2,7% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium!

Zakończona

Ruszyła 6 edycja promocyjnego oprocentowania na (moim zdaniem) najlepszym obecnie koncie oszczędnościowym. Dlaczego najepszym? Z dwóch powodów. Po pierwsze Bank Millennium nie zawiódł i, jak zwykle, zaprezentował identyczne warunki wyznaczania nowych środków jak w każdej poprzedniej edycji promocji konta Profit (dzięki czemu możliwe jest ciągłe korzystanie z wysokiego oprocentowania). Po drugie bank zwiększył dwa kluczowe parametry oferty – oprocentowanie promocyjnych środków wzrosło do 2,7%, a maksymalna kwota – aż do 200 000 zł!

2,7% do 200000 zł na koncie oszczędnościowym Profit Banku Millennium

2,7% do 200 tys. zł

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania należy być posiadaczem rachunku osobistego w Banku Millennium oraz konta oszczędnościowego Profit. Oprócz tego wymagane jest ulokowanie nadwyżki środków nad saldo z dnia 13.01.2018. Co to oznacza? Jeśli w Banku Millennium posiadaliśmy na koniec tego konkretnego dnia jakieś środki, to dalej powinny one tam leżeć – promocyjne oprocentowanie ich nie dotyczy. Jeśli natomiast dorzucimy coś nowego, to zarobimy 2,7% w skali roku – o ile środki trafią na konto oszczędnościowe Profit.

Kwota Oprocentowanie promocyjne
Do 200 000 zł włącznie 2,70%
Nadwyżka ponad 200 000 zł 1,50%

Łatwo więc zauważyć, że idealnie mieć wtedy w Millennium jak najmniej pieniędzy – o czym zresztą przed rozpoczęciem nowej promocji zawsze wam przypominam.

Promocyjne oprocentowanie trwa przez 92 dni od ulokowania nowych środków na rachunku oszczędnościowym. Oznacza to, że każdemu z nas bank liczy indywidualny okres trwania promocji. Ważne jedynie, aby środki przelać na konto Profit najpóźniej 10.03.2018 – do wtedy trwa obecny okres przystępowania do promocji.

O szczegółach mechanizmu konta oszczędnościowego Banku Millennium pisałem w swoim poradniku – gorąco zachęcam do przeczytania.

Co z pozostałymi środkami? Tu opcje są dwie. Jeśli na konto przelejemy więcej, niż 200 000 zł, to nadwyżka nad tę kwotę zarobi 1,5%. „Stare” środki zarabiają już standardowo, czyli marne 0,5 – 1,1% (zależnie od kwoty).

Kwota Oprocentowanie standardowe
Do 50 000 zł włącznie 0,60%
Nadwyżka ponad 50 000 zł do 100 000 zł włącznie 0,70%
Nadwyżka ponad 100 000 zł do 250 000 zł włącznie 0,90%
Nadwyżka ponad 250 000 zł do 500 000 zł włącznie 1,00%
Nadwyżka ponad 500 000 zł 1,10%

Jakie są haczyki?

Haczyki? Są dwa, choć na szczęście całkiem łatwo sobie z nimi poradzić. Pierwszy to fakt, że Bank Millennium pozwala jedynie na zlecenie przelewu internetowego na maksymalnie 50 000 zł dziennie. Jeśli więc będziemy chcieli wypłacić nasze (potencjalne) 200 000 zł, to przelewy będziemy musieli zlecać przez 4 kolejne dni (możemy spokojnie zrobić to z wyprzedzeniem). Oczywiście pamiętajmy, że wewnątrz banku przelewy nie mają limitów i z konta oszczędnościowego warto wszystko wypłacić naraz (kolejny przelew w miesiącu to koszt 7,5 zł).

Alternatywa? Ponieważ pierwszy, dowolny przelew z konta oszczędnościowego w miesiącu jest bezpłatny, to możemy postąpić inaczej i zlecić go w placówce banku – z ominięciem przelania na konto osobiste. Wtedy limity (najprawdopodobniej) nie obowiązują.

Drugi haczyk to kwestia posiadania konta osobistego, czyli Konta 360°. Rachunek ten jest bezpłatny pod warunkiem wpływu 1000 zł miesięcznie oraz wykonania 1 płatności kartą. Dla osób poniżej 26. roku życia nie jest wymagany wpływ 1000 zł.

Co to oznacza? Aby cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem wymagane jest pamiętanie o tych dwóch czynnościach, bo inaczej zapłacimy aż 15 zł miesięcznie (8 + 7 zł za konto i kartę).

Jak sam radzę sobie z tymi warunkami? 1000 zł wpływa mi na konto automatycznie, jako zlecenie stałe z innego banku (z mojego konta „głównego”). Transakcje kartą wykonuję wtedy, kiedy płacę w sklepie za jakieś drobne, kilkuzłotowe zakupy – wtedy automatycznie płacę niebieską debetówką do Konta 360°. I… to tyle. Oszczędności pracują na wysokim procencie, a konto mam za free :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Ktoś z czytelników kiedyś pisał (nie mogłem znaleźć w komentarzach o milku), że oni w sobotę i niedzielę naliczają standardowe oprocentowanie, a w poniedziałek jest to aktualizowane. Oni niedzielne transakcje księgują z poniedziałkowymi. Taki mają system „online 24”. Nie siejmy na razie paniki.

  zaqu Odpowiedz
  • Chcesz powiedzieć, że w poniedziałek informacje o promocji wrócą? Zobaczymy… ☺

   Don Quijote de la Mancha
 • Niestety informacje o promocji na KO profit, które wcześniej były dostępne w aplikacji zostały usunięte. Szkoda.

  zaqu Odpowiedz
 • Dostałem maila z banku, że to zniknięcie zakładki „promocja” to problem techniczny. Mają naprawić.

  zaqu Odpowiedz
  • Taa, więcej piszcie do banku z takimi rzeczami.

   Imię
  • stuknij się w głowę. to jest standardowa funkcjonalność, którą zresztą ogłosili niedawno w aplikacji – „Promocyjne oprocentowanie cię nie ominie, Dodaliśmy przejrzyste szczegóły dla kont oszczędnościowych – teraz zawsze wiesz, jak oprocentowane są Twoje oszczędności i do kiedy trwa promocja”.

   krabar
  • W dalszym ciągu jednak nie działa…

   ZICHI
  • u mnie dzisiaj juz jest zakładka „promocja” w aplikacji mobilnej :-)

   mac66
  • szkoda że nie było tego kilka dni temu bo teraz widzę że jestem w promo do 10 maja więc niepotrzebnie wylewalem na weekend…

   Romek
  • to sie okaże jak zobaczymy nową promocję :-) a jak będzie trwała nie 2 miesiące a np 4… :-)

   mac66
  • serio ? bo u mnie nie ma

   Be@
 • Witam,
  Jeśli moje 2,5% oprocentowania kończy się pod koniec marca, a promocja 2,7% trwa do 10 marca, to w zwiazku z tym zrobic czyszczenie konta przed 10 marca, aby uruchomic nowa (mam nadzieję – nadchodzącą) promocję? Czy dodatkowo przed końcem mojego pierwotnego oprocentowania 2,5% mam tez wyczyścić konto, aby wskoczyc na nowa promocję?

  Mateusz Odpowiedz
  • czyścić należy zawsze. Pod koniec marca z automatu wejdziesz w kolejną. Jest już ogłoszona, jeżeli nic nie zmienią to będzie 2,7%

   jacck
  • W takim razie jeśli promocja konczy mi sie 21.03 (środa) to kiedy mam wyczyścić konto żeby system zweryfikował 0zł na koncie?

   Mateusz
  • doprecyzuję bo nie rozumiem tego: „przed końcem mojego pierwotnego oprocentowania” Czyścisz tylko w dniu badania zaangażowania, a więc do najbliższej soboty.

   jacck
  • promocja nie kończy Ci się 21,03, – to są Twoje indywidualne 92 dni. Jeżeli wyczyścisz konto do soboty i przelejesz ponownie w poniedziałek, automatycznie rozpoczniesz prom 7 w dniu 22,03

   jacck
  • Czyli łopatologicznie mi tłumacząc :D przed 21.03 nie muszę wykonywać drugiego przelewu – wystarczy tylko to przed 10.03 (najbliższą sobotą :)) reszta wskoczy z automatu 22.03 z nowym oprocentowaniem wg salda zbadanego 10.03, które będzie 0zł i mimo, że na dzień 21.03 będzie wyższe promocja załączy się w związku ze zbadanym 0 zł :)?

   Mateusz
  • Tak, na tym właśnie polega „podstęp” Millennium — promocyjne oprocentowanie kończy się zawsze później, niż dzień badania kolejnej edycji, dlatego jeśli ktoś dopiero wtedy zaczyna działać, to już jest za późno.
   Aby wskoczyć w następną promocję nie trzeba nic robić, wystarczy, że środki ciągle leżą na koncie, ja sprawdziłem to wiele razy (choć niektórzy twierdzą, że to inaczej działa).

   Don Quijote de la Mancha
  • dokładnie tak :)

   jacck
  • Wielkie dzięki za informacje! W piątek zatem czyszczenie konta ;)

   Mateusz
  • pamiętaj żebyś się nie spóźnił. Limit dzienny przez WWW to tylko 50 tys.

   jacck
  • Pod kontrolą :) Dzięki!

   Mateusz
 • Witajcie dużo mi pomogliscie dzięki forum .
  Dziękuję

  Silv Odpowiedz
 • Jeszcze dopytam – środki zgromadzone na walutowym koncie oszczędnościowym nie będą badane w najbliższą sobotę?
  Czyli nie muszę ich wycofywać?

  Marcinek Odpowiedz
  • Do tej pory do obliczenia salda łącznego zaangażowania były uwzględniane tylko konta PLN; ale czy konta walutowe nie mają swoich analogicznych promocji na nowe środki, także wymagających czyszczenia na Dzień (weekend) badania?

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak, mają. Akurat dzień badania w przypadku konta w EUR wypada tydzień po złotówkowych, tj. 17 marca.

  Marcinek Odpowiedz
 • mam prośbę o pomoc, bo nie wiem co źle zrobiłam..
  założyłam konto 360 w lutym 2018, a dziś wpłaciłam pierwsze pieniądze na KO. Jednak w szczegółach KO widzę, że całość wpłaconej kwoty jest oprocentowana standardowo, a nie promocyjnym 2,7%. Czemu standardowo? gdzie popełniłam błąd?

  m. Odpowiedz
  • może otworzyłaś konto 360° w styczniu (nie w lutym) ?

   Be@
  • @Be@
   A co ma do rzeczy data założenia 360°?

   @m.
   Chodzi Ci o to, że w Szczegółach „Środki oprocentowane standardowo” to wszystkie środki, które tam wpłaciłaś? Może to się zmienia dopiero następnego dnia (bo przecież salda co wieczór obliczają)…

   Don Quijote de la Mancha
  • ano masz rację – nic nie ma ;-) Liczy się założenie konta Profit.
   z regulaminu: § 4.
   „2. Jeżeli na Dzień badania zaangażowania Klient Banku nie posiadał Konta Oszczędnościowego Profit, a otworzy je w Okresie Promocji, to Saldo progowe łącznego zaangażowania będzie wyliczone na Dzień badania zaangażowania, a Saldo progowe Konta Oszczędnościowego Profit przyjmie wartość 0,00 PLN.
   3. Jeżeli osoba fizyczna w Okresie Promocji otworzy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy i Konto Oszczędnościowe Profit, to jej Saldo progowe łącznego zaangażowania przyjmuje wartość 0,00 PLN.”

   Be@
  • @Be Założyłam konto 360 w lutym i przy nim od razu otwierane było konto oszczędnościowe profit. W aplikacji widzę info, że wszystkie środki są na standardowym oprocentowaniu. W serwisie transakcyjnym w ogóle nie widzę oprocentowania.
   @Don Quijote Zapytałam przez serwis transakcyjny o to, czy jestem w promocji i dostałam odpowiedź żebym zapytała ponownie jutro, „bo system nie uwzględnia przepływów gotówki z dnia bieżącego” Pozostaje mi tak zrobić..

   m.
  • zawsze tak odpowiadali, w apce też było info „jeśli wpłaciłeś śrdoki dzisiaj, to sprawdź jutro”

   karampuk
 • do @m otwarłaś konto oszczędnościowe (KO) czy konto oszczędnościowe profit?. Na pierwszym oprocentowanie jest standardowe, a te drugie ma promocyjne, aktualnie 2,7%. Chyba, że patrzysz w aplikacji mobilnej na oprocentowanie, to jest błąd. Najlepiej napisz do banku poprzez serwis transakcyjny, odpowiadają po kilku godzinach.

  zaqu Odpowiedz
 • Zakładać konto PROFIT dzisiaj czy w poniedziałek ? Jest jakieś znaczenie ?

  J.S. Odpowiedz
 • Nie ma żadnego znaczenia data założenia.

  zaqu Odpowiedz
 • Witam, bede wycofywal srodki na inne konto w millennium (nie moje). Przelew idzie wtedy natychmiast. Kiedy w takim razie zrobic przelew? Kiedy dokladnie badaja saldo?

  Bs007 Odpowiedz
  • Jeśli nie na konto współmałżonka to uważaj żeby nie był to depozyt nieprawidłowy. To potencjalne problemy w skarbówce. A że nasze tzw. państwo chętnie przytuli się do Twoich środków reperując dziurawy budżet.

   wojtekkkkkkkkkkk
 • Czyżby kolejna promocja to nadal 2.7% ?

  „Dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit przez 92 dni obowiązuje oprocentowanie promocyjne w wysokości 2,7% w skali roku do kwoty 200 000 zł i 1,5% w skali roku dla nadwyżki powyżej kwoty 200 000 zł – od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na Konto Oszczędnościowe Profit w okresie przystąpienia do Promocji, który trwa do 12.05.2018 r. „

  Pako Odpowiedz
 • Jak wrócę ze środkami w poniedziałek i włożę je na KO oraz coś dorzucę np. we wtorek, czy te środki będą również oprocentowane 2,7% ?

  sirc93 Odpowiedz
  • Tak, pod warunkiem, że łączna kwota nie przekroczy 200 tysi.

   gajowy
  • To zależy w której promocji uczestniczysz. Bo jeśli w 5. – to twoje oprocentowanie nadal wynosi 2,5%.

   Be@
  • Mam aktywną jeszcze poprzednią. Badanie salda dotyczy obecnej czy kolejnej edycji?

   sirc93
 • Założyłem konto 360 razem z kontem oszczędnościowym Profit. Czy muszę gdzieś aktywować jeszcze promocję z oprocentowaniem 2.7 czy wystarczy przelać środki, a promocja jest włączona z automatu?

  dymeq23 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy