeta można zgarnąć skoro i tak pozostaję z OC w PZU.

  diego Odpowiedz
  • W PZU oferty sa dobre ale tylko w promocjacha na wybrane marki. Ale i tak zwykle udaje sie znalezc cos taniej.

   keton
 • Nasuwają mi się dwa pytania:
  1) czy aby otrzymać 100 zł w promocji OC w PZU można być WSPÓŁwłaścicielem pojazdu, czy koniecznie trzeba być jedynym właścicielem,
  2) co konkretnie oznacza zapis odnośnie wymaganych wpływów 500 zł „z wyłączeniem (…) przelewów pomiędzy rachunkami własnymi” – chodzi im o rachunki własne w Pekao czy w ogóle o rachunki własne we wszystkich bankach, bo nie widzę by było to sprecyzowane? Czy na pewno przelew własny z konta w innym banku zostanie zaliczony?

  mbr1111 Odpowiedz
 • Daremna promocja ;)

  jsfdnasjfcj Odpowiedz
  • następny ekspert od promocji bankowych – jakby dawali 25 zł do Biedronki za założenie konta to byś pierwszy poleciał??

   zenek64
 • Czy istnieje wymóg żeby najpierw założyć konto w Pekao a dopiero później wykupić OC w PZU? Wykupić OC muszę w ciągu tego tygodnia a założyć konto będę mógł dopiero w sobotę.

  lestertm Odpowiedz
 • Kto im wymyślił tak idiotyczną nazwę dla tego konta?

  gregoopl Odpowiedz
  • Najpierw BZ WBK wyskoczył z Kontem Jakie Chcę, później Alior z Kontem Jakże Osobistym, teraz Pekao z kontem Przekorzystnym. Aż się boję kto będzie następny z jaką nazwą…

   Pablicjo
  • Podpowiadam – przezaje*iste :)
   Dla zainteresowanego banku, podam numer konta w celu dokonania wpłaty za wykorzystanie nazwy :)

   jacck
  • Jakoś nazywać swój produkt muszą i osobiście najbardziej podoba mi sie Jakże Osobiste, od razu kojarzy się z melonikiem.

   Teren
  • pocztowy nie lepszy – konto „bliskie konto pocztowe”

   zenek64
 • admin podbijam pytanie raz jeszcze
  – do dnia 31.12.2017 nie zawarły umowy o żadną usługę Pekao –
  podpowiedzcie proszę czy oznacza to że: mając ROR w Pekao nie skorzystałem z żadnej usługi / np. kredytu, limitu, hipoteki ect. / czy oznacza, że po prostu nie mogłem mieć niczego w Pekao w tym pustego RORu / w sensie nowy PESEL/ ?

  coin Odpowiedz
 • Mam pytanie (choć domyślam się odpowiedzi), jak myślicie co z osobami które są współwłascicielami auta, czy oni mogą skorzystac z promocji?

  McKwacz Odpowiedz
 • Nigdzie nie ma tak ze wypłaty z bankomatów zagranicą są bezpłatne, to wiadomo nie od dzisiaj.

  serum Odpowiedz
  • Dla kart kredytowych ciężko znaleźć ofertę z bezpłatnym bankomatami. Może jakaś oferta z segmentu private banking ale wtedy koszt wypłaty będzie ukryty w spreadzie walutowym. Natomiast dla kart debetowych są oferty z bezpłatnymi bankomatami i bardzo korzystnym kursem rozliczeniowym (niski spread), tj. Pekao, envelo bank/pocztowy, Getin. I chodzi własnie o to że jak chce ske korzystać z karty za granicą to żeby korzystać właśnie z tych ofert, a nie z banków które potrafia zabrać nawet 10% za wypłatę z zagraniczego bankomatu (prowizja, spread i przewalutowanie). Bo 10% przy 1 tys.zł to aż 100zł kosztów.

   Pablicjo
  • Był (a może nadal jest?) bank, który kartą kredytową w EUR pozwalał wyłącznie wypłacać i to bez prowizji – na całym świecie. Koszt ukryty był w oprocentowaniu zadłużenia- wyłącznie dla transakcji gotówkowych no bo innych nie przewidziano. Chyba gdzieś w 2015-16 roku przeglądałem ich niemieckojęzyczne regulaminy, trochę korespondowałem z infolinią. Polski meldunek nie przechodził – okazało się jednak, że prócz niemieckiego także austriacki był OK. Wniosek przez internet, część formalności drogą pocztową. W planach mieli rozszerzenie oferty dla os. ze szwajcarskim zameld. Czysta ciekawość, reklama na mnie sama wypadła w niemieckojęzycznym necie a nazwa banku identyczna z nazwą polskiego, który nie istnieje od paru lat (bo fuzja) a tylko kolor czerwony a nie niebieski.
   A’propos rozliczania transakcji KK Pekao to nie tak dawno odpowiadałem na to pytanie Donowi.
   Co do kosztów to motto użytkowników tego Forum (i jemu podobnych) zapewne brzmi: banki są po to… żeby na nich zarabiać :)
   Póki finalne rozliczenie transakcji (zarówno bezgotówkowej jak i gotówkowej) uwzględniając wszystkie koszty i bez jakichkolwiek dodatkowych zabiegów wyjdzie lepsze niż kupując w najlepszym z internetowych niebankowych kantorów dopóty warto korzystać z oferty ww banków. Dobre, wygodne i sprawdzone rozwiązania. No chyba, że ktoś zarabia w EUR/innej wal. czy skądś dostaje no to zmienia postać rzeczy.

   Krzysztoff
 • A możecie polecić jakąś lokatę na podobny lub wyższy procent :) na okres 6-12 miesięcy. Wszędzie jakieś na 2-3 m-ce. Więc trochę krótko :(
  Najlepiej w jakimś znanym banku a nie plus bank, dbnet czy inny.

  marek_m Odpowiedz
 • Jeśli mam być szczery to zrepolonizowane Pekao nie błysnęło niczym i wcale mnie to nie dziwi. Takie promocje to kpina z klientów. Na szczęście są bardziej „promocyjne” banki i chwała im za to :)

  Marcin MG Odpowiedz
 • Prezes olał kominówkę i przytulił pół miliona za pół roku – „repolonizacja” pełną parą, a za kontenery ośmiorniczek będziemy płacić przez kilka pokoleń.

  Iks Odpowiedz
 • konto idzie założyć online?

  Mars Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy